bradati škotski ovčar [Bearded Collie]

kathy · 514390

Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #480 : 20 April 2010, 22:54:29
Krasno je šla :)  Ja, upam, da vas kmalu vidim na kakšni tekmi in celo zbirko bradačev :D  Sem prav navdušena, da se pojavljajo med agilitaši :D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


MANDY

  • Gost
Odgovori #481 : 21 April 2010, 10:21:54
Ne me nismo bile na tekmi, smo bile v MB na razstavi. Je pa tako pri nas, da z Bello delava RO saj sem za agility jaz preveč smotana  :-[ ne pes ona bi bila za stvar. Ida je pa preveč trmasta in plašna, šele zdaj ko ima konkurenco lahko delam poslušnost z njo. Je pa res, da ko je bila mlada nisem imela časa za treninge - služba pač. In zelo dolgo smo se "borili", da je šla normalno na sprehod, čeprav je nora na igrače v drugem okolju jo ne zanima nič, na hrano pa sploh ne pada, žal  :-\.  Zadnje čase se je Ida full poboljšala in prvič nima navidezne brejosti iiiiii  :-*.



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #482 : 23 April 2010, 23:09:05
Meni je tudi tako fajn bradice gledat na agiju  8)

Flo tudi na hrano ni nič navdušena. Ampak. če je pa kakšen drug pes zraven pa poje, samo zato, da drugi ne bi mogel.  ::)



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #483 : 29 April 2010, 22:10:29
Mi smo imeli pa danes za spremembo malo "naše" družbe  :P
Nas je obiskal Kan.  :)
Sicer je bilo kar fajn vroče ampak tto kana ni motilo preveč  :P Flo je bila pa srečna, da smo prišli do voda, hehe  :)




lp  :)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #484 : 30 April 2010, 08:28:56
Evo, obljubljen posnete Ai-ja na treningu....sedaj je star 13 mesecev in to mu je bil  tretji parkur in prvi parkur z več kot 15 ovirami, v bistvu prvi zaresni brez slaloma, ker ga še ne znava :D  To, da sem vmes parkur pozabila, prosim ne upoštevajte  :-\  je pa tam lepo vidno, kakšen lep obrat ima in lepo sledenje :)

http://www.youtube.com/watch?v=t5jCvZzRDRA


*star*.....voda pa je pri nas obvezen element sprehoda, če ni vode sploh ne gremo tja na sprehod, ker biti blaten, moker, pokrit z listki in v bistvu kot svinja, je bistvo sprehoda :)     Mu pravimo, da je shapeshifter iz psa v prasca  :o


Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #485 : 30 April 2010, 08:35:17
Felina, super vama gre.  :o :o   Vsaj Aj-u, no. :P  >:D >:D  hec, hec... 

Je fino gledat take bradice na parkurju. Navdušenje in dlaka.  :D :D



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #487 : 30 April 2010, 11:32:57
Felina, super vama gre.  :o :o   Vsaj Aj-u, no. :P  >:D >:D  hec, hec... 


Zloba  ;)  >:D
Felina, super sta. :o O, Ai je čisto svetel. :o

Ja, Ai-je med blondince stopil, baje se mu bo barva potemnila za kakšen odtenek, ko preide par let :)



Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #488 : 30 April 2010, 14:54:15
Haha, ja voda je zakon  :P Sploh, če je kakšna mivka še zraven, da se po kopanju lahko fajn noter povalja to je pa sploh zabavno  :D

uuuh, kok jee Aii veliiik.  8) Pa res ima ogromno dlake, hehe.
Sem že pomoje 100x povedala, da so mi svetle bradice fuul lepe.  :)
Iin, super vama gre. Všeč mi je, ker je tako samozavesten  :)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #489 : 30 April 2010, 15:05:47

uuuh, kok jee Aii veliiik.  8) Pa res ima ogromno dlake, hehe.

