Čivava [Chihuahua]

ursa · 996964

chi

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #240 : 19 Januar 2007, 23:22:51


Sassy

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • Sassy love forever!!
Odgovori #241 : 22 Januar 2007, 15:31:14
sassy iz slik sodec je tudi ponosen ocka pravi maneken 8)
em...jaz imam pa eno vprasanje:v vseh knjigah pise da so civave odklonjenje otrokom,jaz se pa  spoznala eno druzino ki ima civavo in 4leti starega otroka in ni med njima nikakrsnih konfliktov.puncka je bila stara 2leti ko je prisla k njim civave in  prej so imeli nekega majnsega mesanca pri druzini in so puncko ze kot dojencka navadili da je pes zivo bitje in da mora biti nezna z njim in tudi ko je prisla civava k hisi so ji posvecali veliko pozornosti.res je da ji civava ne posveca pretirane pozornosti(pac isto tako kot vsem ostalim drizinskim clanom,edino v ocija je cisto zaljubljena :D) razen ko ima puncka zogo v rokih da ji jo mece ampak drugace pa ze dve leti zivita v harmoniji brez konfliktov 8) zanima me ali ima se kdo drug doma civavo in otroka in kako se vam zdi ta "naveza".pa upam da sedaj nisem komu postavila malce prevec "zacinjeno" vprasanje...pa ze vnapej hvala za odgovore ;)

Moja dva bratranca imata vsak po dva otroka. z enim bratrancem zivimo v isti hisi, drugi zivi v sosednji tako da so prakticno civave veliko v stiku z njimi.. od zacetka sem  jih imela vedno pod nadzorom in jih nisem spustila izpred oci. Zdaj jim lahko ze toliko zaupam da jih pustim same s kuzki. plus to da sem ponavljala in to zelo resno da jih za rep in usesa ne smejo prijemat in da jih niti slucajno ne smejo dvigovat. No zdaj to vejo in starejsima puncama (8 let) dovolim da jih dvigneta v narocje ampak mi morata to prej povedat. ta mlajsa 2 (3 in 5 let) jih lahko samo bozata. Tako da kuzki pod skrbnim nadzorom niso imeli nobenih slabih izkusenj, nasprotno, prav dobre in s tem ni problemov. Tako da sploh Sassy bi najrajsi vsakega tamalega prelizala.. manjsi je slajsi je  :P   sploh pa poleti na plazi ko tamali zmeraj kaj cmokajo in jejo  ;D   
Tako da ce poskrbis da do slabih izkusenj ne pride se lahko odlicno razumejo.. le nekaj casa potrebujejo da dojamejo da to ni igraca in da se ne morejo vsako sekundo igrat z njo oz. kadar se nnjim ljubi. Jaz sem zmenjena kar tako da ce se kuzki hocejo crkljat prav, silit jih pa ne smejo.. vcasij pa nastimam otrokom kaksne priboljske in jih poducim koliko lahko kdo dobi in se potem crkljajo..

Damjan, Jolly je prav lusna, na ta drugi slikici ima tako porascena useska da zgledajo skoraj kot od metuljcka  :D


lp,

Ursa


sailila

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #242 : 23 Januar 2007, 12:30:10
damjan s temi fotkami od tvojih lepotick mi kar delas "luste" ;D  tudi jaz sem prepricanja da gresta civava(ali pa kateri koli drugi pes) in otrok skupaj le pravilen pristop mora biti in VELIKO pazljivosti da se ne en ne drug ne poskodujete!
na zalost mi ni uspelo pridit v ljubljano na razstavo pa me zanima ce pride kdo od vas v celje,februarja,svoje lepotice in lepotce pokazat da vas malo spoznam 8)



chi

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #243 : 23 Januar 2007, 19:35:59
Ja Ursa res je, da na tej sliki Jolly zgleda kot kakšen mini metuljček. Damica je bila namreč slikana takoj po kopanju in sta zato njeni ušesi še toliko bolj izrazito kosmati.

He he Alma saj upam, da boš tudi ti kmalu crkljala svojo malo pikico. Sicer pa bom jaz v Celju skoraj zagotovo. Ne vem pa še, če bom razstavljal. Na prejšnji CAC razstavi je bilo čivav zelo malo, le tri lepotičke so se prišle pokazat. Sedaj v Ljubljani pa jih je kar "mrgolelo" :). Če boš v Celju se lahko kaj vidimo !

