Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1179992

Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1170 : 28 April 2009, 21:26:08
Eno malenkost neumno vprasanje. Kako primorci oz. tisti na dopustu na morju zavarujete pse? Moj je imel ampulo (oz. kar dve, Frontline se drzi, pa Stronghold je dobil zaradi srcnih glist), posprican je bil s sprejem (ki se je verjetno ob prvem kopanju takoj izpral), ampak vseeno sem mnozicno pobirala klope z njega.. Hvalabogu se lezoce.

Tako da, kaksen nasvet? :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1171 : 28 April 2009, 21:40:48
Eno malenkost neumno vprasanje. Kako primorci oz. tisti na dopustu na morju zavarujete pse? Moj je imel ampulo (oz. kar dve, Frontline se drzi, pa Stronghold je dobil zaradi srcnih glist), posprican je bil s sprejem (ki se je verjetno ob prvem kopanju takoj izpral), ampak vseeno sem mnozicno pobirala klope z njega.. Hvalabogu se lezoce.

Tako da, kaksen nasvet? :-[

Enako zanima mene.
Ali ampule potem še vedno delujejo, ko gre pes 100tič v vodo?



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1172 : 28 April 2009, 22:02:10
Canina ovratnice sem dobila poskusno od zastopnika... mogoče se jih dobi v Avstriji... pri nas ne.
Vse bio zadeve nikoli niso 100%. Ampak pri alergikih edino take zadeve pridejo v poštev. A si že probala olje od kanine Verminex?  Primeren tudi za mladiče: http://meko.si/sl/izdelki/26/verminex.html?id=25&lang=sl&record=21&type=product_group&product=36

Aha, no ja, smrk. :'(
V Avstriji še sploh nisem zasledila Canine nikjer, pa saj bodo prišle tudi k nam... :)

Pa hvala za nasvet za olje, bom poskusila. :o
Me pa prav jezi, ker prejšnje leto je sprej od Canine ful pomagal in nismo imeli skupaj toliko klopov kot do sedaj...Grrr, sedaj pa prav lazijo po njej nonstop, pa sem letos kupila novega, če bi kje bil tastari že zluftan.
Poskusila sem že tudi z pravimi naravnimi olji, pa se ni preveč obneslo, če sem dala premalo, ni pomagalo, če pa preveč, pa se je Loni mešalo od smrada. ::)

Drugače imam pa res rada Caninine stvari, sploh alge. Mogoče bi morala dodajat še tisti njihov česen, če bi še malo odgnal vsiljivce. :P



san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #1173 : 29 April 2009, 08:15:22
Ovcka,težko  :)  do zdaj najbolj pomaga scalibor in pregledovanje po sprehodu.


nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #1174 : 29 April 2009, 16:55:29
Pozdravljeni

Ali obstaja cepljenje proti klopam???



L.p



Love_kokerspaniel

  • Gost
Odgovori #1175 : 29 April 2009, 19:53:17
Hm . Se mi zdi da ja .
Mi smo našega cepli proti boroliozi . (upam da sem prav napisala)



_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #1176 : 29 April 2009, 21:11:08
1. napiše se borelioza. sem slišala za to cepivo, ampak na faxu so nam povedali, da je to cepivo narejeno za francoske klope, in na naše naj ne bi delovalo, žal.


nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #1177 : 30 April 2009, 12:04:53
Hvala za odgovor



irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #1178 : 30 April 2009, 12:19:33
1. napiše se borelioza. sem slišala za to cepivo, ampak na faxu so nam povedali, da je to cepivo narejeno za francoske klope, in na naše naj ne bi delovalo, žal.

ni cepivo proti klopom :D  klopa vseeno dobi.
cepi se proti boreliji, bolezni ki jo prenašajo klopi. zaenkrat pa obstaja cepivo za samo 1 sev, ki je pri nas najmanj pogost. obstajajo pa štirje različni sevi te bolezni :)

