Ko sprehod postane muka...

Yo · 82654

Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #60 : 04 December 2007, 20:39:49
He he, to je moja najbolj vzorna psica počela do 2 ali 3. leta starosti. In vedno, ko smo šli k vzrediteljem, jo je mož vzrediteljice ljubčkal oz. sta se ljubčkala, jaz pa sem mislila na to, kaj je malo prej počela  :-\ ::) 8)


o madonca  ;D  pa nikol zvedu kaj  8)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #61 : 04 December 2007, 23:32:28
Jaz s seboj na sprehod vzamem sprej (deodorant) in špricam vsiljivce brez da bi se pregovarjala z lastniki (na prošnjo naj pokličejo psa k sebi največkrat dobim odgovor "Saj me ne bo ubogal"). Če me kakšen pes preseneti pač brcnem. Ne bi rada, da moja 7 mesečna psica dobi kakšno slabo izkušnjo. Poleg tega se pa že nekaj mesecev trudim da bi druge pse ignorirala in je to nemogoče zahtevati, če ti skačejo okoli nje.


mero

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 1
Odgovori #62 : 05 December 2007, 17:57:24
Jaz s seboj na sprehod vzamem sprej (deodorant) in špricam vsiljivce brez da bi se pregovarjala z lastniki (na prošnjo naj pokličejo psa k sebi največkrat dobim odgovor "Saj me ne bo ubogal"). Če me kakšen pes preseneti pač brcnem. Ne bi rada, da moja 7 mesečna psica dobi kakšno slabo izkušnjo. Poleg tega se pa že nekaj mesecev trudim da bi druge pse ignorirala in je to nemogoče zahtevati, če ti skačejo okoli nje.
Rega, dobra finta - sprej. Kakšen pa? za lase al kaj?

Sem pa opazila v pasjih trgovinah neko zadevo, ki deluje kot sprej, le da spusti nek divji zvok, ko stisneš.
Menda to prežena potepuškega... psa. Ima kdo kakšno izkušnjo s tem zvočnim sprejem?



regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #63 : 05 December 2007, 18:29:29
Jaz imam navaden deodorant, pa je kr kul. Psi se ustrašijo in ne silijo več blizu, kakšen pa tudi odšprinta stran, kar ga tace nesejo  :o


mero

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 1
Odgovori #64 : 06 December 2007, 10:09:56
regga,
hvala za odgovor. Bom tudi jaz začela sprej nosit s sabo  >:D



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #65 : 11 December 2007, 18:13:10
No še ena današnji dogodek oz. bližnje srečanje z nevzgojenim psom in njegovim nevzgojenim lastnikom. Nič hudega sluteč gremo proti domu z sprehoda, normalno moja pripeta ker smo prečkali cesto. Ene 20 m dalje je en priletni občan (ne morem rečti gospod, ker njegova dejanja ne upravičujejo tega naziva) z svojim cuckom, belgijskim ovčarjem. KEr je bil pes na povodcu (flexiju) in sta bila oba daleč, sem pač šla mirno po potki dalje. In potem na enkrat on cucek zagleda Lin in potegne starca za sabo, vlada ga on ni mogel zadržati. In potem še starec odblokira flexi, tako da lahko čisto do nas pride cucek. Moja itak čisto prestrašena, nima tolerance do vsiljivih psov, on cucek se mi omora okoli nog medtem, in kar na enkrat vidim da proba šavsniti mojo...vse to je bilo v roku 5 sekund. In valda jaz čisto ven padem, mu rečem naj odvleče cucka stran, in on kaj pa je blo, in rečem da je hotel šavsniti. In  on kao da psa se psa morata povohati in da sta itak obe samice in nič nebo. In na to jaz še bolj ven padem in rečem da se nimata kaj vohati če jaz ne dovolim in da jaz ne silim v nobenega, in da moja ne mara tujih psov. In potem on meni da pač ne vem vzgajati svojega psa in ne vem kaj....In če bolj vem padem, mu zabrusim v jezi par kletvic, in potem meni bedak nazaj, kao da če želim eno klofuto. Ej to je pa bil vrhunec in sem že bla tak jezna, da niti odgovoriti nisem mogla skoraj nič.
In potem jaz izpadem kot budala, ker ne vem vzgajati psa in hodim okoli z nevzgojenim psom Jaz in da on že ve da se psi morajo nujno povohati med sabo.... MISLIM KJE ŽIVIŠ ČLOVEK!!!!!!!!  Za povrh je žalil še moje straše. Ne moreš verjet na kakšen nivo se spustijo.

