Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2676816

search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #2820 : 05 Oktober 2006, 19:19:15
Po pravici povedano mi je voditeljica tako antipatična, da je dlje kot min. skupaj nisem mogla poslušat :-[ Ampak ko je kaj vprašala vprašanje niti ni bilo tako neumno.

Lp nina



Pa dajte no - saj sta bila pa psa fenomenalna, pa lastnika simpatična  ;D



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #2821 : 05 Oktober 2006, 19:21:19
SAR: Program sem našla, gledala pa nisem... Ne povem zakaj, ker je bil spet napad štoravosti in... no ja v zemljo se bom vdrla  :-[   :-[  :-[


Weelcom to the club  ;)



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #2822 : 05 Oktober 2006, 19:28:21

SAR, kako je pa kaj pri vas? Se že kaj dogaja?

Na katero črko bodo pa poimenovani vaši knedli? A boste štartali na začetku abecede?


O ja dogaja, dogaja ... Poglejte si našo lepotico (cca 2 dni pred rokom)



Koliko pravite, da nas bo?

Do sedaj so vsi rekli vsaj devet  ::)

Imena bodo na i (vrstni red From long neckovcev)  ;)

Lp, Ines!



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #2823 : 05 Oktober 2006, 19:58:38
Ines kako pa da boste mladičke priajvili pod psarno FLN čeprav sta z Dejanom registrirala svojo psarno? (Upam, da nisem preveč radovedna samo ravno mi je padlo v oči)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #2824 : 05 Oktober 2006, 20:07:07
Ines kako pa da boste mladičke priajvili pod psarno FLN čeprav sta z Dejanom registrirala svojo psarno? (Upam, da nisem preveč radovedna samo ravno mi je padlo v oči)

Pač sva šla pod psarno From long neck in najina psarna ni več aktivna  ;)

Nisi preveč radovedna Neyka - saj nisi edina, ki me je to vprašala. Meni pa tudi ni težko odgovoriti  ;) Lepo se imej!



BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #2825 : 05 Oktober 2006, 22:15:28
Ines mislim da jih bo najmanj 8!

L.p.Benjamin



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #2826 : 05 Oktober 2006, 23:33:30

   Ojla1

  Herra- lepa imena. Mislim, da jih bom kar nekaj uporabila:))

  Tecka- ti si pa tako nerodna, da ti bom raje kar enega dala, samo da se ne ubijes na mojih stopnicah, ko bos poskusala bezat  :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

   Cao-Slavi



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #2827 : 05 Oktober 2006, 23:36:26


    Ojla!

  Sem pozabila povedat, da je eno ime ze 100%- so ga ze izbrali novi lastniki. Crni samcek bo....BEAUTY SKY- po domace Sky  ;D ;D
 
  SAR- jaz pa mislim, da jih vec kot 6 ne bo.  Drugace bi bila mamo malo bolj polna.

  Cao-Slavi



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #2828 : 06 Oktober 2006, 07:42:53
Ines mislim da jih bo najmanj 8!

L.p.Benjamin

Najmanj osem  :o

Zdaj bom pa že res začela verjeti, da nas bo veliko.

BenSon kako je kaj z Bess?



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #2829 : 06 Oktober 2006, 07:45:16


 
  SAR- jaz pa mislim, da jih vec kot 6 ne bo.  Drugace bi bila mamo malo bolj polna.
Cao-Slavi
Pa še za primerjavo. Claudia pred dvema mesecema ...



in sedaj ...



Bolj polna  :o Meni se sploh ne zdi, da bi bila lahko bolj polna.

Me pa preseneča, da ima še vedno toliko energije. Sploh ni nič apatična ali pa lena. Na sprehodu se me pač bolj drži kot ponavadi. To je pa tudi vse.



BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #2830 : 06 Oktober 2006, 08:44:08
Najmanj osem  :o

BenSon kako je kaj z Bess?

Tudi mi že nestrpno čakamo mladiče.Kar se pa tiče Bess pa mislim da ji je že vse skupaj postalo tečno.

L.p.Benjamin



alanos

  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #2831 : 06 Oktober 2006, 10:06:11
S.a.r. na slici Claudia stvarno ne izgleda full puna...mogla bi biti puno jace okrugla od ovoga kako je sad.Ali neka te to ne zabrinjava,bolje je i za tebe i za nju da nema 10 ili nedaj boze i vise stenaca u prvom leglu...nije to lako ni za zenku ni za hranit a ni za udomiti.

