Manchester terier

Eki · 711019

casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #570 : 06 November 2007, 08:44:01
Casperček včeraj po kopanju - se je povaljal v neko svinjarijo na sprehodu  :-[

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #571 : 06 November 2007, 10:34:47
Eki je 1.11.2007 skotila 5 zdravih in krasnih mladičkov :o.

Čestitke mamici Eki in lupčki  :-* :-* :-* :-* :-* kepicam!!! Čudovita novica!

Nekaj časa me ni bilo ... tako z zamudo petra1 dobrodošla!

lp



petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #572 : 06 November 2007, 17:55:34
mttara: Hvala, super vas je vse spoznati lep pozdrav tudi tebi :)

Čestitke Eki in mladim srčkom, a si predstavljate kako po čez kakšnih 5 let, bomo imeli prav konkretna srečanja MT-jev. Super, se že veslim. Naši imajo doma bernca pa so se srečali na Pagu, madonca jih je bilo  ogromno, super bi bilo če bi se potem organizirala tudi kakšna srečanja MT-jev , da se malce bolje spoznamo, pa poigramo :).

Kako se pripravljamo na razstavo pri Casperju, jst mam kr tremo, samo da prvič prebijemo led pa bo ane :)



Eki

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #573 : 06 November 2007, 22:42:39
Ljubiteljem pasme sporočamo, da imamo mladičke:
-- skotene 01. 10. 2007,
-- v leglu so 3 samičke in 2 samčka,
-- so potomci svetovnih in mednarodnih prvakov v lepoti, predniki so bili tudi prvaki v agilitiju,
-- mladički bodo cepljeni, tetovirani, razglisteni, vsak lastnik prejme vso opremo, nekaj mesečno hrano za mladička, rodovnik in evropski potni list,
-- psi so primerni za pasje športe (agiliti), so odlični razstavni in družinski psi, zelo inteligentni, učljivi, živahni, ubogljivi,
-- primerni so za prvega psa, so genetsko zdravi, nezahtevni za nego, stabilnega značaja, neproblematični za v stanovanje, primerni za družine z otroki, aktivne ljudi.

mati: JCh. Lantaka Zenith of Sunlight
oče: CH Dabljuu Who's Boss

Za več informacij:
http://manchester.najhitrejsi.com/
051/350-388



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #574 : 07 November 2007, 08:06:51
Petra, mi vsak dan mejčkn hodimo z razstavno vrvico in kažemo zobke. Sem se že na začetku odločila, da vzamem razstavljanje kot zabavo in družabni dogodek in nisem obremenjena z rezultati. Če Casperju zadeva ne bo všeč, se ne bomo razstavljali. Ampak glede na izkušnjo iz Maribora, sklepam, da je fant prav užival. Tebe pa naj nič ne skrbi, Betka je pridna psička in veliko bolj vodljiva kot naš mladi bučman  :-[ Se bomo malo spodbujali in bo šlo. Itak je najbolj glavno, da preživimo skupaj en lep dan, da se naši kužki družijo in da predstavimo pasmo. Se vidimo v soboto!

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #575 : 07 November 2007, 12:12:04
Ej, EKi, nekaj kar ti pa precej zamerim je, da vse kopiraš iz moje internetne strani, a prav? To me pa resno jezi. Prepričana sem, da zmoreš napisati nekaj stavkov tudi sam. Poleg tega, a boš ti tudi za mladiče dal zraven vso opremo in hrano ali si samo po pomoti prepisal?
Pa po mojem, da so se skotili 1.11., glede na to, da si paril v začetku septembra, to tudi popravi...



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #576 : 07 November 2007, 12:36:55
In še to, pravkar sem govorila z lastniko plemenjaka, s katerim si paril in ne veš, da je ena prvih tvojih dolžnosti, ko psička skoti, da jo o tem obvestiš. Tudi to prosim popravi. Pa mimogrede mi drugi težijo glede tvojega kopiranja iz moje internetne strani. Če že želiš dva bodoča možna kupca, ki sem ju napotila k tebi in sta me potem klicala, kaj je s tabo narobe. Daj, organiziraj se, sedaj imaš še dva tedna časa, dokler so mladički še manjši, potem ga ne boš imel več (vsaj upam, da se jim posvetiš).



