Havanski bišon [Havanese]

Alya · 367057

Melody1

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #330 : 05 Februar 2012, 11:01:54
Natina55, tvoja psička bo najbrž res med manjšimi, kar pa seveda ni slabost. Velikosti pri havancih so zelo različne, važno je, da ni nižja od 21 cm. Moja prva psička je bila še lažja od tvoje, pri enem letu je imela 3,3 kg, zdaj pri skoraj štirih letih tehta slabe 4 kg.
Če se slini v avtu, to pomeni, da jo je strah in je vznemirjena, verjetno ima slabo izkušnjo s kakšno dolgo vožnjo. Navajaj jo na vožnjo s kratkimi relacijami. Bruhanje pa navadno tudi mine, če je kuža v avtu sproščen.


bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #331 : 05 Februar 2012, 11:09:13
Natina55,

mogoče bi se pa morale skupaj voziti v avtu. Ko sem jo zadnjič imela v naročju, je bila OK  :o

Je pa res zoprno, ja. Bratec z vožnjo nima nobenih težav, z izjemo burje. V ponedeljek smo šli do Ljubljane, pa je bil, zaradi burje, kar vznemirjen. No, priznam, da se tudi sama  v avtu nisem počutila nič kaj lagodno. Je tako butalo, da sem mislila, da nas bo kam zabrisalo  :'( Drugače pa ni težav. V avtu mirno spi v svoji torbi. Četudi je pokrov odprt, spi. Vsake toliko pogleda, če je vse pod nadzorom in potem spi naprej.

Upam, da bo Stella kmalu prerasla otroške težave. Mogoče ima pa kdo res kakšen dober nasvet. Kaj pa veterinarka pravi?



natina55

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
  • Stella
Odgovori #332 : 07 Februar 2012, 18:46:23
 >:( burja mi dela kažin... (primorke boste razumele, ostale pa obiščite našo prelepo obalo v teh dneh in nikoli več ne boste rekle; joj, kok lepo  ;)  >:D) Imela sem že napisan odgovor in ... burja ga je odnesla s povezavo vred >:( >:( >:(


Če se slini v avtu, to pomeni, da jo je strah in je vznemirjena, verjetno ima slabo izkušnjo s kakšno dolgo vožnjo. Navajaj jo na vožnjo s kratkimi relacijami. Bruhanje pa navadno tudi mine, če je kuža v avtu sproščen.
Melody imaš prav. Vožnja domov je bila res stresna. Pa ne samo zaradi vožnje. Ampak tudi zaradi cepiva, ki ga je dobila dan pred odhodom k nam. Nekaj dni po prihodu k nam je bila bolj revčica, kot kaj drugega... to sem pripisala dolgi poti, pa ni bilo čisto tako...
 Ko sem jo po enem mesecu peljala na cepljenje, mi je bruhala v avtu, nato še doma. Kar je pojedla je nato zbruhala. Ker se je ta slabost nadaljevala tudi naslednji dan sem poklicala svojo veterinarko. Takoj mi je svetovala naj jo pripeljem nazaj k njej. Dala ji je injekcijo proti slabosti. Tako sem ugotovila, da ji je najbrž tudi po prvem cepljenju (pred odhodom iz legla k nam) delalo slabo cepivo samo, nato se je temu pridružila še vožnja k nam.... uboga pikica :'(  Zdaj pa imam, to kar imam. Kriva sem si pa sama. Najbrž bi bilo bolje, če bi izbrala vzrediteljico, ki bi mi znala odgovorit na moja vprašanja. Saj ne, da se ne trudi... govorili sva z rokami, nogami... največ pa se mi zdi, da s spletnim prevajalnikom, ki ga je pridno uporabljala. Vse je lepo in prav, ko se dogovarjaš za mladička, a kaj, ko se največ vprašanj porodi šele nato, ko imaš kepico doma.... Ne me razumet narobe. Vzrediteljica je vredu ženska in ji ne zamerim ničesar. Problem sem jaz, ki nisem razmišljala na dolgi rok.
Sicer je pa v vsaki negativni stvari moč najti tudi pozitivno. V tem primeru sem jo našla- pozitivno stran namreč. Začela sem sodelovati in prebirat ta forum. Odkrila sem, da vas je veliko, ki svoje znanje in izkušnje nesebično delite z drugimi; manj izkušenimi. Zato ne bo odveč, če se vam na tem mestu zahvalim. Najlepša hvala za vaša oglašanja na forumu in pa za sporočila, ki mi jih pošljete zasebno.
HVALA :D :-*



bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #333 : 07 Februar 2012, 19:25:22
Natana55, glede burje vemo o čem govoriš ;-) Jaz si polken (po domače škur ;-)) ne upam odpret, saj jih burja lahko odnese. Je pa hecno gledat, kako kuža ob burji uživa. Res, da priden domov čisto skuštran. Učke mu prekrijejo celo brki  :P No, upamo, da se burja kmalu umiri in se spet podamo na dolge sprehode. Zaenkrat so ti vidno skrajšani.  >:(

