Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1724352

Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4770 : 28 Julij 2010, 11:39:55
Naši dve novi lepotički :)









Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #4771 : 28 Julij 2010, 13:44:47
Čista popolnost obe, ampak začaral me je pa pogled tele pikice na drugih dveh slikicah. Hm....kaj naj že kar vnaprej rezerviram mladička ali kako? Gigosy, še malo pa bom res tretjega nabavila, zdaj me pa že resno provociraš :-\.



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4772 : 28 Julij 2010, 16:19:08
Čista popolnost obe, ampak začaral me je pa pogled tele pikice na drugih dveh slikicah. Hm....kaj naj že kar vnaprej rezerviram mladička ali kako? Gigosy, še malo pa bom res tretjega nabavila, zdaj me pa že resno provociraš :-\.

Jah jst res ne vem kaj še čakaš sašenka :))))))  ;D

Ja tale pikica na drugih dveh slikah je ena mala nežna miškica, pa verjetno že pogled pove vse :) Druga pa je en "velik" vražiček in se mi zdi da se ji tudi že na faci vidi hehe....


petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #4773 : 01 Avgust 2010, 08:53:18



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4774 : 01 Avgust 2010, 10:51:51
A pozna kdo to hrano???

http://www.ziwipeak.com/nzl/home.shtml

Izgleda zanimivi, samo nikjer ne najdem sestave :)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4775 : 01 Avgust 2010, 11:26:16
Gigosy ta male so itak zakon :) me pa prav zanima kako bo odrasla ta mala, kakšna bo :)
pa končno da si vsaj slikice pripopala :):):)

petval... za ceno te hrane dobiš sveže meso, ki je itak najboljše :) pa da ne omenjam da dobiš za to ceno več mesa :) tako da ne vidim enega razloga zakaj bi sploh kdo hranil z tem. poleg tega tudi to, da se daje količinsko fuuul malo tako da bi bili moji požeruhi popolnoma izstradani :) tisti ki so pa izbirčni, pa jim osebno raje dam sveže meso, kot pa karkoli predelanega.
bom pa ob priliki jaz tudi probala tole, ta mini vrečkico (ki je že sama po sebi pregrešno draga :)) , ker itak proban vse kar je novega, pač firbec :) sigurno pa z tem pri nas ne bomo hranili - no ker itak hranimo z svežim mesom :):):)


Honey

  • Gost
Odgovori #4776 : 01 Avgust 2010, 12:27:42
Botticelli - s svežo hrano misliš svežo iz trgovine ali meso še pol skuhaš, spečeš??? Torej surovo - brez da soliš jim daješ, ali ? ::)

Lepo poletje vsem še naprej  ;)

P.s.: Gigosy -  mali žabiki sta prekrasni  :-*



Honey

  • Gost
Odgovori #4777 : 01 Avgust 2010, 23:39:50
To moram oz. želim podeliti z vami, saj se morda katera izmed vas (tako kot sem se sama do sedaj) sprašuje zakaj ni več moč dobiti Petzlife spray-a oz. gel-a za čiščenje zobkov pri nas v Sloveniji (Pasji.net ga je svoj čas prodajal).



Intenzivno sem ponovno ta spray iskala pri nas, a zaman. Zato sem se, kot pred letom dni nazaj odločila, da ga kupim preko ZDA (Ebay)...ko sem pisala prodajalcem za dostavo, saj je že iz opisa izhajalo, da tega izdelka ne dostavljajo v Evropo, sem od vseh, ki so odgovorili dobila isti odgovor: "da proizvajalec Petzlife ne dovoli prodajo tega izdelka v Evropo"...hmmm, zakaj neki le me je zanimalo naprej....in ena gospa mi je odgovorila, da zato, ker ima dotični proizvajalec (Petzlife) firmo oz. je solastnik firme v Nemčiji, ki ta isti izdelek trži v Evropi pod imenom: Platinum natural spray...prav tako z okusom lososa in "navadnega", ki ima okus po pepermintu. In vse to najdete na tej strani:

http://www.platinum-natural.com/index.php?option=com_content&view=article&id=65&Itemid=112



In ta proizvajalec tudi prodaja nam vsem znano hrano Platinum.

