Havanski bišon [Havanese]

Alya · 369432

natina55

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
  • Stella
Odgovori #450 : 20 Junij 2012, 08:10:03
imam eno vprašanjce....


Ali katera ve za tak pasji salon, kjer znajo res lepo urediti Havančka... da bi ga peljal tja pred kakšno razstavo in da bi ga znali zrihtati na "havanski način" in ne kot pudlčka ali višavca...

Ojla!
Nekaj postov nazaj sem sama spraševala isto in dobila odgovor. Gospa dela na obali in po novem tudi v Ljubljani. Zdaj pa kjer ti je bližje. Jaz sem zadovoljna. Poglej: http://www.5petstars.com/#!
Menda je en dober salon v Novi Gorici, lastnica je gospa Karmen, o njej sem samo slišala nisem pa bila tam in je ne poznam.
Upam, da sem ti bila v pomoč. Srečno ;)



Lejkamam

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #451 : 20 Junij 2012, 19:02:12
najlepša hvala  ;D... bom poskusila v Ljubljani urediti..

Lep pozdrav,

Sanja

Lejkamam.
Bo. Če bo.


natina55

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
  • Stella
Odgovori #452 : 20 Junij 2012, 20:08:06
najlepša hvala  ;D... bom poskusila v Ljubljani urediti..

Lep pozdrav,

Sanja
Ni kaj, pa sporoči kako bo :D
Kaj mali-ka je iz tvoje vzreje? Nisi potem nič napisala kako je bilo z gonitvijo... mene počasi zvija od strahu... se kar bojim gonitve.

Kdaj je pri vaših psičkah prišlo do prve gonitve?




natina55

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
  • Stella
Odgovori #453 : 20 Junij 2012, 20:29:10
Kogar zanima si lahko ogleda Stellin in Jimijev rodovnik   :) Na spodnji povezavi je rodovnik njune sestre iz enega od prejšnjih legel (starši so isti).

http://www.havanesegallery.hu/pedigree_en.php?id=21383&gen=5

Kdor ima havančka s poreklom iz madžarske lahko (zgoraj desno, pa ni se vam treba prijavit, če samo berete) vtipka ime svojega psa oziroma ime njegovih staršev in: Uala! Rodovnik s slikicami vseh dedkov in babic je tu :o

Aja, pa za 9 generacij nazaj lahko pogledaš (jaz sem nastavila na 5)



Leonique

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #454 : 25 Junij 2012, 18:40:19
Naša Bandža se zadnje čase malo dolgočasi tako, da jo zanima če bi imeli spet kakšno srečanje havančkov :)
Pri nas na Postojnskem imamo eno super lokacijo z veliiiiko jaso ob kateri teče tudi manjša reka (Bandžin raj za namakanje :P) Zraven bi tudi nekaj spekli in popili...
Kaj pravite? Če ste za napišite kateri termin vam ustreza  :)



bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #455 : 04 Julij 2012, 08:20:08
Pozdravljeni kosmati prijatelji. Kako kaj prenašate vročino? Naš kosmatinc uživa v ohlajenih prostorih in sprehodi postajajo bolj nujno zlo in potreba, kot pa nekaj kar bi se pes lahko veselil.



Buba

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #456 : 08 Julij 2012, 14:27:03
Pozdravljeni,

sem novopečena lastnica 6-mesečne havanske bišonke Daisy  ;D od kar smo dobili Daisy je naše življenje popolnoma zacukrano z veseljem, smehom in nepopisno srečo  :o
Vidim, da je havancev že kar veliko v Sloveniji, zato imam nekaj vprašanj.
Katerega pasjega frizera priporočate v MB? Ko gledam slike ostriženih bišonov in maltežanov, mi ponavadi niso všeč stroge linije na glavi... ali poznate kakšnega pasjega frizerja, ki striže tako, da ima kuža naraven izgled (ne prekrati styling z nestrogimi linijami)?
Sicer pa me zanima, s katero hranite svoje psičke? Trenutno svojo psičko po priporočilu vzrediteljice hranim s hrano Royal Canin Puppy. Sicer nimamo nobenih težav, je pa veterinar omenil, da ta znamka ni priporočljiva za bele pasme. V trgovini za male živali so mi priporočali znamke, ki ne vsebuje žitaric. Glede na to, da sem 1. lastnica kužka in sem čista novinka na tem področju, bom zelo vesela vsakega odgovora.
Hvala  in LP  :)



