Manchester terier

Eki · 711010

mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2400 : 05 Maj 2008, 14:43:53
Kaj pomeni, da bodo naši pasji pikniki junija bolj ribji? Saj nimam nič proti lignjem na žaru ali pohanim ali na žaru spečenim ribam, ampak boljše od piščančka, predvsem prutničk na žaru jih ni... Hm, a gremo potem nekaj v Primorje na piknike, bomo imeli bližje do svežih rib...



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2401 : 05 Maj 2008, 15:12:30
Prejšnji teden sem v Domžalah srečala 11 tednov starega manchestra. Simpatičen kuža, kar pa me je najbolj presenetilo, je bila njegova majhnost. Moram rečt, da sem si jih po slikah predstavljala, da so večji. Je bil pa zelo pogumen pri Rini, pa čeprav je bil manjši kot pa njen rep  :D

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2402 : 05 Maj 2008, 15:18:11
V Domžalah je pa moja Živa (Mantera Divina), najmanjša psička, ki bo tudi kasneje najmanjša, Lotine velikosti. Malo počakaj in si jo konec jeseni oglej, bo še enkrat višja. Boji se pa ta mala kuža sploh ne.
Sicer pa te povabim na naše igralne urice ob sobotah, da spoznaš še odrasle kužke, rabimo eno 'žrtev' za divjanje, hja, no, hrti so najbolj zaželjeni, drugi se prehitro utrudijo.



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2403 : 05 Maj 2008, 15:23:37
Aha, je psička. Sem samo starost vprašala, ker se mi je zdela res mini, potem sva pa šli naprej, ker se mi je mudilo. Kako veliki so odrasli pa (približno) vem, sem jih parkrat videla na razstavi :) Za družbo na igralnih uricah pa ni ravno primerna, ker se večine majhnih psov boji.. ::)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2404 : 05 Maj 2008, 15:27:21
Če prideš v Hrušico, se vidimo, z menoj v soboto, s Casperjem tudi v nedeljo... Nas malo obregni...



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #2405 : 05 Maj 2008, 15:33:16
Vožnja.
Sedaj izvajamo verzijo z naročjem. Na tla avtomobila Delia še ni šla - tam je takooooo sama. Bolj me mučijo tista vprašanja o pravilnem prevozu. Na pas je ne bi pripenjal ko je še mladiček, tudi z oprsnico ne (drugo leto, ko bo odrasla je druga pesem). A bi smrkci (saj veš; majhni in modri, pa skrivajo se radi) imeli možnost sitnariti če se pes prosto giba v vozilu? Tako bi bilo najbolj enostavno, pa še vsi trije bi se zabavali med potjo.
Ne mika me preštudirati celoten prometni zakon.

Ribe
Saj Angleži obožujejo morsko hrano. So pač poskrbeli da jo tudi kužki. Moj okus je očitno bolj pasji. He he

Rinchy
MT v Domžalah, 11 tednov, zelo pogumen in majhen - pa ne da si srečala Živo? Sestrico naše Delije?



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2406 : 05 Maj 2008, 15:35:02
Rinchy
MT v Domžalah, 11 tednov, zelo pogumen in majhen - pa ne da si srečala Živo? Sestrico naše Delije?
Bo kar prava, ja. :)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2407 : 05 Maj 2008, 16:54:43
Dule. šibat študirat moj priročnik za mladičke, vse že notri napisano. Zakonske možnosti glede provoza psa so tri:
- v prtljažniku, ločna s trdo ograjo do zadnjih sedežev,
- v trdi plastični kletki (treba je kupit čim manjšo, res toliko kot je pes velik, da se čim manj premika),
- varnostni pas za psa.

Meni je najbližja vedno tretja možnost. Saj imate lahko varnostni pas zanjo vedno pripet in lepo spančka pri otrokoma, če pa zagledate kakšne genije v modrm, jo date pa na ovratnico in pripnete z varnostnim pasom. Sama enako počnem. No, moji dve po vsakodnevnih vožnjah nista privezani, le, kadar gremo na avtocesto.