Tako, to sem zapisala, ker vem, da so ene punce vneto iskale Petzlife v SLO, pa ga ni več blo za dobiti. Ali se dobi sedaj nisem peverjala. Ekvivalent Petzlif-u torej naj bi bil Platinum. Z dodatkom, da je cena x2 prejšnjemu Petzlif gelu oz. sprayu. Iz ZDA je bil 1x cenejši, kot pri nas.

Če ima katera že izkušnjo s tem Platinum sprayem, gelom...., ki bi po besedah ene prodajalke iz ZDA naj bil isti kot Petzlife, naj prosim napiše svoja opažanja.

Sem pa prepričana in dovolj trmasta :), da bom Petzlife spray že nekako dobila iz ZDA:)))...

Nočko 8)







botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4778 : 02 Avgust 2010, 08:11:31
Honey... jaz dajem sveže, surovo meso. Ampak ga recimo Tarica ne je, tako da za njo skuhamo/spečemo, seveda brez soli :) nobene pasje hrane nikoli ne smeš solit. tudi za ostale občasno skuham, ampak večinoma raje dam kar surovo. kuham jim edino ribo in drobovino, ker tega pa nočejo surovo pojesti :)

Glede petzlife... mislim da je bila že pred kakšnim letom na tem forumu debata, ali pa še več časa nazaj o tem, da je za evropsko tržišče druga embalaža in drugo ime, zadeva pa je ista.


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4779 : 02 Avgust 2010, 10:31:59
 Ja Honey to je popolnoma ista zadeva :)))))  To že kar precej časa vemo ;) pa hvala vseeno :)


Honey

  • Gost
Odgovori #4780 : 02 Avgust 2010, 15:42:04
Glede petzlife... mislim da je bila že pred kakšnim letom na tem forumu debata, ali pa še več časa nazaj o tem, da je za evropsko tržišče druga embalaža in drugo ime, zadeva pa je ista.

Ja Honey to je popolnoma ista zadeva :)))))  To že kar precej časa vemo ;) pa hvala vseeno :)

Jaz tega nisem vedela in ker vem da še vsaj nekaj punc tu gori tudi ne, sem zato objavila. Kar redno spremljam ta "naš" forum, pa sem zgleda takrat, ko ste se o tem menile, prešpricala ::)

Aja, navkljub "težavam" oz. prepovedi proizvajalca Petzlife, da izdelek pošiljajo v Evropo, sem danes vendarle uspela najti 2 prodajalki iz ZDA, ki sta mi pripravljeni ta Petzlife spray poslati...za 22,80 USD oz. slabih 18 eur...a ni smešna cena? Tale Platinum (identična stvar) pa sem z Nemčije gledala, da bi me s prevozom vred stal cca. 50 eur. Toti so čist nori... :)...ista količina spraya in taka razlika v ceni...grrr...:)

Kaj pri nas se ta Platinum tudi kje da kupiti? Gigosy, Botticelli?? ;D Pa cena?

Lepo popoldne vsem še naprej.  8)



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #4781 : 02 Avgust 2010, 16:50:29
Kaj pri nas se ta Platinum tudi kje da kupiti? Gigosy, Botticelli?? ;D Pa cena?


pri uvozniku

cena 30-35eur


Honey

  • Gost
Odgovori #4782 : 02 Avgust 2010, 17:20:53
pri uvozniku

cena 30-35eur

O hvala lepa za tako hiter info :) - ja tak so cene tudi na nemškem Ebay-u...(35 eur+ 15 eur poštnine cca. = 50 eur kot sem zgoraj zapisala) ... fajn, da se zadevca dobi tudi v SLO, ...mogoče za v prihodnje nakupe :)...namreč pred slabo urco sem plačala Petzlife spray s prevozom vred iz ZDA za 17,90 eur  :P ...če še katera rabi z veseljem pošljem naslov te prodajalne iz ZDA :)

Lp ;)



petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #4783 : 04 Avgust 2010, 15:08:35
Moram povedati, da sem naročila to hrano Ziwipeak ta tester in jo je Lou lou zmazala ko noraaaaa  ;D ;D.
Sploh ni hrana kot briketi ampak tako bol mehko uglavnem izgleda da ji je všeč....