Lep večer in prijetno gretje rok ali nog ob svojih kožuharjih ;-)



martincek

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • Wizard
Odgovori #334 : 09 Februar 2012, 16:50:51
V soboto Primorke organiziramo prav posebno srečanje naših bišonov, če kiro zanima več informacij na osebno  ::)


bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #335 : 09 Februar 2012, 17:52:23
Komaj čakamo, da se malo pomikastimo  :o



natina55

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
  • Stella
Odgovori #336 : 11 Februar 2012, 17:27:21
Meni je bilo všeč, Stelli je bilo všeč..pa še edina deklica med dečki :D
Hvala Martinček!



bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #337 : 11 Februar 2012, 17:52:49
 Tokrat je Stella res uživala v fantovski družbi. Ima srečo, saj drugič najbrž ne bo več sama ;-) Smo se pa lepo natežkale različno težkih (in različno kosmatih) havančkov ;-)



martincek

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • Wizard
Odgovori #338 : 11 Februar 2012, 20:10:51
ja boga stella z mojim divjakom  :P ni bil ravno gentelmenski  :-[ kakorkoli SUPER!! se ze veslim, da se znova vidimo v vecjem stevilu  ::)


natina55

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
  • Stella
Odgovori #339 : 12 Februar 2012, 17:15:00
Martinček, tvoj Wizzi je pravi šarmer, zna očarat velike in mikine pupe ;) Bela tačka se najbrž tudi strinja.

Sicer pa novička: Smo uspešno končali pasjo malo šolo :D. Ampak nekaj neumnosti z moje strani je pa bilo :-\ :-[ :(
Kakor koli že, to je opravljeno in zdaj na Agility...



bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #340 : 12 Februar 2012, 17:50:33
Seveda je wizi šarmer. Ni čudno, da se je Jimi šel polulat in s tem povedat, da bo tudi on en velik fant, za katerim bodo punca padale v nezavest  :P

Kar se pa male šole tiče - brat in sestra sta se odlično odrezala. Bravo naši  :D



martincek

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • Wizard
Odgovori #341 : 12 Februar 2012, 18:05:10
aaaa  cestitke jimiju in stelli!! pridni, vsi 4je!! zdaj pa kr pogumno na agility  ::)

evo drugače pa za vse ostale...na slikci je del Obalne ekipe havancev...naslednjič se pridružijo še 3je...če bi se še kdo rad pridružil naj samo javi  8) me bomo več kot vesele  :o


natina55

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
  • Stella
Odgovori #342 : 14 Februar 2012, 06:52:42
Škljoc posnet na poligonu KD Obala.



natina55

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
  • Stella
Odgovori #343 : 14 Februar 2012, 06:53:34
Pa še eden.



bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #344 : 14 Februar 2012, 09:19:39
In še bratec ;-)




natina55

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
  • Stella
Odgovori #345 : 14 Februar 2012, 16:41:29
Tudi Stella skače.
So pa hecni tile naši kužki. Zdaj gledam, koliko več truda mora vložiti mali kuža za preskok prve prečke (15 cm od tal),, v primerjavi z večjimi psi. Steli je prišla prečka ravno v višino smrčka.. al pa še čez.
BRAVO VSEM MALIM KUŽKOM !!!!!



Melody1

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #346 : 14 Februar 2012, 18:11:37
Super se imate na primorskem. Če bi bila malo bliže, bi se vam takoj pridružila.


natina55

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
  • Stella
Odgovori #347 : 14 Februar 2012, 20:53:31
Ja, res se imamo dobro!
Melody, ko bo vreme bolj ugodno se dobimo nekje na sredi ;)

Stella je bila danes prvič pri frizerju v obdelavi. BIla je zeloooo pridna in zdaj je zelooo lepa in dišeča mmmmm.
Martinček hvala za dober napotek ;)



martincek

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • Wizard
Odgovori #348 : 14 Februar 2012, 21:42:07
ja melody ampak res...vse 4 kosmatince v avto in se dobimo na pol poti spomladi :)

natina, ni za kaj :) pošlji slikco, da jo vidimo, misico lepo  :P


bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #349 : 14 Februar 2012, 22:02:36
natina55, slikco, prosim. Na besede nič ne verjamemo ;-)

Mi smo tudi umazanijo spirali. Joj, koliko se jo je nabralo. Posebno v tem burjastem času, ko smo bili zamegljeni od peska idr svinarije  >:(

Rezultat po kopanju je v prilogi  :o




natina55

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
  • Stella
Odgovori #350 : 17 Februar 2012, 16:05:23
Slikico pošljem, takoj ko jo snamem iz digitalca.
Naj vam povem, da je zdaj v Slovenski rodovni knjigi že 63 Havančkov.



bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #351 : 17 Februar 2012, 18:54:42
U, kar veliko. Če prištejete še nevpisane, nas bo pa še več.