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #577 : 07 November 2007, 14:20:29
No, tukajle bom še jaz svojo izkušnjo povedala, ko sem se odločala za našega škratka. Kontaktirala sem namreč Mantero in Eki, ki sta poleti oba pričakovala leglo, razlika v odzivnosti in prijaznosti pa je neopisljiva. Pa naj ne zveni to sedaj kot kakšna res huda kritika, ampak kakor poznam lastnike MT-jev smo zelo odprti, prijetni in pripravljeni si pomagat. Močno upam, da nas tako vidijo tudi drugi, predvsem tisti, ki se navdušujejo nad pasmo, s tem bo namreč teh krasnih kužkov v Sloveniji vse več. 

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #578 : 07 November 2007, 20:49:30
Eki, ko boš popravljal podatke na svoji internetni strani, napiši pravo rodovniško ime samca s katerim si paril in dodaj njegovo sliko - vse to ti je lastnica plemenjaka dala oziroma poslala po mailu, tako, da vem, da imaš. Je pa res lažje preplonkati, kot prepisati in prenesti sliko iz svojega maila...
Sicer pa držim pesti, da bo mala pasja mamica zmogla kar najbolj dolgo hraniti svoje male kepice in da je to ne bo preveč izčrpalo. Veliko jo crkljajte. Saj res, koliko je navdušena nad tem, da se kdo drug dotika mladičkov? Koliko je huda mamica? Moja Bony je meni vse pustila, drugim pa ne, za mojo Loti pa moj mož sumi, da bo strašno huda mamica. Bomo videli čez nekaj mesecev...
Sporočam še eno lepo novico za vse ljubitelje MTjev - na razstavo v Vrtojbo v soboto je prijavljenih kar 7 MTjev, tako, da če si kdo želi ogledati še druge kužke te pasme - sklepam, da jih bo kar nekaj iz Italije, ker je blizu meje - potem ga lepo vabim. Pa prvič se bomo predstavili kot vzrejna skupina Loti, Beti in Casper, trije najlepši kužki iz vseh treh legel. Pridite navijat za Beti, ki bo doživela svoj premierni nastop. Tako imate možnost še za kakšna nova spoznanstva z drugimi lastniki - no, če bo res šlo za italjanske kolege, potem priporočam, da znate njihov jezik, ker vas bodo sicer roke bolele...



Eki

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #579 : 07 November 2007, 22:44:40
Mantera z veseljem sem opravil korigende na internetni strani, upam da je sedaj vse v najlepšem redu. Bom pa izpopolnil zadevo še z lastnimi stavki, o svojih izkušnjah in pogledih.
Pomote ni, saj mi je bil navsezadnje vaš pristop prodaje všeč, zato nebi pretirano zadeve korigiral.
Glede datuma pa popravljam lapsus: Leglo se je skotilo 01.11.2007. Prav tako popravlajm mati: JCh. Mantera Adelina
oče: CH Dabljuu Who's Gotfellow. Hvala Mantera za opozorilo.
Mail-a z omenjeno vsebino pa žal nikoli nisem dobil. Res pa je, da je tekla debata o tem z vzrediteljico.
Glede dotikanja mladičkov pa Eki popolnoma nič ne uganja razburjenja. Je pa res da so mladički izpostavljeni samo domačimi - zaenkrat. Ko pa Eki peljemo na sprehod, se pa občuti njeno drugačno vedenje do drugih psov. Nastopa dokaj obrambno.
No ja upam, da jo bo to čim prej minilo.





aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #580 : 07 November 2007, 23:01:41
Eki še z moje strani čestitke za leglo :o :o :o Kar lepo nas obveščaj o mladičkih in prav tako o mamici in še kakšne slikce dodaj :o

