Iščem psičko za parjenje

simba 04 · 19746

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #30 : 21 Avgust 2007, 13:51:08
Nihče razen sodnika jih ne sme mečkat, ker bi jim pokvaril frizuro.  Sicer pa brez panike, na razstave že nekaj časa ne hodim, ker so psice prestare, jaz pa na razstavah ne uživam preveč. So pa zanesljivo zelo uživale takrat ko so še lahko. Na vzrejne pa pridem tako malo pogledat če je kaj zanimivega prišlo na pregled, pa seveda na piknik. Psice pridejo zraven, seveda.

Ja meni se tudi močno dozdeva, da bo švicarski lepotec moral  vzrejnega še narediti. Jesenski so ponavadi septembra.


Babi

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 3
  • sožitje
Odgovori #31 : 21 Avgust 2007, 15:37:28
Hoj, Simba 04, vidim, da si doma v sosednji vasi ... a nič ne vodiš svojega švicarskega ovčarja na sprehod do Krive Jelke - srečujem vse mogoče štirinožce, ampak vaju izgleda še nisem srečala?
Predvidevam, da si vključen v KD Naklo, a tam ti pa ne morejo dati vseh potrebnih podatkov glede možnosti parjenja?

Bolj ko sem spoznaval ljudi, rajši sem imel svojega psa (L. Byron)


simba 04

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 21 Avgust 2007, 21:40:06
kje pa stanuješ babi mogoce pa se kdaj zmenimo pri krivi jelki. mi trije se bolj sprehajamo okrog trnovca je vec vode zraven.  za use rastavljavce pa tole sem ze dobil psicko za parit v avstriji pa so me sprejeli brez nagrad.ampak useeno hvala za use odgovore dare pa simba tud.



ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #33 : 21 Avgust 2007, 21:51:12
Ma Simba 04, kako zdaj, kaj pa pasemski klub, si se že sponil kaj je to, če ima pes vzrejno dovoljenje, saj si ga moral tam opraviti. 
To da nima nagrad pa ni tako pomembno, bolj je to da ima pes vzrejno dovoljenje. Torej ga tvoj pes ima in tudi psička v Avstriji?


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #34 : 21 Avgust 2007, 22:00:20
Jaz mislim, da ni vredno nobenega denarja, da se psa pari samo 1x :( ker se mi zdi, da se psu naredi samo več "škode" kot koristi. Ampak to je itak samo moje mnenje ::)



nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #35 : 21 Avgust 2007, 22:15:33
Rahlo sumim, da peso sploh nima vzrejnega dovoljenja, sori, simba, če ti delam krivico. Samo zaradi tega, da tvoj samec malo uživa in da vam bo dal potem mir (kar kot že rečeno, sploh ni res, še bolj vam bo težil), se ne splača producirat mladičev, morda celo brez rodovnika.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #36 : 22 Avgust 2007, 12:09:01
Saj se še pri psicah pozna. Dokler je ne spariš ponavadi veš da se goni samo po tem, da ti snubci ščijejo po vratih, s psico pa ni nobenega problema. Potem pa... no meni so potem naredile luknjo v streho (šefica, ki je vodila akcijo je vsekakor vedela zakaj. Ostale so sledile svetlemu zgledu). Seveda se splača parit psa če je dober in je tudi kombinacija dobra, pa čeprav samo enkrat. Da bi se pa potem, ko bi zadovoljil svoj nagon pomiril pa - v sanjah mogoče.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #37 : 22 Avgust 2007, 13:20:00
Tole o pomiritvi po paritvi je en larifari. Pri nas je bilo umetno, pa se zdaj še bolj kot prej trudi prečekirat kaj ima psica zadaj  ::) Edina, ki ima mir je njegova hčerka Biba. Jo "umije" potem pa odpujsa stran. Sta mirno v pesjaku skupaj, sploh ne rabim več pregrade postavljat  ::)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #38 : 22 Avgust 2007, 13:33:23
Ne vem zakaj vsi mislijo, da je to kužkom pa tako potrebno in iščejo psice za parit, kot da pes ne more normalno živet brez tega. No pa namesto da bi jih dali kastrirat (čiasto izpod časti) jim iščejo psičke, kr neki.


