bradati škotski ovčar [Bearded Collie]

kathy · 514571

Kaia

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #390 : 28 November 2009, 12:05:20
Tisto v ozadju pa je naša prejšna psička, ki je žal pred tremi leti poginla (15 let je bila stara), je pa bobtail :)
Ona je bila v bistvu od moje mame in jo je tud razstavljala nekaj časa, Gin pa je zdaj moj in ga tudi jaz razstavljam :D
Liška pa nima rodovnika, tako, da je samo naša kavč damica :D :D



Kaia

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #391 : 28 November 2009, 12:22:46
Ja tisto v ozadju pa je naša prejšna psička, ki je žal pred tremi leti poginla (15 let je imela) bila pa je pasme bobtail.



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #392 : 04 December 2009, 19:59:35
Juuj, zmeraj več navdušencev nad bradicami je na temle foromu!  ;D

Eh, škoda, da smo tako narazen, v našem koncu pa ni nobenih bradic(edino na agiju je bila ena, ampak ga je zdaj že konec. Je Flo res uživala v igri z njo-sta  imele iste fore pri igri  ;D)

Kaia, tvoja bradica je pa res luuštna!  :-*

Pa še ena zasnešena od nas!  :)



Lp

P.S. plašček se super obnese zdaj, ko je sneg. So si ji naredile kepe snega pri tačkah tam, kjer nima pokrito s plaščkom, ampak v mejah normale. Saj hodi še lahko... ker lansko leto je bilo pa katastrofa. Smo jo mogli sred sprehoda domov odnesti, ker se ni mogla premikati...  ::)



Kaia

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #393 : 05 December 2009, 10:05:04
Ja to pa res škoda, da smo tak oddaljeni :-\.Čeprav v Mariboru je pravi naval mladih bradic :D Res je lepo to videt, da je čim več psov te pasme v Sloveniji  :)

Vaša psička je tudi prava lepotička, pa njena dlaka... je res enkratna. Se vidi, da je kvalitetna :)



Tequilla

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 0
Odgovori #394 : 06 December 2009, 16:11:19
star-še eno vprašanje imam glede plaščka, kakšno velikost si kupila za svojo bradico. Zanima me, ker je že odrasla in da vem pri transgroomu kupit vsaj pravilno velikost za našo Bubble, ko bo odrasla, kajti za koker španjelko sem ga že kupila in je bil skoraj 40 evrov cenejši kot pri nas. Če pa koga še zanima in bi se rad pridružil pri naročilu iz Belgije pa naj me kontaktira na ZS.Naročala bom mogoče že pred novim letom ali pa takoj po njem. Lp

Najlepši in najbolj iskren poljub je ta,
ki ti ga s svojim smrčkom tvoj kosmatinec da.

www.bewitcheddreams.com
http://www.facebook.com/maja.frelih


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #395 : 07 December 2009, 13:59:28
Hehe, z dlako imamo pa kar precej problemov, da izgleda nekako takole.  ;D Se, kar prečešemo in kopamo....  ;D

Tequilla, za Flo sem naročila velikost 551  :)

Lp



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #396 : 07 December 2009, 14:25:48
Hej!

Zanima me kolikokrat jih pa kopate na leto? Ker jaz Ai-ja še nisem, pa niti ne vidim neke potrebe še, da bi ga...operemo tačke in podvozje in to je to. Aja, pa še to, resnično me zanima najbolj kritično obdobje menjave dlake iz mladičkaste, ker Ai še kar ne menjava, nobenih vozlov in tudi ven je ne potegnem ravno dosti kot sem bila v tem obdobju vajena od shih-tzuja   ???

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Kaia

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #397 : 08 December 2009, 10:54:01
Mi smo našega Gina skopali po morju, da smo mu sol dol sprali pa pol pred razstavo. Drugače pa tudi samo tačke :)



MANDY

  • Gost
Odgovori #398 : 08 December 2009, 11:05:22
Felina ne sekiraj se, uživaj dokler ni vozlov.  :P Izgleda da imaš srečo in bo dlaka manj problematična.  A vaju bomo kaj videli na kakšni razstavi ??



