Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325715

Melody

  • Gost
Odgovori #7680 : 17 Maj 2011, 22:46:06
Samec je res prekrasen, Urša!!! Sem zelo vesela, da je uspelo, sploh ker si toliko vložila v to paritev. Srečno še naprej in komaj čakam, da male kepice pricvilijo na svet!!:)

Mojca hvala...
ja sigurno bojo zelo živahne cvileče kepice glede na razigranost staršev in norenje po vrtu ;D



Kirsikka

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
  • Viivi & Roni
Odgovori #7681 : 18 Maj 2011, 22:44:56
Ooo, na to novico sem pa dolgo čakala :o Urša, čestitke še z naše strani ;) Imaš še kakšno slikco Oscarja? Morda z Melly? :)



Melody

  • Gost
Odgovori #7682 : 18 Maj 2011, 23:41:16
z Melly na žalost ne :'(
imam pa še ogromno slikic in se jih tudi da videt na internetu če vtipkaš Pahlex Dollar 'N' Dime...



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #7683 : 24 Maj 2011, 17:19:10
Najsrečnejši človek na svetu sem saj sem vsak dan deležna tega ljubečega pogleda  :-*
A Blue Pearl of the Holy Mountain, moja prekrasna Sky, stara 2 leti in pol


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #7684 : 25 Maj 2011, 22:42:23
Kako ima lepa ušesa. Rožica med rožicami nekako tako ane  :) ta je pa prav za v okvir pa na steno :)

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


Kirsikka

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
  • Viivi & Roni
Odgovori #7685 : 26 Maj 2011, 10:32:36
Lepotička :-*



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7686 : 26 Maj 2011, 11:23:35
A Blue Pearl... Ime ji popolnoma pristoji...  :) :-*



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7687 : 30 Maj 2011, 15:20:46
Punce bravo, včeraj v Hrušici ste spet blestele  :o. Svačano obljubljam, da se vam v Trbovljah pridruživa v tekmovalnem ringu. Sicer pa se imamo fanj, malo nam je postalo vroče in se Makiju kožušček redči. Najlepše nama je zjutraj, prvi sprehod opraviva takoj po 6 uri in res uživava. Oziroma uživamo, ker se nama pridruži tudi Zina.



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #7688 : 30 Maj 2011, 17:55:20
Hvala punce! Sana, mislim da je to moja najljubša slika od nje in bo res šla v okvir in na steno:) Sky vsem pošilja  :-*
Drugače pa tudi pri nas dlaka odpada v kosih, preveč je vroče zunaj:(
Urša, komaj čakamo Mellyjine male kepice! veliko veliko sreče in potem veliko veliko slik:)

Še eno off topic - kaj naredite, če preveč odrežete noht? Mi smo imele v soboto ponoči dežurstvo, je kri tekla 2 uri...grozno zoprna zadeva. Sky šele danes malo prihaja k sebi.


lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7689 : 30 Maj 2011, 18:09:25
Mojca poskusi nohtek namazati z lanolinom (dobiš v lekarni). To sem jaz pri kanarčku preiskusila, pa ispirala sem s kamilico. Ubožica Sky in verjamem, da je res zoperna zadeva.



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7690 : 31 Maj 2011, 11:20:29
Po dolgem času je včeraj na sprehodu nastalo nekaj slikc...







lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7691 : 31 Maj 2011, 16:15:39

Maja Neli je ptava lepotička. Tudi mi dodajamo nekaj travniških fotografij. Naša Zina pa se je odločila za nov način "sprehajanja" :P. Ko se je odločila, da izstopi iz košare, jo je Maki strokovno ovohal in ugotovil, da ji nič ne manjka. Gospodični je vroče in potem prosjači toliko časa, da jo kdo vzame v naročje



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7692 : 31 Maj 2011, 16:29:34
Same lepotice in lepotec  :-*

pa še moja mala plemkinja, ki nas vsake toliko spomni, da je že v letih in da ni več tako mlada, kot sama misli da je  :P :-*



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #7693 : 01 Junij 2011, 11:23:47
Še eno off topic - kaj naredite, če preveč odrežete noht? Mi smo imele v soboto ponoči dežurstvo, je kri tekla 2 uri...grozno zoprna zadeva. Sky šele danes malo prihaja k sebi.

Dobi se prašek, ki zapre rano in ustavi krvavenje.  Npr. na tej spletni strani http://www.hubintsecured.co.uk/acatalog/Nails.html  in sicer tale proizvod:

Cardinal Laboratories Inc - Styptic Powder 14gms Dogs and Cats
Ref: 253



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #7694 : 01 Junij 2011, 18:14:54
Kala  :-*

Kalsang hvala, to sem iskala...sicer bo mogoče moj veterinar naročil zase, pa od njega odkupim, če pa ne uspe, bom pa na tej strani. Je fajn met vedno to doma za vsak slučaj. Tole je bila nočna mora in upam da se nikoli več ne ponovi. En majhen krempeljček pa toliko ene krvi:(


lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7695 : 13 Junij 2011, 16:37:12
Zdaj pa menda že lahko povem. Naša kompanija dobi okrepitev in sicer malčičo z imenom Aydeen Ace of spades  :o. Vsi smo seveda zelo nestrpni in čakamo malo princesko.



