Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1728382

Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4050 : 13 Maj 2009, 16:23:59


Dizzy in Speedy pa sta prekrasna kužka, imata čudovito dlako. Ne vem več, kaj je Tinka enkrat pisala, da Dizzy ni čisto najlepša, kaj pa ji manjka?

Pozdravčki vsem dvonožcem in štirinožcem.

Ma Tinki se občasno malo blede haha.... jaz jo že ves čas prepričujem kako je mala fenomenalna ;)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4051 : 13 Maj 2009, 16:56:36
Ja res je Tinka sploh ne ve kaj ima doma :) Mala je res fenomenalna, kot se že s slike vidi je ful samozavastna in se razstavlja kot pravi profič :) Za moje pojme je idealne velikosti, super postavice, glavo ima fantastično, cel izraz obraza je res neverjetno lep. Dlaka pa itak če bo Tinka sedaj bolje pazila na dlako potem super, ker je dlaka res krasna - enostvna za negovati, res na otip krasna.
Tako da Tinka če jo postrižeš, potem boš imela probleme z mano  :P :P :P


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4052 : 13 Maj 2009, 17:30:49
Ja res je Tinka sploh ne ve kaj ima doma :) Mala je res fenomenalna, kot se že s slike vidi je ful samozavastna in se razstavlja kot pravi profič :) Za moje pojme je idealne velikosti, super postavice, glavo ima fantastično, cel izraz obraza je res neverjetno lep. Dlaka pa itak če bo Tinka sedaj bolje pazila na dlako potem super, ker je dlaka res krasna - enostvna za negovati, res na otip krasna.
Tako da Tinka če jo postrižeš, potem boš imela probleme z mano  :P :P :P

Pa z mano  :D


ina84

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #4053 : 13 Maj 2009, 18:29:16
Gigosy - kaj imaš? Stolček takšen za v avto kot ga ima Honey? Potem ti ga jaz res kupim  :)



ina84

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #4054 : 13 Maj 2009, 18:33:22
Aja - vidim, da imate take luštne zadevce - še katera slučajno proda kaj? ;D Kakšne mašnice za mojega lumpa ali kaj podobnega? Ne najdem nič pametnega v teh naših trgovinah - ve pa ste se sigurno že česa navelaičale ali pa imate že preveč  :P ;D



Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #4055 : 13 Maj 2009, 18:42:33

Gaja - hvala za pomoč - to stvarco sem sicer tudi že sama gledala ja, ampak sem tudi malo v dvomim, da bi šla v avto ... lahko ti to preveriš mogoče?  :)



Ina, full mi je žal, ampak ne morem sprobat kako bi se obneslel sedež v avtu, ker bi bil cel postopek ga vzet dol s kolesa. Mi ga je fant še dodatno pritrdil z vezicami zaradi večje varnosti. Za avto pa uporabljam kar torbo ali box, no včasih pa kar naročje  :-[



ina84

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #4056 : 13 Maj 2009, 18:47:49
Gaja - saj ni take sile, sem pač mislila, če bi bilo bolj enostavno sprobat - zdaj, če pa je tako zakompliciran postopek, pa te res ne bi rada mučila, pa še potem spet tvojega fanta  ;D Hvala ti vseeno za idejo, mogoče pa bi res šlo - bom kar v trgovini povprašala ... ;)



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #4057 : 13 Maj 2009, 19:53:37
...ne vem, jaz ne razmišljam o nesreči :D, ker če se kaj hudega (močan trk) zgodi, pol po mojem ni spasa (bolje, da niti ne pomislim kaj se lahko zgodi) ne v dobrem boxu, kot tudi ne v tem sedežu.....tako da ::)...

Hja, ko je ena izmed forumašic imela nesrečo, so preživeli vsi psi razen tistega, ki ni bil v boksu...


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #4058 : 13 Maj 2009, 20:36:30
Tole debato spremljam, pa se doslej nisem oglasila,. Zdaj, ko je Yo dala iztočnico, pa se bom. Naj potrdim, to kar je napisala iz prve roke.

