Havanski bišon [Havanese]

Alya · 366991

martincek

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • Wizard
Odgovori #660 : 13 Januar 2013, 16:14:40
@Lejkamam pa sej ni skrivnost, da so wizardovi  :o čigavi pa naj bi taki lepotci hahah  ::)

fanči pa je cela frajerska mamica vidim  :P



bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #661 : 13 Januar 2013, 21:53:22
Kako naj mladički ne bi bili lepi, ko je pa tata pravi bišonski lepotec  :P Mamice sicer ne poznam, vendar če slika ne laže, je prava lepotica. Res lepe bišonska predstavnica. Koliko je težka? V glavnem - obvezno nas morate seznanjati z napredkom mladine  ::) Me prav zanima kako se bodo razvijali, predvsem glede barvnih kombinacij. Prav zanimivi so.



Lejkamam

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #662 : 13 Januar 2013, 23:24:20
Zadeva je takale... imeti leglo je neverjetna izkušnja.

In to govorim po celih 7 dneh kar jih imamo. Rastejo kot konoplja, vsak dan nekaj novega. Dnevno se zredijo za 1/4 svoje teže.  Zanimivo je tudi kako sanjajo...In seveda...imam že enega bolj zraslega k srcu...Alfi (to je najbolj črn samček) in po moje bom naredila cel razpis za izbiro bodočih lastnikov zanj... ;D 

Fanči je enkratna mama. Ne komplicira, stalno jih umiva in kakor hitro je mogoče kidne stran od njih..še posebno če je v špilu kakšen malce daljši sprehod. Prav občudujemo jo vsi, kako lepo vse sama ureja.

Lejkamam.
Bo. Če bo.


Lejkamam

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #663 : 13 Januar 2013, 23:29:20
..tole sicer ni Alfi a se mi je zdelo da punči lepo pozira in bi vam bila slikica všeč....

Lejkamam.
Bo. Če bo.


bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #664 : 14 Januar 2013, 08:46:43
 :o kakšni so. Kot mali morski prašički  :P




spelamg

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #665 : 14 Januar 2013, 11:20:50
Z veseljem sporočam, da je mlada psička Sirius Superstar's Bellatrix (aka Lola) na razstavi psov CACIB Ljubljana 2013 I in II dosegla dva naziva Prvak razreda mladih in dvakrat Junior BOB!   8) :o   Vse čestitke mali Loli in njeni skrbnici Poloni! Bravo, punce!   :) Dobro vama je šlo!

Mama Tajga je tako ponosna, mi ostali pa tudi!     :-*

No, sezona je zdaj odprta, Sirius Superstar's nadaljuje svoj pohod.    ;D Punca se je res krasno odrezala, v nedeljo je bilo celo videti, kot da se sodnik M. Zidar ne more odločiti, ali bi ji podelil kar BOB, ki je veljal kot kvalifikacija za Crufts.... Joj, sem bila čist živčna. Nazadnje ga je podelil samici iz razreda Prvaki (iz Velike Britanije), ampak je pa res trajalo, da se je odločil.

Naša havanska srenja ima torej novo konkurentko, ki bo zgleda dobro premešala štrene vsem nam. No, ja, se bomo pač morali bolj potruditi, ane.   

 



spelamg

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #666 : 14 Januar 2013, 11:29:18
Lejkamam, čestitke za leglo! Že zdaj so srčkani, kaj šele bo!  :o :D Upam, da bodo zdravi in da bodo lepo rasli. Čakamo slikce!  ;D ;)



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #667 : 14 Januar 2013, 14:29:18
No, sezona je zdaj odprta, Sirius Superstar's nadaljuje svoj pohod.    ;D Punca se je res krasno odrezala, v nedeljo je bilo celo videti, kot da se sodnik M. Zidar ne more odločiti, ali bi ji podelil kar BOB, ki je veljal kot kvalifikacija za Crufts.... Joj, sem bila čist živčna. Nazadnje ga je podelil samici iz razreda Prvaki (iz Velike Britanije), ampak je pa res trajalo, da se je odločil.

