Fotografiranje

anana · 498547

Maticc

  • *
    • Prispevkov: 238
    • Točke: 0
Odgovori #750 : 22 Avgust 2007, 13:49:14
Hvala.

Hehe, v bistvu potrpljenja ne rabim kaj dosti, ker uzivam v slikanju, tako, da ni panike ... sploh ce mi na koncu uspe kar sem zelel  ;D .

Lp
Matic


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #751 : 22 Avgust 2007, 13:57:34
Ta tretja te kr potegne vase. ;D hudo!



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #752 : 22 Avgust 2007, 14:16:47
Ta tretja te kr potegne vase. ;D hudo!
Se strinjam. ;D
Slike so naravnost fantastične! :o



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #753 : 22 Avgust 2007, 14:20:38
Maticc odlične fotoke  :o Kakšen fotoaparat pa imaš?



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #754 : 22 Avgust 2007, 14:28:16
Predvidevam, da en dober.  :D



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #755 : 22 Avgust 2007, 14:30:49
Predvidevam, da en dober.  :D

A mislš?  :D More bit kr fajn dobr ja :D Jst si tok želim en hud fotoaparat, ker rada slikam, ampak z mojim ni takeg učinka k bi ga jst želela. Enkrat si ga bom kupila, k bom velika :D



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #756 : 22 Avgust 2007, 14:37:08
Mi imamo en fotoaparat za 100 jurjev(SIT ;D)
Pa tega učinka(vsaj kolikor jaz vem)ni! :'(
Tud jaz ful rada slikam. :)
Saj za roj. dan bom si kupla nouga.(sam vprašanje kakšn bo  ;D) :P



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #757 : 22 Avgust 2007, 14:41:17
Tud moj je bil tok pred 3 leti sicer, ampak zdej je že čist pase. Edino kar mi je res všeč, ker je zelo majhen in ga vržeš lahko povsod zraven.



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #758 : 22 Avgust 2007, 14:51:37
Alya,taki boljši fotoaparati znajo bit pa kar krepko čez sto jurjev. ;)
Sicer pa verjamem, da ma en kup enih funkcij gor za keter ti sploh neveš. ;)
Jha sej bi tut jaz imela takega doberga, samo bi pa kar dolgo trajal preden bi se spravla preštudirat vsa navodila kaj je za kej dober pa ke robjektiv za kej rabm, je men to tok zakomplicirano, da sploh nevem, če bi si zapomnla..pa jaz že pri našem, ko se spravim navodila brat dobim skor živčn zlom ,ko je tolk tega pa še pol sploh ne razumem.  :D Pač nisem potrpežlijve sorte hehe.



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #759 : 22 Avgust 2007, 14:54:56
Alya,taki boljši fotoaparati znajo bit pa kar krepko čez sto jurjev. ;)
Sicer pa verjamem, da ma en kup enih funkcij gor za keter ti sploh neveš. ;)
Jha sej bi tut jaz imela takega doberga, samo bi pa kar dolgo trajal preden bi se spravla preštudirat vsa navodila kaj je za kej dober pa ke robjektiv za kej rabm, je men to tok zakomplicirano, da sploh nevem, če bi si zapomnla..pa jaz že pri našem, ko se spravim navodila brat dobim skor živčn zlom ,ko je tolk tega pa še pol sploh ne razumem.  :D Pač nisem potrpežlijve sorte hehe.

Vem jaz to. ;D
Tudi pri tem se verjetno ne motiš...
Kot vidim sva iste sorte. ::) :D



Maticc

  • *
    • Prispevkov: 238
    • Točke: 0
Odgovori #760 : 22 Avgust 2007, 14:57:22
Bella Stella, te zadnje tri slike so bile posnetek z DSLR aparatom Nikon D200 (ki pa zal ni moj, ker si ga ne morem privosciti - brez objektivov stane 1900EUR, da ne govorim potem se o objektivih hehe), ki mi ga vsake toliko casa posodi kolega za par dni. Ostale slike so pa posnete z mojim Sony F-717, ki pa sicer tudi ni slab aparat, ampak v primerjavi z tem Nikonom je pa ziva polomija na zalost.


Je pa res, da ne rabis aparata za ogromne denarje, da naredis dobro sliko. Recimo sliko na kateri so barvice bi brez problema naredil tudi z poceni kompaktnim aparatom. Treba je biti ustvarjalen ...

Evo pa se eno slikico z barvicami ... malo drugace ...

http://www.betterphoto.com/gallery/dynoGallDetail.asp?photoID=4475546

Hmmm ... glede tega, da ni tega ucinka ...
Treba je znati uporabljati "manual" nastavitve ... poznati povezanost med casom odprtosti zaslonke in tem za koliko ("premer") odpreti zaslonko - s tem pridobis vec ali manj globinske ostrine. Razlike med fotografijama z enako kompozicijo ter razlicnimi nastavitvami so lahko zelo velike. Ena je lahko odlicna in ti vzame sapo, druga z drugimi nastavitvami pa je recimo cisto obicajna fotografija in ni nic posebnega.


