Novela zakona o zaščiti živali

ninci · 42060

martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #60 : 01 Februar 2007, 16:22:30
Kaj to pomeni? Je šla čez?
In kje je objavljeno?
Hvala Lanabela

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #61 : 01 Februar 2007, 18:12:03
Citiraj
Lastniki bodo odgovorni za nevarne pse
Poslanke in poslanci so z 49 glasovi za in 17 proti sprejeli novelo zakona o zaščiti živali, ki bo jasneje določil odgovornost imetnikov psov za posledice, ki jih povzročijo njihovi psi, ne glede na pasmo psa. Hkrati je njen namen povečati preventivo pred ugrizi in zagotoviti čim hitrejšo izvedbo postopkov v primeru suma povzročitve posebno hude poškodbe ali smrti človeka.

Psi v javnosti vedno na vrvici
V zakonu je opredeljen pojem nevarnega psa in drugih nevarnih živali. Kot je dejala direktorica Veterinarske uprave RS Vida Čadonič Špelič, so pri pripravi zakona delovali restriktivno. Določili so, da mora lastnik psa na javnih površinah vselej voditi na vrvici. Če pes povzroči kakršnokoli poškodbo, se šteje za nevarnega in v takem primeru mora pes nositi še nagobčnik.

Mene moti, kaj je javnost oziroma javna površina? Gre tukaj samo za cesto, parke in podobno ali gre tudi za travnike in površine, kjer ni toliko sprehajalcev? Kdo je pristojen za pisanje kazni in kotrolo? Ali te lahko kaznujejo, če te sami kje vidijo ali te lahko kdo samo prijavi pa ti napišejo kazen (brez da bi te videli)? Kaj je kakršnakoli poškodba? Jaz bi dejansko rada videla tole novelo...


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #62 : 01 Februar 2007, 18:25:48
Mora biti v Uradnem listu - bo Tina poiskala.

Se sprašujem, kako bodo psi poškodovali koga, če bodo ves čas na povodcu?
 Spet se je nekej sprejelo, kar se ne bo izvajalo..
A ne bo nobeden reagiral in kdo?
Civilna iniciativa za zaščito psov???!!!
A jim lahko mečem žoge in jih prinašajo brez povodca, a si zdaj kupim 20m flexi?

Pa še to, kar sprašuja 5rca..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #63 : 01 Februar 2007, 18:54:24
http://www.dz-rs.si/index.php?id=101&vt=40&cl=Z&mandate=-1&unid=PZ|164E5502E56A0E00C12571F1003D4CF1  (kopiraj in prilepi, ker povezava ne dela...)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #64 : 01 Februar 2007, 19:28:02
http://www.dz-rs.si/index.php?id=101&vt=47&sm=k&q=zakon+o+za%C5%A1%C4%8Diti+%C5%BEivali&mandate=-1&unid=PZ|B02D52A877993040C125726B0044F2DF&showdoc=1

Citiraj
Za 21. točko se dodajo nove 22. do 24. točka, ki se glasijo:
»22. Javno mesto je javni kraj, kot je opredeljen v zakonu, ki ureja varstvo javnega reda in miru, razen površin, kjer ni oziroma ni pričakovati večjega števila ljudi.«. 23. Nevaren pes je pes, ki je ugriznil človeka oziroma žival. Za nevarne pse se ne štejejo: - službeni policijski ali vojaški psi, katerih ugriz je posledica izvajanja službene dolžnosti; - psi, katerih ugriz je posledica nedovoljenega vstopa osebe v objekt ali na ograjeno zemljišče, ki je na vhodu označen z opozorilnim znakom. 24. Posebno huda telesna poškodba je poškodba, kot je opredeljena v kazenskem zakoniku, in jo kot tako ugotovi zdravnik, ki obravnava poškodbo človeka zaradi ugriza psa.«.

Zdaj pa še nekaj... V naši ulici ni NIKOLI ljudi. Imamo namreč ulico s štirimi hišami. Kaj potem tukaj? Pa potem recimo poti, kjer se jaz z Veni sprehajam, niso pretirano obljudena.



