Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1728322

tash

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #4200 : 15 Julij 2009, 21:47:19
To krtačo iz pasjegamesta sem že imela pa sem jo nekje pozabila. Zdej bi pa rada probala eno od teh dveh, samo je nikjer ne najdem.



allyka

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #4201 : 17 Julij 2009, 15:16:04
Tudi meni jo je frizer od ally priporočil pa nisem vedla kje jo dobit. a gre mogoče katera od vas na kakšno razstavo kjer jih bodo prodajali pa bi mi jo vzela?

pa še eno vprašanje... zadnje čase imava z ally kar hude boje ko jo hočem skrtačiti po trebuščku, a se vaši yorkiji pustijo pa kako jih u to prepričate? =)

Lp

Nika&Ally.


Mojčika

  • *
    • Prispevkov: 61
    • Točke: 0
  • Tiffany
Odgovori #4202 : 17 Julij 2009, 16:23:31

Pozdravljeni,


danes sem Tiffany peljala na puljenje zobkov in se je vse srečno končalo. Veterinar ji je izpulil 6 zobkov, hitro se je prebudila iz narkoze in ni imela nobenih težav. Že nori in skače  :D

A je katera od vas hodila v pasjo šolo? Prosim za kakršnekoli napotke, nasvete,...mogoče, bi se je udeležila.


Cherry- lepo kepico imate, vsakega mladička, ki ga vidim, mi obudi spomin na mojo psičko.

Tash-
kaj pa če jo naročiš preko spleta?, ali pa da ti jo kdo kupi, ki gre na razstavo, meni jo je tudi nabavila vzrediteljica, samo ne enake.

Allyka- Jaz jo postavim na zadnji dve tački, ali pa ji dvignem izmenično zadnji dve tački- takrat še ji počešem dlako na bedri, če pa je utrujena, pa se sama vleže na hrbet oz. na bok.



Poljubčki že letijo od naju dveh  :-* :-* :-*

Življenje je kot mavrica. Da nastane lepa mavrica pa so potrebni sonce, oblaki in dež!


tash

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #4203 : 17 Julij 2009, 17:44:04
Ojla!

Midva s Tashem ravnokar že drugič obiskujema pasjo šolo. Iz prvega tečaja ni odnesel skoraj nič, sploh ni hotel sodelovati. Zdaj sma pa zamenjala šolo pa kr ne morem verjet kako je začel ubogati. Sem čist navdušena!

Ja najbrž bom res morala naročiti preko spleta iz tujine, samo ne vem kakšne so kaj cene poštnine, zato se malo obotavljam. Mogoče bom pa šla na ogled kakšne tuje razstave, ker na naših še nisem našla takšnih krtač.

tash pa najbol uživa pri čohanju in česanju trebuščka, ponavadi se že sam na hrbet uleže, ko ga začnem česat pa kr zaspi.   



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4204 : 17 Julij 2009, 18:57:06
Ojla!

Midva s Tashem ravnokar že drugič obiskujema pasjo šolo. Iz prvega tečaja ni odnesel skoraj nič, sploh ni hotel sodelovati. Zdaj sma pa zamenjala šolo pa kr ne morem verjet kako je začel ubogati. Sem čist navdušena!

Ja najbrž bom res morala naročiti preko spleta iz tujine, samo ne vem kakšne so kaj cene poštnine, zato se malo obotavljam. Mogoče bom pa šla na ogled kakšne tuje razstave, ker na naših še nisem našla takšnih krtač.

tash pa najbol uživa pri čohanju in česanju trebuščka, ponavadi se že sam na hrbet uleže, ko ga začnem česat pa kr zaspi.   

Tash imaš ZS!


allyka

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #4205 : 17 Julij 2009, 22:39:06
še neki me zanima (:

platinum hrano se da dobit v ljubljani?

Nika&Ally.


cherry

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
  • Življenje se je spremenilo ko si prišla ti Cherry!
Odgovori #4206 : 18 Julij 2009, 13:16:35
Mene pa še nekaj zanima! ;D
Mogoče veste kje se lahko kupi miza ter pribor za pasje razstave ?  :-[
Moja prijateljica ima kužka s katerim želi sodeloavti na razstavah in me je prosila če bi lahko koga vprašala! Ali mogoče veste ?
Hvala
   Lp obe z Cherry :-[

Pes je človek najboljši prijatelj in prav je tako!


tash

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #4207 : 18 Julij 2009, 13:19:29
Jaz sem mizo naročila na www.pasjemesto.com .