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #39 : 22 Avgust 2007, 14:34:42
No, jaz sem že slišala teorije, da če psa ne daš parit dobi raka na prostati. Ma ja, potem pa bi moglo imeti tričetrt samcev v naravi raka na prostati, če v življenju nikoli niso izbrani za primernega partnerja, še posebej v krdelih, kjer je hiearhija razdelana tako, da se pari le alfa samec.

Ljudje malo preveč enačijo zavedanje svojih potreb z živalskim zavedanjem. Sploh mi gre na živce, ko mi vse živo naskakuje psa, ker je to pač naravno in nujno potrebno za normalno psiho psov....za kozlat! >:(

lp

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


simba 04

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 22 Avgust 2007, 14:42:50
koncno spet eden pameten ki ima zelllllllllooooooo prav.ti ppetra pa dajmo tebe kastrirat pa bomo vdeli kako izgleda.no saj je brez veze raspravljat saj sem ze dobil kar sem hotel.danes pa dobite mal slik pa se cel rodovnik z ucenami ured pa ostalimi stvarmi da boste videli da je tudi brez rastav pes lep itd.lep pzdrav usem' :P >:D :o



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #41 : 22 Avgust 2007, 14:47:43
Simba kdo je pa rekel, da je pes brez razstav grd?  ???  Rekli so smao, da če se čeca udeležuješ bodisi razstav, agilitya, RO-ja...uglavnem česarkoli, te tudi drugi vidijo, ki imajo psičke, če je tvoj samec dober na npr. razstavah in ima dobre rezultate, te bojo lastniki psičk kontaktirali, da parjenje...nič drugega  ;)


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #42 : 22 Avgust 2007, 14:51:21
Simba kdo je pa rekel, da je pes brez razstav grd?  ???  Rekli so smao, da če se čeca udeležuješ bodisi razstav, agilitya, RO-ja...uglavnem česarkoli, te tudi drugi vidijo, ki imajo psičke, če je tvoj samec dober na npr. razstavah in ima dobre rezultate, te bojo lastniki psičk kontaktirali, da parjenje...nič drugega  ;)
Se strinjam. ;)



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #43 : 22 Avgust 2007, 15:18:15



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #44 : 22 Avgust 2007, 15:21:11
**Jackie**, daj no malo pomiri živce ::) Ni treba pisati v takem zbadljivem tonu...

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #45 : 22 Avgust 2007, 15:53:22
Jaz sem totalno umirjena.  ;)



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy

Babi

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 3
  • sožitje
Odgovori #47 : 22 Avgust 2007, 16:56:37
kje pa stanuješ babi mogoce pa se kdaj zmenimo pri krivi jelki. mi trije se bolj sprehajamo okrog trnovca je vec vode zraven. 

Jaz sem v sosednji vasi, tudi do Trnovca večkrat grem, ampak tam ne vidim nobene vode (?). Pač, pravzaprav ob kampu teče Bistrica, ampak na vhodu v kamp lepo piše, da se tam ni dovoljeno sprehajat, torej gremo samo po travnikih od Brega ali Zadrage naprej in po gozdu do Trnovca, se tam malo v senci okrepčamo in potem nazaj  :). Ampak ljubše mi je v boršt do Krive jelke, ker se je treba vsaj malo pomatrat navkreber :).

Bolj ko sem spoznaval ljudi, rajši sem imel svojega psa (L. Byron)


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #48 : 22 Avgust 2007, 22:37:02
koncno spet eden pameten ki ima zelllllllllooooooo prav.ti ppetra pa dajmo tebe kastrirat pa bomo vdeli kako izgleda.no saj je brez veze raspravljat saj sem ze dobil kar sem hotel.danes pa dobite mal slik pa se cel rodovnik z ucenami ured pa ostalimi stvarmi da boste videli da je tudi brez rastav pes lep itd.lep pzdrav usem' :P >:D :o

