Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1911330

Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6360 : 23 Julij 2010, 09:27:20
Ne pozabim Luongo ni tipičen haskič ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #6361 : 23 Julij 2010, 09:41:05
Super Lars, samo da si doma in da te cartajo.  :o :-* :-* :-*
Lepo okrevaj ;) :-*

Mi pa našega pesjankota vedno s sabo na morje vzamemo... kdo bi pa našo razvajeno rit doma pustil  :P
Ta prvi dan se mu čist zmeša, skače po vodi kot delfinček, plava, nori z wubo in je čist taprav morski pes. Samo vse naslednje dni ga moraš pa prav prosit in vlečt, da gre malo zaplavati... ma muskerfiber od prvega dne. Drugače pa buča na plaži na soncu uživa in je najsrečnejši kuža, samo da je z nami.
Pa vsako leto kar nekaj novih prijateljčkov dobi  ;D

Aja če kdo rabi lekcije za odnos pes maček naj kar pride, se bojo učili s posnemanjem  :D sam upam, da se bodo pesjani od Luongota učili in ne obratno  :P


Kam pa hodite ponavadi na dopust?

Ko smo že pri vezah pes-maček, oz. husky - maček  :D Lex je pokasiral prvi šamar od malega mačona.
Mali sedi na sedežni gor, Lex se dvigne na zadnje tace ga gleda....se mu počas približuje s smrčkom, da ga bo povohal....tamal pa napad, in ga je okolofotal kot za stavo....Lex od same užaljenosti na tla in lajat na njega.  :D

V tej situaciji se je Lex čist lepo vedel, samo povohat ga je hotu, še nič ni zravn cvilil al pa lajal....mali hudiček pa mu je takoj prlepu eno vzgojno  >:D

Bravo Lars, zdej sledi samo uživanje in crkljanje  :-* :-*

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


*Urša*

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #6362 : 23 Julij 2010, 11:42:22
Satin, prav vesela sem, da Lars že okreva.
Ti ga kar razvajaj...



Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #6363 : 23 Julij 2010, 14:17:48
Kam pa hodite ponavadi na dopust?

Ko smo že pri vezah pes-maček, oz. husky - maček  :D Lex je pokasiral prvi šamar od malega mačona.
Mali sedi na sedežni gor, Lex se dvigne na zadnje tace ga gleda....se mu počas približuje s smrčkom, da ga bo povohal....tamal pa napad, in ga je okolofotal kot za stavo....Lex od same užaljenosti na tla in lajat na njega.  :D

V tej situaciji se je Lex čist lepo vedel, samo povohat ga je hotu, še nič ni zravn cvilil al pa lajal....mali hudiček pa mu je takoj prlepu eno vzgojno  >:D

Mi gremo na Pag v avtokemp straško tam majo ene super mobilne hiščke, ki so septembra še zalo poceni :P
Je pa kemp res uštiman tudi za kužke, na vsakih 100 metrov so škatle z vrečkami za kakce, obstaja še prav posben tuš za kužke, skratka super je, tudi osebje je do kužkov izredno prijazno. Pa še za mulce je fajn plaža in igrala. Gremo že 3. leto.

Tudi Luongo jih je kar nekaj pokasiral od mačkov, tudi od Herona s katerim sta na slikcah jedla.... ampak je pametnejši odnehal  ;) :P



North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #6364 : 27 Julij 2010, 21:11:01
Torej jaz sem končno iz morja in pridem domov in presenečenje... shujšan haski  :-\
 res tamau sploh nč več neje odkar je vroče :/



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6365 : 28 Julij 2010, 11:24:14
uff nasa zdj se tistega ne mara, kar je nedolgo nazaj jedla. zdj ko se je mal shladilo upam na bols. ti si presenecena, ker je shujsan husky... jest sem zelo vesela ce se husky malo zredi. (to je mission imposible). :D
sicer tut nam ljudem ravno ne pase tezka hrana. je zadnjic z mano nektarino jedla. al ji je blo imenitno ker je hrustala ali ji je bila dejansko res dobra. :D danes je dobila govedino in spluvala ven. ce ji ne narezem na mejhne koscke sploh ne povoha. sicer ne wem kako lahko potem zgrize rocaj od metle, ene boge govedine pa ne, a-a...si lahko zobke poskoduje. res je bogi kuza, ker jo silimo s tako mesnato hrano. :D pubertetnica zbircna...



