Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1415028

sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1050 : 23 Avgust 2008, 09:55:16
Ce so nekateri psicki preziveli prevoz z letalom pri tej starosti, potem bo tudi tvoj pot iz Hrvaske ;)

Jaz z mojo nisem imela nobenih problemov v avtu. Cez dva dni, ko sem jo dobila sva sle ze na en daljsi izlet.

Itak vzreditelj psicku ne da za jest, ce ve da bo sel potem na pot, pa veckrat se ustavljas po poti pa je.




Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #1051 : 23 Avgust 2008, 09:58:03
Uuu sasha. Jaz sem mislila kakšne bodo zdaj pritožbe glede psarn in kako me boste skritizeral. Vsaj majčkeno. Potem pa zadetek v polno. Juhu! No zdaj imam občutek da imam vsaj nekaj pojma.

Sasha za nursyland bi te res nekaj prosila. Naj tvoja prijateljica prosim vpraša, če splomadi res ne bodo imeli legla.  :-\ Ali pa mi daj njen mail ali telefon da jo kar sama vprašam. Karkoli od tega bo pa zelo v redu. najlepša hvala Sasha.

Ja ...za Lunca's vem da jih ima letos tako da...po mojem legla res takrat še ne bodo imeli.  :-[

In ja, izgleda da bo treba res na hrvaško po psa.  :(  Mene samo skrbi, da mali kuža ne bo izdržal poti do doma. Da bo po poti kaj bruhal, da mu ne bo dobro....ne vem. Skrbi pač.
A mpak saj če so preživeli pot nekateri jo bo tudi moj kajne?!
No, potem vas bi pa prosila, da mi podate kakšne informacije o psarnah oz. vzrediteljih na Hrvaškem, ker se za te psarne nisem nikoli kaj preveč zanimala( imela sem v glavi da bo moj pes iz SLO, ampak če pri nas ne bo legel...  :'()

Aja.Iz Hrvaške vem samo za vzreditelja Željka Perka.

Moje mnenje je, da vsak dober vzreditelj psa navaja na avto ko imajo še vse mladičke iz legla pri njih doma (če se podaš na tako dolgo turo, pa se moraš tako ali tako velikokrat vsatviti z mladičkom, da se nalula pa po možnosti na kaka) - to je del socializacije. Drugače pa veš iz kod vse uvažajo pse, iz Nizozemske, Švedkske... Tako, da hrvaška je najmanjši problem - po moje. Edino nekateri pri carini komplicirajo.  ;)
Mi pa je na Slovenskem zelo všeč psarna Soulpatcher`s, ker so same čokoladice.  :-*




še ena ljubiteljica psov

  • *
    • Prispevkov: 135
    • Točke: 0
Odgovori #1053 : 23 Avgust 2008, 16:09:29
Hvala Sasha in Abby.

Abby:  prva dva linka sta mi znana, zadnja dva pa ne...samo Olivland psarna odpade in mislim da mi ni treba govorit zakaj. Kaj pa mislite o Brankotu Pircu ???Meni je veterinar rekel da je delal pri njem nekaj časa in da je zelo v redu. Meni pa ni všeč ker poleg labradorcev vzreja še druge pasme.  >:(






sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1054 : 23 Avgust 2008, 17:18:34
Odvisno koliko drugih pasem ima, koliko legel ima naenkrat oz v kaksnem obdobju jih ima, koliko ima psic,...na njegovi spletni strani nikjer ne najdem predstavitve njegovih psov. Samo ne vem koliko ima kaj casa za legla, ce ima zavetisce, pa hotel, pa... ???



še ena ljubiteljica psov

  • *
    • Prispevkov: 135
    • Točke: 0
Odgovori #1055 : 24 Avgust 2008, 09:20:52
   :D Ja, imaš čisto prav!

