Manchester terier

Eki · 711000

Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #300 : 04 September 2007, 21:17:04

Ja, Tery je res priden fant! Vem ... pogledam včasih filmčke s trikci. ;D Res sta super! :o Veliko si dosegla z njim! ;D

lp


uh hvala  :-[     

sicer pa je običajen terier (kar večina lastnikov manchestrov itak veste kakšni so  ;D )..   ni bil vedno tako priden (cca leto in pol sma mela borbe kdo bo šef - in ker je samček je bla prisotna še huda dominantnost in take stvari..)..   zato pa ne verjamem več nikomur ki obupa po enem letu in pravi da je njegov pes pač pretrmast in ne vem kaj da se ga ne da nč naučit itd...   NI RES   ->  verjemite vsi ki morda mislite tako  ;)    vztrajnost obrodi sadove  :)


lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #301 : 04 September 2007, 21:36:50
mantera kako je bilo na razstavu v Trbovljah?
:-[ :-[razstavi :)


CARISMA

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #302 : 06 September 2007, 09:48:28
Kar se tiče lajanja, naša Sana že kar dober mesec opozarja, da je ona čuvaj. Če ji oseba ni všeč, jo bo nalajala. Vsako jutro, ko greva na prvi jutranji sprehod, se srečava z enim smetarjem, ki ga noče in noče sprejeti. Vedno močno renči in laja nanj. V luki pa je tudi en msetar, ki ga občasno vidiva skozi ograjo, do njega pa je čisto prijazna, gre do ograje in se mu neznansko dobrika, maha z repkom in čaka, da jo poboža. Tudi, če kdo kaj brska pred vrati, ona laja, če pa gredo ljudje mimo hiše, pa je OK. Zelo pogosto se zgodi, da ko pridem domov iz službe, ona očitno ne sliši ključa in spi v kletki, ko pa zaprem vrata, sem pa nalajana. Pol pride do mene, me povoha, se obrne in gre nazaj v kletko. Na druge pse zaenkrat še ne laja. Upam, da niti ne bo, ker tega nočemo.

Do drugih živali tudi nima nobenega strahu. Njej je vse zanimivo, vse bi povohala, se igrala. Z dvemi mačkami je dobro, ena pa jo je počla po smrčku. No, pol se z njo ni ukvarjala, ampak z drugimi dvemi. Zelo rada preganja golobe in spremlja ptice v zraku.
En dan na sprehodu sta z mojim fantom srečala dva zajca. Ona ni videla nobenega, ma je drugega zavohala in potem nos na tla in po njegovi sledi.
Jaz ne maram, da bi preganjala ptice in druge živali, tak da to pride za odvajat.

Kar se pa dežja tiče, ji pa ne bo preostalo drugega, kot da se navadi. Ji pa ni najbolj všeč. Ko zelo lije, jo nesem z marelo na en konec, ki je pokrit, da tam opravi potrebe in nardi par korakov. Sva pa šli v ponedeljek na sprehod, ko je malo rosilo. Sva imeli pravi mali šov, kako izpeljat zadevo. V hiši sem jo dala na povodec, ona cela vesela, da gremo ven, ko pa je prestopila prag, je že bla nazaj notri. To smo še nekajkrat ponovili.  Mi ni ostalo druga kot da sem jo dvignila, nesla ven, zaprla vrata inn jo dala na tla. Najprej ji ni blo prav, ma pol je hodla po mestu tako ponosno, kot da je edini pes v mestu. Aja, pa še kaplje je začela lovit. Na koncu sprehoda pa se mi je vrgla v blato. Sva se naučili, da ko pridemo iz sprehoda, je treba v predsobi počakat, da ji dam dol povodec in obrišem tačke. Načeloma to gre. A v ponedeljek ne. Je počakala, da sem dala povodec dol, pol pa dirkat po celi hiši in direkt na njeno postelco in se brisat vanjo. Sem mela pred službo malo čistilno akcijo.