Spelamg, čestitke! Glede kvalifikacije za Crufts, na Crufts se kvalificirajo psi, ki dobijo CACIB in Junior BOB, torej se je tale vaš podmladek kvalificiral. ;)



spelamg

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #668 : 14 Januar 2013, 15:54:02
Glede kvalifikacije za Crufts, na Crufts se kvalificirajo psi, ki dobijo CACIB in Junior BOB, torej se je tale vaš podmladek kvalificiral. ;)

Kalsang, a hočeš reči, da sem bila takrat v nedeljo za čisto brez veze živčna? Ahhh.... hudo.... hahahaha!  :o ;D ;D ;D Saj ne, da bi mi šlo za Crufts, tisti boj za BOB med dvema samicama je bil res strašen. Živčna sem bila samo zaradi tega. In sicer upravičeno. Če se prav spomnim, je sodnik vse tri pse (ob samicah je bil še samec iz Hrvaške, ki je svoj BOB dobil v soboto) pognal v tek kar trikrat in potem seveda trikrat stoja in mirovanje, ki ga mladi psi komajda zmorejo.... Ampak Lola je znala!  8) Njena druga razstava v življenju....  :-* (prva je bila en dan prej  :-X ) Mislim, nisem mogla verjet, kako sta bili uigrani, kužica in njena vodnica.... Ohhhhh..... Krasni, res!  :) Bravo, Bellatrix! Zdaj bosta znali, a ne?  :D  Hehe, torej pot pod noge, Crufts vaju zasluženo čaka!  :o ;D

Za moje pojme je bila tista odrasla samica malce preveč kvadratna, namesto podolgovate postave, samo je pa tudi res, da je bila samozavestnejša. No ja, izkušnje pač.

Bellatrix, preglej ocenjevalni list, mogoče je pa štampiljka za Crufts res zraven. No, zdaj pa imate....  ;)



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #669 : 14 Januar 2013, 16:00:55
Verjetno je kvalifikacija za Crufts označena na kartončkih, ki jih dobi vsak zmagovalen pes v posameznem razredu.



spelamg

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #670 : 14 Januar 2013, 16:16:17
Hmmm, Kalsang.... ravno na kartončkih tega nisem videla. No ja. Stvar se da raziskat. Bomo pač malo raziskovali. A seveda hvala za ves ta poduk, Kalsang. Meni določene stvari zlepa niso jasne in rabim večkratno razlago. Se opravičujem.  :-[  Prosim, potrpi z mano, saj bo.... sčasoma...  ::) :-\



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #671 : 14 Januar 2013, 17:34:37
Če ni na kartončkih že odtisnjeno, potem pa je verjetno to eden od žigov, ki jih pritisnejo na kartončke in na ocenski list, ko se jih da potrditi v pisarni razstave.

Upam, da na to malenkost niste pozabili. ;)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #672 : 14 Januar 2013, 17:39:43
Ja, vnaprej na kartonckih ni nikoli nic odtisnjeno, ker je itak potrebno vse potrjevat v razstavni pisarni. In tudi tokrat je bilo tako (kaksne zige so pa tam gor dajali pa ne vem)..  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


spelamg

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #673 : 14 Januar 2013, 19:23:32
Hehe, Kalsang in Ovcka, izkaže se, da je štempel za Crufts na ocenjevalnem listu!  :o Uf... Mi je res odleglo...  ::)

Torej, zdaj tudi uradno velja, da se je kužica Sirius Superstar's Bellatrix kvalificirala za Crufts.  8)

Počla bom od važnosti. Itak!  >:D  :D

PS: Bellatrix se zahvaljuje za objavo teh novic, ker trenutno ne more dostopati do tega Foruma. Ampak saj bo kmalu spet tu!  :)



Leonique

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #674 : 14 Januar 2013, 22:59:19
Živjo,
no pa se po dolgem času tudi mi oglašamo :) Naša Bandža obožuje sneg, ji pa kot ostalim dolgodlakim kužkom delajo probleme snežne kepe na kožuščku...odločili smo se, da ji kupimo plašček , ki bo pokrival tudi sprednje tačke. Imamo pa problem, ker ji standardne velikosti niso prav...ali je predolg ali preširok, nikakor ne najdemo pravega. Sedaj smo naročili enega iz kolekcije Doggy Dolly, tako da upamo na najboljše.