Lep pozdrav vsem,

Damjan


sailila

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #244 : 24 Januar 2007, 10:11:05
ja,damjan jaz tudi upam da bo kmalu v moje zivljenje prisla majhna,sladka pikica.ampak se pa moram pohvaliti da sem v ponedeljek od fanta dobila tako malo plisasto civavo(fantove besede so bile da naj zacnem z pliskotom pridno vadit za pravo civavo :D ::)) tako da se sedaj kot mala puncka tolazim z njo :o :P 8)
drugace sem pa jaz 100% v celju na razstavi in upam da si bom lahlo napasla ocke na kaksni civavi(ce ne si bom pa spet po dolgem casu naredla lep dan v druzbi psov)

lep dan vam zelim,

alma



daša

  • *
    • Prispevkov: 118
    • Točke: 0
  • **I never had someone, that knows me like you do**
Odgovori #245 : 24 Januar 2007, 12:10:04
Uh...kakšni lepi kužki,vsi po vrsti.Meni so osebno bolj všeč dolgodlake kot kratkodlake zakaj pa nevem.Mogoče zaradi tega ker imam rada,če ima pes na sebi dlako :)
lp


chi

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #246 : 24 Januar 2007, 18:32:09
He he he...

Daša veš tudi kratkodlake čivave imajo dlako in niso povsem gole :) Dlaka pri dolgodlakcih pa tudi ni izrazito dolga. Meni osebno so všeč tako ene kot tudi druge, je pa vse odvisno od osebnega okusa seveda ! Nekateri so celo mnenja, da so najbolj tipične prav kratkodlake čivave... .) :) :)

Lep pozdrav,

Damjan 

 


daša

  • *
    • Prispevkov: 118
    • Točke: 0
  • **I never had someone, that knows me like you do**
Odgovori #247 : 24 Januar 2007, 20:00:50
Ja,to je pa res,kajti,ko kakšni ljudje vidijo kratkodlako čivavo,takoj vedo po njeni majhnosti,da je čivava :),pri dolgodlaki pa se že včasih kdo obotavlja,ker jo mogoče prvič vidi in mu je takšen pes nekaj novega.Sicer so pa tako ene ali druge luštkane,že zaradi tega ker so tako majhne ;D
lp


daša

  • *
    • Prispevkov: 118
    • Točke: 0
  • **I never had someone, that knows me like you do**
Odgovori #248 : 24 Januar 2007, 20:03:16
chi,zeloooo maš lepo čivavico,ampak vidim,da imaš kar dve ali se motim? ;D
lp


chi

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #249 : 24 Januar 2007, 20:12:41
Zdaj je že precej več kot 1 leto odkar smo na zelo tragičen način izgubili našega Miška. To je ena izmed njegovih fotografij.   



chi

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #250 : 24 Januar 2007, 20:16:46
Oj Daša ! :)

Ja imamo dve čivavici. Prva čivavica pri nas doma pa je bil Won-a-pa-lei Blue Bayou-Miško, ki pa je žal  zaradi napada nesocializiranega psa umrl mnogo prezgodaj. Izgubili smo ga ko še ni dopolnil 3 mesece. Nikoli ga ne bomo pozabili...bilo je preveč hudo...


daša

  • *
    • Prispevkov: 118
    • Točke: 0
  • **I never had someone, that knows me like you do**
Odgovori #251 : 24 Januar 2007, 21:57:22
oh...bogi mali..moje sožalje :'(....nisem vedela :-\


sailila

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #252 : 24 Januar 2007, 22:32:47
damjan moje iskreno sozalje :'( vem kako hudo je izguba tvojega angelcka,prijatelja,zaupnika...je pa tale misko ene izmed najlepsih civav kar sem jih kdaj videla!srcno upam da ti tvoje dve gospodicni pomagata nekako prebrodet to kruto izkusnjo in te spomnit na vse lepe trenutke.in prepricana sem da ceprav ni zivel dolgo je imel neizmerno lepo zivljenje polno ljubezni :-*



Sassy

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • Sassy love forever!!
Odgovori #253 : 24 Januar 2007, 22:45:30
No jaz se malega miska rajsi ne bom dotikala.. vemo kako je bilo.. pa da ne bomo spet zalostni... meni je kar zoprno se spominjat takih tezkih trenutkov..