Do otrok je prijazna, čeprav neki veliko stikov z njimi nima. Za sosede imam take otroke, ki jo hočejo pobožat, pol pa samo kričijo in govorijo, da je nevarna. Ker ne znajo delat z živalmi in ker se jim nič ne da dopovedat,  sem jim že v štartu povedala, da naj niti ne pomislijo, da bi jo pobožali. Res ni potreba, da bi moja psička ne marala otrok zaradi njih. Prejšnja psička teh sosedovih otrok niti ni marala, ostale pa. Je nardila tak krog okoli, da se jim izogne. Jaz jih še nisem slišala, pa sem že vedela, da so v bližini, ker se je psička obračala v drugo smer.

Nič, to bi blo zaenkrat vse. Kaj več v ponedeljek, ko greva v MŠ.





casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #303 : 07 September 2007, 10:46:46
Ha ha Carisma, tale zgodbica o odhodu na dež je čisto podobna Casperjivim vragolijam. Jaz se sicer zelo izogibam nošenju in ga kar malo potegnem, ko protestira, da ne bi šel ven. Potem gre z visoko dvigajočimi nožicami in s tresenjem pa vsake toliko časa mal milo pogleda nazaj proti domu. Pazim, da se na sprehodu skoz giblje in ob prihodu domov ga zavijem v brisačo. Ni ravno navdušen nad brisanjem in se potem začne igrat z brisačo in jo skuša cufat, ampak če ne drugega, se vsi skupaj fajn nasmejimo.   

Midva se greva jutri cepit proti steklini. Potem se bomo greli na sončku, ker bo baje viken lep in Casper bo lahko užival na svoji ležalki.

A vidve gresta pa že v malo šolo? Pridni, ni kaj.

Lep vikend vsem skupaj   

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #304 : 07 September 2007, 11:14:44
Potem gre z visoko dvigajočimi nožicami in s tresenjem pa vsake toliko časa mal milo pogleda nazaj proti domu.

Hi hi hi, moja je še zdaj takšna! :D To tresenje je pa sploh zanimivo! ::) Kako ubogi se znajo narediti. :D

Sladka fotka! ;D

A vidve gresta pa že v malo šolo? Pridni, ni kaj.
Ja res, pridna CARISMA! ;)

Nama se je tudi začela šola v sredo. :)

lp



CARISMA

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #305 : 07 September 2007, 15:09:48
Ma, lepo, da Casper ostane zavit v brisačo. Sana niti za sekundno ne pomisli na kaj takega. Ko sem nekajkrat poskusila, jo je vzela za igračo in po celi hiši gor in dol itd. in pol gre na svojo blazinco, ki je zanjo očitno sveta. Si jo nosi po hiši, nekje spusti in tam na njej zaspi. Danes sem jo pa našla pod mizo. Tudi zvečer zaspi na tej blazinici in se ponoči preseli v kletko. Sem hotla pripet slikico, pa ne gre, da vidite vkak to zgleda.

Ja, v bistvu se nam je MŠ začela že v pon, ko smo imeli vpis, včeraj pa predavanje za "starše", v pon pa bo šlo za res. No, najin sošolc bo pa bratec Čapi.

Bodite lepo



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #306 : 07 September 2007, 17:08:17
Jutri bo agility tekma v KD Krim-u http://www.kd-krim.si//index.htm.
Vabljeni! :)

http://www.kd-krim.si//kje_smo.htm

lp



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #307 : 07 September 2007, 17:16:38
CARISMA sta pa pridni. Poročaj kako vama bo šlo v MŠ :)

casper simpatična fotka :D

mttara kako je bilo prvi dan v šoli? Tudi ti poročaj kao vama tam gre :) Pa ne preveč reklame za jutrišnjo agi tekmo delat ;)

lp


CARISMA

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #308 : 07 September 2007, 17:24:16
Aska, vidve jutri tekmujeta, je res? S Sano drživa pesti in tačke



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #309 : 07 September 2007, 17:27:39
CARISMA jap bo Aska jutri spet tekmovala in bo poskrbela za kakšen nov šov ;), da drugim ne bo preveč dolgčas ;) :P ;D Pa hvala za držane pest iin tačke, katere bodo potrebne tudi v nedeljo na RO tekmi in obenem izpitu :)


CARISMA

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #310 : 07 September 2007, 17:32:35
To je že vajina druga ali tretja tekma? Kako je bila prva?



