Tudi na Bolhi so takšni - ODSVETUJEMO NAKUP!

alora · 514855

Jinx

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
  • Erendira Chihuahuas
Odgovori #420 : 24 Julij 2008, 12:38:25
Po mojem mnenju si tole uredijo tisti, ki želijo potencialnim kupcem delovati "resni in pošteni".

You can't manufacture a miracle


katka

  • Gost
Odgovori #421 : 24 Julij 2008, 12:49:47
Zdaj se nič več ne čudim.
In to naj bi izdajala veterinarska uprava? Potem je že tam vse gnilo. Kmalu bomo prišli do tega, da še tisti resni, ki so ostali jim potencialni kupci ne bodo sploh več verjeli...oz. bodo imeli kupci vsakega, ki ima leglo za resnega.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #422 : 24 Julij 2008, 14:04:48
Aha, to je potem tisto, kar želi pridobiti MM, ker zavetišča ne more imeti. Res fajn zadeva, ja  >:(


Ferry

  • Gost
Odgovori #423 : 24 Julij 2008, 14:08:41
Ja,

res fina zadeva, kam gremo, namesto, da bi bile zadeve vedno bolj urejene, pa potujemo v popolno anarhijo in še večje izkoriščanje in mučenje živalil. SUPER!

LP



INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #424 : 24 Julij 2008, 14:12:50
O.K. razumem. Fina zadeva za vzreditelje. Ampak ti ljudje ne prodajajo samo mladičev, ki so skoteni pri njih. Pa tudi jaz ne bi rekla, da je kaj takega dovoljenje za prodajo, temveč dovoljenje za vzrejo živali.

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


katka

  • Gost
Odgovori #425 : 24 Julij 2008, 14:44:37
Ja INES, se strinjam, ampak vzreja pomeni mladiče in za nekatere mladiči pomenijo dohodek ;) in če je vse, kar mora imeti en navaden papir s štemplom in potrditvijo...si reče: Ha, zakaj pa ne..easy pridem do denarja;)



INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #426 : 24 Julij 2008, 16:24:27
No ja. Jaz imam o tem malo drugačno mnenje. Ampak nima veze. Bi se spet odprlo preveč vprašanj itd.

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.



katka

  • Gost
Odgovori #428 : 25 Julij 2008, 09:13:09
Ja, pa me res boli glava  :(



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #429 : 25 Julij 2008, 09:26:07
Mene tudi, a se očitno tam sodelujočih nekaterih ljudi ne da spreobrniti >:(


andrejaa

  • Gost
Odgovori #430 : 27 Julij 2008, 01:30:00
Ja, žalostno, kako se ljudje žalijo in kregajo. In kaj se doseže s tem? Kolikor vidim, jaz, nič. Res boli glava, ko bereš  komentarje.  Jaz osebno mislim, da se je najbolj treba bati preprodajalce malih živali, ki uvažajo živali okužene z vsemi mogočimi boleznimi in imajo dovoljennje za prodajo. Zakaj se jim to dovoljenje ne odvzame, ko je pa tako očitno, da to, kar počnejo ni zakonito, kaj šele moralno?! Samo poglejte Jurija Koprivnikarja in KD Mislinja, ki sploh ni KD v pravem pomenu, ampak samo nek naziv preko katerega zavajajo ljudi. To energijo, ki jo tako negativno sproščajo nekateri med sabo, naj raje usmerijo v antipropagando takih preprodajalcev, morda nam pa skupaj le uspe komu odpreti oči in morda se celo obrne kaj na boljše.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #431 : 27 Julij 2008, 05:08:32
Ja tam na Večerovem Tačku je bolje ne brati komentarjev, ker so res žaljivi, če ne to pa obupni :( >:(


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #432 : 27 Julij 2008, 22:49:32
A ne bi bilo dobro da tisti, ki bi imel nerodovniško leglo da bi moral plačati 2000€. Pa bi videli koliko bi bilo potem "šteparjev".



ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #433 : 28 Julij 2008, 10:42:51
To je skoraj tako, kot da bi uvedli, da vsaka zdrava oseba ki pri 30-tih še nima otroka, plača 2000-3000 Eur letno davka. >:(

Bi bilo potem več otrok, ali pa bi država imela bolj polno blagajno? Mogoče pa bi naekrat bilo ogromno "bolanih"!

Človeška iznajdljivost je brezmejna... ::)

Pri tvoji varianti Abby, bi se najverjetneje zelo povečalo število "izgubljenih psov" - vsaj na začetku.


Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #434 : 28 Julij 2008, 11:42:43
A pa se vam ne zdi, da že rahlo pretiravate s to gonjo proti "ups" leglom?

