Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1723394

lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #3270 : 25 Oktober 2008, 12:27:54
Ne morem verjet, da podpiraš nerodovniško vzrejo  ::) in jih skušaš prodati naivnežem v Sloveniji.  >:( >:( >:( >:(


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #3271 : 25 Oktober 2008, 12:56:56
Ojla punce kaj je z vami tle se nič nedogaja !!! Jaz sem res trenutno na češkem in ne vem kdaj pridem nazaj . Upam da pridem čim prej ker mam spet eno malo jorkico za pripeljat u SLO  :o 
Mala je brez rodovnika ampak je fuuuuuuuuuuuull lepa. Ma še eno sestrico ki je zadnja od 7 mladičkov pa me žena prosila če ji najdem še koga ki bo hotl dat 500eu za njo.
Zdaj nalagam slike na splet pa hmalu dam link pa če boste mogoče vedli za koga mi prosim sporočite. Itak bom zdaj probala dat oglas na Bolho.

Petval najdi ti kašnega  iz obale da mamo še eno pupiko za skupne sprehode   ::)

LP vsem

Tina moje mnenje ti je znano, ostalim, ki me poznate pa tudi. Tako da sploh ne bom komentirala.

Ej Tina tole je isto kot če bi dala oglas: "Iščem budalo, ki bo pripravljena plačati 500 eur za mešančka!" Medtem, ko jih v zavetišču dobiš zastonj. Sorry samo tko je!


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #3272 : 25 Oktober 2008, 13:14:08
Gigosy, čestitke za zaključen šampionat Ukrajine.  :)


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #3273 : 25 Oktober 2008, 13:23:35
Gigosy, čestitke za zaključen šampionat Ukrajine.  :)

Hvala Lejca ;)


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #3274 : 25 Oktober 2008, 15:25:22
Čestitke!



petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #3275 : 25 Oktober 2008, 17:22:06
Joj Tinka kako si dovoliš no objavljat oglase za nerodovniške mešance??? :P :P :P

Ajde hitro pridi!!



Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #3276 : 25 Oktober 2008, 18:46:49
Jaz nikakor nepodpiram nakup nerodvniškega psa bilo kakšne pasme !!! Cel čas smo se trudile najti primerno samičko z rodovnikom al žal za to ceno in še celo majhno ( ne mislim MINI ampak vsaj ne 3kg ) res nismo dobili. Sem pojasnila vse rizike in če se je nova lastnica odločila kupit takega psa je pa to njena stvar. Sama sem tud imela prvega nerodovniškega psa, dokler sama nissem razumela zakaj se gre. Prodajalka je bla full prijazna žena ki se sigurno nebavi štepanjem psov in edina njena nesreča je da ma psičko z rodovnikom al ta tehta samo 1,6kg in za to ni dobila vzrejne dovoljenje. Žena me samo lepo vprašala če bi lahk dala oglas ker pri nas je jorkov na milione vsak dan na prodajo in nisem vidla nič takega strašnega če vprašam.
Jaz sem zmeraj imela občutek da smo tle vse kolegice in si vse otkrito povemo. Isto tko bi pomagala tud vam če bi se obrnile na mene za pomoč. 

Evo tle je link in naj se vsak odloči po svoji želji ker mala itak rabi nov dom ni važno če bo u češkoj al u Slovenji.
izbrisan, admin


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3277 : 27 Oktober 2008, 10:33:14
Prodajalka je bla full prijazna žena ki se sigurno nebavi štepanjem psov in edina njena nesreča je da ma psičko z rodovnikom al ta tehta samo 1,6kg in za to ni dobila vzrejne dovoljenje.

ja to je pa res fuuul prijazna gospa, da pari psico, ki upravičeno ni dobila vzrejnega dovoljenja zaradi nevarnosti za njeno zdravje in življenje in zdravje mladičev  ::).
Sem mislila,da si oseba,ki ji je za dobrobit te pasme  ???- očitno pa si naden preprodajalec in podpiraš najslabše v štepariji  >:D. In pretiravanje z manjšanjem pasme zagotovo je nejbolj sebična in neprimerna zgodba toy pasem  >:(.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #3278 : 27 Oktober 2008, 11:02:26
1. Če se ženska ne bi ukvarjala s štepanjem psov potem ne bi na vsak način parila psice, ki ni dobila vzrejnega dovoljenja in tvegala njeno življenje. Očitno ji je več do denarja kot do njene psice.