Buba

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #457 : 08 Julij 2012, 14:30:38
Pozdravljeni kosmati prijatelji. Kako kaj prenašate vročino? Naš kosmatinc uživa v ohlajenih prostorih in sprehodi postajajo bolj nujno zlo in potreba, kot pa nekaj kar bi se pes lahko veselil.

Naša Daisy večino dneva prespi :) je pa tako, da je bila zadnji teden pod anitbiotiki, zaradi sterilizacije...V akcijo pa gremo šele zvečer, kot vampiriji, ko se ozračje lepo ohladi  ;D



bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #458 : 08 Julij 2012, 20:53:26
@Buba in Daisy, dobrodošli med nami  :o

Kakšna lepa psička. Vidim, da ima iste navade, kot naš Jimi. Podnevi poležavamo in spimo. Mi Jimija od vsega začetka hranimo s Fitness Trainer (dobi se v Mr. Pet-u). Všeč mi je, da so briketki majhni, hrana ločena po velikosti pasme. Sedaj jemo hrano za majhne pse, prej smo pa za mladiče majhnih psov. Vsak mesec (kupujemo 2 kg vrečko) menjamo okus. Pes hrano rad je, iztrebkov ni veliko in se jih brez težav pobira in do sedaj nismo imeli nobenih težav. Ne s kožo, ne s prebavo.

Obilo pasjega veselja  8)



Buba

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #459 : 08 Julij 2012, 23:40:15
@Buba in Daisy, dobrodošli med nami  :o

Kakšna lepa psička. Vidim, da ima iste navade, kot naš Jimi. Podnevi poležavamo in spimo. Mi Jimija od vsega začetka hranimo s Fitness Trainer (dobi se v Mr. Pet-u). Všeč mi je, da so briketki majhni, hrana ločena po velikosti pasme. Sedaj jemo hrano za majhne pse, prej smo pa za mladiče majhnih psov. Vsak mesec (kupujemo 2 kg vrečko) menjamo okus. Pes hrano rad je, iztrebkov ni veliko in se jih brez težav pobira in do sedaj nismo imeli nobenih težav. Ne s kožo, ne s prebavo.

Obilo pasjega veselja  8)

Pozdravljena Bela Tačka,
v Mr. Petu so mi svetovali prav to hrano Fitness Trainer in mislim, da bom tudi jaz poskusila, pa da vidimo, kaj bo ;) Bom pa na začetku malo mešala z Royal Caninom, da ne bo prevelik šok.
Ja pri nas je zeloooooooooooooo veselo... moja Marjetica mi je čisto obrnila življenje na pozitivno stran (no saj že prej ni bilo slabo, zdaj pa je the best) :D
Hvala za odgovor in LP ;)



martincek

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • Wizard
Odgovori #460 : 09 Julij 2012, 09:02:11
ooo sestrica  :P

Wizi je tudi imel royal canin, pa se je preveč redil  :D zdaj imamo orijen, ki ga naročamo prek interneta...in smo zelo zadovoljni. Tudi Tatjana nam je priporočala, da zamenjamo royal canin, ko zraste na orijen ali še eno...sem že pozabla katero ;)

drugače pa wizard z njegovo čupo umira od vročine... :-\ ampak si a zato toliko bolj pogosto privošči skok v morje  :o čez dan pa se lepo hladi na ploščicah v klimi  8)

poletni pozdravček


Buba

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #461 : 09 Julij 2012, 19:49:58
ooo sestrica  :P

