Ko sprehod postane muka...

Yo · 82650

Ferry

  • Gost
Odgovori #30 : 04 December 2007, 13:36:13
Ja, to je bil samo primer - pitbul, kot prispodoba močnega psa, absolutno pa ne kot primer agresivnosti.

Vem, da obstajajo fleksiji po teži psa, ampak mene pri fleksiju moti to, da če je popolnoma podaljšan, nimaš več prave kontrole, seveda, če si v mestu in veš, da je okoli tebe polno ljudi in kužkov. Opazovala sem gospo, ki je imela sicer manjšega kužka na fleksiju, normalno na najdaljši varianti in ko je kuža zagledal našega in se vanj zakadil, ji tista počasna napravica ni uspela pravočasno zvlečti vrvice nazaj, tako, da se je pes ustavil cca. 5 cm pred našim, pa smo se hitro odmikali, kaj bi šele bilo, če bi bil to močnejši kuža, mislim, da bi imel našega že v zobeh.

Jana to, da zgleda cortik - nisem to mislila, naša dva delujeta cortik, to pomeni, da že na daleč kažeta svojo prijaznost z mahanjem z repkom in kažeta željo po srečanju z drugim kužkom, seveda potem ne morem vpiti "pojdite stran, moj pes grize".  :-[

Lp



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 04 December 2007, 14:25:16
Malo off topic, ampak kot sem že rekla. Močnejši fleksiji, povodci, vse krasno deluje. Samo kaj, ko so karabini tako zanič, da je groza.
Zato imam pse raje na povodcih, ker jih lažje nadziram in bližje meni so, če bi bilo treba posredovati.


Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 04 December 2007, 14:27:23
Kar mene moti pri fleksijih je oz. me je malo kar zgrabila panika, ko sem v zadno vidla zlatkota, ki se je panično zaganjal v naju, fleksi pa je bil tisti tanki na štrikec. Da ne omenjam kako je vlekel lastnika proti nama.  :-X

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #33 : 04 December 2007, 14:43:48
Pri nas ti ta spuščeni sedaj pridno pripenjajo svoje kužke. Sem ubrala taktiko nesposobnega vodnika in ob njihovem "moj ne bo nič naredil" začela odpenjat svojega psa in odvrnila "da moj pa bo, pa naj se potem kar sama zmenita". Deluje super, skočijo za psom, ga pripnejo in odgodrnjajo naprej!

A je folk gladek?

Najbolj ljubim tiste, ki svoje pse spuščajo k nama takrat, ko z mojim delam poslušnost. In to je zelo očitno (recimo aportiranje ipd.). Ok, ko delam za Paxa svet okrog naju ne obstaja. In seveda cucke zignorira. Na to pokasiram še kakšno "ubogi kuža, ki se ne upa igrat".  :-X Ne, folk res ni gladek!


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #34 : 04 December 2007, 14:56:57
Pri nas ti ta spuščeni sedaj pridno pripenjajo svoje kužke. Sem ubrala taktiko nesposobnega vodnika in ob njihovem "moj ne bo nič naredil" začela odpenjat svojega psa in odvrnila "da moj pa bo, pa naj se potem kar sama zmenita". Deluje super, skočijo za psom, ga pripnejo in odgodrnjajo naprej!

Fajn ideja  :)  škoda da je jaz ne morem uporabit, kdo bi se pa bal 7kg cucka, ampak si velja zapomnit  :)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #35 : 04 December 2007, 15:03:23
Fajn ideja  :)  škoda da je jaz ne morem uporabit, kdo bi se pa bal 7kg cucka, ampak si velja zapomnit  :)
Enako. ;D



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #36 : 04 December 2007, 15:05:39
Ja supr ideja pa še s Silverjem bi to z lahkoto šlo  ;D :P 8)



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #37 : 04 December 2007, 15:06:44
Ja supr ideja pa še s Silverjem bi to z lahkoto šlo  ;D :P 8)