2. 500€ za takega yorkija je smešno. Pes je brez rodovnika, mama je premajhna, zdravstvenih pregledov ni, skratka jaz sem takega yorkija dobila iz zavetišča, ker se ga je nekdo naveličal.

3. Če bi od mene nekdo hotel naj mu na vsak način najdem mini mini yorkija po možnosti brez rodovnika in čisto poceni bi ga poslala v rit ne pa da bi mu še pomagala najti premajhnega poceni nerodovniškega yorkija.

Skratka, moje mnenje o teh zadevah poznate vse tukaj in se mi zdi smešno, da še tisti, ki naj bi se zavedali problema delajo iste napake in ljudem pomagajo iskati nerodovniške poceni, premajhne pse, ker nekateri očitno potrebujejo igračo in ne psa.
Pa brez zamere Tinka.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3279 : 27 Oktober 2008, 11:45:26
Ja Tinka, a nam lahko prosim razložiš iz kakšnih "vzvišenih namenov" je gospa parila psičko brez vzrejnega dovoljenja, če ni štepar in ji je "seveda vseeno za denar" ?  ::)
A si je njena psička tud takoooo zelo želela imet mladičke  ;D ? Al jo je po naključju iz "nepazljivosti" čist slučajno nategnil ravno en yorkširski terier  :o in seveda tega niso opazili  ::),da bi prekinili brejost  >:( ?

Res zanima me, če ima imaš kot "strokovnjak za pasmo"  :-X vsaj kakšen boljši izgovor na zalogi kot preprodajalci, ki prodajajo mladiče iz puppy millov  >:D?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #3280 : 27 Oktober 2008, 12:07:11
Samo še nekaj moram pripomnit, če je na Češkem na miljone yorkijev in jih je pol od tega nerodovniških ni potrebno da so še tukaj. Že tako ali tako je pri nas yorki "vzreja" katastrofalna in res ni potrebno, da se "uvažajo" še češki nerodovniški premajhni mladiči, ki se bodo potem parili naprej.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3281 : 27 Oktober 2008, 12:48:26
yes, to je beseda.
najbolje,da admin prepreči ZS in objavljanje linkov tele osebe,ki je očitno preprodajalec nerodovniških psov.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #3282 : 27 Oktober 2008, 14:05:29
Jaz sem se odločila da naročim pralne plenice, ki so jih na yorkietalk forumu zelo pohvalili. Dolgoročno se nabava sigurno izplača, saj so plenice za enkratno uporabo zelo drage.

Tukaj je link: http://www.pishpad.com/


Če kdo želi lahko naročim še zanj, vendar mi hitro javite!


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #3283 : 27 Oktober 2008, 14:55:02
Tinkapletinka, pa ne še ti  >:( >:( >:( Se spet ponavlja zgodba s čivavami in mopsi iz Srbije, ki so bili "iz same dobrote" sem pripeljani, al kako? Nehajte ga srat in svoje zaslužkarstvo opravičevat z neko t.i. "dobronamerno pomočjo": Pa celo pristop je isti - najprej neka srečanja in oh in sploh delanje v dobrobit pasme, malo za tem pa preprodaja in uvažanje nerodovniških psov. Pa da vas ni sram!


medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #3284 : 27 Oktober 2008, 17:17:56
hej punce umirite se!!! :(
Tina s tem ni želela nič slabega,pač je hotela pomagati nekomu,ve pa ste jo napadle kot lačni volkovi!!! :'(

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


Jinx

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
  • Erendira Chihuahuas
Odgovori #3285 : 27 Oktober 2008, 18:26:40
Jaz sem se odločila da naročim pralne plenice, ki so jih na yorkietalk forumu zelo pohvalili. Dolgoročno se nabava sigurno izplača, saj so plenice za enkratno uporabo zelo drage.

Tukaj je link: http://www.pishpad.com/


Če kdo želi lahko naročim še zanj, vendar mi hitro javite!

Tole bi pa mene tudi zanimalo ... Kakšna je pa približno cena (če slučajno veš na pamet, drugače si lahko pogledam na linku)?

