Novela zakona o zaščiti živali

ninci · 42057

Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #30 : 01 Februar 2007, 10:23:20
Kar se tiče napadov- velja napisano samo za NEIZZVANE napade (brez vzroka) in sem naleti drugih psov v vašega psa vsekakor ne spadajo.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #31 : 01 Februar 2007, 10:26:46
Taj -
res se tam noben inšpektor ali policaj ne bo sprehajl, na samotnem travniku,  še tam se ne kjer bi bilo potrebno
Ampak vedno se najde kakšen človek na tem travniku, ki ti bo grozil s policijo in jaz hočem mir na sprehodu z mojimi psi..
In stvari naj bodo jasne za vse..
Pa živim v okolju, kjer načeloma nimam teh problemov..
Danes bo na POP TV Trenja oddaja, vredna ogleda.. sicer ne na to temo
Pa bi bilo pametno tudi na to temo, da bi vsi povedali svoje. jaz še vedno mislim, da imajo tudi tisti, ki šolajo določemo odgovornost.
Nič se ne oglasijo ( v medijih )

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #32 : 01 Februar 2007, 10:29:20
Martina to imaš pa prav, nekateri ljudje so pač taki, da želijo nekomu oteževati življenje pa čeprav jim ta nič noče.
In samo zato, da mešajo štrene, naredijo kaj takega, kot je na primer klicanje policije, samo da bi ti zagrenili dan. ::)



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #33 : 01 Februar 2007, 10:33:27
Jaz se sprehajam tukaj in hočem mir, ker tudi jaz ne nadiram ljudi, ki tukaj tečejo na smučeh ali hodijo nordic walking..
Saj je za vse dovolj prostora in to naj mediji že nekrat povejo..
Travnik je b privatni lasti, se mi zdi.. ampak mi se gremo turizem pa moramo biti malo bolj tolerantni.. vsaj upam, da je tako

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #34 : 01 Februar 2007, 10:41:22
Kar se tiče napadov- velja napisano samo za NEIZZVANE napade (brez vzroka) in sem naleti drugih psov v vašega psa vsekakor ne spadajo.

Samo ni mi jasno, kako dokažeš, da je šlo za neizzvan napad ali obratno. Npr, da ni prič?

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #35 : 01 Februar 2007, 11:04:09
Deteljica - v zvezi s poskusi se strinjam, ampak držimo se teme.

Previlnik o zašćiti živali.... ( saj je jasno kaj.. ) ne govori o javnih površinah in povodcih, samo urbano okolje ali nekaj takega.

Deteljica - ti o tem s stališča urbanizma. O javnih površinah. Absolutno pravilno.
Samo, v praksi bo to izgledalo, da se vsak dere na lastnike psov, tudi, če jim nič nočejo.. kjerkoli že bodo, na kmetovem zemljišču ali na "javni " površini. Bomomorali dokazovati ljudem, na čigavem zemljišču pes stoji..

V praksi se ljudje derejo tako in tako -kakor je pač sitacija in od koga paranoja- so se že in s še  bodo- neodvisno od zakonodaje. Tu gre za tehniko socialnih odnosov, ki jo mra vsak sam izpopolniti  ::)

Pravno pa je tako, da uradne osebe, ki bi hotel eizrečt uradno kazen- one pa morajo spoštovat predpise in pravilnike in zakone- vse, ne samo enega. Drgač pa najamem Čeferina  :P pa tud sprožin ustavni spor, če treba  8)

Kar se pa ostalega tiče- zakon je sprejet in je tak kot je  >:(. da je slab je jasno, da bo dolgoročno povzročil več škode kot koristi ( ker bo več nesocializiranih in nesprehjenih psov , pa ljudje manj navajeni na stike ) je jasno. Tud je jasno, da n ebo rešil nobenega od težkih napadov , ker kakor že neštetokrat povedano - noben od njih ni imel in ne bo imel povezave s tem, kako se psi sprehahjo po Tivoliju, ampak gre in bi šlo z tako ali drugače za ubegle pse, še največkrat take,ki jih sploh ne sprehajao po javnih mestih ali pa res le na vrvici, če jih sploh upajo.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #36 : 01 Februar 2007, 11:34:43
Citiraj
VSAK pes, ki brez vzroka napade človeka ali drugo žival se smatra za nevarnega in mora nositi nagobčnik.
Pa kako bodo vedeli da je pes napadel brez razloga  ??? Lastnik napadenega lahko reče, da je pes prišel in brez razloga napadel njegovega, v resnici bi pa napadeni že prej izzival in renčal.  :-\




Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #37 : 01 Februar 2007, 11:57:02
Pa res ne razumem kaj se zdaj razburjate. Razen naju z Deteljico ste se vsi po vrsti zgražali nad spuščenimi psi in trdili, da imate svoje  vedno na povodcu. Torej bodite srečni. In da slučajno ne bo kakšne pomote. Zdaj te za spuščenega psa lahko štrafnejo kjer koli se pojaviš. In imaš to srečo, da se ti na poti pojavi nekdo, ki ga tvoj pes dovolj moti da te bo prijavil. Ne govori se več samo o urbanem okolju. In četudi je travnik zaseben, pot čez njega je ponavadi javna. Če hodiš drugje kot po poti, pa ponavadi ni srečen lastnik travnika.
Ima pa ta zakon tudi dobro stran. Hude kazni in sankcije za KAKRŠNOKOLI poškodbo. Pričakujem, da mi bodo lastniki psov, ki mi skačejo pod koli in mi delajo praske po gležnjih z veseljem pripravljeni plačati par 100 evrčkov, da ne bom šla k zdravniku. In bom tako dobila več kot dosti denarja, za plačilo morebitnih kazni za moje spuščene pse. Mimogrede, samo danes zjutraj so mi pod kolo vleteli trije. samo še taniske adidaske moram obuti, ker mi čez škornje ne pridejo, pa bo.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #38 : 01 Februar 2007, 12:13:23
Po prebranem sodeč ne bo nič s pesjanarskimi srečanji in divjanji, kajti vsi psi bi morali biti na povodcih. Tega si pa najbolj ne predstavljam.

Vse kaže, da če boste hoteli psa razgibat, bo treba začet trimčkat - tudi pasjemu lastniku ne bo nič škodilo.  ;D 

Kristinca & Florinca


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #39 : 01 Februar 2007, 12:15:24
Lanabela - ne vem kdo je napisal, da ga motijo spuščeni psi - to ne - recimo mene pa motijo spuščeni psi, ki se po okolici sprehajajo brez lastnika in ne brez povodca. Če je lastnik zraven in ima psa spuščenega, ga po vsej verjetnosti zna kontrolirati, vsaj v večini primerov je tako. ;)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #40 : 01 Februar 2007, 12:49:00
Taj, malo si preberi razne teme o spuščenih psih pa boš videl kdo je kaj pisal.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #41 : 01 Februar 2007, 13:07:00
Lanabela, kaj je pod koli? :-[

Ginny je v naselju ponavadi na povodcu, ker rada pozdravlja tuje ljudi in vem, da vsakemu to ni prijetno. Ko pa prideva na PST jo spustim in ponavadi itak hodiva tam, kjer ni toliko ljudi, da se ne motimo med seboj.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #42 : 01 Februar 2007, 13:09:32
Lanabela, kaj je pod koli? :-[

Pomoje je tiskarski škrat in je pod kolo Razen če Lanabela še kakšne kole s sabo nosi, no saj v tem primeru bi ji prav prišli :P ;)


Lp nina[/b]



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #43 : 01 Februar 2007, 13:14:19
Seveda je kolo, sorry.
Zoe, PST si lahko za nekaj časa dokler se juhca ne ohladi kar odmisliš. Poleg Tivolija in Šmarne gore je tu največ tečnežev, ki jih motijo vsi psi (razen njihovega seveda če ga imajo). Ljubljančani se mi res smilite.