Wizi je tudi imel royal canin, pa se je preveč redil  :D zdaj imamo orijen, ki ga naročamo prek interneta...in smo zelo zadovoljni. Tudi Tatjana nam je priporočala, da zamenjamo royal canin, ko zraste na orijen ali še eno...sem že pozabla katero ;)

drugače pa wizard z njegovo čupo umira od vročine... :-\ ampak si a zato toliko bolj pogosto privošči skok v morje  :o čez dan pa se lepo hladi na ploščicah v klimi  8)

poletni pozdravček

O hvala za informacije :) bom Tatjano vprašala za tisto drugo znamko... pri tej hrani človek zares ne ve, kako in kaj...  moja je sedaj po sterilizaciji in tej vročini izgubila pol kile... drugač pa se že približuje 6 kg, pa je komaj 6 mesecev stara in je samo 2x na dan, pa še to tako malo kot ptičica... naši je tudi zelo vroče, tako, da je večinoma notri in spi na hladnih ploščicah... sem razmišljala, da bi jo ostrigli, samo ko vidim ostrižene kužke, mi prav nič ni všeč njihova frizurca...
Daisy pošilja lepe pozdravčke Wiziju  :)



bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #462 : 10 Julij 2012, 11:20:00
6 kg?  :o Naš Jimi bo imel v začetku avgusta 1 leto, pa ima 6,2. Vsaj toliko smo natehtali pred 14 dnevi. In meni se zdi to zgornja meja. Kdo ga bo pa nosil? ;-) gre namreč povsod z nami. Ko grem v trgovino, on hop, v torbo in greva. Le živilskih trgovin se izogibamo. Pa četudi pridemo kam, kjer nad psi niso ravno navdušeni, je v torbi ali v mojem naročju. 

Sicer pa mi še vedno jemo 3 x dnevno. Dnevno predpisano količino s Fitness Trainerja razdelimo na 3 enakovredne porcije. Če pa slučajno ne je, dobi naslednji obrok. Briketke umaknem. To se nam je dogajalo ob prvih vročinskih udarih spomladi. Sedaj pa, ko je stanovanje klimatizirano, ni težav.

Mi smo Jimija spomladi ostrigli - slika iz profila je dan ali dva po striženju ;-) No striženje je sovpadalo s pobiranjem šivov po kastraciji, saj je bil zaradi 10-dnevnega nošenja ovratnika umazen kot pujsek. Po tistem, sem mu sama strigla še med blazinicami, pa po trebuščku. In malo po tačkah. Pa brke (in posledično še brado) smo morali skrajšati, ker smo s ceste pobrali žvečilko :-( Sem pa sama v dilemi, ali ne kožuh ščiti tudi pred vročino? Naši psi prihajajo iz vročih krajev, tam jih najbrž nihče ni strigel...  Je pa res, da kratka frizura olajša gibanje in čiščenje dlake.

Lep dan - baje se nam obetajo ohladitve. Jih veselo pričakujemo :-D



Buba

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #463 : 10 Julij 2012, 19:17:41
Mi moramo nabaviti novo tehnico  :P včeraj je kazala, da ima 5 kg, danes jih ima 6,2. V četrtek gremo k veterinarju na kontrolo in tam bom dobila najbolj točen podatek. V glavnem pred sterilizacijo je imela 5,9 kg, 3 dni po sterilizaciji 5,4 kg. Ko smo dobili Daisy pred 2 mesecema (takrat je imela 4 mesece) je tehtala okoli 4 kg in je bila med suhicami. Doma smo jo prav nagovarjali, da je. Ker je zares malo jedla.

Glede na postavo se meni ne zdi nič debelušna. Danes smo jo kopali in je po mojem mnenju ok pesika. V bistvu sploh ne je veliko. 2 x dnevno dobi Royal Canin (poje manj kot je predpisano), vmes pa včasih dobi še 1 mini zelenjavni obrok ali ribo. Danes sem ji pripravila solatko s paradižnikom, kuhanim korenjem, malo sira in čist malo tunine za boljši tek ;) Naša obožuje ribe. Za eno ribo in paradižnik, bi se po moje takoj prodala  :P Kar se tiče briketkov, jo moramo kar malo nagovarjati, da jih je. Tako smo na začetku zraven briketkov dali čist malo tunice, ali pa malo kuhanega korenčka.