Drugače pa je za nami še ena super razstava-CACIB Winter Winner Celje. Bandža je dobila PRM, Junior BOB in BOB, v BISU mladih pa prišla med prvih šest. Ker je bil to že njen tretji PRM, je tako naša Bandža postala Mladinska prvakinja Slovenije v lepoti  (Ch.J.Slo)! :o To je bilo veselje! Za nagado pa tekanje po blatu...ni boljšega, pravi Bandža :D
Pohvale še Alfy-ju in Roni-ju, ki sta se tudi odlično odrezala ;)

Mladički so res čudoviti! Bravo Fanči in Wizi!  ;D

Čestitke tudi Bellatrix za lep rezultat!

Nali želimo uspešno okrevanje in komaj čakamo, da se vidimo na kakšnem bišonskem druženju.
 
Lep pozdrav iz zasnežene Postojne!



Buba

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #675 : 15 Januar 2013, 12:51:33
Vsem kosmatinčkom, ki so osvojili priznanja na tekmovanju, iskrene čestitkeeeeee  ;) lep zimski pozdrav iz štajerske prestolnice



MKN

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #676 : 16 Januar 2013, 06:29:08
Buba oprosti za pozen odgovor. Napad psa smo prijavili na policijo. Stroške zdravljenja pa bo upam krila zavarovalnica, ker je ovčarka, ki je napadla Nalo, zavarovana.
Je pa Nala od včeraj brez  vseh obvez. Ima še šive, ki naj bi jih odstranili v petek. Malo je smešna, ker ima tri različne dolžine dlake. Po glavi ima predolgo, po plečih in prsih ima prekratko, zadaj pa ji komaj dobro poganja.

LP, MKN



Buba

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #677 : 17 Januar 2013, 12:56:26
MKN: Super za Nalo, da ji gre na bolje ;) saj dlaka pa bo zrastla in potem se enakomerno postriže pa bo ;)
hvala za odgovor... Vse dobro Nali v nadaljnem okrevanju!!!



Mmojca

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #678 : 22 Januar 2013, 18:13:50
Lejkamam, vaša Agata je čisto podobna naši Dori, ko je bila še dojenček. Dori je drugače sestrica od Wizarda, se pravi teta od Agate :-)
Tile pasji geni so prav zanimivi.
Uživajte z mladički, pravi cukri so!


MKN

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #679 : 24 Januar 2013, 10:10:39
Lep pozdrav,
Danes je Nala že skoraj en teden brez šivov in napreduje odlično. Trobento nosi samo še ponoči, ker ji mažemo brazgotine, da bi se lepše zarasle. Čez dan je brez trobente in se sploh ne liže več po ranah. Znotraj hiše smo v enem tedno prišli na skoraj enako stanje kot pred poškodbo. Po odstranitvi šivov se je še malo držala zase, poležavala je v svoji postelji in ni bila preveč družabna. Po enem tednu pa se je to močno popravilo. Spet leta okoli nas, se igra z nami, vleče za hlače, rada ukrade kakšno nogavico ali kocko. Normalno je pozorna na nas in gleda kdo in kam gre. Spet je začela vzpostavljati red, ko dobimo obiske. Jasno jim pove, kdo je v hiši glavni, potem pa se jim normalno približa, sploh če so otroci. Skratka vse je enako kot pred poškodbo. Edino če kaj nenadoma poči ali zaropota, takrat pa kar precej odskoči in gleda kaj se bo zgodio. Potem, ko je vse v redu, pa gre normalno naprej.
Zunaj je bila pa od začetka zelo prestrašena. Preverjala je vsak neznan šum, na dovozih se je ustavljala in gledala kaj lahko pride od tam, ko so za njo hodili ljudje jih je počakala in šele, ko so bili mimo, je šla naprej. Tudi to se spreminja in izboljšuje, vendar ne tako hitro kot v stanovanju. Včeraj in danes je na sprehodu hodila kot najbolj umirjen pes, ampak šele potem, ko je prišla dovolj daleč od doma. Prvih nekaj sto metrov je bila še vedno zelo previdna, potem pa očitno spozna, da je zadosti varna in gre lepo na sporščenem povodcu, pol koraka za nami.
Srečala je dva manjša psa, ki ju je poznala že od prej. Enega enako ignorira, kot ga je včasih. Druga je mladička s katero se je že lepo igrala. Sedaj ji je ob srečanju pri njih doma pustila blizu, ni se pa hotela igrati. Verjetno bi bilo zunaj tudi to bolje.
Počasi se Nala vrača v stare tirnice in zanekrat ji gre prav dobro.
In še to. Dobi smo pošto iz VURS-a. Prosijo/zahtevajo opis dogodka, podatke o poškodbah in podatke o psih, ki so bili udeleženi. Očitno je policija po prijavi obvestila tudi VURS.