Lastniki psov, zlasti mestnih, bi morali stopiti skupaj in zahtevati cone, kjer so psi lahko spuščeni. Pa ne mogoče kakšne majhne ograjene pajzelčke. Ampak kaj, ko je to, da bi lastniki nekaj skupaj naredili utopija.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #44 : 01 Februar 2007, 13:19:31
Aha, ok  ;D

Mah ja.. dokler preveč ne težijo bova kar vstrajali, ker se drugje itak nimava za sprehajat. So mi pa pridigali ene 3x, ko je Ginny res skočila in hotla prelupčkat sprehajalce. Kadar nima takih idej ni problemov.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #45 : 01 Februar 2007, 13:24:26
Na količino in kvaliteto Artyevega  sprehajanja  zakon pomoje ne bo lih močno vplival. Po Gorici je itak vedno na vrvici, pa kjerkoli po naseljih, zraven cest...
Spuščen pa je po ostalih potkah v gozdu, po Krasu je npr. dosti res osamljenih poti in travnikov, kjer še ljudi ne srečaš, kaj šele kakega inšpektorja :)
Pa tudi po kakih bolj obljudenih gozdnih poteh nisem še doživela, da bi se kdo zaradi Artya jezil. Edino ga morem odvadit pozdravljanja ljudi.
Če so tiho in grejo mimo je ok, ignorira, če pa kdo slučajno kaj reče in ga zravn po možnosti še poboža, dobi tri lupčke pa še en skok v naročje :)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #47 : 01 Februar 2007, 13:43:50
če je kaj zagotovo je zagotovo napačen naslov zakona.
imenovati bi se moral: "zakon o zaščiti (histerikov ) pred živalmi"  :P
Predlagam,da na državni zbor naslovimo peticijo za preimenovanje zakona  :o.

Mislm, res ne vem , zakaj niso to stlačili npr  v "zakon o javnem redu in miru", kamor bi bolj sodilo ?
al pa v zakon o prometu , če gre za ceste in poti  ::)?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #48 : 01 Februar 2007, 13:49:11
Ja, se strinjam. Kajti, če je zakon o živalih, potem bi moral tudi varovati mojo psičko pred pretirano vsiljivimi sprehajalci!

"Joj, kako lep pes....."  in sline do tal

Dotični pes se seveda ne brani čohljanja in vsega kar paše zraven, ampak meni gre pa na ****   >:(  , ker je ne morem odvadit, da bi rinila v ljudi, ker misli, da so vsi tako zeloooo prijazni. Jaz bi pa najraje kakega sprehajalca v rit nasuvala. Dobim za to tudi kazen?  ???

Kristinca & Florinca


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #49 : 01 Februar 2007, 13:52:33
Saj ni problema, ker jo itak imaš na povodcu in jo preprosto potegneš stran preden jo dosežejo vsiljive tace.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #50 : 01 Februar 2007, 14:41:09
Jaz sem začetek prispevka včeraj na POP TV o tem zakonu ali pravilniku ali predpisu ali ..
 zamudila, pa prosim, če mi kdo pove, kdaj je bilo to sprejeto in kje je objavljeno in si bom to prebrala in potem bom naprej komentirala..
Tole jamranje ne pomaga - sem pa ravno s triurnega sprehoda , kjer ni ljudi in sem srečala tri, še nihče nič ni komentiral.. imam tri pse, eden je bil na piovodcu, dva spuščena..


I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #51 : 01 Februar 2007, 14:46:22
Mene pa zanima, kolk novih inšpektorjev bodo zdaj zaposlili in kakšen bo njihov delovni čas...da vem zračunat, kolk davkov nam bodo še obesii na ta račun.

Pred par leti sem bila na izletu v Beogradu, vodička je bila domačinka in nam je tolk dobr razložila, kako se je razmahnila siva ekonomija, da jih nadzirajo inšpektorji, ampak sploh ni problema, ker vsi vedo, da imajo inšpektorji delovni čas od 7-15 ure, po 15 uri pa na ulicah vsi prodajajo vse, da še kaj zaslužijo, da lahko pridejo skozi mesec. Tako da, rada bi videla kakega inšpektorja čez vikende popoldan kje... ::)


_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #52 : 01 Februar 2007, 14:47:45
Sem jaz malo vpašala o tem prijateljico, ki je pravnica in tudi sama lastmica psa.
Pa ni včeraj nič gledala, tako da je bila prav presenečena. Je rekla, da bo malo pogledala, če je bil zakon res sprejet, ker to se ji zdi res čudno. Ona je videla ta predlog zakona, nad katerim je bila sicer zgrožena, samo je mislila da ne bo sprejet, ker je to predlagala še prejšnja vlada.