Lp



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4784 : 04 Avgust 2010, 15:27:09
petval... isto imaš brikete Platinum, ki so tudi bolj kot en priboljšek, mehki. tako da jaz imam platinum na zalogi kot priboljške - 5 kg priboljškov za 25€, drugače pa pride 100g priboljškov 3-4 €, pa vsak naj sam zračuna :)


Honey

  • Gost
Odgovori #4785 : 05 Avgust 2010, 16:13:54
Moram povedati, da sem naročila to hrano Ziwipeak ta tester in jo je Lou lou zmazala ko noraaaaa  ;D ;D.
Sploh ni hrana kot briketi ampak tako bol mehko uglavnem izgleda da ji je všeč....

Lp

Petra od kod si naročila ta tester Ziwipeak? Se tudi pri nas v SLO dobi ali si naročila iz tujine? Če link ni isti, kot si ga napisala zgoraj, mi ga prosim napiši.

Hvala  ;)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4786 : 06 Avgust 2010, 08:13:37
Honey...samo malo pobrskaj po forumu, ti bo vse jasno... saj je odprta tema za to hrano, kjer sodeluje tudi uvoznik. BTW tudi tester se plača...

http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=8325.30


petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #4787 : 06 Avgust 2010, 09:20:32
Ja nisem plačala testerja ampak poštnino tako da bi se lahko reklo da tester ni bil lih gratis  ;)

Naročila sem pa tukaj :

http://www.hov-hov.si/

Lp



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4788 : 06 Avgust 2010, 10:27:29
Honey... jaz dajem sveže, surovo meso. Ampak ga recimo Tarica ne je, tako da za njo skuhamo/spečemo, seveda brez soli :) nobene pasje hrane nikoli ne smeš solit. tudi za ostale občasno skuham, ampak večinoma raje dam kar surovo. kuham jim edino ribo in drobovino, ker tega pa nočejo surovo pojesti :)

Glede petzlife... mislim da je bila že pred kakšnim letom na tem forumu debata, ali pa še več časa nazaj o tem, da je za evropsko tržišče druga embalaža in drugo ime, zadeva pa je ista.

Blagor tebi. Bina ne prenese surove, niti kuhane hrane. Oz. le kot dodatek-pa še to meso brez maščobe in nikakor ne jagnjetine. Se mi vsaj ni treba s pripravo trudit, samo odmerim merico in kak dodatek dam zraven in voila.

Eno vprašanjce. Ker mi je yorki še vedno interesanten. Kako kaj njihova dlaka "prijateljuje" z listjem na travi? Predvidevam da so hribolazenja zmožni, sicer tudi sama nisem nek blaaazen športnik, sem pa aktivna sprehjalka in mi je všeč hodit v hribe, gore. Se pa priporočam, da me kdo povabi, ko bo na vrsti "genaralka" pri psu (kopanje, česanje...) Da dobim malo občutka in vidim krtače, glavnike....

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4789 : 06 Avgust 2010, 11:19:08
Čara... si ne predstavljam da imam doma psa ki ne prenese mesa... vem da so to skrajni primeri, in nikakor to ni nekaj normalnega. se pa zavdeam da tudi taki so, žal.

Glede yorkiejv...generalka je itak vsaj na 2 tedna :):):) večina aktivnih yorkijev pa se prej ali slej postriže, sja če imaš psa v dlaki do tal in da laufa po gozdu.... mislim nepotrebno delo za tebe in nepotrebno vsakodnevne mučenje psa na mizi da se ga razčeše in smeti ven pobere. Tako da je praktična kratka frizura - pa čeprav sem bila jaz še nekaj let zelo proti temu. Ampak dejansko je tako, da je za psa 1000x lažje in prav vidiš na obanašanju in očeh da se ful razživi v praktični frizuri. :)