No drugace pa meni osebno so pa bolj vsec kratkodlake civave, sicer so pa tudi prvotne.. dolgodlake so potem "zmesali" skupaj..

no pa se Coco & Tali na soncku..





pri Sassy se nic novega.. razen tega da ji bo trebuh ravnokar razneslo in da smo na ponovnem ultrazvoku ugotovili da so 4je.. tako da me je zdaj se bolj strah kako se bo vse skupaj koncalo..

lepo se imejte..

Ursa



tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #254 : 24 Januar 2007, 22:56:20
smo na ponovnem ultrazvoku ugotovili da so 4je..


Uuuuuuu...a boste kakšnega obdržali?

Lp, Tjaša



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #255 : 25 Januar 2007, 07:50:46
Meni se tudi že številka 4 za čivavo zdi velika, prejšnji teden  je na nizozemskem (http://www.cane-corso-italiano.com), čivava Isabella skotila 7 zdravih mladičkov, popolnoma brez zapletov. :o Ampak ta vzrediteljica ima vedno ogromna legla ne glede na pasmo, zgleda je pri njih res nekaj v zraku. ::)

Lp nina



chi

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #256 : 25 Januar 2007, 19:27:44
Sassy-Coco in Tali sta takšna cukra, da sploh ne bi zgubljal besed !!!!  ;D ;D ;D ;D Najbrž že vsi komaj čakamo, da se chi-family pri vas doma še poveča...še enkrat mnogo sreče in veliko zdravja za male kužmane želim !!! :P :P

Glede Miška pa je res, da so spomini zelo boleči. Dosti časa smo rabili (predvsem jaz), da smo prišli k sebi...pozabiti pa seveda ne moreš nikoli. Sama veš kako hudo mi je bilo in kako se je vse skupaj zgodilo. Čas pa počasi celi rane...Predvsem pa Jolly in Miša, ki sta krasni punci. Jolly je itak en velik obliž saj je stalno "prilepljena" name. Z njenim prihodom nam je bilo takrat vsaj malo lažje. Maje in njene družine zato res ne bom nikoli pozabil.

Te vaše čivava mamice pa res postavljajo rekorde. Mislim že štirje mladički za tako majhno punco je res veliko, da ne govorim o sedmih.

Lep pozdrav vsem,

Damjan     


house_baby

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #257 : 25 Januar 2007, 21:54:06
Lep pozdrav!

CHI.....Tudi jaz ti izrekam iskreno sožalje za tvojega Miška (čeprav je že nekaj časa od tega)  :'( Tudi sama imam za sabo izgubo mojega srčka,tako, da vem da ti je moglo biti zelo hudo... :'( oz. ti je še vedno..
Pa vendar je tako, da čas zaceli rane, v tvoje življenje je prišla druga srčika, ki bo mogoče majčkeno nadomestila njega!!!!
Še enkrat moje sožalje, pa želim ti veliko veeeeliiikooooo srečnih trenutkov s tvojimi srčki :)

L.p   Maja



chi

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #258 : 25 Januar 2007, 22:32:40
Hvala Maja in iskreno sožalje tudi tebi !  :(

Veš sem si pa ob tej izgubi nekako obljubil, da me bodo ti kužki spremljali celo moje življenje. No ja upam vsaj tako, ker nikoli ne veš kaj ti življenje prinese !  ;)

Pa ti si že našla kužmana svojih sanj...

Lep pozdrav!