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7696 : 13 Junij 2011, 17:34:57
Čestitkeeeee  8)  :-* :-*


NK

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #7697 : 13 Junij 2011, 17:58:19
Živjo!

Sem nova tukaj in seveda že takoj prosim za en nasvet ;D. Imam škotka (slikan na avatarju :)), ki bo julija dopolnil dve leti. Ko gledam slike vaših psov tukaj na forumu, se mi zdi da imajo vsi zelo lepo dolgo dlako. Meni pa takšnega videza nikakor ne uspe doseči, pa ne morem ugotoviti kaj delam narobe. Češem ga približno 1 do 2 krat na teden (je to preveč ???), kopam nikoli. Živi v naravi, na vrtu, prehranjuje pa se kombinirano (doma kuhana hrana zanj, briketi). Ko ga počešem je sicer zelo lep, vendar pa potem ne ostane tak, pa tudi dlake nima tako zelo dolge (predvsem po telesu-hrbtu). Ne vem če si lahko ravno predstavljate po tem kar sem zdaj povedala :-\.
Kakorkoli, upam, da mi kdo zna svetovati :).

Lejdy tebi pa čestitam za novo psičko, na slikicah (na spletni strani Aydeen) izgleda zelooooo luškana :o :-*

Lep pozdrav in veliko užitkov z vašimi pasjimi prijatelji :P

Nina

"Razlog za to, da ima pes toliko prijateljev, je v tem, da maha z repom, ne z jezikom."


lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7698 : 14 Junij 2011, 06:30:37
Nina pozdravljena! Veš kaj, ko jaz gledam slike ostalih pesjanarjev se mi tudi zdi, da imajo precej daljšo dlako kot Maki. Makija sem pred skoraj enim letom posvojila in je bil postrižen. Kakšen je zdaj lahko vidiš na fotografijah, me je pa Katarina potolažila, da bo nekaj dlake še dobil. Končno pa je tvoj samček še dokaj mlad. Makija sem letos skopala ko smo se namakala v morju, sedaj pa je bil zaradi intenzivnega izpadanja dlake česan skoraj vsak dan. Mogoče še to, pred česanjem ga je dobro malo navlažit. Čakamo še kako slikco tvojega lepotca



NK

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #7699 : 14 Junij 2011, 11:06:54
Ko vidim Makija na slikah se mi zdi da ima ful lepo dolgo dlako sedaj :) A potem je možno, da mu bo glede na to da je star 2 leti še zrasla? Ker gosto ima ful, sploh pa pozimi, je pravi medo :D Ampak dolge pa res nima. Čeprav sem pa izsledila eno slikco njegovega očeta, pa se mi zdi da sta si prav ista :o Samo pomojem mora bit tud še mlad, ker na ostalih slikah ima pa zelo dolgo. Ga bom res poskušala malo navlažit, mogoče se bo kaj "potegnila" in ne bo tako valovita. Dlako je pa drugače že zgubil kakšen mesec nazaj, mu ne izpada skoraj nič več ;).

Hm, očitno slikic ne znam gor dat. Jih dobite, ko se izobrazim o tem  :-[

"Razlog za to, da ima pes toliko prijateljev, je v tem, da maha z repom, ne z jezikom."


NK

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #7700 : 14 Junij 2011, 11:33:49
Torej, kot obljubljeno ;D:

Jimmy lani v jezeru (najdlje kar sva prišla v vodo seveda :P):


Tukaj bi se lahko še najbolj videla ta njegova dlaka:


Pozer ;):



Nizki štart 8):


"Razlog za to, da ima pes toliko prijateljev, je v tem, da maha z repom, ne z jezikom."


lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7701 : 14 Junij 2011, 18:35:06
Meni se zdi, da ima jimmy kar lepo dlako in lep ovratnik. Kot pravim, moraš druge videti v živo, je vse drugače. Je pa barvno zelo podoben Makiju in tudi na križu ima ta podono frizuro. Nina od kod pa si? Če si na FB me boš našla tudi tam. Ime pa ti povem, če si na FB



NK

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #7702 : 14 Junij 2011, 18:53:00
Ja sta si kar podobna, moram pa rečt, da se je Jimmy ful posvetlil letos na pomlad. Ena moja prijateljica sploh ni mogla verjet, ko ga je vidla po določenem času, jaz pa itak nisem tako opazila, ker sem ga vsak dan gledala ;D. Jaz sem iz Bohinja, na FB me pa žal ni :-\ sem se mu odrekla :P Drugače sem veliko tudi v LJ, ker še študiram, ampak je Jimmy takrat doma, saj ni moj osebni pes (no, lahko bi se tako reklo ane, saj je moj ljubljenec :D), ampak družinski. Pa vsekakor bolj uživa v naravi kot pa v mestu.