Benson-koliko jos dana?

Da li se vidimo u Subotu na Zlatnoj Dogi Slovenije??? Ovo je upuceno svima aktivnima na forumu???

Evo jedna slika u konkurenciji "najduzi vrat njemacke doge"....

Pozdrav svima

Doge....moj stil zivota.....


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #2832 : 06 Oktober 2006, 10:45:15

U ja SAR,

 lahko je psica še bolj okrogla ;) ali pa bolj polna ;) imata Slavi in Alanos kar prav. Mi je pa zanimivo, da ne boš imela legla pod

svojo psarno, saj je bila s tem namenom najbrž ustanovljena ???- sicer pa želim zdrave knedlčke  ;D

lp erika


BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #2833 : 06 Oktober 2006, 12:31:59
Alanos če smo dobro preračunali bi mogla kotit 07.10.Tako da ne vem kako bo z udeležbo na zlati dogi.
(Alanos ako smo dobro brojili dane dođe 07.10.Tako da neznam ako ču doč na zlato dogo.)

L.p.Benjamin



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #2834 : 06 Oktober 2006, 13:12:45
   Ojla1

  Herra- lepa imena. Mislim, da jih bom kar nekaj uporabila:))

  Tecka- ti si pa tako nerodna, da ti bom raje kar enega dala, samo da se ne ubijes na mojih stopnicah, ko bos poskusala bezat  :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

   Cao-Slavi

K imenom dodajam se Bocaccio (upam da je prav napisano - je pa to pradavni (kaj jaz vem iz katerega obdobja) pisatelj, ki je napisal obupno dolgo stvar imenovano Božanska komedija)

Ja Tečka bi lahko še psa poškodovala - to bi blo pa huda napaka...minus pike pri Slavi  ;) So pa njene stopnice res ubijalske  ::) sem že enkrat pustila svoj komolec na njih  :-[

Drugače pa sem na net končno dodala slike iz Zagreba iz tabora Valvasorjev - iz kroga še pridejo ko mi uspe izvesti tisto kar imam v mislih z njimi  ;)

Aribana se izležava


Najlepsa glava - Leonardo FVL


Huda utrujenost



ZZ Top FVL  :-*


Zerberus FVL


Pozerka Belle de Jour Blusher Bluette

http://neyka-neon.moj-album.com/slike/357740/S5bMhNJlZFOcRjc8.jpg

Apacho


Prišli smo tudi do ugotovitve da je Leonardo po Jacku podedoval slabotne zadnje noge tako da tudi on ne more več stati  ;D


Ostale pa kdaj drugič ;)

Vsem pa veliko sreče pri leglih!

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #2835 : 06 Oktober 2006, 13:53:57
Ma, dobro...pa imena, ki so mi padala po glavi, kopiram še sem, ko vidim, da kar tukaj talate predloge.  ;D :-[

Citiraj
Braveheart
Bold and beautiful
Born to be wild
Baal (bog neviht in rasti; pomeni tudi "gospodar" ali "lastnik")
Bes (egipčanski bog rodnosti in rojstva)
Bellona (rimska boginja vojne ali nečesa podobnega)
Balder
Bacchus
Belenus (galski sončni bog)
Brigindo (boginja plodnosti)
Bran (irski bog zdravja)
Baku (dober duh)
Benten (boginja ljubezni)
Bau (sumerska boginja plodnosti)
Balanis (ena nimfa v grški mitologiji)
Balius (nesmrten konj v gr.mit.)
Bendis (boginja lova in lune)
Bia (boginja moči)
Black god