You can't manufacture a miracle


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #3286 : 27 Oktober 2008, 18:55:01
hej punce umirite se!!! :(
Tina s tem ni želela nič slabega,pač je hotela pomagati nekomu,ve pa ste jo napadle kot lačni volkovi!!! :'(


Pomagati? Komu? Zaslužkarju tam nekje s Češke, psici, ki jo imajo za štepanje ali naivnemu in butastemu kupcu, ki ni toliko pameten, da bi se znal ali hotel pozanimati, zakaj rodovniški in zakaj nerodovniški pes ja ali ne, ali pa je tako bebav, da je pripravljen plačati 500 eurov za mešanca? In tako prekleto len, da pri nakupu psa rabi posrednika. Če bi Tinkapletinka DEJANSKO želela pomagati, hkrati pa delati V PRID PASME, bi takemu kupcu kvečjemu pomagala najti dobrega in vestnega vzreditelja ter kvalitetno leglo, ne pa, da podpira šteparijo.
Pa dajte nehat, no, ker je že prav bolano.


medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #3287 : 27 Oktober 2008, 19:05:00
Yo,s tem sem mislila,da je hotela pomagat kužku in ne tem vašim tako imenovanim šteparjem.Kuža je na svetu in ni nič kriv,zasluži pa si prav tako lepo in spodobno življenje,kot vaši tako omiljeni rodovniški psi!!!
Vsi naštevate kakšne bolezni imajo nerodovniški,  >:( (a mi lahko zagotoviš da bo rodovnoški popolnoma zdrav??)
Poznam veliko rodovniških yorkijev,ki imajo velike težave z zdravjem in veliko mešančkov yorkijev(kot jih imenujete ve),ki pa so popolnoma zdravi in so prav lepi predstavniki svoje vrste!!!!!!
S tem je debata iz moje strani zaključena in ne bom več dajala komentarjev na to temo!!!
Tukaj smo,da smo prijatelji in da si pomagamo in ne zato,da vse popenimo,ko slišimo nerodovniški!!!
Sicer pa je to odločitev vsakega posameznika,kaj bo vzel in glavno je da bo kužek ljubljen in da bo imel topel dom!! ;)

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #3288 : 27 Oktober 2008, 19:12:05
Yo,s tem sem mislila,da je hotela pomagat kužku in ne tem vašim tako imenovanim šteparjem.

Aja? Kako že? Da bo lastnik psice zaslužil in ugotovil, da se to splača, ponovno paril, prodajal "uboge nič krive kužke", dokler bo psica lahko kotila? Malo si preberi o puppy mill-ih, ti bo takoj jasno, o čem govorim (vtipkaj v brskalnik). Me zanima, če boš še istega mnenja.

Kuža je na svetu in ni nič kriv,zasluži pa si prav tako lepo in spodobno življenje,kot vaši tako omiljeni rodovniški psi!!!

Če si že ravno omenila;
Doma imam mešanca in psico, ki je pristala v zavetišču po tem, ko je odslužila pri šteparju. Ja, morda so ravno pri njej kupoveli kupci, kot jih omenjaš ti. Taki, ki so se jim psi smilili. Rezultat je bil dobičkonosen posel za šteparja in pa psica, ki je popolnoma shirana in bolna pristala v zavetišču. Posledice bo zaradi tega imela ZA VEDNO! Pa taka ljubezen in usmiljenje, kajnede?


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #3289 : 27 Oktober 2008, 19:28:36
Tole bi pa mene tudi zanimalo ... Kakšna je pa približno cena (če slučajno veš na pamet, drugače si lahko pogledam na linku)?


Tukaj so cene:
http://pishpad.com/cart/catalog/index.php?cPath=23&osCsid=fee890684417b868285654f44f98eda0

Lahko naročimo tudi rolo pa si jo razdelimo.


medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #3290 : 27 Oktober 2008, 19:44:40
Yo,kot sem napisla že prej,je ta tema zame zaključena,ker je bila na tej strani že prevečkrat omenjena,premleta od začetka do konca in mislim,da se s tem strinjajo tudi ostale punce,ki so lasnice te prelepe pasme!!!! ;)

Klara,kaj ti to uporabljaš v stanovanju za lulanje?

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


Jinx

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
  • Erendira Chihuahuas
Odgovori #3291 : 27 Oktober 2008, 20:09:32
Gigosy, najlepša hvala za info, se bom pa za nakup odločila kdaj kasneje. Je pa zadeva definitivno zelo uporabna.

