brikete katere znamke uporabljate?

gorac6 · 72052

nayaa17

  • Gost
Odgovori #210 : 22 November 2013, 13:21:16
ja sedaj je pojedla eno vrečo RC in nevem ne vidim nobenih problemov kaka manj k prej, lep kompakten kakec poje tudi zlo rada, z vsemi ostalili briketi, kar sem jih ponudla s testerčki se pa samo igra, pa jih meče po sobi... >:(



nayaa17

  • Gost
Odgovori #211 : 22 November 2013, 13:22:08
obstajajo kakšni bolj zdravi briketi ki bi bli podobni RC...



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #212 : 22 November 2013, 13:39:28
Cudo pasje :D No saj moja stara mama ima yorkshirko pa je ze celo zivljenje na RC pa ima sedaj 16 let, edino zobke ji je ze pri petih letih dala izpulit.  Tako da RC ni slaba ampak za svoj denar dobis boljse, to je to. :) Cene so sicer na internetu cist zmerne, zoohit in podobne strani :)
Ampak js se ga izogibam ker kot povedano, za svoj denar dobim boljse :)
Probaj se s Canisom, moja dva sta ponorela ko sem paket prinesla domov :P



nayaa17

  • Gost
Odgovori #213 : 22 November 2013, 14:09:36
joj nevem...mja tvoja dva se mi zdi sta že tako bolj ješča od naše razvajenke...tud AG bi bil čist vredu samo ker naši ritki ne paše....



nayaa17

  • Gost
Odgovori #214 : 22 November 2013, 14:12:43
Sestava: dehidrirano meso piščanca,race in purana, predhodno kuhan škrob, oluščen oves, živalska maščoba, jabolčna vlakna, dehidrirana riba, dehidrirano meso, račja maščoba, koruzni kosmiči, živalski beljakovinski hidrolizati, laneno seme, pesina pulpa, jajca v prahu, riž, , ribji avtolizati
(organolizati 0,6%),pivski kvas, frukto-oligosaharidi, glina, rastlinski izvlečki, rastlinsko oglje, konzervansi (vitamin E in rožmarin), vitamini in elementi v sledovih. Skupaj delež mesa: 28,5%.

kako se zdi tale sestava??



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #215 : 22 November 2013, 14:58:38
samo ker naši ritki ne paše....

Ja boga ritka no. Če boš na drugih področjih isto popustljiva boš imela razvajeno malo ščene. 

Psu se da brikete, če jih ne poje se jih odvzame in vrne ob naslednjem obroku. In tako v nedogled dokler ne začne jest. Nehi komplicirat.



nayaa17

  • Gost
Odgovori #216 : 22 November 2013, 15:15:47
ni ti treba bit nesramna...jst hočem za svojga psa le najboljše in ji ne bom dajala neke hrana, če ji ne paše!!!



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #217 : 22 November 2013, 15:33:50
Jožoš, vidim da ni sam pesek razvajen  >:D



nayaa17

  • Gost
Odgovori #218 : 22 November 2013, 15:51:53
ja tudi jaz sem... ;D



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #219 : 22 November 2013, 16:11:38
Lej, res kompliciraš in to ni dobro niti za psa niti za tebe. Tud če zdle najdeš ene brikete, ki bodo res res dobri, to ne pomeni da jih po dveh dneh ne bo spet pljuvala ven. Kupi ji kvalitetne in se nehi sekirat, če ji ne bodo dobri. Poleg tega je že en kup tem odprtih ravno na to temo, zbirčen pes, kaj nardit da bo jedu... Ni rešitev v tem, da v nedogled iščeš kaj ima rada, ampak ji daš nekaj in bo sčasoma vzljubila. Mi naredimo zbirčne pse, ko jim tišimo pod nos vsega boga samo da bi jedli. Nej bo lačna če ji ne paše jest. In res, če jo boš za en "sedi" fehtala tako kot jo fehtaš da je, je končni rezultat kristalno jasen. Verjamem, da ji želiš vse najboljše, vendar pod to ne spada kar ti počneš. To je čisto dobronamerno, nikakor nisem bila nesramna, ampak po dveh, treh straneh testerčkov ti psica še vseen ne je ničesar. V končni fazi pa RCju ničesar ne fali in če jih rada je jo pač s tem hrani.



nayaa17

  • Gost
Odgovori #220 : 22 November 2013, 16:49:52
ja seveda jaz sem jo naredila izbirčno seveda. rada bi da ji briketi paše tako za dlako kot za prebavo...ne sej tud jaz nisem hotla bit nesramna...: :D
ja RC nevem kolko so kej dobri briketi, ker so tako mastni...
probala bi z Natural & Delicious ali pa z artimist...

