Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1911407

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #7110 : 29 December 2011, 10:25:10
Vprašanje za lastnike huskyev. Bi se lahko reklo, da so huskyi uničevalsko naravnani, kadar so sami doma? Sploh mladi psi, tam okoli 1-2 let. In kako se obnesejo v stanovanju, v bloku, glede na to, da je to pasma ki potrebuje veliko gibanja, teka, jim jutranji 15 min sprehod najbrž ne bi bil dovolj, da pridno počakajo nadaljnih 8-9 ur in da stanovanje ostane celo?
Vem za enega mladega samca, sicer oni živijo v hiši, ampak pes jim zgrize vse kar mu pride pod gobec, ampak za neko realno sliko, bi rada slišala več izkušenj.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #7111 : 29 December 2011, 13:25:05
Čara če njihova energija ni pravilno izkoriščena ja znajo biti izredno uničevalni in so pri tem tudi izredno inovativni, zato je v večini primerih takrat ko lastnika ni doma bolje uporabiti box ali pa ga zapreti nekam kjer neke velike škode ne more napraviti. Sicer jaz z mojim nisem imela težav, ne zunaj ne znotraj v hiši s tem da je imel v garaži kjer je spal na voljo lepo število čevljev pa ga moram pohvalit da so vsi preživeli brez praske.
Veliko je odvisno tudi od vzgoje od momenta ko stopi v naš dom! Veliko je odvisno tudi od samega karakterja mladiča oz posameznega psa, tisto kar jaz poznam huskyev se jih večina prosto giblje po stanovanju eni imajo za sabo uničevalno obdobje drugi ne, jih je pa med njimi tudi nekaj takih ki preživejo tisti čas v boksu :) Mislim da če bo nadoknadla jutranji manjko popoldne bi šlo, vendar pa bi jaz zjutraj priporočala vsaj 30 min sprehoda ne 15 min. Plus tega ga je potrebno utruditi tako psihično kot fizično :)
Pa jasno mu je treba pokazati meje in se tega striktno držati, pri njih popuščanja ni ker to kmalu začnejo s pridoma izkoriščati.


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #7112 : 08 Januar 2012, 12:44:33
Midva sva še živa, čez 7 dni praznujemo 10ko. :D












Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #7113 : 10 Januar 2012, 09:29:18
O že toliko? Izgleda izredno mladosten ;)

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #7114 : 10 Januar 2012, 15:18:16
Lepi lepi North  :-* :-* :-* :-*

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Sibirka

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #7115 : 14 Januar 2012, 20:06:16
Ko bi moja Choha vlekla... ;) na kolesu se sploh vec ne upa vlect,ker je vcasih zlo vohljala levo in desno-enkrat sem se ji zato zaletela v rit.  :-[  Tko, da je sploh nisem pustila it pred mano. zdaj pa ko lepo tece poleg pajo vzpodbujam, da gre pred mano. ceprov se more kdaj se polulat umes in ne wem kako ji to rata v 3sekundah. :D Pa se to se spravi lulat samo na sprednjih dveh tackah, zadnji dve pa sta pokrceni v zraku. Kar smesno za videt. ;) Zadnjic na sprehodu pa se je ustrasila divjega fazana, ko je tekel cez cesto. In kasneje ko je dojela, da je samo kura pa je spet pokoncu stopila, usesa naspicila in gledala za njem kako bezi. "kao kok ga je ona prestrasla".  :o

Zdaj sem šla nazaj brat, in sem skor umrla od smeha:):) Ker Niki čist isto dela, sploh ko laufama, se postavi na sprednje tačke, zadnje pa v luft, 2 sekundi pa šiba dalje :) :)

Ne le ljudje, tudi živali imajo svoje pravice!


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #7116 : 15 Januar 2012, 14:18:54
North se vama zahvaljuje! :D
No torj danes praznujemo desetko, še na velik let, velik norčij, veliiiko zdravja, velikoo kosti in posladkov in pa da bi še vedno ostal tak mladič kot si ;*
Za darilo bo pa dobil od hurtte oprsnico :))



NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #7117 : 15 Januar 2012, 18:48:23
Vse naj naj North od mene in Lexa  ;)

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #7118 : 15 Januar 2012, 22:30:22
Se pridružujemo čestitkam.

Evo v familji imamo sedaj "medijskega" haskija, tole je namreč Snow, dečva iz zavetišča horjul, ki je sedaj pri nas že dve leti. 
Prepoznana je po umazanih tacah  :P , ki si jih umaže na blatnih travnikih ob slabem vremenu. (takrat ko rodovniški tečejo na mašini, da se nebi umazali  :P )






Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #7119 : 16 Januar 2012, 09:50:59
Čestitke Northu tudi od nas. Nebivedu lepo, da ste na naslovnici, me pa čudi, da taka revija ne poskrbi za sliko 'pravega' haskiča. Pa brez zamere. By teh way moje ima še kaj drugega blatnega kot tačke, ko se vračamo iz sprehodov :P. In še mnogo drugih pravih haskičev. Tega sicer ne bi pisala, če ne bi ti drezal in vedno razpredal, da so vsi rodovniški haskiči bla bla bla...