S tremi psi v avtu sem zgrmela s hribovske ceste. Psici, ki sta bili vsaka v svojem boksu, sta ostali celi, ena popolnoma nepoškodovana in niti prestrašena ni bila, druga pa je ostala brez enega zoba in imela je manjšo buško na glavi. Tretji pes pa ni bil v boksu, ker je bil zelo velik. Zanj se je nesreča tragično končala. Imel je hudo poškodbo hrbtenice, zaradi katere je umrl šest tednov pozneje kljub vsem možnim naporom, da ga ohranimo pri življenju in pozdravimo poškodbo.

Podobno izkušnjo ima tudi moja vzrediteljica.

Ko se ti zgodi karambol, vse, kar v avtu ni tako ali drugače pritrjeno oziroma "zagrajeno" poleti. Vključno s psi, pa naj tehtajo dve kili ali petinšestdeset kil kot naš pes. Če je pes na varnem v boksu, se mu ne bo nič zgodilo, pa čeprav se boks prevrača. Varen je v njem. Če pa ni primerno zavarovan, se mu pa nič dobrega ne piše.

Moji psi bodo odslej vedno v boksu. K sreči sta moji psici majhni. Velike pse je veliko težje zavarovati.

Ne se hecat. Če imate možnost, zavarujte svoje pse v avtu. Boks je po mojih izkušnjah še najbolj varen. Ne predstavljam si, kaj bi se zgodilo v mojem primeru, če bi imela svoji psici v takšnem stolčku. V najboljšem primeru bi obviseli v zraku (avto se je prevrnil) in se davili, verjetno pa bi ju že prej odpelo in bi poleteli kot projektil. Vsekakor bi bile posledice veliko hujše. Boks ni noben bavbav za psa. Res ni tako fensi, je pa varen.

Nikomur ne privoščim moje izkušnje. Še vedno zelo boli in vedno bomo našega velikana zelo, zelo pogrešali. In vedno mi bo zelo žal. Zato jo bom še kdaj ob priložnosti opisala, da mogoče kdo drug prepreči to, kar meni takrat ni uspelo.



Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #4059 : 13 Maj 2009, 20:45:38
Ojlaaaaaaaaa pozdravljeni vsi !!!
Moram povedat da zdaj ma Dizzy dosti boljšo dlako ko pred nedavnem. Sem kupla neko zlatno kremo od Pure paws
ki mi svetovala ena poznata prodajalka iz češke ki prodeja PROFI KOSMETIKO  za pse.
http://www.profikosmetika.cz/
Že po prvoj uporabi se vidla razlika moram priznat. Tako da striženje bomo malo pozneje.  :)

In za box v autu : veste da mam kolegico ki ma salon za pse...... če bi vi slišali zgodbe njenih strank ki so SAMO malo močneje zabremzale bi takoj otišli kupit box !!! Recimo ona sama imela psičko na zadnjem sedežu in ko je zabremzala je psička padla dol in v istom trenutku se njen predni sedež pomaknul malo naprej in takrat je lih prišla tačka u tiste vodilice in ko se auto ustavilo se je sedež vrnul nazaj.... al tačka je tam ostala , tako da je zgnečila tačko psički !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nikoli več nobenga psa niti mladička ne pelje brez boxa.

Jaz peljem malo brez boxa samo po Ankaranu, če že grem do kopra al drugam , TAKOJ gre v box. Tud jaz sem mirnejša ker ne gledam njo kaj dela in se seveda koncetriram na vožnjo.
No vsak naj se odloči sam.

Denina me veseli da vam gre na boljše.  ;)


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4060 : 13 Maj 2009, 20:46:44
Tole debato spremljam, pa se doslej nisem oglasila,. Zdaj, ko je Yo dala iztočnico, pa se bom. Naj potrdim, to kar je napisala iz prve roke.

S tremi psi v avtu sem zgrmela s hribovske ceste. Psici, ki sta bili vsaka v svojem boksu, sta ostali celi, ena popolnoma nepoškodovana in niti prestrašena ni bila, druga pa je ostala brez enega zoba in imela je manjšo buško na glavi. Tretji pes pa ni bil v boksu, ker je bil zelo velik. Zanj se je nesreča tragično končala. Imel je hudo poškodbo hrbtenice, zaradi katere je umrl šest tednov pozneje kljub vsem možnim naporom, da ga ohranimo pri življenju in pozdravimo poškodbo.