lp


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #581 : 07 November 2007, 23:12:55
Ne, zaščitniško vedenje do mladičev bo ohranila dokler boste mladičke imeli in nič je ne kregaj zato. Prav je, da pove, da ni prosta in da nimajo kaj početi. Tudi predlagam ti, da dokler bo imela še krvavo sluz, je ne daješ preveč v stik z drugimi psi, sploh, če ne veš, če so zdravi, saj ima še precej svežo rano od poroda. Sedaj tudi nič nolgoh sprehodov in čim manj na mraz, sicer ji bo šlo mleko (hja, veš, tiste, ki smo mamice, to vemo iz lastnih izkušenj). Pa dokler doji, ji prizanesi z obiski, sicer znaš biti presenečen nad njeno reakcijo. Kje pa je sedaj ona in mali naraščaj? Še kar uživajo na kavču v dnevni sobi in vi na tleh gledate TV ali ste se kako drugače zmenili?
Danes si le govoril z lastnico plemenjaka. Ta ti da njegovih slik kolikor hočeš. Če počakaš še en teden, boš lahko kupil  še koledar z ne vem kolikimi slikami MTjev v SLO, največ seveda od moje vzreje, a so tudi drugi, pa jutri dobim majčke s fotografijo MTja, ki sem jih dala tiskati.
Predlagam ti, da spremeniš vsebino po svoje, sicer vsak vidi, da si samo skopiral od mene. Napiši še, kako preživlja vsak dan, kaj vse si ali še nameravaš z njo početi, pa še kakšno preverjeno zanimivost najdi kje na netu (saj mislim, da ga bolj obvladaš kot jaz), kakšne so njene dobre in slabe lastnosti. Ne govori samo v superlativih, kot sem tudi videla na tvoji strani, ker to vsakega odvrne in se vidi, da nakladaš. Bodi iskren in povej, kakor je, kot tudi sama vsem javno povem, kaj je pri mojih dveh dobro in kaj slabo. In ne piši stvari, ki so totalno subjektivne - da je to najlepša pasma na svetu in podobne traparije. Pa dodaj kakšne izvirne slike, Casper je ekspert za to, malo si oglej njene slike na www.mantera.moj-album.com in povsod, kjer piše Casper je ta mali lepotec. Pa predvsem se o pasmi več nauči, obstaja nekaj knjig o tem, da sploh znaš drugim kaj povedati in ne da se mi oglašajo razočarani ljudje, ki mi povedo, da jim ne znaš nič povedati, komaj da, kakšne barve je. Če se želiš s tem resno ukvarjati, potem te čaka kar nekaj dela. Sem ti pripravljena pomagati, če si se sam pripravljen naučiti.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #582 : 08 November 2007, 17:33:43
www.mantera.moj-album.com in povsod, kjer piše Casper je ta mali lepotec.
Tega linka mi ne odpre :-\. Bo tale pravi ;) :): http://mantera.moj-album.com/

lp


Eki

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #583 : 08 November 2007, 18:04:26
Mantera -->



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #584 : 08 November 2007, 21:14:42
No, nekaj novih obvestil:
- majčke dobim prihodnji teden in bodo stale 10 EUR
- koledarje dobim prihodnji teden in mislim, da bo cena 17 EUR (sem iz 50 izvodov zmanjšala na 30, zato je cena iz 16 EUR šla za 1 EUR gor)
- v Vrtojbo bo pred nami 21 psov, se pravi bomo, če točno začnemo, na vrsti 21 x 3 + 4 x 3 - okoli 11.15
- samo 3 smo iz moje psarne, ostali 4 so Italjani

Upam, da pridem, ker sem vsak dan bolj bolna, trenutno še sline ne upam več požreti in totalno brez glasu sem - ja, to naredijo 4. tedni 12 urnega predavanja dijakom, staršem itd. Na srečo se konec prihodnjega tedna konča...

Eki sorry, rabim podnapise ali pa sem samo sedaj že preveč utrujena. Daj poljubčkaj male srčke. Meni ni bilo nič lepšega, kot vsakega posebej stisniki k ličkom in se malo pocrkljati....



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #585 : 09 November 2007, 08:09:09
Mantera, upam, da bo jutri vse ok s tvojim zdravjem, ker ne vem, kako bosta Beti in Casper zmogla brez tebe... Smo v navezi.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


CARISMA

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #586 : 09 November 2007, 10:28:35
Živjo vsem po dolgem dolgem času. Me je skoraj kap, kaj vse novga je na foromu.
1. Eki čestitke
2. Mantera, čuvaj zdravje
3. Casper in Beti držimo pesti
2. in 3. - mogoče nam znese pridit v Vrtojbo. Odvisno kdaj bo naša Sana končala z izpitom MŠ. Je Sana naročila, da dajte mal držat pesti in tačke. Je rekla, da je že malo živčna.

