jack russel terier

eva · 141270

**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #210 : 27 Oktober 2010, 08:58:40
Jaz sem opazila tudi nekaj zelo plašnih psov - pa ne vem če je to zaradi premalo socializacije, ampak vseeno sem si jacke predstavljala malo drugače  ;)



martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #211 : 27 Oktober 2010, 09:10:26
Plašni primeri se pojavljajo povsod. Npr. moja psica je relativno plašna, sploh prvi ternutek, ko pride v novo okolje ali se ji nekaj zdi "grozno", vendar ima kljub temu dovolj nagona, ki ga s pridom uporabljava , da preprečiva take situacije. Kadar predvidim takšno situacijo imam pri roki vedno igračko in zaradi plenskega nagona psica pozabi na plašnost.

Jaz bolj govorim o tem, da so psi neuporabni za različne vrste dela (tu mislim lovskega), kar zaradi pomanjkkanja plena so. Da sem gledala pse, ki so jih želeli motivirati z žogico (piskajočo), pa jim je bilo vseeno, vsak "pravi" jack bi ponorel in vsaj rep dvignil., ko pa pes niti pogleda ne je to samo žalostno.


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #212 : 27 Oktober 2010, 09:22:35
Martinca, eno neumno vprašanje  :-[ - a za vzrejnega ne rabijo nobenega preizkusa sposobnosti, lovski izpit oz. kaj podobnega?
Še 4 fotke (sicer so obupne, ampak vseeno)  :)











deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #213 : 27 Oktober 2010, 13:01:52
Martinca, eno neumno vprašanje  :-[ - a za vzrejnega ne rabijo nobenega preizkusa sposobnosti, lovski izpit oz. kaj podobnega?
žal ne.
So pa do pred kratkim rabili za šampionat, pa še to ne vem, če niso že ukinili  ::)
Sicer pa bi za vse pasme koritil vsaj preisklus značaja, če že konkretnih delovnih sposobnosti ne  ;)
Ampak ne, uradno kinologijo zanima samo embalaža  ;D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #214 : 27 Oktober 2010, 13:42:43
se strinjam, da bi bil preizkus značaja smiseln, nekateri tuji pasemski klubi so ga že uvedli


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #215 : 27 Oktober 2010, 13:49:30
Hvala za odgovor  :)



dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #216 : 01 November 2010, 09:10:34
samo nekaj da razčistimo za vse večne čase,
psarno ste mi predlagali na tem forumu, tako da...
Če ima kdo probleme z g. Janezom naj pove mu dam telefon
in je najbolje da se pomenite z njim.
Gospod je prijazen in kljub temu da se z kinologijo ukvarja več kot 40 let,
dojemljiv za kritike, vsaj glede na moje izkušnje.
Francoska psarna ki je baje oh in sploh tudi po mnenju nekaterih priznanih piscev
na tem forumu oddaja mladiče za 800 EUR.
Za slovensko leglo pa sem se odločil zgolj zaradi patriotizma, nikakor ne zaradi denarja.

LP, Dejan



martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #217 : 03 November 2010, 08:57:11
Katera francoska psarna?

Pa sploh ni problem v tem, da si tam kupil psa, izbira v Sloveniji ni ravno velika, žal pa tudi vzrediteljska kultura ne....namen tega pisanja je dvigniti kulturo, da bi novi vzreditelji postali bolj odgovorni do pasme.


dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #218 : 03 November 2010, 11:41:33
sem ti poslal na ZS, da ne bo kakih nesporazumov.
Vsekako je treba osveščat vzreditelje, kar pa sam nikdar ne bom.
Edino kar me je prosil moj vzreditelj je da naj ne parim z kao rodovniškimi JRT-ji.
Tudi sam pričakujem, da bo dober vzreditelj zahteval določene teste... pred Bartovim naskokom.

LPD



Cookie Loo

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #219 : 10 November 2010, 08:50:10
Jackie:
Kje si tist šampionat slikala..tisti na sliki je Agostino iz Padove :)))) (psarna I poffini) On mi je 'posodil' Sparka za naskok!
Ima zelo lepe pse, pa povsot pobira nagrade!!



