Havanski bišon [Havanese]

Alya · 367028

spelamg

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #570 : 14 Oktober 2012, 22:23:41
Živjo!   :)

Naša Pika je carica!   8)   Premagala je dve (  :o  ) psici, starejši seveda, in dobila najprej CAC v svojem razredu (vmesni), potem pa še CACIB, ki ga je speljala eni italijančici izpred nosa!   Ha!   Tako smo veseli....  kar naprej jo crkljamo  :-* A veste, da to pomeni, da je Pika v bistvu otvorila odrasli šampionat? Ker mladinskega že ima... barbika!    ;D

Vam povem, psice so zakon!   :)



bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #571 : 14 Oktober 2012, 23:05:59
Me veseli, da smo se spoznali v živo  ::) Sem kolegici pisala, da če bi jaz ocenjevala, bi zmagala Pika. Pa ne, da mi ostali havančki niso všeč. Wizard je itak moj prijatelj in on ima posebne simpatije. Italijanska havančka sta zanimivih barv. Hecno ju je bilo gledat, kako se premikata. Zaradi izredno dolge dlake izgleda kot da imata več kot 4 tačke  :P Si ne predstavljam, kako se tako dolga dlaka obnese v vsakdanjiku  :'(  Pikica ima lepo dlako, umirjena je.... mislim, da bi bila mojemu Jimiju takoj všeč  :-[ Ampak mi itak ne iščemo punce, čeprav nam Bandža meša glavo. :-[

Čestitke vsem za nastopanje v tako neprimernem vremenu.



spelamg

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #572 : 15 Oktober 2012, 08:36:36
Hoj, bela_tacka! Hvala za čestitke in še bolj, da smo se spoznali!  :) Havanska srenja pri nas je že kar velika, a ne? Če se samo spomnim začetkov, ko smo bili na nekaj zaporednih razstavah edini predstavniki z našo Tajgo.... Sicer je bilo za rezultate to fino, ker je Tajga zmagala, kot bi mignil, ampak vam povem, živa konkurenca naredi svoje. In zdaj jo imamo, živo konurenco! Všeč mi je gledat, kako posamezni primerki rastejo in se razvijajo. Če boste prišli še kdaj na kakšno razstavo, pripeljite Jimija. Upam, da bomo tudi mi tam in da ga vidim. Če še ni bil nikoli, bo kar malo šokiran ob vseh teh lepotcih, spedenanih "u nulo"....  ::) ... ki niti na tla ne smejo stopiti, preden niso oddelali ringa....   :D

Ja, vreme je bilo to pot res "super", kaj takega pa še ne. Za Koper I ne vem (smo manjkali), ampak za Koper II lahko mirno rečem, da je bil to drugi Blato Otočec!  :-X



Melody1

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #573 : 17 Oktober 2012, 17:55:12
Pri nas je spet pestro  :P Včeraj smo parili Rino in Ronija  ;), čez nekaj dni pa še nova kombinacija - Debby in Alfy ;D. Pa bo spet havancev v Sloveniji!!


bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #574 : 17 Oktober 2012, 20:16:09
Na razstavi v Kopru ste imeli 2 kužka. A svetlejši je Alfi?



Melody1

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #575 : 17 Oktober 2012, 20:26:59
Ja, svetli je Alfy, temni (Roni) pa je njegov oče. Debby pa žal ni prišla zaradi gonitve.


bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #576 : 17 Oktober 2012, 21:30:05
Zanimivo. Črna tata, svetel sin  ;) Je pa Alfy luštkan kuža.



spelamg

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #577 : 18 Oktober 2012, 22:26:15
Debby pa žal ni prišla zaradi gonitve.

Melody1, a torej Debby ni tekmovala v Kopru (nedelja)?  :o Hm... Torej naša Pika ni mogla premagati dveh psic, ampak le eno. Huh, še dobro, ane....  :P Se mogoče sploh ne bi razpletlo tako, kot se je. Kako se je odrezal Roni?  :)





Leonique

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #578 : 19 Oktober 2012, 12:32:09
O kako lepo je slišat, da bo v Sloveniji še več  teh majhnih, smešnih kepic :) Melody, komaj čakam, da jih vidim ;)

Drugače pa smo tudi mi zelo zadovoljni z sobotno razstavo v Kopru. Naša Bandža je prvič nastopila v razredu mladih in dobila PRM in junior BOB :o
Čestitke še enkrat tudi vsem ostalim za lepe rezultate!