A daj no, kot da je tako bed, prosim te no. Pa če še ne veš kastrira se samce ;).
In kaj je tako narobe, če daš samca, ki ga mučijo goneče psice namesto parit raje kastrirat in je stvar rešena, pa še samcu ni hudo (no povej mi ti, ki si tako zelllllllllooooooo pameten)???? To govorim za nerodovniške pse, mešance, pse brez vzrejnega dovoljenja...
Kot da pes ve, da zdaj pa ne bo več tak mačo ko bo kastriran, očitno si ti že en takih ki jim s tako izjavo stopiš na žulj. Jao... moški ego  :o


popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #49 : 22 Avgust 2007, 23:52:07
govorim za nerodovniške pse, mešance, pse brez vzrejnega dovoljenja...

velja tudi za rodovniske. Nekateri psi pac niso za razplod. V tujini se veliko stevilo psov prodaja s pogodbo o sterilizaciji ali kastraciji. Pri nas bi te pa vsak cudno pogeledal, ce ne celo pljunil v obraz, ce bi mu rekel da bo njegov dec zgubil jajca. Se pa seveda doloci cas oz. do katerega leta se to mora opraviti. Nekateri psi se sele cez cas pokazejo dovolj kvalitetni za parjenje.

Tako da to ne velja samo za rodovniske...



ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #50 : 23 Avgust 2007, 00:09:04
Ja ja, seveda tudi za rodovniške, ki niso za razplod (sem dodala tri pikice, če sem na kakšnega pozabila).

No, ampak moški ego in kastriran pes, ni šans, to pa ne.


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #51 : 23 Avgust 2007, 08:09:58
Ja, ppetra, imaš prav, ampak kljub vsemu je prezgodaj sklepati, saj ne vemo ozadja te zgodbe.



monti

  • Gost
Odgovori #52 : 23 Avgust 2007, 08:37:21
sam tok "pametnih" bab kot je pa na tem forumu skoncentriranih pa tud ne najdeš kar tako  ::)
mislim obup - dajte malzamislite če ste res tako pametne kot mislite  ::)

moški ego in kastriran pes - pa kaj je vam folk, a ste ve tolk potrebne da take flancate  :P
človek nekaj vpraša in pol en histerični naval  ::)



ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #53 : 23 Avgust 2007, 09:29:45
Sorry monti, nobenega histeričnega navala ni bilo. Simba 04 je vprašal kako naj dobi psičko za parjenje, ko je dobil odgovor se je pa začela debata o razstavah (kako so grozne in tako naprej) in ko nekdo omeni še kastracijo, ko dobi občutek da nekaj ne štima (saj ni dal jasno vedeti, da ima pes res vse potrebno za parjenje, poleg tega če je lep), je pa potem že vse narobe.

No, pa naj potem nekdo pove zakaj psa ne kastrirat, če ni primeren za parjernje???


monti

  • Gost
Odgovori #54 : 23 Avgust 2007, 09:39:40
No, pa naj potem nekdo pove zakaj psa ne kastrirat, če ni primeren za parjernje???
halooo bejba - a je kastracija pogojena s parjenjem?? ??
mogoče pa nagone potrebuješ za delo in sori kastrat pač ni enako primeren za delo kot pes z jajci  :P

razstave pa so tudi zame mučenje živali in pomilovanja vredni so mi ljudje ki se s tem ukvarjajo kot z enim velikim poslanstvom



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #55 : 23 Avgust 2007, 09:41:30
Ok, ne vem, mogoče kastracija ni ravno v interesu lastnika... Tudi Ron ni bil kastriran, pa se nnikoli nismo s tem obremenjevali innoben moški ego ni bil na delu.  ::)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #56 : 23 Avgust 2007, 10:02:58
mogoče pa nagone potrebuješ za delo in sori kastrat pač ni enako primeren za delo kot pes z jajci 


Na to temo me res zanima kaj bi rekla ena malo bolj obsežna preiskava, ker ta naša Slovenija se mi zdi malo preveč zaplankana. Jaz imam doma kastrata....za delo več kot primeren, nagon še bolj izrazit kot pred kastracijo...no, mogoče sem osamljen primer in tudi povečanja nagona za delo ne povezujem s kastracijo.

Potem skoraj noben konj ni primeren za delo in ne vem zakaj so potem skoraj vsi konji kastrati.

Potem se tudi vprašam (mogoče malo bolj boleče vprašanje za današnji čas) zakaj so bili v zgodovini po delovnih sposobnostih tako cenjeni človeški kastrati (pa ne mislim samo na evnuhe).