"Razlog za to, da ima pes toliko prijateljev, je v tem, da maha z repom, ne z jezikom."


lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7703 : 15 Junij 2011, 11:43:08
Na srečo smo tudi mi na vasi s prekrasnimi travniki in potmi. Zame pa so moje mrcine najboljši prijatelji, družabniki in tolažniki. Ob njih se sprostim in pozabim na skrbi in probleme. Sedaj pa odštevamo dneve do rihoda naše Asi.



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #7704 : 15 Junij 2011, 13:39:43
Nk, tvoj Jimmy je res luškan kuža. Všeč mi je njegova glavica in nežen pogled pa tudi zelo lepe svetle barve je.Tudi dlake mu po moje nič kaj ne manjka...vsaj meni osebno niso všeč preveč puhasti škoti. So si pa seveda različni, kot smo si ljudje različni...eni imajo daljšo dlako, eni bolj gosto...to je predvsem odvisno on linije. Kje pa ste kupili vašega pobalina? Trenutno so predvsem ogromne razlike med severom in jugom, v Franciji so izjemno odlakani psi, na severu pa precej manj...že pri lastnici psarne Holy Mountain lahko vidiš ogromno razliko (dam njo za primer, ker mislim da ima edina v Slo tako različne linije, upam da je ne moti):
Frosty iz Francije


Dolly iz Francije


Dandy iz Anglije


Lexy iz Poljske


NK

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #7705 : 15 Junij 2011, 20:56:25
Hvala Blue Pearl za te pohvale 8) Ta primerjava pa res fino nazorno pokaže te raznolikosti škotov. Jimmyja smo kupili v Slovenji in sicer njegov oče je Silver Dream Question of Time (ki izhaja iz Madžarske, če se ne motim), mama pa je Megi (Brigoree Byron X Brigoree Angelina).

"Razlog za to, da ima pes toliko prijateljev, je v tem, da maha z repom, ne z jezikom."


lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7706 : 16 Junij 2011, 11:19:54
Nika ugotovila sem, zakaj sta si najina lumpa tako podobna. Makijeva mama je Brigoree Angelina. A hodiš kaj na razstave? Midva bova poskušala led prebiti v Trbovljah in to skoraj na 1. obletnico odkar je pri meni  :o. Upam, da se bo lepo obnašal in nama podvig kolikor toliko uspe.



NK

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #7707 : 16 Junij 2011, 11:57:45
Hahaha, kakšno naključje :o Razstav sicer (še) ne obiskujem... Čeprav priznam, da zadnje čase malo več o tem razmišljam. Ravno prejšnji vikend je bila na Bledu razstava CACIB in sem se jo (kot obiskovalka) udeležila, da malo "pofirbcam" in vidim, kako zadeva sploh izgleda, ker milo rečeno o tem nimam pojma. Sama si ne bi upala kar tako na razstavo, glede na to da ne jaz ne pes nimava nobenih izkušenj  :-[. Mislim da bi morala najti koga ki bi mi lahko pri tem pomagal in me naučil kakšne osnove handlanja, pa tudi Jimmyja bi morala navaditi stati pri miru in lepega vedenja med tolikimi psi, saj tega ni navajen  :-\. Poleg tega je tu še gromiranje... Zaenkrat pustimo to vprašanje odprto  ::) pa bomo videli. Vsekakor pa sporoči, kako se bosta z Makijem odrezala v Trbovljah ;)

"Razlog za to, da ima pes toliko prijateljev, je v tem, da maha z repom, ne z jezikom."


lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7708 : 17 Junij 2011, 06:26:41
Nika, meni je nekaj nasvetov že dala Katarina, ki ima psarno Aydeen. Pokazala m je par stvari hlede hendlanja in grumiranja, še nekaj pa se bo treba naučiti. Midva zdaj vsak dan vadiva poveleje stoj. Danes pa ga bom dala na razstavni povodec, da dobim malo občutka. V najslabšem primeru se bova zelo osmešila, ali pa bo mulc tako nemiren, da ga bo potrebno odpeljati stran. No jaz močno upam, da nama podvig uspe. Poročilo pa dobiš, konec avgusta, ko bo razstava



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #7709 : 17 Junij 2011, 11:27:28
Nika, meni je nekaj nasvetov že dala Katarina, ki ima psarno Aydeen. Pokazala m je par stvari hlede hendlanja in grumiranja, še nekaj pa se bo treba naučiti. Midva zdaj vsak dan vadiva poveleje stoj. Danes pa ga bom dala na razstavni povodec, da dobim malo občutka. V najslabšem primeru se bova zelo osmešila, ali pa bo mulc tako nemiren, da ga bo potrebno odpeljati stran. No jaz močno upam, da nama podvig uspe. Poročilo pa dobiš, konec avgusta, ko bo razstava

Jej, potem se vidimo na razstavi! :D Mi2 tudi se prideva malo pokazat. Sicer pa prva razstava je vedno bolj tako tako, potem pa ti gre vedno boljše. Na drugi mi je že tekel kot profi. In ne dvomim, da bo tudi vama uspelo. Bomo navijali ob ringu.  :P

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."