Ko sprehod postane muka...

Yo · 82658

Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
: 03 December 2007, 20:22:35
Sem se odločila odpret to temo, ker se mi ne zdi prav, da so naši vsakodnevni sprehodi postali muka (če tema že obstaja, prosim moderatorja, naj prestavi tja). Čas, ki se ga izogibam in bi ga najraje izbrisala. Naj pa bi bil čas užitka, igre s pesjani, sprostitve...
Naj opišem naš sprehod, strnjen zelo na kratko;
Stopim iz bloka, s psico, ki ima slabe izkušnje in ji posledično ne zaupam najbolj, čeprav še nikoli ni sprovocirala konflikta. Pred blokom hara spuščena psica, ki jo VEDNO napade + spuščen večji mešanec (obe lastnici sta starejši gospe, ki sta na moj poziv, naj pse privežeta, že pred meseci odgovorili, da še nikoli nista bila in nikoli ne bosta). OK, se mi ne da kregat. Grem po drugi strani, nakar zadnji hip vidim, da proti moji letita 2 spuščeni nemški dogi, lastnica se brez uspeha dere, naj se ustavita. Ko se jaz zaderem kot jesihar, se res, seveda izpadem u iber nesramna. Itak totalno razživcirana nadaljujem pot, nakar do naju prileti velik mešanec in začne skakati po moji psici. Lastnica je očitno preveč zaverovana v osvajanje spremljevalca, zato jo (spet glasno) opomnim, naj za vraga pokliče svojega cucka (ja, tako sem mu rekla, ker mi je že totalno počil film), pokliče k sebi - seveda na drugo stran prometne ceste. Spet slišim odgovor, da "Zakaj že, jaz ga peljem ven, da uživa."
Jebemti, vedno bolj mi je jasno, zakaj nekateri ne marajo niti v sanjah videti psov v svoji okolici. Za podrobnejši oris situacije, živimo v strnjenem naselju, blizu 2-eh zelo prometnih cest - kjer psi pač uživajo.
Sem morala to napisat, ker enostavno imam vsega dovolj.
Aja, pa da ne govorim o izogibanu RW, ki je non-stop spuščena, pa je že skoraj ubila psa in jih več napadla ipd.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1 : 03 December 2007, 20:52:03
Uh, počak še mal da začnejo petarde pokat, rakete po luftu letet. To bo luštno



mero

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 03 December 2007, 21:16:43
Yo, zakaj pa ne prijaviš lastnici tistih dveh psov pri bloku?
Ko bi enkrat plačali kazen, bi ju zagotovo pripeli na povodec in ju sprehajali?

Tudi na moji poti se znajde kar nekaj spuščenih psov a žal ne vem kdo so lastniki. Ko bom izvedela jih bom prijavila.



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #3 : 03 December 2007, 21:20:02
jao  >:(

saj to je potem tisto - zaradi takih posebnežev smo vsi pasji ljubitelji in lastniki vrženi v isti koš  >:(  in TO mi gre na živce  :-X

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #4 : 03 December 2007, 21:24:50
Jana, na žalost to niso ravno posebneži. Mogoče smo to prej mi. In to je res žalostno.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #5 : 03 December 2007, 21:27:12
Em, kk to misliš?  To smo mi?

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #6 : 03 December 2007, 21:30:49
Jana...pomoje  misli, da smo prej mi posebneži...tisti ki imamo radi pse in se držimo določenih pravil ;)
Kot pa tisti, ki jim je vseeno za njihove pse. sam da so zuni pa "uživajo" :-\

:)


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #7 : 03 December 2007, 21:35:47
Aja  :-\  potem se vsekakor strinjam ja, na žalost  :(   sicer sama težko podam kak primer iz sprehodov, ker imam iz hiše pogled na travnik proti reki kjer se sprehajama, in grem ven takrat ko ni nobenega..  Ne da se mi prepirat z njimi, pa tudi Tery ni kdo ve kako prijazen do psov ki si slučajno drznejo lajat v njega.. Če pa že srečam koga, pa so hvala bogu privezani, ali pa - hvala bogu - da je Tery majhen in ga vzamem v naročje pa odšibam čimprej mimo da se ja izognem kakim konfliktom  :-\

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #8 : 03 December 2007, 22:15:51

Aja, pa da ne govorim o izogibanu RW, ki je non-stop spuščena, pa je že skoraj ubila psa in jih več napadla ipd.