Damjan 


sailila

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #259 : 26 Januar 2007, 12:51:21
damjan,majci se isce svojo sanjsko civavico tako kot jaz,kajne? ;)
me pa zanima ce mi lahko kdo pove ali imajo civave kaksne dedne bolezni,sicer vem da lahko pride do napacne nastavitve in nosenje repa,predolgo telo,noge prevec na X ali O,ne ravna linija hrbta...?aja,pa vem da smo tukaj sami taksni ki smo cisto zaljubljeni v te psicke pa vendar me tudi zanima ali je  kateri lastnik na svojem ljubljencku opazil kaksne slabe lastnosti,pomankljivosti ki so znacilne za to pasmo in ce bi imel to moznost bi jih spremenil?ja,ja da ne bo sedaj se kdo razburjal in se jezil name jaz sem cisto zaljubljena v te cukrcke in si nikakor ne morem predstavljati da bi imelo taksno bitje kaksne pomankljivosti ampak ker sem realna vem da ima vsaka stvar (vecinoma) dve strani 8) zatio tudi to sprasujem.

lp



chi

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #260 : 26 Januar 2007, 17:51:32
Oj Sailila  ;D !

Nobeno živo bitje ni popolno in tako se seveda tudi pri čivavah lahko srečaš s kakšnimi "pomanjkljivostmi". Ljudje, ki čivave poznajo
bolj tako na daleč jih po krivici ocenjujejo kot nervozne male kužke, ki nenehno lajajo. Moje mnenje je, da to nikakor ni res, predvsem pa vse to zavisi od vzgoje. Nekateri imajo svoje kužke zelo "izolirane" od sveta, nimajo stikov z drugimi kužmani itd. Takšni potem res burno odreagirajo, ko se srečajo s tujimi psi. Lahko izražajo tudi agresivnost ali pa so pretirano plašni.
Nekatere čivave so precej izbirčne pri hrani. Naša Jolly je bila ena takšnih in tudi jedla je zelo malo. So se pa njene prehranjevalne navadne spremenile za 100 %, ko je prišla k nam domov še Miša. Zdaj poje precej več kot je včasih pa tudi izbor hrane, ki jo uživa se je zelo razširil. Praktično je njeno prehranjevanje sedaj čisto normalno in ni nobenih težav.
Zelo hecno je tudi to, da čivave v spanju smrčijo. No meni se to zdi zelo smešno. Ni to neko glasno smrčanje, ki ga poznamo pri človeških osebkih...Jaz se mojim puncam zaradi tega velikokrat zelo nasmejim.   :P :P :P :P :P

Od dednih boleznih, ki se pojavlja pri čivavah je prisoten t.i. izpah pogačice-Patellar Luxation. Je pa ta bolezen prisotna tudi pri drugih pasmah in ni ekskluzivna samo za čivave. Več o tej bolezni si lahko prebereš na spletu.



sailila

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #261 : 26 Januar 2007, 21:00:09
uf...smrcanja smo navajeni,ker moj dragi FUUUUUUUUUUUL smrci pa se luna ga nosi tako da to ne bo problema 8) glede zivcnosti sem tudi jaz dobila par krepkih ko sem svoji bliznji okolici(beri druzini!)povedala da bo pocas k meni prisla civava...ampak zaenkrat vse civave ko jih poznam(res je da sem do sedaj spoznala le dve v zivo)niso bile nikakor zivcne,prej bi rekla da so bile zelo umirjene z kanckom hiperaktivnosti :D res pa tako kot si ti chi napisal je veliko odvisno od same vzgoje. za ta izpah pogacice sem tudi ze nekaj brala ampak tam pise da civavam ni obvezen pregled(za vzrejno dovoljenje)kot pa naprimer drugim pasmam ki se jim to dogaja pogosteje...ja,malo izbircnosti pa mislim da mora biti prisotno pri taksnih gospodicnah kot jih imas ti,ane ;) s katero hrano jih pa hranis ce smem vprasat?

p.s. upam da se zavedas da zaradi slik,ki jih razkazujes od svojih civav jaz ne morem spati ;) ;D :P



chi

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #262 : 28 Januar 2007, 11:02:47
 ;D ;D Joj Joj Sailila...upam, da te zdaj res ne daje nespečnost zaradi teh malih kužkov. Običajno nas v nočnih morah preganjajo kakšni zmaji  >:D al pa druge pošasti  :P :P :P. Saj vem zakaj ne moreš spati....he he he.