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #399 : 08 December 2009, 13:52:54
MANDY...bom poročala, ko bo ratala panika :) 
Glede razstav pa zagotovo se bova pokazala na mariborski (na to razstavo bomo šli vsi, ki imamo  rodovniške pse in skupaj treniramo agility...tak, za zabavo :)), pa na kakšni specialki, kjer bom zvedela, da sodi kakšen sodnik, ki se spozna na bradice, za ostale razstave mi je, po pravici povedano, škoda denarja, ker bi imela rada samo dober opis in to je to....me razstave sploh ne zanimajo in tudi Ai ni ravno konkurenčen zaradi smrčka, ki še vedno ni čist obarvan, čeprav se roza lisa oža :) Jaz sem čist predana agilityju in drugim stvarem, kjer je vključenega čim več divjanja in uporabe možgančkov :D 

Morem pa pohvalit Ai-ja, da je čist nor na agility, da ko samo vidi ovire me začne cotat in vlečt proti njim in jih izvaja kar sam, če sem jaz preveč počasna...kar me včasih tudi ob živce spravi, saj mi neznansko rad na  visoki most pobegne, kar pa še nisva delala in tudi con še nima dovolj dobro narejenih, da bi ga preko mosta gnala  >:(

Najbolj obožuje gugalnico in zdrvi preko nje z vsem šušom, ampak tega tudi nočem delat prepogosto, da ga ne bi nabijalo na prednje tace sedaj ko še ni čisto razvit, on pa je najbolj srečen, ko močno zaruži  >:(.

Sva pa s kolegico na klubu ugotovili, da se bom mogla posvetiti njegovim skokom, saj je mali čist preveč razmetan in kontrola gibanja ni ravno njegova vrlina.  >:(

Lp, Tina

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #400 : 08 December 2009, 14:29:13
A veš, da jaz tvojega Aička še sploh nisem vidla delat? No, sem ga vidla v nedeljo z Aljošo na frizbi tekmi in Ai je dal res vse od sebe, samo frizbiji so nekam po svoje leteli  :P :D Ampak kolikor ga poznam, si lahko mislim, da ovire napada s 150 odstotki  ;D Kaj češ boljšega! Ostalo so finese za šminkerje :P (ja, tko tud Jureta tolažim, he he he)



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #401 : 08 December 2009, 14:53:45
Najbolj obožuje gugalnico in zdrvi preko nje z vsem šušom, ampak tega tudi nočem delat prepogosto, da ga ne bi nabijalo na prednje tace sedaj ko še ni čisto razvit, on pa je najbolj srečen, ko močno zaruži  >:(.

Evo posledico tega, da jim je vzrediteljica predvajala neko ropotanje! :o Mu je znano in super fajn! :D ;D

Drugače pa je 'mali' Ai res prava faca, rit mu šiba v vse smeri, najbolj posrečen pa je bil zadnjič s kolegom ali kolegico bradico sta se valjala in sta bila en kup dlake in oba cela migajoča. Da je on res izjemen pove tudi to, da ga ima še moja Lona ful rada in ga že zdaj osvaja, čeprav je še mlad. No, kako vzgojno je še pa vseeno dobil. :-[
Meni so zaradi Aia bradice prav prirastle k srcu. :-*



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #402 : 08 December 2009, 22:30:12
thoranita....saj nič ne zamujaš...videla bi le enega popolnoma podivjanega psa in mene, ki se mi od jeze iz glave kadi, ampak žarim od ponosa, ker je tako srčkano neumen :)

sibila...hvala za vse pohvale(sedaj boš lahko občudovala 2 bradici :)). Ai-ju jih raje ne bom predala, ker bo potem še višje tisti rep nosil  :-\ Tisto pa je bil kolega Dusty, ki bo tudi sedaj začel z agilityjem (svojim mesecem primerno, seveda), tak malo izven terminov, ampak nima smisla čakat, ker je mali pripravljen delat, poln energije in lastnica tudi čist zagreta. sta danes že dobila domače naloge :)

