Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1716515

taji

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Neli in Kimi
Odgovori #5130 : 07 Januar 2012, 19:17:41
Še en vic- danes sem bila zunaj na sprehodu. Ker je bilo toplo Neli ni bila oblečena, Kim (kitajčica) je pa imela samo puloverček, tak samo čez hrbet. In gremo mimo dveh majhnih fantkov, ki gledata in se pogovarjata, pa reče 1. fantek -" Lej jorki" in pokaže na Neli 8). Pol pa vpraša 2. fantek -"kaj je pa ta" in pokaže na Kimi. In 1. fantek gleda pol pa reče -"ta je pa kr neki"  :o :o :o


Kikita

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #5131 : 07 Januar 2012, 20:14:01
Ha...ha...ha.... :D ta je pa dobra
Še jaz neki povem,ko se sprehajam s Kiki pa nekdo reče: "Ali je na baterije?" Potem pa jaz rečem: "Ne, ta je pa že novejši model in je na sončne celice  :D in je šel gospod brez besed naprej




Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #5132 : 07 Januar 2012, 20:19:07
Ha...ha...ha.... :D ta je pa dobra
Še jaz neki povem,ko se sprehajam s Kiki pa nekdo reče: "Ali je na baterije?" Potem pa jaz rečem: "Ne, ta je pa že novejši model in je na sončne celice  :D in je šel gospod brez besed naprej

hehe  :D, si ga dobro zaribala. Si sigurno srečala človeka, ki ima predcodke do malih psov. :-[

Dogs are best friends ever!


taji

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Neli in Kimi
Odgovori #5133 : 07 Januar 2012, 20:39:15
Ja no, poznam to! Hočjo bit ljudje prijazni, pa rečejo "A so na baterije", jst pa smrtno resno nazaj "Ne, na akumulator"!
Ja, Kiki je pa pol res čist najnovejši model, na sončne celice 8)


bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5134 : 07 Januar 2012, 21:27:35
HA HA HA  tale na šončne celice je pa najboljša.... :D :D



petra8

  • Gost
Odgovori #5135 : 08 Januar 2012, 09:30:04
hehehe sončne celice:)))
ni imel časa za komentar, ker je hitel ženi domov povedat:)))

TAJI ne znam vstaviti slikce drugače, kot priponko (zato pokaze samo prijavljenim)...grem pod dodatne moznosti in pripni, vidim pa, da je zgoraj nad okenčkom za text tudi ikona "vstavi sliko", ki mi potem pokaze oglate oklepaje? Sem slišala, da to deluje preko shrani.si, nisem pa še nikoli uporabljala tega? Vstavim potem link med te oklepaje?

BACHIKO Za pomanjsevanje slik pa je super in ful enostaven programček RESIZER PICTURES, samo mal je treba pobrskat, od kje se ga lahko nalozi zastonj (mogoce partis.si).
Meni večkrat prav pride, že ko me kdo prosi, da pošljem na email več slik, ker današni fotoaparati delajo res prevelike slike.
Tukaj je en od linkov tega programa, če kateri pride prav pa še naslikano je kako enostavno deluje.
http://imageresizer.codeplex.com/
Tukaj si ga lahko naložiš, če imaš še windowse XP:
http://www.planet-lepote.com/forum/viewtopic.php?t=577&sid=2ac6df4c04cc73f0c7ced6d38c998c10




Kunčica

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #5136 : 08 Januar 2012, 17:36:25
Kunčica... koledar z jorkiji prodajajo v DZS, cena 6,5eur. Mi že imamo svojega na steni  ;)



hvala za to informacijo :)

Glede kužkov na baterije pa, jaz jim razložim, da če se zmotimo in damo baterije narobe notri naša rikverc hodi   :P   ;D



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #5137 : 08 Januar 2012, 17:58:03
Microsoft office picture manager - program za obdelavo in manjšanje slik, tudi za ljudi ki ne obvaladajo :) in običajno je naložen vsepovsod kjer so windovsi gor.

eh one žvake zelene kostke moji tudi v sekundi pojejo, to nima smisla :) glede svinjskih reber, vzameš taki kos da sta dve rebri skupaj, pa malo mesa je gor, važno je da je takšen kos da pes grize in da ne more pogoltniti, se pravi da ni premajhen kos.