V to pa ne dvomim  8)  ampak saj pravim, vama vsaj velikost pomaga za "hudega psa naredit"  ;D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 04 December 2007, 15:41:31
Te ideje so ze vse super. Kaj pa ko naletis na psa brez lastnika in povodca. To se meni redno dogaja.
Zjutraj peljem Arta v gozd in na travnik kjer delava poslusnost. Pa skoraj vsako jutro od sosednje kmetije vsa vesela prileti bernka. Vsa slinasta skace po men od veselja. Jo podim, ampak ona se ne da.
Najboljs je pa takrat ko je gonecka. Je nimajo zaprte, okol se lajha z drugimi psi, itd. Da popenis! Lastniki so pa itak tolk samozadostni (nam tud lezecih polcajev na cesti ne pustijo postavit, ker potem traktor skace ... ni cudno da skace, ce pa vozis 80 na uro!!!), da nikamor ne prides. >:(



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #39 : 04 December 2007, 16:07:00
OK sem mislia da sem edina, ki ji živci popustijo na sprehodih :)  :P OD tega, da te zasleduje cucek brez vrvice in gospodarja, do tega da se moja ne more niti v miru poscati, ker vedno pridirka kakšen spuščen.
In potem jaz izpadem debil, ko vsakič ko zagledam psa mojo obvezno pripnem ali odpokličem. In če vseeno uspe drugemo psu priti preblizu, ker je brez vrvice in itak˝našpaženeboničnaredil˝ se moja zvije k mojim nogam (in valda je prestrašena ker on ta drug skače okoli nje) in kljub temu da jaz že uporabljam to, da moja pa lahko kaj naredi, sploh nočejo svojega cucka stran odpeljati, dokler moja ne pokaže zobe ali nakaže da bo šavsnila. Zakaj? Ker ima samo 5 kilc in oh in sploh in folk - nor kot je - valda sili v nas dokler lahko.
Mislim, ljudje dejansko nimajo pojma.
Najhujše od vsega pa so večinoma stare babice, z svojimi glasnimi pripombami, ki jih ignoriram, samo če imam res slab dan potem bi najrajši kar znorela. Najboljše od vsega pa so seveda, babice z vnučki + neobvljadljiv cucek na fleksiju, po možnosti v rokah 5 letnega vnučka. In samo da nas opazi, normalno mora pokazati vnučku ˝glej kužke, glej kužke, aniso lušni˝ in oba zavijeta v našo smer. Kljub  temu da babica prosi vnučka naj ji da fleksi, jo ta ignorira, babica pa se tudi ne trudi dalje. On cucek se najpej zamora v mene, v psa, in ko končno dopovem da moja pa ne mara psov, in v drugi roki držim ta malo, da jo vnuček ne pohodi, med nogami pa se mi skriva še ta druga, ker je on cucek totalno vsiljiv, začne še babica siliti v mene ˝kako pa je tooooo luuušno˝ in toliko da mi ne vzame iz naročja ta malo  >:( >:( >:( >:( A je folk normalen ????  In potem smo se mi umaknili, ker se očitno ona ni mislila in odšli. Kako naj ti to ne dvigne pritiska????
In takih zgodbic z naše strani je še ogromno.... :-\ Na žalost.

Ampak ideja z garjami je 1A  :o :P


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #40 : 04 December 2007, 16:10:02
Se začnem oddaljevat- on pa pospeši za mano, skor že teče.
A je folk gladek?

Za nami pa je enkrat teku!  ::) Oz. tekla, ena gospa (priletna) s svojim pesekom - neki malega, črnega ... Obup. In Lum še vedno NE ignorira psov ampak se zvija, kakor praviš, Tjaša, in zraven še cvili. In pol nej ga jst odvlečem stran - vseskupaj pa seveda izpade, ko da mi pa našemu res nič ne pustimo, oh, smo grozni, če zmešanmu borderju ob cesti! ne pustimo, da bi se igral   ??? Ne, ljudje res niso gladki.


