Maltežan [Maltese]

Mel · 277535

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #450 : 12 September 2009, 18:07:20
Razumem, da ne moreš kar od nekot potegnit 800€...Pa vendar. Ne kupuj psa brez rodovnika. Se pa občasno najdejo maltežani ali maltežan mix v zavetiščih, DPMŽjih, ljudje jih podarjajo.

AMPAK imeti psa je vseeno velik strošek. Pes potrebuje nekaj igrač, ležišče, ovratnico in vrvico,krtače, kvaliteten šampon in pri maltežanu tudi balzam, pa fino je imeti dolgi štrikec 10M dokler na naučiš odpoklica, dve posodi, kvalitetno hrano in veterinarja. Pri nerodovniških so ZELO POGOSTE zdravstvene težave in temu primeren račun pri veterinarjih. Tudi šolanje je potrebno in to spet stane.

Pri rodovniškemu se s skrbnim pozanimanjem o zdravju, prednikih etc izogneš veterinarju razen ob rednih cepljenjih.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
Odgovori #451 : 20 Oktober 2009, 22:37:18
živjo! mene pa zanima koliko so okvirno cene rodovniških maltežanov... vem da je čudno vprašanje ampak ne me kregat, samo firbc me matra...  ::)

lp


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #452 : 29 November 2009, 11:29:46
živjo! mene pa zanima koliko so okvirno cene rodovniških maltežanov... vem da je čudno vprašanje ampak ne me kregat, samo firbc me matra...  ::)

lp

mislim da so cene trenutno okrog 1500EUR


Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
Odgovori #453 : 29 November 2009, 12:15:17
hvala za odgovor...


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #454 : 17 December 2009, 20:00:09
da pobrišemoprah iz naše malty teme  :)

pa da vidite mojo princesko  ;D
















rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #455 : 17 December 2009, 20:04:04
Kok je lušna ta mala :)

Kateri je pa berni na sliki? :)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #456 : 17 December 2009, 20:07:06
hvala rožica  :)

berni na sliki je Don, od mojega fanta. ga pa ni na farumu. ful prijazen kuža, z mojo tamalo se mata ful rada, kot je videt iz slike  :) moja tamala dobesedno znori ko ga vidi - enkrat mi je celo iz avta skočila, še dobro da je bil avto že ustavljen  ::)


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #457 : 17 December 2009, 20:08:00
To mi je ful lepo, ko se majhni psi tako razumejo z velikimi :):)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #458 : 17 December 2009, 20:08:54
moja se majhnih psov dejansko boji  :) se verjetno z velikimi preve druži  8)


koki

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #459 : 26 December 2009, 21:06:19
mene zanima kje v sloveniji potem kupim rodovniškega maltežana



rush

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #460 : 05 Februar 2010, 17:23:20
Lep pozdrav! :)

Mi imamo že 9 let maltežankico Ajo vendar jaz osebno že kar nekaj časa razmišljam o temu, da bi pripeljala še enega pasjega člana.
Imam pa vprašanje, ki ga nisem vedla kam drugam zastavit; kako mislite, da 9 let star pes sprejme novega pasjega člana? Ali je res, da starost vpliva na to, da ga bo to bolj prizadelo kot bi psa recimo starega 2 leti...? To me skrbi :-\



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #461 : 17 Februar 2010, 08:17:17
Ma, jaz združujem vse živo.  8)  Stare pse iz zavetišč, mačke s ceste, pa mlade pse... Ni bilo nikoli pretiranih težav, seveda moraš pa na začetku bit vedno zraven, opazovat reakcije itd.


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #462 : 04 Junij 2010, 14:28:51
Živjo,

Nujno bi rabila Mel za neke informacije, sem ji poslala zs ampak ne vem koliko je kaj aktivna na forumu. Če jo kod pozna, prosim če ji lahko sporoči, da ima zs. Hvala  :)



dogs

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #463 : 17 Junij 2010, 19:37:34
Živjo=)
mene pa zanima če kdo mogoče ve za kakšno psarno z maltežani ali kakšno leglo z rodovnikom(:
neka družina si ga zelo želi in me je prosila za pomoč pri iskanju (:
 lp



psychorat

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #464 : 22 Avgust 2010, 16:46:36
lp :)
tut js mam maltežanko,brez rodovnika.
je večja od drugih maltežanov..(zato se včasih sprašujem če ni slučajno mešana s katerim drugim psom)
je ta na sliki levo (sicer je kratko postrižena..)
drugače je pa čudovita psička :)

to je ona:
http://www4.slikomat.com/10/0822/h9g-ALIM05.jpg
http://www4.slikomat.com/10/0822/jug-ALIM04.jpg



Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #465 : 23 Avgust 2010, 16:36:50
Jaz mam pa eno malo trapasto vprašanje  ::) Če maltežančka postrižeš čisto na kratko, koliko časa traja, da mu spet zraste tako dolga dlaka kot jo imajo razstavni primerki?
In ali je ta dlaka iste kakovosti? Pa še nekaj... koliko dela je s to dolgo dlako? Če se povalja po kakšni travi, mora biti to prav grozno. Jaz imam kavalirja ki nima niti proibližno toliko dlake kot maltežančki in je izredno zoprno ko se mu kakšna semena od trave zapletejo v dlako... Sprašujem ker ena znanka kupuje predstavnika te pasme, pa me zanima kako je s tem  :)


gkarmen

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #466 : 26 Avgust 2010, 09:53:57
Živjo,

Če se maltežana postriže na kratko, potem se dlaka rada kodra. Kot veš, pa morajo imeti maltežani ravno dlako. Rast dlake je seveda odvisna tudi od tega iz katerega legla prihaja maltežanček, ali imajo njegovi starši dolgo dlako, torej pomemben je genski potencial ...
Načeloma pa zraste maltežanu ob pravilni negi dlaka do tal približno v 1 letu. Vendar pa bi za tako hitro rast dlake morala uporabiti tudi tehniko povijanja dlake.

Sama imam maltežanko (7 let), ki ima dolgo dlako. Še nikoli je nisem postrigla. Moram pa priznati, da je bila nega dlake do starosti 3 let prava nočna mora. Vendar sem vztrajala in se je splačalo. Pri treh letih se maltežanu dlaka dokončno oblikuje. Sedaj imam z nego dolge dlake razmeroma malo dela. Počešem jo 2x na teden. Česanje traja približno 45 minut. Kopam jo na 14 dni (to pa traja cca. 3 ure).

Upam, da sem ti z odgovori vsaj malo pomagala.

Lp
Karmen



Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #467 : 26 Avgust 2010, 12:09:54
Najlepša hvala za odgovor!  :)
Ko si omenila tole povijanje dlake, se mi je porodilo še eno vprašanje. Koliko psa to resnično moti? Ker razni mediji in pa ljudje, ki jim je svet pasjih razstav tuj, to velikokrat prikazujejo kot mučenje. Vendar pa se meni ne zdi ravno mučenje. To je podobno kot če psu narediš čopek...  Ali pač? Kaj vi, lastniki maltežančkov menite o tem?


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #468 : 26 Avgust 2010, 13:50:08
Glede striženja in kvalitete dlake je tako. Ko ti dolgodlakega psa postrižeš na čisto kratko v bistvu v sekundi izpostaviš kožo in odvzameš psu naravno zaščito. Dlaka ni samo zato, da psa ščiti pred mrazom ,ampak tudi pred vročino. pes postrižen na čisto kratko naenkrat ostane brez dlake in naravni obrambni mehanizem je tak, da se psu začne rasti mehkejša, bolj puhasta dlaka, ki bolje vzdržuje konstantno temperaturo kot pa bolj redka, trša dlaka. isto je pri maltežančkih, vsaj kolikor sem jaz videla. če se jih redno striže ful na kratko, dlaka rata mehka in tudi težja za nego.
seveda je pa veliko tudi genetika, tako da moraš videti starše da potem veš kaj pričakovati.

Zavijanje dlake nikakor ni mučenje, osebno mi je bolj mučenje imeti psa v dolgi dlaki do tal - tak pes ne more niti normalno laufati, se gibat recimo v gozdu se zatika... pa tudi glede nege je veliko bolj stresni za psa, saj se dlaka takoj zavozlja in traja dalj da se razčese, kot pa sama procedura zavijanja dlak v papirčke. za mene je to nekak isti rang kot če mi kdo reče da ne češejo psa ker psa to boli oz ker pes to ne mara - in pripeljejo stričti popolnoma zavozlanega psa v katastrofalnem stanju. to je mučenje in taki ljudje nimajo pravice do psa, pa naj so še tako prijazni ali ne vem kaj. kdor ni sposoben skrbeti za psa in videti zakaj je česanje nujno, naj nima psa.
se mi pa bolj zdi da se tole povijanje v papirčke povezuje zaradi mučenja psa v kontekstu tega kar se vidi na razstavah - ti psi so res kot ene lutke ki se ne smejo premakniti niti več ur z vrha kletke kjer čakajo na razstavo... so sicer natrenirani da sedijo ure in ure in ure, ampak včasih še mene prime da bi kaj rekla kateremu od teh razstavljalcev kjer se pes ne sme niti za mm premakniti, da si ne pokvari frizure. tako da se mi zdi da pač kot vsepovsod, eni popolnoma pretiravajo in je bolj problem tukaj, valda naključni obiskovalci pa še to povežejo z papirčki na psu ...