Na tleh za sovoznikovim sedežem je najbolj varno mesto. Ne, tam ni pes nič sam, saj itak spijo v avtu. In ji je vseeno, kje spi. Vsaj mojima, ki sta se navajeni stlačit kamorkoli, samo da gresta zraven, magari, če sta meni v naročju, če ni drugega mesta.

Večina mladičke prevaža v naročju, kjer jih lahko držijo. No, kadar sem se vozila sama, sem dala mladička na sovoznikov sedež in ga držala, da je ležal in miroval in ga s tem učila, da avto ni igralnica. Tudi, ko sta bili Loti in še prej Boni majhni, sta se vedno vozili zadaj, sedaj pa kolikor jima paše, ponavadi je ena zadaj, ena spredaj...

Dule, ne bi o angleški hrani, prav? Ne jedo ravno veliko rib, pač pa veliiiiiko sladkega kamorkoli v hrano. Je pa res, očka je iz Finske in ni vrag, da se mora končno tudi to kje poznati, sploh, ker me Delia res spominja na očka Ajka. In tam imajo pa res veliko opravka z ribami, a kolikor vem, jih največ jedo surove. Hm, ste že poskusili, dober tek...



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #2408 : 05 Maj 2008, 21:31:32
He he. moram malo podražiti, drugače nisem zdrav  >:D.

Torej, slike. Tiste malo manj ponesrečene sem dal v album.

Nekaj pa jih zasluži posebno omembo. Vsi ste se že razpisali o tem kakšen živček je Dee dee. Ko pa gledam slike pa tega sploh ni opaziti. Pa še zelo fotogenična je.



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #2409 : 05 Maj 2008, 21:33:15
Razen mogoče tule bi človek pogojno malo posumil da imate prav.



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #2410 : 05 Maj 2008, 21:35:14
V soboto so se mali trije prav lepo zabavali. jih je bilo prav veselje gledati.



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #2411 : 05 Maj 2008, 21:37:58
Istega mnenja je bila tudi mamica. Ne vem če ste opazili, ampak zdaj ko so že precej zrastli je bila malce bolj groba. Je natančno preskusila njihovo moč in vzdržljivost.
Lahko je ponosna nanje.



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #2412 : 05 Maj 2008, 21:53:10
Nekateri smo srečanje še podaljšali  ;D. Prav blizu avtomobilov je bil en tak primeren prostor, kjer sta Živa in Delija lahko malo poležali. Spremljevalci pa....

Punci sta si lepo razdelili delo. Po malo crkljanja sta se ločili. Živa se je lotila šarmiranja okolice. To ji je uspevalo celo med spanjem. Neverjeten talent.
Delia pa... Najprej se je lotila svete pasje naloge prosjačenja pri mizi. Saj ne da mi je to všeč, ampak je tako milo gledala  :-[. No ja, saj ni bilo tako uspešno, pa se je sklenila pridružiti Živi. Lepo jo je zbudila in prosila za nekaj lekcij šarmiranja. Živa je krasen učitelj in lahko si predtavljate ljudi, ki so vstopili v lokal in videli takle prizor



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #2413 : 05 Maj 2008, 21:56:03
Pravi zvezdi.

Omenil sem že, da smo bili v nedeljo na ternu na Loškem koncu. Tam so taki lepi studenčki in Delia nikakor ni mogla kar tako mimo. Žuborenje vode jo pritegne kot magnet.



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #2414 : 05 Maj 2008, 22:00:01
Med potjo sem malo pospešil, ker sem bil radoveden kaj bo Delia storila. Nekaj časa se je še ozirala nazaj, potem pa je sklenila da je bolj zanimivo z mano, ker sem pač hitrejši. Nekaj višje sva se ustavila in lepo počakala. Joj kako je ozmerjala zamudnike.



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #2415 : 05 Maj 2008, 22:01:51
Potem pa smo se temeljito zdivjali. Ne samo ušesa, tudi rep je kar plaval po zraku.



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #2416 : 05 Maj 2008, 22:03:39
In takole smo se učili sedeti za mizo. Se splača potruditi  :-[. Čeprav ne gre predolgo.....



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2417 : 05 Maj 2008, 22:43:08
Odlične slike, Dule, res. A tako, potem ste si v soboto privoščili še pico (sklepam)... krasno, verjamem, da ste bili atrakcija za obiskovalce. Je pa res, Živa je stručko v šarmiranju, čeprav verjamem, da ji Delia če gre za fehtanje verjetno vztrajno sledi.