Podobno izkušnjo ima tudi moja vzrediteljica.

Ko se ti zgodi karambol, vse, kar v avtu ni tako ali drugače pritrjeno oziroma "zagrajeno" poleti. Vključno s psi, pa naj tehtajo dve kili ali petinšestdeset kil kot naš pes. Če je pes na varnem v boksu, se mu ne bo nič zgodilo, pa čeprav se boks prevrača. Varen je v njem. Če pa ni primerno zavarovan, se mu pa nič dobrega ne piše.

Moji psi bodo odslej vedno v boksu. K sreči sta moji psici majhni. Velike pse je veliko težje zavarovati.

Ne se hecat. Če imate možnost, zavarujte svoje pse v avtu. Boks je po mojih izkušnjah še najbolj varen. Ne predstavljam si, kaj bi se zgodilo v mojem primeru, če bi imela svoji psici v takšnem stolčku. V najboljšem primeru bi obviseli v zraku (avto se je prevrnil) in se davili, verjetno pa bi ju že prej odpelo in bi poleteli kot projektil. Vsekakor bi bile posledice veliko hujše. Boks ni noben bavbav za psa. Res ni tako fensi, je pa varen.

Nikomur ne privoščim moje izkušnje. Še vedno zelo boli in vedno bomo našega velikana zelo, zelo pogrešali. In vedno mi bo zelo žal. Zato jo bom še kdaj ob priložnosti opisala, da mogoče kdo drug prepreči to, kar meni takrat ni uspelo.

Se popolnoma strinjam, zato imam jaz VEEEEDNO svoje pse v avtu v boksu in se čudim vsem, ki so tako korajžni, da jih imajo v avtu prosto spuščene. Pri meni je na  prvem mestu varnost  psa. Sicer pa itak menim, da jim tudi v boksih ni nič hudega in če jih navadiš da pač v avtu morajo biti v boksu niti pomislili ne bodo na drugo možnost.


ina84

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #4061 : 13 Maj 2009, 21:01:22
Kalsang - mi je zelo žal, da imaš takšno izkušnjo in moje sožalje za tvojo zverinico  :(

Sama vem, da boks ni noben bav bav, ampak za mojega Ajka pa na žalost je in če pol ure poslušam piskanje in se mi med tem para srce, vsake toliko časa gledam, če ga kje kaj tišči, se sprašujem zakaj joka, mislim, da ne bi bila nič kaj preveč osredotočena na vožnjo.  :-\

Če pa pomislim na nesrečo (bog ne da), pa se mi ne zdi nobena od teh dveh reči dovolj varna - mislim, da imata kar obe svoje prednosti in slabosti - žal še niso izumili popolne varnosti - tudi v boksih na žalost lahko psi umrejo ... :( O prosto spuščenih v avtu, pa raje tako ne bi ...  :'( Skratka, meni se pač zdi ta stvar 100x bolj varna kot zdaj, ko je naš Ajk v avtu brez vsega. :-\




Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #4062 : 13 Maj 2009, 21:28:41
še nekaj sem našla http://www.hundemode24.de/yorkshireparadies-h53-Hunde-Autositz.html

vendar bi jaz vseeno najprej pomislila raje na box. ina, tvoj kuža je še mladiček ne? tako, da imaš še veliko možnosti da ga navadiš na box. samo ne smeš mu popuščat, ko cvili. verjamem, da je srce parajoče to poslušat, ampak za njegovo varnost se splača potrpet in ga ignorirat. bit moraš bolj vztrajna kot on-le tako vama bo uspelo  ;)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4063 : 13 Maj 2009, 21:48:45
Jap se strinjam, v boxu mu ni čisto nič  hudega. Sicer pa navajati postopno, se pravi ne ga dat v box in gremo za 2 uri na vožnjo, ampak psa navajaš na box že v stanovanju, počasi in postopno. Isto velja kot otroka vejretno nobeden nebi vozil v avtu nepripetega na otroški sedež, pa naj še tako joka in ne vem kaj. enako velja za psa ;)

Tako kot voznik ni nikoli 100% varen, tudi pes v boxu ni 100% varen, je pa veliko veliko bolj kot če je samo pripet na sedež. To je razlika. In ti sedeži za pse so fajn, ampak njihova funkcija je samo da mali psi vidijo skoz okno, in da glih ne skače po avtu. Saj lahko tudi recimo box naštimaš višje, ter ga obrnešk oknu in pes gleda ven recimo. :) Samo ideja :)



tash

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #4064 : 13 Maj 2009, 22:47:05
Lušni so tile vaši yorkiji.  ;D

ina84 jaz imam tudi tisto torbo za na kolo iz tukana, sem že probala v avto namontirat, pa se mi ne zdi vredu.

