Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2657415

Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #1590 : 27 Junij 2006, 02:00:34
Čestitke!  :D


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1591 : 27 Junij 2006, 07:31:23
  Pa se mal slikc nasih fantov ;) ;)

Čestitke ! Ti, a imaš vse tri fante ? Ha, ha, ha, lahko malo zmešava, jaz imam pa skoraj same punce. Pa kaj se to narava letos poigrava, enemu vse, drugemu nič ali skraj nič.

Mene so celo "obtožili", da sem namerno špekulirala in čakala do zadnjega ugodnega  dneva paritve, da bi zanalašč imela same punce  ;D. Me prav zanima, če ima ta trditev podlago. ::)

Še eno vprašanje: Silvester ima ob lulčku, ne ob korenu spodaj, ampak bolj pri vrhu, na vsaki strani dve bunkici v velikosti buckine glave. A so to jajčka ? Saj še vidna niso vedno, ampak samo, kadar se napne. Kdaj pa se bodo začela spuščati v vrečke ? Oz. od kdaj naprej moram delati paniko, če jih nebo tam notri ? Jaz imam vedno probleme s temi jajčki, Zoki jih je imel, samo so taaaako dolgo bile majhne, da sem že po forumih skakala zaradi tega, sedaj pa ima velika za eno žemljo, kadar leži na hrbtu. ( pa črna so, ker so mu jih naše čivave in Betka skoz grizle  >:( )

Siempre Amigo, slikeeeeeeeeeeee  >:(

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1592 : 27 Junij 2006, 07:34:13
 :o :o valvasor kaka lepa siva ušesa. Tale fotka je pa ljubezen na prvi pogled :-* :-*

Lp nina



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1593 : 27 Junij 2006, 07:54:55
Od sobote imamo novo tigrico RadaMadavo  :) Sedaj je stara šest tednov in je že prava porednica. Nekateri ste jo pa tako ali tako že spoznali, kajne?










ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1594 : 27 Junij 2006, 08:02:15
čestitke za novo pridobitev :o :o
Lp nina



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1595 : 27 Junij 2006, 09:09:27
Kako je lepa  :o Čestitke  8)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #1596 : 27 Junij 2006, 09:17:19
Gia čestitke za leglo!

Slavi...ubijalske pobe maš doma  :-* :-* :-*

Sar tudi tebi čestitke...ampak kako da je punca stara šele 6 tednov  ???

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #1597 : 27 Junij 2006, 09:21:08
   
  To sta bila Nacho in Zim. Si pa nehote izdala, da nasa bejba ne hodi sama na sprehod  :D :D :D

   Cao-Slavi

 :D :D :D

To je pa tako, če imaš očeta, ki je skoraj tako nor na pse kot jaz, pa potem vsakogar pridno zasliši. Ko sem prišla jaz domov iz sledenja jih že ni bilo več. Drugič naj se oglasijo vsaj na sladoled.  ;)


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1598 : 27 Junij 2006, 09:56:43

   SAR, kdo je pa dal mladica od doma ze pri 6 tednih???????

   Misa- jajca to verjetno niso, bi morala bit pa le malo vecja od bucikine glave  ;)

  Urska- saj berejo tole in bodo mogoce naslednjic prisli na sladoled....samo naj ti izdam, da ga moras imet velikooooooooo  :D :D

   Cao-Slavi
   



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1599 : 27 Junij 2006, 10:00:53
  Pa se malcek z druge strani




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1600 : 27 Junij 2006, 10:05:31
  Pa se malcek z druge strani

http://i74.photobucket.com/albums/i280/valvasor/antares-014.jpg

Malo dražiš? :o :P Ob pogledu na tegale hitro lahko pridem iz Corsota spet nazaj na doge ::)

Lp nina



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1601 : 27 Junij 2006, 10:09:08
Slavi, a imata ta dva malcka se kje kaj pik ali smao po glavi? Tale s sivimi uhlji je res carski ... (ceprav ZZ Top je se vedno zmagovalec)
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1602 : 27 Junij 2006, 10:28:01

   Sivi ima samo se na riti sivo piko, harlekin pa ima se 3 vecje crne in pa nekaj malih. Se pa vsak dan kaksna pokaze.

  CAo-Slavi




irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #1604 : 27 Junij 2006, 10:54:00
Siempre Amigo čestitke za malčke :-*

SAR lušna punca :-*, koliko imate zdaj dog?

valvasor super slike prečudovitih lepotcev. :-*

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #1605 : 27 Junij 2006, 11:07:23
Malo dražiš? :o :P Ob pogledu na tegale hitro lahko pridem iz Corsota spet nazaj na doge ::)

Uf, Nina, se popolnoma strinjam s tabo :o samo da bi jaz zamenjala hovija za dogo :P



Siempre Amigo

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #1606 : 27 Junij 2006, 11:15:04
in še imena:
Punce:
siva - Gloria
siva - Goochie
črna - Genesis
črna - Geisha
črna - Gill T.