spelamg

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #579 : 20 Oktober 2012, 19:38:28
Čestitke, Leonique! Škoda, da nas ni bilo v soboto. Pa drugič, ane!  :)

In seveda česitke tudi za vaše bodoče, Melody1!  ;) ;D



Melody1

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #580 : 22 Oktober 2012, 15:41:26
Parjenje je za nami  :P, zdaj pa en mesec čakanja, da bomo vedeli, če bo kaj naraščaja  ;D.


navihan.repek

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #581 : 03 November 2012, 11:37:09
No pa da se še jaz malo oglasim ; - )) Naš mali havanček je že pravi gavnar ima že 8mesecev: ) Prvič je letos spoznal sneg. Obožuje ga!!! Iz majhne kepe naredi ogromno kepo.
Navadil se je že lulati zunaj. Je pravi kampeljc ; - )

Je pa zeeeelo nagajiv ; - ))

Ko nas ni doma ima zabavo. Če slučajno pozabimo vzeti kaj z mize... Si kar sam postreže. Tako je že zmanjkala 1x kava, pa piškoti.
Ali ima kdo kakšen predlog kako naj ga tole odvadimo.
Problem je, da nikdar, ko smo doma ne skače po klopi okoli mize in ne gre na mizo. Tako, da ga nikoli ne dobimo.

Lepe jesenske dni želim vsem havančkom ; - )



sunflower

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #582 : 09 November 2012, 21:57:39
Zdravo!


Sem nova na tem forumu in sprašujem, če poznate kakšnega dobrega pasjega frizerja v Ljubljani ali okolici, ki bi mojo havansko bišonko Kuki ostrigel na lep "puppy-cut" :D

hvaaalaa




martincek

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • Wizard
Odgovori #583 : 10 November 2012, 08:10:12
ooo dobrodošla  ::) kakoje lušna mala. Kolko je stara, pa kje ste jo vzeli ;)?

jaz ti priporočam, da se obrneš na ta naslov. 2x na mesec (ob sobotah) striže tudi v ljubljani

https://www.facebook.com/pages/5-PET-STARS-salon-za-nego-psov-boutique/244432532240742

Mi smo super zadovoljni   8)


bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #584 : 10 November 2012, 09:41:58
Res je. Frizerka super striže. Samo poglej našo slikco v profilu ;-)



sunflower

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #585 : 10 November 2012, 10:29:19
Hvala Martincek  :), nasa Kuki je stara 10 mesecev in ima rodovnik :D in je iz hrvaske podrobnosti nevem.  Mami jo je nasla preko prijateljev in bila je darilo za moj rojstni dan, ker sem bila zelo zalostna saj je pred dobrim letom odsla med zvezdice nasa Eli, mesanka med maltezanom in snavcerjem...  Vidim, da ste na tem forumu vsi zagreti razstavljalci psov, meni pa rodovnik pomeni bolj to da je psicka zdrava in je manj verjetnosti za bolezni in predvsem da ni iz puppymill-ov. :)

hvaala za info za frizerja, pa se se kaj oglasim in objavim kaksne slikice nase rjave vesele kepice Kuki :D



bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #586 : 10 November 2012, 13:58:50
Jimi se razstavlja samo domačim  :P Leži na hrbtu in da vse 4 tačke od sebe ;-)

Čez zimo bom puščali dolgo dlako, spomladi pa se spet postrižemo. No, vmes bo potrebno skrajšat dlake med blazinicami. Pa "franzice nosimo", saj ne moram elastik in špangic. Tako da strižem dlake na očmi. Glede na to, da se ne razstavljamo, si to lahko privoščimo. Sicer pa tudi krajša dlaka zahteva česanje. Jimija češem vsaj vsak drugi dan. Le tako je možno vzdrževati kožušček brez vozličkov.