Artičkoa - ti odgovorim to, kar je deteljica meni enkrat - vzameš rezerven štrik iz za drevo!



artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 04 December 2007, 16:30:36
Gulu, pa si to ze kdaj probala (prvezat psa za drevo).
Ne vem ce moja sibka avtoriteta to zmore. :-[



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 04 December 2007, 16:35:38
No, pa še na tale "teku".
Pred leti sem imela s prvo psico zelo "zanimivo" izkušnjo, ko sem skoraj pokasirala batine.  :-\ Namreč, luštna pudljica caplja ob meni in za mano se pripodi mlad gospodič z otrokom v vozičku. In začne blejat, da bi otrok rad pobožal psa. Jaz njemu najprej lepo prijazno nazaj, da se opravičujem, a da rajši ne, ker pes ne mara božanja tujih ljudi. No, ta prijazni gospodič je kar naenkrat postal blazno zoprn tip, ki je začel name sredi ceste kričati, kakšen egoist da sem, da ne dovolim njegovemu otroku pobožat psa in zraven me je skoraj še mahnil. Nadaljevanja ne bom opisovala, ker nas berejo tudi otroci, ni pa bilo lepo za poslušat.
Ali pa še boljša "fora". Sediva z ljubijem vsa zaljubljena v Svetilniku in imava s sabo Laylo. Naenkrat se mi zazdi, da je povodec nekako "napet". Pogledam in se zgrozim! Psica je imela v gobcu roko parmesečnega otroka (do komolca) in zadovoljno cmokala. Mama tega otroka je mirno klepetala po gsm-ju. Mene je zmrazilo do kosti. Čisto počasi sem nekako izvlekla roko, odstranila psa in se začela dreti na "čveko". No, čveka je med mojim dretjem izjavila, da je voziček porinila do luštkanega kužka, ker je imela pač tlf. In potem me baba vpraša, kakšne pasme je moj pes. Zanalašč sem ji zabrusila, da je pitbull. Da slišite potem dretje sredi vrta, kako si sploh upam imeti tako ubijalskega psa v javnosti ipd. No, tudi tu nadaljevanja raje ne bom napisala.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 04 December 2007, 16:37:56
Gulu, pa si to ze kdaj probala (prvezat psa za drevo).
Ne vem ce moja sibka avtoriteta to zmore. :-[

Uf, to smo pa stalno prakticirali tam, kjer sem prej živela. Celo še ena forumovka je bila udeležena  :P


mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #44 : 04 December 2007, 17:13:14
Živjo!
Prebirala sem tole temo in moram reči, da na VELIKO SREČO sama ŠE nisem imela takih problemov. Živim v strnjenem blokovskem naselju. Otroci so me kar hitro doumeli, da jaz ne pustim svojga psa božat, ker jih Bri niti mara  in jih raje nalaja (razen mojega bratranca, katerega od veselja vsakič umije po obrazu z jezikom od enega ušesa do drugega ;D).
Kadar sem zagledala skupino otrok, ki prihaja proti Bri in jo rahlo kličejo, sem jim z resnim glasom rekla, da naj jo pustijo pri miru (nekateri so bili še pametni, ko pa je Bri zalajala so se ustrašli...in nekateri najbolj pogumni, so jo še naprej dražili - takrat sem pa jaz stopila proti njim skupaj z Bri, in sem mu jasno in glasno zabičala, da prvič in zadnjič draži mojega psa, ker če ne bo vidu hudiča - in je nastal mir) :)
Potem pa so tu starši mlajših otrok...no, ti se mi zdi, da so res včasih največji problem na sprehodih, ko otroci rinejo in dobesedno vlečejo starše proti tebi in tvojemu psu, ti se jim pa umikaš. Pri meni je še zaenkrat zadostovalo, da sem jim rekla, če lahko otroka primejo, ker se ga moja psica boji...in potem starš prime otroka in mu reče: "veš, ne moreš it kuzka pobožat - je nevaren!"  ???  no ja...kokrkol, meni sta se umaknila s poti in z Bri lahko nadaljujemo sprehod normalno naprej - žal pa mi je, da se otrok ne bo naučil pravega odnosa do tujih ali celo lastnih  živali (ali se jih bo na smrt bal, ali se bo nad njimi izživljal)  >:(
Kar se lastnikov psov tiče...se mi je zgodilo ene dvakrat, da je prišel do Bri in mene zanalašč en tip z višavskim terierjem in je mislu, da mu bo bri pustila, da bo zraven lahko tudi njegov pes lovil žogico. >:( valda mu je Bri pokazala zobe, ker neznanim psom pač one NE deli svojih igrač. BASTA! no pol sm še jz tipu rekla, da nej umakne psa, ker nama bo pokvaril dan in se je samo obrnil in šel - hvalabogcu je šel pes za njim.  ::)


Gulu, pa si to ze kdaj probala (prvezat psa za drevo).
Ne vem ce moja sibka avtoriteta to zmore. :-[

V čem pa je fora tega? da bi psa privezal na drevo? ne razumem ....  ???


