Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1415414

barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #2970 : 01 September 2011, 09:59:45
Me pa zanima če je dovolj mala šola, da pes postane dovolj ubogljiv ali je potrebno nadaljne šolanje. Koliko časa ste jih vi šolali? Samo mala šola ali tudi nadaljevanje?

Odvisno, kaj hoces. Jaz sem sla z vsemi v solo, pa se hodijo v solo in na razlicne aktivnosti. Pravzaprav se "solanje" nikoli ne konca niti pri psih oz. saj ne bi smelo (tako kot pri ljudeh) - samo to je samo moje mnenje.


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2971 : 01 September 2011, 10:00:43
barbara10 se strinjam s tabo. Moja je stara 4 leta in greva še vedno občasno v kakšen tečaj, pa tudi doma non stop nekaj delava..



black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #2972 : 01 September 2011, 11:51:41
Da se malo pohvaliva...
Naša Soulpatcherka Asya je dobila v razredu mladih odl.1, PRM  :o

Čestitam ;) a samo tujci so bli, kdo pa? Veš mogoče kdo je dobil BOB, samo tolko iz radovednosti :)

Kje bojo legla v jeseni (ali pozimi, spomladi)? Lahko tudi v tujini.

Da bi blo kaj pametnega napovedano v sloveniji nisem opazla. V tujini pa res ne vem, psaren je ogromno... Drugače pa imamo nekateri še doma kaj za oddat ;)

Lp



Lauri

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #2973 : 01 September 2011, 12:04:55
Hvala :)
Kdo je dobil BOB res nevem...shame on me! :-[ Nisem bila pozorna na številko da bi preverila v katalogu...
Drugače pa od vzrediteljice Brisco Martine in Corradini Paole po trije psi, en iz Tylah in isti lastniki še z enim drugim psom
ter naša 2 Soulpatcherja...če ti to kaj pomaga:) to so pa vsi.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2974 : 01 September 2011, 13:01:37
Darilo


Pa še torta  :D





barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2976 : 01 September 2011, 13:30:31
BOB v Trbovljah je dobil en rumen samec (se mi zdi, da je bil edini rumen na razstavi).. Imena zal ne vem, black beauty mogoce ga lahko zguglas, ce ti kdo prepise samce iz kataloga  ;)

Se tukaj Zari vse najboljse  :-* Pa super darilo!  ;D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #2977 : 01 September 2011, 17:20:22
ma ne, sej samo radovedna sem bla. že tak dolog nisem bla na nobeni razstavi, pa kr 10 prijavljenih, pa me je zanimalo kdo je bil :) ampak vidim, da scena ostaja ista...bo se treba priti spet kaj pokazat :P



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2978 : 01 September 2011, 19:54:23
Vabimo vas k vpisu v tečaj, s programom prilagojenim posebej za pse pasme retriever.
Poleg splošne poslušnosti bomo velik poudarek namenili vajam prinašanja in odpoklica iz različnih situacij.
V sklopu tečaja bomo opravili preizkus streloplašnosti. Če bo vreme primerno, bomo šli tudi plavat.

Delo bo potekalo na poligonu in v urbanem okolju ob ponedeljkih in sredah od 19-20h.
Z delom pričnemo po 15.09., točen datum bo objavljen po tem ko bo znano število vpisanih tečajnikov.

Tečaji se bodo odvijali na vadišču pasje šole CityDog, Slape 70, Ljubljana - Polje.

Za člane kluba retrieverjev znaša cena s popustom 150 eur.

Prijave pošljite na [email protected]

Vljudno vabljeni!

www.citydog.si



lanam

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #2979 : 02 September 2011, 15:04:23
Zarica vse najbpljše, veliko rac in fazanov pa da te mamica uboga.
tvoja prijateljica Tessa



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #2980 : 06 September 2011, 16:36:13
3 crne labradorke na prvi solski dan:

Ena (na sredi) ima kot najmlajsi pes v Sloveniji opravljene ze vse resevalske izpite (je stara 3 leta; vodnica je izkusena, psicko se je ze od zacetka solalo za psa resevalca oz. ji je bil izbran poklic ze pred nakupom), druga (levo) ima ze opravljen BBH, hodila je na agility, s "clovesko mamo" med otroke kot pomocnica pri delu (ima bolj zalostno zgodbo za sabo), tretja (desno; "tiranizira" beaglico) je pa se mlad zverc.

