Zlatka Riva

*sara* · 87132

*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
: 06 Junij 2007, 14:51:49
...in ko ugotoviš, da ne moreš brez pasjega ljubljenčka, ga začneš iskati...
Najprej smo želeli bernca, a po 6 mesecih premlevanja in premišljevanja se je začelo poizvedovanje, kje bi se našlo kakšno leglo zlatih prinašalcev. Tako smo "odkrili" psarno Monte Gerass ( http://www.monte-gerass.com ) in se odločili, da bomo šli pogledat, če bi bila tam kakšne kepica za nas..in po nekajurnem pogovoru smo jo našli...Monte Gerass baby from the river...Rivo. Začelo se je čakanje..in čakanje...in čakanje..in prišel je veliki dan. 4.7. smo šli po našo "malo" Rivo. Bila je supre pridna, vožnjo (četudi le 15 minutno) smo lepo preživeli in potem smo prispeli domov. Na začetku je previdno ovohavala, že v naslednjem trenutku pa izpulila rožo z gredice....in ugotovili smo, da le ni tako mirna, kot je zgledala pri bratcih in sestricah ;D . Njena trenutno najljubša aktivnost je norenje po travi, prenašanje listov in plazenje po travi, rože pa (hvala bogu) niso več zanimive...
...drugače pa z njo res ni večjih problemov...brikete je lepo (mogoče malo preveč, saj ime pri 2 mesecih in 13 dneh že skoraj 10 kg)...spi od 23 do 5,...nič ne joka....edina njena "napaka" je hiperaktivnost tudi ko nebi smelo tako biti (po jedi) ampak tudi proti temu se borimo, pa še to, da namesto da bi lepo pila, začne s tačkami "kopati" oz "plavati" po skledici, tako da zalije vse okrog sebe...




...kakšno slikco več pa, ko bo ugotovila, da je tudi mirovanje lepo...

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


pika*

  • Gost
Odgovori #1 : 06 Junij 2007, 15:04:45
Joj kakšen cort mali ;D Mislim, da boš na koncu, ko bo ubogala kakšna povelja kar vesela, da je hiperaktivna in radoživa, da boš ugotovila da je norenje, ukvarjanje z njo, tekanje sem in tja, metanje žogic itd. dobro tudi zate in tvoj organizem. NA koncu boš vesela, da imaš psa s katerim lahko kam greš in počneš norčije ter divjaš do onemoglosti, kot pa da bi imela enega lenuha, ki se mu niti do sklede s hrano ne bi dalo premakniti.
Lp



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #2 : 06 Junij 2007, 15:22:10
Ja, saj je superca da je taka, samo za slike pa...komaj komaj mi je ratalo 20 od nevem kolkih takih da je cela gor...za hrano pa hitro priteče vedno, jo ni treba nič klicat ;D

..da vidite kako smo pridni kadar jemo... ;)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 06 Junij 2007, 15:44:39
Čestitke za tole lepo kepico... :-*
uživajta v skupnih trenutkih!!  :P



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #4 : 06 Junij 2007, 19:50:56
Jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiii od Nale sestrica  :-* Joj kok sta si podobni, res prav Nalo vidim v njej! Super!
Upam da boš veliko sem pisala kaj počnete, limala slikce in nam poročala kaj se dogaja pri vas.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #5 : 07 Junij 2007, 06:34:59
Riva je res en pravi cortek :)


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #6 : 07 Junij 2007, 07:13:00
danes pa se mi je zgodilo presenečenje! Sem se zbudila ob petih (prej ko se zbudiš itak 5.30 ) in šla dol, da ji dam jutranji obrok. in kdo bi si mislil...Riva še kar spi. Jeeeej ;D . Sm prav vesela, sicer se zdaj malo obrača, tako da bo najbrš kmalu prebujena, ampak to, da je spanje podlašala za 1 uro se mi zdi prav nenavadno (no mogoče je vzrok v tem da včeraj do polnoči ni in ni hotela zaspat ::) ). Pa še nekaj sem opazila. Zjutraj poje samo pol obroka, pa še to komaj komaj, čez dan pa ga zmnka v par sekundah. se tudi vam to dogaja?

