Tudi na Bolhi so takšni - ODSVETUJEMO NAKUP!

alora · 514839

INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #330 : 29 Marec 2008, 13:24:45
No ja ... moram povedati, da je nas klicalo že zelo veliko ljudi, ki je videlo naš oglas na Bolhi. In ko pride do cene se zgroženo oglasijo, da imajo na sosednjem oglasu več kot pol cenejše pse. Kmalu pridemo do debate, da bodo po vsej verjetnosti kmalu dali več za veta kot pa za našega psa, ampak nekaterim se pač ne da dopovedat.
Enkrat sem že napisala, da sta lastnika, ki imasta dva naša psa posvojila še eno psičko od "preprodajalke" iz Madžarske. Psička je živela dobesedno u štali, sedaj je stara okrog 9 mesecev (ampak kdo bi sploh vedel dejansko starost, če pa ni papirjev). Operirali so ji oči. Na srečo se je to dalo rešit. Noben pa ne bo mogel tej psički pomagat, ker zelo težko vstaja in komaj hodi.
Med tem, ko se dogajajo takšne stvari, se v sekciji za nemške doge raje ukvarjajo z rodovnikom od naše RadaMadave, ki ga je KZS potrdila in vpisala v rodovno knjigo. Čeprav so nas usirali in pošiljali članke na vse možne portale in forume je organ, ki je edini za to pristojen ugotovil, da vse štima.
Tako pač v Sloveniji je in bo dokler bo poglavitni cilj j..... en drugega v glavo. Ko pa pride do dejanskih težav, pa se nismo sposobni združit in udariti po mizi.
Bolha gor al pa dol. Preprodaja je sod brez dna, ker na žalost povsod po svetu velja, da si vreden toliko kolikor imaš denarja. Nekaterim pa se pač za denar ne ljubi pošteno delat, ker delo vzreditelja je dejansko delo z veliko žulji na rokah. Raje kupijo leglo poceni psov in jih v Sloveniji prodajajo za enkrat več. Dober biznis, oprane roke, o vesti pa ni ne duha ne sluha.

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #331 : 29 Marec 2008, 13:36:20
Pa še nekaj bi dodala. Mene kot vzreditlja takšna konkurenca niti malo ne moti. Moti me samo dejstvo, da ti psi očitno niso zdravi in da se ti lastniki nimajo obrnit na koga, ki bi jim lahko pomagal. Potem pa zvonijo telefoni o problemih in ne vem kaj še vse.  Iz ljubezni do psov pomagam, za takšne ljudi pa mi je res vseeno kot je že Deteljica napisala, lahko tudi v Savo skočijo.

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


_maLiKa_

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #332 : 30 Marec 2008, 21:39:54
sem prebrala vse vaše odgovore na moj post...pač sem samo želela deliti mojo izkušnjo, kako smo lahko naivni kdaj...meni ni žal, da sem jo kupila...in Tetameta - JA imava s to gospo, ki mi je prodala psa, še stike preko mailov, povedala sem ji tudi za težave in vse pa sva se pogovorile...pač ne vem takrat se mi ni zdelo, da bi mi preprodajalec dal mail, telefonsko številko, da pač ko bom kje v ljubljani, da naj pridem na obisk...pač ja skoraj pol leta sem iskala po zavetiščih psa oz. sem se odločevala ali bi ga imela ali ne...ampak se mi zdi, da več kot bereš bolj si zmeden...pse sem vedno gledala v zavetišču Horjul, ker sem na nekih forumih pač zasledila, da je drugod bolj tko tko...pa še takega mnenja sem, da ni tako lahko posvojiti psa iz zavetišča, saj jih je veliko bilo zlorabljenih in tako in moraš veliko več truda vložiti v to, da pes spozna, da življenje le ni tako kruto. Pač ja sej priznam, da sem pač tega psa kupila tko res malo čudno in na hitro in sem neodgovorna, ampak ne vem...nekaj me je vleklo k nje...in sem srečna, da jo imam...



Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #333 : 31 Marec 2008, 14:56:52
meni ni žal, da sem jo kupila...
Meni pa je...glede na to da si spodbujala šteparje... In to pri vseh psih, ki bi jih lahko dobila recimo v zavetišču (in jih kao nisi mogla dobit) ali pa recimo pri pravih vzrediteljih...  ::)

Tetameta - JA imava s to gospo, ki mi je prodala psa, še stike preko mailov, povedala sem ji tudi za težave in vse pa sva se pogovorile...pač ne vem takrat se mi ni zdelo, da bi mi preprodajalec dal mail, telefonsko številko, da pač ko bom kje v ljubljani, da naj pridem na obisk...
No me zanima, če bo še tako pripravljena na sodelovanje, če boš dejansko izrazila željo da bi prišla do nje na obisk...  ::)

Pač ja sej priznam, da sem pač tega psa kupila tko res malo čudno in na hitro in sem neodgovorna, ampak ne vem...nekaj me je vleklo k nje...in sem srečna, da jo imam...
Ne vem zakaj, ampak jaz bi pri tistem "vam prinesem psa h Koloseju (?!)" rekla sam še "ne, hvala"... Ampak, to je moje mnenje...  :-\



Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


_maLiKa_

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #334 : 31 Marec 2008, 17:50:27
Mah sej je vseeno...moj post je bil dobronameren, da ga bo mogoče kdo prebral in bo v podobni situaciji bolj pazljiv (da bo želel videt starše...), čeprav mi niti malo ni žal, da sem tako naredila. Ni bil namenjen vam, ki delate vse popolno. Ona me je itak vprašala, če sem strinjam da jo pripelje tja, pa sem se. Nisem pač tak človek, da bi rekla, da itak da potem pa ne hvala, potem ga pa ne bom vzela. Pač psička si itak ni kriva, da je pač mela garje in popkovno kilo...itak tega nisem opazila do doma, če pa ima kdo tako srce, da bi npr. tam pogledal psa pa bi to opazil pa bi rekel, da pač ga ne bo imel, je pa najbrž za tistega psička bolje da se mu je tak človek odrekel...pač itak smo si ljudje različni.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #335 : 31 Marec 2008, 18:52:58
Saj sem imela nekaj napisano, pa ne bi rada letela s foruma zaradi nespametnosti nekaterih.


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #336 : 31 Marec 2008, 21:48:23
_maLiKa_ veš ne se sikerat tudi moja psička ni z rodovnikom. Pa mi je useeno najboljši pes na svetu. Kupili smo jo nekje na dolenjskem. Pa je že ful dolg živela v en mu hlevu brez mamice. Pa me briga kaj drugi menjo na to kako sem jo kupila. Veš sam men je pa res čis useen a bi mela rodovnik al ne. Itak je to moj prvi pes. Pa sem za nekatere še čist neizkušena pa mi res dol visi.



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #337 : 31 Marec 2008, 23:11:30
_maLiKa_ veš ne se sikerat tudi moja psička ni z rodovnikom. Pa mi je useeno najboljši pes na svetu. Kupili smo jo nekje na dolenjskem. Pa je že ful dolg živela v en mu hlevu brez mamice. Pa me briga kaj drugi menjo na to kako sem jo kupila. Veš sam men je pa res čis useen a bi mela rodovnik al ne. Itak je to moj prvi pes. Pa sem za nekatere še čist neizkušena pa mi res dol visi.
Glede na tvoj post in tvojo starost, predvidevam da ocitno nimas niti najmanjsega pojma o pomenu rodovnika in sami rodovniski vzreji nasploh..  ;)



Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #338 : 31 Marec 2008, 23:44:59
Mah sej je vseeno...moj post je bil dobronameren, da ga bo mogoče kdo prebral in bo v podobni situaciji bolj pazljiv (da bo želel videt starše...), čeprav mi niti malo ni žal, da sem tako naredila. Ni bil namenjen vam, ki delate vse popolno. Ona me je itak vprašala, če sem strinjam da jo pripelje tja, pa sem se. Nisem pač tak človek, da bi rekla, da itak da potem pa ne hvala, potem ga pa ne bom vzela. Pač psička si itak ni kriva, da je pač mela garje in popkovno kilo...itak tega nisem opazila do doma, če pa ima kdo tako srce, da bi npr. tam pogledal psa pa bi to opazil pa bi rekel, da pač ga ne bo imel, je pa najbrž za tistega psička bolje da se mu je tak človek odrekel...pač itak smo si ljudje različni.
Eh, nima smisla... Itak kar je je... Šteparko si že podprla...in to pri vseh psih, ki so v zavetiščih in vseh rodovniških, ki se težko prodajo, ker so kao predragi (sami so si krivi, če imajo zraven tist nepomemben list papirja). Hm...
Aja, garje so pa itak znak, da je bila res vzgojena pri pravem, skrbnem in vestnem vzreditelju...tako da ja, ti kar živi v  pravljici...  ::)

_maLiKa_ veš ne se sikerat tudi moja psička ni z rodovnikom. Pa mi je useeno najboljši pes na svetu. Kupili smo jo nekje na dolenjskem. Pa je že ful dolg živela v en mu hlevu brez mamice. Pa me briga kaj drugi menjo na to kako sem jo kupila. Veš sam men je pa res čis useen a bi mela rodovnik al ne. Itak je to moj prvi pes. Pa sem za nekatere še čist neizkušena pa mi res dol visi.
Joj joj joj... Pa kok si ti stara? 7 let? Ker pol tole še nakak zastopim.. Sploh ni debata o tem, čigav pes je najlepši in najboljši na svetu in za koga... Verjamem, da je tvoj pes krasen in čudovit in sploh in oh... Zato pa ti predlagam, da na tem forumu in na recimo mojpes.net prebereš kaj o rodovniku, preden se spet spraviš pisat takele umetnine...  ::)

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


_maLiKa_

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #339 : 01 April 2008, 12:06:34
Jst podpiram 100%, da se vzame žival iz zavetišča, ampak kakor sem že rekla, moraš biti na to zelooo pripravljen in to je veliko težje, kot pa kupit ali dobit psa, ki je še mladiček. Moj brat in njegova punca sta dobila psa iz zavetišča starega 1 leto. Vzeli so jo neki družini, ki so kupili tega psa dvema punčkama, ki sta jo strigle, barvale in še veliko stvari, poleg tega naj bi bila kupljena v Mislinji pri tistih preprodajalcih...in sta velikooo denarja že dala za njeno zdravljenje poleg tega sta vložila veliko truda, da je dokaj normalna, ampak ji je seveda to vse pustilo trajne posledice.



Terrierka

  • *
    • Prispevkov: 1.555
    • Točke: 4
  • to the ∞ & beyond
Odgovori #340 : 01 April 2008, 14:22:11
Jst podpiram 100%, da se vzame žival iz zavetišča, ampak kakor sem že rekla, moraš biti na to zelooo pripravljen in to je veliko težje, kot pa kupit ali dobit psa, ki je še mladiček.
...vem, da je to že mal izven te teme, sam mija soseda je posvojila psičko(odraslo) iz zavetišča in je prjazna samo do nje, do ostalih je pa ful napadalna in je niti lastnica ne obvlada, da ne govorim o popadljivosti do drugih psov! (tege nism napisala kot anti reklame zavetišču)!!!
Lp