Fantje:
siv - Gotti
siv - Guliver
harlekin - Gallileo
črn - Gadjo
črn - Ghandi

I wonder if danes think poodles are members of a weird religious cult.


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1607 : 27 Junij 2006, 11:31:25
Siempre Amigo luštni, luštni. 
Mamica je pa res srečna, kajne?
Imena so super, najboljše ime mi je Geisha  ;D ;D

Irenchy sedaj imamo 4 nemške doge. Zanimivo kako so se ujele s tamalo. Ko gremo ven s Toro in Rado se obnaša kot prava starejša sestra. Tamalo celo nosi na hrbtu, ko hodi (seveda jo ves čas držim) in to počne čisto počasi, da ja ne bi bilo kaj narobe. Skupaj spijo, se igrajo ....  Jaka in Belka ( naši dve mački) sta pa tako sočutni z njo, da kar komaj verjamem. Celo kadar je, jo pustita na miru, kar je čisto nekaj novega zanju  :o.
Da smo jo dobili slaba dva tedna prej ni nič slabega  ::). V tem primeru res ne ;).



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #1608 : 27 Junij 2006, 11:41:32
Da smo jo dobili slaba dva tedna prej ni nič slabega  ::). V tem primeru res ne ;).

Zakaj v tem primeru ni nič slabega?  ??? Po zakonu bi mladički morabi biti pri vzreditelju do 9. tedna!



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1609 : 27 Junij 2006, 11:50:30
Zakaj v tem primeru ni nič slabega?  ??? Po zakonu bi mladički morabi biti pri vzreditelju do 9. tedna!

Velika večina psov pride v nov dom pri 8ih tednih. In kdo tukaj gleda na zakon?
Zakaj smo mi psa vzeli domov prej je samo naša skrb in skrb vzreditelja. Niti vam ne želim takšnih stvari pojasnjevati, ker tudi sama ne dobim določenih odgovorov, na katera zastavim vprašanja  ;).



_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #1610 : 27 Junij 2006, 11:58:16
čestitke vsem!! ;) vam zavidam vse te male cukrčke ;D

Siempre Amigo meni se imena za malčke zelo dopadejo. Najbolj Ghandi :D

SAR če ni skrivnost, od kod pa je vaša malčica?

lp, Tina



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1611 : 27 Junij 2006, 12:12:14
   Misa- jajca to verjetno niso, bi morala bit pa le malo vecja od bucikine glave  ;) 

Ja, srčno upam, da potem res niso glavce od bucke  :o

_lily_,

tole leglo se je skotilo na koncu moje ulice,  v Šiški.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1612 : 27 Junij 2006, 12:13:23
siv - Guliver

tole je pa seveda zmagovalno ime.  ;)

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #1613 : 27 Junij 2006, 14:57:36
   SAR, kdo je pa dal mladica od doma ze pri 6 tednih???????

   Misa- jajca to verjetno niso, bi morala bit pa le malo vecja od bucikine glave  ;)

  Urska- saj berejo tole in bodo mogoce naslednjic prisli na sladoled....samo naj ti izdam, da ga moras imet velikooooooooo  :D :D

   Cao-Slavi
   

Bomo uredili  :D

Ponavadi imam enega za ljudi pa enega nečokoladnega za štirinožce. Smetano pa ponavadi oboji popapcajo  :P


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1614 : 27 Junij 2006, 15:51:32
Velika večina psov pride v nov dom pri 8ih tednih. In kdo tukaj gleda na zakon?
Zakaj smo mi psa vzeli domov prej je samo naša skrb in skrb vzreditelja. Niti vam ne želim takšnih stvari pojasnjevati, ker tudi sama ne dobim določenih odgovorov, na katera zastavim vprašanja  ;).

Jaz bom spustila vprašanje o starosti, me pa zanima kako vama vse to znese ?? :o Glede na to, da so vsi vajini psi še sorazmerno mladi, ... jaz definitivno nimam dovolj časa, za kaj takega. Vse pohvale glede organizacije, če vama vse to znese, kot je treba.

Lp nina



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1615 : 27 Junij 2006, 16:43:10
tole je pa seveda zmagovalno ime.  ;)
Se strinjam  ;)
Joj kakšni cukri. Vsi po vrsti. Sem kar jezna nase, da prenavljam  ;)
lp
T.

