Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2657220

valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #7140 : 12 Maj 2008, 10:10:33
  Ojla!

  El Corazon- I know this Girl  :o :o ;D ;D ;D  My Carisma  :-* :-*

  By-Slavi



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #7141 : 12 Maj 2008, 11:29:39
Gre kdo iz Koroškega ali Velenjskega konca v Hrušico?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #7142 : 12 Maj 2008, 13:01:21
Vem da imate dosti championi, samo za meni je Lamina prvi Champion ko ga imam pa me res veseli in malo vazen sem tudi ;D :) ;D
http://www.moj-album.com/slike/6207874/DE7Gl33XUwyRdEYt.gif


Lamina,
cestitke za sampionat! Sem ti malo faus  ;D Sedaj pa kar lepo na delo in osvajanje novih sampionatov!

Cestitke Valvazosrjem za osvojene nazive v Budimpesti. Madzari so se, tako kot je pri njih ze  tradicija, zelo potrudili z organizacijo. Predvsem mi je vsec, da je na voljo pokrita povrsina, blizu bife in toalete ter vedno dovolj ponudnikov pasje opreme po ugodnih cenah.Vreme je bilo fantasticno, veliko soncka a se vedno dovolj hladno, da ni bilo kuzkom prevroce, brezplacni parking v blizini, lepa pokosena travca, sodniki evropsko usmerjeni in temu primerno so tudi sodili.

Se nekaj slikc iza kulise, tiste iz ringa ima Slavi lepse:







Da naute rekli, da vas zmeraj zatrpavam z mastino ritkami  :P:


Kdo je vecji?






Missa


Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #7143 : 12 Maj 2008, 18:31:40
Čestitke razstavljalcem in Lamini za osvojen sapionat. :)

Tudi pri nas je bilo vreme fantastično, veliko sončka vendar ne prevroče, pokošena travica, free parking,
bife oz.hladilnik poln,.... :P :P :P
... in tudi mi smo uživali. 8)







lp mi ;)



zivaoseli

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #7144 : 12 Maj 2008, 21:06:46
lep pozdrav!

cestitke Bensonu za skotene mladicke, ter vsem razstavljalcem ,ter tudi Lamini za osvojen sampionat.

Tudi mi nismo pocivali. V petek sem odsla na pot proti Milanu, ker je Valdeza cakala paritev. Nato sva v soboto okoli 8 ure, s Ksenijo same krenile na 950 km dolgo pot proti Bariju z Uskayo in Valdezom. Tamkajšnja razstava se je odvijala v športnem parku, in navkljub hudi vrocini je bilo za prav vse obiskovalce te razstave zelo lepo poskrbljeno. Sence in sveže vodo je bilo dovolj prav za vse. Sojenje se je zacelo ze ob 10 uri zjutraj, vendar sva v ring vstopili sele ob 15.30.
Uskaya je dobila CAC in CACIB, Valdez pa je bil edina mlada nemška dogica, ki ji je sodnik De Guiliani dosodil odlično oceno.
Tako sva bili za izobr BOB prepuščeni sami sebe, jaz sem imela Valdeza, Ksenija pa Uskayo.Postavili sva se vsaka na en konec ringa, tako da sta se med seboj videla. Nikogar ni bilo, ki bi ju lahko poklical, saj so vsi razstavo že zapustili, ker se je sojenje tako zavleklo. tako sva BOB prepustili drugemu samcu, iz razreda zrelih.
Nato naju je cakala se dolga voznja domov, mene pa danes zjutraj se pot v Ljubljano. Medtem, pa se je Patrizio potepal po Španiji. Doma naju je cakalo veliko presenecenje, saj je gnezdece dog Baia Azzurra v Milanu dopolnil rumen samec OSTWIND DE GARABA, ki pa je ze navoljo za paritve. Tudi Valdez ima veliko ponudb vendar se ne moremo raztrgati na vse konce. Kljub vsemu pa se vedno uziva na razstavah v razredu mladih, ceprav ni videti kot kaksen mladi pes.

Ta vikend smo nabrali kar 3000 km, vendar nas v maju in juniju caka se veliko vec kilometrov, tako da jih bo skupaj okoli 20 000.

USKAYA DELLA BAIA AZZURRA CAC CACIB (de Giuliani)
VALDEZ DELLA BAIA AZZURRA 1. odl

LP


bibi

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #7145 : 13 Maj 2008, 12:47:15
živjo

Vsem čestitke- bensonu za mladičke / lamina, valvasor in živa pa za razstavne uspehe  :)

Erika, ja našo Gayo pa metla in ostali pripomočki zanimajo boj za grizenje kot za kaj druga  :o, drugače pa ji bolje kot gospodinjska opravila gre od rok poležavanje in uživanje :D





lep pozdravček od Gaye sestrici Grace :)

lp petra



INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #7146 : 13 Maj 2008, 23:06:36

Živa spet krasne novičke in spet ste dokazale, da punce veliko zmorejo :) :) :)

Obožujem pse iz Garabe in sem zelo vesela pridobite BA. Ampak me je pa malo zmedlo. Če mislimo ta pravega psa, potem je Ostwind že dopolnih 6 let in ne razumem stavka je že na voljo za paritev ???