Honey

  • Gost
Odgovori #4790 : 06 Avgust 2010, 12:35:16
Glede yorkiejv...generalka je itak vsaj na 2 tedna :):):) večina aktivnih yorkijev pa se prej ali slej postriže, sja če imaš psa v dlaki do tal in da laufa po gozdu.... mislim nepotrebno delo za tebe in nepotrebno vsakodnevne mučenje psa na mizi da se ga razčeše in smeti ven pobere. Tako da je praktična kratka frizura - pa čeprav sem bila jaz še nekaj let zelo proti temu. Ampak dejansko je tako, da je za psa 1000x lažje in prav vidiš na obanašanju in očeh da se ful razživi v praktični frizuri. :)

To pa je popolnoma res :)...naša Hanika in mi smo presrečni v tej kratki frizurci  ;)...ne vem če bi ji oz. ji bom še kdaj pustla dolgo dlako  :P :P...s kratko ij popolnoma nič ne manjka in moram priznati, da je meni osebna taka frajerska kratka frizurca pri yorkiju bolj všeč, kot dolga dlaka



Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #4791 : 25 Avgust 2010, 20:48:36
Olaaaaaaaaaaaa !!! Pa se konča poletje pa sem spet tukaj. Ampak vidim da če ni neka tema za se kregat in blatit pol pa se tle nič nedogaja  ;D
No uglavnom ne vem če že veste da se je Nelli po mojih podatkih od frizerke baje poklicala vzrediteljico in se ji po telefonu opravičila ampak meni niti po meilu niti tle ko vidim NIČ .   Tako da NO COMENT. 
Nič kaj konkretnega ne vem ker še zmeraj nisem bla na češkem ker sem še na bolniški in se nemorem nikako na češko peljat.

No uglavnom sem zde se itak oglasila ker me je neka punca iz foruma tle pisala ZS ker bi rada probala taj vitaminski sirup pa sem že klicala gor in ga moja dobra stara frizerka pripeljala v petek ker prihaja na rastavo.
Sirup se je CHONDROPROTEKTIVUM  in izdelek se kliče APTO-FLEX  pakiranje 0,5l pa stane nekje 28eu. Baje je zelo dober pa bomo vidli če bo vsaj enemu kužku pomagal. Za taj denar se je vredno potrudit in sprobat a ne.
Botticelli ti si naša biološka pa se prosim pozanim kaj je to za ena zadeva. Samo me zanima.

Če kdo rabi frizuro naj se oglasi za vikend na obali al pa direktno na rastavi v Vrtojbi .

No jaz pa se sama učim frizirat pa tako je zdej končala moja Dizzy   :o

PRED 








IN PO




Na srečo ji hitro raste dlako tako da ni panikeeeeeeeeeeeee  :D
No pa zdaj ko ni tolk vroče pa bi valjda lahko digle svoje ritke in se pripeljale sem na kakšno jorkiadooooooooooooooooo ! LP vsem


allyka

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #4792 : 26 Avgust 2010, 00:51:25
Živjo! 

Na forum sem se vpisala že 2008, ker pa nisem bila pridna in sem le tu in tam kaj vprašala in se je med tem pridružilo nekaj novih sem se odločila da se še enkrat na novo predstaviva.  ;D

Sem Ally...
Ko sem prišla v novo družino sem bila malce prestrašena...



A že po 20 minutah me je premagala radovednost in sem takoj pozabila na strah!



Takoj sem prevzela kontrolo v stanovanju  8)



Ob vsem tem naporu pa sem bila tudi zmaaaaaatrana.



...



...



...



Zato sem odšla na dopust kjer sem se igrala in poležavala na sončku





Na obisk sta prišli tudi Dizzy in Lou-Lou in privoščile smo si priboljške mljask!


naslednje leto pa sem si našla nov hobi... grizljanje storžev :o



Letos pa je moja raztresena lastnica pozabila fotoaparat  >:(

Smo se pa zato slikali doma :P


Šefica na sedežni...



...in v posteljici



Če me jezi kakšna igrača jo hitro ZAGRABIM!



Ko se počešemo pa sem prava lepotička



 LP Ally&Nika


p.s.: Tinka ja dejmo eno jorkiado, pa prideva še mi2 z Ally. Lep pozdrav v Ankaran!






