Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325582

Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7350 : 26 Januar 2011, 12:00:24
Je kosmato ja  :D Se bomo verjetno še kak teden razčesavali in strigli ven zavozlano dlako.
To mi je pa znano. Jaz sem mojo frajlo prvi mesec vsak dan po uro ali več razčesavala in strigla sprijeto dlako, mi je pa nikakor ni uspelo popolnoma razčesati. Potem je bila pa pred kopanjem temeljito sčesana z eno kovinsko zadevo (ne vem kako se ji reče, ni pa furminator). Dlake je šlo ven ogrooomno (za celo kanto). Pa večino dlake (tudi zdrave) ji je ta kovinska zadeva kar porezala. Na koncu je izgledala kot oskubljena kura (zdaj je vsa dlaka že skoraj zrasla nazaj na prejšnjo dolžino), ampak itak ni bilo izbire. Od takrat z dlako nimam več problemov. Pač redno jo češem in to je to.



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7351 : 30 Januar 2011, 15:19:02



 ;)



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7352 : 30 Januar 2011, 18:15:38
Maja lepe fotke. Se vidi da se Neli obnavlja dlaka. Tudi Maki je postal pravi kosmatinec. Slikce bom kak drug dan nažicala hčerko, da mi jih pomaga objavit. Drugače pa smo super, malo nas zebe, ker piha precej močna burja.



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7353 : 31 Januar 2011, 16:20:18
Konec marca ali v začetku aprila pripravljam neuradno srečanje škotskih ovčarjev in njihovih lasnikov na Krasu. Za srečanje zadostuje dobra volja. Zbiram predloge glede termina.



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #7354 : 31 Januar 2011, 17:29:17
Kaj pa če se dobimo pri meni, je ravno nekje na pol med Ljubljano, Novim Mestom, Trojanami,  Koprom in Postojno ter tabo:)

Maja, Neli je ♥, komaj čakam, da jo spoznam!


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7355 : 31 Januar 2011, 17:35:19
Švistika je lepotička in pol  :-* ... Maja še par mesecev  ;D

ena Kalčina  ;)



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7356 : 31 Januar 2011, 18:19:06
Mojca jaz sem dala pobudo prej na klepetu na Fb in potem objavila kaj naklepam. Lahko pa se dobimo tudi pri tebi. Samo povejte kje in kdaj. Pa se zmenimo, da vsak nekaj s sabo prinese za žur.... Ideja pa se  mi je porodila, ko sem spet gledala slike kjer smo se zadnjič sprehajali. Ogromen travnik, dostopet z avtom kot nalašč za kosmatince. Se bomo zmenile....



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7357 : 31 Januar 2011, 18:20:45
Konec marca ali v začetku aprila pripravljam neuradno srečanje škotskih ovčarjev in njihovih lasnikov na Krasu. Za srečanje zadostuje dobra volja. Zbiram predloge glede termina.
Superca, prideva, če bova le lahko (2. aprila mogoče ne bo šlo, 16. in 17. skoraj sigurno ne, glede ostalih datumov je pa še vse pod vprašajem). Ve kar en datum postavita, mi se bomo pa potrudili priti. :)

Švistika je lepotička in pol  :-* ... Maja še par mesecev  ;D

ena Kalčina  ;)

Jaaa, še malo. :o :D Moram še karto nabavit, da se ne bom kje zgubila. :P
Kalči je kot en volkec na tej fotki. :-*



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7358 : 31 Januar 2011, 18:24:18
Jaaa, še malo. :o :D Moram še karto nabavit, da se ne bom kje zgubila. :P
Kalči je kot en volkec na tej fotki. :-*

A daj, daj zgubiti se pa res ne moreš  :D
 Jp Kalči je moj škotski volkec  :-*


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #7359 : 31 Januar 2011, 23:22:37
Jaz imam pred hišo ogroomen travnik pa še ovire za agility:) Takoj za hišo pa še več travnikov;)
Lahko pa pridem tudi do vas, naj ostali povedo, kaj jim je lažje.