še par učirajšnjih slikic naše babnice (ki se je zdajle pravkar zbudila)...














...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #7 : 07 Junij 2007, 08:28:00
*Sara* se samo meni zdi ali si se zatipkala pri datumu? Če ste šli 4.7. po psičko, ne more zdaj imeti samo 2 meseca ali pa jaz ne znam računat....  ;) Najbrž si mislila 7.4., kajne?

Glede hrane pa se ne sekiraj. Bolje to, kot pa da bi bila požrešna. Obroke ji zmanjšaj (količino ali pa pogostost hranjenja).

Kristinca & Florinca


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #8 : 07 Junij 2007, 08:48:03
*Sara* tale tvoja zlatka Riva je pa pravi bonbonček, zelo je luškana! :) :-*
Zdaj pa nam čim več poročaj o njej, tako kot si začela in pridno limaj slikice! ;)

Lp
Tina



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #9 : 07 Junij 2007, 09:57:12
sara sj boste mal prestavl tole zbujanje boš vidla, dokler vi ne boste začel okol hodt bo tamala kr spala pomojem. Pri nas je tko. Če vsi spimo, tudi ona. Čim pa nekdo vstane pa takoj hoče še ona.

Pri nas je ravno obratno s hrano, zjutraj ponavadi vse poje, zvečer preden gre spat jo moraš pa skoraj prosit. Kokr jo piči ubistvu, naj te ne skrbi. Pri nas tudi ne poje vedno vsega pa kaj čš, očitno se je zunaj najedla zemlje haha.

Čimveč slikiiiccc :D

Kako je bla pa Riva pri veterinarju na cepljenju? Al so jo pri Benjaminu cepili?



pika*

  • Gost
Odgovori #10 : 07 Junij 2007, 10:43:35
"Pri nas je ravno obratno s hrano, zjutraj ponavadi vse poje, zvečer preden gre spat jo moraš pa skoraj prosit. Kokr jo piči ubistvu, naj te ne skrbi. Pri nas tudi ne poje vedno vsega pa kaj čš, očitno se je zunaj najedla zemlje haha."

Bela Stella, sedaj mi nekaj ni jasno. Ali zvečer, ko ne poje do konca (suhih briketov oz. namočenih v vodi) ji daste na vrh jogurtek, ribice... zato, da poje do konca ali ji posodo po tistem, ko neha jesti (cca 15min po tistem ko ji posodo postavite pred nos) umaknete in do naslednjega obroka ne dobi več hrane (tiste, ki jo je pustila)???

Ker če ona neha jest pa v posodi briketi še ostanejo pa ji vi daste po vrhu še nekaj mamljivega samo zato, da bo pojedla delate napako. Pes če je lačen in če bo lačen bo skledo s hrano zmazal v 15 minutah (govorim za tele male štruce), če pa ne bo lačen bo pustil in s tem ko (če jo) jo prosite in ji dodajate stvari, samo zato da bo pojedla do konca delate napako. Škodo sebi in psu. Pes ne potrebuje dodatkov pri briketih (olje, ribice, jogurtek, konzervica...), vse kar ji daste dodatno je vaša dobra volje, ki pa se ne sme ponavljati prepogosto saj bo pest postal izbirčen in razvajen in bo vedno ko boste mu dali jesti bo hotel še nekaj na vrhu, v najslabšem primeru lahko pridete tako daleč, da briketov še povohala ne bo.