Kar se pa tiče vzgojnih, pa jih naj kar dobiva, mogoče se ga bo katera vsaj malo primla (do sedaj spoštuje samo Luno  >:(), ker ta svoj nos moli povsod  >:D Še celo Jay je obupal nad njegovo vzgojo  ::)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


MANDY

  • Gost
Odgovori #403 : 09 December 2009, 10:09:45
Prava eksplozija energije, poznamo  :P :P. Pri nas je trenutno kriza zaradi pokanja, samo posluša kje bo poknilo in jo kar vidim, ko si sproti pregleda kam jo bo ucvrla. Zato je bolj ko ne na povodcu  :(. Imaš kakšno njegovo slikico, da vidimo lumpa.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #404 : 10 December 2009, 11:33:32
http://www.bcpedigree.se/bcpedigree.htm

Tukaj je link z rodovniki okoli 10.000 psov :) Pa Ai je tudi med njimi in celo to leglo....Lanzelott :)  Je zelo zanimivo, ker nekateri gredo zelo, zelo daleč nazaj :)

MANDY...slikice bodo kmalu, nekaj album nagaja  >:(

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #405 : 10 December 2009, 11:46:11
http://picasaweb.google.com/Tina.Ciglar/AiNaObisku?feat=directlink   evo link do fotk Ai-ja, ko je bil na obisku pri vzrediteljici in si je prisvojil fotelj - tipično  ::)  Kasneje pridejo še kakšne fotke, ampak to ej pri nas celi proces :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #406 : 10 December 2009, 12:44:31
A Felina, kaj je Ai posvetlil. :o Cuker! :o :D Sedaj ga pa že dolgo nisem videla. A pridete na tekmo?


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #407 : 10 December 2009, 14:57:17
Minči...menda pridemo, ja...meni pa ta njegova posvetlitev ni čist nič všeč  >:( Dobro, da ima spodaj že konkretno rjavi narastek... :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #408 : 10 December 2009, 15:23:44
Blondinec!  :o   :-*

Bradice so mi pa tako všeč, ok, pravzaprav vse kosmato  ( ehm, če ni na dveh nogah ).


viva

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
  • skype: ursa.modic
Odgovori #409 : 10 December 2009, 16:13:28
http://www.bcpedigree.se/bcpedigree.htm

Tukaj je link z rodovniki okoli 10.000 psov :) Pa Ai je tudi med njimi in celo to leglo....Lanzelott :)  Je zelo zanimivo, ker nekateri gredo zelo, zelo daleč nazaj :)


Pa če od koga bradica manjka v bazi, jo lahko tudi sam doda :)

Ja Felina, če bi bila baza popolna bi načeloma skoraj vsak našel med predniki svoje bradice Jeannie of Bothkenner (skotena leta 1943), ki je bila sploh prva registrirana bradica .


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #410 : 10 December 2009, 18:03:15
hehe, Felina jaz imam s Flo iste "probleme"... Ker sem jaz za njo enostavno prepočasna, laufa naprej na ovire, ko pa pridem jaz za njo, pa je spet vse normalno...  ::) Bomo morali, malo na teku delat... hehe  ;D

Meni, je pa Ai ravno zaradi te njegove svetle dlake zeloo všeč!  :-* Cuker en...  8)

S pokanjem(petard, raket....) imamo pa tudi mi probleme...  In me zelo skrbi, kako bomo preživeli novo leto...  :-\

Na tekmo, pa mi mogoče tudi pridemo, če ne bova tekmovali, pa kakor gledalki...  :)

Lp



MANDY

  • Gost
Odgovori #411 : 10 December 2009, 18:55:54
Kako lepe učke ima AL. Fotel mu paše, naša si prisvoji cel kavč  :'(.
Star za novo leto, damo Ido v kletko, da ne paničari po hiši, ji prižgemo radio, pa se nekako preživi. Problem je čas, do novega leta ko veselo vohlja in skače na sprehodu pa naenkrat poči petarda, (lahko je zelo daleč) da mi v paniki ne bi skočila na cesto mora biti skoz privezana. Kar pa ji ni nič všeč. Na začetki noče na sprehod ko se znoči, čez čas pa sploh noče nikamor od hiše  ??? ???. Rešitev je samo avto, in bljižni hribčki za to pa ni vedno časa  :(.
Še malo pa bo mir  ::).