Tudi tash na začetku sploh ni maral biti v boxu. Vedno je protestiral, krempu in cvilu. Postopoma pa se je navadu. Zdaj ga komaj dobim z boxa.
Box mam na zadnjih sedežih, ne vem pa kako ga nej pripnem, da bi bil bolj stabilen. Enkrat se mi je že na ovinku prevgel.



Honey

  • Gost
Odgovori #4065 : 14 Maj 2009, 07:44:22
Zgodb okrog sedežev in vsega je seveda tisoč in ena...kot za vse stvari :)...vsak se naj odloči sam, bi pa rekla to, da mi nismo imeli nobenih težav z boxom oz. da bi Hana kaj jokala v njem in bi to bil razlog nakupa tega avtosedeža-nikakor...slednjega sem nabavila zato, ker sem o njem (točno tem tipom in znamke sedeža) veliko prebrala (tudi nekaj kolegic na Facebooku sem spoznala, ki ga uporabljajo in so povsem navdušene nad njim) in ker ni narejen kuj tak, da bi ga dala na sedež in konec...ta torba oz. "košara" se pritrdi na sedež v avtu in tudi opora je od spodaj in na zgornji strani je še en kovinski regulator za pritrditev....skratka, kot sem že rekla, sprobala sem tudi hitro zabremzat in je vse ostalo na svojem mestu, Hane ni premaknilo niti za centimeter (bila je pripeta v sedežu na oprsnico!!!)....torej jaz ocenjujem ta sedež kot v redu oz. varen in to je razlog, da sem ga na koncu tudi kupila. Kot pravim, na netu jih je na stotine in je pač treba zadevo preštudirati. Je pa res, da nič ni 100 % varno - ne ta moja košara, ne noben box na tem svetu ;)

Vprašala bom (za nekoga mogoče) bedarijo, a me res zanima...ta moj box v avtu (prejšnji - torej plastični transporter) ni imel nikjer nič za pritrditi na sedeže v avtu....kako ve pritrdite ta plastičen box na sedež v avtu? Skozi te reže na transporterju ali kako??? ??? ???...ali ga imate samo prosto dol danega v avtu na zadnjem sedežu npr....ker pol če se bi zgodila prometna, bi slednjega tudi skotalo po avtu - vrglo lahko naprej v šipo, sedeže,....res da bi najbrž pes ostal v njem,a po mojem se mu glih ne bi dobro pisalo od kotanja :'( :'(...

Aja, če je pes v tem "mojem" zdajšnjem sedežu oz. košari pripet na oprsnico, se po mojem ob trku glih ne more daviti, ali pač ?  :D

Sem pa STRIKTNO proti vožnji psa  - torej da bi bil čisto spuščen v avtu....to je pa res katastrofa!!!!!....Poznala sem enega možakarja, ko je šel mladička iskat na drug konec SLO in ga je peljal nazaj v naročju in pol mu je kuža skočil dol med noge in ker ga je hotel vzeti nazaj gor "med noge", je prišlo do prometne in je gospod umrl, kuža je pa ostal živ.

Tako da....s pametjo na cesto prosim!!!! 8)



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #4066 : 14 Maj 2009, 08:25:11
Varni boksi so tisti, ki imajo avio test. V kolikor gre za enostaven "samo plastičen" boks, je lahko še bolj nevaren, saj se ob trku zlomi in vam lahko poreže psa ali še kaj hujšega. Boks lahko na sedež pritrdite z varnostnim pasom.


ina84

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #4067 : 14 Maj 2009, 08:58:55
Vprašala bom (za nekoga mogoče) bedarijo, a me res zanima...ta moj box v avtu (prejšnji - torej plastični transporter) ni imel nikjer nič za pritrditi na sedeže v avtu....kako ve pritrdite ta plastičen box na sedež v avtu? Skozi te reže na transporterju ali kako??? ??? ???...ali ga imate samo prosto dol danega v avtu na zadnjem sedežu npr....ker pol če se bi zgodila prometna, bi slednjega tudi skotalo po avtu - vrglo lahko naprej v šipo, sedeže,....res da bi najbrž pes ostal v njem,a po mojem se mu glih ne bi dobro pisalo od kotanja :'( :'(...