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1179 : 30 April 2009, 12:31:56
Pri boreliji ni samo fora v sevih, ampak v tem, da s cepivom v telo vnesejo samo neka določena protitelesa. In ker bakterije stalno kombinirajo svojo antigensko zgradbo tako vnešena protitelesa proti novim antigenom ne pomagajo več. Domnevajo, da se spreminja celo med samo boleznijo, zato prihaja do večkratnih izbruhov bolezni.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #1180 : 30 April 2009, 12:48:50
+ od takrat dalje ko ga cepiš, ob morebitnih težavah, ki jim ne najdeš vzroka, ne moreš dat krvi na test za borelijo, ker je vedno pozitiven :-\

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1181 : 30 April 2009, 12:57:42
Jap.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #1182 : 30 April 2009, 17:08:19
Eno malenkost neumno vprasanje. Kako primorci oz. tisti na dopustu na morju zavarujete pse? Moj je imel ampulo (oz. kar dve, Frontline se drzi, pa Stronghold je dobil zaradi srcnih glist), posprican je bil s sprejem (ki se je verjetno ob prvem kopanju takoj izpral), ampak vseeno sem mnozicno pobirala klope z njega.. Hvalabogu se lezoce.

Tako da, kaksen nasvet? :-[

Mi uporabljamo Advantix, seveda pa ne rečem, da nikoli ne dobijo klopov. Seveda jih dobijo, potem pa odpadejo. Po štirih tednih ne deluje več, zato dajemo točno 1x na mesec. Za filarijo pa uporabljamo Interceptor, ki ga kupimo v Trstu.
Frontline pri nas ne deluje, Stronghold niso proti klopom, zato se tega ne poslužujemo.
Frontline dajemo mačkam, pa skoraj nič ne pomaga, nekatere so kljub temu polne klopov :'(.



sparks

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 1
Odgovori #1183 : 01 Maj 2009, 09:53:40
A mogoče kdo ve, če je treba bit na kaj posebno pazljiv pri potovanju v Italijo? Kakšni komarji ali kaj podobnega (vem da je ta nevarnost v Španiji).
Odvisno kje v Italiji.
Ponekod sta prisotni leishmanioza in filarioza.

Eno malenkost neumno vprasanje. Kako primorci oz. tisti na dopustu na morju zavarujete pse?
Težko. Še posebej psa, ki skoraj dnevno skače v vodo.
Scalibor ovratnica + el. repelent za klope. In vseeno najdem golazni. Kupila sem tudi Zyzek, ker sem slišala veliko pohval na račun tega spreja, ampak zaenkrat ga nisem še uporabila. Upam, da bo učinkovit.

Lp,
Saša



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #1184 : 01 Maj 2009, 09:58:15
Filarioza se je prvič pojavila v Padski nižini in se od tam širila na vse strani, tudi proti nam. Kot zanimivost: domnevajo, da so komarji prišli v odpadnih gumah, ki so jih v Evropo pripeljale ladje.



Love_kokerspaniel

  • Gost
Odgovori #1185 : 01 Maj 2009, 10:02:38
Jzt bi pa sam neki uprašala .

Zakaj pa nam je veterinar priporočal naj ga cepimo če pa pravite , da ni dobro ga cepitt ?  ::) ;)



irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #1186 : 01 Maj 2009, 16:38:38
zato, da imaš občutek da je pes zaščiten, da nekaj zaračuna, da še teti in kolegici poveš, da je to full fajn cepit...

tudi veterinarje kdaj kaj premami in redki so tisti, ki tvojemu psu in tebi hočejo samo dobro.

če smo že ugotovili, da priporočajo Hills in Eukanubo, in da to v bistvu ni vredu za pse, zakaj imaš občutek, da zadeva ostaja samo pri hrani?

vsem veterinarjem s čisto vestjo, ki skrbijo za naše živali, se za povedano opravičujem.