Uf, se sploh nočem spomnit  >:( Pa še VEDNO ostaja spuščena!

Zato se mi pri nas ne sprehajamo več v naselju. Super, ne?

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 03 December 2007, 22:44:39
Yo, zakaj pa ne prijaviš lastnici tistih dveh psov pri bloku?

Sem jih enkrat, ko je psica kot vedno skočila v mojo. Policisti so prišli naslednji dan (saj se ni mudilo, ker se nič ni zgodilo, ah ja), nazadnje sem pol ure razlagala, da moji ni treba imeti nagobčnika, saj pri nas ni nevarnih pasem. To, da je tista druga non-stop spuščena, jih niti ni zanimalo.
Roko na srce, ko bo naslednjič vedrila sredi ceste, niti ne bom več bremzala, mi je prav žal.

Uf, se sploh nočem spomnit  >:( Pa še VEDNO ostaja spuščena!

Zato se mi pri nas ne sprehajamo več v naselju. Super, ne?


Aha. No, ti imaš "srečo", da imaš majhnega psa, ki ga magari nekam odneseš. Tako, kot sva se midve že pogovarjali, pa se jaz najbolj bojim scenarija, ko te psice ne bom pravočasno opazila in...
Jaz se trenutno glede na zdravstveno stanje pač moram sprehajat po naselju. In žal gledam skozi okno, kdo je že bil zunaj in kdo ne, pa na uro, samo vseh pač ne moreš predvideti. In včasih se mi zdi že prav neumno vse skupaj.


Ferry

  • Gost
Odgovori #10 : 04 December 2007, 07:38:06
Yo, to je grozno in res je tako, da je tega vedno več in tudi jaz imam strah, da mi kdo ne bo napadel mojih dveh, ki absolutno nista agresivna, pomoje se niti braniti ne znata.

Če se le da, greva s partnerjem skupaj ven in sva že vnaprej zmenjena, kaj bova naredila, če pride do napada.

Drugače pa sva se, ravno zaradi velikega števila spuščenih psov na javnih površinah, pozanimala tudi v trgovini za živali, kjer imajo ravno za take napade napravico, ki oddaja močan zvok, ki ga slišijo le psi in je za njih zelo moteč in učinkovit. Napravica je narejena tako, da jo usmeriš proti psu, ki teče proti tebi in mu dejansko tako močno zapiska v ušesih, da v večini zbežijo oz. vsaj odnehajo, tvojemu kužku pa ne povzroči težav. Napravica je bila narejena za poštarje!  :)

Strinjam se tudi, da računati na policaje, je brezupno! Sami se moramo branit, žal je tako.

Lp



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #11 : 04 December 2007, 07:39:31
Na srečo živimo na deželi, poleg gozda, zato teh težav nimamo. Edini problem je sosedov nemški ovčar, ki je res pravi težak, vendar ima fajn skrbnika, čeprav je ljubljančan  :P.Sam se je odločil za tihi dogovor, da najprej počaka na nas, nato gre na sprehod on. Poteka pa takole: točno vemo, kako potekajo naši urniki sprehodov. Mi gremo mimo njegove hiše, takrat se ovčar na glas dere. Ko se dere drugič, ve, da smo se vrnili, takrat gre on. Na terenu smo se srečali le enkrat, takrat so se na ozki gozdni poti umaknili na stran, da je šla naša banda mimo. Včasih se na sprehodu srečamo z psi tartufarjev ali lovcev, ti so vedno spuščeni, kot naši, ampak so to zelo krotki in prijazni psi, vedno pripravljeni na igro. Pa tudi naši so res zelo prijazni, vsi tri.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #12 : 04 December 2007, 08:28:14
Yo , res imaš smolo s svojo okolico  :-\ .
Zgleda da si se preselila, ker kolikor se spomnim je bilo prej dokaj v redu.
Ni kaj, oboroži se z eno dolgo preklo pa samo mlati  ;)- boš vidlea,kako se bo vodnikom odpoklic izboljšal  :o.
Obenem najbolje, da za večino sprehodov daš psico v avto in se odpelješ kam bolj na lepo  :).