Res res nimam besed. Da ne omenjam, da bi on cucek dejansko lahko zagrabil mojo in vprašanje kaj bi lahko bilo.

In najboljše od vsega, že od začetka moja ni marala velikih psov (od enkrat ko je bila še mladič in je en doberman - ki ˝sajneboničanredil insajgavsipoznajo˝ priletel direkt do nje iz 500m lastnika pa od nikoder, jaz sem jo vzela v naročje in je pes še mene skoraj podrl) No skratka, sedaj se valda še bolj boji in je bil ves moj dosedanji trud, da se ja nebi tako bala in da probam čim polj pozitivne kontakte vzpostaviti z večjimi psi...no vse to je šlo v tri krasne.

Bližnje srečanje se je odvijalo na potki spominov, v Mestenem logu, starec je okoli 60 let, in cucek je očitno neka mlajša belgijska ovčarka. Toliko za vednost, ker to kar se je zgodilo, se ne da opisati z besedami. Kako te lahko ljudje razočarajo z svojo nevednostjo in ignoranco in zatiskanjem oči.


Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 11 December 2007, 19:04:11
Meni je tudi grozil en moški "da ne bom še tebe", ko je svojo samojedko prijel za dlako in zalučal proti hiši, ko sem mu rekla da se tako s psom ne dela.  :)

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 11 December 2007, 19:21:40
Jaz sem slišala že vsega boga...Najjhuši si pa itak,če ne pustiš,da se psa igrata.
Grem na edini travnik, ki ga imamo tukaj in poskušam delat pozornost s psico, ko prileti nek "ZP", 3x večji od nje.
Ona na prostoru,on skače po njej. Ker se psica goni jo začne naskakovat in taktat tudi njej dop!"%i in ga skuša odgnat. Lasnik stoji 100m stran in se mi zadere: "pusti ga,da se malo zmatra!".... In jaz njemu: "Jaz nisem pršla moje zmatrat!" Pol sem pa grozna...Pa ker mi ni ušeč,da skače po njej tako,da semo gledam kje ji bo hrtenico zlomu...
In ker tip ne nardi nič,vzamem povodec,ga pripnem in ga peljem k lasniku. Tip me gleda kot da sem padla z marsa...  ::) In začne psu: "pa to ni normalno,kako ima lahko psa in ne mara drugega....Zdaj se nikjer več ne bomo mogli sprehajat...blablabla..."    Svašta  :D
Pol zmede še mene in tako težko kaj delam s psico,ki mislim samo kaj bi mu lahko rekla nazaj....



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #68 : 11 December 2007, 19:44:50
doro....točno vem kaj misliš >:( Ma folk nima 5 posto razčiščenih zadev.  >:( Oziroma je itak moja krivda zakaj imam jaz sploh psa, če ga pa ne vem vzgajati in se še sama ne vem obnašati  :P


regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #69 : 11 December 2007, 20:05:18
Ravno zaradi takih scen se jaz ne pogovarjam več z lastniki ampak "udarim" direkt po psu. Se je brez veze nekaj pregovarjati, ker nikamor ne prideš, le slabe volje si. Če malo popipsaš psa, ta izgubi voljo po motanju pod nogami, boli ga pa nič :D


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #70 : 11 December 2007, 21:48:17
Ja saj to ja, samo če se ti take zadeve zgodijo v 5 sekundah in je lastnik čisto blizu psa. Kaj potem narediš?
Samo bom jaz tudi začela sprej z sabo nositi...

Za nameček pa še izvem, da se na drugi strani naše sprehajalene poti potikata spuščen rotvailer in nek ovčar, brez lastnika seveda in da sta napadla že več psov. Kako potem naj grem na sprehod v miru?


regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #71 : 11 December 2007, 22:20:35
Ja saj to ja, samo če se ti take zadeve zgodijo v 5 sekundah in je lastnik čisto blizu psa. Kaj potem narediš?