Vsaj s tem tačkom se mi pač zdi, da malo pretiravate... kot mi je uspelo videti, nikjer ni nič napisano, da se mladički oddajajo/prodajajo, da so mladički čistokrvni brez rodovnika, nikjer nobene telefonske številke... sicer je pri enem naveden mail, kjer se dobi dodatne informacije - ampak je bil mail dan po vprašanju nekoga, ki se je za mladičke zanimal.
Ne vem no, jaz to spletno stran jemljem pač kot prostor, za objavljanje simpatičnih slik naših kosmatih prijateljev. In ker so pač mladički simpatični, so tudi slike mladičkov objavljene na strani.
Mogoče sem naivna, ampak jaz v vsem skupaj resnično ne vidim take groze, kot vsi ostali.
Kar se pa nivoja komunikacije na Tačku tiče... sem pa popolnoma brez besed, je res žalostno videti, da so se nekateri sposobni tako nizko spustiti.

Abby... s tvojim predlogom bi udarili po denarnicah samo tiste, ki se jim je resnično ups leglo zgodilo 1x, resnični šteparji pa bi tako ali tako odnesli celo glavo brez kakršnih koli posledic. Poleg tega bi, če bi bilo to resnično sprejeto, najkrajšo potegnili mali nedolžni mladički, katerih življenje bi se končalo v rekah, jezerih ali pa na kakšnih smetiščih. Redko kdo bi bil pripravljen poskrbeti za mladičke in poleg tega še plačati kazen. Štepar bi pa enostavno dvignil ceno mladička in tako dobil nazaj tistih 2000EUR.

lp Nina


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #435 : 28 Julij 2008, 12:09:49
To niso nobena ups legla. A misliš, da "čistokrvni" goldenčki ali samojedki nastanejo kar tako po nesreči, ko jo gonečka malo pocvirna od doma?
Tudi meni gre močno na živce, ko se takoj ob objavi slikc kakšnih mladičkov takoj sproži cela gonja. Pes je pes, vsi mladički so luštni...Vendar: Časi se spreminjajo. Včasih je bilo  pasemskih psov malo, so pa večinoma imeli rodovnike in ponosni lastniki so v velikem številu jih vodili na telesne ocene in vzrejne preglede, celo če niti niso imeli namena vzrejati. Nerodovniških legel je bilo malo, in res so bila čisto ljubiteljska pač zato, ker so verjeli, da je dobro da ima psica enkrat mladiče ali pa ker se jim je luštno zdeklo imeti mladičke. Ker jih je bilo malo tudi za pasmo niso predstavljali kdovekako velike škode.
Zdaj pa je reja nerodovniških psov prava industrija. TI. resničnih  ljubiteljskih je tako malo, da ni vredno besedi. Pse redijo kot prašiče. Pravzaprav še slabše, ker je pri prašičih vsaj veterinarska kontrola. A je še kdo opazil, da so slikce na tačku od obeh psic tehnično in tudi sicer sumljivo podobne?  In če se bo pojavila še slikca od nemške ali škotske ovčarke, to ne bo moglo biti več naključje (nekdo ima na bolhi že skoraj eno leto (lahko še več, prej nisem opazila) oglase za "čistokrvne" samojede, ki so kar stalno stari 5 tednov, prav tako za zlate prinašalce, občasno za nemce, sumim tudi, da so od istega proizvajalca bili tudi neki škoti. Pa ni ne celjski, ne mislinjski.
Poleg tega vem za več primerov, ko imajo iznajdljivi lastniki cele farme malo bolj imenitnih mešancev, ki gredo v svet kot bandogi ali kaj podobnega. prodajajo se kot vroče žemljice. In vsaj v enem primeru ima kmetič za svojo dejavnost tudi vsa potrebna dovoljenja.

Predlogi o raznih taksah za legla so traparija. Ker lahko kaj zaračunaš samo tistim, ki imajo legla registrirana in to so izključno rodovniška legla. Za ostala ve samo boh v nebesih.
Edino, kar je v preksi mogoče izpeljati, je prepoved prodaje nerodovniških psov. Vzreja se jih lahko, podari tudi. Ko bo odpadla motivacija  v obliki denarja, (za katerega vsi  mislijo, da jim bo ob leglu kanil, pa se potem zlasti tistim manj pokvarjenim, ki z mladički niti ne ravnajo slabo sfiži) bo teh legel spet tako malo, da se bomo lahko celo razveselili ljubke slikce.