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #311 : 07 September 2007, 17:38:00
mttara kako je bilo prvi dan v šoli? Tudi ti poročaj kao vama tam gre :)
Jooooj obup! :D Tara je bila čisto navita. :-[ Šolo smo namreč imeli takoj po agility-ju. :-\ Včeraj smo imeli predavanje o pozitivni motivaciji. V ponedeljek pa bomo spet na vadbišču in bova s Tarico pokazali, da sva lahko tudi pridni, hehe vsaj upam! Tudi doma pridno vadiva. No, saj sva tudi prej. ;) Imamo nekaj zanimivih kužkov v skupini ... vseh še nisva spoznali, ker so žal že prvič manjkali. :(

Pa ne preveč reklame za jutrišnjo agi tekmo delat ;)
Hi hi hi, kaj je, imaš tremo pred publiko?! :D Saj bo Aska tokrat super pridna! Držimo pesti in tačke, pa tudi navijali bomo, to že veš! :o

lp



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #312 : 07 September 2007, 17:49:12
To je že vajina druga ali tretja tekma? Kako je bila prva?
To bo druga Askina tekma. Kako je bilo na prvi si v Agility ali v askini temi lahko pogledaš filmček ;). Je malo zabavala ljudi ;D

Saj bo Aska tokrat super pridna! Držimo pesti in tačke, pa tudi navijali bomo, to že veš! :o
Boš jutri videla kako bo ;) :P


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #313 : 07 September 2007, 17:50:39
Jooooj obup! :D Tara je bila čisto navita. :-[ Šolo smo namreč imeli takoj po agility-ju. :-\ Včeraj smo imeli predavanje o pozitivni motivaciji. V ponedeljek pa bomo spet na vadbišču in bova s Tarico pokazali, da sva lahko tudi pridni, hehe vsaj upam! Tudi doma pridno vadiva. No, saj sva tudi prej. ;) Imamo nekaj zanimivih kužkov v skupini ... vseh še nisva spoznali, ker so žal že prvič manjkali. :(
To je šele začetek. Bo naslednjič boljše :)


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #314 : 07 September 2007, 17:57:46
Bo ja, slabše itak ne more biti! :D :P



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #315 : 07 September 2007, 18:02:54
To je tudi Tara od mene pobrala mogoče, da se od začetka vedno dela bolj neumna kot je. ::) :P



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #316 : 10 September 2007, 19:53:29
Carisma, kako je bilo v Umagu? Sonček in dobra družba?

Mi smo imeli v soboto cepljenje proti steklini, popoldan pa smo posadili dva borovčka in opazovali, kako nam začenja rasti trava. Casper nama je bil v veliko pomoč  ;)  Včeraj smo imeli na travniku bližnje srečanje s crknjeno miško. Žvečil jo je kot jaz najboljšo bajadero in niti slučajno ga moje tuljenje "fuj" ni ganilo. Potem je v trenutku čudežno izginila - z mojim tihim upanjem, da jo ni požrl, ampak vrgel ven. bog pomagaj, se zgodi tudi najboljšim.

Prilagam eno pozersko slikco s prvega res pravega planinskega izleta.   

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #317 : 10 September 2007, 20:52:06
Hihihi casper, res me vedno nasmejiš s svojimi komentarji!!! :D
Lepa slikca lepega kužka! ;D

A si razstavljala CARISMA? :o

Mi smo bili danes bolj pridni že v šolici. ::) Super inštruktorico imamo, pomočnika tudi! Prava pozitivčka! 8)

lp



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #318 : 10 September 2007, 21:59:14
Super mttara :) Me veseli, da vama ge že bolje :) Sej to sem ti že omenila, da bo tako in da bosta super :o


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #319 : 10 September 2007, 22:04:49
Čakaj čakaj, v sredo spet imamo pred šolo trening agility-ja in možno, da bo spet veselo! :D :D :D



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #320 : 10 September 2007, 22:12:47
Mogoče pa ne ;)  :) Bosta ziher ful pridni :o


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #321 : 10 September 2007, 22:16:12
Iz tvojih ust v božja ušesa!



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #322 : 10 September 2007, 22:18:55
Sej boš videla, da iz treninga v treninga bo bolje :o


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #323 : 11 September 2007, 16:50:35
Mttara, s Casperjem drživa pesti, da vama bo šlo v šoli dobro. Da bo mala pridna, a še vedno vesela in navihana kot čisto prava mančesterka.