aja tole za ljudi in obloge pa ne vem, meni jih niso še nikoli, pa sem na 6 mesecev na redni kontroli pri zobarju :) tako da je bolj fora v pravilnem ščetkanju. sem zadnja leta ugotovila, da to kar so našo generaciji učili v osnovni šoli, kako se pravilno ščetka, je totalen nateg, jaz mam uničene dlesni zaradi tega. Priporočam pa električno krtačko Sonicare! :)  vredno vsakega centa (ampak samo ta, drugih ne priporočam).


Denina

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Tori
Odgovori #5138 : 08 Januar 2012, 19:11:21
 
botticelli, krtačka Sonicare je pa res najboljša. Jaz sem si iz istega razloga, kot si ga ti omenila, lahko z navadno ščetko umivala le 15 sekund in sem imela vse vnete dlesni, - res da imam neko  avtoimunsko vnetje. Zdaj imam že precej časa  Sonicare, pa se lahko umivam zobe 4 minute dvakrat na dan, pa je super. In, res sem imela prej neko-podobno, pa sem jo kmalu vrgla stran.

Kar pa se tiče gumic, sponk in mašnic za Tori, pa pri nas velja, da ji že gumico dam vsaj 1 cm od kože glavice, prav tako sponke, tako, da ni nobene možnosti, da bi si lako poškodovala glavico ali dlako.

Me pa zelo veseli, da je forum malo oživel, prav rada sem z vami. 

http://denina.moj-album.com/

Za dva groša fantazije v žepu moraš le imet, pa že delaš coprnije, da vse lepši je ta svet.


Kunčica

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #5139 : 16 Januar 2012, 13:44:07
Pozdravček, kaj pravite na Linino novo pojslo? :)




 ;D



bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5140 : 16 Januar 2012, 15:04:29
 :o :o   ooooooo    ko kraljica je... ;D


jaz imam pa eno vprašanje...čeprav je mogoče bolj primerno za drugo temo pa vseeno...kot sem že napisala smo našega bacija v četrtek 5.1. peljali pulit zobke.v petek ponoči je bruhal tako da so mu popoldne dali inekcijo proti bruhanju in je bilo vse v redu. nato pa je bruhal v torek 1krat, v sredo 1krat, v četrtek je pa 3krat tako da smo ga peljali na veterino...in spet inekcijo proti bruhanju in ranital.Sedaj je bil 3dni na dieti in je bilo vse ok, včeraj sem mu pa dala malo briketov in ga je ponoči sililo na bruhanje ampak ni nič izbruhal... zdaj na veterini pravijo da vidt ni da bi imel kakšen tujek, vročine tudi nima...zdaj pa ali je mogoče zaradi briketov.ampak čudno da bi kar naenkrat začel tako bruhati zaradi briketov...bi blo bolj smiselno da bi driskico dobil...kaj menite?



Kikita

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #5141 : 16 Januar 2012, 16:01:34
Joj...zdaj sme pa prav ustrašla, ker gremo mi 1.2 poleg sterilizacije tudi puliti zobke, če bo potrebno.....pa me je zdaj še bolj strah.
Praviš da se je to zgodilo po puljenju zobk, ker je res to zanimivo, ker je bilo prej vse o.k.
Pa ste ostali na istih briketih? Ker to je pa res čudno, jaz bi se še malo pozanimala pri drugih veterinarjih....drugega ne znam svetovati  :(

Kunčica....uf lepa pojsteljca  8) take se še jaz ne bi branila  :P




Kunčica

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #5142 : 16 Januar 2012, 16:05:20
Hvala, me veseli, da vam je všeč  ;D, sem jo sama zdizajnirala  :P   ;D



Kunčica

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #5143 : 16 Januar 2012, 16:06:44
bachiko -  :( žal nimam pojma, zakaj bruha ... naša je do zdaj bruhala samo med vožnjo v avtomobilu in mogoče ene parkrat samo slino ... nismo niti neke pažnje polagali, ker je bila sicer tudi zelo živahna  ???



bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5144 : 16 Januar 2012, 16:48:03
ja na istih briketih smo...res čudno da kar na enkrat tako...zdaj v postojni so mi rekli da zaradi puljenje ni ker je minil pač en teden, v ljubljani so mi po pregledu rekli da lahko da ima želodčk mal vnet...od česa že???zdaj se mu sploh niti ne upam briketov dat...da hodimo še kam se mi zdi nesmiselno ker so ga 2krat pregledali in ni nič nenavadnega...ne vem   ??? ???


kunčica kaj to si sama zašila?? 8) ::)



bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5145 : 16 Januar 2012, 16:53:03
jaz pa našemu niti ne dam več pojstlce iz omare ker jo samo naskakuje... ;)  tud ko mu dam dekco se jo kar loti tako da nimam ideje kako ga tega odvaditi.  . . so vaši tud kdaj to počeli al je samo moj tak lump da vse po vrsti naskakuje...



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #5146 : 16 Januar 2012, 18:18:13
Pač vsak lahko malo po svoje odreagira, ker vseeno je anastezija kemija. Tako da jaz nikakor nebi komplicirala, tudi če pes bruha, če je sicer živahen in vse. Bolje e dajati malo lažjo hrano kakšen teden, kuhan piščanček pa ajdova kaša recimo. najbolj grozno od vsega se mi pa zdi še to, da so ga potem še 2 x z tisto inekcijo nafilali, kao proti bruhanju, ki je kar nekaj. Namesto da pustiš da se organizem spuca, ga še dodatno obremeniš.

Da nebo nesporazuma, če se pes tudi sicer obnaša drugače, potem defintivno k veterinarju. Sicer pa se raje počaka in se ravna po kmečki pameti - lahka hrana vsaj par dni, nobeni dietni briketi ampak sveža hrana ki je bistveno bolj vitaminsko bogata in ustrezna.

Pa upam da bo vse ok čim prej!


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #5147 : 16 Januar 2012, 20:59:51
Čisto možno, da je bila reakcija na narkozo. Ampak sedaj, ko ima zaradi bruhanja razdražen želodec, mu briketi samo otežujejo situacijo. Jaz pri bruhanju ali driski najprej izpustim en obrok, da se želodec malo umiri, naslednji obrok pa skuham razkuhan riž in piščanca in mu dam najprej zelo majhen obrok (žlico 2) in ga hranim cca 4x na dan in počasi povečujem obrok, če je stanje ok. Po dveh dneh diete bi moralo biti stanje ok in se postopno dodaja brikete. Treba je nadzorovati, da pije.


Kunčica

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #5148 : 16 Januar 2012, 21:58:15



kunčica kaj to si sama zašila?? 8) ::)

Ne, jaz sem samo kupila blago, les, polnilo (peno) in "najela" mojega ateja, ki je včasih delal kot tapetnik, da je stapiciral deske, moj je naredil nogice postelje, ja postelja ima nogice iz takih kroglic iz lesa  :) (lahko poslikam malo boljše in dam fotke), no in ata je pol tudi zašil odejico in poušterček  ;D



bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5149 : 16 Januar 2012, 22:18:26
ooo  ko ste se lepo potrudil...res je lepa...vse najboljše za naše lumpe kajne...tako je prav    :)



Kunčica

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #5150 : 16 Januar 2012, 23:11:23
jap,... saj mamo v planu še dva modela naredit  :D, samo nas malo čas baše  :-\



Kunčica

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #5151 : 17 Januar 2012, 12:31:59
kak majo pa tukaj lepe stvari  :-[    :o  :-*

http://www.kukasworld.com/spa/item/ART01786.html#.TxVbn4HdVdg



bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5152 : 17 Januar 2012, 14:45:32
no naš je danes spet bruhal. . . zbruhal je pa piščančka pa celo kepo dlak. zdaj pa ne vem a je možno da je mel te dlake že prej not pa niso šle vn pa je zaradi tega bruhal??
sam čudno da bi tokrat bruhal pa ne bi šle ven...
pa od kje te dlake??ker zunaj ni nič tazga pojedel zdaj edino ko sebe liže sam ne vem...čudno...no sicer je pa dlake že 2krat pokakal pa zdaj res ne vem od kje...čudno čudno ??? ???