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #341 : 02 April 2008, 17:01:25
V zavetiscu najdes marsikaj. Ni receno, da je pes popadljiv in totalno neobvladljiv. Mogoce bi bil v rokah nekoga drugega cisto ok. Rabi samo drugacen pristop. Se je pa treba zavedati, da psi v zavetiscu (odrasli) imajo nekaj za sabo in jih zato ne smemo obsojati - niso krivi sami.  Sigurno pa tudi v zavetisce ne mores po psa kot po struco kruha- tistega bi, ima lep flek na glavi. Ampak se je treba malo bolj poglobiti, ce se sklada z tvojimi zeljami in si se ti pripravljen/zmozen prilagoditi njemu in on tebi. In v tem primeru se bolj kot pri izbiru psa v leglu zagovarjam dejstvo, da izbiraj psa po karakterju ne samo po izgledu. Od psa pricakovati, da bo zato, ker si ga vzel iz zavetisca pa cel dan pri miru zdel v kotu, ti 24 ur na dan izkazoval hvaleznost ter ubogal na vsak migljaj iz same hvaleznosti je pa utopicno.



 


Terrierka

  • *
    • Prispevkov: 1.555
    • Točke: 4
  • to the ∞ & beyond
Odgovori #342 : 02 April 2008, 21:36:11
Mogoce bi bil v rokah nekoga drugega cisto ok.
Drgač je mela ta ženska že več psov (sam mislm, da je bila ta psička 1., ki jo je vzela iz zavetišča), pa so bli vsi prejšnji O.K.! :-\
Lp


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #343 : 02 April 2008, 22:37:32
Vcasih je velika razlika psa "narediti", kot popravljati ze storjeno.

Mladica "naredis" po svoje, pri odraslemu se moras pa sprijazniti z ze storjenim in cim bolj odpraviti napake, ki so motece in se z tem nauciti shajati v tej meri, da se zivi v sozitju. In si kljub izkusnjam z mladicem lahko kdaj postavljen pred zid, ko ne ves kako reagirati v dani situaciji, ker pes glede na svoje traume iz preteklosti rabi pac drugacne pristope. Vcasih pa pac ne preostane drugega, kot da se z kaksno napakico sprijaznimo in ga imamo radi taksnega kot je. Ne smemo pa sedaj posplositi na vse zavetiscne kuzke da so taki in taki, tako kot niso vsi psi "navarnih pasem" nevarni.

Za taksne primere je pomoje najboljsi obisk kaksne DOBRE pasje sole, ki ima izkusnje z prevzgajanjem ze odraslih travmaticnih psov ali pa obisk kaksnega pasjega psihologa.


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #344 : 02 April 2008, 22:44:50
Po mojem mnenju veliko ljudi ki vzame kužka iz zavetišča nanj gleda preveč prizanesljivo. Najboljša in včasih edina priložnost da psa prevzgojimo je takoj ko ga pripeljemo domov, takrat se pes prilagaja na novo okolje in preizkuša meje. Če mu zato ker je "bogi mali kuža, ki je že veliko pretrpel" dovolimo da počne stvari ki jih sicer nebi dopustili, smo naredili veliko napako. Imejte v mislih da psi živijo tako kot bi včasih morali živeti ljudje, za ta trenutek, ne briga jih kaj se je zgodilo včeraj in ne delajo si planov kaj bodo počeli jutri, oni živijo izključno v sedanjosti.

Lp, Črt



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #345 : 03 April 2008, 01:05:19
Po mojem mnenju veliko ljudi ki vzame kužka iz zavetišča nanj gleda preveč prizanesljivo. Najboljša in včasih edina priložnost da psa prevzgojimo je takoj ko ga pripeljemo domov, takrat se pes prilagaja na novo okolje in preizkuša meje. Če mu zato ker je "bogi mali kuža, ki je že veliko pretrpel" dovolimo da počne stvari ki jih sicer nebi dopustili, smo naredili veliko napako. Imejte v mislih da psi živijo tako kot bi včasih morali živeti ljudje, za ta trenutek, ne briga jih kaj se je zgodilo včeraj in ne delajo si planov kaj bodo počeli jutri, oni živijo izključno v sedanjosti.

