Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1415025

Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2910 : 15 Avgust 2011, 21:35:31


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2911 : 15 Avgust 2011, 21:51:23
Inanna moj je imel par let zaporedoma tole od Konga.. Zelo fino plava na vodi, pa se prisiljen jo je pravilno prijemat..  ;) Razen ce se jo loti grizt potem kaksno luknjo naredi, pa ce je dovolj velika luknja se zacne potapljat.  :-[ Zato sem mu letos nabavila tole, potem pa se na zooplusu za nagradne tocke izbrala Water Wubbo  ;D Tistgale Kong Aqua v vodi se nisva sprobala (je zadnji mesec tako cudno vreme, tako da se nismo sli plavat), za water wubbo pa vem da fajn plava, samo ni pa za ne vem kaksne igre vlecenja in grizenja, ker pomoje gre neopren kaj kmalu po gobe..  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #2912 : 15 Avgust 2011, 22:16:09
Dober link :) -  tole bi se najbrž splačalo naročit: http://www.gundogsupply.com/softrainregd.html  (Soft-Mouth Trainer Regular (2 x 11) Dummy from DT Systems) - je 'soft mouth' in plava na vodi, in izgleda neka mehkejša plastika (ta trdih kongov vsaj moj starejši kuža ne mara) :)
Neoprenske igrače pa imamo sicer že par let, ampak vedno samo za na plavanje, kjer se ne cufamo, ker sicer dobi vodo v sapnik - začne godrnjat od užitka, pa se napije  ::)

lp ž & l & h


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2913 : 16 Avgust 2011, 08:27:47
Ovcka, ja, to (prvo) sem iskala včeraj po netu...pa nisem vedela, da je od Konga ::)

idefix: Bom šla v akcijo in poiskala še kaj pametnega, po možnosti iz Nemčije ali VB, da ne bo carine, davka in pošiljajo k nam. Vem, da sem pred časom že nekaj gledala, a ne vem kje :-\ Se pa dobi res neverjetne stvari...

Wai trenutno plava 4-5x na teden ;) In samo prinaša ven...tudi po 3 palice naenkrat. Zelo ga moti, če karkoli plava na vodi ::) Potem se mu pa vedno še utrga in divja...teče kroge :D Verjetno je tako navdušen in vesel, da ne zna drugače pokazat :D


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #2914 : 16 Avgust 2011, 08:45:28
Pri nas je zdaj zakon "get wet duck": http://www.pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=67_107&products_id=739 , enako je bilo z water wubbo. Pri žogah in debelejših igračah mora imeti pa Roxy preveč odprt gobec in ji ga vsake toliko voda zalije in potem kašlja. Se pa račka res napije vode, wubba se manj. Pa obe sta dobro vidni v vodi, medtem, ko je ta vodni kong zelo slabo viden v vodi.

Zelo ga moti, če karkoli plava na vodi ::) Potem se mu pa vedno še utrga in divja...teče kroge :D Verjetno je tako navdušen in vesel, da ne zna drugače pokazat :D

Roxy tudi rešuje palčke in hlode iz vode  :D, če plava, mora ven iz vode... ::)



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2915 : 19 Avgust 2011, 10:50:14
Wai je včeraj kakšnih 15x prinesel palico iz vode...in pričakoval še ::) Mislim, da bo obsedenec... >:D
Eno je po nesreči prelomil na pol (trhla je bila) in je toliko časa krožil, da jo je našel...šele potem je prišel z obema ven.
In ima že tisto navado, če ne vzameš, ti porine v naročje ali v roko...

Evo, še malo opreme...

http://www.gundoggear.co.uk/poštnina okoli 5 funtov

http://www.jagdhunde.de/shop/index.php?cPath=26&osCsid=87e156378b023b333ac27465240570ab

https://www.uglydoghunting.com/fowl_trainers.php

http://cgi.ebay.de/Aqua-Toy-Wasserspielzeug-Hund-Neopren-25-cm-Dummy-/200633205167?pt=de_haus_garten_tierbedarf_hunde&hash=item2eb6abc1af
Kakšna simpatična... :)



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2917 : 19 Avgust 2011, 11:23:56
Tebe pa že poznamo :P Sem tudi že nekaj naročila in bom še, dostava je bila neverjetno hitra ;D

Ko že ravno "prodajaš"...ti zajčji dummyji...koliko so veliki, težki? In race. So psom všeč?


aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #2918 : 19 Avgust 2011, 11:31:46
Tebe pa že poznamo :P Sem tudi že nekaj naročila in bom še, dostava je bila neverjetno hitra ;D

Ko že ravno "prodajaš"...te race...koliko so velike, težke? So psom všeč?