Pri nas je en zlatko, ki je napadel že kar nekaj psov, lastnika sta pa gluha ko ju prosiš naj privežeta psa. Jah jaz nisem imela namena ugotavljati ali se bo z mojo psico poštekal, ali jo bo napadel in sem ga brcnila pod gobec, ko se je približal-me je presenetil in nisem imela časa za sprej. Lastnica je bila 2 m stran in se je pa nekaj neumno režala. Ja prav a ne, če je tok smešno. Ko smo se naslednjič srečali se je zgodba ponovila, le da se me je pes malo zapomnil in ni ravno v šusu pritekel do naju.
Tisti vaški cucki, ki so ves čas spuščeni in jih večkrat srečava, se naju pa izogibajo  :P



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #72 : 12 December 2007, 11:27:54
Jaz imam pa občasno ravno obratne probleme. Ko se sprehajam z mojim težkokategornikom, se v njega velikokrat spusti mini maltežanka, ki bi ga najraje pojedla. Mojmu gre zdej počasi že na živce in mu niti ne pustim prit v stik z njo, brcnit si je ne upam, ker jo lahko zlomim, pipsa pa ne nosim s seboj ker ga ponavadi nimam kam za vtaknit. Lastnik je en mulo, ki ma za fetiš draženje psov, starši nimajo nanj nobenega vpliva. In psička kar rinein rine, bevska, se renčeče zaganja, jaz pa "branim" Buda. Enkrat mu bo naredilo klik pa jo bo stresel. Kako ukrepat, da mu to ne bo ratalo, glede na to da ma mala podgana hitrejše reflekse kot jaz? Zaenkrat se Buda obnaša kavalirsko in se odziva na moje ne-je, sam ne verjamem da bo to dolg trajal



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #73 : 12 December 2007, 12:04:36
Poznamo to: ne, mimo, priboljški,...
Sva imeli poleti prigodo že tudi sredi centra (mislim da sem zadevo že opisala nekje), ko je gospodična lastnica čičala s kolegi na kavici (ali pa čem drugem), psa spuščena, midve pa počasi rolava mimo. Seveda moja na haltiju (ki ga ima vedno, ko rolava) in cucka se zakadita vanjo. Tulim sredi Trubarjeve naj pripne svoja cucka, pa se mi baba reži v glavo in se krega z mano. No pripravila me je do tega, da sem spustila še mojo (ker jo poznam in vem kako odreagira na take dogodke). Ženska je ven padla, moja gre do njenih dveh, ju povoha naredi "kajsepatipeniš" faco in pritaca nazaj k meni. Folk se je začel smejat, padali so komentarji v smislu: kakeršen lastnik tak pes, gdč. se je še nekaj drla o psihiatrih in šli sva naprej.
Moja bejba ima kar visok prag potrpljenja in do zdaj tudi ugriza ni vrnila. Se pa zavedam, da ji bo enkrat prekipelo. Je daleč od popolnosti. Ignoriranje drugih psov je še nedosežen cilj, vendar počasi pa bo. Ji ne dovolim k vsakemu psu (v bistvu ji dovolim k redkim - poznanim) pa še to je odvisno od trenutka in kraja, če je treba jo pač (dobesedno) odvlečem v drugo stran. Razen, ko zagleda kakšnega svojega prijatejla (Bela, Noli, Topla,...), takrat pa mislim, da je niti bager ne bi premaknil ::) :-[
lp
T.

8)


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 12 December 2007, 13:07:09
Enkrat mu bo naredilo klik pa jo bo stresel.