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #412 : 11 December 2009, 23:55:50
Uf, ja... Čas do novega leta, bo precej bolj naporen kakkor, pa novo leto samo...  :-\
Flo, tudi kar brez glavo laufa če zasliši kakršen koli pok. Danes so že začeli s petardami in je ležala, ko pa je zaslišala, pa kakor, da bi jo nekaj pičilo laufala po stopnicah gor v mojo sobo pod mizo...  Bo moralaa biti, tudi kar na vrvico na sprehodu. Na srečo, se Flo kar fajn da zmotivirat z igračko. Ker za kakšno žogico bi naredila vse. Tako, da ko kaj poči, hitro igrača ter igranje...  Samo na sprehodu pa ne upam tvegat...



zvezdica

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 2
  • Kennel Antreyas Angel-BC
Odgovori #413 : 12 December 2009, 17:12:28
Moram tudi jaz malo pohvaliti našega Admirala, je super pes in nič se ne boji pokov, seveda živi na vasi, tako, da ni toliko petard kot v mestu.

in tako je navdušen nad agilitiyem, da kar leti pa parkurjur, glede na to, da ni moj pes, ampak od kolegice in da jaz treniram dvakrat na teden z njim agility, tako z veseljem sodeluje z mano, da ga je kar veselo gledati. :o

odkar delam z Admiralom-Adi, so mi postale tele vaše bradice prav všeč. :-*

no sedaj se bova pa končno odpravila na kakšno tekmo, osvojila sva že slalom in skrajšala ovinke in to je to in sedaj hitro na agi tekmo, samo še knjižico naročim. Mogoče jo pa po novem letu že dobim.

lp Andreja

Antreyas Angel - Border Collie
http://www.freewebs.com/anateja


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #414 : 12 December 2009, 20:02:00
Tudi mi smo na vasi, ampak imamo tako čudovite sosede, da začne s petardami že 1mesec pred novim letom....

Zvezdica, potem pa upam, da se vidimo na kakšni tekmi pomladi...  ;D
Me pa zanima, kako skrajšati ovinke ker ima Flo zelo (pre)dolge...  :)

Lp



zvezdica

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 2
  • Kennel Antreyas Angel-BC
Odgovori #415 : 12 December 2009, 22:29:56
Star potem te pa vabim na kakšen trening v KD Naklo, saj iz Hrušice do Nakla ni tako daleč.

No seveda nima tako kratkih ovinkov, kakor moji Borderji, saj je tudi druge pasme, ampak dosti krajše, kakor je imel.

lp

Antreyas Angel - Border Collie
http://www.freewebs.com/anateja


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #416 : 12 December 2009, 22:59:16
Mogoče bi pa res lahko prišli malo pogledat....  ;D
Ker teli ovinki me kar fajn "matrajo"... Naredi tako velik ovinek okrog, da potem zmeraj vidi napačno oviro... 
hehe, ne rabim čisto kratkih ovinkov bi mi bilo čisto dovolj majčkeno krajši....  :D



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #417 : 13 December 2009, 20:28:33
Še ena slikca Mike & Flo  ;D



Lp



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #418 : 21 December 2009, 15:35:10
Končno konkreten dokaz o obstoju Jetija...slika ni zamegljena, pogledal je naravnost v objektiv...dilem več ni...Jeti obstaja :D

http://www.mojalbum.com/felina/vse-po-malem/foto/17525897

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Kaia

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #419 : 21 December 2009, 22:00:40
Mamo mi tud enga takega jetija doma, sploh po dolgem sprehodu po snegu  :D