MKN



Šugar

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #680 : 24 Januar 2013, 11:59:12
Zanimivo branje katero me prav v smeh spravlja.Tu se res vidi kako ste nekateri omejeni in nimate pojma o vzreji.Upam da ljudje,ki to berejo ne vzamejo za res vašega pisanja ampak za šalo in vidijo v tem  samo napihnjenost neizkušenost in nevoščljivost.Kot opažam si delate svoj trg pri prodaji mladičev,ki naj bi stali 1300eur vse drugo kar se prodaja pod to ceno ni v redu.Pa kaj vam je drage dame ?Ljudje nimajo za kruh!Le nekaj prevzetnežev je še,ki so pripravljeni za psa odšteti takše denarce.Na Mađarskem ste kupili psice z rodovnikom po 450eur tukaj po foromih pa pišete da imate vrhunsko vzrejo,greste parit svetovnega prvaka na povprečno psico z Mađarske in se imate za vrhunskega vzreditelja.Vaši psi zmagujejo na razstavah kjer sta samo eden ali dva psa v ringu ...naberete si CACIBe in se potem pod to krinko bogato prodajate.Bog nedaj da bi vam kdo konkuriral  >:Dga je potrebno uničit ker potem vam več ostane.VČe še neveste vrhunska vzreja ne temelji na enem ali dveh leglih ampak je plod dolgoletnega vzrejanja in poznavanja krvnih linij in seveda s tem paritvenih kombinacij.In ve ste še daleč daleč do tega. :-*Bellatrix tvoja super psica ima mamo iz psarne SIEGREICH z Mađarske prav tako je samček iz psarne Kleine Sonntag iz te psarne.Za psarno Kleine Sonntag praviš da imajo bolane pse potem imaš tudi ti bolano psico ker je iste krvi aha sem pozabil ti si jo kupila za 1300e zato je tvoja zdrava.Pljuješ v lastno skledo ;).Martinček jaz se nebi preveč hvalil z tvojim psom,ki tehta 10kg in daleč od standarda,kjer je dovoljena teža havancev 5,5 kg.Kako si sploh dobila vzrejno dovoljenje zanj?Ja kaki pa bodo mladički nazadnje bodo imeli 15kg to pa je že koker španjel in ne havanec.Verjetno imaš koga v vzrejni komisiji da ti je dal vzrejno čeprav tvoj pes ni o.k. Oh srce me boli kam gre ta vzreja pri nas :(nevoščljivost, neznanje in denar ???



bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #681 : 24 Januar 2013, 14:27:54
@MKN,

veseli me, da se vaša psička vrača na stara pota. Ko sem brala tisto o hlačnicah, nogavicah, o dobrodošlici obiskovalcem... kot da bi opisovali našega kosmatinca, ki sicer sedaj nedolžno drema. :P

Grda izkušnja je za vami  >:( Želim vam čim manj travm. Ne samo psički. Tudi vam. Ni prijetno, ko ti tuj pes na cesti raztrga tvojega psa. Meni se je to zgodilo v rosni mladosti. Pritekel je kraški ovčar, mojega kosmatinca (teža okoli 15 kg) prijel pod zadnjo taco in ga stresel. Lastnik je psa odpoklical, mene pa pustil z ranjenim psom ob cesti. Brez besede.  :'(

Lep kosmati vikend ;-)




spelamg

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #682 : 26 Januar 2013, 19:59:44
Počasi se Nala vrača v stare tirnice in zanekrat ji gre prav dobro.
In še to. Dobi smo pošto iz VURS-a. Prosijo/zahtevajo opis dogodka, podatke o poškodbah in podatke o psih, ki so bili udeleženi. Očitno je policija po prijavi obvestila tudi VURS.