Lp,
Vesna

You can't manufacture a miracle


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #3292 : 27 Oktober 2008, 20:12:50
Yo,kot sem napisla že prej,je ta tema zame zaključena,ker je bila na tej strani že prevečkrat omenjena,premleta od začetka do konca in mislim,da se s tem strinjajo tudi ostale punce,ki so lasnice te prelepe pasme!!!! ;)

Klara,kaj ti to uporabljaš v stanovanju za lulanje?

Ja zaenkrat teh še ne uporabljam, imam pa plenice za enkratno uporabo, tako da če je sila lahko gresta lulat gor. Pa pozimi pride malo bolj v poštev ker smo malo manj zunaj :) Za mladičke pa so pleničke itak neizogibne.


zoya

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
  • Oliver
Odgovori #3293 : 27 Oktober 2008, 20:21:02
Tina moje mnenje ti je znano, ostalim, ki me poznate pa tudi. Tako da sploh ne bom komentirala.

Ej Tina tole je isto kot če bi dala oglas: "Iščem budalo, ki bo pripravljena plačati 500 eur za mešančka!" Medtem, ko jih v zavetišču dobiš zastonj. Sorry samo tko je!

Ojla Tina, tukaj dam pa čisto prav Gigosy pa malo kasneje še Sašenki, ker mi res ne gre v glavo, da se ti spuščaš v kaj takega  ??? ??? verjamem, da misliš v dobro psa, ampak nekdo bo tukaj zaslužil  >:( >:(

No drugače pa pri nas vse v najlepšem redu ;)

naša Inka in Oliver

ps: a gre kdo na cacib Vrtojba??


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #3294 : 27 Oktober 2008, 20:22:45
Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiii Zoya mala je prava lepotička  :)


zoya

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
  • Oliver
Odgovori #3295 : 27 Oktober 2008, 20:33:14
Ja hvala, res je krasna  ;)
kdaj se vidimo? bi ti jo rada pokazala v živo  8)


Vegas

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #3296 : 27 Oktober 2008, 22:07:44
Aja? Kako že? Da bo lastnik psice zaslužil in ugotovil, da se to splača, ponovno paril, prodajal "uboge nič krive kužke", dokler bo psica lahko kotila? Malo si preberi o puppy mill-ih, ti bo takoj jasno, o čem govorim (vtipkaj v brskalnik). Me zanima, če boš še istega mnenja.

Če si že ravno omenila;
Doma imam mešanca in psico, ki je pristala v zavetišču po tem, ko je odslužila pri šteparju. Ja, morda so ravno pri njej kupoveli kupci, kot jih omenjaš ti. Taki, ki so se jim psi smilili. Rezultat je bil dobičkonosen posel za šteparja in pa psica, ki je popolnoma shirana in bolna pristala v zavetišču. Posledice bo zaradi tega imela ZA VEDNO! Pa taka ljubezen in usmiljenje, kajnede?
Lep dober večer...vsem in vsakomur.
Že nekaj časa sledim tej razpravi o rodovniških in ne rodovniških, pa šlepanju etc...a mene zanima predvsem druga reč.In sicer: Ali menite, da je cena za tega psička previsoka? In zakaj? Konec koncev je potrebno podati, morda, še konkretno stališče.
Ali se kupca res lahko" oplemeniti" z nazivom bebec in še podobnimi manj vrednimi vzdevki ?
Torej so vsi ljudje, ki neizmerno ljubijo svoje yorkije, ki pa nimajo pečata /beri rodovnik../bebavi, poneumljeni bedaki?!
Res bi bilo lepo prebrati še te odgovore.
Hvala in lep pozdrav:-)



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #3297 : 27 Oktober 2008, 22:39:03
Lep dober večer...vsem in vsakomur.
Že nekaj časa sledim tej razpravi o rodovniških in ne rodovniških, pa šlepanju etc...a mene zanima predvsem druga reč.In sicer: Ali menite, da je cena za tega psička previsoka? In zakaj? Konec koncev je potrebno podati, morda, še konkretno stališče.
Ali se kupca res lahko" oplemeniti" z nazivom bebec in še podobnimi manj vrednimi vzdevki ?
Torej so vsi ljudje, ki neizmerno ljubijo svoje yorkije, ki pa nimajo pečata /beri rodovnik../bebavi, poneumljeni bedaki?!
Res bi bilo lepo prebrati še te odgovore.
Hvala in lep pozdrav:-)