Vidim, da slikce res velikokrat lažejo... Vsaj tisto o DeeDee - ja Dule, zakaj ste pa tako hitro odnehali z metanjem žogic... Ona je kar iskala še kakšnega vztrajnega metalca, a ker vas ni bilo, se je začela pač zabavati s kopanjem.

Je pa res, tako veselje je gledati mladičke, ko se igrajo. Škoda, ker ni nihče slikal prvega poskusa Daltonovega coursinga okoli nas. Ga je bilo res veselje gledati.

Kar se pa tiče hojepo izletih. Malo opazujte pse in videli boste, koliko daljšo pot naredijo, ker letajo naprej in nazaj. In potem se bomo še bolj načudili, da niso nič utrujeni (govorim o odraslih, mladički so poglavje zase).

Sem pa slišala, da so mladički potem 4 ure po našem srečanju spali... Zaspanci. No, sicer se pa vidi, da so novejši model, ker ne rabijo toliko časa, da si nafilajo baterije.

Se je videlo, da je naš Casanova manjkal in tri odrasle kuže niso imele kaj pametnega za početi...



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2418 : 06 Maj 2008, 08:27:25
Casper se špara za soboto  ;)

Dule, super slikce. Punčki sta pa res šarmerki.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #2419 : 06 Maj 2008, 12:49:06

Še vprašanje za vse. Zbiram ideje kako spraviti dva odrasla, dva otroka, psa in vso potrebno prtljago za dva tedna v avto. seveda mora biti tudi potovalni položaj za psa varen (kletka napolni ves prtljažnik). Ne vem še kako bom to izpeljal.

 ;D dobro vprašanje  ;D
mi smo ravno z morja - potujemo pa kot "turki"; še dobro, da nas čez mejo spustijo  :P  :o
prtljažnik nabit do zadnjega kotička in čisto do strehe - zadnja šipa je popolnoma neuporabna  :o

zadaj trije, pes pa na sovoznikovemu sedežu, tja lahko postaviš tudi manjši box ali tisto platneno "hišo", ter pripneš s pasom; predel za noge pa seveda popolnoma zabasan  :P

jap, takole mi potujemo in ni se prijetno vozit pet ur, ampak če greste za 14 dni, potem ni problema potrpet; mi smo šli za 4, pa je smo tudi preživeli to odisejado  :o

lp



yonna

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #2420 : 06 Maj 2008, 13:01:09
Mi smo šli nazadnje 3, plus pes. Za manjše pse ni problem, jaz imam večjega in le mora imeti kar nekaj prostora v prtljažniku. Za take stvari je strešni prtljažnik (a la montana) super izbira.



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2421 : 06 Maj 2008, 14:45:31
No, tule je prednost majhnih psov, ker se jih res da kamorkoli stlačit. Tudi sama sem imela večjega psa - malinkota, ki je bil sicer zadovoljen tudi s polovičnim prostorom prtljažnika v Kangooju, če je bila sila, se je stisnil tudi k nogam pri sovozniku... Je pa res, Dule, težje je, dokler se ima še te fiksne avtosedeže, kot jih imam sama in moji dve imata obe natanko 40 cm v širo za obe, da se lepo uležeta in prespita pot. Veš, pes je sposoben karkoli potrpeti, samo, da gre zraven lastnika. Pri mladičku le to priporočam, da se ga pred vožnjo fino sprehodi, malo utrudi, potem bo itak takoj zaspal, potem se pa spet dela postanke, ko se mladiček zbudi, da opravi potrebo in se malo sprehodi. Pa spet v avto in naprej. Pa mogoče še to upoštevati, da kakšne dve uri pred kakšnimi rally podvigi (avtocesta ni problem) naj ne dobi jesti. Gotovo imate klimo, tako, da bo kužku prijetno, ne preveč vroče, samo naj ne bo ob izvoru pihajočega zraka (ventilatorja ali odprtem oknu), sicer se hitro vnamejo oči ali celo ušesa. Če boste malo pasjo damo vprašali, kje bo najraje, stavim, da se bo ulegla na sonce seveda. Tile terierčki se res radi sončijo, ko boste na morju, boste to gotovo potrdili. Pa da mi ne pozabite fino poslikati vašega morskega psa...