Meni se pa sploh ne zdi tako velik in zadnjič, ko smo ga merili je imela samo 54 cm...tako, da mislim, da je več na tej dlaki in veliki glavi, bolj optična varka :). Ja, samo zavesti pa mu  ne primanjkuje ravno, edino nabiralcev regrada v tisti pozi z ritjo v luft se pa na smrt boji, to pa še vedno ni prebolel :)

Jaz pa imam raje temnejšo rjavo, kot tole blond zadevo in komaj čakam na kakšne odtenke :)   


Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #490 : 30 April 2010, 15:11:43
A, poj pa res ni tako zelo.  :) Flo je pa 52cm. Pa tudi večja zgleda zaradi dlake. Če je pa mokra je pa nikjer ni, pa še zelo je suha.  ::) So ji pa 1x na razstavi v Lj se mi zdi, napisali, da je zelo visoka psička.
Haha, zakaj se pa te "poze" tako boji?  :)

lp



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #491 : 30 April 2010, 15:54:42
Ne, sploh ni visok, je pa tudi on po teži bolj med dahavci. Nič ga ni skupaj :) Sem na razstavi mislila, da bom kregana zaradi tega, pa ni nič komentirala, tako da očitno še ni tako grozno :D

Ne vem zakaj se boji te poze, mu nikoli ni nihče nič naredil, tako da pojma nimam. Pač, čudna je.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #492 : 12 Maj 2010, 20:40:05
Za tiste, ki bi želeli preizkusiti pašni nagon, se lahko pridružite v nedeljo. Več info http://www.britanci.com/aktualno_pasnja.htm



afna

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #493 : 08 Junij 2010, 10:56:49
Pozdravljene,

sem nova na forumu, hkrati pa tudi nova ponosna lastnica 9-tednov starega Sky-ja iz psarne Sagena.
Psiček je pri nas od nedelje, tako da se še navajamo drug na drugega. Trenutno se ubadamo z lulanjem in kakci. Upam, da ga kmalu naučimo, da ne bo lulal in kakl povsod kjer mu paše.
Upam, da naju sprejmete medse  :-[

Rada bi kak nasvet glede nege in prehrane, vzgoje in šolanja...

Še ena slikca našega lepotca...




MANDY

  • Gost
Odgovori #494 : 08 Junij 2010, 11:22:22
Pozdravljena afna, lep kuža kar hitro se bo navadil čistoče, boš videla.
Čim prej naj spozna zunanji svet, pelji ga naokrog, spodbujaj ga če ga bo strah igraj se z njim , če je požeruh si pomagaj s hrano.
Naj na lep način sliši čim več različnih zvokov (avto, zvonec, balon, pok....)upam, da ni plašljiv. Veliko užitkov ti želim. ;D



afna

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #495 : 08 Junij 2010, 12:26:31
Hvala!

Sky je že pravi scrkljanec - je bil tudi pri prejšnjih lastnikih prava mala maza, tako da zaenkrat ni plašen, poleg tega pa imamo dva otroka (3 leta in 1 leto), tako da bo kar hitro spoznal veliko zvokov  ;D
Pridno ga navajamo kje naj opravlja potrebo, tako da upam, da ne bo več dolgo treba čistiti kakcev.

Zanima me glede prehrane - zdaj je na briketih Golden Eagle Holistic Health Puppy Formula 28/17 in konzervah Eagle Italia Holistic Natural (različni okusi). S čim hranite svoje kužke? In kako je glede priboljškov? Zaenkrat jih še nisem kupovala, bo pa treba, da ga bomo lahko nagradili za vsak uspeh.



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #496 : 12 Junij 2010, 13:36:07
Afna, dobrodošlaa  :)
Luštna bradica  ;D

Mi imamo pa s hrano kar velike probleme. Saj še vedno noče nič jesti  ::) Smo imeli kar veliko različnih vrst briketov, ampak nič od tega ne je. Edino Orijen je rada pojedla, ampak je bila ta hrana zelo "premočna" za njo.
Tako, da najbolje, da se nekaj proba in vidi ali mu ustreza ali ne.
Priboljške pa midve s flo ne uporabljava, saj tudi, če jo nagradim z njimi jih izpljune ven in čaka na žogo. Tako, da imava igračo in je srečna  :)





lp



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #497 : 14 Junij 2010, 17:55:05
afna...pozdravljena....srčkan o bitjece imaš :)  kot vse bradice  :-*