 ;D

Raca mlakarica je recimo težka ca. 0,5 kg, Fazan tudi. Veliki pa so v naravni velikosti, ca. 30cm.

Zajčji dummy-ji pa so težki 250 ali pa 500g. Dobi pa se tudi samo prevleka za navadni dummy.


Kako pa so komu všeč pa odvisno, večini so, moja je tak nora na vse samo da lahko prinaša, pa če je to kos lesa, nogometna žoga, aport al pa škatla cigaret ;)

Če pa kdo kaj želi pa si lahko tukaj pogleda tudi opremo: http://mystique-dummy.sk/?idm=2. Če nimam na zalogi, lahko dobim v roku 2-4 tednov.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2919 : 19 Avgust 2011, 11:39:01
No, to je še v planu za kupit :D
Da se bodo ljudje lahko zgražali, ko bo prinašal...to izvajamo ravno nasproti parka :D In če bo kdo mislil, da je prava raca...toliko bolje :D :o

Mene v bistvu ne skrbi, da je ne bi maral,  še nismo našli take stvari, hrane pa sploh ne ::)

Jaaaa, tu sem 1x gledala te pripomočke, pa se nisem mogla spomnit ne imena, še manj naslova...hvala!
Ta mi je všeč http://mystique-dummy.sk/?idm=2&ids=3&idc=70


aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #2920 : 19 Avgust 2011, 11:43:34
Hehe, jaz mam zdaj namen enkrat s pravim fazanom probat :)

Vonjave na dummy-ju ji ne delajo problema, kaj pa bo na pravega rekla, pa bomo še videli ;D



Ni to samo obesek za ključ?


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2921 : 19 Avgust 2011, 11:47:01
Kje pa dobiš pravega?
Jaz še vedno nisem nič našla...no, intenzivno pa tudi nisem iskala, priznam :-[

Hmm, Wai je že požrl mrtvega ptička...ta je bil sicer že čisto posušen...ko pa je našel še svežega, ki je padel iz gnezda, ga je samo nosil naokrog in se "hvalil" ::) :-X
Mislim, da bo samo prinašanje še najmanjši problem. Upam, da ne bo mislil, da je to hrana :D


aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #2922 : 19 Avgust 2011, 12:21:03
Nimam še pojma :) Bom pri lovcih vprašal...


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2923 : 19 Avgust 2011, 17:56:59
Trenutno dvomim, da bosta kje dobila fazana, ker ni sezona zanje. Jaz si čez jesen naredim kar zalogo v skrinji  :)
Pridejo pa kar okrog 15€ komad..



aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #2924 : 19 Avgust 2011, 20:32:56
Mislim da se 1.9. začne sezona, ali?


Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #2925 : 22 Avgust 2011, 13:15:31
Doma imam 2 in pol meseca staro labradorko. Težka je 7,5 kg. Hranim jo 4x na dan. Koliko g ca. naj ji dam v enem obroku briketov? Zdaj ji dajem 50g, pa se mi zdi, da nekam suha ratuje  :-\ Pri vzrediteljih so ji dajali isto g, vendar z mlekom. Jaz sem mleko nadomestila z vodo. Aktivna je pa itak 100 na uro  :)



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2926 : 22 Avgust 2011, 13:22:56
Odvisno od znamke hrane in psa...težko ti kdo pove. Za približek imaš razpredelnico na embalaži. Če se ti psička zdi presuha, pač malo povečaj količine. Po nekaj dneh boš videla ali se kaj pozna. V tem obdobju potrebuje kar precej hrane, potem se postopno zmanjšuje količine...
Moj je imel okoli 350g-400g na dan v tem obdobju, se mi zdi :-[, razdeljeno na 4 obroke. Vendar, kot sem omenila, odvisno od psa in znamke.