Ja, tudi mene to zanima - meni se boks ni nikoli zdel kaj pretirano varen kot naprimer otroški sedež za otroka, zato tudi nisem tako vstrajala - niti slučajno zato, ker ni fensi šmensi ali le zato, ker joka - meni se je pač ta sedež od Honey zdel precej varen in tudi komot, sama pa ne bom pametovala o tem, kaj je varno, ker po resnici povedano se ne spoznam na te stvari, zato izražam samo mnenje. Sem pa odprta za vse predloge, torej, če mi lahko prosim poveste, kako izgleda pravi dober boks, kako se pripne in podobno ... -  če se mi bo zdel varen, bi ga že prisilila, da bo noter, ampak v nasprotnem primeru pa se mi ne zdi smiselno ... Moj Ajk se zdaj nikoli ne pelje z mano, ko moram kam sama, vedno samo, ko sma v avtu oba in ga jaz lahko držim - pa še to do zdaj maksimalno 20 minut vožnje, zato tudi iščem nekaj za avto, saj na dolge poti z nama ne more - prav ta vikend se odpravljava na izlet in zelo rada ga bi vzela zraven, ampak brez sedeža ali boksa ga žal ne moreva. 

Torej, Yo - boks, ki ima avio test se lepo pritrdi z varnostnim pasom? Ne vem, kakšen boks imam sama - vem, samo, da ni bil ravno poceni ... hja, očitno bom morala kupiti drugega, ker ta se res ne da nikakor pritrdit ... :-[



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #4068 : 14 Maj 2009, 09:05:20
V mojem primeru je oba boksa ornk premetavalo po avtomobilu. Eden je bil slabši, in kot pravi Yo, se je razklal, zato je psica, ki je bila v njem imela buško in ostala brez enega zoba, toda vseeno je bila bolj zaščitena od velikega psa. Drugi, kvalitetnejši, je ostal v enem kosu, psica, ki je bila v njem, pa kljub kotaljenju še prestrašena ni bila, ko je prišla iz boksa. Prav tako ni bila popolnoma nič buškasta.

Karambol sem doživela s Kangoojem. Veliki pes je bil na zadnjih sedežih, boks, ki je ostal cel na polici nad ptrljažnikom (ki je v Kangooju zelo velika), boks, ki se je razklal pa na sprednjem sedežu. Razklal se je zaradi trka.

Seveda bi bilo veliko bolje, če bi bil veliki pes v prtljažniku, boksa pa na zadnjem sedežu, ampak je bila polica fiksna in je nisem mogla umaknit. Šli smo pa na krajšo vožnjo, do bližnjega hriba, na sprehod, ko rečeš, eh, saj se bomo peljali samo deset minut, ni treba komplicirat.

Zdaj imam karavana in oba boksa vozim v prtljažniku, ki je seveda velik in brez police. Boksa, oba kvalitetna, sta v prtljažniku neprimerno bolj fiksna kot na primer na zadnjem sedežu. In psici se vedno vozita v boksu.

Če je psica v stolčku pripeta na oprsnico, se ne more daviti. Ampak če samo pomislim na moj primer, ko se je avto prevrnil po strmem klancu navzdol in sem ornk plezala iz avta, ne vem, če bi jo lahko odpela. Avto je bil prevrnjen na bok, na tisti strani so bila vrata seveda blokirana, na drugi strani pa so bila popolnoma nedosegljiva, ko sem zlezla ven, saj so bila previsoko. Avto je obtičal na strmem bregu. Pse je pometalo v prtljažnik (polica se je pod težo velikega psa podrla), tako da sem jih dobila ven skozi ptrljažnik. V avto lezt po bingljajočega psa bi bilo zelo tvegano, saj je avto pred nadaljnjim zdrsom varoval petnajst centimetrski majhen štor, za katerega se je avto zataknil, in dve zelo nežni drevesi, ki sta ga držali za ptrljažnik na strehi. Lahko bi psa na primer odpela prej, ko sem bila še v avtu, če bi mi v šoku uspelo in če bi lahko potem s psom v naročju zlezla iz avta.