Lahko pa greš po vzoru in še ti spustiš psico pa bo kar bo  :P (joke ;) )

v mojem okolju na srečo ni napadalnih psov- izjema en,ki pa ga imajo na vrvici. Vseeno mi gredo na živce tudi vsi, ki svoje privezane pse rinejo zraven mojih , da se bodo kao pozdravili  >:(.  namreč ko grem s psi na vrvici ven, to pomeni, da nimam glih časa za pozdravljanje, ampak hočem da lula ne da opleta okol drugih psov. Poleg tega moj sedanji mladič že itak ne more spregledat nobenega cucka  >:( na obzorju in jo hočem tega odvadit, ne pa da jo še potrjujejo s tem, da ji na njeno miganje pripeljejo vsakega v bližino. Tud ene par šminkerjev se je pojavilo,ki mislijo,da so frajeji, če s spuščenimi psi hodijo po nasleju ker kao ubogajo- dikler ubogajo in pol letijo k mojim in jih sploh ne napdejo,amapak se začnejo igrat in navijat v vrvice- v glavnem mi grejo totalno na živce.
Kadar imam čas sem pač za to,da se zmenimo,da spustimo pse in da se igrajo. Ampak kadar se zmenimo, ko imamo vsi čas in voljo.Tud koliko znano nimam načeloma nič proti spuščenim psom in veliko hodim s spuščenimi psi- ampak na sprehodu, ne med bloki. In od spuščenih psov - mojih in tujih pričakujem, da se do ljudi in psov obnašajo indeferentno (da jih ignorirajo), ter da jih je možno odpoklicati.

Zaenkar žal še nisem odkrila bolkšega recepta proti neželjenim obiskovalcem  kot takega,ki je v nasprotju z ljubiteljstvom- namreč da ga močno prilepiš z vrvico ali strokovno brcneš stran. Vodniki že pregovorno ne sodelujejo in ne reagirajo na razlage,da si ne želiš trenutno obiska njihove kosmatine.




Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #13 : 04 December 2007, 08:46:14
Ferry to o tisti napravici si ti slišala ali tudi probala?

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #14 : 04 December 2007, 09:32:07
Drugače pa sva se, ravno zaradi velikega števila spuščenih psov na javnih površinah, pozanimala tudi v trgovini za živali, kjer imajo ravno za take napade napravico, ki oddaja močan zvok, ki ga slišijo le psi in je za njih zelo moteč in učinkovit. Napravica je narejena tako, da jo usmeriš proti psu, ki teče proti tebi in mu dejansko tako močno zapiska v ušesih, da v večini zbežijo oz. vsaj odnehajo, tvojemu kužku pa ne povzroči težav. Napravica je bila narejena za poštarje!  :)

Lp

To je "dejzer" in deluje samo na nekatere pse, pa še to samo v prvih poskusih. In nikakor ni res, da našemu lastnemu psu ne gre na živce- razen , če je gluh.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 04 December 2007, 09:42:22
Yo , res imaš smolo s svojo okolico  :-\ .
Zgleda da si se preselila, ker kolikor se spomnim je bilo prej dokaj v redu.

Ne, nisem se preselila. RW in bajsasta psica, ki mojo napada, sta že ves čas tu. Z maltežanom iz bloka imam kolikor toliko mir, odkar sem ga enkrat "zalepila". Zdaj ga lastnica pač odvleče stran, ker se boji za svojega "srčka". Dogi in ostali so pa novi psi (z novimi ljudmi), ki so se priselili. Očitno si bo res treba nabavit kakšno gajžlo in mlatit.

Vseeno mi gredo na živce tudi vsi, ki svoje privezane pse rinejo zraven mojih , da se bodo kao pozdravili  >:(.  namreč ko grem s psi na vrvici ven, to pomeni, da nimam glih časa za pozdravljanje, ampak hočem da lula ne da opleta okol drugih psov.

Enako. Ko grem na izlet, grem na izlet. Če želim, da se psi naigrajo, grem tja, kjer vem, da so tudi ostali psi. Ampak npr. zjutraj pred službo ali pa zvečer, ko imam že vsega dovolj, doma pa še kaj za postorit bi rada, da imata psa mir, da se polulata in pokakata. Takrat nimam ne časa ne volje za zapletanje povodcev in igranje. In tudi meni gre na živce rinjenje v pse, ki naj bi se "pozdravili". Ja, a mi pa vsakega pozdravljamo in se mu slinimo okoli vratu? Me prav zanima, kako bi to zgledalo, ja.
Povrhu vsega te potem še čudno gledajo, če poveš, da tvoj pes tega ne mara. Zakaj bi pa moral marat?


