Manchester terier

Eki · 711078

petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #540 : 24 Oktober 2007, 16:29:32
mi mamo pa vesoljčka  :o sliši na ime Beti



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #541 : 24 Oktober 2007, 16:32:37
Hehe :o :D Dobra slika



petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #542 : 24 Oktober 2007, 16:35:18
še en dokaz kolk smo firbčni  ;D



petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #543 : 24 Oktober 2007, 16:36:01
hvala za pohvalo  :)



petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #544 : 24 Oktober 2007, 16:40:43
k mam ravno mejčken časa in na voljo par slikic pošiljam še eno :)



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #545 : 24 Oktober 2007, 19:00:28
hja, vaši kužki so na poličkah, na kavču, ob radiatorju - jaz pa danes pridem iz kopalnice, Panaja pa na kuhinjski mizi sedi kot kip in me prav butasto gleda  :o

to se je po moje zdaj naučila, ko je cel dan sama in imam občutek, da vseh 9 ur afne gunca; vsak dan me čaka novo presenečenje;
upam, da jo bo to kdaj minilo :)

pozdravčke vsem in dobrodošla petra (sestrica pozdravlja Beti),
alja in panaja



petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #546 : 24 Oktober 2007, 20:33:37
živjo bev najlepša hvala za dobrodošlico. Mogoče pa panaja misli, da je mucika  ;D Moja Beti je tudi 9 ur sama ampak, ni naredila v novem stanovanju nobene škode, razgrizla mi je ene čevlje ampak te ji itak sedaj kr dam pa naj gloda, drugače pa pridno počaka. Res je srček. V prejšnjem stanovanju k jo je puberteta dajala mi je pa eno velikooooooooooo luknjo nardila v usnjeno sedežno. Midva pa prideva domov pa gledam kterga pliškota je tko razcuvala, pol se pa premakne pa vidm lukno, sem kr mal znorela  ; >:(, res je bilo adijo, sam kaj čem nardit k sploh ne vem a ji je to uspel zjutraj ali popolnde....pač smo dali popraviti. Zdej je ok, vprašanje kako bo ko bo nova sedežna, sedaj se sploh ne sekiram k mam še ta staro.... ::) Betka pošilja  :-* Panaji



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #547 : 25 Oktober 2007, 08:48:21
Kaj pa je s Cosmovo tačko?  :( 

Prejsnji petek si je na makadamu, ko je letel za aportom ranil tazgornjo blazinico na sprednji tacki, tako hudo, da ko sva prisla domov, je se vedno krvavel.. Drugace pa on niti ne porajta, da mu kaj manjka..  ;) Saj zdaj se ze rana pridno celi, tako da bomo kmalu spet kot novi  ;D
Drugace sva vaju pa pogresala vceraj v soli.. Smo bili kar pridni, spet vadili sedi, prostor, pa srecevanje z drugimi kuzki. Aja, pa za naslednji teden smo se zmenili, da bomo zaradi praznika imeli malo prej, ob petih..  :)

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #548 : 25 Oktober 2007, 09:23:53
Super slikica, tista vesoljska, me je nasmejala za dobro jutro  ;D

Casper je vsak dan sam doma okoli 8 ur in je priden, jaz mislim, da večino časa prespi. Uničil nama ni nič, razen japonskega javorja na vrtu - bohpomagaj. Sicer je pa taka cartika, da se skoz neki stiska in crklja, midva pa sva seveda že čist nora nanj in si sploh več ne predstavljava, da ga ne bi imela.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #549 : 25 Oktober 2007, 10:11:04
MT-ji so očitno pridni kužki - torej je problem v meni; ko sem včeraj tukaj gor pisala, mi je z mize sunila pohan zrezek, zadnjič je pojedla pol pekača brownie-jev, tako da sem bila že v skrbeh, ker čokolada ni prav dobra za kužke.

Včeraj pa je med "službo" pojedla/razcefrala, zgrizla, kar hočete, avtobus od sina (maketo), podvozje je pustila, ker je bilo železno, potrgala mu je gume in razgrizla plastiko. Moja krivda, ker ga nisem pospravila, samo res sem mislila, da se avtobusa pa res ne bo lotila.

V glavnem, Panaja zaseda prvo mesto v kozlarijah.



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #550 : 25 Oktober 2007, 10:21:10
Ojej, Panaja je očitno kuža z veliko domišljije  ;)

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #551 : 25 Oktober 2007, 11:41:58
Ojej, sej ne vem kaj bi naredila Beti, če bi ji pustila tako mamljivo stvar, po moje bi se ga tudi lotila  ::) z velikanskim užitkom. Ko grem v službo vse pospravim za vsak slučaj, če jo kaj prime. Včasih mi izpod mize tudi kaj ven potegne ampak je doslej vse ostalo celo.

