Manchester terier

Eki · 710937

casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #480 : 15 Oktober 2007, 08:03:41
Živjo vsem, pozdravljena Bettina in hvala za včerajšnje navijanje.

Casper je bil včeraj fantastično razpoložen, na začetku sicer malo plašen, a je kmalu začel uživati in se je razigral. S podporo mamice in polsestrice ter seveda svojih človeških spremljevalcev, je pokazal, kakšen pozer je in dobil v ringu oceno "zelo perspektiven", na koncu pa je v BIS-u dosegel 2. mesto med mladiči. Kako lepo ga je bilo videti na stopničkah, požel je tudi glasen aplavz in nemalo vzklikov "bravo". Potem pa dobil in dal sto lupčkov. Hvala Andreja še enkrat za super hendlanje.

Slikice sledijo, res sem zadovoljna. In da ne pozabim - tudi če se ne bi izkazal, ga bi imela še vedno čisto isto rada kot prej. V prvi vrsti je ta naš mali lepotec ena velika družinska carta.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #481 : 15 Oktober 2007, 08:51:28
Na stopničkah

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #482 : 15 Oktober 2007, 08:52:27
Med ocenjevanjem

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #483 : 15 Oktober 2007, 08:53:06
Naši kužki

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #484 : 15 Oktober 2007, 08:54:51
Slik je kot vedno mnogo. Če želite še, povejte. Večina vas jih je nekaj itak že dobila po mejlu.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #485 : 15 Oktober 2007, 08:58:31
Ja, fotke smo dobili, hvala! ;D
Se vidi, da ste se imeli čudovito, a kako ne - lep dan in lepa družba! ::)

lp



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #486 : 15 Oktober 2007, 09:20:02
Aska, hvala za fotke iz agilitija.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #487 : 15 Oktober 2007, 17:17:08
Aska, hvala za fotke iz agilitija.

Ni za kej ;)

Bettina in casper luštne slikce :) Casperju pa čestitke za lep uspeh na njegovi prvi razstavi :o Bravo :D

lp


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #488 : 15 Oktober 2007, 17:47:32
Čestitke vsem tudi od naju z Nubo :D!

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #489 : 15 Oktober 2007, 21:00:03
ŽivjO!!!

Aska? Ali imaš dva psa? Mislim-MTja in še enega? In če imaš še drugega, kakšne pasme je ?  No, lepo se imej!



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #490 : 15 Oktober 2007, 21:20:45
Bettina imam samo eno pesjanko - Asko ;) Takoj bi imela pa še več psov oz. pesjank :o  Najrajši bi kak trop malamutov imela :o Upam pa, da bom enkrat tudi lastnica MT-jke  :o :o

lp


Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #491 : 15 Oktober 2007, 21:56:29
Casper, ti si pa res tako lep, da z Bett misliva samo nate!!! :)
ČESTITKE ŠE ENKRAT!!! ;D



Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #492 : 15 Oktober 2007, 21:57:23
Hvala za odgovor Aska. :)
Želim ti veliko sreče pri tvojih ljubljenčkih!!! ;D



Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #493 : 15 Oktober 2007, 21:59:10
Casper, če želiš, ti tudi mi pošljemo kakšne lepe fotke.
Želiš?

lp ;D ;D ;D



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #494 : 15 Oktober 2007, 22:03:23
Hvala za odgovor Aska. :)
Želim ti veliko sreče pri tvojih ljubljenčkih!!! ;D
Hvala :). Trenutno so samo trije: Aska, želvak in papagaj (teh sem imela že več - tudi mlade :))

lp


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #495 : 16 Oktober 2007, 08:19:09
Bettina, seveda. Slikc se vedno razveselim. Pošlji prosim kar na mejl. Lep dan

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #496 : 16 Oktober 2007, 08:21:53
In še ena zanimiva fotografija. Manchestre namreč ljudje precej zamenjujejo za dobermane - tale je dobil BOB na CAC Maribor.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #497 : 16 Oktober 2007, 09:04:20
Casper, daj še tisto fotko s pinčko. Ko so bile vzrejne skupine in sem se sprehajala z mojima dvema okoli, je vodja kroga letela za mano, da so vzrejne skupine in gremo notri. Pa sem rekla. Ja, pa trije psi morajo biti. In mi pokaže tisto nemško pinčevko in reče: Ja, a niste skupaj? Torej, daj dokaz, da niso tako podobni...