Kunčica

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #5153 : 17 Januar 2012, 15:54:25
no naš je danes spet bruhal. . . zbruhal je pa piščančka pa celo kepo dlak. zdaj pa ne vem a je možno da je mel te dlake že prej not pa niso šle vn pa je zaradi tega bruhal??
sam čudno da bi tokrat bruhal pa ne bi šle ven...
pa od kje te dlake??ker zunaj ni nič tazga pojedel zdaj edino ko sebe liže sam ne vem...čudno...no sicer je pa dlake že 2krat pokakal pa zdaj res ne vem od kje...čudno čudno ??? ???

 ???  jorkijem na ne bi odpadala dlaka, vsaj tak ne, da bi jo pol zbruhali, našo ko skopam jo razčesem pa ostane nekaj dlak v krtači, če jo božam, kar je pa skroraj isto kot lizanje z jezikom  :D, pa nikoli nimam dlak v roki ... ojej, pojma nimam, pa si ziher, da je dlaka?  :-\



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #5154 : 17 Januar 2012, 15:56:56
Mogoče si dlako žveči, ko je sam, in mu je dolgčas?



bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5155 : 17 Januar 2012, 17:52:25
spet je bruhal  ??? :'( :'(   rumeno peno... nimam več idej kaj naj... kaj pa menite o dajanju ranitala?



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #5156 : 17 Januar 2012, 21:10:34
Naša tudi običajno vsaj na 2 tedna malo bruha, ker jo mama preveč nafutra, pol en dan ne je, potem pa bruhne malo rumne pence in je ok :)

In kajnaj bi ranital pomagal? jaz mislim čim manj tablet, če že hočeš dati kaj, daj kakšno naravno zadevo, nadaljuj z lahko hrano in to je to. Tako kot sem napisala, če je pes živahen in normalen kot vedno ni panike. Če ni tak kot vedno, idi k vetu.

Da ni mogoče zunaj tudi kaj takega pojedle ali kaj? ali da ni z kakšne plišaste igrače pocufal dlako? oz če ste že v kakcu večkrat našli dlak potem čisto možno da si jo nekako potrga in poje...

Jaz bi dala kakšno pasto za prebavo, kaj naravnega, pa kakšen jogurt, probaj mleto meso + ajdova kaša, pa upam da ne rabim govoriti da nobenih priboljškov in nobenih kost za žvečenje za sedaj. :)

http://www.nulta.com/trgovina/index.php?mod=products&cat=175&p=Dorwest


bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5157 : 17 Januar 2012, 21:34:24
nam so rekli na veterini naj mu dajemo ranital pa smo se odločili da mu ne bomo dajal... zdaj pa ne vem če nismo napake naredili?

bomo nadaljevali s piščančkom, pa jogurt verjetno probiotični predvidevam??

poslastice pa kostke pa vemo ja ... ne dobiva čisto nič drugega kot piščančka...jutri gremo še po konzervice od hilsa ...ne vem če je dobra ideja ali ne...da mu mešamo spet drugo hrano... na veterini so svetovali to zdaj pa ne vem...



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #5158 : 18 Januar 2012, 17:26:45
Jaz bi raje dajala svežo hrano doma narejeno. Sem prebrala da misliš dati še tableto za zajedalce - jaz tega sedaj nebi dala ker se to daje izključno psu ki je zdrav in glede na to da pes bruha ga ne obremenjuj sedaj. Pusti da se pes spuca in ne ga filati z inekcijami, to bi jaz naredila iz svojih izkušenj, ker smo dali skoz že take zadeve parkrat.


bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5159 : 18 Januar 2012, 17:43:29
 :(  danes je spet bruhal tako da zdaj je pa tega dovolj... ne morem ga več gledati čeprav je živahen pa vse je ok samo tole ni več normalno tako da smo se naročili jutr na veterini pa naj ga in slikajo pa kri vzamejo da se vidi ker takole ne gre več naprej... še shujšal je kar za mladička sploh ni ok... tako da upam da jutr vse poštimajo...tako da držite pesti...