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #1187 : 01 Maj 2009, 20:19:04
Eno malenkost neumno vprasanje. Kako primorci oz. tisti na dopustu na morju zavarujete pse? Moj je imel ampulo (oz. kar dve, Frontline se drzi, pa Stronghold je dobil zaradi srcnih glist), posprican je bil s sprejem (ki se je verjetno ob prvem kopanju takoj izpral), ampak vseeno sem mnozicno pobirala klope z njega.. Hvalabogu se lezoce.

Tako da, kaksen nasvet? :-[

Kako? Zelo težko  :'( :-X
Amapula, sprej, ovratnica + redno pregledovanje vsak dan in seveda redno POBIRANJE vsak dan po ene 3.  >:(
Je pa res da se psica kopa skoraj vsak dan, tako da je to pač slabost, ampak v uni vročini ne morem, da je ne spustim not  :-\ ::)

So me pa zadnjič opozorili tudi na to, da klopa ne samo ubijem (zunaj), ampak ga je treba zažgat ali vržt v vodo (WC), ker ima klop menda v sebi na stotine mladičev...



medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #1188 : 01 Maj 2009, 20:51:35
[quote

So me pa zadnjič opozorili tudi na to, da klopa ne samo ubijem (zunaj), ampak ga je treba zažgat ali vržt v vodo (WC), ker ima klop menda v sebi na stotine mladičev...
[/quote]

Ja to pa popolnoma drži ;)obvezno jih vreči v wc ali zažgati,sploh stari klopi,odrasle samice imajo v sebi kar 3tisoč jajčec >:(,izleže jih v enem dnevu,nato pa pogine :P

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #1189 : 02 Maj 2009, 18:47:32
mi tudi kurimo in zažigamo!

...samo da nas ne bodo kje zvohali kakšni ljubitelji živali iz društva proti mučenju klopov...      >:D



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #1190 : 02 Maj 2009, 21:01:35
Mi mečemo v WC!



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #1191 : 02 Maj 2009, 21:05:37
Jaz pa zavijam v majhne kose alufolije po več klopov, ki jih naberem na psu in nato vržem v koš. Ogromnokrat preložim in na koncu naredim eno tako malo bunko - ni variante, da tam ven pride, pomoje se prej zaduši.

Ko pa kakega na sprehodu mimogrede dol poberem, ga pač samo ubijem ali celo samo odvržem, če ga nimam kje zmečkati...

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #1192 : 02 Maj 2009, 22:24:22
Pzdravljene

Uporabljam elektronski repelent SKUDO za yorkija:Danes sva sla na sprehod in se mu je prisesav na veko.

Takoj sem ga ostranila z kavljem.Na kaj moram zdaj biti pozorna ,da se ni okužu?Kje se ponavat klopi prisesajo ?

Medo kaj uporabljaš ti proti klopom????

Ali moram sedaj drugo zaščito izbrat?Ali pa kaj dodat



mika-nelly

  • Gost
Odgovori #1193 : 03 Maj 2009, 08:45:51
mene tudi nekaj zanima, sicer se ne tiče klopov, namreč pršic oz. garij.

neli ima trenutno scalibor ovratnico, in se je začela praskat okoli ušes, najprej sem mislila da je reakcija na ovratnico, ampak ni, so garje  >:( nevek kje jih je staknila, nazadnje sem ji dala stronghold pred 4 mes, no zdej me zanima če lahko kljub ovratnici apliciram ampulico proti garjam, sema ji  že en teden ušesa intenzivno čistim, ampak še zmeraj so prisotne...

od mojega muca jih ni dobila, ker je čist oz. jih nima...
je možno da je med igro dobila od drugega psa, ker z drugimi mucami nima stika...



nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #1194 : 03 Maj 2009, 10:39:05
Garje so nalezlive.Kako pa veš da so garje,lahko so glivice ki tudi zelo srbijo,ali pa unetje ušesk



mika-nelly

  • Gost
Odgovori #1195 : 03 Maj 2009, 11:03:55
vem ker jih je maček mel, ko je bil mali, ko je k nam prišel, pa sama sem medicinka, tako da vnetje in glivice niso...oboje sama zelo dobro ločim, že samo po vonju...