Pozdrav, Ines.

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


zivaoseli

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #7147 : 13 Maj 2008, 23:43:12
Ostwind je v odlicni formi!!!to pomeni da je že na voljo za paritve. tocno to kar pise!!!!


LP


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #7148 : 14 Maj 2008, 09:01:16
   Ojla!

   Ines, verjetno Ziva s tem misli, da je ze na voljo za paritve v tem delu Evrope.

  Nas Jack je pa prejsnji petek z gledaliscem gostoval v Trbovljah in sel pred tem se na obisk k svoji hceri Kani. Zgledalo je pa takole...









  Cao-Slavi



Tris

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #7149 : 14 Maj 2008, 09:03:25
živjo

Vsem čestitke- bensonu za mladičke / lamina, valvasor in živa pa za razstavne uspehe  :)

Živa šele sedaj sem zajadrala na vašo spletno stran in videla da imate res krasne, krasne lepotce. Se ni za čudit če pobirajo same zmage :o.

Eno takšno modro dogico bom tudi jaz imela nekoč.

Najlepši dar na celem svetu je prijateljstvo. In če ti je podarjeno pasje prijateljstvo, lepo te prosim, ne spreglej ga. Nikoli, res nikoli pa naj ti ne pride na misel, da bi ga zavrgel! Kajti najlepše kar se ti lahko zgodi je, ko ti pasji prijatelj zvesto vrača 100 X več kot si ti sam dal njemu !!!


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #7150 : 14 Maj 2008, 20:30:24
   Ojla!

   Ines, verjetno Ziva s tem misli, da je ze na voljo za paritve v tem delu Evrope.


Aja to pa že :)

Nemška doga v Zasavskem gledališču pa nič predhodne reklame o tem  ::) ::) ::)

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #7151 : 14 Maj 2008, 23:03:37
   Ojla!

  Sploh nimam pojma, a se dela kaj reklame v krajih kjer se gostuje- lahko pa povem, da smo 2.junija v Velenju:))

  Cao-Slavi



INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #7152 : 15 Maj 2008, 13:45:41
Jaz nisem nič videla  :( Škoda, da nisi prej povedala.

Sicer pa bo to soboto na Boču spet veselo in veliko nemških dog. Prisrčno vabljeni vsi lastniki in ljubitelji pasme :)




..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


kati06

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #7153 : 16 Maj 2008, 10:15:23
Pozdravljeni!

Redno prebiram to stran, ampak se bolj pogosto oglasim :-[.
Najprej vsem iskrene čestitke za osvojene naslove in vsem lastnikom  za novo pridobljene družinske člane.

Tudi meni je žal, da nisem vedela za to predstavo z dogicam.Pa tako blizu smo, bi pa ja šli malo pogledat.

Pozdrav tudi Tris-u, ki vidim da se je priključil na forum.

Ines kaj pa je to na Boču in kdaj se prične?

Hvala, lp Kati



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #7154 : 16 Maj 2008, 11:55:09
  Ojla!

  Sem dobila nove slike od Aldija in vam jih moram pokazat.

 



  Cao-Slavi



INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #7155 : 16 Maj 2008, 12:17:56
Kati gre za  piknik doga kluba na Boču, ki je vsako leto.  Začne se ob 12. uri. Baje bojo spet na sporedu zabavne igre in če utegneš pripeljati tudi Bessiko bomo zelo veseli :) :) :) Cilj pa je druženje, tako kot na najinem srečanju, na katerem si bila.  Za več informacij pa lahko pokličeš tudi Dejana.

Slavi ta pes ima fenomenalen pogled. Koliko je star?

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #7156 : 16 Maj 2008, 12:20:10
  Ojla!

  Aldebaran je rojen 07.06.2006- se pravi naslednji mesec 2 leti.

 CAO-sLAVI



andrazme

  • *
    • Prispevkov: 97
    • Točke: 0
  • moj lepi Oskar:)
Odgovori #7157 : 16 Maj 2008, 21:24:24
živjo vsem ljubiteljem nemških dog

vam moram povedati da sem resno ampak resno (poleg dalmatincev) zaljubljena v pasmo nemška doga...
mislim ko jo vidm že po teh vaših slikah mi zaigra srce ko pa jo vidim v živo pa bi jo najrajši odpelala domov
ne res to je najlepša pasma za moje pojme tako elegantni ogromni in na pogled mogoče strašni ampak h krati tako ljubeči...
doma imam dalmatinca toda moja nasednja pasma bo sigurno doga.
res srčno si jo želim in upam (kljub temu da so vsi proti družina fant...)da si jo bom lahko nekega dne privoščila



kati06

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #7158 : 16 Maj 2008, 21:50:53
Ines hvala in upam, da nam bo uspelo, ker bi se mi res prileglo malo zabave. ;D

Lp, Kati



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #7159 : 16 Maj 2008, 22:04:21
   Sem dobila nove slike od Aldija in vam jih moram pokazat

Pismo je lep!!!