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #6366 : 28 Julij 2010, 11:38:18
North probajte mu dat hrano kako urco kasneje ko se shladi, Lars je poleti več ali manj na briketih, sicer mu po kakem "suhem" tednu paše kuhana hrana vendar mu je dam samo polovico tistega kar dobi pozimi.
Lohka pa mu jo daš tudi zjutraj ko je hladneje, pa ne sme bit preveč mastna, naj bo bolj lahka ;)

No jaz sem bla pa tolk happy prejšni četrtek ko je tehtnica na veterini pokazala 22 kg in je pomenilo da se je bučko zredila za cele pol kilce, da so me kar malo čudno gledali pol se se pa skupaj z nama veselili ko sem razložila, vendar smo jih menda spet zgubli  ::), no se bomo potrudli in jih spet nazaj dobli. Kajti aprila sem sem bila čist paf ko je Lars dosegel svojo najnižjo težo 21,5 kg, sicer hvalabogu ni zgledal kot glista so ga dlaka in mišice vun vlekle, sem se pa kar zasekirala ko smo s 25kg tak dol padli, njegova teža je bila nekje pozimi tam okrog 30 kg, poleti 26 - 25kg, vendar nikdar debel, se je rebra čist lepo otipalo, bil sama mišica  :D

Kak ne maram preklet klopje golazni  >:( >:( >:(

Mary ne govori našmu moramo mi tko pljučka čist na majhne koščke zrezat, ker z večjimi se lahko zadavi :P :D


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #6367 : 28 Julij 2010, 12:17:25
Hrano dobi zgodaj zjutraj ( brikete ) potem pozno zvečer pa dobi še ali kuhano hrano ( meso,... ) ali pa brikete + konzerva.
Poje vse... ( dobro dobiva manj hrane kot ponavadi, samo vseeno... ) takod a se mi zdir es čudno da je tako shujšal.
Danes bom še pogledala kaj bo tehtnica pokazala ;



North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #6368 : 28 Julij 2010, 16:03:20
Torej zdajle sva se stehtala
Ima 29 kil  :) in 67 centimetrov. Pa vaši? Da si nekako predstavljam... :)



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #6369 : 28 Julij 2010, 17:32:57
Larsa ti ne morem dat za primerjavo ker ima po vsej verjetnosti zopet 21,5 kg, višina je pa na zgornji meji standarda  ;), pa tudi z 22 kg je za samca aboslutno prelahek, vendar za njegov zadnji del hrbtenice in kolka je boljše da je lažji ko težji, tako da North je čisto ok.

Koliko je North star?


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #6370 : 28 Julij 2010, 22:05:31
Aha.. ok se bom nehala sekirat glede suhosti in to. Izgleda ga samo tale poletna vročina zdela.

North je bil januarja star 8 let, tako da 8 in pol  :)



nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #6371 : 29 Julij 2010, 07:49:53
Gal in snow sta približno iste teže, ampak nad 20kg ne gresta nikoli. Zdej ko je malo hladneje, se je galu odprlo in zdej je ko tavelik.



North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #6372 : 29 Julij 2010, 09:38:08
Uf pol je pa naš kar težak  :)



*Urša*

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #6373 : 29 Julij 2010, 10:33:17
Uf pol je pa naš kar težak  :)

Sej sem orenk fouš! ;)



North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #6374 : 29 Julij 2010, 10:40:17
Sej sem orenk fouš! ;)

Hehehehehe (:
Sam morte razumet, da je on dost velik in da so to same mišice in da je star in so kosti težje  :P 8)



Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #6375 : 29 Julij 2010, 11:06:43
Luongo ima 25 kg niha pa samo 0,5 kg gor in dol. Ampak zgleda pa kot suhec. Ne rata nam ga zrediti, še najbolj uspešna terapija je, da gremo na morje, ker tam se mu pa čudežno apetit zveča ::)


