Iščem psičko za parjenje

simba 04 · 19747

simba 04

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
: 16 Avgust 2007, 16:22:25
Pozdravljeni
Sem nov na tem forumu, iščem pa informacije o parjenju.
Imam švicarskega belega ovčarja, star je tri leta in mislim da je čas za skok. Kje najdem informacije o tem?
Če kdo kaj več ve o tem naj mi to prosim malo opiše.
Če pa je kakšna psička na forumu, ki tole prebira, pa naj pokliče Dareta na 041841196.
Hvala za prijaznost.
LP, Dare



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1 : 16 Avgust 2007, 16:36:43
Ima pes vzrejno dovoljenje?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #2 : 16 Avgust 2007, 16:45:20
Če pes nima telesne ocene,slikanih kolkov in vzrejnega dovoljenja,ni čas za ničesar in nikoli ne bo!

Če pa vse to ima opravljeno,pa je žal tako,da lastniki samic poiščejo samca in zelo redko obratno.


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


simba 04

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 16 Avgust 2007, 16:50:45
Hvala za tako hitre odgovore.
Seveda, ima vse potrebne dokumente.
Morda obstaja kašen oglasnik kjer se navežejo stiki, kakšna baza vpisov, ali kaj podobnega...
LP



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #4 : 16 Avgust 2007, 16:56:03
Težava v tem,da psa,ki ga ni nikjer za videt,nihče ne izbere za svojo psičko.Kar pomeni,da bi se morali pokazati na kakšni razstavi,če se ukvarjate s kakšnim pasjim športom in sta tam uspešna,bi mogoče to lahko bil njegov plus,.........

Oglasniki seveda so(vsi ti klasični) ampak mislim,da tam ne bo kakšnega uspeha.
Poskusite se obrnit še na pasemski klub-če obstaja.

Lp zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


simba 04

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 16 Avgust 2007, 17:31:04
ne ne vozim ga po rastavah ker mi je to mucenje zivali.slike pa dobite se danes.hvala se enkrat.



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #6 : 16 Avgust 2007, 17:36:10
res bo težko, če samčka ni nikjer možno videti. marsikomu namreč tudi slike niso dovolj ( kar se meni zdi prav).

me pa zanima, če ni skrivnost, zakaj vam je tako nujno, da vaš samec dobi samičko? kajti je dejansko neobičajno, da samec išče samičko, četudi sem tudi to že zasledila....

morda pa vam lahko vzreditelj pomaga?



simba 04

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 16 Avgust 2007, 17:42:10
kaj naj vam recem je star 3 leta pa zelo potreben mal v hecu mal zares.slike bodo se danes na ogled hvala.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #8 : 16 Avgust 2007, 17:49:16
Če ga boš paril, bo še bolj potreben. Brez heca.
Sicer pa če še nisi se včlani v pasemski klub, ti imajo večinoma na svojih spletnih straneh rubriko "plemenjaki" ali kaj podobnega, objavi tam slikco, njegove razstavne in delovne uspehe in vse ocene...potem pa upaj in čakaj. Pri bolj redkih pasmah, kjer so vsi več ali manj v žlahti, ponavadi upaš in čakaš zaman.


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #9 : 16 Avgust 2007, 19:12:17
Če je problem v tem, da tvojega psa dajejo hormoni, potem je ena od možnosti tudi, da ga daš kastrirat. Ker po parjenju samo na "okus pride" ;) in potem res ne boste imeli več miru.


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #10 : 16 Avgust 2007, 19:43:08
ne ne vozim ga po rastavah ker mi je to mucenje zivali.
Jaooooo, svašta  :o

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #11 : 16 Avgust 2007, 19:58:44
ne ne vozim ga po rastavah ker mi je to mucenje zivali.slike pa dobite se danes.hvala se enkrat.
:o :o :o Mučenje!? :o :o :o



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #12 : 16 Avgust 2007, 20:04:01
ne ne vozim ga po rastavah ker mi je to mucenje zivali.slike pa dobite se danes.hvala se enkrat.

