Havanski bišon [Havanese]

Alya · 367032

Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #510 : 17 Avgust 2012, 13:47:05
Transporter ni nic krutega ;) zelo je prakticen za ciscenje, pes se v njem ponavadi dobro pocuti, ker ga vzame za svoj brlog, ce je navajen, in je dalec najbolj varna oblika transporta zivali (pri trku pri visji hitrosti se oprsnice strgajo).
Veliko psov, ki jim je slabo, se v transporterju navadijo vozit, ker je manj motecih dejavnikov in ker se ne cuti toliko tresenja avta.

battito animale


navihan.repek

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #511 : 18 Avgust 2012, 14:35:09
No našemu transporter ni odgovarjal. Lažje prebavlja pot s varnostnim pasom : )
... upejmo da bojo naši havančki, kmalu spoznali, da je potovanje ena lepa stvarca ; - ))

Morda en predlog: Lahko bi kdaj naredili piknik oz. srečanje havančkov ; )



bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #512 : 18 Avgust 2012, 15:47:40
Jimi vse havančke lepo pozdravlja. Spet se je odpravil z lastniki na potep. Včeraj je obiskal Roblekov dom, danes pa Vrtačo. Oboje na Karavankah. Se pa že zaveda, da ga ga s prihodom domov čaka temeljito kopanje. Je bilo pa vredno - koliko vonjah, pasjih prijateljev pa tudi ni manjkalo.

Se pa počitek pod klopjo v koči prav prileže. :D



martincek

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • Wizard
Odgovori #513 : 18 Avgust 2012, 22:46:20
buba, transporter res ni huda stvar  ;D to se samo nam, nežnješemu spolu včasih zdi tako...jaz sem vztrajno na poligonu govorila, kako mojega psa pa  nikoli ne bom dajala v box, ker to je meni mučenje...pa sem čez pol leta storila na agility tekmah prav to in kupila box...sicer mehek  :D tako, da se mi še zdej vsi smejijo na treningih, kako sem bla proti  ::) ah kaj čmo..wizardu res na začetku ni blo po godu, ampak se je kaj kmalu navadil...in tako bi se tudi v avtu, če bi bila jaz vztrajna...in sem tudi jaz prebrala že kr nekaj člankov, v katerih piše...da naj bi bilo v boxu psu manj slabo...ker res si to vzamejo kot svojo "kučo", kjer imajo svoj mir... ::)

sicer pa smo se primorske s havančki dobile že 2x...tako da lahko tudi razširimo zasedbo...čeprav smo pri nas naslednja dva meseca na tesnem s časom...


bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #514 : 19 Avgust 2012, 10:59:39
@martinček,
Kako se obnese mehka "kletka"? Razmišljam, da bi jo nabavila za takrat, ko gremo z nahrbtniki na pot. Kletko bi bilo kar malo težko prenašat. Pa plastični transporter je tudi neroden. Jimi je kletke itak navajen, vendar jo s sabo vzamemo le, ko se z avtom pripeljemo do destinacije.

Sama sem tudi hotela nabaviti plastični transporter, samo potem v avtu ostane malo prostora. Za sedeži ni dovolj prostora, kar pomeni, da bi ga lahko dali le v prtljažnik, kjer bi pa za nas ostalo bolj malo prostora.



navihan.repek

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #515 : 19 Avgust 2012, 13:19:52
Superca, vas spodbujam da bi srečenje 1x bilo. Bi bilo prav smešno videti naše male nagajive havančke kako se igrajo he he ; - ))

Lepo nedeljo vam želi!



martincek

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • Wizard
Odgovori #516 : 20 Avgust 2012, 00:23:38
@bela_tacka

Ja tudi mehi boks vseeno ni tako enostavno prenašat...da bi ka kr sabo kam dlje nosili..ker je velik kot ena stranica in ta naš ima tudi te kovinske palice not, tako da je kr težek...zdej ne vem za kakšne destinacije bi vi to prenašali, je pa gotovo veliko enostavnje, kot transporter  ::)

marsikdo ni navdušen nad temi boxi, ker jih psi hitro strgajo...ali spraskajo ali zgrizejo...no wizard je imel tudi na začetku takšne ideje...no še zdaj se vsake tolko bojujemo, ampak se ne pustim...ker sem ta boks iskala 4mesce, da sem dobila takega, kot sem hotela  :) in prehodila celo svetovno v salzburgu, da sem na koncu našla meni všečnega  :D tako, da niti naj mu ne pride na pamet kaj podobnega koštrunu!!!  :P

