Manchester terier

Eki · 711083

casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2940 : 19 September 2008, 12:19:09
Dule, tudi meni je ta posnetek zelo všeč in ga komot damo na prvo stran. Tam je trenutno Loti v regratu. Torej za vas računam en koledar?

Omenjena slikica pa bo letos na mojih malih koledarčkih in jo vsi dobite v dar. Danes jih grem iskat, jupi  :P  ;D

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #2941 : 19 September 2008, 13:02:52
Torej za vas računam en koledar?

Najmanj



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2942 : 19 September 2008, 13:37:38
Za občutek, kako zadeva zgleda...

Dobila pa sem tudi tole ponudbo:
Cena na izvod pri 30 koledarjih je 16 €. Pri 50 koledarjih pa 14,20 €.

V tisk bomo dali sredi oktobra.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2943 : 19 September 2008, 13:39:13
Da vas še malo dražim :)  ;)

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #2944 : 19 September 2008, 19:50:44
Meni je najbolj všeč mesec marec   :P  Pač, vsakemu je njegov kuža najlepši. Mi bi imeli 3 koledarje. Držim pesti, da nam bo vreme jutri naklonjeno!



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2945 : 22 September 2008, 08:46:19
Bili smo na CACIB MB in specialki za terierje v soboto. Dve razstavi, dve popolnoma različni sodnici, dva popolnoma različna vtisa.

CACIB MB:
To je bila Donova prva razstava. Hoja na vrvici ok. Stoja na mestu ok. Stoja na mizi in rentgenski pregled števila reber - porazno. Kuža je skakal in se ni pustil šlatat. Ostal je brez ocene?! Sedem mesecev star mladič. Živahen ko mali  >:D. Priznam, sem pričakovala več skandinavske tolerance. Vsake oči imajo svojega malarja, jasno; ampak a ni fora, da imaš malo več potrpljenja z mladičkom, ki pride na razstavo prvič in se šele uči in navaja na situacijo?!  :'(  ??? Naj povem še, da je pred nami prav tako iz istega razloga letel ven mladiček pšeničnega terierja...
Uradna opisna ocena:
»Nice head. Good front. Quite good body. Moves OK. Impossible to judge on the table.«
Casper je dobil prav dobro oceno ???, Loti odlično in BOB.
V BIS-u smo se dostojno predstavili kot par in Loti v tretji skupini.

SPECIALKA:
Obliž na naše rane  ::)  ;D Don je sicer spet afne guncal na mizi  :-[, a nemška sodnica je le rekla "put him down" in končal je kot "zelo perspektiven". Casper in Loti sta dobila odlično oceno, Casper pa še PRM in BOB.
V BIS-u smo pobrali tretje mesto pri mladičih in mladih, ter zmagali med pari in med vzrejnimi skupinami. Pri vzrejnih me je zbodlo, da je švedska sodnica cinično komentirala nekaj v smislu: "ste pa veliko dobili, glede na to, kakšne pse imate...". No, na srečo je bila njena nemška kolegica popolnoma drugačnega mnenja.  ;)

Aja, še malo zahval.  :) Najprej Andreji, ker je ponovno opravila težji del posla in se spopadla s hendlanjem našega malega divjaka Dončka ter mu ob tem ni priskutila razstavljanja. Potem Bettini in njenim, ki so bili v veliko pomoč, ko je bilo treba čuvat pse in prinest vroč čaj ter piškotke. Janja, hvala tebi za navijanje in sproščanje naše pasje mularije z italijančkom. Na koncu naj omenim še mojega očeta, ki je cel dan stoično prenašal kup babnic in skrbel za kužke, ki niso nastopali.   

Konec dober, vse dobro.  8)  :P Slikice sledijo.




"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2946 : 22 September 2008, 08:54:45
Pa še ena zanimivost. V petek smo bili z Donom in Casperjem na dirkanju po travnikih in na poti domov, smo šli mimo shoda ene od strank. Tam smo se pogreli z borovničkami in malo klepetali o psih. Ena ženska je voprašala: "So to zelo KRVOLOČNI psi?" kaj takega pa še ne... :) "Ja, gospa, pazite prste"  :P  ;) 

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #2947 : 22 September 2008, 09:49:24
A si opozorila, da niso dobermani. Mi smo se navadili in prva stvar ki jo odgovorimo je: saj ni doberman. >:( >:(
Ko pa povem, da je terier, je pa pogosto se slabsa reakcija. ???

Oh ti nasi "toy dobermancki"    :o




kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #2948 : 22 September 2008, 10:10:26
Samo eno vprašanje, ne vzeti kot napad, ampak me samo zanima, kaj je bil razlog da so se vaši MT-jčki ˝zapodili˝v mojo nečakinjo ki je šla samo mimo ?