En vecji zverc od drugega:


Ej, vsedem se nate:


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2981 : 06 September 2011, 17:01:00
iz kere psarne pa so, če mogoče veš? Izgledajo lažje...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #2982 : 06 September 2011, 17:44:38
Zal nimam pojma. Resevalki je ime Flika: http://www.solanje-psov.si/,  mislim, da je slovenska vzreja, za drugi dve si nisem zapomnila niti imen :( Se bi pa dalo dobiti te informacije v soli iz povezave. Flikina lastnica/vodnica je tam instruktorica, lastnica drugih dveh bo pa obiskovala malo solo v tej soli. Njena vecja je iz Hrvaske, mladicka mislim da iz Slovenije.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2983 : 06 September 2011, 18:21:36
AAAA... sem mislila, da so trije v tečaju. Cvetko pa itak poznam  ;D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #2984 : 15 September 2011, 08:04:08

lp ž & l & h


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #2985 : 15 September 2011, 08:33:00

lp ž & l & h


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2986 : 18 September 2011, 21:50:42
Zal nimam pojma. Resevalki je ime Flika: http://www.solanje-psov.si/,  mislim, da je slovenska vzreja, za drugi dve si nisem zapomnila niti imen :( Se bi pa dalo dobiti te informacije v soli iz povezave. Flikina lastnica/vodnica je tam instruktorica, lastnica drugih dveh bo pa obiskovala malo solo v tej soli. Njena vecja je iz Hrvaske, mladicka mislim da iz Slovenije.

Tale mladička je iz psarne Velvetline`s  ;)



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #2987 : 24 September 2011, 22:29:38
Moja psička je trenutno stara 3 mesece in pol. Nisem čisto prepričana koliko lahko psičko fizično obremenjujem zaradi sklepov in vezi. Nekje sem prebrala, da naj bi do 1 leta pes hodil samo na kratke (10 min) dolge sprehode. Meni se to zdi čisto premalo. Ker moja psička ima toliko energije in bi jo razganjalo v stanovanju non stop, če je ne bi zunaj malo zmatrala. Danes sva šli na ca. 1h dolg sprehod. Seveda z počitki in počasi. Bilo je tudi nekaj rahlih vzponov. Ko sva prišli nazaj je imela še toliko energije, da je šla še malo plavat v reko. Zanima me, če je 1h sprehoda preveč za tako mladega labija. Kdaj bi jo lahko peljala na kakšen nižji hrib (recimo na Križno goro pri Škofji Loki, če kdo pozna)?







Heba: http://www.mojalbum.com/nika4/heba



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #2988 : 24 September 2011, 22:44:59
Nekaj slikic moje Hebe









sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2989 : 04 Oktober 2011, 09:46:53
Nekaj delovnih..










Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #2990 : 06 Oktober 2011, 12:34:49
Ni nič lepo vidit zajčka v pasjem gobcu.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2991 : 06 Oktober 2011, 14:27:26
Je pa naravno za to pasmo, kajti ne pozabit, da so labradorci v bistvu lovski psi..



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #2992 : 06 Oktober 2011, 14:40:32
Je pa naravno za to pasmo, kajti ne pozabit, da so labradorci v bistvu lovski psi..

A se vidve z Zaro pripravljata na kakšno delovno preizkušnjo, da takole pridno trenirata?



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2993 : 06 Oktober 2011, 14:45:51
roy2: jap  ;)



Lauri

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #2994 : 06 Oktober 2011, 17:14:26
Nika, midve z Asyo sva ne dolgo nazaj probali prinašanje race  :P
Ni tako grozno, sva se obe prav zabavali, na koncu pa je bil trud poplačan,ko je začela lepo prinašat.
Labradorci za to so  :)

Ima kdo idejo na kak način naj Asyo naučim da bi dummyja ali karkoli pač že držala v gobcu dokler ji ne rečem da naj spusti.
Za zdaj mi aport lepo odda v roke, v stoječem položaju, vendar isti moment ko mi prinese moram nastavit roke, če ne dobim pod noge :-\
Sem se že trudila na razne načine, pa ne gre... :(
Vsi nasveti dobrodošli!



