Driska

ninci · 107738

TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #120 : 20 Januar 2011, 16:08:31
sp30 .. bo že  ;) :D

D. ja, bom poskusila s tem.. v bistvu nisem sploh pomislila da bi dala zabeljeno ali malo pokuhano.. sem imela skoz samo sveže zadeve v glavi.

No, drugače Jazz zunaj tud ne je glih trave (tko da jaz ne vem kako je to ko iz riti gleda).. že od malega živimo v barjanskih področjih in ji ko ni snega vedno uspe najt pljučnik in zunaj mlati izključno ta pljučnik... no, pa sončnic na domačem vrtu se je tudi že lotila (ji zgleda pašejo taki kosmati listi).  :)



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #121 : 20 Januar 2011, 18:37:13
 :-\ no super naš je meu na sprehodu zdele 2x tako drisko da je kr brizgal :(  pa je blo zjutraj že ok



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #122 : 20 Januar 2011, 20:16:34
Za tiste pse ki iščejo travo... - Kako bi se pa obnesla "mačja" trava posajena v lončku?


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #123 : 20 Januar 2011, 20:20:53
moj obožuje travo - sicer pa je ta pasma znana po tem.

Naš tko rad vse poje, ima pa zelo rad zelje in špinačo.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #124 : 21 Januar 2011, 11:14:33
Probajte še z Floryboost pasto.Vsebuje posebno vrsto Montmorillon gline in super pomaga proti driski.Prav tako se je pri nas obnesla dieta z RC Gastrointestinal briketi.V primeru,da pa ima pes "katar" bo pa še najbolje uporabiti Efloran tbl.
Tibiq,Efloran je humani preparat z protimikrobno učinkovino,ki deluje na po Gramu pozitivne in negativne bakterije.Pri psih se ga uporablja za zdravljenje okužb črevesja (enterokolitis), črevesnih in zunajčrevesnih okužb,ki jih povzročajo paraziti.Uporablja se tudi za preprečevanje okužb ob kirurških posegih na prebavilih in rodilih.
Pa še kar se trave tiče-jaz našim ne pustim,da se glih preveč pasejo."Pasja trava" je namreč izredno ostra in lahko poškoduje želodčno sluznico,kar pa potem lahko privede do gastritisa-vnetja želodčne sluznice,pa spet niste nič naredili.
Tjaša



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #125 : 21 Januar 2011, 12:38:10
Kaj pomeni ''katar'' :-[

no po dieti z sluzastim rižem - smo mi že ok :) sem pa očija zelo okregala naj le pazi kaj mu pes požre na sprehodu ::)



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #126 : 21 Januar 2011, 13:31:13
Katar je običajno driska z večjo količino sluzi.
Tjaša



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #127 : 21 Januar 2011, 13:38:34
Ma,bom malo bolj podrobno razložila.Črevesni katar ali enteritis je posledica pospešenega gibanja črevesja,pospešenega izločanja iz vnete črevesne sluznice in zmanjšanje sposobnosti za sprejemanje tekočin in v njih raztopljenih snovi iz črevesja v telo.



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #128 : 21 Januar 2011, 13:46:23
hvala, sem šla googlat pa mi ni kej velik info našlo.



Andie

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #129 : 01 Marec 2011, 12:03:16
Lahko  je tudi od menjave zobkov.

Nisem prepričana če sem prav razumela, a je potem menava zobkov tudi lahko kriva za drisko? Moj kuža ima že par dni tak čuden kakec- od skoraj normalnega do driske.

Je normalno, hrana je ista kakor prej, tudi smeti po tleh pobirat mu intenzivno preprečujem, obnaša se pa nič drugače kot prej, razen da več kaka  :-\
Tako da mu zdaj dajem samo brikete z rižem, brez dodatkov konzerve in takega in upam na izboljšanje.

Je pa ravnokar začel zobke menjat, mu jih je v ful kratkem času 5 odpadlo, novi pa že rastejo. A ma torej to kaj pri driski?



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #130 : 25 Marec 2011, 18:02:02
Ne vem, če tole paše v to temo, ampak nisem našla druge :)

Kako dajete psom Sikapur? Tako kot piše v navodilih, da se da 2 žlički v 2dcl vode? Sprašujem zato, ker je malo mučno spraviti 2 deci tekočine po brizgi v pasji gobec. Saj gre, samo traja...