Včeraj smo šle na sprehod urco pred šolo v kar dost velik park, zraven je tudi gozd. Ker je bilo slabo vreme in je tudi malo pršilo sem jo spustila, ker itak ni bilo nikogar v bližini.Priklice ima drugače dobre. Imela sem sirček in smo tudi malo pred šolo povadile par stvari. Hodila mi je ob nogi, kar naenkrat k je bila ura da gremo, je dobila preblisk in kar stekla v gozd. Grozno je bilo, prišla je po 20 minutah, jst čist panična če bo prišla nazaj, kako jo bom našla k je že bila skoraj tema, klicala sem jo celih 20 min, res panika. Ne morm si predstavljati, da nebi prišla nazaj. Res sem tko navezana nanjo, nimam pojma kaj je bilo včeraj z njo. Sploh ni registrirala mojih klicev. Zato Ovcka nas tudi ni bilo v šoli, ker sama brez psa res ne morm vadit  :'(. Pol k je pa prišla nazaj sem bila pa tko vesela in po 5 min tko fertik, da sem šla kr domov. Se mogoče vam tudi kdaj to zgodi?  :(

Casper, tista z vesoljska je res simpatična je Rok dal ma mail opozorilo, da so vesoljci na zemlji in sliko kako zgledajo.



petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #552 : 25 Oktober 2007, 11:45:27
ovcka: me veseli, da je cosmova tačka ok  ;D, za naslednjo sredo pa sploh ne bom mogla če bo šola ob 17h, ker ravno do takrat imam službo :(. A ste imeli kaj novega?



petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #553 : 25 Oktober 2007, 11:57:35
Sej po moje je vsak kužek priden, če je vzgoja pravilna, po moje :). Ampak moram priznati, da ko je bila Betka še mlajša sem ji dost popuščala in tudi nisem bila tako dosledna kot bi morala biti, ker mi je bila preveč luštna in ko je pogledala s tistimi okicami (prov znajo tko pogledat pametnjakoviči) sem bila čisto mehka. Bolje preventiva kot kurativa sedaj pravim, ko se trudim te napake odpravljati. Kriva sem pa itak sama in ne Beti če je bila navajena na luksuz. Saj počasi se bomo naglihal, še predno dobimo novo moram z Beti res dodobra zvaditi in utrditi vse osnovne stvari, najbolj odpoklic sem ugotovila  :'(. Pa še agility si želim z njo, da se zdirka, ker vidim da rada dela in šiba na vse konce in kraje. K pridemo k staršem na obisk, kjer imajo 4 mesece starega bernca Tai-a, je prvih 10 min obsedeno stanje  ;D je divjanje vsepovsod.Sedaj je že tako velik, da se Betka kar pod njega skrije  ;D.



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #554 : 25 Oktober 2007, 12:06:09
jaz lahko s celo nogo pršuta maham, pa ne bo prišla nazaj, se pa izboljšuje in upam, da jo bom čez par let lahko mirno spuščala

ker vem, da ful rabi prostega laufanja, jo tudi spustim in potem upam, da bo enkrat le prišla nazaj; fino je, če dirka s kakšnim kužkom, ki na prvi klic pride nazaj, ona pa potem naivno prileti za njim, jaz pa v preži, da se vržem nanjo, še predno pogrunta, da jo bom pripela.

tudi meni je zadnjič pred šolo ušla in sva zamudili, je pa mačko zagledala, pa na tisti šolski kratki vrvici je bila, ki je jaz nisem vajena in se mi je iz rok strgala - jao, sem mislila, da bo šla na cesto in kaj jaz vem kam, samo je bila mačka tako pametna, da je ob svoji hiši ostala :-)

petra, a vidve imata že bbh narejen?



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #555 : 25 Oktober 2007, 12:08:20
petra, kdaj dobite še eno?, že naslednje leglo?
joj, vama zavidam  :)



petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #556 : 25 Oktober 2007, 12:38:17
Ne bbh nimava še z Betko narejenga, bova šle pa sedaj po končani šoli, katero sem včeraj zamudila in očitno naslednji teden tudi  :'( po tem šolanju pa imamo izpit ja in upam, da bova do takrat pripravljeni. Res včasih je tko pridna mi bo vse naredila in še več kot en angelček, včasih ima pa tak dan da je en mali  >:D in me totalno ignorira če je spuščena in jo kar ucvre. Jo pa spuščam samo tam kjer so travniki in gozd. Pol sem pa čist panična k ne pride nazaj, se kar zakadi. Sedaj popravljam napake od prej in sem bolj dosledna in vztrajam pri svojem. Kako je to zanimivo ko začne pol Beti svoje in jaz svoje ....ne morš verjet če ne vidiš, ampak res sedaj ne popuščam pa tudi če stojim 3 ure, bom pa stala. Bi si pa res to vse prihranila, če bi bila že na začetku dosledna pri učenju. Ja sva že lani rezervirala psičko  ;D menim, da bo za Beti tudi bolje. Je pa res, da moram narediti izpit (ali pa vsaj znati zanj) preden dobiva drugo, ker drugače me je strah, da bi imela kabrioletno stanovanje  :'(. Kako vama gre pa s panajo v šoli? a poleg že znata? To se mi zdi kr dost zahtevno, mi trikci lažje gredo in betki  :-[



petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #557 : 25 Oktober 2007, 12:55:37
Bev zanima me kako se je panaja navadila na novega družinskega člana, je bilo kaj težavic? a vidve sta bbh že naredile?