lili11

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #4208 : 18 Julij 2009, 13:25:43
jaz prodajam skoraj nerabljeno mizo. Imam oglas pod rubriko NEGA. Moja tel.št. 041 205 396



nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #4209 : 19 Julij 2009, 15:10:58
Tu je link od Platinum briketov.na www.platinum.si imaš kontakt pa najbolje, da kar tam vprašaš.



allyka

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #4210 : 19 Julij 2009, 18:19:32
hvala nelli =).
joooj zdaj pa res samo še eno vprašanje. tisti ki imate yorkije s sivo dlako, približno kdaj se je začela svetliti? ker sem danes med česanjem opazila da ima ally kar nekaj belih dlak ki so tudi debelejše in močnejše po strukturi pa nimam pojma kaj bi bilo to =?. me zanima do kakšne starosti je možno da se yorkiju dlaka posvetli?

hvala&Lp

Nika&Ally.


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4211 : 20 Julij 2009, 10:36:32
Kje ima te bele dlake???


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4212 : 20 Julij 2009, 10:49:46
Naša Tessi pa je stara že 9 tednov  ::)



medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #4213 : 21 Julij 2009, 20:54:46
Klara,mala je prava princeska!!!! :o :o :o :o :o :o


Uživajte 8) 8),mi se počasi odpravljamo na dopust,........se javimo,ko se vrnemo!!!! :P :P :P ;) ;)

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


zoya

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
  • Oliver
Odgovori #4214 : 24 Julij 2009, 20:18:37
oooo Klara, kakšna princeska je Tessi  :-* :-* :-*

mi smo se vrnili z dopusta in bilo je res čudovito... Inko smo prej dali ostrižt in je bila zelo zadovoljna z novo podobo  8)
prej


in potem


upam, da se kaj kmalu srečamo in že naredimo to yorkijado  :P :P


nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #4215 : 25 Julij 2009, 20:21:57
Nujno rabim dobr šampon in balzam od pet silka ali kako drugo bolšo kozmetiko.Lordy ima svilnato dlako vendar malo presuho,uporabljam od bio groma in mi ni vredu.

Če katera ima namen kaj naročat naj mi prosim sporoči .


Lep pozdrav



iness

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #4216 : 28 Julij 2009, 18:45:22
Iiiii, Zoya, kako je Inki lepa.
Daj povej, pri komu si jo dala ostriči. In pripni kakšno sliko še od spredaj, da vidim, kako zgleda.
Tudi jaz bom dala Chilija ostriči. Samo domače še prepričam!

Punce, pri mojem Chiliju je veterinarka ugotovila srčno aritmijo :(. Naslednji teden sva naročena pri pasji kardiologinji v Ljubljani. Upam, da prognoza ne bo slaba, saj do sedaj še ni imel nikakršnih težav.

Ima katera kakšne izkušnje s tem ali mi lahko priporoča kakšno literaturo. Na netu nisem nič kaj našla.

Lep pozdrav vsem in komaj čakam kakšno yorkijado.

Ines



zoya

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
  • Oliver
Odgovori #4217 : 01 Avgust 2009, 11:27:02


takole pa zgleda naša Inka ko se zbudi  ::) :P
Strigli sva se v "salonu" Snoopy (na Jesenicah)

Držim pesti za Chilija in upam, da ne bo nič hujšega  :)


Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #4218 : 04 Avgust 2009, 17:15:59
Ojlaaaaaaaaaaaaa punčke , kako ste kaj ?! Koristim slabo vreme da se tud mi kaj oglasimo. Drugač sem v trgovini ceeeeeeeeeeeeeeele dneve in mala  je sama zunaj in čaka martinčke pri zidu  :D
Pri nas je tako kot sem že napovedala prej da smo nehale rastavljat in smo se postrigli  ;) Edino full mi je žal da nam ni ratalo prid na Splitske 4-ri rastave ker je bla Gigosi bolana.
Drugač že počasi premišljujem kje se bom upisala z malo SPET v pasjo šolo !!! Če ostanemo tam ko smo delale osnovni tečaj al pa zamenjamo družstvo in se vpišemo v AGILITY. Joj komaj čakam nove šolske ure in nove pasje finte  ::)

Pa tud naša nova frizura


Ne vem če se bo slika naložila , pa če ne pa več slik mam tle
http://www.tinkapletinka.estranky.cz/fotoalbum/nezarazene/prvni-strihani



Niny

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #4219 : 07 Avgust 2009, 14:23:14
Živjo!

Mene pa zanima, če kdo pozna kakšnega vzreditelja mini yorkshirskega terierja? Želim si mini yorka, ki doseže težo do 1,2 kg.

Lp, Nina



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4220 : 07 Avgust 2009, 14:27:05
Živjo!