Ferry

  • Gost
Odgovori #16 : 04 December 2007, 09:52:42
Detejica,

obstaja jih več in so tudi vedno bolj izpopolnjeni, tistega, ki sva ga gledala midva je pošteno drag, od poštarja potrjeno - UČINKUJE in je super zadovoljen. Tvoj pes ga sliši, niti nisem nikoli rekla, da tvoj pes tega ne sliši, narejen pa je tako kot pištola in dejansko usmeri močen tok zvoka tja kamor nameriš, normalno moraš paziti, da pes ne stoji pred to pištolico, ampak nujo za njo oz. še bolje za teboj.

Lp



Ferry

  • Gost
Odgovori #17 : 04 December 2007, 09:59:05
Yo, se strinjam s teboj, dejansko večina lastnikov psov misli, da je nujno, da se psa povohata, veliko ljudi mi pravi: "naj se povohata, potem bo dal na mir". Najbolj problematični pa so mi sprehajalci kužkov s fleksiji, ki velikokrat niti ne opazijo, da se bližaš in potem je že prepozno, psa s fleksijem hitro potegniti nazaj, pa je že velika umetnost. Velikokrat opazim, da imajo ljudje tudi pitbule na fleksijih - kako kvaliteten je potem lahko nadzor nad psom?

Lp



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #18 : 04 December 2007, 10:15:41
pa kaj fleksi. Sploh ni važno kakšna je vrvica. Jaz npr danes zjutraj npr mečem mojim žogico , da se mal zlaufajo, na eni bolj veliki prazni zelenici. In gre 50-100 m stran en tip s kužom na vrvici - navadni, po poločniku.
Jaz vložim vse sile v to,da moja mala glista ne opazi tega cucka, on pa naravnost proti nam. Moja ga opazi in se začne zvijat- jaz ji prepovem,da bi šla tja in pač ne gre ampak se zvija na mestu, tolk sem vsaj uspela do sedaj narest.Ampak moja jutranja rekreacija je  s tem pokvarjena, ker stojim tam in pazim na psa, ki ima sedaj oči samo še za tega zoprnega cucka z zoprnim gazdom.. Ta starejša ga ignorira, samo pač tudi z njo n emorem nič eveč delat ,ker moram tamalo pazit. Tip še kar rine v našo smer, čeprav je menda očitno,da ni zaželjen. Jaz ponovno opzorim mojo glisto,da je vsak odhod tja strogo prepovedan.Tip pa še kar naprej kar naravnost na nas. Moja miga z ritjo z vedno večjo frekvenco in meni se dviga pritisk , tip pa kar bližje z debilnim izrazom na obrazu, pes ga šlepa za sa bo. Prepričana sem ,da drugače niti pod razno ne bi stopil s pločnika v travo , tako pa rije ko traktor proti nam.
Potem jaz glisto pripnem , ker postaja razdalja "vroče vabljiva" (mogoče 5 ali že manj metrov) in res ne bi rada pokvarila dosedanjega uspeha v treningu z njenim odhodm. Pritisk imam že čez 300/200.
Se začnem oddaljevat- on pa pospeši za mano, skor že teče.
A je folk gladek?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 04 December 2007, 10:17:19
Včeraj grem na sprehod po megli kjer se komaj kaj vidi. Slišim neke krike kar mi je dalo občutek da nekdo muči psa, (samo očitno se nekateri otroci derejo kot mučene živali..) V glavnem, pripnem svojo, vidim silhuete treh ljudi, matere z dvema otrokoma in psa, rumeno dogo, ki navihano skače naokoli. Stojim in čakam kaj bo. Ženska se 15 metrov pred nama spomne klicat psa, pes je ne šlivi, še vedno stojim pri miru, rečem nič (pes medtem že pri meni in voha Chibo) pa se ženska sama spomne v smehu "dej no, gremo da te ne bo spet kakšen ugriznil". Da to lastnik sam reče svojemu psu.  ??? Okej, pes je zgleda bil star cirka leto dni, ne vem če bo tako ravnodušen do drugih ko dozori. Kaj bo ko odraste pa...  