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #558 : 25 Oktober 2007, 13:39:57
no, tukaj pa jo lahko pohvalim, kar se tiče otrok je pa zlata - nikoli nobenih problemov, mogoče zato, ker je tam vir hrane :-) pa tudi zato, ker je zaradi tega nikoli, ampak res nikoli nismo zanemarjali, ji dajali manj pozornosti, ljubezni.., vse smo ji pustili, da se je je res navadila. Ful smo skupaj ven hodili, takrat je bila tudi po pet ur zunaj z vozičkom, vedno z nami, nikoli sama...

Midve zdaj hodiva na RO, pa so nama že takoj dali vedet, da brez BBH ne bo nič, ampak jaz itak hodim za zabavo, pa da sva malo skupaj... je pa dobila dobro pozornost, tudi malo poslušnosti, tako da razmišljam, da bi šli namesto izpita iz RO, kar na bbh, brez tečaja.
Samo moram o tem še seznanit svoje v šoli in navdušeni verjetno ne bodo, ampak probala bom.

Poleg na vrvici nama kar gre, samo če bi jo spustila, bi pa verjetno odletela v sosednjo vas :-)



petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #559 : 25 Oktober 2007, 14:43:45
super, da se je tko lepo navadila in da ni imela občutka zapostavljenosti, kako vama pa gre na RO? Verjetno imate v lj 1x tedensko? Midve bi tudi šle na nekaj takega čeprav jst bi šla na agility, čeprav so nama svetovali, da pričnemo z agility po opravljenem tečaju, tako da obvlada osnovna povelja, kar mi je razumljivo ;D Drugače si pa res želim še eno, da bosta v paru zaveznici, všeč mi je kakšni sta Boni in Loti. koliko časa dnevno nameniš panaji?



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #560 : 25 Oktober 2007, 15:16:49
samo loti in boni sta unikatna kombinacija, po moje neponovljiva, ker je boni tak angel;

lotka pa vsake toliko tudi kakšno ušpiči :-)



petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #561 : 25 Oktober 2007, 15:23:57
to je tudi res, ker je boni tko mirna in ko ima dovolj se lepo umakne. Res sta enkratna kombinacija  ;D. Zato tudi upam, da bo Andreja, kot tudi zna, dobro presodila s kakšnim karakterjem bi šla Betka najbolj skupaj  ;D. Že ko sva prišla prvič jo pogledat mi je za vsakega povedala kakšen je in kdo je nagnjen za katerokoli stvar. Tudi za Betko je zadela :)



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #562 : 25 Oktober 2007, 15:31:51
ampak veliko tudi lastnik pripomore, tako da...

petra, daj poglej če si dobila moj mail



petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #563 : 25 Oktober 2007, 16:18:29
deluje  ;D



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #564 : 03 November 2007, 21:51:23
Eki je 1.11.2007 skotila 5 zdravih in krasnih mladičkov :o. Danes sem si jih šla ogledat... Super so :)!
Več bo povedal Rok, jaz pa prilagam dve slikici za pokušino :P...

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #565 : 03 November 2007, 21:55:31
Čestitke!   Srčki  :-* :-* :-*

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #566 : 03 November 2007, 21:57:00
ČESTITKE! :o :-*



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #567 : 04 November 2007, 06:36:37
O, krasno, čestitam. Sedaj pa lepo skrbite za pridno mamico, pa veliko crkljanja in pomoči njej. Če bo potreboval pomoč, ve, kje me najti, kajne? Sedaj naj pazi predvsem na temperaturo, ker je že precej hladno in ves čas naj ima čim več kuhane, kvalitetne hrane na razpolago.
No, takoj bom napisala e-mail petim, ki drugo leto ne bodo mogli dobiti mojega mladička, ker so že vsi rezervirani, da si pri Roku vzamejo mladička. Kaj pa po spolu, kaj veš, kako so? No, veliko energije mamici!



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #568 : 04 November 2007, 11:08:29
Mislim, da za mamico krasno skrbijo :). Kotilnico so ji pripravili v kleti, vendar je mala razvajenka seveda navajena, da je v stanovanju pa so ji potem pustili kotiti kar tam :P. Tako da ima zdaj kotišče ob dnevni in glede mraza ni nobenega problema 8). Je pa res pridna, od mladičev se komaj premakne, ves čas jih doji in neguje :).
Drugače pa je kar nekaj zanimanja za to pasmo in mislim, da z oddajo ne bo problema ;). So pa 3 samičke in 2 samčka.
Upam, da se bo Rok čim prej javil in napisal kako obširno poročilo :o.

Lp

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #569 : 05 November 2007, 09:44:28
Midva s Casperjem tudi čestitava in pozdravljava nove MT-jčke.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943