MKN, čestitke za Nalo in prav oddahnila sem si ob takem razpletu. Poskusita premagati strah - ko sta zunaj, jo ogovarjaj z veselim tonom v glasu, pohvali jo vsakič, ko se na glasne zvoke ne odzove preplašeno ali defenzivno, postopoma jo zbližuj z drugimi psi, najprej s tistimi, ki so ji bili že prej prijatelji, itd. Ja, zgleda da bo počasti res spet tista vaša stara Nala! Glede papirologije iz VURSa se pa kar potrudi, bo mogoče pripomoglo, da bo počasi mir in konec takih katastrof. Če bodo kazni za lastnike takih pošasti pogostejše, bo tudi pošasti počasi manj. Sigurno, a verjetno bo trajalo. Ampak treba se je potruditi, ker sicer ne bo nič. Srečno!  :)



spelamg

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #683 : 26 Januar 2013, 20:22:20
Oh srce me boli kam gre ta vzreja pri nas :(nevoščljivost, neznanje in denar ???

Šugar, prav imaš. Načeloma se strinjam, ampak res je pa tudi, da obtoževanje vseh povprek ni umestno. Sama sem že srečala vzreditelje, ki si ta naziv zaslužijo z veliko začetnico, in to tudi pri nas, v Sloveniji, kjer po tvoje velja in vlada le pohlep in foušija. No, saj glede tega se res ne motiš preveč, a malo pa vendar.

Saj veš sam, a ne, kdo vse vpliva na tako stanje? Vsi po malem, od vzrediteljev, kupcev, sodnikov na razstavah vseh vrst, trenerjev v pasjih šolah.... Ja, tudi oni niso čiste perle. Poleg tega slovenska kinologija kot celota ni v samem svetovnem vrhu kar se tiče nadzora, a ne....

Staje je vedno rezultat več dejavnikov. Če se zavedamo vsaj tega, vemo že veliko. Saj bi bila tiho, a ker vem, da veliko ljudi bere tudi te forume, vseeno povem tole: izobraziti se je treba. Tako, kot pred nakupom avta prečekiramo vse živo in mrtvo, je treba preštudirati ogromno stvari tudi v zvezi s psom/mačko/konjem/zlato ribico/*you name it*... Od nas se živali razlikujejo le malo, a vendar toliko, da jih ne razumemo vedno in to je tisto, kar zahteva izobrazbo. To velja že, če si človek hoče zgolj omisliti živalskega prijatelja, kaj šele, če se namerava lotiti vzreje. No, in če se človek tega loti tako kot je treba, bo verjetno tudi cena zrasla. Ampak v tem trudu je tudi poštenost in pravi vzreditelj bo imel stroge kriterije, ali sploh vzrejati in s katerimi osebki. Če je tako, potem skoraj ni govora, da bi bili mladiči "poceni".... Ni pa nujno, da imajo vsi mladiči istega legla isto ceno. Spet odvisno od korektnosti vzreditelja.

Skratka, paziti je treba, tako v vlogi vzreditelja kot v vlogi kupca in dobro premisliti, ali psa sploh "rabimo". Za prvo silo je namreč dovolj dober kompanjon kar sosedov ali prijateljev kuža. Nismo vsi za vse - nekje smo pravi akterji, drugje pač le gledalci. Če se tega zavemo, še preden smo domov pripelajli živo bitje, smo zmagali. Pa srečno!  :)






Lejkamam

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #684 : 27 Januar 2013, 18:36:29
Šugar,

zanimiva ocena stanja na trgu vzreje. Ni kaj. Zanima pa me na osnovi česa tako misliš? Mar vse temelji na neki lastnici samičke, ki je precenila vzrejno vrednost svojega psa? Seveda je "scena" na področju havanskih bišonov nekaj posebnega pri nas, ker je teh kužkov izredno malo a to ne pomeni, da so kužki v Sloveniji neprimerni predstavniki svoje pasme. 

Sama sem  tudi kupila samičko v Budimpešti, od madžarske vzrediteljice in niti slučajno nisem plačala 450 eurov zanjo. In tudi rodovnik naše psičke ni kar nekaj. Zadevo sem skrbno raziskala pred nakupom. Rodovnik naše psičke sem natančno preštudirala in ugotovila, da ima raznolike prednike iz Francije in Nizozemske. Vzrediteljica je ravno  tako skrbno izbirala plemenjake za "svoja" legla, ker je pač na Madžarskem bistveno več legel havanskih bišonov, kar pomeni tudi večjo konkurenco med psarnami. Starša naše psičke imata dolg seznam nazivov na razstavah, zato me čudi, da tako podcenjujoče pišeš o nekih povprečnih psičkah iz sosednje države. Lahko da kakšne so, a verjetnost je bistveno manjša, kot je to možno pri nas, že zaradi razlike v velikosti trga. Zato sem ponovno prebrala tvoj prispevek in na koncu ugotovila, da bi te morala vprašati nekaj drugega: Imaš mogoče kaj proti Madžarski? A se ti ne zdi, da pišeš o zadevah, ki jih v resnici nisi preštudirala čisto do konca?