Meni osebno najbolj všeč Braveheart in Balius.  8)  :-[


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #2836 : 06 Oktober 2006, 14:03:37
   Tecka- ti si pa tako nerodna, da ti bom raje kar enega dala, samo da se ne ubijes na mojih stopnicah, ko bos poskusala bezat  :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Hehe Slavi, to bi bilo potem prvič, da bi se mi splačalo biti tak štor...
No pa še nekaj idej za imena...
Če bi izbirala v grški mitologiji: Bacchae ali Bacchantes, Balius, Balerophon, Bia ali Bias, Boreads, Boreas, Briareus, Bromios (če kateri že kaže kakšna nagnenja ;) )
Meni ljubša je Nordijska mitologija...: Baldur ali Balder (Odinov sin), Baudihillie (ena izmed valkir), Bestla (velikanka, mati vseh bogov), Beyla,Bjort,Blid (Freyine "pomočnice"), Bifrost oz. Bilfrost (mavrični most, pot v Asgard-nebesa), Borr (Odinov oče), Brynhild oz. Brunhilda  ;) (najlepša izmed valkir), Byggvir (bog žita), Bylgia (hči boga morja)...
Če se gremo po avtomobilih, ko smo jih že omenjali: Baleno, Bugatti, Bravo, Brava,...  :D
Lahko bi bili pa "mafijci": Big Ange, Bill Bonanno, Boopsie, Buddy Luongo, Blind Man Biaggio, Bingo Bosco, Bugsy Siegel...  8)
Ali pa vitezi: Bedivere, Bleoberis, Brumear - Brunor le Noir, Bel Desconneu, Batchee, Bernard de Tromelai, Bertrand de Blanchefort, Burkhard von Schwanden, Bedwyr (pri Arthurju se mi zdi da je bil, pa nisem sigurna, če je prav napisano), Bradwen, samo za lady mi tukaj zmanjka  :-[
Pa še nekaj kar tako: Briana - moč, Brychan - pikčast oziroma pegast, Bryce - hiter, Bychan - majhen hihi, Brenin - kralj, Beynon - zanesljiv, Bowen - mlad po srcu baje...
Ubistvu je idej veliko, samo meni se zdijo takšna "božanska", mitološka najboljša za dogice ;). Bi morala še malo po "buklah" pobrskat, pa trenutno nimam časa.
lp
T.
P.S.: Upam da nisem napisala kakšnega, ki je že bil, če sem se opravičujem.
Neyka: Moraš potem Mišine "stestirat, Slavine so čisto varne ;)

8)


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #2837 : 06 Oktober 2006, 14:10:21
Ubistvu je idej veliko, samo meni se zdijo takšna "božanska", mitološka najboljša za dogice ;).
Ma, midve imava iste misli!  :o Veličastnim psom pašejo veličastna imena.  8)


Taja_the_vizsla

  • *
    • Prispevkov: 105
    • Točke: 1
Odgovori #2838 : 06 Oktober 2006, 14:18:34
Neyka!

le en mali intermezzo.... Boccaccio je sicer lepo ime, vendar pa on ni napisal 'Bozanske komedije', pac pa je to storil Dante Alighieri. je pa Boccaccio napisal delo Dekameron, ki celo obstaja v slovenski televizijski verziji. Govorimo pa o koncu srednjega veka  (13. in 14. stoletje). toliko v popravek, da ne bomo ziveli v temi srednjega veka pri znanju knjizevnosti.

sicer pa le pridno limajte slikice z vasimi dogicami, ker so res prava pasa za oci   :)

lep pozdrav, laura in co.



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #2839 : 06 Oktober 2006, 15:59:35
S.a.r. na slici Claudia stvarno ne izgleda full puna...mogla bi biti puno jace okrugla od ovoga kako je sad.Ali neka te to ne zabrinjava,bolje je i za tebe i za nju da nema 10 ili nedaj boze i vise stenaca u prvom leglu...nije to lako ni za zenku ni za hranit a ni za udomiti.


Pa saj me nima zakaj skrbeti.  ;)

Število mi pa res ni pomembno - jaz pravim kolikor jih bo bog dal, toliko jih bomo imeli radi  ;D

Meni se pa Claudia zdi ful in komaj čakam, da bo vse skupaj zanjo.



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #2840 : 06 Oktober 2006, 16:04:50
U ja SAR,

 lahko je psica še bolj okrogla ;) ali pa bolj polna ;) imata Slavi in Alanos kar prav. Mi je pa zanimivo, da ne boš imela legla pod

svojo psarno, saj je bila s tem namenom najbrž ustanovljena ???- sicer pa želim zdrave knedlčke  ;D

Še enkrat Erika:

Mladički bodo: From long neck
Zakaj: Zato

Kaj je potrebno res vse argumentirati  :P

Miloš nam je super človek, s katerim je super sodelovati in s katerim imamo zelo podobno vizijo.