Mene pa zanima, če kdo pozna kakšnega vzreditelja mini yorkshirskega terierja? Želim si mini yorka, ki doseže težo do 1,2 kg.

Lp, Nina



Joj dajte se že enkrat malo pozanimati predno se odločite za nakup yorkija. Kar ne morem verjeti, da še kar take traparije pišete po forumu.

Odloči se ali hočeš zdravega yorkija ali mini yorkija.


Niny

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #4221 : 07 Avgust 2009, 15:08:21
To ni nobena bedarija, ker ti yorkiji so prav tko normalni kot večji!



Mojčika

  • *
    • Prispevkov: 61
    • Točke: 0
  • Tiffany
Odgovori #4222 : 07 Avgust 2009, 15:54:48
Niny- poglej v današnji časnik Večer, kjer slovenski vzreditelj oglašuje in prodaja pritlikave yorkshire.

Življenje je kot mavrica. Da nastane lepa mavrica pa so potrebni sonce, oblaki in dež!


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4223 : 07 Avgust 2009, 16:57:15
Drage moje punce, taka zadeva da mini yorki ne obstaja. Standard je od 2-3 kg. Lahko se odločiš za yorkija na spodnji meji standarda, lahko iščeš recimo celo manjšega, ki ga vzreditelji prodajajo samo in izključno za hišnega ljubljenčka, ker je enostavno premali in ni primeren za razstave in vzrejo in je tak pes samo ljubljeni kuža nekomu in to je to. Premali yorkiji tudi ne dobijo vzrejnega dovoljenja.

Seveda lahko nabašeš na takega yorkija, in če hočeš imeti izrecno malega, pač išči išči in išči. Jaz govorim o rodovniških, ker vse ostalo je itak samo yorkiju podobno in na žalost sem videla toliko nategavščin predrznih prodajalcev kao čistokrvnih brez rodovnika yorkijev, in tolko naivnih nevednih kupcev, da še danes ne morem verjeti da ljudje kupujejo živo bitje kot paket nogavic.

Skratka, mini yorkija ni, so samo recimo premali yorkiji. In večinoma imajo ti premali, res premali yorkiji, kar cel kup težav oz. so bistveno bolj nagnjeni k težavam. Je pa seveda delno pogojeno to tudi z genetiko in zdravjem staršev...

Pa še enkrat povdarjam, govorim o rodovniških, nerodovniški ˝yorkiji˝so nateg, na katerem prodajalci mastno služijo, bogi psi pa trpijo.


Niny

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #4224 : 08 Avgust 2009, 08:39:19
Mojčika- Najprej hvala za odgovor.
Včeraj nisem vidla tvojega sporočila in sedaj žal ne morem nikjer več dobiti tega časopisa :(



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4225 : 08 Avgust 2009, 08:57:56
Če oglašuje pritlikave yorkije, potem že ne more biti bogve kaj od vzreditelj, če sploh to je. Lahko so manjše rasti, kvečjemu.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #4226 : 08 Avgust 2009, 16:00:30
Niny, a ti res bereš samo selektivno? Se sekiraš zaradi zamujenega časopisa, ostalega pa nisi prebrala?
Žalostno, da se nekdo tako odloča za nakup živega bitja.


iness

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #4227 : 09 Avgust 2009, 12:59:25
Pozdravljena dekleta!

Oglašam se z veselo novico!
Saj veste, da sem pred tednom govorila o srčni aritmiji našega Chilija. No, pasja kardiologinja dr. Domanjko Petrič je ugotovila:

"Gre za normalno variacijo sinusne aritmije. Ne potrebuje zdravljenja."

Yes, yes, yes!!!

Fuuul sem vesela! ;D

Kdaj se kaj dobimo? Jesen se žal že bliža. Jaz navijam za Maribor.

Lp

Ines



medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #4228 : 10 Avgust 2009, 16:19:39
Pozdravljena dekleta!

Oglašam se z veselo novico!
Saj veste, da sem pred tednom govorila o srčni aritmiji našega Chilija. No, pasja kardiologinja dr. Domanjko Petrič je ugotovila:

"Gre za normalno variacijo sinusne aritmije. Ne potrebuje zdravljenja."

Yes, yes, yes!!!

Fuuul sem vesela! ;D

Kdaj se kaj dobimo? Jesen se žal že bliža. Jaz navijam za Maribor.

Lp

Ines

No se je le splačlo držati pesti in tačke za malega Chilija ;) ;) ;) ;) :o

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #4229 : 11 Avgust 2009, 08:15:48
Iness, fulllllllllllllll smoooooooooooooo veseli zate in za vašega Chilijaaaaaa!!!!!!
Ja upam da se kmalu dobimo ja ;D ;D ;D
Lp