Pa poglejmo še tvoj komentar o ceni mladičev... Ne vidim na kakšni podlagi sklepaš, da bi ljudje, ki nimajo za kruh hrepeneli v življenju po poceni mladiču havanskega bišona?  Mislim, da jih zanimajo povsem druge stvari, kot je lastništvo rodovniškega mladiča redke pasme. Če je cena okoli 1200 eurov taka, da jo trg prenese, ne vidim razloga za užaljenost. Razen seveda, če si nameravala poceni kupiti takega kužka in se ti nekaj ne izide ko pogledaš svoj TRR. Nevedni vzreditelj pa očitno ni dobil sindroma Matere Tereze ob tvoji podobi...

Če greš kupovat nekaj kar je redko in legel havanskih bišonov ni veliko, je jasno, da cena ne more biti nizka.  Sem pa zasledila na bolhi oglas v katerem rodovniške havance prodajajo bistveno ceneje. Torej se da izbirati tudi tu. Trg deluje. Zakaj torej tak jok in stok? In zakaj taka togota v zvezi s ceno v tvojem prispevku?

V splošnem se mi zdi čudno da "ocenjuješ" na javnem mestu konkretnega psička neke druge lastnice, ki ima VSE veljavne vzrejne dokumente URADNIH KINOLOŠKIH organov Slovenije, z razstavnimi dosežki in je v živo čudovit kuža, kot neprimernega predstavnika svoje vrste.  Vem da ni res, to kar pišeš o tem, konkretnem kužku, zato lahko sklenem samo, da je to kar počneš, GRDO. Gre za zlobno, nestrokovno klevetanje z nekimi pritlehnimi interesi.

Lejkamam.
Bo. Če bo.


Lejkamam

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #685 : 27 Januar 2013, 18:41:43
..se opravičujem, Šugar, da sem ti v svojem prispevku spremenila spol.



Lejkamam.
Bo. Če bo.


spelamg

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #686 : 28 Januar 2013, 09:31:19
Lejkamam, daj poročaj o narašačju! Saj zdaj že vidijo in slišijo, a ne? Uf, zdaj se bo počasi začelo.... Bežimo, raketke prihajajo!  ;D :o ;D



spelamg

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #687 : 28 Januar 2013, 09:33:01
hehehe ...Se opravičujem  :-[..... pravilno: "...o naraščaju..." Sori. ::) :)



Buba

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #688 : 29 Januar 2013, 12:10:48
MKN: zelo nas veseli, da je Nala bolje... čas celi rane in verjamem, da bo vse super :) želimo Vam obilo cartanja in lepih trenutkov z Vašo psičko... srečno :)

Šugar: Naši havančki so nekaj najlepšega za vsakega izmed nas in kreganje okoli tako čudovite pasme je enostavno nesmiselno. Pa saj na koncu koncev ni pomembno koliko smo odšteli za naše kosmatice, ni pomembno koliko kilogramčkov imajo, ni pomembno kakšne barve so, pomebno je to, da so naši in zato so za nas naj naj naj lepši in najboljši :) To so kužki s čudovitim karakterjem, ki ljudi pomirjajo, veselijo in osrečujejo, zato ne razumem tako negativnega in žaljivega pisarjena... vsak bodoči skrbnik se sam po svoji pameti odloči, v kateri psarni in za koliko bo kupil kužka v okvirju svojih finančnih zmožnosti. Žaliti ljudi z omejenostjo in nevednostjo o vzreji, je žaljivo. Na forumu je verjetno veliko kinologov, pa tudi začetnikov, ki se šele učimo. Zato ne bi škodilo malo več spoštovanja do vseh aktivnih na tem forumu.

Uživajte s svojimi kužki...  PEACE!!!

Svoj današnji zapis bi končala z mislijo "bolj ko spoznavam ljudi, raje imam živali". (neznani avtor)



bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #689 : 29 Januar 2013, 22:58:16
Prijetne pasje sanje ;-)