Ana, pridete tudi vi?:)

Kala je zakon na slikici! :-*


lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7360 : 01 Februar 2011, 06:44:35
Mojca bova videli kaj bodo rekle druge punce. A lahko tudi ti na FB objaviš. Upam, da nas bo čim več, ker na razstavi se vidiš in spoznaš samo je ozračje tako napeto.... Načeloma je meni vseeno kje se dobimo v glavnem da nam bo fanj



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7361 : 01 Februar 2011, 09:59:55
Jaz imam pred hišo ogroomen travnik pa še ovire za agility:) Takoj za hišo pa še več travnikov;)
Lahko pa pridem tudi do vas, naj ostali povedo, kaj jim je lažje.

Ana, pridete tudi vi?:)

Kala je zakon na slikici! :-*

Mojca odvisno od datuma, pa še od kup drugih stvari, bomo videli  ;)


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #7362 : 03 Februar 2011, 10:11:44
Krasne fotke  :o .. glede meetinga se pa lahko enkrat dogovorimo tudi pri meni na ranchu... tam je dovolj prostora za norenje, in so tudi mize in kuhinja in žar in wc/tuš..tako da se lahko naredi pravi škot žur  :o...

Drugač sem pa super vesela..včeraj so Dandy-ju slikali kolke... in so super ... sem super vesela... kar se pa tiče storitve in strokovnosti vam pa priporočam Kliniko v Postojni..sedaj imajo tudi enega od najboljših italianskih ortopedov, ki ti takoj oceni rezultate in slike dobis tudi takoj na mail... super...

Glede rezultatov nisem imela neke hude dvome.. ker je dovolj gledati Dandy-ja v gibanju  ;)




ampak dokler ni uradno te ne glede malo ščipa pri srcu..in tudi pomirjevalo me vedno moti...ampak Dandy je dobro vse pristal... velika verjetnost je pa tudi ker je MDR-1 +/+... GG


lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7363 : 03 Februar 2011, 18:18:17


na sprehodu...



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7364 : 03 Februar 2011, 19:38:36
Hm, jaz ne vidim slikce. :-\

Jaz sem takoj za to, da se dobimo na obeh koncih - na Primorskem (vsaj 1x :P) in pri GG. :) Če bo le čas dopuščal, pridem kamorkoli. ;)



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7365 : 04 Februar 2011, 06:52:45
Maja res ne vem kaj je narobe, da ne vidiš slikce. Glede srečanja še čakam na odzive punc in če so vse zato se lahko res dobimo na obeh koncih. Maja ti nisi na FB? Ker tam imamo malo več slikc objavljenih. To pa zato ker mi jih je tam lažje objavljati oziroma jih znam naložit sama, tu mi pa mora pomagati hčerka.



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7366 : 04 Februar 2011, 17:58:07
Zdaj pa vidim! :o Ponosen škot je postal Maki! :)

(ne, že kakšno leto nisem več na FB)



katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #7367 : 05 Februar 2011, 18:33:53
Včeraj je Androma J leglo dopolnilo 2 leti, danes pa še K  :o

Vse najboljše Rubika  :-* 





in Jenny  :-*


Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7368 : 06 Februar 2011, 22:37:35
Pozerka :P (foto: Iztok Noč)







Ruby in Jenny, lepotički, vsen najboljše! :)



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7369 : 08 Februar 2011, 21:58:28
Kala & Lev

Lev

Kala



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #7370 : 09 Februar 2011, 09:52:48
Krasne slike od vseh  :o ..

Rubi ti pa vse naj, naj  O0

Tukaj pa moje dva Juniorja... handlana s strani Nickolasa (9 let)  :o



Jack







Capri





lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7371 : 10 Februar 2011, 06:46:58
Lepe fotke do vseh lepotcev in lepotic. GG tvoja dva tamala sta sploh simpatična. Mi se imamo kolikor se le da super. Maki in Zina uživata v toplem vremenu in sprehodih. Nove fotke, lahko pričakujete konec tedna.



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7372 : 14 Februar 2011, 08:19:29

Obljuba dela dolg....
Takole mi je v petek "pomagal" pri opravilih okrog hiše.....



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0

minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #7374 : 16 Februar 2011, 20:19:27
Če kdo  planira gensko testiranje za CEA , imajo pri OptiGenu za naročila do 28. februarja 25% popust. Mi bomo pošiljali, če še kdo hoče, lahko naredimo skupinsko pošiljanje in pride ceneje.


