Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1415093

jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #420 : 22 November 2007, 10:53:27
Naš kuža je pa danes spal prvič zunaj v pasji uti! :)
Tko da sem full vesela da je sprejel hiško!
Zebl ga ni, ker je bil full topu zjutraj, spal je kot polh in ob šestih zjutraj, ko sem ga klicala, je komaj vstal in bil čist zadovoln.
lp ;D




chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #421 : 22 November 2007, 12:40:37
Prosim za malce pomoči.Sodelavka misli kupiti črnega labradorca in se ji niti sanja ne kolikšne so sedaj cene takega mladička.Ker sem jaz doma bolj pri ovčarjih se tudi meni ne sanja in vas naprošan, da mi sporočite kakšne so cene in kje bi imeli leglo črnih labradorčkov. Vnaprej hvala.



jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #422 : 22 November 2007, 13:47:59
Za našega črnuha smo dali 250 evrov je pa brez papirjov, ker jih mama ni imela. Dobili dmo jih na Jesenicah-ne vem pa če bodo imeli še katero leglo.
Jaz sem našla oglas v salamoncu ali pa na bolhi, se ne spomnim. ???
Moraš pa pazit, ker na veliko zuvažajo razne pse iz tujine in nekateri so prav bogi, bolni in mučeni.

Midva s fantom sva takrat vidla psičko in enega mladička, ki ga še niso do takrat prišli iskat.
Lastniki so bili zelo preprosti in prijazni-nič sumljivi, tako da sva bila full zadovoljna.
Imamo še vedno stike po e-mailu in se tudi zanimata za oddane psičke.
Veliko sreče!

pozdrav,
A ;)




Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #423 : 22 November 2007, 14:12:16
jack, tvoj mali labradorček je čist lahko mešanček. Ne veš s kom se je mama sparla. Samo papir, ki se mu reče rodovnik, je dokaz, da je pes čistokrven. Prosim ne delaj reklame za nerodovniške pse! Že tako je več kot dovolj šteparjev, ki jim ni mar za pasmo, ampak samo za zaslužek. Raje vprašaj tiste pri katerih si psa dobila, zakaj mama ni imela papirjev. Skoraj gotovo z zelo dobrim razlogom. Samo upaš lahko, da bo tvoj pes zdrav in ne bo nenehnega letanja h veterinarjem. 

Kristinca & Florinca


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #424 : 22 November 2007, 21:11:42
tudi jaz svetujem nakup rodovniškega labradorca, ker je pasma že tako zelo delikatna, in tudi rodovnik ni zagotovilo da bo vse vredu, pri čistokrvih je pa tako kot na loteriji. Sploh pa zame labradorec brez rodovnika ni labradorec, ker ti NIKOLI noben ne more garantirati, da je mati labradorka, če nima papirjev in nikoli ne veš kdo je oče, ponavadi so kakšni vaški mešančki v takšnih primerih, bolano pa je da ljudje za te mešančke še dosti plačujejo, zavetišča pa pokajo po šivih, razlika je le, da se v zavetišču takšen kuža uradno imenuje mešanček, te ''vzreditelji'' ali kar koli pač, pa jih poimenujejo tako kot njim paše, in to se na žalost še dobro prodaja. 250 € za nekaj kar ne veš kaj dobiš je nesprejemljiva cena, če daš pa še enkrat toliko zraven imaš pa pravega rodovniškega labradorca.Saj mi je jasno, da se kdaj naredi pač ups, ampak če se že takšni mladički prodajajo, naj se prodajajo po takšni ceni, kot so bili stroški ceplenja, ne pa da se oglašujejo kot čistokrvni. Sicer pa garantiram, da že v enem letu, če je s psom bolj kot ne vse vredu pri veterinarju pustiš še tistih 250 evrov, ki bi jih dal zraven za rodovniškega.
Upam, da nisem koga prizadela, samo raz**zdi me, da na vsakem vogalu videvam čudne ''čistokrvne'' labradorske spake >:( :-\. Zakaj zaboga je že dobro,da se takšni čudoviti pasmi, dela takšna škoda... :( :( :(



regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #425 : 22 November 2007, 22:13:06
Če ni rodovnika ne moreš zagotovo vedeti kaj imaš, ne strinjam pa se, da so križanci kar nujno bolani. Tudi ni nujno, da če ni rodovnika, potem je pa mešanec. Je pa za razmislit zakaj starša nimata rodovnika oz. vzrejnega dovoljenja. Jaz sem bila z mojo rodovniško labradorko ravno tolikokrat pri veterinarju kot pa s prejšno nerodovniško ZP, ko je bila iste starosti.