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #131 : 28 April 2011, 20:23:10
No prazniki so  mimo, in samo da je mami doma 2 dni skupi ima moj psiček probleme. (mislim nevem kako si lahko neumen da psu daješ hrano ki mu škodi, ali pa če ga masta dalj časa zunaj),.

Včeraj je bil ves apatičen, tut jedu ni tako kot ponavadi (dopoldne), ko sem videla da je imel zjutraj drisko sem mu od takrat dala za jest dietne konzerve (ki smo jih nazadnje kupili več, da mamo zalogo), počutje se je občutno izboljšalo in že nagaja, driska pa se ni nič umirila. Od zjutraj je šel na blato 2x ima pa skos vetrove.

Kaj še lahko naredim, mu dam oglje? Linux - kako doziram? (pes ima 13kg). Če ne bo ok, grem v soboto k veterinarju.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #132 : 29 April 2011, 09:03:53
Za doziranje oglja in linuxa pokliči veterinarja in vprašaj. Jaz sem si sploh za vsa ta zdravila za prvo pomoč napisala doze kar na listek, ki ga imam nalepljenega v potnem listu psa.  ;)

Mi smo tudi na oglju danes, ker ima psica že od ponedeljka drisko.  ::) Jaz sem dala za 35kg težko psico 3 tabletke medicinskega oglja naenkrat.



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #133 : 29 April 2011, 11:51:45
 >:( no jaz vem kaj je bilo, vsaj pomojm


prejšnji teden je od fanta sestra trdila da je rooney pojedeu najlonko, ker ga je videla kako je zgrabil in je letela takoj za njim pa je že ni blo več. Smo vsi trdili da to pa že ni pojedu, ker doslej res še nikoli ni!!!No in v sredo se je slabo počutil, včeraj pa je bil že fuuuul boljši - no razen driske.

Danes zgodaj zjutraj pa je bruhal, ok sm rekla mu ne bom dala hrane da pač vidim kako bo potem s kakcem in vse (ker ni kakal že od 13h včeraj), no zdajle vstanem pobrišem tisto bruhanje orrng in kaj najdem? POBRUHANO NAJLONKO...tko da pomojm je bilo samo to, mislim pa da ne bi smelo več bit problemov??



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #134 : 19 Avgust 2011, 02:03:39
perverznež. :D
Mi tudi driskamo.juhej  :( sem budna kot ris, ker bina skoz nekaj jamra, pa cmevka, ravnokar je zunaj driskavo 2x prdnila.Pa komaj, da se pripravi da naredi kaj. More it na wc, ampak noče, odlaša do zadnjega, verjetno ji je neprijetno, kot tudi nam v takih primerih. Dobla je en lineks, jutri dobi 2 kapsuli spet in pa v nabavo po borovničev čaj, file bele ribe ali piščanca pa razkuhan riž. upam, da bo kmalu spet komapktno nazaj in sem tudi najin nočni spanec

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #135 : 19 Avgust 2011, 07:51:38
Riž s piščancem se hladi...Tako zelo razkuhat riža mi še ni uspelo.  :D
Me pa zanima, kako spravit po grlu borovničev čaj? Zdaj sem ji ga z rjavim sladkorjem sladkala, da je naredila nekaj šlukov, sicer se tega ne pritakne. Še kaka bolj zdrava ideja?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #136 : 19 Avgust 2011, 07:56:03
vmešaš pašteto notr in narediš shake po meri psa  :D .... no pri mojem je čisto dovolj tudi vmešan jogurt, če ne bi hotel česa popit



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #137 : 19 Avgust 2011, 08:33:06
Jaz dam borovnicev caj kar v riz... oz. vmesam ze borovnice med riz, ko ga kuham :) ce ne tudi pri nas ne gre.

battito animale


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #138 : 19 Avgust 2011, 08:55:48
Pri nas pa mami že od nekdaj ob kuhanju riža in piščanca, za pasje prebavne motnje, noter doda še nekaj šetraja. Babičin recept...ki deluje...
Pa Linex imam tudi vedno pri roki.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #139 : 19 Avgust 2011, 12:01:00
Linex imam tudi jaz, oglja je zmanjkalo, grem danes v nabavo po ribji file za jutri, bom vmes še v lekarno skočla.

Malo "divje" špekuliram. Pred 14 dnevi je bina dobila od mame kost. >:(  Zatem je naslednji dan posrala ostre delce z nekaj krvi in cmevkanje...Vmes ni blo težav. Dopoldan danes, je pa zacvilila, ko se je vsedla, s težavo se pripravi na veliko potrebo in sem opazila tuti pikico, dve, krvi vmes v blatu.