Moji je tako enkrat (po cca 6-ih mesecih skakanja vanjo in grizenja) naredilo klik in je kliknila po sosedinem maltežanu. Na srečo ga je samo podrla na tla in ga držala na tleh. Pa še to ga ne bi, če se ne bi pred tem zakadil vame in me ugriznil.
No, potem je kliknilo pač tako, da sva obe s sosedo klicali policijo in je plačala kazen, ker je imela psa spuščenega, pa še mene je ugriznil. Je pa res, da sem jaz spet morala na dolgo in široko razlagat, da moja ni nevaren pes in zakaj je bila brez nagobčnika. Klasika pač.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #75 : 12 December 2007, 13:21:09
Mojemu še pri nobenem psu ni kliknilo, jih bolj kot ne pri miru pusti, sam tale je pa vztrajna. Sploh mu ni jasno, zakaj mu malo belo ščene (kakršne ima sicer najraje in se najbolj štekajo) hoče škodovati in zato samo bebavo gleda, mogoče zalaja češ kva ti pa je. Jaz pa ne vem, kako bi odreagiral, če bi ga kar pustila, zato niti nočem tvegati



eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #76 : 12 December 2007, 17:38:49
Na to pokasiram še kakšno "ubogi kuža, ki se ne upa igrat":-X Ne, folk res ni gladek!


ta stavek slišim skoraj vsak dan ko delava na malo večji zelenici malo stran od blokov poslušnost.Vedno ko sem zunajse od nekje pojavi gospa ki ima belo psico in ta psica vztrajno rine v mojo...ker živi o ni všečse umika in se je že zgodilo da je šavsnila proti tej psici vendar ta ženska enostavno ne razume da moji ni do igre.In seveda sem zmeraj jaz tista tagrda ki ne pusti svoji psici da se znori saj so sprehodi zato da se psi med seboj znorijo(tak stavek tusi slišim od te gospe) :-X :-X.In  znano je da psa mučim ker ko se je ta psica enkrat zapodila proti moji in sem ji dala prostor je takrat slučajno padal dež in slišim nekoga ki se dere za mano da me bo prijavil ker mora moja psica držati prostor na mokrih tleh(dežniti ni močno padal vendar ravno tako da si mogel imeti kapuco na glavi).
 
Takih cvetk je pri nas kar veliko...se mi je že zgodilo da sva šli z mojo na sprehod in sva srečali nekega malega fifija ki je bil odpet.V hipu ko sem psico odpela slišim histerično kričanje lastnice naj hitro pripnem psa da ji nebo požrl njenega srčka...v tistem se to malo ščene zapodi v mojo in živa takšen zajc ko je se skriva za mano in cvili...in ko sem začutila zobe od tega fifija na moji  nogi sem refleksno brcnilaPotem pa me je ta lastnica še verbalno napadl da me bo prijavila ker sem brcnila njenega psa :-X :-X :-X...Po njeni logiki so lahko mali fifiji lahko spuščeni ne glede na to ali so prijazni ali nagnjeni h agresivnosti vsi večji psi pa morajo biti na povodcih da nebojo kaj naredili tem malim fifijom.
Dobila sem  že kar nekaj pasjih ugrizov.Vendar zmeraj od manjšega psa(kokeršpanje,čivava,maltežan,pudel in pa 2 manjša mešanca)...ampak ne...mali kužki ki so tako lušni so vsi prijazni in bogi ker jih lahko ta večji fifiji pohodijo itd...tako misli večina lastnikov manjših psov...ampak ne pravim da so vsi lastniki isti in da so vsi mali fifiji zlobni.

eva



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #77 : 12 December 2007, 18:46:38
Obe moji spadata med ta male fifije :) In ker obe poznam, vem kako odreagirata in predvidim situacije. Zato recimo ta malo yorkico včasih paš dvignem, ker vem da želi vsakega psa povohati in je navdušena prvih 5 sekund nad vsakim, ne glede na velikost. Pač takšen karakter je, in če ne poznam psa jo dvignem, da ne zalaufa direkt k njemu.
No ta druga ima 5 kilc in že od malega ne kaže navdušenja nad ostalimi psi, posebno ne večjimi. Pri njej je pač tako,da eni so ji simpatični eni pa ne, in posebno če ne pozna psa, se verjetno v prvem trenutku nebo navdušila nad njim. Jaz to sprejmem, takšna pač je. Ful rada gleda druge pse, tudi povohati se ni problem, nikoli ne renči ali laja na drugega psa, če je ta miren, ko pa začne karkoli siliti v njo, pa včasih pokaže zobe, ker normalno ji ne paše. Zato jo jaz vsakič ko gre kakšen pes, jo pripnem in gremo dalje, ker tudi meni se ne da glih z vsakim ukvarjati.