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #11 : 07 Junij 2007, 11:02:02
Zvečer je večkrat tako, da sploh noče pojest oz res minimalno poje. Zato ji dam gor malo jogurta (nič drugega še nismo dajal) in potem vsaj nekaj poje. Zdi se mi pa, da zvečer ne poje nič ker je zaspana oz kaj jst vem, se naje drugih stvari zunaj ne vem. Že tko poje manj kot bi morala, tko da če ji dam malo jogurta gor da vsaj nekaj poje, mislim da ni noben greh. Nikoli je ne silim, da poje do konca. Pač kolikor ji paše, sj če ona noče to jasno pokaže. Če ne poje, dam skledo stran in to je to.



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #12 : 07 Junij 2007, 13:56:46
Aho!

Ooo, kolk je simpatična  :-* , pa ime ji ful paše, tako lušno je


Lp
Ana


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #13 : 07 Junij 2007, 14:28:17
Bela stella tisto o zbujanju pa iz tvojih ust v božja ušesa :) . Učiraj sem poslala tata in mamo k njej ob 11, kr spanje od polnoči do petih in potem celo dopoldne šola je zame premalo ::) . K briketom pa ji jast (še ) nič ne dodajam, sm ji rajši malo zmanjšala jutranji obrok na polovico, za druge pa itak ni problema, gre vse v par minutah. Mi je nismo cepili, ker jo je že gospod benjamin na dan, ko smo jo prišli iskat. Moram pa zdaj enega od naše familije poslat po kakšne ampule proti klopom, ker sem jih že kar nekaj na njen dobila :-\ (hvala bogu so samo lezli, se še niso "prpopali" , pregledujemo pa jo vsakič, ko gre ven) .  Zdaj lepo spančka, ko je ravnokar pojedla (začuda ni začela skakati alpa se vrteti okoli svoje osi kot ponavadi :)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #14 : 07 Junij 2007, 18:40:15
Ja za klope ji pa kar daj, Benjamin je svetoval Advantix, vendar meni je veterinarka rekla, da se pri nekaterih pojavijo neke reakcije-sploh pri svetlih psih. Zato smo mi vzeli Frontline, zaenkrat še nisem zasledila nobenega klopa, niti prej ko še ni bila zaščitena.
Samo da se imate lepo :D
Naša žverca pa dons spet razturava, ja to ji gre dobr od rok hehe.



Urssky

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 07 Junij 2007, 19:19:23
*sara*, Riva je reees zelo luškana. :o
pravi "mali" cortek, kot Nala :)



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #16 : 07 Junij 2007, 21:48:00
ja, bolj ko gledam njune slike in ju primirjam, bolj sta mi zgledata podobni (samo naša je mogoče malo bolj "zalita" ;) ).
Zdaj smo imeli na obisku vzreditelja Benjamina in Bojano, je bla prav zmašana ko ju je videla ;D . Smo še malo predebatirali o vzgoji, hrani, dobili še nekaj nasvetov in se nasmejali njenim vragolijam  ;) . Toliko je prelaufala da je zdaj prav tiho v svojem boxu in počiva (kako zabavno da je vsaj enkrat videt da je resnično zmartrana  ;D.

Nočko od naju z Rivo!  :)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #17 : 08 Junij 2007, 14:30:19
O ste mel pa fajn obisk ;) Mi še pričakujemo, da se bosta oglasila. Upam da pride še kakšen od njihovih psov zraven ;)

Riva je večja od Nale, ima kar dobre 3kg več ne? Nala ni bila med največjimi v leglu, ampak takrat se mi je tako zelo prikupila, da si nisem mogla pomagat da ne bi vzela njo.



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #18 : 08 Junij 2007, 14:36:40
Ja, včeraj so imeli vse 3 svoje s sabo, ampak smo jih lahko smo v avtu prečohali, jih niso hoteli spustiti, ker je ob hiši potok in bi se vsi zakadili vanj...potem pa si lahko predstavljaš kakšni bi bili  ::) . Ta teden pa držimo pest in tačkei, ker gre s svojimi psi na razstavo v Zagreb pa še na eno ali dve drugi razstavi  tja po balkanu :)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #19 : 08 Junij 2007, 16:54:56
Oj!