Nika&Ally.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4793 : 26 Avgust 2010, 12:11:33
Honey... jaz dajem sveže, surovo meso. Ampak ga recimo Tarica ne je, tako da za njo skuhamo/spečemo, seveda brez soli :) nobene pasje hrane nikoli ne smeš solit. .....

Kako pa je potem s pomanjkanjem joda? Ker naša voda ga pač ne vsebuje in zato je treba v naši prehrani dodajat sol (v primernih količinah). :-\ Meni se pa zdi potrebno, da če psu kuhaš dodaš ščepec (in ne ščep!) soli. Ker, če človek cca 5let je popolnoma neslano hrano-pristane v bolnici s kupom problemov-dejansko se je to zgodilo pred kratkim enemu moškemu. Tudi veterinarji pravijo, da malo soli je fajn. Ampak občutno manj kot za nas.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4794 : 26 Avgust 2010, 12:47:29
Se ne sekiram, ker moraš računati da dobiva pa pasje priboljške in tudi hrenovko občasno pa kakšno poli salamo za priboljšek... tako da meso absolutno ne solim sploh, ker dobi vseeno dovolj soli :) posebno ker tudi ne kompliciram in občasno vsi dobivajo tudi kar se skuha za nas in je občasno bolj slano...
BTW...od kje pa potem jemljeno jod volkovi v divjini ? :) no malo off topic.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4795 : 26 Avgust 2010, 13:48:53
Hmmm zanimivo vprašanje. Mogoče pa je tista "blatna" natur voda bolj bogata z minerali, kot pa te naše klorirane vode? Ne bi vedu.  Dokler je pes zdrav, ni problemov, a ne...Če se kaj pokaže, se pa da ugotoviti kaj je problem. Večinoma.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4796 : 26 Avgust 2010, 13:55:05
No saj meni se je to vprašanje tudi sedaj porodilo, zakaj sol v prehrani psa, če nikjer v naravi soli v takšni obliki kot jo človek konzumira ni. seveda pa da nebo spet kdo narobe razumel, Tarica ne je samo in izključno pečenega mesa :) bova tudi zelenjavo in ker pač ne morem nikakor dopovedati doma, dobi tudi vse kar mi jemo, da kao proba :):)
Smo ji pa pri starosti 6 let, se pravi letos januarja, naredila pri čiščenju zob, še popolno krvno sliko, tako da sem 100% da je vse ok, ledvice ok, vse vrednosti ok :) mislim če grem z katerim psom k vetu pač dam še tistih 30-40 € na vsake tolko da pregledamo kri :) tako da spet od človeka odvisno koliko komplicira, ampak meni se zdi to normalno da tudi če pes nima težav se vseeno preventivno pregleda, če si že pri vetu :)



nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #4797 : 26 Avgust 2010, 13:55:34
Tinka še ena laž

Vidve sta zadnje na tej zemlji katerima bi se jaz opravičla, nevem čemu že ker sem bila ogulfana in dobila psa z luksacijo patello.
Neželim vaju videt niti slišat nikoli v mojemu žvljenju,ker zame neprestavljata nič poplnoma nič.

Kdor mi vrjame je prav ,kdor pa ne mi je tudi prav.

Kupoprodajno pogodpo ki jo imam o nakupu psa jo laho vržem v smeti  toliko o tvoji garanciji na dedne bolezni.
 



allyka

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #4798 : 26 Avgust 2010, 15:01:42
Hej!

Mene pa zanima kakšne krtače uporabljate za česanje vsak dan, pa kateri sprej se vam zdi dober? Bi probala kej novega...

Nika&Ally.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4799 : 26 Avgust 2010, 15:15:55
Krtača chris christensen, sprej Pure Paws finishing spray :) shine spray od pure paws bi dala v primeru da se dlaka ful vozlja in ko rabiš nekaj malo bolj komkretnega, finishing je pa taki res lahek sprey ki ne namasti dlake sploh. sicer je shine spray mišljen za razčesavanje, ampak hočem povedati da se tudi finishing odlično obnese :)

lahko pogledaš tukaj opise, pod spletno trgovino :)
www.planetpsov.si