andrejaa

  • Gost
Odgovori #436 : 28 Julij 2008, 12:55:04
Hja, največji magnet za ljudi so res slikce prelepih kužkov ali pa, ko ga vidiš v živo. Tiste lepe očke,....In šteparji ter preprodajalci to z velikim veseljem uporabljajo sebi v prid. Pa tudi zanimanje za kužke, nekateri imajo rezervirane že vse maldičke preden se sploh skotijo. Četudi imajo starši kužkov šampionske nazive, ni rečeno, da se kužki skotijo v prjaznem okolju. Imajo pa potrdilo, da so pravi predstavniki svoje pasme. Mogoče kakšni mladički res nimajo rodovnika in so ravno tako lepi in dobri predstavniki pasme, samo nimajo potrdila o tem. Vendar sem glede tega zelo skeptična, vsaj na podlagi tega, kar se je pripetilo nam. Povsod so dobri in slabi ljudje, vendar je dobrih vedno manj, ker je pač tako, da je denar sveta vladar, denar pa ljudi pokvari. Na bolhi  najdete oglase, ki se ponavljajo ves čas in ves čas so kužki stari enako, slike so si podobne in nikoli ni na sliki celo leglo, vedno samo en ali dva kužka in vedno brez mame.



Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #437 : 28 Julij 2008, 14:15:55
To niso ups legla. Če bi bila, ajde no...Se zgodi, sicer le poredko ampak vsak ma svoje napake. To so legla zanalašč narejena, da se služi, ker je tako fensi šmensi zaslužit na svojemu kužku, ker se grejo eni vzreditelje ko pojma nimajo. Sem prebrala komentarje...Bruhneš. ??? Psi se nimajo kar tako radi, da bi jih potem mi parili, ker pač je sosedovemu pikcu naša pikica všeč. Doseže se pa s kregarijo borem malo, ampak vsak trud je nečesa vreden.


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #438 : 28 Julij 2008, 14:59:56
Problem je v tem, da s tako kregarijo in takimi komentarji, kot so pod tistimi slikami, narediš več škode kot pa koristi.

Problem je v tem, da gre ta gonja proti šteparjem tako daleč, da nihče več ne premisli kaj napiše, glavno da napiše da so to šteparji in jih totalno popluva. Nikjer nobenega argumenta zakaj bi morale biti stvari drugačne in zakaj stvari, kot so niso ok.
In potem se začne vojna za in proti rodovnikom... tisti za pišejo samo o tem, kako je štepanje grdo in zaslužek na mladičih, tisti, "proti" rodovnikom pa, da se hoče z listom papirja še 3x več zaslužit.
In doseže se ravno nasprotno kar si želel. Pač ljudje, ki nimajo pojma zakaj je rodovnik, vidijo samo to, da se rodovniški tabor krega, ker jim nerodovniški jemlje dobiček. In se jim zdi popolnoma vseeno, če pač njihov pes ne bo imel papirjev pa še ceneje ga dobijo.

pač vsej tej kregariji in gonji manjka nekih konkretnih argumentov, žal.


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #439 : 28 Julij 2008, 15:37:59

In doseže se ravno nasprotno kar si želel. Pač ljudje, ki nimajo pojma zakaj je rodovnik, vidijo samo to, da se rodovniški tabor krega, ker jim nerodovniški jemlje dobiček. In se jim zdi popolnoma vseeno, če pač njihov pes ne bo imel papirjev pa še ceneje ga dobijo.


Končno pravi komentar. BRAVO!!!

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #440 : 28 Julij 2008, 16:28:35
Končno pravi komentar. BRAVO!!!
Se podpišem :)

Zato pa sem napisala, da komentarjev rajši ne berite :P Ker iz muhe naredijo tam slona in tako nastane cela garda komentarjev takšnih in drugačnih ;)

Lp


Vana

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #441 : 29 Julij 2008, 14:31:26
Dragi moji; nova sem v tem "pasjem svetu", tako da me kar črviči v želodcu, če morebiti le nisem bila (tudi jaz) "nategnjena" (za kužka dala akontacijo).
Nenavsezadnje; kako naj vem, da je tabla na vratih prava, da je neka modra knjižica prava, da je res bil cepljen "moj" kuža, da je rodovnik res rodovnik, če pa še v življenju nisem imela rodovnika (pasjega) v rokah?

Vsi tisti, ki "veste" pa ste na forumih zelo splošni.
Nikjer nisem zasledila imena teh "prekupčevalcev", ampak enostavno samo  besede, da se pa "to in to tako ne dela...".

Pričakujem veliko bolj konkretne informacije, ne samo kritike na tiste, ki se v pasji svet komaj podajamo in naši znanci pač (še) niso pasjeljubci.