*star*, kdaj bom vaju videla na tekmi?. Midva z Ai-jem kar lepo trenirava in septembra bova menda štartala, če bo šlo vse ok :D   Tukaj pa ena njegova fotka, ko sva dirjala po ravni liniji. Se je spremenil v oblak (mu pravimo, da je shapeshifter :D) :) Sem tudi vesela, ker na tekmah videvam vsake toliko kakšno brado, ampak nobena ni konstantno prisotna...mi je kar žal za to   :( 


Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #498 : 14 Junij 2010, 18:45:16
Tale pa zgleda kot kakšen bombnik! Se ga bo za bat, ko bo prišu na tekmo!  :o :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #499 : 14 Junij 2010, 18:57:18
Ja, saj se tako tudi obnaša.....zruši celo oviro z vso silo, pa sploh ne zazna.... ga tank kličemo, ker ko je v afektu dela ali igre ne vidi, ne sliši, ne čuti.....ima več oblik (zato shapeshifter) in sicer obliko prasca, tanka, plišastega medvedka, vidre   ::)  Rada ga imam samo v obliki plišastega medvedka, ker le takrat je normalen, ampak žal je to le kratko obdobje, zgodaj zjutraj, ko se on še ne bi vstal, je mehki, puhasti in čist, z vsako naslednjo minuto njegove budnosti je stanje hujše in bolj ogrožajoče za nas   ;)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #500 : 14 Junij 2010, 19:06:37
Si grozna...  :P ;)

Kakšen je pa direkten prevod tele besede?

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #501 : 14 Junij 2010, 20:04:50
Haha, super slikce  :)
Prideva to soboto na tekmo  :)



viva

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
  • skype: ursa.modic
Odgovori #502 : 14 Junij 2010, 21:26:10
Haha, super slikce  :)
Prideva to soboto na tekmo  :)

Pridemo navijat, če bo le čas!  Upam da bo tudi Admiral tekmoval :)


Tequilla

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 0
Odgovori #503 : 15 Junij 2010, 07:58:13
Ojla, kje bo tale tekma? Ker mi gremo v soboto najbrž proti Ljubljani na Dobrodelni piknik kosmatincev v Tivoliju in če bo kje v bližini si bi jo mogoče tudi mi ogledal! ;)

Najlepši in najbolj iskren poljub je ta,
ki ti ga s svojim smrčkom tvoj kosmatinec da.

www.bewitcheddreams.com
http://www.facebook.com/maja.frelih


afna

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #504 : 15 Junij 2010, 08:50:50
*star* joj kakšna lepotička je Flo!  :o

Felina Ai je pa hiter kot raketa!  :D

Tudi pri nas je malo težav s hrano. Brikete zavrača vse po vrsti, oz. mu jih moram malo mešat s konzervami, da vsaj kaj poje. Hm, ne vem kako ga bom navadila, da bo jedel brikete  ??? Danes zjutraj je vsaj jedel kot je treba, drugače je prav kriza. Čez dan skoraj ne je, pije zadosti, zvečer je pa lačen kot volk, tako da smo malo prilagodili urnik. Je drugače dobil zadnji obrok med 18. in 18.30 uro, zdaj pa dobi še ok. 21-ih, pa smo zunaj skoraj do 23-ih. Ponoči smo nehali vstajat in ga vozit ven. Lula lepo na pleničko, edino kak kakec mu uide kjer se mu zljubi. Zjutraj ga malo pred 6. spustim ven, pospravim kakce, pomijem po tleh (z vodo in kisom), divjam z njim zunaj, zamenjam vodo, mu dam za jest, počakam da opravi svoje, skačem do neba, ko mu uspe lulat in kakat tam kjer ga navajam, potem pa dirkam v službo. Čez dan je sam max. tri urce. Je pa prava mala brihta - na ukaz se vsede, da tačko, prostor... sem res presenečena kako hitro se uči. Pa pravi mali dobrovoljček je.

Naslednji teden ga peljemo k veterinarju, da ga vpišejo v slo. register, pa da se zmenimo glede cepljenj, prehrane itd.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #505 : 15 Junij 2010, 08:58:12
*star*...ti pa tudi prideš samo na tekme, kjer mene ni, v bistvu si nas bo večina iz mb-ja vzela malo dopusta ravno ta vikend....saj ne morem verjeti.

andreja....shape shifter pomeni spreminjevalec oblike :D

Tequilla...tekma bo v Železnikih, ni ravno 5 minut iz Ljubljane  ;)

afna...recept za neješčega psa in na splošno za dobro vzgojo....psa ne hrani iz sklede, ampak mu dajaj hrano za dobro opravljeno delo, se pravi, da se ga hrani med sprehodi za odpoklic, za izdelavo trikcev itd. Tako si prisiljena z njim delat in se ukvarjat in na ta način vedno potrjuješ pozitivno vedenje in skoraj ne omogočaš negativnega, ker ni časa :D Moji mladiči do skoraj 7 mesecev ne dobivajo hrane v skledo, ampak iz roke, razen ob redkih prillikah, ko se nimam časa preveč ukvarjat z njimi. Kaj s tem dosežeš? Da pes vidi vrednost v hrani in mu je dejansko hranjenje zanimivo, je nek ritual lovljenja in služenja hrane, kar smo psom z strežbo odvzeli in je pomemben del njihovega bivanja. S tem se tudi poveže z lastnikom, saj to zelo pomebno funkcijo v življenju opravljata skupaj :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


afna

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #506 : 15 Junij 2010, 09:06:38
Hvala za nasvet! Sem že razmišljala v tej smeri, ker ga vedno, ko kaj naredi, pohvalim, skačem do neba in mu dam briket - edino tako jih je jedel, drugače bi se gostil samo s konzervirano in kuhano hrano.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #507 : 15 Junij 2010, 11:29:46
afna...moja brada ( v bistvu vsi moji psi) so blazno ne požrešni, ko dobijo hrano v skledo jih sploh ne zanima, pojedo, ker pač vedo, da kaj drugega ne bo in ravno toliko, da se nasitijo, sploh pa v poletni vročini več hrane vstran pomečem, kot spravim v njih. Je pa čisto druga pesem, ko kaj delamo in dobivajo priboljške iz roke....za tisto pa bi ubijali :D

Je pa tudi moja bradica bila na začetku popolnoma nezainteresirana za brikete, tudi iz roke, in sem začela nagrajevat s poliko pomešano z briketi, nato pa sem počasi prehajala na čiste brikete (je hrana vseeno veliko boljša stvar za nagrajevanje mladička, ker pri igri se hitreje utrudi in si bolj omejen), čeprav imam vedno zraven nekaj resnično dobrega (sir, polika itd.) v primeru, da naredi kakšno stvar še posebej dobro (recimo odpoklic iz prve v družbi drugih psov pri mladičku).  Na ta način nagrajujem še sedaj, ko mu kaj ni preveč všeč in želim, da najde smisel tega (recimo učenje slaloma in con), potem dobiva takšne nagrade, da blazni od sreče, ko izdeluje to, medtem ko na preskoke, ki so mu že sami po sebi nagrada ne nagrajujem kaj pretirano. In imam tudi na sprehodih vedno dva žepka, kjer je boljša in slabša nagrada in potem je še ultimativna nagrada :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #508 : 15 Junij 2010, 12:03:57
Jaz vam pa vsem po vrsti konzerve odsvtujem. Ker se eni psi tako namrdnejo in potem samo še kozerve jedo. Poznam kar nekaj takih. Predvsem pri mladičih bi se jaz ne veeeliko izognila konzervam in slučajno bolj neješčim ali izbirčnim psom. Pri požeruhih ni panike. Jaz moji od čas do časa prav orng kosilo skuham ali pa ji ponudim kvalitetno konzervo, za RD pa pasjo torto-še vedno pa brez zmrdavanja poje same brikete polite z vodo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


afna

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #509 : 15 Junij 2010, 12:06:17
Hvala za odgovor! Bom poskusila na ta način. Igro in učenje naravnost obožuje in je tudi sam neskončno vesel, ko je pohvaljen in nagrajen (pa čeprav z briketi). S konzervirano hrano ni težav - poje vse, celo skledo poliže, ko pa dobi brikete, pa viha nos - priteče do posode, povoha in gre stran. Nekaj časa sem mu med brikete mešala konzervirano hrano, pa je kar šlo. Dokler nisem začela zmanjševat količine konzervirane in povečevat količine briketov. Potem pa spet nič  :-\