@navihan.repek nekaj smo se menili, da bi bilo naslendnje srečanje v postojni...ko zberemo dovolj energije in časa sporočimo :)


Buba

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #517 : 27 Avgust 2012, 17:54:31
Pozdravček,

mene pa zanima, ali ste oziroma še z Vašimi havanči hodite v pasjo šolo? Moja Daisy bo kmalu dopolnila 8 mesecev in resno razmišljam o vpisu v šolo. Glede na to, da smo locirani na štajerskem koncu, razmišljam o KD Maribor - Pobrežje. Ali ima kdo kakšen nasvet glede te šole in nasploh ali je sploh potrebno šolanje. Jaz bi v prvi vrsti želela, da se moja psička bolj socializira, saj se boji neznaih psov (tudi mladičkov). Ko malo berem na forumih o obveznih zateznih ovratnicah v teh pasjih šolah, me kar stisne v grlu. Hvala za vse informacije in LP ;)



vellamo

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #518 : 27 Avgust 2012, 18:10:50
Ne boj se, na Pobrežju ne boš niti od daleč videla zatezne ovratnice. Sem pa mnenja, da bi moral vsak pes obiskati kak tečaj, meni je žal, da nisem svojega peljala še preden je dopolnil eno leto. Moraš pa z odločitvijo kar pohiteti, saj vpis poteka že ta teden. :)



Leonique

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #519 : 29 Avgust 2012, 12:18:50
Hey,

mene pa zanima kolikšna je minimalna starost psa, da se udeleži vzrejnega pregleda? Naša Bandža je sedaj stara 10 mesecev tako, da razmišljamo, da bi jo peljali na vzrejni v Trbovlje, ki bo 9.9. 2012. Ali je boljše, da še malo počakamo? Mislim pa, da je to zadnji vzrejni to leto. Aja pa še to: ali je pogoj tudi, da sem včlanjena v Klub za pritlikave pasme?

Lep pozdrav iz Postojne!

P.S.: za srečanje pa kar napišite, kdaj bi komu najbolj ustrezalo pa se bomo potem uskladili :)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #520 : 29 Avgust 2012, 12:20:43
Bo še premlada. Vsekakor še ni do konca razvita in se vam za boljšo oceno splača počakat do naslednjega vzrejnega pregleda.

Vzrejni pregled je cenejši, če si včlanjen v klub.



martincek

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • Wizard
Odgovori #521 : 29 Avgust 2012, 12:52:46
A to je novo, da je ceneje če si včlanjen?

Jaz sem bila marca na vzrejnem v Mariboru in ni bilo nič ceneje za člane  8)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #522 : 29 Avgust 2012, 12:59:55
Ne, ni novo. Po navadi je tako v vseh klubih in vseh kinoloških disciplinah.



martincek

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • Wizard
Odgovori #523 : 29 Avgust 2012, 13:01:41
no naj povem, da v skpp ni tako...


Leonique

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #524 : 29 Avgust 2012, 21:59:53
Hvala za informacije...bomo počakali do naslednjega leta :)


Buba

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #525 : 07 September 2012, 14:16:49
Pozdravček  ;D
Kako kaj Vaši havančki? Upam, da odlično in zdravo... našo Daisy od včeraj, ko je dopolnila 8. mesecev, ali lovi nek virus ali pa je nekaj pojedla, saj je včeraj bruhala, driskala in ima boleč trebušček. Tako, da se sedaj zdravimo...
Kar se teže tiče... prejšnji teden smo Daisy stilsko preobrazili (ima tako simpatično puppy look frizurco) in je frizerka, ki se ukvarja z vzrejo havančkov, pripomnila, da je malo premočna... danes pa je veterinar potrdil, da je moja Daisy debeluška ;) pa ima samo 6,5 kg. Tako, da bo očitno res držalo, da bi morali imeti havančki okoli 6 kg. Šele sedaj, ko smo jo postrigli, smo videli, da je prijetno zaobljena in da se reberca ne čutijo preveč. Pravi medvedek mali je :) Prej, ko je imela daljši kožušček, smo mislili, da je večja suhica.  Tako, da bo treba malo bolj migati ;)
LP od Daisy  ;)



natina55

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
  • Stella
Odgovori #526 : 07 September 2012, 20:41:28
Pozdravček,