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #442 : 29 Julij 2008, 14:55:28
Vana jaz bi najprej preverila koliko razlicnih pasem ima vzreditelj. Nato na obisku pogledas v kaksnem okolju odrascajo mladicki, ali ti pokazejo mamo in vse mladice v leglu, ali ti vzreditelj sam od sebe pokaze vse dokumente, se izmika kaksnim vprasanjem, so mu odvec tvoji veckratni obiski itd.

Se prej pa preveris na kaksnem forumu, ce doticnega vzreditelja kdo pozna poimensko. ;)



ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #443 : 29 Julij 2008, 15:01:37
Vana, nekaj nasvetov začetnika:

glede na to da si si že izbrala psa, se čimprej preklopi na njihov forum (pasme skupine FC1, FC2...) in tam boš najhitreje dobila ustrezne odgovore - hitro boš lahko ugotovila, kateri člani so vredni zaupanja in ti ti bodo sigurno pravilno svetovali. Taka je vsaj moja izkušnja (BC-ji, aussiji)...

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


Ferry

  • Gost
Odgovori #444 : 29 Julij 2008, 15:10:17
Vana,

tako kot je napisl ata, največ informacij kaj se dogaja in česa se moraš izogibati je pri vsaki pasmi posebej, več kot dovolj, ker seveda pri vsaki pasmi obstajajo specifični problemi, nevarnosti itd., veliko svinjarije je tudi izven bolhe.

Lp



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #445 : 29 Julij 2008, 15:15:18
Informacije o vzreditelju vedno lahko preveriš v pasemskih klubih. Vsa legla skotena v Sloveniji so še vedno objavljena v reviji Kinolog, ki se jo da najti v skoraj vsaki knjižnici. Potem si greš pogledat mladiče, videti moraš celo leglo in vsaj mamo, za očeta pa ti povedo kje je in ga greš tudi lahko gledat, če ni ravno na drugem koncu sveta. Vzreditelj ti lahko pokaže poleg rodovnika od mame tudi fotokopijo očetovega, pa recimo tisti pildek ki ga dobi ob popisu legla. Pri 6 ali 7 tednih morajo biti mladiči že tetovirani, številka se ponavadi še ne vidi dobro, je pa že čitljiva. Preveriš, da je ista številka na mladiču, rodovniku in v potnem listu.  Rodovnika ob prodaji včasih sicer še ni, tetoviran pa mladič obvezno mora biti. V knjižici pa mora imeti nalepko, podpis in štempelj od veterinarja.
Psico in mladiče mora imeti v takih pogojih kot se spodobi. Naši vzreditelji načeloma nimajo veliko psov in prav redkokdaj več kot eno leglo naenkrat.
Kakšnega mladiča pa kupuješ?


Vana

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #446 : 30 Julij 2008, 09:03:00
Hvala vam.
Malo pa ste mi le pomagali pomiriti vest.
Vse našteto to sem "opravila". Pogledala papirje, atija, mamo, celotno leglo (le v pesjaka me ni spustil, kar me je zelo zmotilo!); se pozanimala pri (enem  :-\ :-[) čoveku o tem vzreditelju, ima vtetovirano številko v ušesu (moram še poiskati informacije o mikročipih pri nas), videla papirje, potni list, rodovnik,  tudi na forumu berem o tem vzreditelju, sicer nič konkretnega, pa vendar...

Jah, nekako ko si narediš svoj "profil vzreditelja" in vzameš za idol nekoga, ki komunicira drugače (White Rose), potem pač čakaš tudi od svojega vzreditelja tak odnos.
Ferry na forum pasje skupine se ne morem priklopiti, ker smo še v čakalnici  ::).

No, skratka upam, da kupujem tisto, kar sem želela; čistokrvno simpatično švicarsko ovčarko, ki me bo imela rada (jaz jo že imam); samo nestrpna sem, da jo dobim. 


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #447 : 30 Julij 2008, 09:16:23
Ferry na forum pasje skupine se ne morem priklopiti, ker smo še v čakalnici  ::).

Ravno tako se lahko vklopiš v temo Švicarskih belih ovčarjev. Ne vidim ovir. Tema obstaja in ta ti bodo ljudje, ki jih že imajo več svetovali.

lp


Vana

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #448 : 30 Julij 2008, 09:35:31
Hvala. Sem verjetno napačno interpretirala napisano; sem menila, da ima vsaka pasemska skupina svoj forum; in sem na ta način odgovorila, da foruma švicarjev nisem našla; sem pa res prebrala teme na forumu pesjanar.si  8).

Zgleda da moram bolj pazljivo prebirati; ampak kaj, ko je tooooliko teksta, da ga samo "požiram"...


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska