Zlatka Riva

*sara* · 87109

*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #60 : 29 Junij 2007, 16:45:26
Pa sem  nazaj ;D Po 5 dneh odsotnosti se mi je zdelo, da doma sploh ni več ista psička, tako je zrawsla, ampak ko se "zalaufa" k tebi, vidiš, da je prava, samo z malcwe več moči. ;D
Z rivo smo za 2 meseca končale s šolo. Sedaj nas čaka delavno poletje, sedaj je tako dojemliva in učliva, da tega res ne smemo zamuditi. . So pa domači kar nekaj delali z njo, tako da me je danes presenetila že z vajo čakaj(sedi, ti pa se odmakneš in potem na ukaz pride ke tebi), sedi je 100%,fuj je dojela,  pa še nekaj drugih trikcev ko jo prime. Drugače pa pridna pridan, razen ko zagajzdi v vodo  ::) . So jo peljali do reke in je takoj skočila noter in težko jo je bilo zvleči ven.
Pa še nekaj današnjih blatnih slikic ( u taki vročini je vsaka vlažna zemlja dobra)

...pred bazenčkom...



...the dog varjanta ;D...



...na travi...



..ni ni Rive..



..glej me...



...zaspana...










..uživajte poletne dni ;D ...

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #61 : 29 Junij 2007, 19:31:23
Joj je luškana :D Na parih slikah prav vidim Nalo v njej, sploh v učkah  :D Superca ;)



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #62 : 30 Junij 2007, 14:00:51
Danes smo strigli dlako med blazinicami...misija nemogoče ::). Še največ mi je uspelo nardit tačas ko je gospodična spala, potem pa kar ni in ni bilo miru. Smo se tudi malo skopali, ker je bila že taka da ni za komentirat ::) .  Sedaj razmišlam, da bi jo peljala še kaj h reki. Ali jo lahko pustim, sedaj ko ima 3 mesece, da zaplava v mirni vodi? Ker so jo starši peljali tačas ko me ni bilo doma in da je kar ni bilo za zvleči z vode, sedaj pa jo bi rada še kaj peljala, ali je še premajhna?

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #63 : 30 Junij 2007, 14:07:18
Mi smo dlako že večkrat strigli, pa tud napi ni kaj dost všeč, ker jo to zelo žgečka. Probaj tko, da ji dap med tem časom nekaj za grizt kar ima rada in se bo mal zamotila.
Mislim, da jo lahko pelješ plavat, sploh če ima to rada. Jst bi jo le privezala recimo na flexija ki je dolg, če ne misliš ti z njo v vodo. Premajhna pa sigurno ni, tudi Benjamin je sam rekel, naj peljemo pri 3 mesecih plavat, da se dobro razvijejo mišice.



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #64 : 04 Julij 2007, 08:17:13
Učeraj smo z rivo šle na prvi pravi sprehod. Šle smo po travniku, na katerem se je malo zdivjala in malo vadila razne trikce, potem pa skozi ulico, da smo malo spoznale okolje, malo stran od hiše. Srečale smo kar nekaj pesjančkov, a kaj, ko ni bil nobeden, razen ene psičke, primirne velikosti za igro z našo žabo, k prevelikim ji nisem pustila, malo manjšega pa je skoraj pomendrala, tako da ni bilo od tega nič, je pa zato s tisto psičko prišla na svoj račun. Bila je precartana od vsakega ki smo ga srečali, čeprav ljudem še kar ne gre v račun, zakaj nismo vzeli psa pri kakšnih sosedih kjer bi plačali malo ali nič  in zakaj samičko, ki jo boo potrebno še sterilizirati in dodatno trošiti denar :-\ . Ampak ok, važno da se ima naša bučka super in po sprehodu je dala mir še ves večer.  ;D . Danes pa gremo,(če bo le oče prišel dovolj zgodaj s službe) malo do reke pogledat, da bomo spet malo namočili tačke in zaplavali, saj se v bazenčku (žal) to ne da izvajati ;) .