Kok je luškana Riva! Prava metuljčica je!  ;D ! Pa kako lepo ime ima... mi smo mal premišljevali če bi Nari dal tako ime..

Lp in počohaj Rivo  :-*




*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #20 : 08 Junij 2007, 19:16:04
Riva se zahvaljuje za vse komplimente ;D . Ha, o imenu pa dolga zgodba. Ker smo bili 100% da bomo imeli psa, in nikakor nismo razmišljali o rodovniškem, je bilo prepričanje, da bo naš pes Bono ali Lin . In potem, ko malo prebereš kakšne so izkušnje ljudi, "prešaltaš" na iskanje rodovniškega. In k vzreditelju prideš z željo za psa, po pogovoru si prepričan, da bo tvoj naslednji ljubljenček psička. In ko smo si jo izbrali, nam je Gospa Bojana povedala njeno ime : Monte gerass baby from the river . In tako smo se odločili da bo river. A ker je izgovorjava te angleške besede delala domačim velike težave, smo prišli do Rive. Potem pa nam je še vzreditelj povedal, da Riva po hrvaško pomeni obala ali obrežje (ali nekaj z vodo povezano) in prav pristaja zlatkotom, ki imajo tako radi vodo ;)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Urssky

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 08 Junij 2007, 19:25:31
zanimivo (glede imena)
kako se imate kaj z Rivo?

Lp,
Urška



maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #22 : 08 Junij 2007, 21:56:48
Vav pa men ma tok lep rodovnik + ime!  8) ! In a hodita v šolo ali še bosta?  ::)

lp Maja



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #23 : 09 Junij 2007, 08:33:56
Riva je super, zdaj se s setrico podi po travniku. V šolo bova hodili, moram malo poklicat po društvih v okolici kdaj se začne mala šola, čeprav si je ne predstavljam tako majhne kot je zdaj v šoli, saj se ful znori, samo potem pa rabi nekaj minut počitjka, tako da neve, si sploh ne predstavljam niti kakšen je način dela v šoli in ali bi bila naša žaba že pripravljena na to. Čez kakšen mesec pa zagotovo

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #24 : 09 Junij 2007, 10:00:51
par travnatih ;) ...











...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #25 : 09 Junij 2007, 14:19:33
Sem do sedaj upala, da je bila le trenutna muha, ampak opažam, da še kar ustraja pri svoji "kopalni" navadi. Problem je sledeč: Če vidi posodo z vodo najprej naredi nekaj požirkov, potem pa hop obe sprednji tački v posodo in "skoplje" vso vodo ven. To dela vsakič, ko dobi pit, tako da se bojim, da bo to počela tudi, ko bo naprimer nekaj ur sama doma in ji nebo imel kdo dati vode in bo posledično žejna :-\ . Ima oz. je imel kdo podobno težavo in kako jo je rešil?

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #26 : 09 Junij 2007, 14:31:39
Oj!

No, ko je bila Nara še mladiček je to delala samo takrat, ko smo bili zraven nje. Drugače pa tudi zdaj to dela... na vrt ji damo "lavor" z vodo in včasih pije in koplje --- da se hladi. Je pa kdaj tudi to delala notri v hiši. Dali smo jo v drugo sobo ali pa se nismo brigali. Če se je nismo brigali je ponavadi (skoraj zmeraj) nehala to početi.   ;)

lp Maja



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #27 : 09 Junij 2007, 14:35:59
Luštne slikce, Riva je prava lepotička :D

So pa ti zlatkoti kar podobni polarcem, ker polaci še posebno radi kopljejo :-\


lp


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #28 : 09 Junij 2007, 15:43:05
J naša pa to počne ko smo alpa ko nismo zraven nje.... nič, upamo na izboljšanje ko zraste :)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #29 : 10 Junij 2007, 00:36:03
kakšna fletkana kužika  ;D