Tudi jaz ne zagovarjam štepanja nerodovniških mladičev in pa mešančkov, ker jih je že tako preveč.



popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #426 : 23 November 2007, 00:48:09
Tudi ni nujno, da če ni rodovnika, potem je pa mešanec.
O pa je. vsak pes kateremu ni mogoce dokazati poreklo se po zakonu smatra in evidentira kot mesanec. Torej ce ni rodovnika ni dokazljivega porekla in pes je mesanec. Napake se pojavljajo predvsem zaradi vnaprej vcepljenje podobe o majnih skustranckih, katere imenujemo mesanci. Psi z rodovniki so pasemski psi, vsi ostali so so imitacije oz. psi ki so podobni doloceni pasmi.
Je pa res, da se sam ne obremenjujem prevec s poimenovanjem in ce vidim psa, ki je podobden labradorcu, mu recem kar labradorec. Kljub ocitnim znakom, da le-ta ni pravi predstavnik pasme.




Lp

P.S: dajte no malo pokazat vase navihancke.



jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #427 : 23 November 2007, 09:33:34
Imam pa mešanca - mi je čist ravno sedaj ko ga imam-morda si pa vsi ne mormo privošit toliko. Kljub temu je moj ljubljenček in ni nič manj vreden kot drugi.
Men je všeč tak kot je s papirji al brez. Namen sem imela kupti psa s papirji ampak mi finance tega ne dopuščajo-žal,
ko sem se začela zanimat za labradorce, sem ugotovila, da so pač predragi če želim s papirji in če so starši ne vem kaj vse,....-če mu želim nudit
potem še kvalitetno hrano mi pač ne znese. Zato sem ubrala to pot in sem s psom zadovoljna. Nima nobenih zdravstvenih težav-na splošno sta veterinarja rekla da je kuža zdrav in močan, tako da upam da tak tudi ostane.
Drugače pa ne delam nobene reklame za mešance, ker sem tudi sama proti vaškim potepuhom in mladičem, ki se pač zgodijo.
Res je da nimam papirjev ,da je čisto parvi labradorec in po vaših besedah potem nimam pravice rečt da je labradorec ampak da je mešanec-je pa kljub temu zelo zelo podoben labradorcu, tako po videzu, kot po karakterju!  :-[





jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #428 : 23 November 2007, 09:47:18
Jack v snegu, kjer full uživa!



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #429 : 23 November 2007, 09:51:31
..morda si pa vsi ne mormo privošit toliko..
..Namen sem imela kupti psa s papirji ampak mi finance tega ne dopuščajo-žal,..

Samo en micken komentar na tole. Vse se da, ce se hoce!! Tudi jaz nisem nevemkok bogata (lansko in letosnje leto se studentka z minimalno stipendijo, sedaj brezposelna s podporo), ampak sem si "privoscila" rodovniskega psa za 1000 eur. Kako? Prodala sem avto, cez poletje sla delat, in vsak mozen dinar spravljala na kup, in sem si ga lahko privoscila. In pa cakala sem nanjga 3 mesece (zmenila se zanj se preden so se skotili). Kot sem rekla, vse se da ce se hoce. Ce pa ljudje ne morejo potrpeti par mesecev (ali pol leta, ali vec), pa malo "sparat", in si nato kupit psa, ampak raje z nakupom nerodovniskega vzpodbujajo nadaljno vzrejo "mesancev", potem pa za take nimam besed.. Ker se bo ravno z njihovimi dejanji nerodovniska vzreja nadaljevala..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #430 : 23 November 2007, 09:59:06
jack, če si psa določene pasme resnično želiš, potem počakaš še kako leto ali dve in si kupiš rodovniškega (jaz sem si setrko želela kakih 15 let  :P ). Če pa človek hoče psa tisti hip, potem pač vzame, kar je na voljo. Na kvalitetnega psa včasih čakaš kar nekaj let. Mislim, da labradorci niso ravo zelo redka pasma pri nas. ;)  Kvalitetno hrano pa nudiš psu ne glede na to ali je rodovniški ali ne, ni res?  ;)  Če si ne moreš privoščit hrane, si tudi psa ne omisliš. Zaenkrat je tvoj pes zdrav, samo upaš lahko, da bo tako tudi ostalo. Na tem forumu sem žal vse preveč zgodb brala o nerodovniških psih z veliko zdravstvenimi težavami. A ni bila celo ena forumašica, ki je svojo psičko morala dat uspavat zaradi zanič kolkov?