Cookie Loo

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #220 : 10 November 2010, 08:57:16
dmd:

Kakšne teste??..v Sloveniji ni te uzance da bi rabli kak DNA al kaj takega,..in običajno se noben test ne dela..res je pa da če posojaš psa okol, lohk pride do kake okužbe s herpezom ali kaj podobnega..
Bi bilo pa prav, ja do bi bili testi obvezni, se strinjam..a kaj ko je že dovolj stroškov in ljudje tega ne delajo!






GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #221 : 28 November 2010, 13:25:28
Za vse tiste, ki se odločate za pasmo JTR
en kratek video o predstavitvi pasme...

http://www.youtube.com/watch?v=oPMYoQGvp1A&feature=related
 ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #222 : 29 November 2010, 09:10:27
Te stvari v obiki enciklopedij ipd so uporabne samo za predstavo o videzu pasme. Ker da bojo pa eni in isti ljudje komentirali in opisovali pasme je podn. Nihče ne more u potankosti poznati 400+ pasem.  ::) Včasih so imeli boljše predstavitve, kjer so dejansko vzreditelji predstavljali pasmi...Kakšne bučke tu slišiš, te kar glava peče.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #223 : 29 November 2010, 09:53:35
seveda, ker ta oddaja služi študijam pasme... ::)

Dogs101 (pri nas mislim da na animal planetu) je čisto OK za osnovno zabavno predstavitev pasme

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


tweet

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #224 : 16 Januar 2011, 19:10:07
Pozdrav.

Imamo 5 mesečno psičko JTR in nam je zelo čudno, ker je njena drža ušes zelo "nepasemska". Ušesa stojio pokonci ali postrani, nikakor pa ne navzdol, tako kot so ji, ko je bila mlajša. Psička je rodovniška.
Zanima me ali je ta drža ušel zaradi tega ker še rase? Kakšna ušesa so imeli vaši JTR.



SpelaZ

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #225 : 16 Januar 2011, 19:17:15
Moj jih ma že od štarta dol..... nikoli ni bilo videt, da bi se želela postavit navzgor....



tweet

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #226 : 16 Januar 2011, 19:54:29
Zdi se mi da odkar jo kregamo so začela njena ušesa štrleti vse povprek (na stran, navzgor,...) samo dol jih nima....  ???



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #227 : 16 Januar 2011, 19:55:30
Pozdrav.

Imamo 5 mesečno psičko JTR in nam je zelo čudno, ker je njena drža ušes zelo "nepasemska". Ušesa stojio pokonci ali postrani, nikakor pa ne navzdol, tako kot so ji, ko je bila mlajša. Psička je rodovniška.
Zanima me ali je ta drža ušel zaradi tega ker še rase? Kakšna ušesa so imeli vaši JTR.

obrni se na vzreditelja, pa ti bo razložil ali je vse v redu, ali moraš kaj ukreit in kako to narediš.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #228 : 17 Januar 2011, 08:29:13
Čisto možno je, da se so se ušesa postavila gor oziroma nepravilno. Ponavadi se to zgodi ob menjavi zob. Če napaka ni zelo velika lahko dosti narediš z redno masažo ušes ali z lepljenjem konic.
Je pa res, da najboljše preveriš pri vzreditelju, ki ti bo znal svetovati in tudi povedati ali se napaka pojavlja pri starši tvojega psa in njihovih prednikih. Če se, bi se takšni psi vsekakor morali izločiti iz vzreje.


dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #229 : 18 Januar 2011, 19:31:47
ja pol jo pa ne kegite, pozitvna moivacija pa to... ;D



tweet

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #230 : 23 Januar 2011, 19:05:51
ne vem ali je to od kreganja ali od česa. Vreditelj pravi, da je sicer malce čudno da ušesa ne stojijo dol. :-\

Zato pa sprašujem tiste, ki imata JTR, kakšna ušesa so imeli vaši psi pri tej starosti..



martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #231 : 24 Januar 2011, 08:25:59
Sigurno ni od kreganja. Je napaka, ki jo lahko omiliš z amasažo, če ušesa niso čisto pokončna, se bo mogoče celo samo malo popravilo (bolj verjetno da ne), ti pa težko rečem, ker ne vem kako izgleda, prilimaj fotografijo in bom boljše videla.