Zanima me pa še dvoje:
Ali je res, da se lahko na črnem labradorcu pojavijo (mislim, da rjave) lise? Se je to komu že zgodilo?
Sasha: Iz katere psarne je pa tvoja psička? Mi je neverjetno všeč!  ;)

Čakam na odgovore

Lepo se imejte!





sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1056 : 24 Avgust 2008, 09:58:58
Ja, pri labradorcih se lahko pojavijo kaksni fleki, crte,... Ne samo na crnih ampak tudi na rumenih. Taki labiji dobijo rodovnik, vendar ne dobijo vzrejnega dovoljenja, ker gre za genetsko napako.

Moja je iz psarne Free Minds, vendar pa ne bodo imeli nobenega legla labijev vec.



še ena ljubiteljica psov

  • *
    • Prispevkov: 135
    • Točke: 0
Odgovori #1057 : 24 Avgust 2008, 10:10:19
Hvala Sasha.  8)

Škoda, da ne bodo imeli več labijev... ::)
S katero pasmo se bodo pa ukvarjali? :-\


LP



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1058 : 25 Avgust 2008, 14:16:50
Imam eno vprasanje za vse, ki jih je poznana evropska scena labijev..

Katera evropska psarna ima dobre delovne pse? Rabim za aktivno resevanje..tako da bi bilo fajn, da bi bili tudi starsi resevalci..

Hvala in lp!



rashy

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Go Rush
Odgovori #1059 : 25 Avgust 2008, 14:43:30
Tudi na črnem labiju mela lisa ni zaželjena-sam kako nekateri rešujejo problem?-poštrihajo s flomastrom pa je :D :D :D Pa imaš dovoljenje...Sam znajdit se je treba :D

love animals


popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #1060 : 25 Avgust 2008, 17:48:31
Lisa je dovoljena, ampak na prsih. V standardu pise: Majhna bela lisa na prsih je dopustna.
Je pa res, da nikjer ni napisano kaj to pomeni majhna.


Hm...kar se tice mojega naslednjega legla: zaenkrat ni se nic doreceno, ampak leglo definitivno ne bo pred naslednjim poletjem oz. ce bo, bo bolj jeseni. Vse bo odvisno od tega kaksno bo trenutno leglo, da vidim kako naprej. Tudi ne vem se kaksne barve bo, je pa velika verjetnost, da bo naslednje cokoladno-crno oz. mogoce celo vse tri barve, odvisno od tega kaj tamala "nosi" :)

Tukaj pa je ena fotka zaenkrat najtezjega deckota. Pri 4 mesecih ima ze dobrih 22kg  :o

Soulpatcher's Amazing Glow




Lp, Marko



rashy

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Go Rush
Odgovori #1061 : 25 Avgust 2008, 18:06:26
Mal glej, da ga ne bojo preveč poredil...Sem vidla filmček, kjer so labija zredil do 70 kg. Sicer pa ne vem kaj sploh govorim, grem rajši jaz tud mal mojga zvagat, kr je tud en tak štrukelj ;) Sicer bojo pa že na razstavi povedal, če mu kej fali ane :D

love animals


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1062 : 25 Avgust 2008, 20:54:10
Imam eno vprasanje za vse, ki jih je poznana evropska scena labijev..

Katera evropska psarna ima dobre delovne pse? Rabim za aktivno resevanje..tako da bi bilo fajn, da bi bili tudi starsi resevalci..

Hvala in lp!

Sicer se na labradorce najbolje ne poznam ampak kolikor smo se enkrat pogovarjali se splača malo pogledat skandinavce, Norveška, Finska, Švedska, Danska pa Nizozemci imajo tudi še baje dobro delavno vzrejo.
To ali sta starša reševalca ali ne praktično nima veze, važno da sta zdrava in nista streloplaha, če boš kupila psa v delavni liniji bo oz. naj bi itak imel močan nagon, pa če se z "razstavnimi" da delat se bo 100% tudi z delavnim dal.  ;)

A to zate iščeš?


Lp, nina



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1063 : 25 Avgust 2008, 21:07:21
Ne, saj vem da nima veze ce sta starsa resevalca, lahko sta karkoli drugega delovnega, samo da nista razstavna..