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 04 December 2007, 10:35:04
Ja, ne, folk ni gladek. Tudi jaz se, če psa in lastnika ne poznam, raje izognem srečanju, še posebej, če imam s sabo oba psa. Zakaj? Layli ne zaupam popolnoma, Chopperju pa sploh ne. Vsak posebej je čisto lepo obvladljiv, oba skupaj pa bi znala biti problem. Chopper je namreč popolnoma prepričan v to, da je največji in najstrašnejši. Kar seveda ni. Če bi začel težiti, bi mu Layla verjetno "pomagala", ker ga ima za svojega. In v tako situacijo ne želim priti, zato se raje umaknem. No, potem pa, kot je napisala deteljica naletiš na "traktor", ki kar rine proti tebi. Na koncu včasih zgleda že kar debilno, ker bolj ko se umikaš, bolj rinejo za tabo. Pa tudi sicer mi gre to na živce. Velikokrat bi rada imela malo miru, psa naučila česa novega ali ponovila kakšno že osvojeno vajo. Pa preprosto ne morem, ker se skoraj vedno nekomu zazdi, da je čas za pasjo igro ali pa "pozdravljanje".


Ferry

  • Gost
Odgovori #21 : 04 December 2007, 10:36:51
Yo, se strinjam, vedno več je neodgovornih, egoistričnih lastnikov psov, pa ni važno na kakšni vrvici. Hotela sem le namigniti, da nekateri hočejo imeti kontrolo, pa jo pač zaradi neprimerne opreme ne morejo imeti in če je pes agresiven hitro lahko pride do tragedije.
Vem kako se počutiš ob takih primerih, ki si jih opisala, tudi mi jih doživljamo in ko ljudje nočejo opaziti oz. so očitno tako kratki, da ne opazijo tvojega truda, da do stika z njegovim psom nebi prišlo, na koncu, ko že zelo ostro reagiraš in svojega psa dejansko odmikaš, pa slišiš še kakšno opazko, kako grdo delaš s psom, da mu ne privoščiš družbe itd.

Chiba, jaz imam npr. 2 psa, ki sta popolnoma neagresivna, vendar si včasih želim, da bi moj pes vsaj bolj strašljivo zgledal, da bi lahko lastniku spuščenega psa že vnaprej lahko zavpila: "če bo vaš pes prišel do mojega, ne bo preživel", potem naj se pa trese, ko pes nebo ubogal njegov odpoklic.  ;)

Lp



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #22 : 04 December 2007, 11:00:30
Sicer sem jaz ena tistih tagroznih, ki imajo psa 99,9% spuščenega, ampak nimava kakih tendenc zasledovati folk  ;), poleg tega pa gojim logiko, da če je pes pripet, je pripet z razlogom, tako da ob srečanju primem/pripnem tudi svojega. No, ampak ker veliko ljudi ne premore te stopnje civiliziranosti, pa ker imate očitno veliko težavnih srečanj z njimi, majhen nasvet: moj sicer vedno spuščen pes se je nekaj tednov svojega življenja sprehajal strogo pripet, ker je fasal garje in nisem hotela, da jih deli še s kom. V tistem obdobju je slučajno bilo na naših sprehajalnih poteh premnogo tipičnih slovenceljnov z nevzgojenimi, polagresivnimi psi, ki so veselo harali okoli. Pa sem jim na daleč zaklicala, če lahko psa pripnejo, dobila dobro znani 'sajneboničnaredil' ali pa niti to ne, potem pa sem rekla da ok, samo moj ima garje - trud vodnikov je vratolomno narasel in večini srečanj sem se izgognila, če ne prvič, pa vsaj drugič  >:D. Mogoče bi pomagalo, da si tudi vi izmislite kake garje ali kaj podobno nagnusnega in nalezljivega  ;). Skrb za finančno stanje (kot posledica obiska pri vetu) je zelo učinkovit način učenja odpoklica  >:D.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 04 December 2007, 11:14:23
Jaz sem na tisti "sajneboničnaredil" začela odgovarjati z "mojapabo". Pa ne deluje preveč, tako da bomo očitno presedlali na "garje".