Kirsikka

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
  • Viivi & Roni
Odgovori #7375 : 23 Februar 2011, 14:16:01
Nekaj me zanima… Med pogoji za udeležbo na vzrejnem pregledu britanskih ovčarskih pasem piše, da je slikanje kolkov in komolcev obvezno za pse, če se v vzreji uporabljajo večkrat. Kaj pa sploh to pomeni v praksi? Večina vzrediteljev namreč uporabi svoje pse v vzreji večkrat, torej ???
   
»6. Slikanje kolkov in komolcev je obvezno za pse v naslednjih primerih:
. če se v vzreji uporabljajo večkrat,
. za pse pri katerih se na VP ugotovi funkcionalno kakor koli omejeno gibanje, česar ni moč pripisati dokumentirani poškodbi
. za pse ki so dali že več potomcev z ugotovljeno hujšo obliko displazije (D, E).«



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #7376 : 24 Februar 2011, 12:49:32
Kar se tiče genskega testa CEA: Na kliniki Trstenjak- Zajec vzamejo kri in oni pošljejo v Laboklin v Nemčijo. Delajo pa CEA, MDR1, ...


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #7377 : 24 Februar 2011, 16:08:48
Kirsikka!

Pravno velja samo to kar piše v pravilniku in to je ....

"10. člen

VP se lahko udeležijo psi s telesno oceno najmanj DOBRO (3).
Slikanje kolkov in komolcev je priporočljivo, ko je ugotovljeno gibanje, ki kaže na sum kolčne ali komolčne displazije.

Slikanje kolkov pa je obvezno za pse pasme bobtail v naslednjih primerih:
•  če se v vzreji uporabljajo večkrat,
•  za pse pri katerih se na VP ugotovi funkcionalno kakor koli omejeno gibanje, česar ni moč pripisati dokumentirani poškodbi
•  za pse ki so dali že več potomcev z ugotovljeno hujšo obliko displazije ( D, E). "


Zahteve/ pogoji iz Točk 6. in 7., na spletni strani SKBOP niso "zakonite", oziroma ne morejo biti pogoj za vp, ker niso vsebovane v Parilvniku!

6.Slikanje kolkov in komolcev je obvezno za pse v naslednjih primerih:
. če se v vzreji uporabljajo večkrat,
. za pse pri katerih se na VP ugotovi funkcionalno kakor koli omejeno gibanje, česar ni moč pripisati dokumentirani poškodbi
. za pse ki so dali že več potomcev z ugotovljeno hujšo obliko displazije (D, E).
7.pregled oči CEA je priporočljiv za pse pasme borderski ovčar in škotski ovčar (genetski test OptiGen),


In še moje osebno mneje o vseh teh dodatnih zahtevah... samo več nerodovniške vzreje... ker vzreditelj, ki lahko proda mladiče za 150-200€ ne bo šel slikat kolkov ker stane 150€ in delat CEA na optigen kar stane tudi okoli 150€ za psa ... ZLASTI ker za škote kolki niso bili in ne bodo problem, kar se pa tiče CEA je pa 80% populacije affected torej...

In da ne bomo ponovno odprli debato o CEA .. pravi problemi so RD (displazija retine) PRA (progresivna atrofija retine)  in HR (prirojena katarakta ) , ki so lepo vidne z lučko pri 8 tednih !GG



Kirsikka

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
  • Viivi & Roni
Odgovori #7378 : 24 Februar 2011, 17:21:28
GG, hvala za obrazložitev ;) Mi ni bilo jasno zakaj se ti pogoji razlikujejo od pravilnika...



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #7379 : 24 Februar 2011, 19:52:00
Glede vzreje in vp veljajo SAMO pogoji Vzrejnega pravilnika za britanske ovčarske pasme... mislim da pa glede kolkov je bila tipkarska napaka oziroma bil je pozabljen stavek

Citiraj
Slikanje kolkov pa je obvezno za pse pasme bobtail v naslednjih primerih:
ostalo se pa ujema s Pravilnikom

•  če se v vzreji uporabljajo večkrat,
•  za pse pri katerih se na VP ugotovi funkcionalno kakor koli omejeno gibanje, česar ni moč pripisati dokumentirani poškodbi
•  za pse ki so dali že več potomcev z ugotovljeno hujšo obliko displazije ( D, E).

samo na strani SKBOP so dodali še "komolce"... ker je neobičajno na škote itd..to je pogoj za NO...


V pravilniku tudi ni nič glede oči in pregled na CEA.. Torej Pravilnik velja! GG