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #2927 : 23 Avgust 2011, 13:25:58
Ja saj se mi je zdelo. Trenutno jo hranim z Happy Dog za mlade pse srednje velikih pasem (11-25 kg) od 6. do 15. meseca starosti. In ker se tabela začne šele pri 6 mesecih starosti, mi veliko ne pomaga. Danes bom začela z prehodom na novo hrano Artemis LBP, pa se bom po tisti tabeli orientirala.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2928 : 23 Avgust 2011, 13:48:08
Ja, vzemi neko srednjo vrednost, če ti piše od-do g/dan. Potem pa vidiš.
In ponavadi imajo dnevne količine izračunane glede na pričakovano težo odraslega psa...


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #2929 : 23 Avgust 2011, 15:01:50
Nika4

Glede količine ponujene hrane... To 50 g - ne vem, to služi le kot orientacija...
Če ti  psička takoj poje količino birketkov, ki si jih ji namenila kot obrok in je krožnik oz. posodica hitro prazna -  pomeni, da je premalo... Da psički apetiti služi...  Da je lačna...In jaz bi ji ponudila več...  Koliko več, boš pa tako ali tako ugotovila sama....

Tako kot ljudje, so tudi psi "različni" jedci...

Glede na to, da pa menjuješ hrano -  "previdnost" ni odveč.. Uvedi jo postopoma, v nekaj dnevih... Imaš dve možnosti; da mešaš obe hrani, ali pa da menjaš "obrok"...  Zopet odvisno od psičke... Jaz novo hrano "uvajam nekako 4 dni... Prvi dan v razmerju 4:1 v korist stare hrane, drugi dan 3:2, tretji  2:3 in četri 1:4, seveda v "korist " stare hrane...



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2930 : 23 Avgust 2011, 17:16:40
diva1 če nisi videla ima labradorca - oni vedno hitro pojejo, tako da to ne more biti merilo tega ali ima dovolj ali ne  ::)

Nika4 glej kar Artemis tabelo in vzami spodnjo vrednost v g, potem pa opazuj psico. Če bo presuha ji povečaj odmerek, če pa se bo začela preveč redit ji pa zmanjšaj odmerek..



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2931 : 23 Avgust 2011, 19:40:39
Za vse, ki ste mi na privat pošiljali vprašanja čisto sveže informacije..

Torej, tečaji bodo. Za nas jih bo izvajala pasja šola Citydog. Točen datum začetka (predvidoma avgusta/septembra) in termini bodo objavljeni na strani Kluba retrieverjev.
Člani kluba bodo imeli popust.



Tečaji se bodo pričeli v sredini septembra. Točen datum in program bom objavila tule, takoj ko bo znan.



ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #2932 : 24 Avgust 2011, 21:43:19
Eno vprašanje za bolj izkušene tekmovalce PNZ-ja...a se lahko vadi z jerebico,ali mora biti  fazan?



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #2933 : 24 Avgust 2011, 22:13:46
Poljske jerebice so že skoraj na seznamu "ogroženih" vrst..


V Sloveniji je bila poljska jerebica do pred kakšnimi 10 leti  razširjena po celotnem ravninskem obdelanem svetu v precejšnjem številu. Zaradi močnega upada številčnosti po letu 2000 pa jo danes najdemo v nekaj večjem številu le še v manjšem delu Slovenije, zlasti v Pomurju, Podravju in spodnjem Posavju.

Glavni vzroki za hiter upad številčnosti poljske jerebice so bile  spremembe v kmetijstvu. To so zlasti velikopovršinska monokulturna kmetijska pridelava, uporaba kemičnih zaščitnih sredstev, številna in hitra mehanizacija, nižanje deleža žit (zlasti ozimnih)
Prav tako ima številne naravne sovražnike, posebno težavne razmere za preživetje nastopijo v zimskem času, kadar debelejšo snežno odejo prekrije trda ledena skorja.
Tako. Upam, da sem te "prepričala".. Pusti jerebice na miru.  Tudi lovci jih že ščitijo... Pazijo.   Pozimi nosijo hrano na krmišča... Velja?