No osnovni problem je res, da ljudlje nimajo razčiščenih v glavi, da pes je osebnost in tako kot je že nekdo napisal par postov nazaj, zakaj bi se pa moral vsak pes povohati?!!! In res je, da so najbolj nadležni in nevzgojeni prav mali fifiji, po možnosti na flexiju ali spuščeni.


regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #78 : 12 December 2007, 19:23:00
.In  znano je da psa mučim ker ko se je ta psica enkrat zapodila proti moji in sem ji dala prostor je takrat slučajno padal dež in slišim nekoga ki se dere za mano da me bo prijavil ker mora moja psica držati prostor na mokrih tleh(dežniti ni močno padal vendar ravno tako da si mogel imeti kapuco na glavi).
 

A resno a kaj? He he, folk ima smisel za humor  ::)

Mah jst se nič ne sekiram. Če v mojo poskuša skočiti mali fifi, pač mali fifi leti po zraku. Ga ne brcnem ampak odrinem z nogo, da ga prestavi za kakšen meter. Sprej sem se pa kar navadila s seboj nosit ker je najbol učinkovit. Prejšna psica je bila prevečkrat napadena in sem si rekla, da tega ne bom več dopustila. Mi je čisto vseeno če razbijem vsiljivca, ni mi pa vseeno če je moj pes poškodovan ala takole (sosedov cucek ki ne bo nič naredil jo je malo preluknjal)...





eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #79 : 12 December 2007, 19:33:36
A resno a kaj? He he, folk ima smisel za humor  ::)


ja nekateri ga res imajo.

se mi je pa včeraj zgodilo še nekaj zabavnega na sprehodu.Greva z mojo kuzlico na travnik za cerkvijo in zavijeva proti blokom in kar naenkrat slišim za sabo dretje in vpitje naj psa odstranim ker ga bo napadel in če sem zmešana ker pitbulla spuščam iz vrvice(zanimivo vsak večji pes ki je bolj mišičast je pittbul...je pa moja psica waimeranka tako mimo grede) in da sem za v norišnico in da me bo prijavil in da on že pozna ljudi in še ene par krepkih kletvic ki pa jih raje ne napišem...je pa tukajle nekaj zanimivega...moja kuzlica je bila oddaljenega od tega gospoda kar dosti in je bila sploh preveč zaposlena s frizbijem da bi ga opazila....zanimivo

lp



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #80 : 12 December 2007, 20:07:05
ja nekateri ljudje imajo smisel za humor  ;) :P



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 29 December 2007, 15:01:01
Da malo osvežim temo z današnjim dogodkom...

Ne gre ravno za sprehod. No, ja, ne za sprehod z mojimi psi, pač pa za tisto, kar nekateri drugi pojmujejo kot sprehod  ??? Kot nekateri že veste, živim v strnjenem blokovskem nselju, med 2-ema prometnima cestama. Težave s psi oz. lastniki so itak ob prihodu novih stanovalcev in/ali novih psov itak vedno večje.
No, in grem jaz tako lepo po najnujnejše v trgovino. In... Kar mi VEDNO dvigne pritisk, je sprehajanje psov v družbi nekoga, ki jih ne obvlada - iz kateregakoli razloga pač. No, tokrat imam malo mirnejše živce, ker sem sama (brez psov).
In vidim dečka, starega cca 11-12 let, kako "naše zelo znane" dogice "pelje na sprehod". Hja, obvezno kot vedno seveda brez povodca. Potem vidim zelo staro gospo, ki iz Mercatorja s težavo tovori 2 težki veliki vreči in se opoteka po ledu. Psici se ji približata in ona med opotekanjem po ledu in umikanju psicama, ki sta rinili buči vanju in v vreči, pade. Tečem tja in ji pomagam vstati in sem lahko samo srečna, da je samo zelo prestrašena in da se ni poškodovala. Mulac medtem kliče eno od psic, ki ga seveda ne šmirgla, ampak se odloči, da bo raje pregledala še moje vreče.
Tisti, ki me poznate veste, da je takrat moj pritisk narasel čez vsako še dopustno mejo. Stopim do mulca, ga prisilno vljudno pozdravim (to mi je nekako še uspelo, recimo). Ga vprašam, kje ima povodec. Itak, da ga nima. Ga vprašam, če se mu zdi prav, kar se je ravnokar zgodilo. Odgovor je, da on pač ne more pomagat. Ga vprašam, kaj bo naredil naslednjič, ko se (ponovno) srečamo z mojo psico, ki pač ne prenese tega, da tuji psi skačejo po njej (kar se je že zgodilo). Mi odgovori, da ne ve. Ga vprašam, če lahko pse obvlada, mi reče, da ne, da zato ju tudi na povodcu nima, ker itak ne more nič narediti.
Naprej ne bom pisala, ker me boste brisali.
Mnenje o odgovornem lastništvu si pa ustvarite sami.


regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #82 : 13 Marec 2008, 10:11:59
Pa to ne moreš verjeti  :o

Zadnjič na sprehodu sem srečala agresivnega večjega mešanca. Parkrat smo se že srečali in vedno se je zaganjal in renčal ko je bil na povodcu, tokrat pa je bil spuščen. Ko je zagledal mojo psico (je bila na povodcu) je stekel proti njej, jaz pa sem stopila pred njo, da bi jo zaščitila. Ko je lastnik mešanca to videl, je začel vpiti da pes ne bo nič naredil...sem si mislila "Ja ja, saj ti verjamem" in brcnila psa pod gobec. In kaj mi je model ves užaljen rekel? "Zakaj si ga brcnila, saj sem ti rekel da ne bo nič naredil. Zdaj ima pa slabo izkušnjo z ljudmi!"

Ha ha ha, ja privezanega naj ima, pa ga jaz ne bom ogrožala  :o


 


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #83 : 13 Marec 2008, 11:53:32
Le kje najdete toliko krasnih zoprnih spuščenih psov... Jaz jih nujno rabim za socializacijo moje hudičke, pa jih iščem z lučjo pri belem dnevu in jih noče biti nikjer...


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #84 : 13 Marec 2008, 12:08:21
Le kje najdete toliko krasnih zoprnih spuščenih psov... Jaz jih nujno rabim za socializacijo moje hudičke, pa jih iščem z lučjo pri belem dnevu in jih noče biti nikjer...

Lahko se prideš sprehodit kar k nam. Najprej je bila spuščena zoprna in popadljiva RW, potem 2 nemški dogi, zdaj, ko se je priselilo še par študentov, ki so s sabo pripeljali tudi pse, pa imamo še spuščeno rodezijko, pa bokserko, pa mladega dalmatinca. Aja, pa pozabila sem še na 2 črna mešanca, ki sta sploh kadar sta skupaj, blazno pogumna, medtem ko smrklji čvekata na drugi strani ceste.
Jaz pa se samo sprašujem, kdaj bo naključje hotelo, da se bodo te (večinoma dame) enkrat srečale ob istem času na istem mestu. Pomoje prav lepo ne bo. Oziroma sem prepričana, da ne bo.
Jp, naši sprehodi so resnično postali muka. Izgledajo nekako tako; Pojdi do konca bloka in pokukaj okoli vogala. Shit, spet mulac od 11-12 let in spuščeni nemški dogi. Šibamo raje po drugi strani. Fak, RW. Porko dio, kam zdaj? Tako včasih kakšen sprehod mine več ali manj v napenjanju oči, kam iti, kje je varno, preusmerjanju pozornosti psa preden opazi katerega od "padalcev" in npr. čakanju, da se kakšen od teh psov vendarle spoka izpred vhoda v blok in boš sebe in kosmatince lahko varno in brez nepotrebnih p* spravil domov.
Tako da, Lanabela, če imaš kakšno posebno željo po druženju, kar k nam  8) ::) :P


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 13 Marec 2008, 12:34:25
Tako da, Lanabela, če imaš kakšno posebno željo po druženju, kar k nam  8) ::) :P

Lahko pa tudi h nam >:D Že ko se odpraviš na sprehod te mimo grede nalajajo vsi vaški cucki in se zaganjajo v ograjo kar je ne podrejo, potem pa lastnik postrani gleda, če se moja gospodična sem in tja spomne, da bi jim kaj povedala nazaj...Če imaš srečo, te potuhnjeno zasleduje velik črn pes neznanega porekla...ali pa sredi parka proti tebi leti ves nasršen labradorec, katerega lastnica na drugi strani parka, na vrhu hribčka milo prosi, naj pride nazaj ::) Sem in tja se ti pride kakšen cucek celo usrat na dvorišče...pa še kakšna cvetka bi se našla...