Za skandinavce vem da so fajn, sam je tezko kar tako na slepo najdet eno res dobro delovno linijo. V postev bi prisla tudi Rusija..

Drugace pa iscem to za fotra od mojega fanta, ker bodo pocasi upokojili eno od svojih resevalk in bo potrebno zacet novo uvajat.. In ma dost problemov, ker rabi res delovnega psa, ker razstavni ne bi zmogel toliko treningov, pa se v rusevinah je boljse, da so psi manjsi, bolj suhi in bolj okretni.

Za sebe pa se kaksni 2 leti ne bom nic iskala..imam s tole mojo hiperaktivno se prevec dela..oz gospodicna poskrbi da ga imam, ker je v obdobju ko kar vse stvari "pozablja" ::) :)
Je pa res, da se ponavadi zarecenega kruha najvec poje, tako da obstaja moznost, da bo ze kaj prej kaksen nov hudicek pri meni :D



regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #1064 : 25 Avgust 2008, 22:20:04
Lisa je dovoljena, ampak na prsih. V standardu pise: Majhna bela lisa na prsih je dopustna.


Tukaj pa je ena fotka zaenkrat najtezjega deckota. Pri 4 mesecih ima ze dobrih 22kg  :o

Soulpatcher's Amazing Glow




Lp, Marko

To je pa res dec  :o Moj cucek ima pri 15 mesecih 24 kg...Pa se mi zdi, da je kr bajsi  :-[

Sem pa ravno danes videla eno tvojo mladičko delat v mali šoli. Super dela!


skodelica kave

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #1065 : 26 Avgust 2008, 12:44:53
Z veseljem spremljam razvoj S. in O. mladičkov. :)

To je Lucky


uživa na suhem


in v vodi





še ena ljubiteljica psov

  • *
    • Prispevkov: 135
    • Točke: 0
Odgovori #1066 : 26 Avgust 2008, 14:55:31
skodelica kave. ste mogoče že vprašali, če bodo imeli reševalci kakšno leglo?

Lp maja



popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #1067 : 26 Avgust 2008, 15:53:41
Sasha: poglej Upwards. Sicer uporabljajo pse za lov, ampak so vsi odlicni delovni psi. Ampak nevem ce je to to kar ti isces. Konstitucijsko je to to kar labradorec mora bit. In njihovi psi se super odrezejo na vseh delovnih podrocji, prav tako pa so tudi uspesni razstavni psi. Ce pa hoces tiste ekstra suhe delovne "labradorce", pa bos morala malo po netu pobrskat. Tudi take se najde. Poglej malo po evropski bazi vzrediteljev.

Rashy: nic ne skrbi. To ni spehec, tamali super zgleda. Nima nic prevec. Je pac pravi dec!  :P

Regga: ja tamali je tapravi. Sem ravno zadnjic razisljal, da je moja Trixy mela pri 10mesecih okoli 23-34kg. :) Hm...katero mojo tamalo si pa vidli. Na katerem koncu Slovenije?

Lucky je pra prava faca. Prav neverjetno je kako hitro zrastejo ::)

Lp



regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #1068 : 26 Avgust 2008, 16:08:37
Popo, v Kranju (Klub vodnikov reševalnih psov). Ne spomnim pa se, kako je psički ime, čeprav jo vidim vsak teden - moram skos mal firbcat v mali šoli, kadar ne delam s svojo smoto  ::)


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1069 : 26 Avgust 2008, 16:18:14
Popo rabim labradorko, ki bo imela odrasle teze nekje do 28 kg..pa plecne nekje 56 cm. Sam tolk za primerjavo oz okvirno predstavo :) Zdej ce so pa to zate extra suhi labradorci pa ne vem :D Men se zdijo cisto normalni ;D



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1070 : 26 Avgust 2008, 16:25:49
Ok, zdej me pa nekaj zanima..

Kaj vi mislite o delitvi labijev na delovne in razstavne? Pri tem ne mislim samo v Sloveniji, ker tu liniji se nista strogo loceni, ampak druge drzave, kjer so pa ze kar precej. Npr. zlati prinasalci v Avstriji.

