srednje šole

Gost · 266185

irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #150 : 04 Januar 2006, 23:00:46
uhh kok vas je iz Viča......pa še rina je tudi :) :) :) :)

pri nas na šentvidu imamo tudi ekskurzije ;D...letos smo šli v Budimpešto. drugače pa vem , da je še Dunaj, Rim, Budimpešta,......joj ne spomnim se jih več

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #151 : 05 Januar 2006, 12:39:38
Sem tudi jaz na Viču, ja. ;D Meni se zdi kar uredu, kakšne bi edino motilo ker je nekoliko "bogu za hrbtom". Jaz pa se itak vozim z vlakom tako da mi je vseeno.

Vem, da imajo sedaj še nekaj ekskurzij, ampak brez prof. Kegleviča ni več isto (po mojem mnenju....).... :(

Bom povedala 19.6. kako je, takrat pridem nazaj! :D

Scythe, a si iz Preserja? Si se vozila z vlakom? A si lahko kej prej od pouka hodila?
lp

Los je car!


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #152 : 05 Januar 2006, 14:40:10
O temu katera šola je bogu za hrbtom v Ljubljani pa mislim da gim Šentvid definitivno vodi. Med poukom poslušamo krave, ki imajo svojo "štalco" samo kakšnih 5, 6 metrov stran od šole. Pa ponoči imamo ful lep razgled na pokopališče ko lučke gorijo.

Ane irenchy, ti že veš kako je to s šentvidom ;)

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Zala

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 2
  • moj moj:)
Odgovori #153 : 05 Januar 2006, 14:44:10
ooo kera žalitev... če je Šentvid bogu za hrbtom kaj sem pol šele jst??? :D ;D ;D ;D sej se hecam!  ;) moja sestra se je iz Šentvida prpisala, ker ji full ni blo ušeč. jst se bom pa kr za Bežigrad potrudla, če ne bo šlo pol pa ne vem :-\

Zala & Ares


Z4l4+Z0j4

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #154 : 05 Januar 2006, 14:50:54
   O Zala-moja "soimenjakinja" kako kej ?

Js tut hočm na Bežigrad, tak da če bom pršla boma na šoli vsaj dve !

                                                                   Z+Z



Z4l4+Z0j4

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #155 : 05 Januar 2006, 15:05:39
   Ja Zala tole s temi točkami je ful zaj*****, pa ta 9-letka, pa ukinitev eksterc .. .             Mater tale Zver al ker je zdej za šolstvo, da ga fajn po "ritki" NAŽGIJEM !!!  >:( A se pubec res ne more zjasnt kak se bodo nabirale točke al sam 9.r al zadnji trije razredi, al ka ? Pa zdej ko ni več eksterc, oz. letos jih ni blo, morjo pa šole razpisat neka tekmovanja al nagrade, k ti dajo tiste dodatne točke k so jih dale prej eksterce, a ni to mal BEDNO ?

                                                                                                Z+Z  pissed off



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #156 : 05 Januar 2006, 16:38:46

Bom povedala 19.6. kako je, takrat pridem nazaj! :D
Kam greš, kam greš?  ;D :D

Citiraj
Scythe, a si iz Preserja? Si se vozila z vlakom? A si lahko kej prej od pouka hodila?
Ne čisto iz Preserja, ampak blizu. Vozila sem se z busom (v mojih časih še ni bilo postaje v Tivoliju) in je blo kar super, ker je avtobus ustavljal blizu šole (pri viški cerkvi oz. modremu vrtcu). Do vlaka oz. železniške postaje pa imam na žalost cca 10 min s kolesom in mi je v srednješolskih časih bolj odgovarjalo, da mi ni bilo treba zmrzovati na kolesu.  ;D Sedaj, ko sem študentka in vedno brez denarja, grem pa raje na kolo in na vlak, ker je karta za vlak tako zelo cenejša od busa!!  :o

Načeloma statusa "vozača" nisem ne vem kaj izkoriščala, ker mi ga ni bilo treba (avtobus ni imel ne vem kakšnih zamud) - sem pa lahko kdaj prej šla. Bolj sem imela problem, ker sem morala po pouku ostajati, ker ni bilo prevoza domov. Ampak ni bilo nobene krize.