Čakamo slikce ;-)



Buba

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #587 : 10 November 2012, 22:40:27
... naša Daisy se tudi razstavlja vsak dan vsem domačim in mimoidočim na sprehodu :) ... no mi smo se danes spet šišali, ker smo bili malček preveč zavozljani, kljub rednemu česanju.... meni osebno je puppy look frizurca lepša, pa še lažje vzdrževanje je ;) Če Vas slučajno pot zanese v ZG, priporočam Salon za pse Luna... sicer pa ne bo hudega sedaj, ko imamo krajšo dlako, saj smo nabavili puloverček, pa zimsko jaknico, pa dežni plašček... tako da ne bo zeblo :) sicer pa imamo v planu naslednji vikend obiskati pasjo razstavo v ZG, seveda samo kot gledalki in kot spodbuda sestricam in starejšemu bratcu, ki bodo tekmovali ;) se že veselimo ponovnega snidenja z domačimi ;) in novimi poznanstvi ... LP vsem havančkom in pasjeljubcem ;)



Leonique

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #588 : 11 November 2012, 14:35:06
Evo ena slikca vseh treh udeleženih havančkov na razstavi CACIB Šempeter :) Naša Bandža je bila spet super pridna in dobila PRM ter Junior BOB  :o :) Čestitke še enkrat tudi Roniju in Alfiju za odličen rezultat.

Navihan.repek moj nasvet je ta, da ko greste od doma res vse pospravite z mize (no, vsaj vse kar diši  ;D) ali pa ga zaprete v določen prostor/sobo, kjer nima možnosti za takšne podvige ;)

Sunflower dobrodošla na forumu ;) Želim ti čimveč nepozabnih trenutkov s tvojo kepico :) Za striženje pa tudi jaz priporočam 5 pet stars salon v Kopru oz. Ljubljani.



Leonique

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #589 : 11 November 2012, 16:01:05


Melody1

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #590 : 16 November 2012, 07:55:26
Leonique, fotka je super uspela! Čestitke Bandži, res je pridna in lepa psička.
Naša dva korenjaka pa kar dobro skrbita za slovenski podmladek, obe naši princeski bosta v decembru imeli mladičke. Komaj čakam, da vidim nove barvne kombinacije.


spelamg

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #591 : 16 November 2012, 08:02:32
O, Melody1, a za dedka mraza boste imeli spet barvasti šopek?  :D To gre hitro. Upam, da bo vse OK, držim pesti!  :)



Leonique

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #592 : 16 November 2012, 13:48:41
Melody hvala ;) Slikca je malo motna, vam bom pa vse ostale na katerih sta Roni in Alfy poslala na mail.

Čestitke za veselo novico ;) Komaj čakam, da vidim vse te male kepice!


Fio

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #593 : 17 November 2012, 15:37:40
Pozdravljeni, sem Fio iz Celja.
Vidim, da imam veliko sorodnikov na forumu.
Spodaj pa moja slikica.
Lp



Mmojca

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #594 : 18 November 2012, 17:21:54
In še ena nova havančica na forumu!
Midve sva Mojca in Dori z Vrhnike (Vita's Masterpiece Dorothy, sestrica od Wizarda in Daisy). Nekatere vas že poznam s Facebooka, ostali se bomo pa še spoznali. Vsem pošiljava na tole deževno jesensko popoldne en lep pozdrav!


martincek

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • Wizard
Odgovori #595 : 19 November 2012, 20:14:15
ciao sestrica, dobrodošla  ::)


Buba

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #596 : 20 November 2012, 00:51:17
Dobrodošla sestrica Dori  :)



Buba

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #597 : 20 November 2012, 00:52:34
Dobrodošel Fio  ;)



spelamg

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #598 : 20 November 2012, 09:40:08
Najnovejše iz logov pasjih zvezd:

Naša mala Pika (Sirius Superstar's Dixie Diva) je v nedeljo, 18.11.2012, osvojila šampionat Hrvaške in zdaj nosi naziv CH-HR!!!!!!  8)

Na razstavi CACIB Zagreb 17. in 18. 11. 2012 je osvojila dvakrat naziv CACIB, v nedeljo (18. 11. 2012) pa tudi BOB!!! V nedeljo je premagala vse samce, ki jih je bilo kar 6, med samicami pa je bila v bistvu edina, saj se dvema samičkama iz razreda Mladi očitno ni uspelo prebiti v izbor za BOB.

Joj, kako smo ponosni nanjo!  ;D :-* :-* :-*

Takole smo zgledali v ringu (malo je za soboto, malo pa za nedeljo): http://www.havanec.com/sl/galleries/index/30.html

Konkurenca je bila večinoma iz Hrvaške in Madžarske, če kaj vem, sta Slovenijo zastopala le Kaj (Velvet Story Kaylash) in naša Pika.



spelamg

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #599 : 20 November 2012, 09:45:17
Živjo, Fio in Buba! Krasna sta!  :-* Upam, da se bosta zabavala tu na forumu vsaj toliko, kot se vsi ostali! Zdaj pa je havanska srenja v Slo res velika!  :)