Po mojem mnenju se bo taka locitev prej kot slej zacela, ker zal psi, ki danes po razstavah dosegajo odlicne rezultate nikakor niso primerni za delo. Kot prvo ne bi zdrzali 2-3 urnega treninga parkrat tedensko, kot drugo bi lahko prislo do vecih poskodb sklepov zaradi njihove teze in obremenjevanja le-teh,...

Optimalno bi bilo (in po mojem mnenju najbolj prav) bi bilo, da delitve ne bi bilo, in da bi bil vsak pes primeren tako za delo, kot tudi za razstave, saj je to le delovna pasma.



popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #1071 : 26 Avgust 2008, 16:36:23
Hehe. Sej to je cist po standardu, kar pomeni, da je prav tako lahko razstaven pes, je tako?  :P
No, salo na stran. Upwards si poglej, pa po bazi. Bos sigurno nasla kaj dobrega. Drugace pa lahko tudi v Avstriji in Nemciji najdes dobre delovne labradorce, tudi tiste ki ze grejo v ekstreme. :)
Lahko pa najdes dobre pse tudi drugje, ni nujno, da gledas delovno vzrejo. Bodi samo pozorna na to, da pri vzreji pazijo tudi na delovne sposobnosti in da imajo tudi prejsne generacije narejen kaksen delovni izpit.

LP



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1072 : 26 Avgust 2008, 16:42:05
Sem pogledala na Upwards. Ena psicka mi je ful vsec, pa se drugo leto spomladi naj bi imela leglo.

Drugace pa bom povprasala se eno iz Avstrije, ki ima pri nas v drustvu priprave na working test, in pozna tamkajsnjo sceno.
Potem pa predam vse naprej, pa naj se moj "bodoci" tast sam odloci :D

Popo itak da gre taka psicka lahko na razstave, kako se bo pa odrezala pa rajsi ne bi ;D Ze na vzrejnem je dobila oceno dobro, samo zato ker je kao presuha ::)

Me pa prav zanima kako bo Zara ocenjena na PNZ-ju :)



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1073 : 26 Avgust 2008, 22:30:05
Mi smo bili pa učeri na morju. Abby je skos plavala in je res uživala. Pa tudi ljudje so bili ful prijazni in vsi otroci so jo hoteli pobožat. Je bil pa tm en dec in, ker Abby ni hotela skočit s pomola jo je pametnjakovič kar porinil >:( in sem mislna da se bo kar utupila potem sva jo pa z bratom prijela in odnesla na obalo. Ko smo se pa vračali smo se ustavili še v eni gostilni in je bil tm en rumen(vlekel je bolj na belo) labradorec. Brez ovratnice pa sem ga hotla kar domov odpeljat samo moja mami >:(



regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #1074 : 27 Avgust 2008, 11:10:49
Citiraj
Sem pa ravno danes videla eno tvojo mladičko delat v mali šoli. Super dela!

Ups, hotla sm rečt mladička, ne mladičko-je samček  :-[


Wafel

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #1075 : 27 Avgust 2008, 14:35:55
Pozdravljeni,

pridružujem se labradorskemu forumu :). Mali šolarček v Kranju bo verjetno naš Charlie (Soulpatcher's Amaizing Wafel).
Lp, Tjaša



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #1076 : 27 Avgust 2008, 14:38:21
pozdravljena na forumu. Sedaj nas pa še razveseli s kakšno fotkico malega(no sedaj verjetno ni več tako mali ::)) wafelčka ;)



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #1077 : 27 Avgust 2008, 14:40:10
aja še to, kdo z labrador scene to soboto pa nedeljo razstavlja v trbovljah?
me malo firbec daje ::)



Wafel

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #1078 : 27 Avgust 2008, 14:46:52
Evo Charlie na dopustu v prvi polovici avgusta. Lp



regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #1079 : 27 Avgust 2008, 15:06:02
Pozdravljena Wafel.

Ja Charlija sem mislila  ;)