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #2995 : 06 Oktober 2011, 17:47:39
Heidi lani:


Heidi letos, ko drzi toliko casa, dokler ji ne recem (dokler nimam dovolj fotografij):


Velja enako kot za ostale zadeve: vaja. Vaditi moram se isto zadevo iz vode (da mi mokra sedi in se ne otrese prej, da nese daaaaalec brez mojega vzpodbujanja...), plus se par zadev. Vsako zadevo sem sestavila po korakih in se sestavljam ;)

Ta sedi sva naucile s pomocjo dummyjev (tudi ostalih igrac), da ko se je vsedla z njim, sem jaz spustila in je ona zmagala (sva ga obe drzali, skoraj kot vlecenje za igraco; za drugo psico tako nauciti nisem fizicno sposobna, ker je pretezka) - potem je sledilo hvaljenje, kako je dobra, pa bozanje po glavi... sele nato "zamenjale" oz. "spusti", ko pa je dobila tudi nagrado, ki sva jo sli iskati na omaro v drugo sobo. Priboljskov takrat nisem imela in nimam v roki (sicer bi mi lahko prehitro ven pljunila); lahko jih imam v zepu. Samo, ko sva sli na divjad (ne iz vode), se je tu brezpogojno vsedala, pri dummyjih pa to ni bilo vec 100% (je se mlada, z ne tako veliko treningov).


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #2996 : 06 Oktober 2011, 18:03:42
Pri ta vecji, kjer ni slo kot pri Heidi (ker je pretezka in ce bi se vlekla z zadevo na nacin, da zmaga v sedi, se mi dvigne z rokami name... je prevelika in pretezka, da bi mi uspelo, da zmaga s sedi polozajem pred mano):

ne smem biti prevec navdusena, ker misli, da se  bo vlekla z zadevo, ne sme biti zraven noben priboljsek, ker bi pljunila, vcasih ne smem biti v polozaju "sem"... se potem vsede na povelje. Je bila ze na tocki, ko je lepo aportirala, a nisva vadli, sedaj pa sem spet na zacetku ;)

Vedno delam brez povodcev, ovratnic (doma).

Sama poznas najbolje svojega psa, sprobaj razlicne zadeve, bosta ze pogruntale kako. Sicer pa tukaj sigurno mrgoli vodnikov, ki bi znali predstaviti svoj nacin ucenja. Eden bo ze deloval pri vama.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2997 : 06 Oktober 2011, 19:18:33
Meni je pa lepo videt psa, ki z veseljem dela nekaj kar je zanj naravno. Ne morem sicer primerjati ali je kaka razlika v pasjem obnašanju, navdušenju kadar dela za kar je vzrejen-labrador je pač lovski pes, v primerjavi z drugimi aktivnostmi RO, poslušnost, obedience, prinašanje žog iz vode.

Meni se vedno bolj dopade to lovsko delo s psi, predvsem prinašalci, ptičarji, šarivci.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2998 : 06 Oktober 2011, 19:57:38
Čara je razlika ja.. Vsaj pri moji se opazi, da kadar dela z divjadjo je čisto naspidirana in "pade notr".

Tudi meni je v veselje videti psa, ki dela tisto, čemur je bil namenjen..ko pa še vidiš s kakšnim veseljem to dela, je pa sploh ves trud poplačan.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #2999 : 06 Oktober 2011, 21:04:55
Ima kdo idejo na kak način naj Asyo naučim da bi dummyja ali karkoli pač že držala v gobcu dokler ji ne rečem da naj spusti.
Za zdaj mi aport lepo odda v roke, v stoječem položaju, vendar isti moment ko mi prinese moram nastavit roke, če ne dobim pod noge :-\
Sem se že trudila na razne načine, pa ne gre... :(
Vsi nasveti dobrodošli!

Jaz sem naklikala. Najprej, da na komando drži, potem, da drži in se usede in nato, da sede drži. Šele potem pa klik, ko preda v roko. Če ne uporabljaš klikerja pa uporabiš t.i. kliker besedo. Štartala sem pa z žogo, ker jo je takrat najbolj vztrajno držala, potem sva pa presedlali na prinosilo.