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #65 : 01 Februar 2007, 20:53:02
No, moja kolegica (pravnica) je malo pobrskala in ugotivila, da ni šlo za sprejetje zakona o nevarnih psih, ki ga je predlagala prejšnja vlada, ampak za spemembo oz. dodatek k že obstoječem zakonu o zaščiti živali.
Ker se jim je ta zakon zdel manj pomemben, ni šel čez dolgo proceduro (to je 3-kratna obravnava) ampak je bil sprejet ob enkratni obravnavi. Sprejet je bil 29. 1., se pravi, da bo objavljen v roku 15 dni v Uradnem listu.

Do sedaj je imela posamezna občina odlok o tem, da morajo biti psi na vrvicah. Ljubljana ga je imela, za ostale občine pa ne vem. Zdaj je pa s premembo zakona o zaščiti živali z zakonom določeno, da morajo biti psi na povodcih v celi državi.

Pa tudi glede tistega kdaj je pes nevaran in kdaj ga je potrebno usmrtiti, tudi ni tako hudo napisano kot so prikazali mediji. Zgleda, da jim je v interesu, da stvar napihnejo in jo še nekaj časa premlevajo.



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #66 : 01 Februar 2007, 21:20:43
Svašta  >:( A pol bodo psi celo življenje na vrvici, al kaj?  >:( To si lahko tut sam pri nas zmislijo.
jaz osebno vam da ne bojo na vrvici priporočam janče. pozimi je tam sneg  psov je malo  ampak ne iti na vrh janč ampak bolj gabrje pri jančah! travniki in gozd so jeseni je kostanj! pa mogoče če boste šli slučajno poleti tja se pa lahko še kaj vidimo (sem celo poletje na vikendu) :P

lp



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #67 : 02 Februar 2007, 12:48:22
Citiraj
razen površin, kjer ni oziroma ni pričakovati večjega števila ljudi.

Če pa tako piše, potem pa je zadeva še bolj smešna. Če bi veljalo za vse javne površine, bi vsaj vedela, da vedno kršim zakon. Tako pa... Kako so pa določili dovoljeno gostoto ljudi? En človk na 100m, en človk na 10m, trije človki na kupu? Ali potemtakem to pomeni, da so cucki lahko še naprej ne samo brez povodcev ampak tudi brez nadzora tudi v naseljih - tam kjer pač ni pričakovati velikega števila ljudi? OK, jaz že vem, kam, kdaj in ob kakšnem vremenu moram iti na sprehod, da ne bom srečala več kot enega ali dva na celi poti. Kaj pa Lubljančani? PST recimo? Predlagalci novele verjetno ne vedo, da je reakcija psov na osamljene sprehajalce ki se kar od nekje pojavijo večja kot tam, kjer jih je veliko. (nekje  je nekdo celo trdil, da so psi v neznanem okolju vedno agresivni, ker jih je strah, v domačem okolju pa niso)

Citiraj
Pa tudi glede tistega kdaj je pes nevaran in kdaj ga je potrebno usmrtiti, tudi ni tako hudo napisano kot so prikazali mediji.

Za to, da se lahko psa usmrti so še premili. Za ostale kazni pa glede na povedano so precej čudne, bom počakala, da se bo dalo beedilo prebrati.



Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #68 : 02 Februar 2007, 13:07:29
bom počakala, da se bo dalo beedilo prebrati.
Sej to... Novela, kot kaže, sploh še ni bila sprejeta... V bistvu ne morem preverit, ker se mi stran od uradnega lista noče naložit... >:( Pa te službeni računalniki...katastrofa... >:(
Ko bo pa ta prekrasna novela sprejeta, jo bo treba pa natančno prebrati...nočem, da bi plačala 200 eurov zato, ker je moj "nevaren" pes spuščen...
Kar se pa vsebine tiče (kot sem lahko tukaj prebrala)...samo ena beseda...katastrofa... Spet je zakon pisal en (ali več) genijev s kakšnega ministrstva, ki o tem kako zadeve delujejo v praksi, itak nima pojma... >:(

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #69 : 02 Februar 2007, 13:09:34
Po moje ne piše več tako- tako je bilo v prejšnjem zakonu.
Sicer pa .- mogoče pač nisi pričakoval večjega števila ljudi - pa so se neadoma pojavili  ;)