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #498 : 16 Oktober 2007, 09:16:54
Oooo sem slišala, da ste se malo družili tudi z mojim sošolcem in prijateljem angleškim staffordom Bobijem. ;D A ni čudovit pes ... predvsem krasnega značaja?!

Hehe, ja pogosto slišim: Joooj dobermanček! ali Joooj srnica ..., nemškega pinča pa sreča veliko ljudi sploh ne pozna, sicer ... :D No, ne morejo ljudje vsega vedeti. Ampak, da si vodja kroga privošči nekaj takega, da zamenja pinča pa mt-ja se mi ne zdi v redu, hmmm. :-\

Aja, tudi jazbečar je Tara bila že! ::) ::) ::) Pa še vrhunec, ko sem rekla, da ni, da je mt, me je začel gospod prepričevati, da je 100% jazbečar. :-X Kaj pa dolge noge??? hihihi :D

lp



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #499 : 16 Oktober 2007, 09:38:17
Tale z jazbečarjem je pa ena boljših. Podobnost na višku.   :o

Ja, ljudje imajo kar ideje. Mene je v Mariboru en gospod prepričeval, da ker je MT terier, lahko računam, da me bo šavsnil vsaj enkrat na teden?! In sem mu rekla, da teli pa res niso taki, ker Casper ni niti enkrat še zarenčal name ali na kogarkoli, kaj šele ugriznil. Seveda ne štejem tistega grizljanja roke iz igre, ker je stric očitno namigoval na neko agresijo pri MT-jih. Ampak se ga ni dalo prepričat, je rekel, da naj še počakam, ker zdej je mali še mladič, potem bom pa videla?!   

Prilagam pinča, je kar precej večji. Včeraj mi je lastnica od naše Charlottke napisala, da ji je nekdo na sprehodu na Šmarno goro rekel, kako lušten mladič nemške doge. No, naš je bil pa že rotvajler.  ;D

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #500 : 16 Oktober 2007, 09:48:08
Sporočam veselo novico. Na razstavi v Vrtojbi se bodo predstavili najlepši trije mladički mojih treh legel: Loti iz prvega, Beti (Mantera Beatrice) iz drugega in seveda lepotec Casper iz tretjega. Komaj čakam.

Ja, kot vidite, je naše poslanstvo tudi to, da ljudi malo izobražujemo. Ne le glede pasme (kako grozno je, ko te nekdo na vse pretege prepričuje, da je neka druga pasma, potem pa mu v skrajnem primeru pokažeš sliko iz knjige in rodovnik psa, mu pa nič ni jasno) kot glede značaja. Tudi meni so že govorili, da so skrajno nevodljivi, agresivni, napadalni do psov, jim ni za zaupati, imajo neumoren lovski nagon... Pa sem jim rekla, če so se kdaj pozanimali pri kakšne vzreditelju te pasme in jim je te njihove besede potrdil? Potem so pa tiho... Skratka, fino jim je dati vedeti, da so to njihova mnenja, a če niso vsaj lastniki ali ne šolajo kakšnega psa te pasme ali ne poznajo kakšnega vzreditelja te pasme, niso ravno verodostojni, a ne?

V glavnem, komaj čakam na Vrojbo, na premierno razstavo za Beti in upam, da se bo tudi Casper veselil. Sem se res trudila, da se mu razstava ne bi zamerila, ampak mu ostala v lepem spominu.

No, v endeljo popoldne se pa spet vidimo na mali šoli. Začenjamo z vodljivostjo na vrvici, kar je predvaja za vajo POLEG... Veselo bo.