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 04 December 2007, 17:38:57
V čem pa je fora tega? da bi psa privezal na drevo? ne razumem ....  ???

Hja, če pes leta naokoli in naskakuje celo sterilizirane psice in zraven napade lastnico... Ga pač zvežeš za drevo. Bogi, res.


mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #46 : 04 December 2007, 17:41:11
Hja, če pes leta naokoli in naskakuje celo sterilizirane psice in zraven napade lastnico... Ga pač zvežeš za drevo. Bogi, res.

ajaaa...vsiljivca!   :D   jz sm pa mislna, da naj bi svojega psa mogel privezat na drevo in mi nikakor ni šlo v glavo - zakaj??  ::)
No važn da mi je zdaj jasno!  ;D


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #47 : 04 December 2007, 17:41:54
V čem pa je fora tega? da bi psa privezal na drevo? ne razumem ....  ???

Artičoka, ne nisem (še) probala  :-[ Imamo še kar srečo (trkam na les  ::)) in to še ni bilo potrebno.

Fora je pa v tem, da če ti spuščen pes, brez lastnika (ali pa pač s takim, ki si tega imena ne zasluži) nikakor ne da miru in se to ponavlja, ga privežeš in imaš mir. Gazda potem menda že zastopi, da neki ne štima, ne? Seveda ne moreš zdej sred gozda privezat psa in ga tam pustit, jasno. Vsekakor je učinek pravi le, če to njegov lastnik opazi - s tem mu poveš, da če on ne more poskrbeti za svojega psa, boš pa pač ti.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 04 December 2007, 17:48:20
Fora je pa v tem, da če ti spuščen pes, brez lastnika (ali pa pač s takim, ki si tega imena ne zasluži) nikakor ne da miru in se to ponavlja, ga privežeš in imaš mir. Gazda potem menda že zastopi, da neki ne štima, ne? Seveda ne moreš zdej sred gozda privezat psa in ga tam pustit, jasno. Vsekakor je učinek pravi le, če to njegov lastnik opazi - s tem mu poveš, da če on ne more poskrbeti za svojega psa, boš pa pač ti.


Nekako tako. Recimo. Omenjena forumovka je imela blazne težave s psom, ki je bil znan pretepač, pa še skakal je po njeni psici, ki ima hude težave s hrbtenico. Ko se je ena od njenih psic gonila, jo je naskakoval še po tem, ko je na njem zlomila dežnik, psica pa se je neuspešno branila. No, ker nobena od pristojnih služb ni naredila nič in ker bi to dekle skoraj pokasiralo, ko je psa odvlekla k lastniku, smo ga pač privezovale. In je "visel" na kandelabru, dokler se lastnik ni spomnil, da ga ni doma.


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #49 : 04 December 2007, 17:53:39
Porkišsveder, berem tele zgodbe in si mislim, kako srečo imam jaz, da imam večinoma res čisto prijetne in sproščujoče sprehode, kjer en drugega s svojiim spuščenimi pesjani ne obremenjujemo kaj dosti... Potem se pa zavem, da sem ravno zadnjič imela tudi jaz skrajno prijeten sprehod, ki je služil kot navdih za basen o Kozi in Oslu  >:D >:D >:D ( http://pasjidnevi.blogspot.com/ ). Saj ne vem, koga manj rada srečam, gospo s prekletim torpedo cuckom, ki 'samo še name skače' (pa potem izvem od prijateljice, da tudi 'samo na njo' skače, pa se ji je enkrat že ulila kri iz nosa zaradi njegovega naskoka) in mi je ob tej zadnji priliki uspel umazati kapo (nisem ravno gigant, dober meter in pol pa le premorem, pes mi je pa kapo umazal s sprednjimi tacami, ko sem bila v erektilnem položaju !!! ), ali intelektualca s kvazimolosom, ki je še 3x bolj neobvladljiv kot prej omenjeni pes, je pa vsaj manj 'ekstrovertiran'  ::).