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2949 : 22 September 2008, 10:41:00
casper, dule, ne sekirajte se zaradi takih. Ko bi videli kako nekateri odskakujejo od moje pesjanke. Včeraj na enem mini pesjanarskemu srečanu je bilo večkrat le to videti. Sem se že navadila na to. Ja imam izredno krvoločno pesjanko ;) :P


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2950 : 22 September 2008, 10:43:17
Kala, Runo, Bella: ja, to sem videla in mi je zelo žal, tako da se tukaj javno opravičujem. Videla sem le, da sta psici lajajoč planili proti punčki in najprej sem ju ulovila in nadrla, potem pa sem se takoj želela opravičiti, a je že ni bilo več. Še enkrat, oprosti.

Kaj jima je bilo, pa ne vem. V tistem trenutku sem imela ob sebi dva druga psa in sem reagirala takoj, ko sem slišala lajež. No, kakorkoli, ne bi smeli lajati nanjo.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2951 : 22 September 2008, 10:43:55
Ja, Aska je pa šolski primer krvoločonega psa  ;)

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #2952 : 22 September 2008, 10:46:56
Saj ni panike, samo zanimalo me je ker jaz tega nisem videla mi je tamala samo povedala, ampak ker otroci nekaj na polovico povedo sem mislila da ju je tudi kaj mogoče razdražila karkoli, nikoli se ne ve.
Je pa tamala to tako navdušeno povedala  :D jo je sicer blo mal strah ampak ni blo hudega, saj ve kako mora ravnati če se to zgodi  ;)
Glavno da ni bilo nič hujšega


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2953 : 22 September 2008, 10:48:22
Tukaj so fotke. Najprej Don na CACIBU-u.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2954 : 22 September 2008, 10:48:35
Ja, Aska je pa šolski primer krvoločonega psa  ;)
Ja res ja ;) :P :P


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2955 : 22 September 2008, 10:51:21
Kala, iskreno mi je žal, nikoli nista taki. Je pa nisem videla, morda ju je skušala pobožat od zadaj in sta se ustrašili. Ampak to vsekakor ni opravičilo. Sem se pa zelo razjezila nanju. Upam, da se punčka ni preveč ustrašila, božica.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2956 : 22 September 2008, 10:52:50
Pari - Loti in Casper

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2957 : 22 September 2008, 10:53:45
Loti BIS 3. skupine CACIB

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2958 : 22 September 2008, 10:54:26
Sproščanje kužkov na sprehodu med CACIB in specialko

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2959 : 22 September 2008, 10:55:15
nekaj utrinkov

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2960 : 22 September 2008, 10:55:56
Pri čakanju na specialko nas je zeblo...

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #2961 : 22 September 2008, 11:09:48
Kala, iskreno mi je žal, nikoli nista taki. Je pa nisem videla, morda ju je skušala pobožat od zadaj in sta se ustrašili. Ampak to vsekakor ni opravičilo. Sem se pa zelo razjezila nanju. Upam, da se punčka ni preveč ustrašila, božica.
Baje da je šla samo mimo, mogoče je bila preveč blizu vašemu prostoru in sta psički to jemali kot njuno lastnino. Ne vem itak pa ni pomembno, me je samo zanimalo če je tamala slučajno naredila kaj narobe


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2962 : 22 September 2008, 11:41:06
Don na specialki

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2963 : 22 September 2008, 11:42:24
Loti in BOB na specialki

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2964 : 22 September 2008, 11:43:26
BIS specialke terierjev

pari in vzrejne skupine

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2965 : 22 September 2008, 11:54:21
Don in Casper 3. mesto

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #2966 : 22 September 2008, 12:31:17
Casper hvala za zahvale! Zdaj pa se morem še jaz pohvaliti: V nedeljo, ko sta se razstavljala Loti in Naj v paru, sem jaz "hendlala" Naja v ringu.  :P  Na žalost pa nimam nobene slike...  :( 

Zadnje čase aktivno razmišljam o treningu rally obidiensa in agility-ja z Beti. Mislim, da bi ji bilo zelo všeč.  :o  Ali ima še kdo razen Panaje  :D kakšne izkušnje??



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #2967 : 22 September 2008, 12:31:36
moja psica se vedno zapodi za otrokom, če steče mimo in moram ful pazit;  :(

vsakokrat jo kregam in ji skušam pojasnit, da to ni OK, pa se ji še ni zapisalo v spomin  :-[

pred šolo kjer je veliko otrok imam vedno težave  ???



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #2968 : 22 September 2008, 12:37:06
Bettina, Mtji so super za agility.
Malo se poveži z  italijančkom, ki obiskuje tečaje agilityja v Mariboru.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2969 : 22 September 2008, 22:25:14


Temule pa jaz rečem usklajenost -gobček psa in ustnice lastnice. Upam, da ni kake zamire ;)



To je pa vse kar je MT-jev pri meni. Se mi pa tisti na flexu precej dopade, najbrž ker ima tako postavljene uhe, in je gledal direkt v objektiv. :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!