Lp
Matic


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #761 : 22 Avgust 2007, 15:02:02
Tudi ta slika je super ;)
Jst imam Canona Ixus40. Se da naredit tudi kakšna dobra slika, vendar vseeno daleč od tega kar si jaz zamislim. In ker ne pride do učinka, potem preneham in ne delam kar bi ubistvu rada. Recimo se zapičim v neko žuželko in hočem naredit en hud makro, pa itak ne rata. Na zaslončku zgleda sicer zelo dobro, na računalniku pa veliko slabše.
Pa razne slike premikanja me zanimajo pa mi tudi ne rata skratka rahlo obupam potem.



Maticc

  • *
    • Prispevkov: 238
    • Točke: 0
Odgovori #762 : 22 Avgust 2007, 15:14:12
Bella Stella
 Ce si mislila, da je na racunalniku zamegljena je to lahko zato, ker je bila zaslonka predolgo odprta in se ti je zatresla roka - torej zmanjsas cas zaslonke (shutter) ali pa nisi dobro izostrila. Ce pa je na racunalniku oster samo majhen del slike do dolocene globine (recimo glava je ostra, trup pa je ze zamegljen) pa imas prevec odprto zaslonko in potem je ucinek tak (premalo globinske ostrine).

Da pa se tudi (sicer res slabse kot z DSLR aparatom) z kompaktnim narediti lep makro posnetek - ziuzelke mogoce res malo tezje, so pa rozice zelo lepe pa se enostavno jih je slikat, ker ne pobegnejo hehe.

Slike premikanja je pa rez malo tezje z kompaktnim slikat, ker kompaktni fuuuuuulllllll pocasi ostrijo in potem, ko pritisnes na sprozilec fuuuuuulllll casa traja preden dejansko slika hehehehe ... s tem imam pa tudi jaz pri svojem probleme.

Lp
Matic



Lp
Matic


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #763 : 22 Avgust 2007, 15:18:48
Ko slikam makro probam tako naredit, da je fotoaparat na kaj naslonjen, torej da se praktično ne premakne. Sej sm pa tja rata kej lepga, ampak še zdaleč ne tko kot si jst želim. Imam na žalost prevelik apetit :D



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #764 : 22 Avgust 2007, 16:08:09
Jooj, ko se začne s temi strokovnimi izrazi kot so zaslonka, shutter pa to jaz sploh nevem več zakaj se gre. :'( Jaz bi to rabila enga, ki bi mi enkrat vse to ornk razložil in to večkrat, ker nevem kdaj bi si jaz vse zapomnila. :)



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #765 : 22 Avgust 2007, 16:50:42
Jooj, ko se začne s temi strokovnimi izrazi kot so zaslonka, shutter pa to jaz sploh nevem več zakaj se gre. :'( Jaz bi to rabila enga, ki bi mi enkrat vse to ornk razložil in to večkrat, ker nevem kdaj bi si jaz vse zapomnila. :)

Se podpišem!  :D :D  :-[


fraygregi

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #766 : 22 Avgust 2007, 16:53:08
Krasne slike maticc sploh tista kaplica se mi ful dopade.  ::)
Zoe tista tvoja slika Kanje se mi pa tut dopade.
 :)

Psi so zakon!!


Taroman

  • *
    • Prispevkov: 298
    • Točke: 0
Odgovori #767 : 22 Avgust 2007, 17:00:04
Jaz tudi nevem kaj je shutter pa zaslonka, tako da najbolš da Maticc-a prosimo da nam to bolje razloži :). Btw: Maticc zelo dobre fotke :o! Zoe tudi tvoje so zelo dobre. ;)

Še nekaj mojih fotk:














Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #768 : 22 Avgust 2007, 17:03:18
Jaz tudi nevem kaj je shutter pa zaslonka, tako da najbolš da Maticc-a prosimo da nam to bolje razloži :). Btw: Maticc zelo dobre fotke :o! Zoe tudi tvoje so zelo dobre. ;)
Še nekaj mojih fotk:

http://shrani.si/files/dscn391516hk2.jpg

http://shrani.si/files/dscn388016hk1.jpg

http://shrani.si/files/dscn391116hk0.jpg






Dodam še Taroman-a. ;D



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #769 : 22 Avgust 2007, 17:12:44
Ja, samo to ne more prek foruma razložit. :)



Taroman

  • *
    • Prispevkov: 298
    • Točke: 0
Odgovori #770 : 22 Avgust 2007, 17:13:44
Zakaj pa ne ???