Ali je moja Daisy glede na zapisano bajsi? Koliko je tehtal Jimi pri starosti 6 mesecev? Kaj pa ostali, kakšne so Vaše izkušnje z Vašimi prijateljčki? Veterinar ni nič omenil, da bi bila naša bajsika... sicer pa je naša kar fit... vsak dan gre na kar dolg sprehod (vsaj 2 km... Daisy je šefica in sama nakaže, kdaj je dovolj) :P Do kdaj pa sploh rastejo kužki?

Daisy pošilja lupčka  ;D



bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #464 : 11 Julij 2012, 12:35:15
Če sem prav razbrala iz sporočil, je vaša pupika "purgerka" (iz Zagreba)? Wizi je tudi purger in se precej razlikuje od naših kosmatinčkov iz madžarske linije (Jimi, Stella), ki smo bolj "vitki", posebno Stella je prava tvigica ;-) Sicer standardi pravijo, da bi bili havančki težko do 6 kg, vidim pa, da se na razstavah, brez težav, sprejemajo tudi "močnejši" kužki. Ne pravim, da so to debeluščki. Pri nas se ne ukvarjamo z razstavljanjem in ne z vzrejo. Jimi je hišni ljubljenček - hm, včeraj, ko se je pošteno povaljal po človeških iztrebkih ( >:() to ravno ni bil. :'( Joj, kako me jezi - pasji lastniki vneto pobiramo iztrebke, človek je pa sposoben svoje pustiti, kjer se mu zahoče (Koprčani - bodite pozorni na kontejnerje za Hofferjem, pri Harveyu  >:().

Če gledam zapiske o našem tehtanju, je to izgledalo nekako takole:

– pri 3 mesecih: 3,1 kg
– pri 4,5 mesecih: 3,9 kg
– pri 5 mesecih 5,3 kg

in potem je kar držal to težo - med 5 in 6 kg. Ne vodim več točnih beležk. Če mu dam hrano, ki je predpisana na vrečki, potem ne dajem drugih obrokov. Mogoče pade kakšen košček korenčka (surovega), stržen od solate ali kaj podobnega. To ima zelo rad - vege kužek :-D No ja, bolje zelenjava kot pa kakšna svinarija. Ko smo ga dobili, ni bil ravno ješč, pa sem dajala mlečni obrok zjutraj, potem mineštrico.... nakar smo prišli na brikete. Vsake toliko časa sicer še kaj skuham, kar seveda Jimija spravlja v neverjetno dobro voljo - kar zavija od navdušenja), vendar ga je potrebno potem pogosteje ven peljat, iztrebki so mehkejši, brki so svinjsko zašpehani...  :-[ Tako da imam raje briketke  :-[ Pa še nadzor nad vneseno količino hrane imam. Jimi namreč lahko poje polno posodico, da ga je sam trebušček  :P








kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #465 : 11 Julij 2012, 12:47:35
Sicer standardi pravijo, da bi bili havančki težko do 6 kg, vidim pa, da se na razstavah, brez težav, sprejemajo tudi "močnejši" kužki.

Ne vem, katere standarde misliš. Mogoče podatke v raznih enciklopedijah pasem? Ti niso pasemski standardi.

Edini veljavni pasemski standard pri nas je standard FCI, ki za havance glede velikosti pravi samo naslednje (http://www.fci.be/nomenclature.aspx) :


SIZE  :
Height at the withers :    From 23 to 27 cm.
         Tolerance : from 21 to 29 cm.