Lp, Črt

En podpis pod tole, ker imamo tako zgodbo doma  8)


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #346 : 03 April 2008, 07:55:45
To je pa čisto res! Seveda pa je res tudi to, da če je pes npr. star že 5 let ima lahko res določene spomine na preteklost. Ampak še vedno obstaja rešitev, da neizkušen lastnik vzame iz zavetišča mladička, ki ga potem sam vzgaja. Kolikor spremljam pse iz zavetišča se najde veliko brejih psičk ali pa zavrženih mladičev.

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #347 : 03 April 2008, 08:49:40
Mi smo vzeli psa starega kakih 8 ali 9 let, se "dajali" kdo bo koga kak mesec (en malo več, drug malo manj) in pes je ratal točno tak, kot bi bil od vedno z nami.
Je imel pa resne probleme s šefovstvom in čuvanjem hrane, da ne govorimo o žvečkah. V glavnem dominanten 100 na uro.

Če dobi meje od začetka in se od njih ne odstopa, ni težav. To je pa itak treba delat z vsakim.
Več dela je pa, če ima pes razne fobije in strahove iz "prejšnjega" življena. Takšnega se pa skupaj spravlja lahko tudi več let. Samo takih ni veliko na srečo. Prevladujejo bolj taki s pomanjkljivo vzgojo. Ki jo s pravilnim postopanjem zelo hitro osvojijo. Prej kot kak mladič si upam tridt! Ker starejši pes ima večjo zmožnost koncentracije. Tega se ne sme zanemarit!

In psa se ne izbere po videzu, ampak po karakterju. V končni fazi je tvoj pes zate itak najlepši na svetu.  :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #348 : 03 April 2008, 09:06:26
Sama imam psico iz zavetišča. K meni je prišla z mnogimi fobijami in pomanjkljivo vzgojo. Ampak danes je popolnoma obvladljiva, krasna psica. Je pa res, da tiste vse prevečkrat opevane hvaležnosti ni. Psi so oportunisti. Ja, je pridna, pa rada me ima. Ne iz hvaležnosti, pač pa zato, ker ve, da bo vsak dan sita in da ne bo tepena. In to je to. Kdor pa meni, da bo imel manj dela oz. težav, če bo posvojil psa, ki naj bi bil za to hvaležen, bo na koncu blazno razočaran.
In se strinjam z Andrejo. Psu je treba takoj postaviti meje. Največja napaka, ki jo lahko narediš je, da takega psa od začetka maziš in mu dovoljuješ vse, ker se ti smili zaradi prejšnjega življenja. S tem si narediš medvedjo uslugo.


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #349 : 03 April 2008, 09:19:05
Tisti, ki vzame psa samo zato, ker se mu smili ... to ni fer.

Jaz psov iz zavetišča še nisem jemala, sem pa iz ulice in je imel razne svoje fore. Ampak saj se da, če se hoče. Nikoli pač ni sprejel neznanih psov, odpoklica nisva mogla osvoijit, ker je bil navajen sam lutat naokrog, bal se je določenih ljudi... pač se malo prilagodiš in je stvar rešena. Ampak vseeno lahko trdim, da smo z njim preživeli krasne dni in mi ni žal, da sem ga imela. Tiste osnove za doma pa je čudovito sprejel in praktično nikoli nismo imeli težav z njim kar se tiče čistoče, hranjenja, sprejemanja družinskih članov ...

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #350 : 04 April 2008, 15:43:00
Joj joj joj... Pa kok si ti stara? 7 let?