Mislim ,da noben od lastnikov napadalnih psov v zadnjem času ni PRIČAKOVAL nobenih ljudi- če bi jih pričakoval, bi pse pravoačasno spravil na vrvico, ne glede na to kaj piše v zakonu  :P

ja ni čudn da Čeferin group tako dobr shaja ob naši zakonodaji  :o

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #70 : 02 Februar 2007, 13:26:25

NO, očitno nekateri že urejajo, se mi je zgodilao
Semravno s sprehoda z dvema psoma (>nista nevarne pasme ) in smo kar nekaj časa trenirali vaje poslišnosti na vse načine.
Pa se vračamo ( izven naselja, na poti ob travnikih izven naseljapreko obvoznice ob vodi,na pešpoti, kjer ni bilo PRAV NOBENEGA ČLOVEKA. ( oprostite ).
Psa sta šla ob meni, ker smo bili zunaj že dve uri in pol in sta se zdivjala..
50 m od nas se prikaže jo trije ljudje in ena gospa s psom za v naročje in vpije ne vem kaj.. izkoristim vajo prostor in čakat in psa to naredita..
ženska se približuje in vzame svojega v naročje ( medtem ga je že pripela na povodec ). Moja dva čakata in ko pridejo na pet metrov jih odpokličem, dam na poleg in gremo mimo... prisežem, da jih tudi pogledala nista.. še manj psa v naročju.. ( se mi zdi, da je bilo to zaradi njega ).
Potem ženska začne vpiti, da so psi za na povodec in me bo prijavila.. jaz sem brez besed
Ženska je bila iz Ljubljane..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #71 : 02 Februar 2007, 13:36:25
Potem ženska začne vpiti, da so psi za na povodec in me bo prijavila.. jaz sem brez besed
Ja, take imam tudi jaz najraje... Najprej dvigujeo svoje cucke v naročje, pol pa še vpijejo... >:( Zihr se bodo naučili zakon na pamet in ti ga potem vsakič, ko boš šel mimo, metali v glavo... Če bo moja lajala na njih (kar itak rada počne), se sploh ne bom trudila jo utišat...če že dobim kazen, nej bo vsaj z razlogom... >:D

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #72 : 02 Februar 2007, 13:41:36
Sprejeto je že, kdaj bo objavljeno ne vem, veljati pa začne enkrat po objavi.

Saj, največji vic je res v tem, da se nesreče pripetijo takrat, ko nič ne pričakuješ.

Martina, verjetno nisi dobro poslušala - velja za vse pasme enako. In če ni nikjer nobenega človeka, potem te ta noben človek tudi ne more zmerjati, kajne.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #73 : 02 Februar 2007, 13:59:53
Nobenega človeka - sledi temu,da morajo " psi na povodec, če si na površini, kjer se   pričakuje večje število ljudi " kar ni bilo, samo ti trije..
A to že zadošča?
Sem prav zato pospešeno trenirala vaje poslušnosti, da jih dam na prostor od daleč. če bi karkoli kdo vpil..da mogoče vidi, da ubogajo.. ne ampak nekateri prav iščejo..
Razmišljam, da jim kupim nagobčnike, pa jih lahko spustim, ne ? Ampak najbrž tudi to ne gre.. povodec mora biti..nagobčnik se morda sme uporabljati samo, če je pes že koga poškodoval..ali pa bodo potem bežali stran, ker si bodfo mislili, da se je to zgodilo..
Svašta

Lep sprehajalni vikend želim

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #74 : 02 Februar 2007, 14:54:18
Lanabela, saj zato sem napisala še primer spodaj glede naše ulice.  ;)

martina o., a vidiš, kako se imamo v LJ fino.  >:(

tetameta, oprosti, ampak prav zaradi takih psov, kot je tvoja, imamo mi probleme. Zadnjič, ko si prišla v zajčjo so bili vsi psi pod kotrolo, ko je prišlo do srečanja (pa je imel Matic 3 psice za zrihtat pa jih je brez težav), samo tvoja je šla lajat na ljudi. Pa še trudila se nisi, da bi jo priklicala nazaj. Res brez zamere, ampak dejansko, če vidiš, da ti laja na folk, jo imej na povodcu, dokler se to ne uredi.


Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #75 : 02 Februar 2007, 15:08:28
tetameta, oprosti, ampak prav zaradi takih psov, kot je tvoja, imamo mi probleme. Zadnjič, ko si prišla v zajčjo so bili vsi psi pod kotrolo, ko je prišlo do srečanja (pa je imel Matic 3 psice za zrihtat pa jih je brez težav), samo tvoja je šla lajat na ljudi. Pa še trudila se nisi, da bi jo priklicala nazaj. Res brez zamere, ampak dejansko, če vidiš, da ti laja na folk, jo imej na povodcu, dokler se to ne uredi.
Če bom srečala kakšne težake, ji bom pa pustila, da laja... Bodo vsaj imeli razlog za teženje... >:D

Sej jo imam drugače na povodcu... Razen, če jo spustim kje na PST ali pa tako kot zadnjič v zajčji... Trudila se pa nisem, ker nič ne pomaga... Ko začne lajat, dejansko ne sliši več nič... Sej je že dobila ovratnico proti lajanju... :-\ Sam še preizkusim jo...

Aja, pa zdej ko laja niti nimam problemov z ljudmi (verjetno se ne upajo zraven  >:D )... Probleme sem imela že prej (še ko sem imela prejšnje pse, ki sploh niso lajal)... Zdaj samo vsake toliko srečam kakšnega, ki me nadere, zakaj moj pes laja na njega... OK, sam ta dejansko ima razlog za teženje... Na živce mi grejo tisti, ki težijo brez vzroka... In takih je polno... Gre moja samo mimo (na štriku) in že skačejo froci staršem v naročje, stare mame pa vlečejo svoje cucke stran in me grdo gledajo...

Tako da, če že moram dobiti kazen zaradi mojega nevarnega psa (kaj pa tisto, da pes, ki laja, ne grize), jo hočem vsaj z vzrokom...ne pa samo zato, ker je bila nekje sredi polja odvezana...

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #76 : 02 Februar 2007, 15:20:41
No, drzim pesti,  da ti uspe. Ker ni ravno fino, da takole laja na ljudi. Samo vseeno ljudje malo lepše gledajo, če vidijo, da se lastnik vsaj trudi, da bi psa umiril.  ;)

Mideve drugače razen tistega osamljenega primera, nimava težav. Pa hodim tudi po PSTju pri nas (kjer moram reči, da ni toliko ljudi) in jo dam v prostor, če koga srečava. Več je takih, ki pohvalijo psa, da uboga, kot pa tistih, ki kaj rečejo. Samo jaz res ful pazim, da psica ne moti ostalih ljudi.  :) Drugo je v Šiški pri Koseškem barju. Tam je pa precej več ljudi in se prej najde kdo, ki ga kaj moti.  :)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #77 : 02 Februar 2007, 15:22:34
Martina, pa kaj se sploh trudiš in učiš pse. Za teleta na špagi zadostuje palca (alpa taprava ovratnica )
Psa z nagobčnikom pa nikar ne spuščaj s povodca - je nevarno zanj. Pa še kakšni tetki lahko strga štumfe, pa bo s...

Z ovratnico roti lajanju pa ... no ja, jaz bi ta denar raje vtaknila v strokovno pomoč, bi bilo več koristi.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #78 : 02 Februar 2007, 15:26:25
Z ovratnico roti lajanju pa ... no ja, jaz bi ta denar raje vtaknila v strokovno pomoč, bi bilo več koristi.

Itak.
To nikakor ne odpravi vzroka. Upam, da ne boš stvari le poslabšala.  :-\
Sej če pa to odpove je pa itak teletakt ta glavni...  :-X

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #79 : 02 Februar 2007, 15:29:59
Ker ni ravno fino, da takole laja na ljudi.
A to ti meni praviš?  :P Jaz že ne vem več, kaj naj... takrat v zajčji še ni bilo nič... Zdaj je pa grozno...
Aja, Matic ima lahko pse pod kontrolo, ker so takšni, da pridejo k njemu, tudi ko nekaj zaj**** In potem so kregani, ko dejansko pridejo k njemu... In še zmeraj pridejo... Jaz sem to z mojo naredila samo enkrat, pa ni nikoli več prišla, ko je kaj zaj*** In isto je pri lajanju...  :'(

Ja, sej, ko se preselim v bajto, bom imela vrt, okoli vrta pa Kitajski zid... In pol me ne bo več skrbelo, kje je javna površina in kje je lahko odvezana... :P

Zdej grem pa pogledat, če uradni list že dela...da si lahko to super novelo preberem...