Torej teže sploh ne določa. Določa samo plečno višino. ;)

Pri kar nekaj družnih pasmah so psi, ki prihajajo iz vzhodne Evrope drobnejši kot psi iz vzreje drugih držav. Mogoče bi to pojasnilo razliko v teži? ;)

PS: Glede havancev sicer pojma nimam, kaj je bolj zaželeno, težji ali lažji pes, ampak verjetno tako kot drugje ni zaželen nobeden od ekstremov. ;)



bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #466 : 11 Julij 2012, 14:44:41
Nekje sem videla tudi predpise o teži, ampak očitno tega v standardu ni.  :-[

Sem pa opazila, ja, da so hrvaški kužki težji. Osebno imam, iz praktičnih razlogov, raje lažje kužke, čeprav je nekateri večji lepi koštruni  :P




natina55

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
  • Stella
Odgovori #467 : 11 Julij 2012, 15:09:30
Pri nas se je ješčnost popravila. Punca je, vendar ne briketov. Te poje le, če so podtaknjeni. Jaz sem pa želela delat vse po reglcu ??? Pa je najbolje tako, kot pri človeškemu mladiču. Poslušaš nasvete, potem pa izbereš tiste, ki so tebi in tvojemu mišljenju najbolj blizu.

Prepričana sem, da bo Wizardova sestrica ena lepa kužika, ki bi ji Italjani rekli : ruba cuori :) Veliko veselja z njo ti želim in ne sekiraj se, ona je najlepši kuža, ker je tvoj,  ;D :D
No morda je ješčnost pri naši pupi povezana s PMS, ker ji je spolovilo močno nabreknilo, pa tudi sluz je bilo zaznati. Zdaj se vestno čisti in ne opažam krvavitev. Oči imamo pa vsi na peclju in gremo ven, ko okoli ni nobenega štirinožnega fanta, pa še to le okoli našega doma. komu se pa ljubi it ven v tej vročini... Stelli ne. No naši veliki pupi se ljubi a to je druga zgodba ;)
Kakšne so vaše izkušnje pri prvi gonitvi?



bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #468 : 11 Julij 2012, 17:04:17
natanina55, čestitke za odlično pasjo kuhinjo ;-) Me veseli, da si odkrila, kaj Stelli, fini gospodični, diši. Hja, kužki so res različni. Pa čeprav so iz istega legla. Kaj še, če so iz različnih legel  :P  En lepši od drugega, za svojega lastnika, pa, tako kot pravi natina55, vsak najlepši  :o

Uživajte s svojimi lepimi kosmatinci, natina55, čuvaj našo sestrico, pa če bo na kakšnem koncu Slovenije napovedana ohladitev, naj vam ne bo nerodno kakšno dežno kapljo preusmerit na Obalo. Havanci in lastniki psov (pa še kdo), težko čakamo ohladitev. ;-)



bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #469 : 11 Julij 2012, 17:11:56
Mimogrede, če je kdo spregledal oddajo, kjer so bili predstavljeni havanci http://www.youtube.com/watch?v=uRYvIXHEAvg. Oddajo sem namreč zamudila, potem je pa na spletni strani RTV nikakor nisem mogla pogledati. Po kontaktiranju RTVja, sem prejela zgornji link. Melody1, krasne kužke imate. :o Z Jimijem vam zavidava predvsem zelenico ;-)



Buba

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #470 : 11 Julij 2012, 18:42:33
Bela tačka hvala za priložen link  :)  Naša Daisy je purgerca  :P Jaz sem v opisu pasme tudi nekje prebrala, da je teža do 6 kg... Daisyin bratec iz 1. legla, ki je ostal doma pri vzrediteljici, ima več kot 6 kg, pa mi deluje čist ok glede na velikost. Morda so hrvaški kužki res kaj večji in težji od madžarskih. No saj je podobno pri maltežanih in cotonih. Pri maltežanih obstaja 2 tipa: evropski in ameriški. In pri tem ameriškem tipu naj kuža ne bil bil težji od 2 kg.  Sprva sem želela cotona in ko sem šla na oglede, so bile mame psičke tudi različnih velikosti. Usoda je hotela, da sem izbrala havansko bišonko in nikakor mi ni žal, ker je to moja največja sreča, moj največji zakladek ne glede na težo in velikost. Pomemben je karakter kužka in mi smo z našo Marjetico zelo zadovoljni, ker je zares prijetna kužika, ki človeka ne pusti ravnodušnega. Tako, da mi se s težo ne obremenjujemo preveč, ker je Daisy naš hišni ljubljenček, naš medek mali.... glede na to, da je bila sterilizirana, pa moramo paziti, da ne bi postala mali pujsek  :P imela sem mucko, ki se je po sterilizaciji kar zredila, kar mi je bilo lepo. Dosti lepše je videti lepo zaobljeno mucko, kot pa presuho. No pri kužkih pa je lepo, da so v dobri formi in niso pretežki ... zdravje in dobro počutje sta na 1. mestu  ;D
Z Daisy vsem pošiljava poletne pozdravčke  ;)