mene pa zanima, ali ste oziroma še z Vašimi havanči hodite v pasjo šolo? Moja Daisy bo kmalu dopolnila 8 mesecev in resno razmišljam o vpisu v šolo. Glede na to, da smo locirani na štajerskem koncu, razmišljam o KD Maribor - Pobrežje. Ali ima kdo kakšen nasvet glede te šole in nasploh ali je sploh potrebno šolanje. Jaz bi v prvi vrsti želela, da se moja psička bolj socializira, saj se boji neznaih psov (tudi mladičkov). Ko malo berem na forumih o obveznih zateznih ovratnicah v teh pasjih šolah, me kar stisne v grlu. Hvala za vse informacije in LP ;)
Mi smo obiskovali pasjo malo šolo v KD Obala. Imeli smo se super: se učili, družili, smejali, hecali, včasih bili strašno resni ;) Skratka: priporočam pasje šolanje, ali bolje šolanje lastnika :P saj v malih pasjih šolah delajo ravno to :D



bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #527 : 07 September 2012, 21:37:03
Ja, lepo smo se imeli. Le bratec in sestrica nista smela skupaj "sedeti"  :P

Sicer v KD Obala ni zatezne ovratnice. Navadna ovratnica in navaden povodec. In priboljški  :P Jimi je poskrbel, da je bil poligon pred in po šoli čist (beri: poiskal in pojedel je vse ostanke priboljškov).

Vsekakor je mala pasja šola koristna zadeva. No, glede na vašo starost boste najbrž šli delat A izpit. Za malo pasjo šolo vključujejo pse do nekje 7 mes. starosti.



Buba

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #528 : 08 September 2012, 14:18:48
Če bo šlo vse po sreči, kar se zdravja tiče, gremo z Daisy v četrtek v Malo šolo :) jaz se že veselim, upam pa, da bo tudi psički všeč v šoli ;) Lep vikend vsem skupaj ;)



bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #529 : 08 September 2012, 21:05:36
@Buba, včeraj sem stehtala Jimija - pri 13 mes. ima 6,3 kg. Hranim ga s Fitness Trianerjem, po navodilih na vrečki, za 6 kg odrasle kilaže. Jimi je 2x dnevno - zjutraj mu dam 1/3 dnevne doze, zvečer, po sprehodu pa še 2/3.

2 x na dan greva na daljši sprehod, vmes pa, po potrebi, kratko opravljanje potreb. Čeprav so havančki naročni psi, pa se naš Jimi rad potepa. Posebno v naravi, kjer lahko prosto teče in skače. Danes smo noreli po Vremščici ;-) Zato pa sedaj umazani, z vsemi štirimi od sebe, lepo počivamo.

Uspešno delo v pasji šoli.



Buba

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #530 : 10 September 2012, 21:54:00
Bela tačka... mi našo tudi hranimo s Fitness Trainerom za mladičke tudi 2 x dnevni... trenutno je sicer na dietni hrani do 5 mini obrokov dnevno (riž + piščanec + jogurt) zaradi želodčnih in prebavnih težav izpred, ko so nas doletele pred 4 dnevi. Je pa že dosti bolje... tudi mi gremo 2 krat dnevno na konkretne sprehode, tako do poskušamo biti v kondiciji. Čez poletje se je zaradi vročine malo ulenila, sedaj pa je že lažje :) se pa že veselimo male šole :) LP ;)



Buba

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #531 : 13 September 2012, 11:33:09
... ja moja Daisy bo danes na žalost prešpricala 1. uro male pasje šole, saj še kar lije, kot iz škafa. Po informacijah pasje šole, pa kljub dežju, pouk ne bo odpadel  :-[ smo kar malo žalostni... samo zdravje je na 1. mestu...
Kakšne izkušnje pa imete ostali lastniki havančkov? Ali ste šli v šolo, tudi če je močno deževalo in se je atmosfera ohladila? No naša Daisy je dobila čudovit dežni plašček, samo me skrbi, ker je veterinar prejšnji teden rekel, da je bruhanje lahko tudi posledica prehlada. Zato nekako ne bi riskirala. Pa še Daisy ni neka velika ljubiteljica dežja. Danes je kar trajalo, da je opravila vse potrebno (lulanje in kakanje) in je bila po 10 minutah cela mokra... tako, da ne vem, kakšna bi bila po 1 uri in pol na dežju... ali morda kompliciram??? samo se mi zdi, da je bolje pri zdravju pazit, ker mi je hudo, če psička zboli, pa še veterinarske usluge niso zastonj ;)
joj kako bi bilo lepo, da bi sedaj posijalo sonceeeeeee  :P

LP vsem skupaj ;)



bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #532 : 13 September 2012, 15:44:55
@Buba,

na Obali pasje šole zardi takšnega vremena nismo imeli. So nam pa rekli, da so izpiti na višjih nivojih ne glede na vremenske razmere. Jimi hodi ven ne glede na vreme. Nimamo plaščkov. Le brisačo, s katero ga otremo, ko pridemo domov. Pozimi pride v poštev tudi fen. Poleti pa fena ne uporabljam in se suši na zraku. Letos nas je iz Zelenice v dolino ujel naliv, da je bil Jimi pravi mokri cucek  :'( Smo ga le zbrisali z brisačo, pa v avto.