Imate pa lepo številko. Mislim, da vam bo prinesla srečo. Držimo pesti za sestrico  :o



natina55

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
  • Stella
Odgovori #352 : 18 Februar 2012, 09:03:03
Hvala Bela tačka :D



natina55

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
  • Stella
Odgovori #353 : 23 Februar 2012, 16:42:50
Mislim, da je tale krtača super izbira za havančka.
Analnih žlez se pa ne prazni, dokler se praznijo same. Polniti se začnejo zaradi mehkega blata.
Končno sem prišla, do krtače. Izkazala se je dobro. Po današnjem sprehodu je bilo med dlako kar nekaj travice, vejic in tudi en ježek. Tiste večje stvari sem pobrala ven z roko, nato pa počasi razčesala... ni primerjave z nego z glavnikom. Veliko manj je cukanja in tudi Stella se je kar pustila obdelovat... no ja, tudi utrujena je, pa vseeno. Krtača je ok ;)
Sicer pa cena kar poskoči, če se jo naroči po pošti... 30.80€ :( to je edina slaba stran ;)
Lejca hvala.



Lejkamam

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #354 : 03 Marec 2012, 17:52:07

Zdi se, da se je pri nas začela pojatev... in sedaj zbegano berem po forumu kaj in kako.... Imamo vzrejno dovoljenje, nimamo pa registrirane psarne.

Ali bodo mladiči naše psičke imeli rodovnik? Kakšno ime bodo imeli? Kako veliko kotišče ste imeli tisti, ki ste legla že dali skozi?

Glede na to da je naša psička skoraj soboljevo bela iščemo rjavega plemenjaka... da bomo imeli eurokrem mladiče...

V glavnem: pojma nimam kako bi bilo treba zadevo izpeljati... bi mi lahko kdo pomagal s kakšnim nasvetom?

Najlepša hvala za kakršenkoli nasvet.


Lejkamam.
Bo. Če bo.


Melody1

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #355 : 03 Marec 2012, 22:00:20
Glede gonitve in paritve pa tudi o skrbi za mladičke je dobro napisano v knjigi Moja psička.
Mojo kotilnico si lahko poglegaš tukaj: http://www.mojalbum.com/melody1
Barve mladičkov pa ne moreš uganiti, naša mamica in očka sta temne barve, dobili pa smo 4 svetle mladičke in enega temnega. Pusti se presenetiti.
Psarne ne potrebuješ, kužki bodo vsi imeli rodovnik, če imata starša urejene dokumente.


Lejkamam

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #356 : 03 Marec 2012, 22:39:00
... torej: iščem plemenjaka kakršnekoli barve, ki bi v prihodnjih 8-12 dneh... ;D

Lejkamam.
Bo. Če bo.


natina55

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
  • Stella
Odgovori #357 : 04 Marec 2012, 08:18:55
Lejkman, poglej malo višje k Martinčku. Njen samček je rjav ;) Ne vem pa ali ima vzrejno dovoljenje narejeno. Morda sta tudi v sorodu?
Kontaktiraj jo in se pogovorita. Sicer je pa kar nekaj predstavnikov te pasme v Sl (tudi na forumu), če ne gre drugače pokliči na KZS in prosi za podatke. Veliko sreče pri izbiri pravega ;)



Lejkamam

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #358 : 04 Marec 2012, 12:49:30
Hvala obema za nasvet.

Zanima me še nekaj.. ali morda katera ve kakšen je "priimek" rodovniških kužkov če nimaš registrirane psarne? Kako določijo imena?

Lp.

Lejkamam.
Bo. Če bo.


Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #359 : 04 Marec 2012, 13:25:19
Priimka oz. imena psarne nimajo, imajo samo ime - celo leglo ima ime na isto črko npr. Loli, Liza, Luks... :P če imajo pa psarno registrirano npr. psarna Pridni so pa potem mladički Liza Pridna, Loli Pridna, Luks Pridni.... (možno je tudi, da je ime psarne pred imenom psa - pač kako se odloči vzreditelj)


p.s.: imena so seveda izmišljena  :P

Dogs are best friends ever!