Lanyca

  • Gost
Odgovori #157 : 05 Januar 2006, 16:44:43
Mene pa zanima če je kdo s tega foruma se odločil oziroma je že v  srednji Zdravstveni šoli?

Če je potem me zanima, kam je bolje it v 3-letno smer bolničar, negovalec, ali pa v štiruiletno za zdravstvenega tehnika?

V vseh razredih sem bila pravdobra (4) pa mislim, da bom šla v 4 letno.

Če je kdo prosim za odgovore


Lp :)



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #158 : 05 Januar 2006, 17:28:13
Kam greš, kam greš?  ;D :D
Na Nordkapp + 1 dan v Londonu. :D :D Pa v datumu sm se zmotila, takrat gremo, pridemo pa mislim da 29.6. :)

Ja, to je ful fajn ko so vlaki tako poceni. Decembra sem prišla skozi z nekaj več kot dvema tisočakoma. :o :o Ok, res da samo v eno smer... Pa od pouka lahko prej hodim, 20 min. ;D ;D
A ste takrat, ko si ti hodila na Vič imeli prav status vozača? ??? Ker zdaj ga ni več.

lp

Los je car!


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #159 : 05 Januar 2006, 17:47:53
Na Nordkapp + 1 dan v Londonu. :D :D
Kul.  :) Kater profesor pa ima to?

Citiraj
A ste takrat, ko si ti hodila na Vič imeli prav status vozača? ??? Ker zdaj ga ni več.
Ja, prav status smo imeli.  ::) Sicer pa je to, kar imaš ti (da lahko 20 min prej hodiš od pouka) pe bolje od statusa! Mi smo šli lahko največ 10 min prej od pouka, pa 1x-2x na mesec smo lahko opravičeno zamudili kakšno uro.  ::)


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #160 : 05 Januar 2006, 18:01:37
Kul.  :) Kater profesor pa ima to?
Šivec. Ona je organizirala tudi ekskurzijo na Kubo, pa so šle prijavnice v eni uri (enem odmoru). ;D
Drugo leto pa upam da gremo (no upam da bom šla tudi jaz) na Madagaskar! ;D ;D ;D

Ja, prav status smo imeli.  ::) Sicer pa je to, kar imaš ti (da lahko 20 min prej hodiš od pouka) pe bolje od statusa! Mi smo šli lahko največ 10 min prej od pouka, pa 1x-2x na mesec smo lahko opravičeno zamudili kakšno uro.  ::)
Jaz imam dobro voljo razredničarke. :P (ursa in ostali, ki pravite da so sami grozni profesorji: z razredničarko sem se brez kakšnih pisnih prošenj staršev in tega zmenila da lahko hodim 20 minut prej od zadnje ure. :P)
Uf, sem pa mislila da je bil tist status za kaj koristen...

lp

Los je car!


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #161 : 05 Januar 2006, 19:47:39
U hudo - vidim, da je Šivčeva popolnoma prevzela Keglevičevo vlogo. Vsaj upam, da ona nima takih težav pri upravičevanju ekskurzij kot jih je imel on (ravnateljica mu je nenehno metala polena pod noge in na vsak način hotela, da se te ekskurzije ukinejo). Škoda, ker je Keglevič preminil - je bil ravno sredi ideje o ekskurziji v Nepal - to bi moralo biti tudi zanimivo!  8) Pa po mojem mnenju je še vedno nenadomestljiv....  :'(


Zala

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 2
  • moj moj:)
Odgovori #162 : 05 Januar 2006, 19:58:37
Z+Z, ja tole s točkami je kr neki! najbol si želim gor, pa ne vem kje nj dubim točke :-\ ful ful bi blo hudo, če bi ble sošolke ;) ... pa ne vem zakaj bomo pisal nacionalne če se ne upoštevajo!!! >:( kr neki... pa še glih letos morm bit u osmu oz devetmu k se mi ne da učit :-\ jjoooojj sej se bom potrudla ;D

Rina lepo se mej pa kej slikej pa pošl fotke ;)

Zala & Ares


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #163 : 05 Januar 2006, 22:17:08
O temu katera šola je bogu za hrbtom v Ljubljani pa mislim da gim Šentvid definitivno vodi. Med poukom poslušamo krave, ki imajo svojo "štalco" samo kakšnih 5, 6 metrov stran od šole. Pa ponoči imamo ful lep razgled na pokopališče ko lučke gorijo.