Je pa res, da so ob dežju sprehodi omejeni na najnujnejše. Sicer pa imamo v navadi, da si po sprehodu v umijemo tačke. Kar v koritu, v kuhinji  :-[ Tako da potem tudi v času dežja ni problem. Blato sčistimo nad koritom ;-)

Želim hitro okrevanje.



Buba

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #533 : 13 September 2012, 22:53:32
bela tačka... v tem KD imajo šolo v vsakem vremenu, ker če bi prestavljali, bi se vse zamaknilo v december... no danes sva prešpricali, ker je bilo zares hladno... dež se je sicer malo umiril... ne vem pa, če bi Daisy zdržala 1 uro in pol... ko je dež, smo zunaj na sprehodu maximalno 10 do 15 minut... 90 minut pa je kar velik zalogaj za 8-mesečno psičko in tudi za mene ;) no če ga bo vreme preveč biksalo, se bomo prepisali na spomladasnki termin :) LP ;)



martincek

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • Wizard
Odgovori #534 : 14 September 2012, 07:39:31
Mi smo hodili v isto šolo kot bela_tacka in imeli šolo tudi v dežju, s tem da smo hodili v polmaldansko/poletnem terminu...in wizard je hodil brez plaščka, jaz pa z gumijsatimi škornji  :) je pa bilo vrjetno res bolj toplo. Tako, da če enkrat prešpricate ne skrbet, ne pa prevečkrat, ker pol boste zgubili voljo  :P


spelamg

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #535 : 15 September 2012, 19:57:03
Hoj!

A gre kdo na razstavo Koper I in II? Ker mi gremo.... Tokrat s Piko! Ne vem kako bo to zgledalo, ona je vsa majhna, ampak živa kot hudič. Najprej nori in divja, potem pa se vsega in vsakogar ustraši. No, mogoče se bo pa spomnila, da je prav v Kopru začela svojo razstavno kariero.  :D :D Upam, da se srečamo!  :)



martincek

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • Wizard
Odgovori #536 : 16 September 2012, 08:50:05
miii seveda  ;D v soboto in nedeljo  ::) super,da se spet vidimo!  8)


Miss.Cavalier

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #537 : 16 September 2012, 12:07:05
Heii!!!


Mam eno vprašanje a res tej pasmi psov res ne izpada dlaka??
In koliko krat ga strižete???



bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #538 : 16 September 2012, 18:06:32
Da, res ne izpada. Lahko jo kar pocukaš, pa ne izpade. Ko psa češem, na glavniku ostane za eno "črtico" dlake. Češem pa vsak dan, ali pa vsaj vsak drugi dan.

Psa se striže po želji. Tisti, ki pse razstavljajo jih je ne strižejo - razen dlake med blazinicami in še okoli intimnih delov (zaradi higijene). Mi naše kužka strižemo. Na t.i. baby cut. Letos smo se enkrat lepi naredili pri frizerki, enkrat pa kar doma. No, sem potem še malo dlako okoli oči skrajšala (ne maram špangic in elastik, zato franzice postrižem), pa okoli prednjih tačk sem dlako pokrajšala. Parkrat sem tudi dlako med blazinicami postrigla. In seveda po trebuščku in okoli ritke. Zaradi higijene ;-)

In kar je meni še zelo všeč - ti kužki nimajo specifičnega pasjega vonja.  :o



spelamg

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #539 : 16 September 2012, 18:10:10
O hudooooo, martincek!! Končno!  8)

Miss.Cavalier, res je, havancem ne izpada dlaka (no, malo že, ampak le toliko kot ljudem lasje). Strižemo jih pa sploh ne, so kar dolgolasi.  ;D Ampak seveda so tudi izjeme: tisti, ki se strižejo, hodijo k frizerju približno enkrat na tri mesece. Lahko tudi pogosteje, če naj bo frizura bolj kratka. Ampak tem psom dolga dlaka prav paše, veš....  ::)