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #24 : 04 December 2007, 11:28:11
Na sprehodih se res zgodi vse sorte kar ti lahko dvigne pritisk. Sama hodim na sprehode predvsem za sprostitev, tako mojo kot pasjo. zato se ne pustim sprovocirati.
Se zgodi tudi kakšen incident, izključno takrat, ko so psice še privezane in se ne morejo umakniti, pa se zvozljajo vrvice ali pa celo kakšna moja stakne luknjico ali dve - ampak jaz se zaradi tega ne kregam in še manj se zaradi tega sekiram. Kdor hoče živeti s tropom polarcev si mora nujno  do konca utrditi živce, ali pa se mu zrola od hudega še preden se sploh odpravi na sprehod. Če ohranim mirno kri jaz, jo ohranijo tudi psice. Nesramneži, človeški in pasji zelo hitro odnehajo, če ni nobene reakcije. Z lastniki se ne bodem, kadar je res huda  sila pasjega vsiljivca brez vsakega komentarje počim z jermenom. Z nesramnimi lastniki se na licu mesta ne splača kregati, ker v tisti situaciji lahko samo nekoristno izgubljaš sapo. Če je že mus, se bolj splača pogovoriti enkrat kasneje, ko psov ni zraven in so živčki od obeh še lepo spočiti.
 Yo - poleg garij na lastnike samcev zelo lepo deluje tudi trditev, da se tvoja psica goni. Če na koga ne deluje, mu povem, da mene njegov pes sicer  čisto nič ne moti, psice pa so pozornosti itak zelo vesele, ampak da bo njegov pes zavijal in cvilil in oh in sploh naslednjih 14 dni, če ga bo spustil zraven.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 04 December 2007, 11:36:08
Zaenkrat bomo imeli kar garje ali pa kakšno mikrosporijo. Ali pa še kaj bolj zapletenega za slišat, da bo bolj zažgalo  ::)
Mislim, res. In poleg vsega, kar smo že napisali, ni vrag, da se ne najdejo še tisti brez psov, ki so prepričani, da je luštkano bitje s terierskimi brčicami na svetu samo zato, da bi oni zadovoljili svoje želje po čohanju. In glej ga, zlomka, tudi tem ne moreš dopovedati, naj dajo tace stran, če jih sploh še želijo obdržati  ::) >:(


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #26 : 04 December 2007, 12:06:58
Uh, končno sem se prebila skozi teh nekaj postov  ;D   lepo po vrsti...

Vseeno mi gredo na živce tudi vsi, ki svoje privezane pse rinejo zraven mojih , da se bodo kao pozdravili  >:(.
Enako. Ko grem na izlet, grem na izlet. Če želim, da se psi naigrajo, grem tja, kjer vem, da so tudi ostali psi. Ampak npr. zjutraj pred službo ali pa zvečer, ko imam že vsega dovolj, doma pa še kaj za postorit bi rada, da imata psa mir, da se polulata in pokakata. Takrat nimam ne časa ne volje za zapletanje povodcev in igranje. In tudi meni gre na živce rinjenje v pse, ki naj bi se "pozdravili". Ja, a mi pa vsakega pozdravljamo in se mu slinimo okoli vratu? Me prav zanima, kako bi to zgledalo, ja.
Povrhu vsega te potem še čudno gledajo, če poveš, da tvoj pes tega ne mara. Zakaj bi pa moral marat?

pod to dvoje se absolutno podpišem..


Najbolj problematični pa so mi sprehajalci kužkov s fleksiji, ki velikokrat niti ne opazijo, da se bližaš in potem je že prepozno, psa s fleksijem hitro potegniti nazaj, pa je že velika umetnost. Velikokrat opazim, da imajo ljudje tudi pitbule na fleksijih - kako kvaliteten je potem lahko nadzor nad psom?

Tistih s fleksiji se tudi jaz na daaaaleč zognem, ampak kaj imajo pa pitbuli veze s tem?  Verjemi, veliko kateri pes je lahko bolj problematičen...


Chiba, jaz imam npr. 2 psa, ki sta popolnoma neagresivna, vendar si včasih želim, da bi moj pes vsaj bolj strašljivo zgledal, da bi lahko lastniku spuščenega psa že vnaprej lahko zavpila: "če bo vaš pes prišel do mojega, ne bo preživel", potem naj se pa trese, ko pes nebo ubogal njegov odpoklic.  ;)

Kaj pa če imaš psa ki zgleda totalno neagresiven in ljubek in cart in oh in sploh?  Pa temu ni tako  ;D


Jaz sem na tisti "sajneboničnaredil" začela odgovarjati z "mojapabo". Pa ne deluje preveč, tako da bomo očitno presedlali na "garje".