Me pa zanima, če se te strešne prtljažnike da dati na vsak avto - z možem razmišljamo, da bi ga dali na Kangooja...



yonna

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #2422 : 06 Maj 2008, 15:28:44
Me pa zanima, če se te strešne prtljažnike da dati na vsak avto - z možem razmišljamo, da bi ga dali na Kangooja...

Za kango preverjeno lahko imaš strešni prtljažnik. Vem, ker ga imajo pri kolegici in jim pride prav sedaj, ko je pes stacioniran v prtljažniku.



h3x0r

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #2423 : 06 Maj 2008, 15:33:19
Dober pes.



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2424 : 07 Maj 2008, 08:07:59
Svečano zagotavljam, da bo v soboto sonček in upam, da se dobimo v čim večjem številu, tudi z odraslimi kužki, da bomo imeli lahko pasje dirke  :o

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2425 : 07 Maj 2008, 08:20:53
casper naj se uresničijo tvoje napovedi ;D. Zaenkrat kaže, da v soboto ne bo dežja :o (http://www.pro-vreme.net/index.php?ID=4 ). Prav tako v nedeljo ne :o Trkam ob les, da bo res tako ;D


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2426 : 07 Maj 2008, 09:01:04
Casper, saj lepo, da si spet vestno prevzela svojo vlogo podkupovanja sončka, ampak tako z gotovostjo pa.... Hm, če misliš resno, da bo hudo sonce, potem se bomo pa prej dobili.

Včeraj sem bila pri vetu, njega sicer ne bo, smo pa dogovorjeni, da bodo mladički vsi pocepljeni, kateri boste šli s kužkom na morje, boste dobili tudi Stringhold ampule, ki jih boste takrat kuku dali, da ga ne bodo ogrozili kakšni srčni črvi.

Pogovarjala sva se tudi kar se pikov tiče. Če kužka piči kača, je treba v najkrajšem možnem času priti do veterinarja, takoj na injekcijo in upati, da bo uspešno. Je tudi razlika, če ga piči v nogo ali v glavo kar je najbolj nevarno. Je rekel, da je imel že primere bokserke, ki ni preživela in mešančka naše velikosti in teže, ki se je zlizal po piku..

Kar se tiče pikov os ali čebel, pa samo mrzel obkladek, hlajenje, dati želo ven in počitek. Ne more vam dati nobene injekcije s seboj, ker mi je povedal, da so na meji celi cirkusi, da jemljejo tudi že pripravljena zdravila v obliki injekcij, ki jih nosijo alergijki, če od zdravnika niso imeli potrdila zanje. In tudi vzdrževanje pravi, da je prezahtevno za laika, tako, da če je alergična reakcija - boste izvedeli, kako to izleda (fleki po trbuhu, oteženo dihanje itd.), potem šibat k najblijemu veterinarju. Mogoče se je modro ko pridete na morje pozanimati, kje je najbližji veterinar in imeti njegovo tel. št. v bližini.

Toliko novic, če bo zelooooo sončno in vroče, se bomo dobili v soboto prej, v vsakem primeru pa na Brdu. Upam, da pridete vsi, sedaj grem pa še za rodovnike spet zatežit...



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2427 : 07 Maj 2008, 09:04:32
mantera delno sončno delno oblačno naj bi bilo tako v soboto kot v nedeljo ;)


dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #2428 : 07 Maj 2008, 09:54:02
mantera delno sončno delno oblačno naj bi bilo tako v soboto kot v nedeljo ;)

Mi bomo na Brdu. To je tisti del kjer bo sončno!  :P  (a ni krasen smeško no)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2429 : 07 Maj 2008, 09:59:11
Mi bomo na Brdu. To je tisti del kjer bo sončno!  :P  (a ni krasen smeško no)
He he, no jaz pa upam, da ne bo tako hudega sonca v soboto v Grosupeljskem koncu :P :P Pa držte pesti,da ga ne bova z Asko preveč biksali :P Ja hud je tale smeško :D