Je možno, da se ji je kaka koščica zapičila v črevesju in sedaj povzroča drisko in nelagodje? :-\

Ne spomnim se, da bi karo pri driskanju kdaj jamral.

Al je samo razdraženo črevesje in jo peče rit? Ali pa naj pokličem veterinarja za podroben pregled?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #140 : 19 Avgust 2011, 12:08:25
Hmm...možno, čeprav dokaj zapoznelo.
Jaz ponavadi v takih primerih najprej pokličem veterinarja in povprašam...in 24 ur se običajno počaka...

Lahko bi imela tudi zelo razdraženo, potem je kri, peče, boli...in cvili.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #141 : 21 Avgust 2011, 10:58:22
Danes je četrti dan. Vsak dan dobi 4 tabletke oglja in pred spanjem linex, za jesti dobi razkuhan riž s piščancem, včeraj z osličem in danes piščanec+ oslič. Je pa še vedno zelo, zelo mehko blato, kot neki džem z dodatkom nekaj ml krvi (1-2x dnevno gre zdaj na potrebo) Sprehodi so omejeni na wc, pred vročino je skrita v hiši...
Se mi zdi, da traja predolgo, da bi že moralo biti kompaktno blato, jutri kličem veterinarja.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #142 : 21 Avgust 2011, 12:02:45
Saj nič novega.... Le malo " navodil" kako ukrepati, če se pri psu pojavi driska.

Če se pes drugače dobro počuti, je živahen, NE bruha in je problem samo driska potem najprej poizkusimo z dieto.
Dietna hrana je do sluzi razkuhan riž, pusto perutninsko meso, jogurt in skuta, preprečenec, postano naribano jabolko, postana speštana banana in sevede tovarniško pripravljena dietna prehrana (briketi, konzerve), ki jo dobite pri veterinarjih.
Najboljše je, da dobi pes več malih obrokov - vsaj tri, da se črevesje, ki je prizadeto, ne obremejuje preveč.

Obstajata dve vrsti kapsul, ki pomagata pri zaustavljanju driske.
Kapsule Linex so preparat mlečnokislinskih bakterije, ki pomagajo uravnavat normalno črevesno floro in so hrana črevesnim celicam. Dobite jih v lekarni brez recepta. Doza za srednje velike pse je 3 x dan po 1kapsulo (15-20 kg pes)

Kapsule Farmatan so preparat kostanjevega tanina, ki v črevesju veže vodo in s tem naredi iztrebke normalne. Dobite jih pri veterinarju. Doza je enaka kot za Linex.
Najboljše, da jih imate doma vedno na zalogi.

Če je vzrok driske nekaj, kar je pes požrl: preveč mastna hrano, kosti, nagnito sadje, gnoj, sneg - skratka nekaj kar zmede prebavo,potem taka terapija pomaga. 2-3 dni in že se  že vzpostavi "normalno" stanje.
Pes jo mora dobivati vsaj še en dan potem, ko je blato normalno.

Če traja driska kljub zgoraj napisani dieti več kot 3 dni, potem bi jaz najverjetneje vprašala  veterinarja.

Če pa se splošno stanje psa POSLABŠA , odklanja hrano, je apatičen, v blatu je kri ali večje količine sluzi, se pojavi BRUHANJE, gremo k veterinarju takoj.

Če se driska in bruhanje pojavita skupaj in sumimo, da je pes le kaj takega pojedel in je drugače živahen potem naredimo 12-24 urni post. Kar pomeni prav NOBENE hrane, ampak postana ali prekuhana voda v majhih količinah večkrat na dan. Nalijemo vodo v vrč in je natočimo v posodo toliko, da je dno pokrito, ko pes popije, čez pol ure dodamo novo malo količino.

Pa čim manj prebavnih motenj želim vašim štirinožnim prijateljem...






FB Lucy

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #143 : 21 Avgust 2011, 13:00:48
Če je z drisko prisotno tudi bruhanje ponavadi vet aplicira injekcijo ranitala ter kužu da po brizgi venter granule-to smo dobili mi. Tisti dan ni smela zaužiti ne hrane in vode. Naslednji dan sem ji dala prekuhan riž ter piščančka.... no naša je bolj delikatna ritka, zato sem ji vse skupaj zmiksala, da je sploh pojedla  :-[ po 2 dneh je bilo blato že malo bolj kompaktno  ;D je pa res, da ko je kuža na sprehodu in začne papcat vse po vrsti (kar naša definitivno je) zadevo zavleče..... aja pa hrano smo ji omejili do te mere, da sedaj dobiva le brikete...nič naše hrane.... Do sedaj nismo imeli več problemov  :)


upamo da se pozdravite



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #144 : 21 Avgust 2011, 17:05:40
Čara, lahko bi ji dala tudi jogurt zraven.