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #501 : 16 Oktober 2007, 10:52:52
Mene pa sploh motijo ti predsodki o terijerjih!!! In ko mi kdo, ko sliši, da je Tara terijerka (a, mimogrede, pred tem je bil že čisto sladek in zaljubljen v njo) reče: "aja terijer je, uf groza!", bi ga pa najrajši jaz šavsnila, namesto moje "hude terijerke"! Beadrije! Pes je v glavnem tak, kakšnega ga "narediš" sam!

lp



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #502 : 16 Oktober 2007, 11:13:27
Mttara, se popolnoma strinjam.

Mantera, prav veselim se Vrtojbe in naše vzrejne skupine. Mislim, da je Casper v nedeljo užival in da se mu ni nič zamerilo. Zdaj pa rečte, da to ni en fejst zadovoljen kuža?  ;) 

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #503 : 16 Oktober 2007, 14:06:52
Casper, z veseljem ti pošljem kakšne slikice, problem je le, da ne poznam tvojega maila :-\... Seveda pa ti jih pošljem takoj ko zvem tvoj mail!!! :)

lp



Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #504 : 16 Oktober 2007, 14:08:57
Ja, stvar z zamenjavami pasme je tudi pri nas zelooo pogosta. Se sprehajamo in pravijo: lej, doberman!!! Ali pa: Oh kako lepa mlada doga... :o


lp



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #505 : 16 Oktober 2007, 14:24:47
Bettina, samo klikni na kuvertico. No, ti pošljem sporočilo. lp

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


CARISMA

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #506 : 16 Oktober 2007, 15:29:45
Ojla!

Že kar nekaj časa nisem nič prebirala foruma, pa se je kar nabralo.

Kar se tiče teh prepričevanj glede pasme sem doživela že marsikatero čudno prepoznavanje pasem, kot ostali. Ena gospa pa me je na vsak način hotela prepričat, da imam mešančka. Ko pa sem ji povedala, katere pasme je, pa je rekla: Ja, saj sem vedela, da je mešanec s terierjem. No, pa ena mama je rekla otroku, da naj ne hodi blizu, ker da je to uni nevarni doberman in da sem imela mir pred njo sem ji potrdila, da je res doberman in da je že kar precej nevaren.

CASPER ČESTITKE!!! Kar tako naprej. Upam, da ste pripravili polico za pokale in priznanja  :)

lp



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #507 : 16 Oktober 2007, 21:17:08
Casper, upam, da si skapirala, da si želi tvoj lepotec novo igračko? A se ne vidi, kako srečen je ko nekaj cvili, kar grize... Sem mu hotela danes kupiti, pa je v dveh trgovinah niso imeli, za tretjo sem bila pa prepozna.

No, Carisma, a imaš sedaj dosti slik z drugimi psi? Kot vidiš, smo na razstavi mislili tudi nate... In sedaj boš imela še težjo izbiro, ampak tele fotke z dobijem in pinčem se mi zdijo kar simpatične za koledar. Morda dobim še eno pritlikavo pinčevko in če zna, naj naredi fotomontažo enega MTja zraven - pa odrasel naj bo, da ne bo kdo imel pomislekov, kateri pes je kateri.




aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #508 : 16 Oktober 2007, 22:25:05
No, Carisma, a imaš sedaj dosti slik z drugimi psi? Kot vidiš, smo na razstavi mislili tudi nate... In sedaj boš imela še težjo izbiro, ampak tele fotke z dobijem in pinčem se mi zdijo kar simpatične za koledar. Morda dobim še eno pritlikavo pinčevko in če zna, naj naredi fotomontažo enega MTja zraven - pa odrasel naj bo, da ne bo kdo imel pomislekov, kateri pes je kateri.
Čemu pa potrebna ta fotomontaža ??? Te pa res ni potrebno :P

lp


CARISMA

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #509 : 17 Oktober 2007, 09:57:23
Mantera - eno slikico (to z dobermanom) sem zamenjala z eno drugo. Upam, da bo kmalu narejen predogled. Če nama kaj ne bo všeč, bova pa naknadno zamenjali. Veš da je bil kar problem spravit skupaj slike. Slik je blo še pa še, ko pa sem hotla nardit neke zgodbe, mi je pa zmanjkovalo, za določene teme jih je blo pa 10x preveč. Ma, bova vidli kako bo.