Pri meni to tudi ne deluje - SPLOH.  Zgleda moj preveč cart...



In poleg vsega, kar smo že napisali, ni vrag, da se ne najdejo še tisti brez psov, ki so prepričani, da je luštkano bitje s terierskimi brčicami na svetu samo zato, da bi oni zadovoljili svoje želje po čohanju. In glej ga, zlomka, tudi tem ne moreš dopovedati, naj dajo tace stran, če jih sploh še želijo obdržati  ::) >:(

Ok, tule pa lahk še kakšno svojo izkušnjo napišem...  Najbol tečne so stare gospe, ki prvo rečejo - uh kako lep maltežan!  Da mi ja dekl vzdigne  ::)   Pa dobro, se mi ne ljubi prepirat z njimi, naredim se da ne slišim ampak potem sem pa jaz nevzgojeno bitje.. Pa saj je vseeno, preden jim dopovem da je višavski terier, ponavadi tvegam že bljižnje srečanje mojega psa z njenimi rokami  ::)  Če se srečanju ne gre izogniti me pa še vseeno nobeden ne jemlje resno - ne na prijazne "Gospa ne božat, ne mara tujcev"  pa tut če ga stran potegnem, a vete da se premaknejo bližje  :o  joj  ::)  bolj jaz stran vlečem psa bolj rinejo v njega  ???   ni logike..  kaj so gluhi da ne slišijo opozoril?  Pol ko se zgodi kaj je pa oh in sploh. Pa saj jih ni nobeden opozoril..  Ne, kje pa.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 04 December 2007, 12:15:11
Tistih s fleksiji se tudi jaz na daaaaleč zognem, ampak kaj imajo pa pitbuli veze s tem?  Verjemi, veliko kateri pes je lahko bolj problematičen...

Jaz se jim izogibam zato, ker se ponavadi znajo fino oviti okoli tvojih nog in potem lahko cepneš, kolikor si dolg in širok.
Pitki imajo pa s tem veze toliko, kot vsak drug močnejši pes - namreč lahko ne zdržijo - če že zdrži štrik, ne zdrži karabin - enako kot pri ostalih povodcih. Jaz sem svoji naštimala na povodec planinski karabin, ker so mi prej 3-je počili, ko je potegnila - pa ne v napadu, ampak v divjanju z mano.
Sem pa imela prej psico, ki se je naučila vsak karabin odpet. Nekako je najprej potegnila, na hitro popustila in se hkrati stresla. Pa je bila prosta. Takrat sem začela uporabljat te planinske karabine oz. karabine, namenjene plezalcem (ali kako se jim pravilno reče pač).

Kaj pa če imaš psa ki zgleda totalno neagresiven in ljubek in cart in oh in sploh?  Pa temu ni tako  ;D

Potem samo upaš, da bodo poslušali in ne bo kdo ostal brez prstov...


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #28 : 04 December 2007, 12:31:31
Pitki imajo pa s tem veze toliko, kot vsak drug močnejši pes - namreč lahko ne zdržijo - če že zdrži štrik, ne zdrži karabin -

Potem samo upaš, da bodo poslušali in ne bo kdo ostal brez prstov...

Ja, saj to sem mislila, še veliko močnih psov je...  Ampak vedno te pitbule izpostavljajo.

Uh ja, sem imela rečo, do zdaj samo eden "ni slišal" mojih opozoril.. Ok, dva  8)  ampak drugi je bil moj sošolec ki se je hotel kazat okrog kk se nobenega ne boji. Pa mu nisem mogla dopovedat da js na njegovem mestu ne bi silila v psa če lastnik reče da ni pametno  ::)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 04 December 2007, 12:39:56

Pitki imajo pa s tem veze toliko, kot vsak drug močnejši pes - namreč lahko ne zdržijo - če že zdrži štrik, ne zdrži karabin - enako kot pri ostalih povodcih.

Zato pa ima moja (pit bull) fleksi do 65kg (ima drugače 28kg). Je pa res da ga pretirano ne uporabljam. Večinoma samo zvečer, ko greva na sprehod po vasi da malo več hodi.

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/