Ane irenchy, ti že veš kako je to s šentvidom ;)
ja pa celo kolesarnico ;)....ok dost...kaj si bojo ljudje misll o šentvidu :D :D :D :D


DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #164 : 06 Januar 2006, 13:17:10
Men je tut ful bed glede teh točk  :'( :'( :'( k jih resnično nimam kje za dobit, kao se bodo neki točke dobivale pri vedenju, tekmovanjih in uspeh .. samo verjetno se bo potem tudi omejitev na šolah zmanjšala ker ne bo nihče imel dovolj točk samo od uspeha in tekmovanj  :)



ella

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 5
  • Lota
Odgovori #165 : 06 Januar 2006, 14:10:45
Mene tut skrbijo tele točke,ampak bo že. Se morem najprej potrudt za tale razred k je full težek(al se pa samo meni tako zdi), potem bom pa o devetem bolj razmišljala.  :P

Nastja, a si še vedno za Vič?  :D

lp

Od najstarejših dni človekove civilizacije in kulture je pes njegov prijatelj in sopotnik.


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #166 : 06 Januar 2006, 14:15:53
jps .. midve bova sošolke pa nj bo karkol .. LOL  :D ;D ;D ;D ;D



Z4l4+Z0j4

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #167 : 06 Januar 2006, 15:42:38
   Zdej večina vas bo šlo v Ljubljano, al pa v kak verjetno oddaljen kraj. Jaz upam na Lj. Sam mam pa en BIG problem kam dat mojo Ojo, k brez mene bo verjetn padla v depresijo. ::) Bom pa (č bom) v zasebnem stanovanju, in "ženska" pravi da nima nič proti psom ampak da velikega kužka si pa v stanovanju res ne predstavlja . . .  >:( :'(  Kam jih boste pa vi dali ? Švercali pod postljami v internatih, jih nastanli v koš za perilo, al kaj ?

                                                                                                     Z+Z



Zala

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 2
  • moj moj:)
Odgovori #168 : 06 Januar 2006, 16:35:20
ja iz kje pa si??? jst sem itak iz ok. Lj in bom duma živela ???

Zala & Ares


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #169 : 06 Januar 2006, 19:03:44
Pa Nastya a si nora :o??!Če bi se dobile iz vedenja jaz ne morem nadaljevati šolanje :-[...ma sej točke...niso tak bav bav.Odličen uspeh,dovolj predmetov odl. zaključeno,še kakšno zlato priznanje pa je ;).

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Zala

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 2
  • moj moj:)
Odgovori #170 : 06 Januar 2006, 19:06:19
pa kakšno zlato priznanje...k ga je tok u izi dubit ja :D :D :D :D

Zala & Ares


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #171 : 06 Januar 2006, 19:35:31
Glede točk...nacjonalni preizkusi se lahko še vedno upoštevajo,čisto odvisno od šole.Za Bežigrat sem prepričana,da jih bodo upoštevali...Sicer pa,eni pravijo itak se ne šteje,ampak piše v spričevalu.Na srednji šoli(ob vpisu) oni te točke vidijo,pa imaš lahko vse ostalo pet ta preizkus pa nizko(po 10) se bodo verjetno tut mal ozrli na to ;).
Res pa je da je zdaj dosti na teh tekmovanjih...ampak še vseeno dobiš skupno št točk od predmetov 70 pik če imaš vse 5.(to se pri men ne bo zgodil.. ;D )

Nameravam pa it na gimnazijo Ljubljana ali pa Plečnikovo(Šuba),sicer me je Irena prepričvala za Šentvid...sam.. ::) ;D