Z ovratnico roti lajanju pa ... no ja, jaz bi ta denar raje vtaknila v strokovno pomoč, bi bilo več koristi.
Kaj? A psihologa? Toliko denarja pa nimam...

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #80 : 02 Februar 2007, 15:55:16
Z reševalskega foruma: http://rescue.facelock.net/viewtopic.php?t=316
Citiraj
V noveli zakona piše:
Citiram:
Javno mesto je javni kraj, kot je opredeljen v zakonu, ki ureja varstvo javnega reda in miru, razen površin, kjer ni oziroma ni pričakovati večjega števila ljudi.

Torej, je PST javno mesto, ali je to le ob sončnih nedeljah?
Ali je katera od pešpoti na Šmarno goro javno mesto?
Ali so javno mesto npr. travniki v zasebni lasti, preko katerih so speljane pešpoti?
Gozdovi? Ali samo parkovni gozd ob Tivoliju, Rožnik, Šišenski hrib?
Priobalne pešpoti?
 Ali bo tek psov omejen na pasje poligone in tek na povodcu (ob kolesu ?)


Z mojpes.neta: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,11103.120.html
Citiraj
Zdajle samo povezave, ker za komentarje ni casa:

- Zakon o zaščiti živali (ZZZiv-UPB1) - objavljeno
- Zakon o spremembah in dopolnitvah zakona o zaščiti živali (ZZZiv-A) - sprejet predlog

- Zakon o spremembah in dopolnitvah zakona o zaščiti živali (ZZZiv-B) - sprejet predlog Datum prejema v DZ: 22.01.2007

- Nadaljevanje 24. seje DZ, 31. januar 2007 (magnetogram)

Z mojpes.coma: http://www.mojpes.com/forumbb/viewtopic.php?t=12873

Če so poslanci novelo sprejeli, bo veljala takoj po objavi v UrL?

lp ž & l & h


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #81 : 02 Februar 2007, 15:57:12
Saj moji imajo B-Bh, kar je še vedno bolje kot nič in tudi mi je jasno, da je treba natrenirat v različnih situacijah..
Ne vem, a je kakšna razlika med psom ( in vodnikom), ki ima izpit in med tistimi, ki ga nimajo... po vsem tem ne.. In nihče o izpitih noče nič slišati.. zanimivo.. ne trdim seveda, da potem ni problemov, nekaj pa je le.. res so nekateri psi zelo slabo socializirani..

Imam tudi "rada" ljudi , ki od daleč vpijejo "a je pes" ( domnevam, da to pomeni, če je moj pes in je tudi njegov pes , moškega spola, potem se bosta stepla!! in obratno???) jaz vedno rečem, "a ne vidite, da je maček.. "
KZS je izdala potrdilo ( kartico , da si usposobljen za vodnika psa.. kam si to lahko tisti, ki to imaj(m)o vtaknejo?

Naj še povem, da živim blizu Avstrije in, ko sem dobila mladiča ( moškega ) sem z njim hodila v Avstrijo, da sem ga socializirala, ker je to psom prijazna država.. skoraj ni omejitev, lahko greš povsod, v trgovine, avtobus, vlk.. obstajajo tudi pravila, kje morajo biti na povodcu.. razumna pravila.
In kar je najboljše: ljudje in lastniki psov imajo do psov pozitiven odnos v smislu, da je pes  socializiran in pozitivno naravnan in ne kot pri nas - ravno obratno..( tudi lastniki psov med sabo ).
Ne bom trdila, da tudi ne naletiš na čudake ampak res izjemoma.

Grejo pa tudi novopečeni lastniki psov vsaj v malo šolo, ne pride na misel nekomu psa vzgajati, če tega ne zna.. In šole so dobre..ker če niso, propadejo, ker nihče k njim ne pride. So namreč privatne in trenerji so odgovorni za šolanje in cena je ista kot v naših klubih. tako
Tole me res jezi


I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #82 : 02 Februar 2007, 15:58:55
Idefix - hvala, grem študirat

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #83 : 02 Februar 2007, 16:07:15
 ;)  :) pa drugič te v Tamarju za Chipa vprašam, če je maček :P

lp ž & l & h


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #84 : 02 Februar 2007, 16:53:45
Idefix - si ti z labradorcem? Saj sem vprašala od kod veš za imena? Sem že mislila vprašat na forumu za tebe.