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6376 : 30 Julij 2010, 10:24:40
jeeeeah! ste me tok zdrazil o debati o kilcah.sem sla takoj stehtat damico, ker nazadnje ko sem jo tehtala je imela 17kg. zdaj pa ima Chohica ponosnih 20kg. :D pa se je le obrestovalo pitanje in rezanje majhnih kosckov. je pa smesno ,da ima Balti 10kg in Kay 5kg. tko fajn so se polovili. :D jest si pa zivce matram, ker je en pozresen za vse tri druga dva pa zbircna. :)
Satin je treba zobke sparat no. Tuki mislim, da bi se vsak zobozdravnik strinjal... razen potem, ko pride do tocke, ko grizejo metle, tepihe, cevlje... in se kaj bi se naslo kaksne pol metra pod zemljo. :D



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #6377 : 30 Julij 2010, 12:06:15
Citiraj
Satin je treba zobke sparat no. Tuki mislim, da bi se vsak zobozdravnik strinjal... razen potem, ko pride do tocke, ko grizejo metle, tepihe, cevlje... in se kaj bi se naslo kaksne pol metra pod zemljo. Cheesy

Hehehehehe... aha še posebaj kadar so v igri žvečke, pa uhlji in slastne kosti hahahaha... Lars pravi jok odpade, ker da si z vsem žvečenjem jih krepi  :P, ne ne pr pljučkih ma drug blem ma cedilo v grlu pa gredo težko čez če niso na majhne koščke narezane ampak to je sam pr pljučkah  :D ::) >:D Moram rečt da kar se metl, tepiha, pa čevljev tiče tu je bil in še zmeraj je Lars angelček, navkljub temu da je mel v mladosti v garaži čevljev vedno kar nekaj na razpolago so vsi ostali celi, zdej pa ne vem ali so mu bli čiste neinteresantni, jih je blo preveč za zbirat pa se ni mogu odločit ali pa so preveč smrdel  >:D :D :o :P, edin k je šel v franže je bil en mega star že itak nacufan in z malce airkondišna (beri luknja) očetov copat pa še to samo en  :D :P

No edino zadnja leta mu mal preglavic delajo ovčkine kože  ::), ne ve a bi se po njih valjal al cufal, ni čist prepričan če ga nav kera brcnila nazaj če bo kaj probal  :o :D >:D

Ok o Larsu in hrani ne bi... sem malodane magistrirala na tem, hvala nebu za AG brikete in pa Almo Nature konzerve da ni treba še poleti non stop kuhati. Čeprav pozimi je sposoben pojesti polno skledo kuhane hrane in še skledo briketov, pozna se mu pa nikjer, no sej tudi zdej ko se ohladi ma občasno kak tak napad apetita... me prav zanima kam to da in niti kg gor, smo rabli 3 mesece pa pol samo za bogih 0,5kg gor nabit  ::) :o  Zobke so nam pa pohvalil da mamo super in čiste lepe brez kamna, trkam na les da tako tudi ostane  ;D, no sicer je bil tudi pohvaljen da ne kaže svojih 12 let navkljub manjšim zdravtvenim težavam se zelo dobro drži moja buča trmasta  :o ;D 8) :-*



*Urša*

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #6378 : 30 Julij 2010, 14:30:28
Evo, sem si prav čas vzela in naša dva po hiši lovila:

Gal ima 19,3 kg
Snow pa 20,5 kg :)

In kot vse ženske se tudi Snow ne mara tehtat, zato je med dirkanjem po hiši izgubila še kakih par dkg dlak!
 :)

Satin, kako okreva Lars? Le že na 100%?