Vse je odvisno od lastnika, rodovniški ali ne, ob pravem lastniku je pravi haskič ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #7120 : 16 Januar 2012, 11:01:05
Je bilo kar nekaj konkretnih besed glede na slikco tudi na facebooku, tako da če bi zavist gorela, bi definitvno Slovenija bila pekel. Nekatere tole zelo boli, ampak ...

Glede blatnih tačk, pa leti bolj na tiste, ki ob dežju ne peljejo psa ven, ampak ga dajo laufat na mašine.





P.S. Ker pa je Snow najdenček, se ne ve ima rodovnik ali ne, ker se lastnik (vzreditelj) ni nikoli našel. Mogoče ga pa ima, pa je u bistvu to rodovniški haski. Najbrž tega ne bomo nikoli zvedeli, pa tudi če bi, mi papirja ne rabimo. Važno je samo da smo vedno zdravi. Oba naša haskiča sta res zdrava in res ni nobenih problemov (trkam na les, da bo tako tudi v prihodnje - pa ne samo za naše, ampak za vse).



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #7121 : 16 Januar 2012, 11:08:22
Ne sej kul, men je snowka prav luštna haskolinka ;). Tud dlako ima neverjetno lepo, tako da je čist ok ;)

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #7122 : 16 Januar 2012, 11:47:44
Men je pa najbolj všeč to, da ni napadalna, ampak se čisto v vsakem primeru umakne. Ker Gal pokaže, če mu kaj ni všeč, zna tudi zarenčat in šavsnt.
Edino Gala pa zna kontrolirat, ampak tudi to brez renčanja in grizenja, samo pogleda ga in mora on stran od svoje sklede, pa ima ona vso hrano, svojo in njegovo - doma je ona šef.




Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #7123 : 16 Januar 2012, 12:27:38
Ali kratko malo povedano prava baba ;). Pri nas sta oba taka, tako Alba kot Tege. Nekako vesta kje ima vsak mejo in deluje res luštno. Brez renčanja ali česarkoli drugega.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #7124 : 16 Januar 2012, 18:19:40
ooo cestitke Snow. pa ko sem sla revijo kupit sem si misla "ta je pa cist podobna Snow". umazani krempelcki so pa za "make up". ;) 



Tamara Nanayaa

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #7125 : 20 Januar 2012, 14:39:11
Lep pozdrav vsem. Pišem kot ena izmed ustvarjalcev revije Kužek, ki je te dni izdala novo številko, v kateri smo predstavili pasmo Sibirski Husky. Opis pasme in pa vse fotografije je prispevala cenjena slovenska vzrediteljica, z mednarodnimi izkušnjami, gospa Maja Golob.
Na naslovnici pa je naključni kuža, ki je lepo sovpadal z našo prenovljeno naslovnico. Ta kuža ni husky, po slovenskih rodovniških pravilih, verjetno tudi po drugih ne. Ta Husky tudi ni omenjena psička Snow.

Fotografija za naslovnico je bila uradno kupljena od tukaj : http://www.istockphoto.com/stock-photo-9238523-siberian-husky.php?st=5a2a9b4 . Na linku lahko vidite kdo je avtor fotografij in tudi njegove ostale slike.
Sliko smo izbrali izključno zaradi estetskega videza naslovnice, nikjer pa nismo napisali da je to sibirski husky. Le tega si lahko ogledate v Kužku, na strani 17.

Lp Tamara, revija Kužek



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #7126 : 20 Januar 2012, 14:46:54
Aha OK, no saj sem danes kupila revijo ravno zaradi predstavitve naših psičkov ;). Meni je pač asociiralo, ker je zraven pisalo predstavitev haskijev, da slika na naslovnici sovpada s to temo. Drugače pa v kolikor potrebujete v prihodnjih številkah pse za naslovke se obrnite na obiskovalce foruma, imajo veliko preksranih fotk in bi jih z veseljem delili z vami.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #7127 : 20 Januar 2012, 15:02:29
No fino, končno se je iz prve roke zvedelo kaj in kako. Očitno tale pes izhaja iz češke ali slovaške. In očitno celo ni samička.
http://www.istockphoto.com/stock-photo-8943223-siberian-husky.php?st=18d6f5d

Zdej pa se meni poraja vprašanje; Ali so mladički od haskijev podobni staršem - mislim podobni po flekih in barvi?
Ker če Snow pogledaš iz iste poze je to skoraj identičen pes (z isto črno piko na repu in vsem), bi bil potem tole lahko njen bratec ali oče?

Namreč spomion mi bega na kamionarja, ki je zavrgel 8 "rodovniških" mladičkov haskijev (papirje so imeli, kok so bili pa pravi je pa drugo vprašanje) pred italjansko mejo, ker jih ni mogel uvoziti v italijo. Bili so stari namreč 6 tednov, pogoj za uvoz pa je 8 tednov.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #7128 : 20 Januar 2012, 15:12:57
Ni nujno, da so podobni. Obstajajo variacije. Lej če bi kamionar imel papirje teh psov zagotovo ne bi vozil okol pr 6 tednih, ker pes pri 6 tednih nima kaj delati stran od mame. In noben vzreditelj jih ne bi poslal kar tako na pot. drugače pa na razstavah sem vidla že precej 'dvojčic' od Albe, prav tako na canicross tekmah.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #7129 : 22 Januar 2012, 20:57:28
North vse naj naj in da bi te tvoji razvajali še mnoga leta  :-* :)


arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #7130 : 23 Januar 2012, 22:24:09
 Lp.
    Samo to bom napisal če govoriš da kot vzrediteljica vzgajaš rastavno linijo(kavč mojstre) zame to tudi niso husky pa imajo lahko sto paperjev.
    Po Slovenkem pregovo se more ljudstvu Chukchi že fan vrteti v grobu.
   



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #7131 : 24 Januar 2012, 07:41:41
Se strinjam Arch, hvala bogu za mnoge psarne, ki vzrejajo za razstave in vleko!

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


atos

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #7132 : 01 Februar 2012, 16:11:57
živijo..

sem že malo brskal po tejle temi haskijev in sem odkril da je tudi ta pasma čudovita . toda nisem našel odgovora na moje vprašanje - ali je tu v sloveniji dovolj ugodno podnebje (zima....)

nekateri pravijo da se malo muči  :(                   nekateri pa da je čisto vredu in se navadi na to toploto  ;D

katero je res ? :)



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #7133 : 01 Februar 2012, 16:22:48
hellow. Husky dosti bolje prenasa vrocino, kot kaksni drugi kuzki brez podlanke. kar te varuje pred mrazom te tudi pred vrocino. ;) nasa gre poleti na soncek ob 12h.



atos

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #7134 : 01 Februar 2012, 16:35:52
hvala za odgovor....

po vsej vrjetnosti bom kupil huskyja enkrat aprila...... so takrat mladiči huskyjev?....


ali je husky lahko zunaj v pesjaku ? na dan ga mislim pa sprehodit nekje 3 ure.    pa tudi po gozdu...


in še nekaj  ali lahko jutranji sprehod preskočim .... zaradi službe ? :-\    in ga nato sprehodim nekje ob 2 popoldne in potem ob 6 zvečer ?



hvala za vnaprej .....in upam da nisem preveč tečen z vsemi uprašanji.   



NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #7135 : 01 Februar 2012, 22:22:10
Upam da se boš odločil za rodovniškega. Pri nas jih vzreja Maja Golob, psarna hydrargium.

Kdaj so mladiči je spet odvisno kdaj da vzreditelj parit....ponavadi se skotijo konec aprila/začetek maja...in pa enkrat v jeseni. Odvisno kako vzreditelj planira legla.

Husky je lahko zunaj v pesjaku (naš je), lahko je tudi noter. Moraš vedet, da res rabi veliko gibanja in ukvarjanja.

Jst jutranjega sprehoda ne bi preskočila. Ne glede na to kdaj mas siht je ga treba peljat na wc da opravi potrebe...predstavljaj si sebe da bi zvecer sel nazadnje na wc pa potem drug dan sele ob 14?

Mi mamo zutraj tm nekje 20 minutne do 3 minutne sprehode...spet odvisno od njega kolko hitr opravi potrebe.

Če te še kaj zanima, kar vprašaj.

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #7136 : 02 Februar 2012, 08:20:26
Ena opomba, za psa se ne reče, da ga kupiš v določenem mesecu, ampak se najprej pozanimaš kje imajo legla v tem času, kje v kratkem planirana. Velikokrat se zgodi, da je treba mladička v leglu rezervirati že veliko prej, torej predno se skotijo.
Vprašanje je tudi za kaj želiš imeti psa. Če ga misliš imeti tudi za vlečne športne, potem raje poglej kake psarne zunaj, ki se ukvarjajo tako z razstavami kot z vleko. Če pa ga misliš imeti kot ljubljenčka, potem se obrni na Majo Golob. Ni nujno, da ga sprehodiš zjutraj, če je zunaj v pesjaku in ima popoldan dovolj rekreacije in tvoje pozornosti ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #7137 : 02 Februar 2012, 12:32:32
Se opravičujem, samo moram tole slikico deliti z vami, ker ko sem jo videla sem se ful nasmejala.   ;D


"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #7138 : 02 Februar 2012, 13:28:40
Hahaha, čeprav da bi pa tole držalo je pa tudi ravno 1% možnosti ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


gofra

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #7139 : 02 Februar 2012, 14:50:32
Sprehod zjutraj, sploh ce te potem dlje casa ni, je pomojem nuja. Za vsakega psa...