Te itak nič ne briga kolk sem stara. In mi je čist useen kaj si mislite o men in o moji nevednosti. Ker sem za vas itak ena čist neizkušena budala. Pač smo naril napako glede tega, da je Abby brez rodovnika. Pa sej kok psov pa je še takih? Itak zdej naslednji pes ga bo zgotovo imel razen, če bo pes iz zavetišča Horjul (glej Mafija). Pa mi je res useen kaj si na temu forumu mislte o men. Sej, če bi me pa kdo vidu in me pol skritizeru grem pa stavt, da se nihče ne bi opogumu. Sej ste me že ene 10x skritizeral ampak samo prek računalnika. Sej uglavnm mi je useen kaj si mislte o men. Važn je, da tisti, ki me poznajo vejo, da nisem čist taka budala kot tukaj mislite o men.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #351 : 04 April 2008, 15:54:18
O budalah niti ne bi, ker si se tako poimenovala sama. Bi pa lahko kakšno o tem, da še 7-letni otrok zna lepše govoriti slovensko, kot pišeš ti tukaj. No, še pisati znajo lepše, če smo pošteni. Kar si napisala, je namreč napisano naravnost katastrofalno. No, sicer pa gre slog skupaj z vsebino.  ::)


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #352 : 04 April 2008, 16:56:38
Pa zbrište zarad mene. tko in tko ne bom več prhajala na ta forum.



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #353 : 04 April 2008, 18:13:48
Pa zbrište zarad mene. tko in tko ne bom več prhajala na ta forum.

Pomoje se ne bo nihče za glavo držal, če boš odšla z tega foruma. ;)



Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #354 : 04 April 2008, 18:13:56
Te itak nič ne briga kolk sem stara. In mi je čist useen kaj si mislite o men in o moji nevednosti. Ker sem za vas itak ena čist neizkušena budala. Pač smo naril napako glede tega, da je Abby brez rodovnika. Pa sej kok psov pa je še takih? Itak zdej naslednji pes ga bo zgotovo imel razen, če bo pes iz zavetišča Horjul (glej Mafija). Pa mi je res useen kaj si na temu forumu mislte o men. Sej, če bi me pa kdo vidu in me pol skritizeru grem pa stavt, da se nihče ne bi opogumu. Sej ste me že ene 10x skritizeral ampak samo prek računalnika. Sej uglavnm mi je useen kaj si mislte o men. Važn je, da tisti, ki me poznajo vejo, da nisem čist taka budala kot tukaj mislite o men.
Jah, izražanje na vrhuncu... Če si pa kdorkoli misli, da si budala, je to verjetno zaradi takih izpadov in zaradi takega sloga pisanja... Tako da...  ::)

Pa zbrište zarad mene. tko in tko ne bom več prhajala na ta forum.

Ti šment... Mi pa v jok in na drevo...  :P

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #355 : 04 April 2008, 19:49:18
Dej čist mal me boli kaj si mislte no. Ta forum mi gre že itak kar neki časa že na živce, ker mi skos najedate.



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #356 : 04 April 2008, 22:01:21
Dej čist mal me boli kaj si mislte no. Ta forum mi gre že itak kar neki časa že na živce, ker mi skos najedate.

 :o Zakaj si pa potem še tukaj? ::) Saj te menda ja niso prisilili, da si, ali pač? Sicer pa, če ti dobronamerni nasveti pomenijo najedanje...pa pač delaj in misli po svoje, ane. Potem se pa tudi po svoji glavi tolči, ko boš spoznala, da so imeli prav in ti ni nihče nič slabega hotel ;)

lp

...sledi svojim sanjam


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #357 : 04 April 2008, 22:10:24
Tudi če bi se sekirali, bo nazaj najkasneje takrat, ko bo oddajala xy število mešančkov...


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #358 : 04 April 2008, 22:18:59
a potem ni dala takrat Abby sterelizirat? ...no konec koncev če bi jo dala bi bilo po našem nasvetu in bi bili potem potencialni krivci, da oni nebi mogli proizvajat mladičkov... ::)

...sledi svojim sanjam


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #359 : 05 April 2008, 08:04:43
Kolikor jaz vem naj bi jo dala...