če so ušesa čisto pokončna in je hrustanec res trd potem ne bo pomagalo nič, če se pa ušesa samo včasih postavljajo pokonci pa probaj konice obteži (jaz lepim žvečilno na konce uhljev, ker to pse bistveno manj moti, kot da imajo ušesa prilepljena na glavo kot to eni prakticirajo).

Vzreditelju pa povej, da se to dogaja pri jackih in tudi parsonih in ni nič čudnega, le svojim kupcem je treba znati pomagati....to je bistvena razlika med dobrim in ostlimi vzreditelji. 8)


MissDevil

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
  • Dama je zakon!
Odgovori #232 : 02 April 2011, 12:54:14
Živjo...
imam dve leti staro psičko jrt. iz celja sva se preselili v medvode in s tem je psička posledično zgubila svoje prijatelje :( (katere za vikend še vidi). čez teden ji je pa malo dolgčas kljub temu da imamo še enga yorkija ampak on ni dovolj da bi se ona znorela :) tak da če hoče kdo kdaj znoret JRT naj pove pa se zmenmo za kak sprehod :D 
lep pozdrav



Marusha107

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #233 : 02 Junij 2011, 14:45:36
Naši Jack Russelli imajo svojo stran tudi na facebooku - ljubitelji pasme Jack Russell Terrier. Svoje slike, zgodbe, nasvete in vprašanja lahko delite tudi tam :)



Cindi

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #234 : 09 Oktober 2011, 10:59:26
Pozdravljeni!

Forum spremljamo že odkar smo dobili našo JRT psičko, a se nikoli ni nobeden opogumil, da bi se vključil v pogovore.  :)

Želimo pa deliti našo veselo novico.
Po tehtnem razmisleku smo se odločili, da bi imeli naše prvo leglo čistokrvnih rodovniških Jack Russell terierjev. In nam je tudi uspelo.  Leglo je predvideno 19.10.2011. Več informacij in slik pa lahko dobite na naši spletni strani http://menard-jackrussell.blogspot.com/. Spletno stran poskusimo osveževati čim bolj pogosto s slikami.  :)

Lep pozdrav!



Cindi

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #235 : 23 Oktober 2011, 11:38:00
Pa so tukaj!  :o

20.10.2011 so se nam skotili čistokrvni in rodovniški Jack Russell terierji. Imamo 5 samčkov in 2 samički. Vsi se počutijo odlično in so že zelo živahni.  ;D Veliiiko več slik pa na spletni strani (http://menard-jackrussell.blogspot.com/).





Spremljate nas lahko pa na:
http://menard-jackrussell.blogspot.com/
http://www.facebook.com/pages/Menard-Jack-Russell-terrier/169038363174922
http://www.flickr.com/photos/menardjackrussell/



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #236 : 24 Oktober 2011, 20:54:56
Baer testirani bodo?
A pri jackih je tudi 50% beline po standardu ali ne?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


SpelaZ

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #237 : 24 Oktober 2011, 21:27:51
Bela barva naj bi bila prevladujoča po stanardu.



arči

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #238 : 02 November 2011, 19:03:13
kaj ve kdo mogoče za kakšno psarno v bližini Murske Sobote? Kolegica kupuje Jacka in je v MS doma.

"Dogs are not our whole life but they make our lives whole." [Roger Caras]


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #239 : 03 November 2011, 10:28:21
Jacki so pri nas redki, še bolj pa dobri vzreditelji. Bi kolegica pokukala na Madžarsko al Hrvaško, Avstrijo? Tule so vzreditelji jackov iz držav EU (niso vsi, jih je pa kar nekaj)
http://www.eurobreeder.com/breeds/jack_russell_terrier.html

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!