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #771 : 22 Avgust 2007, 17:17:52
Maticc super prva fotka (z otrokom) in ta druga :o Res imaš smisel za fotografijo :)

lp


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #772 : 22 Avgust 2007, 17:29:34
Zakaj pa ne ???

Ker je še veliiko drugih izrazov in načinov slikanja, in nevem česa še vse, kar je treba tut kaj pokazat in tako..pač ni tako simpl vse skupej.



Taroman

  • *
    • Prispevkov: 298
    • Točke: 0
Odgovori #773 : 22 Avgust 2007, 18:09:39
Potem pa najbolš da se udeležiš kakšnega tečaja digitalne fotografije ;) :)



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #774 : 22 Avgust 2007, 18:32:11
Če mi plačaš. ;)



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #775 : 22 Avgust 2007, 19:02:53
Waw super slikeee od vseeh  :o


moje barvice, ki sem jih slikala že pred najmanj pol leta pa niso nevem kako dobre, pa vseeno, pašejo h kontekstu o barvicah  :D :






aja še na temo o fotoaparatih - mislim da ni vedno najbolj pomembno kakšen fotoaparat imaš, ampak kako ga znaš uporabljati  ;)   ni vedno tista fotka, posneta z digitalcem za 3000€, boljša od tiste, posnete z digitalcem za 200€...  Predvsem je glavna tvoja domišljija, izvirnost, prilagajanje fotoaparatu. Če imaš takšnega z manj nastavitvami, pač spreminjaš zunanje dejavnike (svetloba, če je slika zmazana - stativ, itd.). Da pa se z prav vsakim fotoaparatom ustvariti občudovanja lepih fotk, kajti slika je predvsem odvisna od naše izvirnosti. Neobičajne slike večinokrat požanjejo večji uspeh, čeprav kvaliteta morda ni najvišja.   (kot izvirnost moram občudovati matica :o   tiste vilice so caarske, tudi zadrga iz barvic   ;)       sem bila na predvavanju ki ga je vodil fotograf Tomo Jeseničnik - on je pa iz našega konca hihi  :P  , in je še posebej poudaril kako težko je slikat srebrne predmete, saj se od njih odbija okolica, in moraš zelo pazit kam postaviš srebrn predmet da ne bo odbijal motečega ozadja)
Mene tudi izjemno veseli fotografiranje, pa čeprav nimam kvalitetnih in velikih slik, ampak obupam pa ne, čeprav je 2/3 mojih slik polomija. Pa kaj, z vsakim posnetkom se učim svojega fotoaparata (canon A510).



lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Maticc

  • *
    • Prispevkov: 238
    • Točke: 0
Odgovori #776 : 22 Avgust 2007, 22:01:48
Cao

Hvala vsem!

Hmmm ... glede razlage ... bom enkrat, ko bom imel cas probal razloziti kaj je kaj in kako so stvari povezane med sabo. Je pa kar nekaj za povedat :) ...

Je pa res kar je napisala Jana*, da imajo profesionalni aparati toliko funcij, da bi bili za laika precej neuporabni in nekje sem bral v eni reviji, da so laiki s takimi dragimi aparati delali slabse slike, kot pa s poceni kompaktnimi. Vsekakor pa vaja dela mojstra ... jaz sem zacel z kompaktnim in si, ker me je stvar zanimala pridobil toliko informacij in nasvetov, da lahko melo vec eksperimentiram. Sem pa seveda dalec od mojstra in se imam se veliko za naucit.

Lp
Matic


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #777 : 22 Avgust 2007, 22:09:52
Je pa res kar je napisala Jana*, da imajo profesionalni aparati toliko funcij, da bi bili za laika precej neuporabni in nekje sem bral v eni reviji, da so laiki s takimi dragimi aparati delali slabse slike, kot pa s poceni kompaktnimi. Vsekakor pa vaja dela mojstra ... jaz sem zacel z kompaktnim in si, ker me je stvar zanimala pridobil toliko informacij in nasvetov, da lahko melo vec eksperimentiram. Sem pa seveda dalec od mojstra in se imam se veliko za naucit.
Se strinjam popolnoma s tem :) Je pa res Jana* zelo dobro napisala :)

lp


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #778 : 23 Avgust 2007, 11:17:25
Še ena moja fotka, ne sicer narave mi je pa ful dobra. Original je bila navadna fotografija ampak zaradi motiva s koscem sem jo poskusila malo postarat. Ni mi čisto uspelo ampak še vedno mi všeč kar se tiče detajlov na sliki :)



Slikano s fotkičem Kyocera Finecam M410R, obdelava z adobe photoshopom


Pa še moja najljubša in po mojem mnenju najboljša fotka :)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #779 : 23 Avgust 2007, 12:28:49
Wow,ful dobro!
Tadruga mi je najbolj všeč!
 :o