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #7160 : 17 Maj 2008, 09:19:03
Jaz pa imam sončna očala   ;D

Eucador from BenSon house!



L.p.Benjamin



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #7161 : 17 Maj 2008, 09:20:55
Pismo je lep!!!

Ne samo, da je lep, tudi fotograf se je potrudil in slikal v pravem momentu iz pravega kota! Bravo za oba! Aldi izgleda fantasticno. In ce je njegov karakter tudi v zivo tako ponosen kot je videti iz slike...potem si naj lastniki nabavijo alarm! :D Pa prav lepo belo kravato ima, skoraj tako lepo, kot moja Simply  :P

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #7162 : 17 Maj 2008, 10:11:02
Slavi Alderbaran je pa res krasen :-|~. Drugače pa skoraj ne verjamem, da je že 2 leti mimo :o

8)


kati06

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #7163 : 17 Maj 2008, 11:13:41
Živjo!

Kdo mi lahko pomaga? Nikakor ne morem prilepit slikic!! :'( :'( >:( >:(



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #7164 : 17 Maj 2008, 11:16:33
Kdo mi lahko pomaga? Nikakor ne morem prilepit slikic!!
Preberi temo Vstavljanje slik. Če po tem še vedno ne bo šlo, jih lahko pošlješ meni na mail, pa jih bom jaz kasneje objavila ;)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #7165 : 17 Maj 2008, 18:27:12
Čaw,

ja, res, Aldi je tudi meni prekrasen, čudovit, poglejte to glavo  :o WOOOW, mislim, špica,

L.P.P. Špela

P.S. BenSon, glede na to, da ima moj Costa na enem učku monikel oz. črn flek čez uč in na drugem sivega, izgleda prav posrečeno, me spominja na Miki Miško  ;D



El Corazon

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #7166 : 17 Maj 2008, 21:05:25
Michelin Man meet El Corazon during the trip  :o



BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #7167 : 18 Maj 2008, 21:05:25
Slike naših mladičev od Bess from long neck-Ares kateri so danes stari 10 dni!








L.p.Benjamin!



zivaoseli

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #7168 : 19 Maj 2008, 13:30:19
Lep pozdrav ;D

Tudi ta vikend je bil pasje obarvan. V soboto sva s Ksenijo krenili na pot proti Bratislavi, kjer se je na njihovem sejmišču, imenovanem Incheba, odvijal CACIB. Nemške doge, ki jih je bilo 48, je sodil čeh Milan Krinke.
Valdez je zmagal razred mladih, proti lepemu psu Figaro Modry Efekt. Uskaya je zmagala svoj razred vmesnih, kjer sta bili še 2 psici. Kasneje je dobila še RCacib, kajti CACIB med samicami je dobila zelooo lepa psička Legend v. Gigantic Blau, vzrediteljice Reke Fulop. Za izbor BOB med modrimi so se potegovali 2 psa in 2 psici, BOB pa je odnesel komaj 12 mesecev star Valdez, ki trenutno raztura kjer koli se pojavi! :o >:D >:D
Sledile so rumene doge, ki jih je bilo bol malo, nato pa veliko število tigrov. BOB je prejel Ulaop Della Baia Azzurra.
Zadnji so bili se črni in harlekini.  BOB med črnimi in harlekini je prejel pes iz razreda šampionov iz Češke, ki sem ga videla prvič in se njegovega imena ne spomnim. Prejel je tudi Cacib med črnimi in harlekini, Rcacib pa je prejel Fly to success. Na razstavi smo opazili tudi družino grad, ki je prišla s svojim Atosom D'Iskandar, ki je zmagal razred vmesnih samcov harlekinov.

Po razstavi sva v vsej vročini z Valdezom čakali na BEST mladih, ki ga je sodil Hrvat Skok, vendar Valdez ni prišel v ožji izbor. BEST FCI 2 nisva čakali, saj se nama je mudilo domov, kajti Rumba je bila v Milanu že v visokem štartu za kotitev.

Skotila je 8 zdravih malih dogic, 3 modre in 5 črnih. Vsi smo zelo zadovolni, predvsem očka Valdez.

Slik iz razstave je zelo veliko, zato jih ne bom limala tukaj gor, lahko si jih pogledate v mapi Bratislava na naslednjem linku:

http://oseli.moj-album.com/
http://www.email.si/apps/es_gallery/p.php?id=522734
 


Naslednji vikend počivamo, potem pa kmalu na Championat de France! ;D ;D ;D ;D ;D



kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #7169 : 19 Maj 2008, 14:24:30
Živjo!
Tudi mi smo našo Zaro PG spet malo slikali, samo povodec nam je malo nagajal  ;)



Ana, Zima PG je siva. Tudi tvoj Marshall je  8)
Vsem čestitke za razstavne uspehe in BenSon-u za luštne mladičke!

Lp, T.