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #471 : 12 Julij 2012, 11:13:39
Ne glede na vse možne opise pasem, propagandne prijeme vzrediteljev v Evropi in Ameriki, razstavno modo in ljudsko povpraševanje po "določenem tipu", "javno mnenje in poznavalstvo", so za vse pasme edini kriterij pasemski standardi Mednarodne kinološke zveze. Korekten predstavnik pasme je pes, ki ustreza pasemskemu standardu. Drugo preprosto ne drži vode. Zato je nadvse primerno, če vsak lastnik pasemskega psa, ki se zanima za pasmo, prebere veljavni pasemski standard Mednarodne kinološke zveze (vsi pasemski standardi so prosto dostopni na internetni strani zveze http://www.fci.be/nomenclature.aspx ) še zlasti, ker se veliko lastnikov odloči vsaj enkrat imeti leglo, pa standarda ne poznajo in posledično svojemu psu ne znajo poiskati ustrezne paritvene kombinacije.

Konkretno za maltežane edini veljavni pasemski standard v Evropi pravi:


SIZE AND WEIGHT :
Height at the withers :   Males     from   21 to 25 cm.
         Females  from   20 to 23 cm.
Weight : 3 to 4 kg.


Torej je "ameriški tip" maltežana pri nas nemogoče vzrejati, oziroma takšen tip uradno sploh ni priznan, saj psi, lažji od 2 kg niso primerni za vzrejo. Seveda pa bo vsak neetični vzreditelj takoj pograbil pravljico o ameriškem tipu maltežana, ki ne sme biti težji od 2kg in bo takšne mladiče veselo prodajal po enaki ceni kot tiste, ki so primerni za vzrejo.

Se opravičujem, če težim, ampak se mi zdi pomembno poudariti, kaj so veljavni kriteriji za posamezne pasme in vzrejo in kaj ne. :)



Buba

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #472 : 12 Julij 2012, 13:46:44
Kalsang vsaka informacija je zelooooo dobrodošla  ;D zlasti za nas, ki nismo kinologi... je pa res, da vzreditelji poskušajo razne finte... se mi zdi, da je zadnja leta prav hit vzrediti mini pse. Na začetku sem tudi jaz razmišljala o maltežanu, samo so preveč lajasti, tako da mi je bil pri izbiri psa 1. merilo dober karakter, kar havanci in cotoni zagotovo imajo.

Jaz sem s svojo havanko zares zadovoljna, ker je konkretni kuža, ki je še vedno majhen  :o Pa tako  mehki kožušček ima... vsi mimoidoči, ki jo pobožajo, so navdušeni nad nežnostjo njene dlake  :) Ali se kvaliteta dlake s časom kaj spremeni? Pri odraslih se mi zdi, da je dlaka bolj suha.

Bela tačka jaz svoje Marjetice v torbici ne nosim, ker vse kar je nad 3 kg, mora hoditi samo :P Bi jo pa želela voziti v košari na biciklu... moram najprej bicikl usposobit, pol pa bomo probale... upam, da ne bo na biciklu takšnega straha kot v avtu. Se kar veliko vozimo in je bila na začetku muka. Sedaj, ko namesto transporterja uporabljamo varnostni pas, pa je vožnja postala celo prijetna stvar.