No, a sta kaj hotla, pa sta bila, brez povodca? Normalna psa, saj to me jezi.. res gresta povsod z mano.
Smo pa srečali dva modela s psoma, ki sta se vkopala kot v strelske jarke in vpila, na vsakega s psom,da bo njihov napadel, res na vem, zakaj hodijo tja, kjer je veliko ljudi

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #85 : 02 Februar 2007, 17:35:05
Če se vam da brati!

lp



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #86 : 02 Februar 2007, 17:38:01
Se pa že prav sprašujem čemu trud in nenazadnje stroški šolanja psov, če pa bodo moji šolani in socializirani tretirani isto kot nesocializirani, nevzgojeni, na meji podivjanih z njihovimi lastniki vred, torej na vrvici.Sto razliko da bodo šli moji lepo na poleg njegovi pa na nategnjenih povodcih, s peno na gobcu in skoraj vodoravnem položaju hrbtenice njihovega vodnika. Ha,ha saj ne vem kaj si naj mislim.Kaj storiti ko moj pes pokaže zobe človeku ki ga izzoe iz čiste nepremišljenosti in podprt z maligani.A naj mu kar na licu mesta dam pihat al kaj.Pa če moj pes laja a naj mu gobec zavežem in razlagam vsem mimoidočim da jaga sosedovo mačkico ki ga zajebava in da ga ljudje sploh ne zanimajo. Mislim da gre svet v pogubo s takimi skrajnostmi.Še nekaj pri noveli NI SODELOVALA KZS Nezaslišano.



idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #87 : 02 Februar 2007, 17:46:15
Ma ne dva, trije z boksarji so mi prišli nazaj grede nasproti, in spredaj je spremljevalka svetovala, da s psom stopim na stran (psa na povodec pa v sneg?), ker je  'tisti drugi lahko neprijeten' >:( Sicer pa so bili v celi koloni gor in dol vsi normalni :)
No, Tamar za vikend je javni kraj; na pešpoti je, ne glede na lastništvo, dovoljena pravica do uporabe 'javnosti'. Če bo proračun v minusu, lahko tja na sončen vikend mirno pošljejo par inšpektorjev, pa bodo lahko eni dalje sejali o novelah zakonov ???
 >:D Razen, če bi se dobilo ovratnico z vpotegljvim povodcem, ki bi ga pes nosil s sabo --- ker nikjer v noveli ne piše, da mora povodec vodnik psa držati v roki :P

lp ž & l & h


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #88 : 02 Februar 2007, 18:35:32
Ja Idefix, to so bili ti trije z boxerji..Sicer pa vsi normalni ( še eden s črnim mešancem se je tudi vkopaval in pes je skakal iz jarka proti mimoidočim s psi ).

Chory - jaz že ves čas to pišem, o šolanju.
In kje je KZS, res, pa šolanje po njihovem programu?

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #89 : 03 Februar 2007, 12:29:15
Naj vas še malo potolažim: Ali vas je že kdo kaznoval če niste pobrali drekca za svojim psom??? Ali ste že videli policista / redarja, da bi komu napisal kazen, ki ni pobral kakca za svojim psom?! Povsod vidim kakce a izvajanja teka zakona še nisem opazila. Tudi v nedelu je pisalo, da je vse to že sprejeto ampak da še niso napisali kazni nobenemu!!!! HALO? Seveda se tudi pri tem zakonu ne bo pisalo kazni. Sem sigurna. Se bo pa treba zavarovati pred ljudmi, ki paničarijo in če se bosta moj pes in njegov pes stepla in bosta imela ranico na učesu ali kje drugje... ta vas bo lahko tožil in v najhujšem primeru bomo morali usmrtiti našega kosmatinca... Tega se je treba paziti. Sem pa skoraj 100% da kazni ne bodo pisali...

PS: lahko pa namontirate psu povodec in naj leta s povodcem naokoli! ;) Luknja v zakonu... A kje piše, da mora biti na eni strani pes in na drugi vodnik ali piše samo da mora biti pes na povodcu?