Midva te dni dopolodneve preživljava sama, ker sem jaz popoldan v službi. Včeraj in danes sva plela plevel na sveže posajeni travci. To izgleda nekako tako, da je Casper privezan na terasi, jaz pa nekaj metrov stran, a izven njegovega dosega. Sem pa tja malo začivka, sicer pa se ga da zelo dobro zamotit s kakšno kostjo ali s čim malo manj primernim - danes mi je scufal karton, ki ga je imel pod ritjo  :-[ Vsake toliko časa mu je treba tudi dopovedat, da borovček ni tam zato, da si bo brusil zobe, ampak zato, da je naš vrt lepši. In ko smo že pri zobkih. V soboto sem mu malo pomagala, da je šel en mlečni ven - mu je že visel stran in sem samo potegnila. Sedaj ima že nekaj novih, malo pa je tudi škrbast. Ko odpre gobček, se mu vidijo luknjice in je prav smešen.

Zopet prilagam slikico. Tokrat ena šarmersko čuvajska  ;D   

 

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #324 : 11 September 2007, 20:33:49
casper, a prideš v soboto v Hrušico? :) To tebi ni daleč, a ne???



CARISMA

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #325 : 12 September 2007, 11:02:42
Ojla!

Carisma, kako je bilo v Umagu? Sonček in dobra družba?

V Umagu je bilo dobro, po Umagu pa dosti boljše. Ne, Sana se ni razstavljala, smo pa šli samo gledat. Pol pa smo šli na naš teren malček zdirkat kužke. Andreja mi je pokaza nekaj vaji, ki jih zdaj pridno delava in upava, da bova kmalu tako pridni kot Bony in Loti. No, v glavnem smo soboto zelo lepo preživeli.

V ponedeljek sva imeli prvi resni šolski dan. Se je spoznala s tunelom. Prvič ji ni blo neki lahko it skozi, pol pa ja, nazadnje mi je pa hotla kar not ostat - kar pa mi ni blo preveč všeč. Je pa bla zabavna. Ni vedla na katero stran bi se obrnila, al proti meni ali proti inštruktorci. Pol sem jo pa prepričala, da je boljše, da pride ven k meni in da probajo še drugi kužki. V čet imava spet MŠ, v petek pa greva malo na agility spoznavat ovirice.

Sem kar malo fovš, ko s Casperjem lepo hodite v hribe itd. Mi še mormo kakšen teden potrpet, pol pa si bomo že lahko privoščili kakšno krajšo turo.



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #326 : 12 September 2007, 12:21:07
Carisma, Sana pa izgleda že prav velika punca, ko je takole zraven mame in polsestrice. Upam, da bo tačka čim prej čisto ok in boste tudi vi lahko šli na kakšno bolj planinsko turo.

Mttara, na Hrušico me verjetno ne bo - sobote septembra izkoriščam za delo okoli hiše, nedelje pa imamo rezervirane za izlete in tekanja.


"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #327 : 12 September 2007, 12:29:16
V čet imava spet MŠ, v petek pa greva malo na agility spoznavat ovirice.
Še ena mt agilitašica! :D :P 8)

Mttara, na Hrušico me verjetno ne bo - sobote septembra izkoriščam za delo okoli hiše, nedelje pa imamo rezervirane za izlete in tekanja.
Škoda! :( A za lep vrt se je treba potruditi! ;D
Tale slikca je res fantastična!!! :o Saj se mi res blesavo zdi, da po vsaki slikci takole komentiram, ampak še tokrat moram ... resnično lep je tvoj Casper!!! ;D

lp



CARISMA

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #328 : 12 September 2007, 14:04:06
Casper - čakaj, da vidiš Čapija. On je ziher eno glavo večji od Sane in 2 kili in nekaj ima več kot ona.

Jaz mam že vse spalnirano za planinske pohode s Sano. Prvo čakam moj prosti dan, ki bo oktobra, potem čakam malo manj vročine in takrat bo tudi tačka super. Do takrat pa bodo vredu tudiv ti po ravnicah in mestu.

Sem našla dve lepi slikici. Ena je iz San Simona, ko sva bili nekaj pred sedmo uro zjutraj v morju na razgibavanju.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #329 : 12 September 2007, 23:43:34
casper škoda, da vaju ne bo v Hrušico :(