gkarmen

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #469 : 26 Avgust 2010, 15:01:43
Živjo,

Pri maltežanu je za dolgo dlako seveda pomembna struktura dlake. Ta mora biti po standardu svilena. Marsikateri maltežanček pa ima dlako nekje vmes med bombažno in svilnato. Če dlaka ni prave strukture, torej svilnata, potem takšne dlake ne moremo prisiliti, da bi zrasla do tal. Že samo pri malce daljši dlaki se začne vozljati in to tako močno, da je običajno potrebno striženje.
Pri pravi svilnati dlaki  je dlaka na otip svilnata in hladna, čim pa je malo bombažna pa je na otip topla.
Maltežanu dlake  ni potrebno povijati, če ga ne razstavljamo. Načeloma pa se kužki na povijanje navadijo in jih celo moti, ko imajo dlako razpuščeno.
Najpomebneje je, da maltažana takoj ko ga dobimo pričnemo navajati na česanje. Najbolje je, da to že od vsega začetka počnemo na posebni  mizici.

Lp
Karmen



Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #470 : 26 Avgust 2010, 20:15:36
Še enkrat hvala za izčrpne odgovore. Zanimivo, tole o dlaki... Vsakič se kaj novega naučim tukaj  :)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #471 : 08 November 2010, 09:30:29
Nujno se išče nov dom za eno leto starega rodovniškega maltežančka, samčka, navajenega otrok, živahnega in veselega,...

Za več informacij prosim pišite na moj mail:
[email protected]


simmy

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #472 : 26 November 2010, 14:13:16
zdravo mene zanima razlika med čistokrvnim in rodovniškim maltežanom. in sicer dobim maltežančka ki je čistokrvn in zanima me kakšne izkušnje imate vi koliko ti kužki zrastejo itd...? hvala



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #473 : 26 November 2010, 16:16:26
Ljubi bog...


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #474 : 26 November 2010, 16:20:50
zdravo mene zanima razlika med čistokrvnim in rodovniškim maltežanom. in sicer dobim maltežančka ki je čistokrvn in zanima me kakšne izkušnje imate vi koliko ti kužki zrastejo itd...? hvala
:-X
Obstajajo samo čistokrvni rodovniški maltežani! Čistokrvni brez rodovnika pa ne, se pravi da vi dobite mešančka!  ::)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #475 : 26 November 2010, 16:31:21
...ki bo mogoče zrasel v velikost nemškega ovčarja in ga boš težko nosila v torbici  :P


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #476 : 26 November 2010, 16:35:48
...ki bo mogoče zrasel v velikost nemškega ovčarja in ga boš težko nosila v torbici  :P

ali pa v belega nofoundlanca!  :P Če psa še niste vzeli, ga odpovejte in vzamite maltežana z rodovnikom, ker je veliko manj možnosti da bo bolan in sigurno bo odrastel v pravega predstavnika svoje pasme!  ::)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


simmy

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #477 : 26 November 2010, 20:39:34
kaj pa potem pomeni to     MALTEŽANI-zelo kvalitetno leglo,manjše rasti,izredno lepi,domača vzreja,
oba starša na vpogled,primerni za stanovanje,vrt ali hišo.
Mladički,čistokrvni,razglisteni,veterinarsko pregledani,cepljeni.

Ob potnem listu dobite tudi- NAVODILA-za namestitev psička.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #478 : 26 November 2010, 20:45:03
Da je nateg. Če nimajo mladički rodovnika, ti noben ne more zagotoviti, da sta ata in mama res tista dva psa, ki ti ju kažejo. Vse ostalo v oglasu je reklama z namenom prodati "blago". Saj veš, vsak, ki nekaj prodaja, napiše, kako je zadeva nadvse kvalitetna, ne glede na to, ali lahko to dokaže ali ne. V primeru nerodovniških mladičkov dokazov ni, tisti, ki jih prodaja, pa še sam ne ve, kaj naj bi "zelo kvalitetno" pomenilo, razen tega, da se tako pač lažje kaj proda.

Ne nasedaj. Varčuj za rodovniškega mladička, vmes pa beri, se razgleduj in zbiraj informacije o tem, kakšen je dober maltežan in kdo je dober vzreditelj.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #479 : 26 November 2010, 20:46:03
kaj pa potem pomeni to     MALTEŽANI-zelo kvalitetno leglo,manjše rasti,izredno lepi,domača vzreja,
oba starša na vpogled,primerni za stanovanje,vrt ali hišo.
Mladički,čistokrvni,razglisteni,veterinarsko pregledani,cepljeni.

Ob potnem listu dobite tudi- NAVODILA-za namestitev psička.


Da prodajalec nima pojma, ker maltežan ni primeren za na vrt ??? ::)