Upam, da se porihtate.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #145 : 21 Avgust 2011, 19:36:20
Mlečnih izdelkov ne sme dobivat, zaradi oglja. Jutri grem k vetu, čeprav so doma mnenja, da zganjam preplah za brezveze in da od riža s piščancem pes ne more imet v redu blato.  ::) Sem se že naučila, da je bolje iti k veterinarju prej, kot kasneje Raje za "prazen nič", kot prepozno in tvegat komplikacije, ki bi se lahko preprečile s hitrejšim ukrepanjem. Tako, da jih ne poslušam in grem jutri po odgovore  s psico na veterino.

Sumim namreč, da je možna obstrukcija debelega črevesja, najverjetneje zataknjena češplova koščica. To bi rada izločila, predno se "hecam" z ogljem ali linexom, ter raznimi "zapiralci".

Na sprehodu sem lepo omejila žretje-na kratko ob nogi ali halti, pa je stvar rešena. ;)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


pom

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #146 : 02 Februar 2012, 09:32:34
pozdravljeni.

tudi mi imamo probleme z drisko, ter prej z bruhanjem. Moj kuža se je tudi slabo počutil, pred tednom in pol sem opazila da je bruhal in drisko je dobil. Nato je še naslednji dan malček pobruhal.... začela sem mu kuhati riž in piščanca, in se mu je kasneje blato popravilo. Je pa kuža bil nenormalno miren in pod posteljo je preživel večino časa.... ker sem vedela da nekaj ni v redu, sem ga peljal k veterinarju. Ta je po odzemu krvi in popolnega pregleda notranjih organov povedal da so vsi organi v redu, razen da ga želodček peče, da je čisto malček dehidriran in da ima malo povečan sladkor(kako je do tega prišlo tudi ne vem)... postavila je diagnozo: gastritis. dobili smo ranital, katerega naj bi jemali dvakrat dnevno, pol ure pred obrokom (1/6)...

ker mu je dala tudi par inekcij pri obisku(ranitala), je kuža že bil boljše proti večeru (pri veterinarju pa je bil dopoldne)... Počutje se je izboljšalo, je pa ponovno dobil drisko. Ker sem ob obisku veterinarja mu kupila še od Hillsa konzervo i/d in ga s tem hranila, sem najprej predvidevala, da je mogoče od te hrane dobil drisko. Po dveh dneh od obiska pri veterinarju, sem jo ponovno klicala in mi je rekla, da je lahko driska ali od ranitala ali od hrane i/d. Predlagala mi je, naj za dva dni ukinem ranital, pa da vidimo kako bo.

Sama sem se odločila, da mu najprej zamenjam hrano in mu zopet dajem riža in piščanca, hkrati pa uporabljam ranital... blato se ni spremenilo in je bilo še vedno zdrizasto. Nato pa sem mu nehala dajati. Torej pri veterinarju smo bili na soboto. V ponedeljek sem veterinarko poklicala in ji povedala za drisko. V torek dopoldan sem psu še dala ranital, ker pa sem kasneje videla, da ima še vedno drisko, sem ga ukinila in mu zvečer nisem dala. Je pa že tisti večer, ko je bil zunaj torej, ko  mu ranitala nisem dala ) imel bolj čvrsto kakico. In v sredo dopoldan tudi je bila kakica super. Se je pa kuža zopet začel slabo počutiti...

ker sem bila v dvomih,da se je kakica  čudežno izboljšala takoj pol ure po tem, ko mu nisem dala ranitala, in ker sem videla, za se pes ponovno vrača v prejšnje stanje(seveda bolj blago, ker se ni skrival pod posteljo in se je še vedno tudi "pogovarjal" z mano) sem mu včeraj ob času za kosilo ponovno dala ranital in zvečer tudi. Drisko je zvečer imel spet (s tem da moram poudariti, da zelo malo kaka, ko ima drisko) in tudi počutje se ni izboljšalo... Danes je pa ves bogi (noce pit, pa sem mu kar z brizgo dajala vodo, da ne bi bil dehidriran), stalno je pod posteljo, peljala sem ga ven, pa se tako počasi giba (hrbet ima gor ukrivljen, pa gobček dol- torej predvidevam, da ga spet mučijo bolečine), kakal sploh ni...in sem že klicala na veterino in moram ob enajstih poklicati spet, ko začne delat naša veterinarka, mislim ,da ga bom kar peljala k njim...