Tako podrobno opisujem zato, da vam predstavim, v kakšni situaciji se lahko znajdete in kakšne so najboljše rešitve za najboljši možni izid.



Honey

  • Gost
Odgovori #4069 : 14 Maj 2009, 09:06:52
No, takega imam jaz (rdeče barve) :P....nikjer ni nič najti za pritrditi...ne vem, mogoče pa sem jaz nerodna :-[..hmmmm ??? ??? ???

http://trgovina.mrpet.si/article.asp?ArticleID=1439

Atlas 10 deluxe open je transportna kletka s priročnim odpiranjem na vrhu, namenjena za prevoz vašega ljubljenčka (manjši pes, mačka, zajec, dihur …) z avtom, letalom, ladjo … Izdelana je iz trpežne plastike, na sprednji strani pa ima mrežasta vratca z varovalnim sistemom. Nov način zapiranja je hitrejši in varnejši. Kletka je ergonomske oblike in omogoča maksimalno zračenje. Ko kletke ne potrebujete več, jo preprosto razstavite in pospravite. Na voljo je v različnih barvah. V komplet sta vključeni posoda za vodo in blazina.
 
Dimenzije: 50,7 x 34 x 30 cm





Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #4070 : 14 Maj 2009, 09:56:19
...vedno samo, ko sma v avtu oba in ga jaz lahko držim...

Nikar ne misli, da boš psa lahko zadržala v naročju ob trku.


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4071 : 14 Maj 2009, 10:01:51
Honey box pritrdiš z varnostnim pasom. Pač pas potegneš skozi ročko za nošenje boksa in pritrdiš tako da je fiksen. Meni se ne premakne niti za milimeter ko ga fiksiram.




kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #4072 : 14 Maj 2009, 10:02:55
Ne, ob trku ne bi ostal v naročju. Katapultiralo bi ga kot raketo.

Kar že ves čas poudarjam in nihče ne opazi je, da je pes varen v boksu, pa čeprav se boks zakotali. To vem iz lastne izkušnje, pa tudi iz izkušnje moje vzrediteljice, ki je tudi doživela grd karambol. Avto je odneslo s ceste, ga prevrnilo, psi so bili vsak v svojem boksu in odnesli so jo brez ene same buške in brez psihičnih posledic. Avto je bil pa totalka. Tako kot moj. In ko sem pri njej kupovala mojo psičko, je vztrajala, da še pred njenim prihodom k meni kupim boks. In k sreči sem ga.

Res je, da se lahko vsak sam odloči. Jaz sem se tudi. Žal glede na konkretne izkušnje.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #4073 : 14 Maj 2009, 10:07:26
In seveda, kot pravi Gigosy, če se boks fiksira z varnostnim pasom, potem je pa sploh super.



ina84

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #4074 : 14 Maj 2009, 10:08:12
Nikar ne misli, da boš psa lahko zadržala v naročju ob trku.

Saj ne , zato pa kupujem nekaj za avto - moj boks ga tudi ob trku ne bo zadržal nikjer - še huje ... Jaz sem samo povedala, da ga vsaj jaz lahko zadržim ob manjšem trku, ker če se peljem sama, ga pa niti malo ne morem, zato ga takrat ne vozim - ne govorim, da je to varen način vožje - sem samo pojasnila, kako pač imamo zdaj - na žalost, ponavadi gremo k mojim staršem čez vikend in ga ne morem doma pustit, zato se pač vozimo tako kot se vozimo in iščemo hitro rešitev. :-\  