Naše punce so glede hrane precej razvajene. Ne marajo briketov (kakršnihkoli), izjemoma jedo konzerve (seveda le določene). Prehranjujejo se predvsem z doma pripravljeno hrano (junetina, perutnina, zelenjava, riž ipd.) sam najraje imajo pa meso. Vem, da smo za te njihove navadne kriv mi sami, ker smo jih pač preveč razvadili. Mene je bilo pač vedno strah, da bodo kar umrle, če ne bodo jedle in smo jim dali pač tisto hrano, ki so jo pojedle z veseljem. Seveda so jim na voljo tudi razni pasji "prigrizki", palčke za žvečenje, majhne umetne kosti itd. Sladke stvari pa ne marajo. Zelo rade pa imajo mlečni zdrob, ki jim ga damo občasno. Pojedo tudi kakšen košček sadja-naprimer jabolka, zelo rade pa hrustajo tudi prepečenec oz. skorjico malo osušenega kruha.
   


sailila

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #263 : 28 Januar 2007, 13:41:34
ne,ne...moja nocna mora zgleda nekako takole: lovijo me male,sladke civave in jokajo:"imej me rada" jaz pa jih ne morem nikakor dobiti v narocje ;D ;D :P po resnici si pa nikoli nisem mislila da me bo kdaj tako "okuzilo" taksno majhno bitje in me tako prevzelo da res veckrat na dan (in noc!  :))pomislim na civave,kljub temu da se nisem lastnica le teh...



gabyca

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • *:Pinky:*
Odgovori #264 : 28 Januar 2007, 16:40:05
hellou!
Prvic pisem tukaj na forumu in sailila popolnoma se strinjam s tabo! Tud jst se nimam civave ampak upam da jo bom kmalu dobila. Cist so me prevzele tele mjhne zivalce. Prebrala sm ze ogromn clankov, forumov,... in ze razmislam kaj use morm kupt za civavo, se celo ime zanjo vem ;D
Pa ful so mi usec tele slikce od ush vash civavkotov, kar ne morem se jih nagledat :o

Gaby



sailila

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #265 : 28 Januar 2007, 19:57:52
gabyca dobrodosla v klub ;D



sailila

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #266 : 02 Februar 2007, 19:51:27
HAAAAAAAAALLLLLOOOOOOOOOOOOOO O ??? no,civkoti kje ste(upam da ste te lepe dne cimbolj preziveli na sprehodih s svojimi princeskami in princi ;)) pa vendar se javite kaj...PROSIM...
chi,sassy,hause_baby,gabyca...kje ste?!? :P



chi

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #267 : 04 Februar 2007, 18:29:55
 
:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

Tole januarsko sonce nas je zvabilo na bližnje travnike, nas in naše kužke. Upam, da se bo zima še naprej nadaljevala v tem sončnem slogu, ker meni in mojim kosmatincem to zelo ustreza. Spodnja slika pa dokazuje kako Jolly pridobiva lepo zagorelo polt  8) 8) 8) 8).
Lep pozdrav vsem !:)

Damjan



Potem pa se takole pokrijemo in zadremamo  :P :P :P :P :P



Sassy

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • Sassy love forever!!
Odgovori #268 : 05 Februar 2007, 11:37:37
No da se vam oglasim se jaz.. nisem pozabila na vas.. samo tolko casa nisem imela da bi na vse forume napisala kako je bilo..

No kot nekateri ze veste je Sassy 27. januarja s carskim rezom dobila 4 male otrocicke.. in sicer 3 puncke 1 enega fanta..
Sta 2 beli sassyki, 1 bluefawn sassyka in en rjav fantek.. vsi po vrsti so pravi cukri, eden lepsi od drugega..

Upam da se mi je uresnicila zelja za to kar Sassy prosim ze odkar jo imam: ce mi "zrihta" se eno tako kot je ona  :P  in mislim da se je to zgodilo..

no da vam privoscim se nekaj slikic:










ostale pa v albumu: http://sasy.moj-album.com/album/6418965/?os=6664201


Vsi smo ok, midve s Sassy sva sicer malo neprespane ampak, bomo nadoknadili enkrat v prihodnosti  :)

lp,

Ursa






Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #269 : 05 Februar 2007, 16:47:16
 :o Sassy čestitke za male podganice  :-* :-* :-* :-* Torej ena belčica ostane doma?  :)

Pa še to me zanima...pri kako stari čivavci lahko ugotoviš al bo dolgo ali kratkodlakec. Se to vidi takoj pri rojstvu ali kasneje recimo pri enem mesecu ali še kasneje... ???

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com