Bogi moji psi  ::) ::) :o

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #13 : 16 Avgust 2007, 20:10:13
Za nekatere pse je to mučenje, za druge užitek. Odvisno od psa in njegovega lastnika. Mam prav al mam prav? :)



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #14 : 16 Avgust 2007, 20:32:08
Po moje imaš prav,sam mislim da pri večina psih to ni mučenje... ::)
(vsaj tako je izgledalo ko sem jih videla na razstavi ;))



simba 04

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 16 Avgust 2007, 20:38:49
točno tako! za nekatere mučemje za nekatere pa pač tudi ne, sicer pa mislima da smo se že nekolikon oddaljili od teme. tako kot nekaterim pomenijo več slike in napudrani in sfrizirani psi pa spet le-drugim  hoja po hribih in druženje s svojimi psi v naravi. Sicer pa sem jz hotel le informacijo o parjenju, ki sem jo hvala lepa že dobil in ne čustveni izliv lastnikov psov. lep pozdrav in mirno noč



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #16 : 17 Avgust 2007, 13:19:53
Nič se nismo oddaljili od teme. Če hočeš plemenjaka spraviti v denar je treba na razstave. Na čimveč razstav, tudi v tujino, in po možnosti na razstavah tudi doseči kakšen uspeh. To je ena varianta. Razstave so se res že grdo izrodile, če samo pogledam množične handlerje, ki privlečejo cele avtobuse psov... Vendar je počutje psa na razstavi odvisno izključno od lastnika. Če hočeš, je razstava za psa prava fešta.
Druga varianta pa je, da psa vrhunsko izšolaš in hodiš na take ali drugačne prireditve - tudi na ta način lahko postane znan in zanimiv za lastnike samic - je pa tak način za vodnika bistveno bolj naporen, možnost, da na ta način najde nevesto pa za švicarja verjetno manjša.
Lahko sicer samo napišeš oglas in čakakš, da ti bo kakšna padla iz neba, ampak verjetno se boš na ta način načakal...
Brez muje se še čevelj ne obuje, in tudi v psa je treba nekaj vložiti, če hočeš potem nekaj dobiti nazaj.


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #17 : 17 Avgust 2007, 16:03:59
:o :o :o Mučenje!? :o :o :o
Za tiste pse, ki jih ne navadiš od malega in jih prvič pelješ pri enem letu in so vsi prestrašeni je sigurno mučenje...primer je moja psica. Zato je tudi ne razstavljam, čeprav bi po mojem sigurno prifurala do kakega šampionata.
Drugi psi v ringih uživajo in za njih pa res ni mučenje.
Tako da tega se res ne da posploševat kar na vse pse! Vsak je po svoje narejen.

Jaz ti tudi svetujem, da s eobrneš na pasemski klub, da daš informacije o tvojem psu in ko bo kdo iskal samca za paritev te bo z lahkoto našel.


simba 04

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 19 Avgust 2007, 11:33:15
ja hvala lepa za odgovor kast, saj eden k ma mal razumevanja kaj hocem. aja se to kje pa je ta pasemski klub.



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #19 : 19 Avgust 2007, 11:43:01
Malo poglej po internetu, ali pa preišči stran Kinološke zveze slovenije, pa boš že kaj našel!  ;)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #20 : 19 Avgust 2007, 15:26:28
Saj v bistvu bi skoraj moral vedeti, kje je tvoj klub. Če si peljal psa na telesno oceno in vzrejni pregled si se po vsej verjetnosti tudi včlanil (da ti ni bilo treba dvojno plačati)


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #21 : 20 Avgust 2007, 07:40:14
Za tiste pse, ki jih ne navadiš od malega in jih prvič pelješ pri enem letu in so vsi prestrašeni je sigurno mučenje...primer je moja psica. Zato je tudi ne razstavljam, čeprav bi po mojem sigurno prifurala do kakega šampionata.
Drugi psi v ringih uživajo in za njih pa res ni mučenje.
Tako da tega se res ne da posploševat kar na vse pse! Vsak je po svoje narejen.

Jaz ti tudi svetujem, da s eobrneš na pasemski klub, da daš informacije o tvojem psu in ko bo kdo iskal samca za paritev te bo z lahkoto našel.
Se popolnoma strinjam Kast, pa saj so bile debate okoli razstav. Jaz osebno mislim, da psi tam uživajo zaradi tega, ker se lastnik intenzivno ukvarja samo z njim.
Uživajo pa lastniki- eni spet v tem, da so s svojim psom, drugi v pobiranju naslovov. Tako ali drugače.
Ok, eni psi se tam dobro počutijo, vendar dvomim da bi se kateri od psov odločil za razstavo, če bi bili na izbiro, celodnevna igra z lastnikom na travniku (ali pa sprehod, eni psi se pač nočejo igrat) ali razstava.
Moja psica je bila še po vzrejnem pregledu čisto fuč, pa je top nula v primerjavi z večjo razstavo.
Vse je odvisno od psa in tudi lastnika.
In za moje pse močno dvomim, da bodo kdaj resno razstavljeni. Pač nisem take sorte človek  :)
Ni pa, Alya, potrebno takoj ponoviti in napisati 100 smajlijev zraven, da poveš "svoje mnenje" in tako že takoj očitno zatolčeš človeka.
simba04: Kakšni sta telesna in vzrejna ocena tvojega psa, zaželjena bi bila tudi kakšna slika...