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #4075 : 14 Maj 2009, 10:11:28
Saj ne , zato pa kupujem nekaj za avto - moj boks ga tudi ob trku ne bo zadržal nikjer - še huje ... Jaz sem samo povedala, da ga vsaj jaz lahko zadržim ob manjšem trku, ker če se peljem sama, ga pa niti malo ne morem, zato ga takrat ne vozim - ne govorim, da je to varen način vožje - sem samo pojasnila, kako pač imamo zdaj - na žalost, ponavadi gremo k mojim staršem čez vikend in ga ne morem doma pustit, zato se pač vozimo tako kot se vozimo in iščemo hitro rešitev. :-\  

Glej... Če se boš zaletela npr. s 30km/h v mestu, ti bo psa katapultiralo in ga ne boš mogla zadržat. Vemo pa, da je že v mestu omejitev večinoma 50km/h, torej... Ne verjami, da ga boš zadržala, ker ga ne boš, res ne.


Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #4076 : 14 Maj 2009, 10:16:42
No jaz mislim da bi lahko vprašali pri trgovki na blagajni al če smo že pri tem vam povem....................... varnostni pas se da SKOZI gorni ročaj in se pripne. In to je cela štorja lepo vas prosim !!!  ;)
Nevem kako je fiksno pri teh ročajih ki so gibljivi al moj box se nepomakne niti za milimetr ! Ko sem slišala te zgodbe od moje frizerka sem iskala navarnostnejši box na tržištu.
Tle je in on spodaj maste čak i sliko s pasi , al jaz okrenem box na sedište proti vratom.
http://www.exo-eko.cz/Plastove-prepravky-a-prenosky-na-psy/Prepravka-Pet-CargoCabrio-new
Tud ta košarica je lepa in boljša ko nič sam si nepredstavljam kako bi stalno malo oblačila v to oprsnico. Na splošno sem proti oprsnicam pri jorkih ker fuuuuuuuuuuull vozlajo dlako, tako da ......
Jaz sem recimo prvo box pustila v stanovanju odpret dokler mala sama ni se šla notri ulečt. Potem sem jo šele uzela za par minut v auto in potem malo več in malo več.Zdaj pa gremo vsakič 800 km in niti nepisne celo cesto notri. Seveda vsako tolko stojimo na črpalki , pijemo , lulamo in tko dalje.
No u glavnom vsak naj se odloči po svojem.

LP vsem in mi se gremo malo sončat pa tud vi uživajte sonšnih žarkov.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #4077 : 14 Maj 2009, 10:19:10
ina84, v boksu je veliko bolj varen kot v naročju, pa čeprav bi se boks zakotalil.



ina84

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #4078 : 14 Maj 2009, 10:23:57
Glej... Če se boš zaletela npr. s 30km/h v mestu, ti bo psa katapultiralo in ga ne boš mogla zadržat. Vemo pa, da je že v mestu omejitev večinoma 50km/h, torej... Ne verjami, da ga boš zadržala, ker ga ne boš, res ne.

Pa sploh ne govorim o tem, da je to varno, ampak trenutno nimam druge izbire in je pač bolje, če ga jaz držim, kot da ga sploh nihče ne drži - pa prosim ne obračaj mojih besed - sem samo povedala, da pač gre z nama, če sma oba v avtu, drugače pa ostane doma ... samo to ... ne trdim, da ga lahko zadržim in da je to tak super varen način, ampak ok ... boljše je, da je pri meni in ga vsaj čez ovinke ne meče po sedežu ... Samo to ... kot pa že celi čas pravim ... iščemo rešitev ... Tako v boksu, sedežu kot naročju so že umrli psi med majhnim ali večjim trkom, zato je čisto odvisno od situacije, kaj je najbolj primeren način, ampak to pač ne gre vnaprej za videt in izbereš pač stvar, ki se ti zdi najbolj primerna in varna - kot rečeno še je jaz nimam ... bo pa v kratkem - torej danes ali jutri ... malo bom se pozanimala pri trgovcih, veterinarjih itd.



ina84

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #4079 : 14 Maj 2009, 10:28:40
Uf, Tinkapletinka - to pa je dober boks ... no, vsaj zgleda tako - nekaj čist drugega od ostalih ...  :) Drugače pa sem tudi jaz imela v stanovanju odprt boks in je kar lepo hodil ven in noter, potem pa v avtu pa cviljenje ... ampak ga bomo že prisilili, drugače ne bo šlo ... ta boks se mi zdi res fajni no  ;)