To je to.

Hvala za lepe želje!

Pa še en popravek: mladičkov ne bom imela sama - imela jih bova Jaz in Dejan !!!

Seveda  je bila s tem namenom ustanovljena, vendar nikjer ne piše, da mora biti aktivna  ;)

Alanos seveda se jutri vidimo na Zlati dogi. Dejan verjetno ravno sedaj vozi klopi, da bomo lahko jutri sedeli ;)



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #2841 : 06 Oktober 2006, 16:10:24
DANES OB 18.URI NA KANALU A SPET NEKAJ DOGAŠKEGA  :o :o :o



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #2842 : 06 Oktober 2006, 16:19:14
S.A.R tudi jaz vam želim en kup zdravih mladičkov!!!kakšen pa je oče(barva pa to...)
upam da tega odgovora še nisem spregledala ;D
lp                        Zala



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #2843 : 06 Oktober 2006, 16:25:39
DANES OB 18.URI NA KANALU A SPET NEKAJ DOGAŠKEGA  :o :o :o
Vsaj en program, ki ga imam naštelanega  ;D  ;). Hvala za informiranje, drugače bi sigurno zgrešila ;)
lp
T.

8)


troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #2844 : 06 Oktober 2006, 16:36:56
Hoj!Sem imel cel kup drugih stvari in sem malo manj aktiven tukaj ::)!
Sem pa kar pridno bral ;D.
Moja razlaga "priimka" psov zakaj to in ne tisto;
jasno je da je fln že poznana "znamka" in posledično tudi lažje delo za prodajo,
to mi je nekako bolj jasno za legla tistih, ki nimajo kakšnih vzrediteljskih namenov,...

Prišli smo tudi do ugotovitve da je Leonardo po Jacku podedoval slabotne zadnje noge tako da tudi on ne more več stati  ;D

:o a, zdaj vem po komu so "odpovedajoče" zadnje noge; po atu in dedku :D
pa še dokaz


No kdaj pa kdaj pa še vseeno odidemo na kakšen potep(z avtom seveda ;D)

sončni zahod na barju



Pa še to; čestitke za leglo oz. legla če sem koga pozabil :P!
Vsem ki pa to še pričakujete pa čim več sreče v naslednjih dneh ;).

lp aleš



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #2845 : 06 Oktober 2006, 16:41:13
S.A.R tudi jaz vam želim en kup zdravih mladičkov!!!kakšen pa je oče(barva pa to...)
upam da tega odgovora še nisem spregledala ;D
lp                        Zala



Hvala za lepe želje!

Oče je pa Adonis From long neck - harlekin

najdeš ga pa tule: http://www.doggedog.net/

lp, Ines!



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #2846 : 06 Oktober 2006, 16:42:56
Vsaj en program, ki ga imam naštelanega  ;D  ;). Hvala za informiranje, drugače bi sigurno zgrešila ;)
lp
T.

Malenkost tečka  ;)



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #2847 : 06 Oktober 2006, 16:46:31

Sem pa kar pridno bral ;D.
Moja razlaga "priimka" psov zakaj to in ne tisto;
jasno je da je fln že poznana "znamka" in posledično tudi lažje delo za prodajo,
to mi je nekako bolj jasno za legla tistih, ki nimajo kakšnih vzrediteljskih namenov,...
 


Zanimivo razmišljanje ljudi, ki na vzrejo gledajo komercialno  :)


Troy lepe slike!



troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #2848 : 06 Oktober 2006, 16:59:50
Zanimivo razmišljanje ljudi, ki na vzrejo gledajo komercialno  :)

Ines pa kdo si ti da poznaš moj pogled na vzrejo ????
Kakšen "madžioničar"?
Katerih "ljudi", to je moje razmišljanje, sem pa prepričan da nisem edini.

Pa nam (mi) razloži drugo verzijo, in ti mogoče verjamem! ;)

lp



mark

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 1
Odgovori #2849 : 06 Oktober 2006, 17:06:25
Troy , kje pa živite vi,če hodite po marostu, tudi jaz sem iz tega konca in imam sivčka, starega deset mesecev. Mogoče se bomo pa kdaj srečali.Fino bi bilo, jaz dostikrat hodin na Sv. Ano, nad Podpečjo, sem pa iz Vnanjih goric.


Lep pozdrav Mark