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #22 : 21 Avgust 2007, 09:08:03
ja hvala lepa za odgovor kast, saj eden k ma mal razumevanja kaj hocem. aja se to kje pa je ta pasemski klub.

Hmm pasemski klub za bele ovčarje je bil nekoč (mislim, da pred cca. 3 leti), če še deluje pa ne vem  :-\ Obrni se na kakšnega vzreditelja (morda na vzreditelja tvojega psička), morda bo on vedel več o tem..
Iz kje pa prihaja vaš beli ovčar??

Lp


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #23 : 21 Avgust 2007, 12:18:27
Citiraj
Ok, eni psi se tam dobro počutijo, vendar dvomim da bi se kateri od psov odločil za razstavo, če bi bili na izbiro, celodnevna igra z lastnikom na travniku (ali pa sprehod, eni psi se pač nočejo igrat) ali razstava.

Mislim, da bi si čisto vse moje psice izbrale razstavo. Ker se tam nekaj dogaja in se da srečati koga, ki ga na vsakdanjeh sprehodih ni mogoče, pa še napihovati in postavljati pred drugimi se da. Da o dolgotrajnem fenanju, krtčenju in podobnih zadevah, ki so po mnenju bedakov mučenje psov ( mučim se kvečjemu jaz, psice zelo uživajo) ne govorim. Take prireditve kot je vzrejni pregled so pa itak žurka, ker je psov manj, prostora več, ponavadi sledi še kakšen piknik, kjer se vedno da stakniti kakšnega bolj mevžastega človečka, ki se ga da nafehtati za dobrote...


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #24 : 21 Avgust 2007, 12:25:49
Krtačenje je tudi za mojo psico in tudi za prejšnjega psa bil žur, so pa vsi definitivno bolj zadovoljni če se JAZ intenzivno ukvarjam z njimi , ne pa drugi ljudje.. Tako pač je.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #25 : 21 Avgust 2007, 13:08:19
Kdo pa misliš, da se ukvarja z mojimi? da bi si nabavila hendlerja ali pasjega frizerja si pač ne morem privoščiti. Fehtat - to pa je zabavno, samo pri meni ne uspe prav pogosto, zato je bolj zabavno naluknjati koga drugega.


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #26 : 21 Avgust 2007, 13:10:35
Kdo pa misliš, da se ukvarja z mojimi? da bi si nabavila hendlerja ali pasjega frizerja si pač ne morem privoščiti. Fehtat - to pa je zabavno, samo pri meni ne uspe prav pogosto, zato je bolj zabavno naluknjati koga drugega.
Tvoja stvar, sicer pa nisem niti nikjer napisala, da se s psicami ukvarja kdo drug.



ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #27 : 21 Avgust 2007, 13:12:11
Najbolj mi je čudno to da Simba 04 pravi da ima pes vse potrebne dokumente potem pa sprašuje kje je pasemski klub? Tole mi ne gre skup, žal.


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #28 : 21 Avgust 2007, 13:16:49
Krtačenje je tudi za mojo psico in tudi za prejšnjega psa bil žur, so pa vsi definitivno bolj zadovoljni če se JAZ intenzivno ukvarjam z njimi , ne pa drugi ljudje.. Tako pač je.
Mimogrede mišljeno je bilo v smislu tistega, da so tvoje psice bolj srečne na razstavi.
In ne gre za nikakršno trditev da se s svojimi psicami ne ukvarjaš samo ti, ampak zato, da bo vsak (moj) pes bolj srečen z mano, kot pa s 100 ljudmi ki ga hočejo premečkat in vsakim sodnikom, ki ga hoče celega prešlatat. Če tvoje psice v tem uživajo- tudi prav.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #29 : 21 Avgust 2007, 13:46:28
Moj pes bi tudi izbral razstavo - takoj in brez razmisljanja  ::) na razstavi je pac toooooooooliko psick za prevohat! Zur :o In definitivno ima rajsi, ce se drugi ukvarjajo z njim - mislim, mene ze pozna, sploh pa me ima vedno na voljo - dolgcas  :'(

battito animale