LP,Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #172 : 06 Januar 2006, 19:55:51
kera gimnazija pa ima najmanjšo omejitev  :D ;)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #173 : 06 Januar 2006, 20:12:07
Nastja, veliko gimnazij sploh nima omejitve ;) Recimo Šentvid, Moste... Niso pa te gimnazije najboljše - čegledaš uspeh na maturi in uspehe v vsakem letniku ;)

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #174 : 06 Januar 2006, 20:49:53
no na eno se bom že lohk spravla, če ne bo druge pa na Šentvid delat družno Irenčiki  ;D :D



Zala

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 2
  • moj moj:)
Odgovori #175 : 07 Januar 2006, 14:35:14
gimnazja ljubljana ni imela omejitve letos... samo je baje huda gimnazija, usaj kukr mi govorijo tisti k so gor. pa ni slaba, usaj kukr mi mt govori k ma bivše sodelavke gor... eh kr neki še ta šola

Zala & Ares


*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #176 : 07 Januar 2006, 14:43:26
Najbolsa sola je izredna. :)



meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #177 : 07 Januar 2006, 16:40:59
Zoe Šentvid nima tako zelo slabega uspahe na maturi. Sociologija je bila lani nad državnim povprečjem ;)

Je pa res, da se na Šentvid vpiše folk, ki nima točk za kakšno drugo gimnazijo in se to potem seveda pozna na uspehu (recimo letos je več kot pol dijakov z nms-ji v prvi konferenci). Ni pa res, da je gimnazija slaba, ker se delajo iste stvari kot na drugih gimnazijah, tudi profesorji dosti zahtevajo.

Uspeh na gimnazijah je večinoma odvisen od tega koliko ti ulagaš v delo za šolo in ne od tega na katero gimnazijo se vpišeš. Tako ali tako te na koncu katerekoli gimnazije čaka matura (ki je na vseh šolah enaka) in če se ne boš naučil za maturo je ne boš naredil na nobeni šoli. Je pa pomembno da veš, da si se za gimnazijo odločil prostovoljno in profesorji te ne bodo prigovarjali in prosili da se uči.

Pa punce ne se toliko sekirat zaradi teh točk, ker tudi če ne pridete na željeno gimnazijo in na koncu pristanete kar nekje (recimo gim Moste in gim Šentvid) vam bo lahko na tej "neželjeni" gimnaziji ful dobr in je na koncu ne bi za nič zamenjale. Pa še ena dobra stvar je: na Šentvidu je več fantov kot punc ;)

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Z4l4+Z0j4

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #178 : 07 Januar 2006, 20:47:19
       

               Zala,
  jaz sm iz Rečice ob Savinji (tk k naša nani  ;D), to bliz Mozirja ta pa je v celjski regiji. Tak da mam jaz do ljubljane z osebnim avtom 1 uro al pa še kej +, da z avtobusom niti ne ugotavljam. In mam, če hočm prit v lj. ka velik problem  :-\
Hja, se bom morala znajt in našuntat Lili (the women) da mi jo bo pustila imet . . .

                                                                                       
                                                                                              Z+Z, in LOVE



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #179 : 07 Januar 2006, 21:19:08
       

               Zala,
  jaz sm iz Rečice ob Savinji (tk k naša nani  ;D), to bliz Mozirja ta pa je v celjski regiji. Tak da mam jaz do ljubljane z osebnim avtom 1 uro al pa še kej +, da z avtobusom niti ne ugotavljam. In mam, če hočm prit v lj. ka velik problem  :-\
Hja, se bom morala znajt in našuntat Lili (the women) da mi jo bo pustila imet . . .

                                                                                       
                                                                                              Z+Z, in LOVE


reči raje Nastja, ker me pod imenom nani ne poznajo .. LOL .. no sej zdej me  ;D

zala, in love .. a to un na A =)

drgč pa, kk bi jz zdržala brez Indija pa on brez mene, tk da verjetn se bom mogla zadovoljit z Velenjem .. wii  >:( ;D :D