Fazan bo čisto v redu.



ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #2934 : 24 Avgust 2011, 22:23:09
Kot sem prebrala po forumih vidim, da jih še kar lovijo, ampak prej poskrbijo, da jih je na nekem področju dosti, tko da niha ta njihova ogroženost...res težko dobiti to perjad, posebej, ko ni sezone...



aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #2935 : 24 Avgust 2011, 22:37:41
http://www.lz-koper.si/

Tukaj je lepo napisana sezona za posamezno divjad. Poljska jerebica piše samo gojena od 1.9. do 15.11.

Sma pa danes šla z Maxi na streljanje na glinaste golobe, se navajat na strele. Prav zabavno za obadva :) Je pridno ostala na prostoru cel čas, medtem ko sem jaz gledal kako ta zadeva sploh poteka, bo pa problem na kakšni lovski tekmi, ko bo morala ostat na prostoru da me ne vidi, sploh ko pride sodnik zraven, ker se ona vsakega prav po labradorsko razveseli :) Nič 1 mesec časa da odlaganje natrenirama, pri treh letih in pol bi že bil čas :P


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #2936 : 24 Avgust 2011, 22:51:10
... Sma pa danes šla z Maxi na streljanje na glinaste golobe....

Štajerščina... Tudi jaz sem iz "totega" konca..

A na Pragersko?  Na olimipijsko strelišče?  Tudi mi smo redni "gost" strelišča.  Hobi.  Pa še pes se navadi pokanja.

Kot vidim, vama "odlaganje" ne bo delalo večjih težav. Samo malo še potrenirajta... Sicer pa "odlaganje" treniramo vse življenje...
In če boš kdaj na strelišču videl kakšnega osebka s črnim kokerjem... Nas kar "pocukaj". Bomo veseli.



aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #2937 : 24 Avgust 2011, 23:48:31
 ;D Ne čisto, v Polskavo k lovcem. Mam pa tudi tja namen it pogledat in vodo potrenirat.


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2938 : 25 Avgust 2011, 10:21:21
Vidim, da se tule že dolgo nisva javljali...

Vmes se nama je zgodilo veliko stvari..

Marca sva šli na Dansko, kjer sva se naučili delat krvno sled, ki jo sedaj doma pridno vadiva - zaenkrat izdela 400m/6h brez problema :)
Upam, da nama bo uspelo drugo leto iti spet na Dansko v času, ko bodo pri njih tekmovanja iz krvne sledi, da greva poskusit.

Bili smo tudi na morju..spet na meni ljubem Pagu. Itak da smo uživali, še posebej pa Zara, ki kar ni in ni hotela iz vode.

Trmica je morala ven privlečt en ogromen kamen, ki se ga je uporabljalo kot bojo za čolne   ::)


Bila je kapitan na čolnu   :D


In frajerka na plaži   8)



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #2939 : 26 Avgust 2011, 13:42:49
diva1 če nisi videla ima labradorca - oni vedno hitro pojejo, tako da to ne more biti merilo tega ali ima dovolj ali ne  ::)

Nika4 glej kar Artemis tabelo in vzami spodnjo vrednost v g, potem pa opazuj psico. Če bo presuha ji povečaj odmerek, če pa se bo začela preveč redit ji pa zmanjšaj odmerek..

Ja res je da hitro jejo in pojejo čisto vse, kar jim daš. Zdej sem moji psički povečala hrano na 70g/obrok, kar je tudi spodnja meja na Artemisovi tabeli in se mi zdi, da je to ravno prav zanjo trenutno. Sicer je včeraj izbruhala čisto cel en obrok, samo imam na sumu posušeno piščančje meso, ki ga je jedla kot priboljške ali pa prevelik kos posušene goveje kože, ki ga je pojedla naenkrat. Tako da to smo ukinili in zdaj je vredu.

Me pa zanima pri kateri starosti naj dam psičko sterilizirati, če se za to odločim. Priporočajo pred prvo gonitvijo, ampak kdaj je to? Imate vi kastrirane/sterilizirane pse?