lp



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #587 : 09 November 2007, 11:13:43
Carisma, držimo tačke. In če boste časovno zmogli, se vidimo jutri. Pokliči, ko pridete.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #588 : 09 November 2007, 14:15:45
Carisma, daj, dokaži, da si Mantera, se pravi, ambiciozna, ubogljiva in najboljša, ter ne pozabi dokazati, da si terier, se pravi, pokaži malo trme, da ne bodo pozabili, da si terier. Pa zagrebi se, da boš med prvimi, ker rabimo v Vrtojbi navijače - za Casperja in Beti, pa za moje zdravje - trenutno sem totalno brez glasu...

Casper in Beti, jutri lahko prideta enkrat do 10.45 v Vrtojbo, ker prej verjetno ne bomo na vrsti...



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #589 : 10 November 2007, 21:04:27
Vesela novica, bili smo druga najlepša vzrejna skupina razstave   - več pa jutri od Casperja in mene, če pridem h glasu.

Casper se je do ušes zatrapal v Panajo. Preživeli smo čudovit izlet v lepo urejenem sadovnjaku na griču nad Vrtojbo. Celo moja Boni se je sprostila...

Lepa prva skupna izkušnja, Beti in Casper, hvala vama... In Panaji za navijanje.




casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #590 : 12 November 2007, 09:06:52
V soboto smo bili na razstavi uspešni. Casper je dobil oceno zelo perspektiven v razredu najmlajši, v BIS-u pa je ostal nekako neopažen. Konkurence je imel malo v primerjavi z Mariborom (samo 6 psov je bilo). Sodnik je bil starejši Avstrijec z hozetregarji in tudi z učem ni trenil, ko so se mimo njega sprehodili terierji. Samo po mimohodu se je odločil za prva tri mesta, brez kakršnekoli predstavitve posameznega psa - na stopničkah so bili trije velikani (husky, grebenar in bradati koli). Vsake oči imajo svojega malarja   ???

Kakor vem, sta bili Loti in Beti ocenjeni z odlično, CACIB pa je pobrala ena smešna majhna preplašena italijanska psička. Je pa sodnica že na začetku povedala, da je 7 mančesterjev veliko in da se na pasmo nekako ne spozna. Bog pomagaj! Meni je osebno več pomenil pogovor z dvema italijanskima vzrediteljicama, ki sta pohvalili Casperja kot izredno lepega MT-ja. Nekako se držim pravila, da mnenje poznavalca pač šteje največ.

Med vzrejnimi skupinami smo zasedli drugo mesto, delovali smo zelo usklajeno in celo g. Vidic nas je skrajno korektno predstavil in najavil MT agility team.

In na koncu najbolj pomembno - preživeli smo nepozaben dan na sončku, v dobri družbi, naši kužki pa so se nanoreli in Casper se je zaljubil v Panajo. Uboga reva, težil ji je dve uri in ona je kar stoično prenašala  ;) Včeraj se je zadeva ponovila, le da so bili snubci trije, še Jol in Naj. Ko se je v naši mali šoli prikazala Panaja, fantje niso od sebe dali nič več, Casper je še "sedi" pozabil  :-[ Hormoni, hormoni...

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #591 : 12 November 2007, 09:11:22
Še slike

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #592 : 12 November 2007, 09:12:26
Na stopničkah, se opravičujem, slikce so malo slabše - svetloba je bila obupna!

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #593 : 12 November 2007, 09:13:27
Casper v BIS-u - stal je kot kip, hvala Panaja, ker si ga zmatrala  ;D

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #594 : 12 November 2007, 09:14:00
Vzrejna skupina na sončku

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #595 : 12 November 2007, 09:14:38
Naši kužki

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #596 : 12 November 2007, 09:15:56
Kako lepo jih je gledat, ko se igrajo...

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #597 : 12 November 2007, 09:42:36
Čestitke!!! Kar tako naprej mt-jčki!!! ;D

Ta zadnji slikci sta superca casper!

lp




casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #598 : 12 November 2007, 09:49:18
Ja, tiste zunaj so vedno lepše od notranjih...

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #599 : 12 November 2007, 09:59:45
Cestitke vsem, se posebej pa Petri in Beti, za prvo razstavo!  ;D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album