...sledi svojim sanjam


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #86 : 13 Marec 2008, 12:39:38
Za RW je še malo prezgodaj, ostali pa bi znali biti  v redu. Rabim tečne in zoprne pse, katerih lastniki se ne userjejo in se ne vmešavajo, ko njihov spuščen pes renči in kaže zobe. Takih psov se okrog nas sicer ne manjka, manjka pa lastnikov, ki se ne vmešavajo.  Po eni strani je to zelo fino in fajn, ampak zdajle bi jih pa rabila. Včasih je bila eno tako imenitno krdelo spuščenih psov v glavnem bul mixov na golovcu, ampak zdaj so že vsi blago pokojni.

Dina, takih, ki se zaganjajo v ograjo ali izletavajo iz dvorišč ne rabim. Jih je dovolj pri nas. Labradorec bi bil pa kot nalašč.


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #87 : 13 Marec 2008, 12:41:32
Če pa ti to še ni dovolj,Lanabela in če potrebuješ psičko socializirati še kar se tiče tečnih vsiljivih ljudi,pa kar v Piran,kjer se bo skoraj vsak vtaknil v tvojega psa in mirno preslišal tvoja opozorila,naj je ne boža in preden se boš zavedla,jo bo mečkal po rokah,vlekel za uho ali rep. Če pa ji manjka stika s tečnimi otroci,ki letijo kriče do tvojega psa medtem ko jih starši ignorirajo,pa tudi ni problema.  ;)
Če pa ti paše še poslušati,kako grozna si ti in tvoj pes(in razna priporočila glede vzgoje-od nagobčnika,bodečk in podobnih zadev),pa ti bodo z veseljem ustregli,sploh ko jim boš rekla,naj odpeketajo stran od tvojega psa  ;)



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #88 : 13 Marec 2008, 12:46:10
Če pa ti to še ni dovolj,Lanabela in če potrebuješ psičko socializirati še kar se tiče tečnih vsiljivih ljudi,pa kar v Piran,kjer se bo skoraj vsak vtaknil v tvojega psa in mirno preslišal tvoja opozorila,naj je ne boža in preden se boš zavedla,jo bo mečkal po rokah,vlekel za uho ali rep. Če pa ji manjka stika s tečnimi otroci,ki letijo kriče do tvojega psa medtem ko jih starši ignorirajo,pa tudi ni problema.  ;)
Če pa ti paše še poslušati,kako grozna si ti in tvoj pes(in razna priporočila glede vzgoje-od nagobčnika,bodečk in podobnih zadev),pa ti bodo z veseljem ustregli,sploh ko jim boš rekla,naj odpeketajo stran od tvojega psa  ;)

Uf, tole smo pa tudi mi imeli včeraj, ko mi je oseba, ki točno ve, da imam trapastega psa in kakšen je, dobesedno priletela v psa (pes na povodcu seveda) vreščeč: iiiiiiii, kako je ljubek!
No, potem sem se zadrla jaz, da "takoj roke stran". Pa jebela, no. Če ne bi imela tako hitrih refleksov, bi bila pa jaz kriva. In pa pes, seveda.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #89 : 13 Marec 2008, 13:31:20
Prijaznih, preveč prijaznih in zoprnih ljudi imam na pretek. Tečnih otrok tudi. Čisto vsi mi pridejo prav. Samo za tiste, ki cvilijo in piskajo in na vse možne načine vabijo psa, ko pride pa spet cviliji in piskajo, tokrat od strahu, je še prezgodaj. Pa bodo tudi ti prišli prav. Čez kakšen mesec. Čez par mesecev mi bodo prišli prav celo tisti, ki psa prijazno vabijo, potem pa udarijo ali brcnejo.

Trenutno mi manjka psov.