Nihče ne govori, da je tvoj pes kaj manj vreden. Sploh ne. Samo, lepo prosim, ne delaj reklame za nerodovniške pse. Tisti stavek, kdaj in kje ter za koliko denarja si svojega psa dobila, smatram kot reklamo.

Kristinca & Florinca


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #431 : 23 November 2007, 10:08:19
Se strinjam z vsem zgoraj napisanim. Tudi sama sem studentka, pa sem vseeno nasparala dovolj za rodovniskega labradorca.. Tudi za naprej ne bom imela problemov z denarjem, ker mi je Zara prioriteta in se mi ni problem odpovedat kaksnim stvarem zaradi nje..
Razne bolhe in oglasniki so pa meni popolnoma zgresen nacin za kupovanje psa. Jaz sem za foro mal preklicala ljudi, ki so prodajali labije na bolhi in ne boste verjel kaksne izgovore so imel zakaj tamali nimajo rodovnika, starsa pa. ::)

Pa Jack tole ne leti osebno nate, sam res se mi zdi da je tako misljenje pri ljudeh prevec zakoreninjeno, posledice zgresenega nakupa se pa vidijo po parih letih in takrat velika vecina taksnih kuzkov pristane v zavetiscih ali pa se kaj hujsega :-\



jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #432 : 23 November 2007, 10:31:42
No očitno ste kle gor vsi z rodovniški labiji-ne bom se kregala, lepo da mate papirje, jz itak nimam psa z namenom za razmnoževanje, tako da ne bodite v skrbeh, kar se tega tiče da bo Jack napumpal sosedove bejbe, ki so mešanke s tisoč in eno pasmo. Kar se tiče denarja se tud ne bom kregala, se strinjam, da če se nekaj res želi se marsikaj da ampak,... Misle da forum ni za te namene, da se tkole kregamo ampak da si med sabo pomagamo. Če seveda sem lahko med labiji al naj grem raj med mešančke?  ;D



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #433 : 23 November 2007, 10:37:18
Ti kar med labiji ostan ;)

Kako kaj tvoj Jack?

Zara pocasi dobiva uno tapravo dlako..nima vec tistega puhka..zdej pa ni vec tko mehka :P



jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #434 : 23 November 2007, 10:40:11
Ma full dlake, tako gosto pravi zimski kožuh dobiva ko en medo je! Pa raste k hudičk >:D!



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #435 : 23 November 2007, 10:42:01
Dajte mi nekaj povedat...moja Zara ma podbradek.. A je to normalno/bo zginlo scasoma al ne? :)



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #436 : 23 November 2007, 10:43:06
jack, nihče se z nikomer ne krega. Forum je med drugim tudi za izmenjavo mnenj.  ;)  In nihče te nikamor ne pošilja.  ::)


Kristinca & Florinca


jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #437 : 23 November 2007, 11:04:15
Ne sej tud ne grem nikamor   ;)!

Tale podbradek-to ma tud naš-lej sliko zgoraj-a se vam zdi da je pujsek kok kil majo stari 4 mesce in 2 tedna?