je mogoče kdo od vas imel podobne težave???

pomagajte prosim, sama sem čisto vsa pod stresom...

lep pozdrav



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #147 : 03 Februar 2012, 08:46:43
Pri nas vse težave z bruhanjem in driskanjem odpravi Sikapur gel za želodec, ki se ga dobi v lekarni. Tako pri ljudeh kot pri naših psih in mačkah (odkrila sem ga za sebe, ko sem imela hudo zastrupitev in je bila pot do zdravnika dolga in dejansko pomaga v trenutku). Je pa res, da do sedaj so ob pojavi večkratnega bruhanja ali pojava driske takoj dobili sikapur in nikoli nismo imeli dolgotrajneših ali kakšnih bolj resnih zdravstvenih problemov.

Oglje in linex nam nikoli ni pomagal, po farmatanu dva od treh psov vedno bruhata.


Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Meredith

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #148 : 09 Februar 2012, 14:59:00
Naj se še jaz oglasim z našim problemom in vas prosim za kakšen nasvet..
Pred skoraj tremi tedni sem posvojila psa, starega okoli 1 leto. Prej je bil v začasnem domu nekje 2-3 tedne in pred tem še najmanj 1 mesec v zavetišču. V zavetišču ne vem, katero hrano je jedel, v začasnem domu pa so ga hranili z Flatazor Sensitive. Zdaj že več kot dva tedna prehajamo na Arden Grange tako, da dajem vedno manj Flatazorja in vedno več Arden Grange. Problem je, da ima naš Timi že ves čas probleme s prebavo. Že v začasnem domu je imel bolj mehko, zdaj pa se to nadaljuje tudi pri nas. Sem prebrala vse o driski na tem forumu in zdaj vem, da je to normalno ob menjavi hrane. Vendar me vseeno skrbi, da mu hrana ne paše, ampak ne vem ali so problem kateri od briketov, ali priboljški,.. ???
Njegova prebava je malo čudna, enkrat kaka povsem fajn, drugič tekoče. Lahko povem za včeraj in danes. Včeraj zjutraj ga je peljal ven moj fant in je rekel da je imel čisto lep kakec. Potem je Tim pojedel brikete, eno denta-stick in pol bikovke. Ko je pojedel pol bikovke se mu je začelo mudit in sem ga peljala ven kjer je imel mehko-tekoče blato. Potem cel dan ni več kakal. Danes zjutraj sem ga peljala jaz in je 2x kakal povsem normalen, lep kakec. Potem je pojedel brikete. Čez eno uro se mu je spet mudilo in je bilo spet mehko-tekoče. Potem je še enkrat čez nekaj ur kakal mehko.
Večino dni kaka normalno, zato ne vem, če so krivi briketi ??? vem da naj bi ob pojavu driske šli na dieto, ampak ne vem če je to smiselno v našem primeru, ker bi se vrnili na te brikete, ki jih očitno ni še navajen, ali pa mu sploh ne pašejo.. naj mu raje dam kak Linex, Sikapur ali kakšno drugo zdravilo? Naj začnemo s kakšnimi drugimi, dietnimi briketi?
Timi je moj prvi pes in jaz sem že po naravi taka, da rada paniciram, zato sem se kar pomirila ko sem prebrala celo to temo. Čeprav ga njegova prebava ne moti preveč in zgleda čisto fajn, pa mene kar skrbi zanj in bi rada da se to čimprej uredi. Zdaj sem slučajno skoraj cele dneve doma, ampak kmalu se mi začne faks, ko bo moral biti kar nekaj ur sam in se bojim da ne mogel zadržat če bo imel tako prebavo..



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #149 : 09 Februar 2012, 16:02:43
Za začetek ukini priboljške in počakaj, če se prebava umiri. Ko/če se umiri, postopoma uvajaj po en priboljšek naenkrat nazaj, da vidiš kaj mu ne ustreza.
Če tudi to ne bo v redu, bo verjetno treba poskusiti kakšno drugo hrano, ampak ne pretiravat, da mu dokončno ne zmešate prebave. Malo pobrskaj po forumu, se je že nekajkrat pisalo o menjavanju hrane. Ena taka tema: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=9802.0