LP, Urša



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #6379 : 30 Julij 2010, 15:55:55
Lars drugače super, ga moram ful nazaj držat ker norc bi že letal in skakal naokol, tko da se me zlo doskat sliš okol bajte ko se derem Lars neeeeeeee, fuuuuuuuj... da ne biiiiiii :D ::) Tko da po njegovem je on že 100%, jaz bom pa še malo počakala še ene par dni da bom čist zaziher, moram pa rečt da je u nulo priden, ovratnik sem brezveze kupla (stran vržen denar  >:(), ker ga ne nucamo sploh, se nič ne liže, če se slučajno zmotiš in rečeš si bil bogi ne... dobiš nazaj vzdihovanje in momlanje da je še vedno itak  ::), kako lohka sploh pomislim da on ni bogi  ::) :o

Sicer 100% navmo več nkol, boma pa vesela za slabih-dobrih 80%, kostke boma pa šparala mal  ;), čeprav včasih mulc malo pozabi na svoje stare kosti in nori naokoli ko da ima 3 leta, no pol pa mal poskakujemo, v najslabšem primeru mu Andreja po grlu dol porine še kak analgetik njegov in pol smo spet skor k novi  :o :D ::) 8) :P Ah ja in seveda s pridoma iskoriščamo dano situacijo  ::) >:D


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #6380 : 30 Julij 2010, 22:27:57
Kako pa jih vi tehtate?  :D ;D



Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #6381 : 31 Julij 2010, 10:57:34
Kako pa jih vi tehtate?  :D ;D

S tehtnico!?!  :P  :o  :P

Zvagaš sebe in peskota skupaj, odšteješ sebe pa dobiš njegovo težo.
Ali pa pri vetu.
Ops, pol pa vidš tudi svojo težo.  :-[


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #6382 : 01 Avgust 2010, 20:47:54
Hahahaha  :D

Saj takot udi jaz naredim ( ok da js njega dvignm je že cel projekt.. )
sam ja.. tazadn del...  :D :P ;D



*Urša*

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #6383 : 04 Avgust 2010, 10:09:58
Oj, kako ste?
Našim kožuščkom tale ohladitev prav paše!  :)

Včeraj sem se lotila temeljitega čiščenja avta. Tapiserija na podnu je polna dlak od psov, avto pa ni bil temeljito spucan od.... hmmmm.... par let. :-[  In to je vnaprej izgubljena bitka. Ma kdo kak predlog kako spravit špičaste dlake ven?

Hvala, Lp Urša







Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6384 : 04 Avgust 2010, 10:57:58
uff te dlakce huskyave. pogoji so najbolsi v hladnem vremenu(da se ne skuham), se usedem v prtlaznjih in lepo pocas sesam. recmo, da spravim okoli 90% dlakic ven. tiste krajse se pa skrijejo notri in jih ne dobim ven razen posamezno (pinceta style). :D mogoce poizkusi z mokro brisaco-tako rahlo ocistim "pasje" hlace, preden grem v hiso. :)



*Urša*

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #6385 : 04 Avgust 2010, 12:12:45
jah no...mokra krpa...se ne obnese - mož je avto švasal, jaz pa sem vzela ven poden in ga kar s štrajfiksom oprala.
Ampak ene dlake ostajajo notr prav prepredene v tepih. Sem razmišljala, da bi kar nov tapison vzela. Ampak kaj, ko je original odtisnjen v kalup in novega ne morem tako zverižit.

Tisti spreji, ki delajo peno tudi ne pomagajo prav nič. Samo dodatna packarija za pucat >:(



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6386 : 04 Avgust 2010, 12:30:55
Rjuhe na ztla, te se lahko vrže stran, ali pa boks. Če je sprotno sesanje odveč ;). Jaz probam kar sproti posesati.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


*Urša*

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #6387 : 04 Avgust 2010, 12:42:11
Moj najljubši način sesanja je odpreti vse šipe in na avtocesto gasa.

Šalo na stran - vem, v prihodnje bom res dala deko vzpod. Je orenk lekcija.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6388 : 04 Avgust 2010, 13:07:24
Ma ja ali pa ogromno rjuho pa je ;). Saj pozimi še gre, ko se ne skubijo, zdaj je pa ornk kriza.

Jaz sem drugače od zdaj naprej na boksu ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #6389 : 05 Avgust 2010, 08:34:32
haha avtocesta. to tut jest opazam, ce mal odprem, da ji veter zapiha do prtlaznika. in tko prov vidim kak letijo tiste dlakce cez avto..mmm, neprecenljivo. ;)