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #438 : 23 November 2007, 11:18:15
Midve se greva v ponedeljek cepit pa ti povem kolk tocno jih ma moja.. Je pa tam nekje 8-9kg..pa jutr bo stara 3 mesece :)



jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #439 : 23 November 2007, 11:27:50
naš je imel 14-15kg pred enim tednom. :-[



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #440 : 23 November 2007, 11:29:39
Pomojem je to cist kul ;)

Pa sej ga vid a je bajsi al ne ;D Jaz svoji dajem ful manj briketov kot je napisano na uni tabelci..ker drugace je bila ful okrogla..



jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #441 : 23 November 2007, 11:49:24
Ja tud jz dam man kot piše, ker se mi zdi da bi bil širi kot dali. Jah men se ne zdi da je debu je pa kompaktn-tko jz temu rečem! Ni suhec! :)



regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #442 : 23 November 2007, 12:27:47
Evo slikce moje prekle  ::)







Tele slikce so nastale pred enim mesecem, ko sem bila jaz še vsa ovešena s klikerjam, torbo v kateri so igrače, torbico za brikete,... ;D
No, saj sedaj ni nič boljše, samo da se mi briketi po žepih valjajo in da sem približno ugotovila katera igračka ji je všeč in mi ni potrebno vseh s seboj vlačit. Kliker po navadi pozabim doma in sem jo navadila na besedo "JA" namesto klika.

Enya je malenkost zrasla, pa malo manj dolg in špičast gobec ima. Ampak še vedno je prekla  ::)



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #443 : 23 November 2007, 12:45:07
IIiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii kake dolge noge :o



jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #444 : 23 November 2007, 13:28:42
Je pa res prekla-lepa je :)!



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #445 : 23 November 2007, 13:41:07
Ko je bilo ravno govora o rodovniku: rodovniškega labradorca dobiš že od 400 evrov naprej, kar ni nič bistveno dražje od mešancev, ki jih prodajajo kot labradorce. Toliko o tem, koliko stanejo papirji.
Po pravici povedano ne razumem, kako lahko ljudje verjamejo, da papirji stanejo. Stane vse drugo, ne pa papirji. In kakšen bo nek pes, ki ga kupimo, se žal vidi šele po nekem času - pa naj bo to zdravstveno, karakterno ...
Mi je ravno na misel prišla "labradorka", ki smo jo imeli spomladi v mali šoli. Lastniki so bili sveto prepričani, da imajo labradorko, meni je bilo pa že na prvi pogled jasno, da ima z labradorcem skupno samo črno barvo. Pri 5 mesecih je bila že 10 cm večja od moje odrasle labike, po zunanjosti je bila bolj ptičar kot labradorec (suho telo, dolga ušesa ...) prav tako po karakterju.

Sicer pa vsak ima svojega psa najraje in prav je tako, vseeno pa je dobro vedeti, kaj je rodovnik in čemu je namenjen.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #446 : 23 November 2007, 13:43:15
kako pa kaj lunca? se nam obeta kaj mladičkov v prihodnosti? ;)
Mladički so planirani za drugo leto (poleti), samo bom še videla, če se bomo odločili za leglo. Bo že tako na pomlad veliko sprememb v naši familiji in če ne bom zihr, da bo zneslo dobro poskrbeti za leglo, raje ne bom parila.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #447 : 23 November 2007, 14:12:12
IIiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii kake dolge noge :o

Ja, taprava manekenka  ::) :P

Za na razstavo ravno ni, dela pa zaenkrat kar dobro.


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #448 : 23 November 2007, 14:51:29
Mi imamo tudi v mali šoli 5 "zlatih prinašalcev", ki pa so po nekakšnem čudežu veliko manjši od Rive, (res da sta 2 mlajša ampak dobro vem kakšna je bla naša takrat), prav tako po kilaži, z ozko glavo in presneto malo dlake. Kakšna pa je sploh razlika pri vzdrževanju rodovniški/nerodovniški pes? Razen začetne cene poje ravno toliko, cepljenja mora imeti prav tako opravljena, šolanje za rodovniške in nerodovniške stane popolnoma enako... ::)  ::)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #449 : 23 November 2007, 19:57:20
Itak, da vsak kuža lastniku pomeni največ in ni važno ali je rodovniški ali ne, želim, pa le da pred nakupom vsak dobro premisli, in zaradi nepremišljenosti ne dela škode pasmi..
drugače pa je tvoj labek, jack, pravi lepotec ;), je pa res, da nima vsak z nakupom nerodovniškega labradorčka takšne sreče ::).
drugače je pa že res čas, da tolo temo malo popestrimo s slikicami, moje sledijo med vikendom.
lp