Zdi se mi malo za lase privlečena ta primerjava med delovnimi sposobnostmi in kastracijo....saj če sem prav obveščena (upam, da ne prodajam bučk) so tudi psi vodiči slepih kastrirani, ker bi bilo malo neugodno, da ti pes ali psica v gonečem stanju spiči, ti pa sredi ceste slep in brez vodiča. Pa so to, za moje pojme psi, ki morajo imeti veliko delovne vneme, da strežejo z veseljem in brez oklevanja in tudi biti vedno zbrani.

Se mi zdi, da kastracija in sterilizacija pri tako prevelikem številu psov in mačk ne bi več smela biti takšna tabu tema.

Ok, pa smo čist zajadrali iz teme......se opravičujem.

Lp

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #57 : 23 Avgust 2007, 10:49:00
Saj ne govorim da je kastracija/sterilizacija nujna, ampak če se že nekdo obremenjuje s tem, da njegovega psa mučijo taki in drugačni problemi zaradi gonečih psičk in da razmišlja o parjenju zato, da bo potem pes potešen in bo bolje, je za moje pojme boljša kastarcija in še po možnosti, da pes nima vse urejeno tako kot je za parjenje potrebno (brez rodovnika, ali brez vzrejnega ...). Govorim na splošno!
In za kakšno delo ta pes potrebuje torej nagon? Mislim, da tist ki ima psa za dločen namen in njegov nagon (z jajci vred :)) izkorišča temu v prid, ne bo šel na forum spraševat kje lahko dobi psičko za parjenje, se ti ne zdi. Tak sigurno obiskuje določene pasje "prireditve" in je v kakšnem klubu, kjer ga lahko opazijo. Se pa ne ukvarjam s tem, saj imam družnega psa in ne delovnega, tako da ne vem zakaj recimo nek mešanec rabi nagon za delo... kakšno?

 
razstave pa so tudi zame mučenje živali in pomilovanja vredni so mi ljudje ki se s tem ukvarjajo kot z enim velikim poslanstvom

Meni se tudi zdijo pomilovanja vredni taki ljudje, ki tako mislijo kot si zdaj napisal.
Mučenje je pa čisto toliko kot imaš svojega psa rad. Če si z njem toliko da ga pokaže sodniku (in pri negi pretiravaš) in ga potem zapreš v kletko in greš na čevape je sigruni "mučenje" za psa. Če si pa ves čas s psom se z njim ukvarjaš in da kužku klima odgovarja, pa ne vem zakaj bi bilo to mučenje. Ne vem zakaj tako vse posplošujete? Pa saj ne rečem, eni so res bolani s temi razstavami, samo zakaj moramo tudi ostali pasat v isti koš, po tvojem mnenju, k taki ljudem??

halooo bejba - a je kastracija pogojena s parjenjem?? ??

Ja mislim, da ima kastracija kar nekaj skupnega s tem. Saj v konči fazi s kastracijo/sterilizacijo preprečujemo parjenje in razmnoževanje.

Se mi zdi, da kastracija in sterilizacija pri tako prevelikem številu psov in mačk ne bi več smela biti takšna tabu tema.

Se popolnoma strinjam.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #58 : 23 Avgust 2007, 11:28:51
Ppetra, pravzaprav bi morala vedeti, da se kastrira tako samce kot samice, sterilizira pa oboje samo izjemoma. Če ne veš o čem govorim, pojdi pogledat v kakšen priročnik.
Kastriranemu psu načeloma nič (razen jajc) ne manjka, za delat so načeloma celo boljši od nekastriranih, ker jih manj stvari moti. Vendar ne vidim prav nobenega razloga, zakaj bi morali biti kastrirani psi, na katere lastniki pazijo in jim njihova jajca ne povzročajo kakšnih večjih problemov. O tem se odloča vsak lastnik sam. Če gredo nekomu nekastrirani psi, ki se ne potepajo okrog na jetra, njegova stvar.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #59 : 23 Avgust 2007, 11:45:26
Se popolnoma strinjam z lanabelo...

Scer pa: Ma kakšna debata se je vse razvila iz vprašanja kako bi spravil v promet psa  :o  ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P