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #65 : 04 Julij 2007, 10:32:37
Fino se imate :D Ah ljudje itak ne razumejo pol stvari zakaj kdo tako ali drugače naredi. Še manj je kakšnim ljudem jasno zakaj daš toliko in toliko denarja za psa, ki je potem ubistvu psica. Sploh ne vem od kje ljudem ideja, da je boljši pes kot psica? Saj ni važno. Važno je, da se imate vi lepo in da jo imate radi.

Plavanje je super. Naša Nala tudi obožuje vodo, sicer je bila samo enkrat v morju da je lahko plavala, tako doma pa kjerkoli vidi da voda teče tudi če samo pipo odpreš že laufa k tebi hehe. Pravi zlatkoti ni kej.



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #66 : 04 Julij 2007, 11:42:14
Ja, to ljudsko mišljenje :-\ :-\ . V mestih še nekako na vasi pa je res obup :( . Ljudje si nabavijo psa, zato ker pač paše h hiši in ker ga imajo sosedje. Dobijo ga od sodelavca alpa kkšnega prijatelja, potem pa ga pustijo da luta po vasi. Sploh pa je neumno kupovat rodovniškega, ker bo gotovo zboleu in ga ne bomo smeli niti na travnike peljat ker bo kaj stakniu ::) . Če pa še ne misliš met mladičev s katerimi bi lahko dobro zaslužil si pa ***brez primire. Zakaj psa in ne psičke pa je meni povsem logično Imaš ga spuščenega, ne bo imel mladičev, če pa dobi kakšno psičko naj si lastniki sami pomagajo.  Zdaj sm se malo razjezila ampak mi gre res na živce.
No, po drugi strani pa res lepo, da jo imajo vsi tako radi in da se ima pri nas lepo. Upamo da se bomo danes lahko šli malo močit, čeprav se je vreme zdaj začelo malo kisat  in so se prikazali neki čudni oblaki, tako da bo najbrš dež. Pa jutri ;)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #67 : 04 Julij 2007, 17:31:33
Vidim da je pri vas čisto drugo vreme kot pri nas, ker pri nas dežuje že dva dni skupaj in to tako močno, da smo cel dan v hiši. Bodte veseli, za vse suhe dni ;)
*sara* koliko si ti sploh stara?

Sem pa absolutno za pravo družinsko srečanje, kadarkoli :D To bi bilo res super krasno, da bi se skupaj dobili in malo poigrali.



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #68 : 04 Julij 2007, 19:59:46
cez en mesec 17. Družinsko srečanje bi bilo enkratno, ampak kaj ko nas je tolko in razrpihnjeni po vsej sloveniji (enga bratca imamo celo v italiji) ampak enkrat nam bo že uspelo.  ;) ;)
S tem vremenom pa sm se kar malo preveč hvalila, imamo tudi mi zdaj dež in 20 stopin :'(

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #69 : 07 Julij 2007, 17:32:11
Naša Riva je danes prvo noč prespala zunaj v pesjaku. Me je bilo grozno strah, kako bo, ampak na koncu je bilo vse vredu, spala je v uti in zjutraj je bila čisto normalna pa tudi zvečer, ko jo nimo peljali v notranji ampak pustili v zunanjem pesjaku, se ni pritoževala ;)
Sedaj imamo tudi redni vsakodnevni sprehod. Odpraviva se zvečer, ko je že malo bolj prijeten zrek, greva po "polsjki poti" do bližnjega travnika, kjer se nalo učiva, vadiva razne trikce in se malo spočijemo, pa tudi kakšnega pesjančka srečamo in se z njim poigramo. Domov pa gremo po ulici, da srečamo kakšen avtomobil in druga brzeča sredstva, ljudi in živali, da potem, ko bo večja ne bo imela problemov s temi rečmi :)
Danes smo se tehtali in ugotovili, da ima 15.5 kg. torej se je v 1 mesecu zredila za skoraj 5 kg. Ampak glede na to da je imela že "v štartu" nekaj več kg. nam je tako inštruktor v pasji šoli in veterinar rekel, da nima preveč kg., saj se ji lepo porazdelijo in ni predebela, bo pa zagotovo velika.
Četudi čez poletje nimamo šole se učimo 100 na uro.  Popolnoma smo že osvojili sedi, glej, sedi+čakaj+pridi sem, še kar dobro nam gre daj tačko (desna) s prostor pa sva šele začeli in nama še negre, ampak bomo že   ;) .

 

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #70 : 08 Julij 2007, 13:58:46
Čestitke Rivi za samostojnost v pesjaku ;) Vem kako te je bilo strah, tudi mene je bilo, pa smo sedaj to premagali in je vse ok.
Mi bi še kako luštno slikco ;)



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #71 : 08 Julij 2007, 15:01:00
Bela stella hvala, smo rekle da če sta obe njeni sestrici preživeli, bomo pa ja tudi mi ;D

Pa smo dočakali prvo kopanje v veliki vodi ;D . Vreme je bilo lepo, voda kar topla, tako da ni bilo ničesar, kar nas bi zadrževlao na obrežju...
 
..najprej je po vodi samo capljala...




..potem pa že zaplavala...




..ko je prišla iz vode je vsee curljalo... ;D



..a vode še kar ni bilo dovol, zato je šla spet v reko....





..in ker je bilo potem že (po naših ocenah, Riva se seveda ni strinjala) vode že dovol, jo je opazovala le še z obrežja...





..ko smo prišli domov, se je utrujena vlegla na travo in sušila na sončku...













...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #72 : 08 Julij 2007, 19:31:02
Superrrr slikce ;)  :o Pa je čisto zares zares zaplavala Riva :D Nalo to še čaka.
Lepe slikce, super mesto za kopanje. Je pa res že velka punca.



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #73 : 08 Julij 2007, 20:59:36
Ko bo vidla vodo ki ji bo všeč je ne boste mogli zadržati na bregu boš vidla., čimprej jo pelte, ji bo strašno super (če je vsaj malo sestrici podobna )
Ja, mesto je res supersko, zaenkrat jo peljemo še z avtom, sicer pa je pribljižno 15 minut hoje od nas do te reke. Voda je čista in kar topla, pa tudi plitva in mirna, na nekaterih mestih pa se počasi spušča v malo globljo, idealno za nas ;D .
 . Raste pa res hitro, saj tako, ko jo vsak dan gledam, se mi ne zdi, ampak ko pogledam slike izpred kakšnega tedna je sprememba očitna, pa tudi v naročje je ne vzamemo več tako pogosto , se zadovoli s čohanjem s tal :).
lp

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #74 : 09 Julij 2007, 14:12:15
Danes pa je en zaspaaaan dan. Riva nikakor ne more pridet u formo, in že cel dan sam nekaj poležava. Še tiste sprehodke ki imamo usakih par uric jo komaj spravim s pesjaka, potem se malo zalaufa in zaspi v najbljižji senčki. Je prav zanimivo en dan jo mirno videt. Že vidim kakšno norenje bo zvečir, se verjetno prav zato špara ::) .  Pa še ena slikca, kako sem jo dobila opoldan ko sem ji prinesla hrano ;D (ko je zavohala se je seveda takoj zbudila)


...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #75 : 09 Julij 2007, 20:27:22
Haha ta poza je svetovna. Naša tudi tkole spi kdaj in mi je prav smešno - dokaz ;)



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #76 : 10 Julij 2007, 07:50:24
Ja, se mi zdi kot bi bile zlomljene ;D tudi tista žabja ko ima zadnje noge nazaj...sam sem pa prav vesela, da jo tako vidim, ker nam je Benjamin rekel da če pes tako leži je videti, da je s kolki vsa vredu, sicer se nebi mogel tako "zviti" Tako da čim več takih poz ;)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #77 : 10 Julij 2007, 07:58:43
Ja, se mi zdi kot bi bile zlomljene ;D tudi tista žabja ko ima zadnje noge nazaj...sam sem pa prav vesela, da jo tako vidim, ker nam je Benjamin rekel da če pes tako leži je videti, da je s kolki vsa vredu, sicer se nebi mogel tako "zviti" Tako da čim več takih poz ;)

Neumnost. Moj se isto takole zvija, ko leži na kavču, če pa leži na tleh pa leži kot žaba in ima displazijo. Da ne boš potem slučajno kdaj presenečena....  ::) Položaj kako pes spi ali sedi ni zagotovilo ali ima pes ok kolke ali ne.
Lp nina



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #78 : 10 Julij 2007, 10:42:09
no ja..potem pa nevem, tako so nam rekli ::) . Potem se bomo pač upali da bo imela tako dobre  kot njeni predniki in se še naprej izogibali stvarem, ki bi to okvaro lahko povzročile  ;)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Urssky

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 13 Julij 2007, 09:12:06
zelo dobre slikce  :o
 pa riva je res pravi cukr...



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #80 : 13 Julij 2007, 12:34:43
Hvala za pohvale, res je cukrasta, ampak živa pa kot poper  (kar od včeraj naprej še toliko bol cenim ) ;) .

Učiraj mi jo je Riva res pošteno zagodla. Zjutraj me ni zbudil lajež ampak je bilo ob 7.30 še kar tiho. Sprva sem bila vesela saj sem mislila da je apč malo več poležala. A vseeno sem šla pogledat. Ko sem prišla do pesjaka je počasi ustala, bila je zelo omotična (pač prebujanje) ampak kar me je najbolj zaskrbrelo, ni mahala z repom ali pritekla k meni ampak še kar čemela v pesjaku. Potem sem jo nekako spravila ven, počasi smo prišle do travnika, kjer ponovadi zjutraj opravi potrebo, kar naenkrat pa je tam bruhala in imela drisko. Takrat se je sprožil alarm in nisem vedela kaj :-\ . Hrane se seveda niti dotaknila ni celo dopoldne je prespala, medtem pa je še 1x bruhala. Bilo je res grozno. Okrog 13 sem šla nazaj k njej potem ko je celo dopoldne prespala in gospodična je lepo ustala, pomahala z repom, videti je sicer bilo da ni vse uredu z njo, ampak lepo je pojedla hrano (sicer zgolj 40 g). Potem je še malo podremala, ob 17 pa se je začel lajež (ura za hrano) in bila sem takooooo vesela :D  :D . Pojedla je v trenutku, pa tudi na večernem sprehodu je bila še bol živahna kot ponavadi (seveda ker se je cela dan šparala) . In danes zjutraj me je že ob  7 prebudil tisti "pravi " lajež, ji me je budil vse do sedaj  (ja to jutro je bilo res ql ) ;)


...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #81 : 13 Julij 2007, 14:13:23
Najbrž je kej tazga pojedla. Nala vsake tok v svoj želodček zbaše preveč trave, zemlje, kak košček lesa ipd in potem zbruha in je vse ok. Kar ne gre naprej mora pač ven ;)



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #82 : 15 Julij 2007, 15:27:21
Ja, najbrš res  :)

Danes smo šli spet plavat. za razliko od prejšnje nedelje smo tokrat spustili tisti čofotalni del saj je kar takoj skočila v globoko vodo in plavala. Po 15 minutah smo jo nekako zvlekli ven na sonček, da je malo počivala, potem pa spet nazaj "v akcijo" :D .
Prav tako kot v vodi pa uživemo tudi na sprehodih. Vedno imamo družbo kokšnega pesjančka, ki nam polepša sprehod in se z njim poigramo ;D . Seveda bi se Riva igrala z vsakim, ki ji prekriža pot, ampak niso vsi tako razigrani, šae največ se tako igra z 1 letno mešanko, ki je take velikosti kot ona in še dovol razigrana, da jo riva zanima :) Predvsam pa jo fascimirajo dolgodlaki psi, tako naprimer chow chow, ki pa se je malce boji, zato mu je všeč le dokler je primiru, ko pa zalaja ali skoči hitro steče proč, pa škotski ovčar, ki je že precej v letih in mu ni do divjanja na travnikih in velik mešanec s škotskim ovčarjem. Pri tem sem opazila, da ko se igra z Rivo se vedno vleže in se potem tako igra z njo najbrš zato, ker se zaveda da je še mladička on pa že takoooo velik ;)

Lp s primorske! (kjer imamo trenutno "samo" 37 o::)  ::) )

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #83 : 16 Julij 2007, 11:44:48
Hojla!!
Danes z Rivo odhajava na nekaj dnevne počitnice k babici. Pripravili sva si vse kar potrebujeva s sabo (vsaj upam) in upamo da se bomo imeli čim lepše (nesmem pozabiti fotoaparata, kar se mi ponovadi zgodi :-[ ). Gotovo bo zanimivo, saj je tam veliko majhnih psov s katerimi se bo lahko igrala, spoznala pa bo tudi druge domače živali, ki jih še ni srečala (konje, osle, ovce, koze...) in me prav zanimajo njene reakcije. ;D . Bo še zanimivo...
Ko prideva nazaj pa poročilo v besedi in sliki :D

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #84 : 16 Julij 2007, 11:55:19
Ko je Gaja zagledala konja prvič,je kar obnemela(to je čudež,ker laja za in na čisto vsako stvar  >:()
Uživajta na počitnicah!  ;D



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #85 : 23 Julij 2007, 08:36:58
hojla!

Učiraj smo se z R

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #86 : 23 Julij 2007, 13:56:59
Hojla!

Učiraj smo se z rivo vrnile s počitnic. Imele smo se lepo, Riva je uživala vse počitniško ugodje (kot se za počitnice spodobi  ;) )

Prvi dan je samo malo ovohavala, si ogledovala teren in ljudi, ker pa smo prišli pozno, je kmalu zaspala...






Drugi dan je bila že kot doma. Norela po vseh prostorih in prav nič ji ni bilo več moč skriti . Pravo veselje pa je bilo zvečer, ko smo šli na izlet k konjem. Dokler so konji mirovali je mirovala tudi Riva. In ko so konji stekli je stekla tudi Riva :D . Ampak morali smo paziti da se ni preveč približala ogradi, saj je bil tam električni pastir ::) . Komaj komaj smo jo zvlekli nazaj v avto in domov. ;D









potem pa je prišla vročina...in riva je cele dneve prespala in počivala v senčki, sprehod je bil le zjutraj in pozno zvečer pred spanjem, saj je bila čez dan temperatura ves čas  +38














Sedaj pa končno spet doma..(saj je bilo lepo, a doma je najlepše  :D ) Spet smo šli, kot ponavadi na nedelsko kopanje, sedaj pa bomo šli najbrš tusi večkrat med tednom, saj je ta vročina res nevzdržna...vsak dan jo doma hladimo z vodo, ampak to ni isto  8) . Končno sem kupila 2 igrači, s katerimi je gospodična zadovolna..to je rožnata vrv kot nekakšen cof) in frizbi...to sta prvi kupljeni igrači s katerimi se igra več kot 2 minuti..aktualni so že cel teden in upam da bo tako še naprej.

Danes pa imajo Vanini mladički 4 mesece!! :o (kako hiti čas). Vse vse najlepše še naprej  :-*   (in še 2 ekstra za Biso in Nalo  :-*  :-* )


...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #87 : 23 Julij 2007, 14:00:02
Vidim, da se je Riva imela super na počitnicah. Poljupčke tudi nje za 4 mesece :D



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #88 : 24 Julij 2007, 12:17:45
Danes pa imamo en problem....no nevem če je problem, najbrš je čisto običajno, ampak bom vseeno še pri vas previrila ;) . Že nekaj dni riva grize vse kar ji pride pod gobček in to veliko več kot ponavadi. Tudi dlesni ima zelo rdeče in danes ji je celo malo tekla kri. Sedaj pa me zanima če je to zato ker naj bi sedaj menjala zobke ali je mogoče kaj drugega?

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #89 : 24 Julij 2007, 13:13:27
Sigurno je to zaradi zobkov, ker je pri nas enako. Grize čisto vse kar najde, najraje pa kak les oz sploh kar vse po vrsti. Trenutno izpadajo zobki in rastejo novi, tko da se nič ne boj ;)