Bela tačka ti si pa svojega kužka zelo lepo ostrigla... Jaz sem v dilemi, kaj naj naredim... striči ali ne striči, to je zdaj vprašanje??? Vzrediteljica ni najbolj navdušena nad striženjem in pravi, da je dlaka zaščita pred vročino. No saj jaz če bi jo strigla, to ne bi bilo britje, pač pa bi ji skrajšala dlako ze kakšnih 3 cm, tako da bi izgledala kot pri starosti 3 mesecev  :P

Pozdravček ;)



bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #473 : 12 Julij 2012, 23:08:21
Buba, da ne bo pomote. Mi kužka nosimo le po trgovini oz. v prostorih, kjer kužki niso dovoljeni ;-) Drugače pa je to kuža, ki veliko hodi. In to z velikim veseljem. Pa tudi ob kolesu zna teči. Seveda so to kratke razdalje. Navajamo ga tudi na košarico na kolesu. Smo pa v iskanju košare, ki bi nam omogočila, da bi psa vzeli s seboj na kolesarske potepe.

Glede striženja, kot sem napisana, sem tudi sama v dilemi, kaj in kako. Sedaj poleti, ko je veliko trave, posebno divjega ovsa, češem tudi 2x dnevno.

Kar se pa otipa dlake tiče - res je. Vsak ki havanca poboža, bi ga božal in božal, pa še božal.... Pa še dlaka je brez vonja  :o



Buba

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #474 : 13 Julij 2012, 14:05:10
Svojo Daisy češem po vsakem sprehodu... najprej je obvezno brisanje ali umivanje tačk (odvisno od stopnje umazanije), temu sledi temeljiti pregled, da se ni kakšna nadlogica pritihotapila, kot so klopi, bolhice... potem pa še česanje  ;) včasih jo počešem tudi med igro, da ji popravim špangico. Idealno bi bilo, če bi lahko Dasiy kopala vsak teden, ker se glede na to, da je belo-krem barve hitro umaže, zlasti tačke in trebušček. Samo pol je problem s temi zaščitami proti klopi in bolhami, ker se s vsakim kopanjem zmanjšuje njihova učinkovitost. Sem sprava dajala Biospotix, pa smo dobili klope. Sedaj smo na Advantixu, pa sem tudi našla po 2 tednih 2 bolhice. Tako, da kombiniram Biospotix in Advantex. Kakšno zaščito pa vi koristite? Veliko jih koristi Frontline... Kakšno priporočilo?  Sicer pa se izogibamo predelov, kjer bi naj bili klopi.
Ja te trgovine so zares problem... zadnjič sva se prešvercali v pošto... ne pade mi na pamet, da bi tako prikupno kužiko pustila veni. Tako da v tem primeru bi torba zares prav prišla.  :o
Pozdravček ;)



bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #475 : 13 Julij 2012, 19:53:01
Buba,

mi uporabljamo Stronghold za bolhe, srčnega črva idr nadlogo, za klope pa elektronski obesek proti klopom (slikca - http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=7778.30 )



Buba

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #476 : 14 Julij 2012, 16:31:03
mi smo tudi probali elektronski obesek, pa se ni obnesel... verjetno bi ga morala nositi non stop, mi pa ga ponavadi, ko pride domov, snamemo zaradi daljše dlake... LP  ;)



bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #477 : 15 Julij 2012, 22:16:59
Obesek nosimo le ko gremo ven, saj je pripet na ovratnico in doma je brez ovratnice. Hm, mogoče je pa pri nas manj klopov  ??? Smo jih pa, preden smo mu nadeli obesek, v enem tednu staknili 5 krvosesnih klopov. Eden se je prisesal pod brado in je bil tako velik, da je ubogi kužek imel oteklino več kot teden dni.  >:(



navihan.repek

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #478 : 19 Julij 2012, 12:15:38
Pozdravljeni!
Tudi jaz sem lastnica mojega navihanega havančka. Star je približno 5 mesecev. :- ))
Je pravi mali nagajivček!
Sem zelo navdušena nad to pasmo.
Tudi sama podpiram, da bi naredili piknik havančkov.

Me pa zanima kdaj se jim zaviha rep?
Mojemu se še ni.
Ko berem in gledam druge pse imajo že skoraj od rojstva.
Hvala in lep pozdrav!



bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #479 : 19 Julij 2012, 13:57:47
Dobrodošla v havanski družbi.

Naš Jimi nima zavihanega repa, kar nas zelo veseli, ker nam takšen repek ni všeč  :D