ima pa veliko ušesnega masla in kot eni mali drobni flekci so po ušesku iznotraj nalimani, tamnejši...ko jo po tistem z ušesno paličko dotaknem, začne z tačko trzat in glavo nazaj nagibat...uho ni smrdeče , niti rdeče, tisti flekci pa odstopijo samo če namažem z fajn mastno kremico (ognič), drugače na silo grejo teško stran in lahko se naredi ranica in posledično še vse drugo...



medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #1196 : 03 Maj 2009, 13:12:36
Pzdravljene

Uporabljam elektronski repelent SKUDO za yorkija:Danes sva sla na sprehod in se mu je prisesav na veko.

Takoj sem ga ostranila z kavljem.Na kaj moram zdaj biti pozorna ,da se ni okužu?Kje se ponavat klopi prisesajo ?

Medo kaj uporabljaš ti proti klopom????

Ali moram sedaj drugo zaščito izbrat?Ali pa kaj dodat

Nelli,mi uporabljamo prac-tic ampule in glede na to,da smo doma čisto zraven gozda(2m),nimamo težav s klopi,sosedov pes pa jih ima na tone!!
Medo prinese kakšnega na dlaki,ampak do zdaj se še nobeden ni prisesal :P :P :P :P :P :P(moram potrkat).

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #1197 : 03 Maj 2009, 13:45:23
medo-res fajn potrkaj...mi jih imamo kljub ampulam...nevem no, še najbolj se mi zdi tale ovratnica, zdej od kar jo ma, ni imela še ni enega klopa, upajmo da bo tako ostalo...



medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #1198 : 03 Maj 2009, 20:46:36
Pri nas je klopov na tone,tudi v travi,v našem sadovnjaku,kjer Medo zelo rad raziskuje >:(,hčeri moram strogo pregledovat >:(!!!!
Medotu sem dala njprej ampulo advanixa,pa smo bili polni klopov,potem pa sem slišala za te ampule prac-tic in sem šla na lov za njimi,ker jih v MB ni bilo moč dobiti,sem se obrnila na zastopnika in mi jih je podaril,kot testne ;),pa moram rečt,da od lani,ko sem mu jih prvič dala nimamo nobenega klopa ;) ;) :P :P :P :P.
Pa moram rečt,da se vsak teden kopamo( s šamponom),ker se zelo radi valjamo in pol ne moremo takšni v posteljo,pa še to,da sem mu ampulo dala na dva meseca,ne na enega kot piše,pa nismo imeli nobenega gosta,tudi letos odkar sem mu dala gor ampulo nimamo več težav s to nadležno golaznijo :P ;)

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


drejkica

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #1199 : 04 Maj 2009, 14:42:09
Pozdravljeni!
Tudi jaz imam zelo velike probleme s klopi! Živimo čisto v bližini gozda in se ne moremo branit te golazni.  >:(
Imam psa samojeda Medo-ta in mačka z dolgo dlako. Uporabljam ampule Frontline combo (1x na mesec), česnove tabletke (v velikosti lekadola - ki jih pes mora pojesti 12-20 tabletk/dan glede na to da ima 30 kg), krtačim ju skoraj vsak dan vendar vedno znova najdem na njima prisesane klope. Poskusila sem že tudi z ovratnico in pa sprejem Zyzek ali nekaj podobnega, a ne deluje. Pri vetu sem vprašala za sprej Frontline vendar so mi rekli, da ne priporočajo, ker moraš biti zelo previden pri doziranju.
Ko najdem kakega klopa ga seveda takoj odstranim in zažgem, ampak moj Medo je tako nestrpen že, ko vidi, da mu iščem klope, da bi me rajši pojedel kot pa sedel pri miru. >:D
Kaj naj storim?