Lep pozdrav Vegas!
Cena za tega psička je definitvno previsoka, ker gre za čisti zaslužek lastnika psice. Lastniki rodovniških psov vložijo veliko denarja za telesne ocene z razstav, športnih tekmovanj, testov za psičko, vzrejni pregled, skočnino... Tisti, ki ima nerodovniško psičko (lahko tudi rodovniško, ki nima vzrejnega dovoljenja) pa samo pari s samcem podobnega izgleda. V določenih primerih je samec mešanček (tako imajo naši sosedje nerodovniško "zlato prinašalko", ki je kratkodlaka). Lastnica teh nerodovniških mladičev, ki jih ponuja Tina bo tako dobila 3500€, kar ji pomeni več kot življenje njene psičke, ker je bila velika možnost, da njena psička kotitve ne bi preživela. Take pse je smiselno dajati zastonj oz. po simbolični ceni, kar pa 500€ zagotovo ni. Če rejci nerodovniških psov ne bi več tako uspešno prodajali mladičev, bi jih zagotovo večina nehala producirati.
Kupci, ki kupujejo nerodovniške pse, so navadno naivni, ker niti ne vedo, kaj pomeni rodovnik in zakaj so potrebni določeni testi. prodajalci nerodovniških mladičev pa so navadno zelo zviti in človeka znajo prepričati v prvovrstnost mladičev.
Po drugi strani pa sem tudi proti nekaterim vzrediteljem, ki imajo preveliko število psov, jih imajo večinoma v boxih ter jih vodijo iz razstave na razstavo, za ukvarjanje z njimi pa nimajo časa.
Psa se izbira za relativno dolgo časovno obdobje in se splača vložiti čas v iskanje pravega in potem naprej, da se iz mladička naredi takega psa, kot ga želomo. Dober vzreditelj je samo začetek poti.


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #3298 : 27 Oktober 2008, 22:49:35
Zoya...mala je čudovita! V tem obdobju so mi yorkiji še posebej všeč prav zaradi te frizurce, ko jim laski še štrlijo naprej.  :-*



Vegas

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #3299 : 27 Oktober 2008, 22:59:45
Lep pozdrav Vegas!
Cena za tega psička je definitvno previsoka, ker gre za čisti zaslužek lastnika psice. Lastniki rodovniških psov vložijo veliko denarja za telesne ocene z razstav, športnih tekmovanj, testov za psičko, vzrejni pregled, skočnino... Tisti, ki ima nerodovniško psičko (lahko tudi rodovniško, ki nima vzrejnega dovoljenja) pa samo pari s samcem podobnega izgleda. V določenih primerih je samec mešanček (tako imajo naši sosedje nerodovniško "zlato prinašalko", ki je kratkodlaka). Lastnica teh nerodovniških mladičev, ki jih ponuja Tina bo tako dobila 3500€, kar ji pomeni več kot življenje njene psičke, ker je bila velika možnost, da njena psička kotitve ne bi preživela. Take pse je smiselno dajati zastonj oz. po simbolični ceni, kar pa 500€ zagotovo ni. Če rejci nerodovniških psov ne bi več tako uspešno prodajali mladičev, bi jih zagotovo večina nehala producirati.
Kupci, ki kupujejo nerodovniške pse, so navadno naivni, ker niti ne vedo, kaj pomeni rodovnik in zakaj so potrebni določeni testi. prodajalci nerodovniških mladičev pa so navadno zelo zviti in človeka znajo prepričati v prvovrstnost mladičev.
Po drugi strani pa sem tudi proti nekaterim vzrediteljem, ki imajo preveliko število psov, jih imajo večinoma v boxih ter jih vodijo iz razstave na razstavo, za ukvarjanje z njimi pa nimajo časa.
Psa se izbira za relativno dolgo časovno obdobje in se splača vložiti čas v iskanje pravega in potem naprej, da se iz mladička naredi takega psa, kot ga želomo. Dober vzreditelj je samo začetek poti.
Lejca iskrena hvala, resnično ste se z odgovorom potrudila .
Pa vendar, še zmeraj pa nimam odgovora na zadnji dve vprašanji in, ker ste bila edina, ki sicer niste bila preostra, vam morda ne bo težko odgovoriti še na slednje.
Kako vi vidite tako poimenovanje. Ti ljudje /bebci poneumljeni/ imajo svoje psičke neizmerno radi in se za razliko od vzrediteljev, svojim ljubljencem posvečajo dan in noč. In morda še tole, koliko zasluži posredniik? Tega resnično ne vem.
Hvala v naprej :)