Drugače pa je rekla, da zdaj ne obstala noben zakon o tem, da morajo biti psi na javnih površinah prvezani, ampak samo en odlok (mislim, da je tako rekla :-[). No, jaz se na to ne spoznam, mi je rekla, da se bo malo pozanimala in mi bo sporočila.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #53 : 01 Februar 2007, 14:51:52
Samo da popravim... Javna površina je v zakonu določena kot prostor, do katerega ima vsak možnost dostopa. Tudi razne potke, ki so v zasebni lasti, če ni dostop do njih onemogočen.  :-\


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #54 : 01 Februar 2007, 15:08:07
Saj ne rabijo novih inšpektorjev. Samo malo smole rabiš, da srečaš policaja na konju in ga ne vidiš taprav čas. Ali pa kakšno serjo, ki ji nisi všeč ti ali pa tvoj pes in te prijavi. V Ljubljani baje celo neki redarji obstajajo, ki imajo čedalje več pooblastil...skratka, čeprav gre za še enega izmed tistih butastih zakonov, ki jih v praksi ni mogoče dosledno izvajati, in ljudi učijo, da so zakoni na svetu samo zato, da se jih krši, se ti lahko zgodi, da ravno tebe trefnejo. Tako kot recimo pri nas tistega nesrečnega lastnika dveh majhnih kužkov, ki je moral plačat 50 jurjev, ker je imel psa spuščena na zelenici. Pa je bil ravno ta en izmed redkih ki je pobiral dreke za psi.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #55 : 01 Februar 2007, 15:17:28
A kdo lahko da povezavo do teh zakonov? Meni so k sreči očitali tisto o nevarnih psih, da morajo biti pod kontrolo in Veni ni po zakonu nevaren pes (čeprav so mi policaji vztrajno govorili, da je vsak pes nevaren) pa še to kontrolo si lahko vsak po svoje razume. In tega, da morajo biti v urbanih okoljih privezani vsi, nisem zasledila nikjer.  :-[  A te more kdo prijaviti, da dobiš kazen a ti jo lahko da tudi policist? Ker policisti ne morejo ukrepati, če ni prijave (vsaj tako so meni rekli - in tudi niso rekli čisto nič eni gospodični, ki je vodila dva odvezana psa tam mimo).


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #56 : 01 Februar 2007, 15:21:41
A potem je zakon šele v postopku ali se predlaga?
Od 9.8.05 obstaja namreč Pravilnik o zaščiti živali.. kjer so določila ta in ta ( je objavljen na sosednjem mojpes.net ).
Jaz mislim, če zakon ni sprejet, je treba kaj ukreniti, da ne bo tako neumno sprejet, dokler je še čas.. jaz se ne bom skrivala pred inšpektorji, zakon je zato, da se spoštuje, ampak pameten zakon..pa ne bom poslušala pametnih ljudi, ki potem vpijejo na sprehodih..
Grem brskat..mislim, da gre za predlog..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #57 : 01 Februar 2007, 15:24:59
http://www.mojpes.net/modules/pomoc/article.php?storyid=12
To je ta pravilnik, za druge ne vem..

A kdo ve, da ne bomo debatirali v prazno..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #58 : 01 Februar 2007, 15:29:06
http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1063

to je pa še predlog mag. Boruta sajovica dr.vet. med., tržiški župan, poslanec v DZ  ( moj vzrejni referent hihi ).
Ta pa ni bilsprejet niti za obravnavo ampak so baje pisali na novo - kdo ne vem in kdaj
lp

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #59 : 01 Februar 2007, 16:14:15
Novela zakona je šla čez.
samo kratek citatek iz uvodnega govora:
Citiraj
Zelo restriktivno, preventivno smo delovali v to smer, da smo prepisali, da je potrebno pse voditi na vrvici na javnih mestih, torej na javnih površinah. Torej v kolikor bodo in prepričana sem, da bo večina lastnikov psov ta določila upoštevala, se več ne bo moglo zgoditi, da bi v parku na sprehodu psi ovirali nemoteno gibanje otrok in ostalih. V kolikor pes povzroči kakršnokoli poškodbo ne glede na njeno težo, se že šteje za nevarnega psa in takega mora lastnik voditi poleg tega, da je na vrvici, tudi z nagobčnikom.