Botticelli, moji znanci dobro vedo, da je Črna Smrt res spuščena praktično vedno, pa tudi nič nimam proti srečanju drugih psov, in če jaz začnem okrog strašit ljudi s potem le še fiktivnimi garjami, mora biti res hudo... Skrajne razmere, skrajni ukrepi  8) .



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 04 December 2007, 18:05:44
Botticelli, moji znanci dobro vedo, da je Črna Smrt res spuščena praktično vedno, pa tudi nič nimam proti srečanju drugih psov, in če jaz začnem okrog strašit ljudi s potem le še fiktivnimi garjami, mora biti res hudo... Skrajne razmere, skrajni ukrepi  8) .

Da ne bo pomote, čisto nič nimam proti spuščenim psom, v kolikor jih imajo vodniki pod kontrolo in jih le-ti ubogajo. Samo na žalost srečujem samo "mojneboničnaredil" pse in nesposposbne vodnike.


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #51 : 04 December 2007, 18:20:01
Mja,pri meni pa so ponavadi vloge zamenjane. Noben pes nas ne nadleguje(VEČINOMA),niti noben človek-razen ''svetlih'' izjem,ki silijo v Gajo in jim ni jasno kaj pomeni pes,ki kaže zobe in se nekontrolirano dere.  ::) Smo pa tako mi tisti,ki jih drugi naganjajo stran. Oba psa sta na povodcih,na sprehodih sta umirjena in pod kontrolo. Zanimata se zame in pa za tisto kar je slučajno ravno pred smrčkom. Vrečke imam vedno sabo in tudi vedno pobiram. In tako mi ''motimo'' okolico do take mere,da se smo že parkrat(beri povprečno dvakrat na teden od marca naprej) poslušali grožnje,žalitve in doživeli fizično nasilje. Zakaj? Ne vem.
Zame so bile te izkušnje zelo travmatične,da ne omenjam Gaje(Paxx je povečini flegma) in tako se začne človek spraševat,če res ne obstaja noben kraj na svetu,kjer bi lahko bil to kar si,s tem kar imaš in odnesel celo kožo?

Kar pa se tiče spuščenih psov-na srečo sta mojadva na povodcih toliko pod kontrolo,da pse ignorirata ali pa se umakneta. Gaja sicer občasno totalno znori,ampak bolj na ljudi,kot na pse. Ljudje pa...ah ja...malega kužka je pa ja treba pobožat;sej tamali pa morajo bit malo hudi;zakaj pa jih vlečete stran-a bo tavelik(Paxx) skoču vame?;in podobne.
Sama si mojih dveh beštij nisem omislila zato,da se bom postavljala pred ljudmi,še manj pa za to,da se bo vsaka rit vtaknila vame-še posebej,če mi ima kaj negativnega za povedat!



Ferry

  • Gost
Odgovori #52 : 04 December 2007, 18:49:42
Nyssa,

se podpišem pod tvoj komentar, vendar mislim, da to "nasilje" do lastnikov psov izhaja ravno iz istega problema, ki ga je načela Yo. Če imamo že mi lastniki psov probleme z "neodgovornimi" lastniki psov, kako potem šele reagira človek, ki psov sploh ne mara in se spuščeni cucki sučejo okrog njaga, ga ovohavajo, pomožnosti še skočijo vanj ali njegovega otroka. Seveda, jih na račun takih, potem pokasiramo mi, ki pa se trudimo biti vzorni lastniki psov (jih imamo na vrvicah, pobiramo kakce itd.). Meni se npr. gabi že to, da kljub temu, da sem v središču mesta, opažam, da izredno malo ljudi pobira kakce in da sem ena redkih in ko to delam in v temi iščem kakce svojih dveh psov, skoraj vedno "naletim na mino" (in potem veselo vsak dan čistim kakce iz čevljev).