8)


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1616 : 27 Junij 2006, 16:59:30
Jaz bom spustila vprašanje o starosti, me pa zanima kako vama vse to znese ?? :o Glede na to, da so vsi vajini psi še sorazmerno mladi, ... jaz definitivno nimam dovolj časa, za kaj takega. Vse pohvale glede organizacije, če vama vse to znese, kot je treba.

Lp nina

No naš dan zgleda nekako takole:
Vstajamo pred šesto zjutraj, najprej poštimamo sebe ob pol sedmih grem ven z dvema, ob osmih še z dvema do devetih smo doma, ker je zdaj neznansko vroče. Dejan pelje na poligon ostale in z njimi dela kakšno uro. Nato jih hranimo in sedaj ko je vroče imajo celo spodnje stanovanje v hiši za čez najbolj pasje ure za lenarjenje v hladnih prostorih. Potem pride spet v poštev čas po 20. uri za obilo divjanja in dirkanja na društvu, medtem ko midve s Kali delava poslušnost, agillity ali karkoli drugega. Potem jih zvečer spet hranimo.  Med dopoldanskim časom  sem  večino časa z njimi spodaj in čistimo njih in prostore. Popoldan si jaz vzamem čas za kakšno učenje, Dejan za počivanje ( je bolj pri ta zaspanih  ;)). Ko imava obadva čas se spokamo v avto in odpeljemo na kakšen dolg sprehod s tavelikimi, ki to zdržijo. Seveda pa včasih priskoči na pomoč še kdo od staršev in prijateljev.
V bistvu sploh ni težko samo če te to veseli. Kakšni večdnevni dopusti pa odpadejo, vendar nama ni žal, ker lahko skozi vse leto uživava v družbi svojih pesjanarjev. Odločila sva se pač za takšno življenje in poti nazaj več ni. Če bi se morala odločiti še enkrat bi se odločila isto. Me pa zelo veseli, da nimamo nobenih problemov s sosedi. Nekateri so prav presenečeni, ko jim povem koliko nas že je, jim ni jasno, kako da se jih nič ne sliši.
Seveda pa pride kakšen dan, ko se ti glih ne ljubi ampak potem padeš hitro spet nazaj v vsakdan, ker moraš.
Verjetno bi lahko ostali, ki imajo več psov povedali podobno.



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #1617 : 27 Junij 2006, 17:02:42
SAR, kaj pa služba?

Drugače imata pa idealen dan :D vama kar zavidam :-\ ;)



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1618 : 27 Junij 2006, 17:14:27
SAR, kaj pa služba?

Drugače imata pa idealen dan :D vama kar zavidam :-\ ;)

Jaz večino službe naredim doma, Dejan je pa zaposlen in dela (na srečo 8 ur na dan) redno 5 dni v tednu. Itak sem pa človek, ki ne more biti dolgo na miru in mi je takšno življenje pisano na kožo. Je pa to kar velik finančni zalogaj in zato sva načrte o družini malce prestavila (si pridobivava izkušnje o vzgoji  :D :D :D) in morala sva tudi marsikakšno razvado zaradi denarja likvidirati iz življenja.
Največji stroški so bili do sedaj, ko sva predelovala spodnje nadstropje. Ampak sva se nekako znašla.
Moji starši so bili sicer malce zaskrbljeni na začetku, sedaj pa pravijo, da sem itak že od malega vlekla živali, ki sem jih našla na ulici domov v 10.nadstropje v stolpnici. Seveda so morale kmalu tudi nazaj.  ::) ::), ker me mami ni glih razumela, da so takooo zelooo boge. Pa da en pudeljček in papagajček pa res nista razlog, da ne bi imeli še kakšnega psa ali mačka ....
Na srečo imam okrog sebe kar nekaj ljudi, ki me sprejmejo takšno kot sem in me podpirajo.
Dejanova mati pa pravi, da mu je to tako ali tako že v krvi. Njegov dedek je imel namreč doma 13 nemških ovčarjev (samo niso čisto sigurni ali so bili vsi za vojaške namene ali samo dva  :D)).
U glavnem. Tudi najin rodovnik z Dejanom se karakterno ujema ... :) :) .... Me prav zanimajo najini potomci  ::) ::)



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1619 : 27 Junij 2006, 17:16:40
SAR, kaj pa služba?

Drugače imata pa idealen dan :D vama kar zavidam :-\ ;)
Aja sem ti pozabila povedati, da lahko kadarkoli prideš in zamenjamo malo vloge - ti izdamo potrdilo za odobrilo koriščanja dopusta v tvoji službi. Zagotovo bi ga sprejeli  ;D ;D