Lp



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 04 December 2007, 18:58:39
Ja, saj zato. Zavedam se, da imam 2 potencialno problematična psa. To je bila popolnoma moja odločitev ipd. itn. In ja, zakaj moram prenašati še vse ostale, ki menijo, da se psi morajo ovohavat, pozdravljat, pretepat in rangirat?


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #54 : 04 December 2007, 19:34:58
Citiraj
Da ne bo pomote, čisto nič nimam proti spuščenim psom, v kolikor jih imajo vodniki pod kontrolo in jih le-ti ubogajo. Samo na žalost srečujem samo "mojneboničnaredil" pse in nesposposbne vodnike.

Točno tako. 95% psov+lastnikov ki jih jaz srečam je nesposobnih in ne obvladujejo svojih psov. REs nimam več idej kam naj še gremo na sprehod...

In še zahvala tistemu osebku, ki je izumil flexi povodce. Idiotski izdelek za ljudi, ki nimajo pojma. In mogoče se samo meni zdi, ampak vsi ki jih jaz srečam in imajo psa na flexiju, ga nimajo absolutno nič pod kontrolo in je praktično enako kot če je pes brez povodca. Sem glih z sprehoda spet, in kaj češ lepšega kot da te iza ovinka preseneti cucek na flexiju in 8 metrov za njim lastnik - ampak to je že prepozno, ker cucek že rine v mojo psico ki ji absolutno ni do druženja. In vse to se dogaja na pločniku, tako da se ja nimaš kam umakniti. In pol spet sem jaz čudna ker odvlečem psa stran, ko pa jo je ta drug hotel samo povohati....


Ferry

  • Gost
Odgovori #55 : 04 December 2007, 19:42:16
Ja botticelli, točno take izkušnje imam jaz s fleksiji, pa prav velikokrat opazim, da 50 kg pes, teka na fleksiju, ki je primeren pomoje samo za čivavo. In potem lastnik vneto vleče 50 kg psa, na 8 m dogi tanki vrvici nazaj in kaj je rezultat, ni ga, pes je po tebi, na tebi, okoli tebe, na tvojem psu, okoli tvojega psa in če je rezultat samo prepletenost vrvic je to še dobro. Največkrat pa je reakcija ob skorajšnjem srečanju taka, da lastnik vneto pritiska na gumb, da da prosto pot vrvici in s tem še kužku, ki veselo oddirja k tebi. Pomoje, če bi imel navadno vrvico, bi že zaradi svoje lenobe fajn premislil ali bo šel za psom, ki rine v mojega psa. Tako pa brez truda smo pritisne na gumb in kuža svobodno steče tja kamor si želi, brez napora lastnika.

Lp



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #56 : 04 December 2007, 19:47:46
S flexijem je enako kot z zatezno.. Polomija, če stvari ne znaš uporabljat.  Če pa znaš pa je oboje prav koristna zadeva.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #57 : 04 December 2007, 20:03:09
Saj res - Bambi, temu bi jaz rekla pa žilica za pisanje  8)   super napisano v takšni obliki, svaka čast  :)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #58 : 04 December 2007, 20:09:58
Moje psice so sploh take, da ti roka kar sama uide da bi jih čohal. Pa niso čisto nič navdušene nad tujim božanjem - a če ne morejo uiti pač potrpijo. Jaz se nič ne sekiram, ker zoprni otročički brez dovoljenja grabijo po psicah samo enkrat  in nikoli več. Ker jim v rokah ostanejo celi šopi dlak, kar potem lepo nesejo v usta...pa če sem posebej dobre volje potem še prijazno povem, da so se malo prej valjale po dreku ali mrhovini (zelo redko se mi je treba zlagat)


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 04 December 2007, 20:20:39
pa če sem posebej dobre volje potem še prijazno povem, da so se malo prej valjale po dreku ali mrhovini (zelo redko se mi je treba zlagat)

He he, to je moja najbolj vzorna psica počela do 2 ali 3. leta starosti. In vedno, ko smo šli k vzrediteljem, jo je mož vzrediteljice ljubčkal oz. sta se ljubčkala, jaz pa sem mislila na to, kaj je malo prej počela  :-\ ::) 8)