 



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #221 : 22 November 2013, 21:20:02
Če imaš željo-lahko narediš celo znanost...No jaz sem si naredila tabelo "primernih" hran pa koliko € me pride obrok dnevno, koliko časa traja zaloga (se vidi da nimam šihta zdaj...).

V glavnem-simpl je tanajtabolš.
Če ustreza v zdravstven smislu-vztrajaš. Pa res-začneš z briketi nagrajevati želena vedenja-se vrednost hrane dvigne, ker mora zanjo nekaj narediti in ni postrežena v posodi. 14 dni kliker futranja potem pa se lahko poslužuješ 50/50. daš obrok v posodo, pustiš 20 min-ne je, vzameš in tisti dan pač dobi manj za jest. No biggy.

Pa sem veeelik zagovornik pestre in raznovrstne prehrane, dodatkov v obliki skute, jogurta, žlica mesa, omake in sem prepričana, da obstajajo pasji gurmani, pri katerih nikakor ne moreš 1 mesec hranit istega okusa 2x na dan....Ampak čisto vsakič ne boš imela časa pripravljat obroke in ti bo prišlo huuudo prav, da bo pes pojedel kar dobi.

RC so čisto solidni, brez strahu, so  vzreditelji, ki 20 let vzrejajo in hranijo s to hrano, psi pa živijo po 16let. Zame čisto dober podatek.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #222 : 22 November 2013, 22:01:05
Glede na to, da gre za štiri mesečnega mladiča bi jaz vseeno pazila, da ne bo ravno stradala cel teden. Ampak vsekakor preveč kompliciraš... če ima psica rada RC ostani na tej hrani, ker je čisto ok :)

Za običajno ješče mladičke bi sicer svetovala, da ne jejo samo briketov ampak tudi doma pripravljeno hrano, pri vama pa bo najbrž prišlo do tega, da bo doma skuhano pojedla, briketov pa ne.

Vseeno lahko probaš tako, da ima polovico obrokov doma pripravljenih, brikete pa dobi za nagrado iz roke, vsake toliko pa tudi v skledo. Če se zmrduje nad briketi jih umakneš in daš isto ob naslednjem obroku. Pa jaz ne bi čakala 20 minut, dovolj je pomoje že minutka, saj takoj vidiš ali bo pes pojedel ali ne.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


nayaa17

  • Gost
Odgovori #223 : 22 November 2013, 22:20:06
hvala...ne sej stradala ni nikoli...ponavadi ji v skledo dam zjutraj potem pa čez dan dobiva hrano iz roke..mogoče bom potem probala menjat hrano ko bo večja, drugače bom pa ostala na RC, malo ste me potolažile, ker sem brala da ni ravno neka kakovostna hrana, pa tudi zelo mastni so briketi, je pa res da za isti denar dobim bolj kvalitetno hrano...
moj RC ki ga sedaj je je samo piščanec koruza in take stvari noter...
poiskusila bi z Natural & Delicious ker se mi zdijo kar dobre sestavine...brez žitaric koruze in tega... :( :( ???



nayaa17

  • Gost
Odgovori #224 : 27 November 2013, 19:28:06
evola...smo probale s hrano Natural & Delicious in ji lepo diši.-...zdej samo čakam kakšen bo kakec pa ostalo...potem pa bomo hranili s tem...



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #225 : 27 November 2013, 19:38:44
super :) pol pa ostani na tej hrani, nic vec menjat, bos naredila psicko obcutljivo.



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #226 : 27 November 2013, 19:40:27
Izbircno in razvajeno, ne obcutljivo  :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #227 : 27 November 2013, 19:45:58
Tu in tam je že fajn vsaj okus zamenjat, pa pikico česa dodati k briketom. Eni psi so občutljivi na menjave, drugi pa nimajo težav in lahko mirne vesti menjaš okuse, znamke.

Sicer je verjetno res vprašanje koliko bi bilo priporočljivo za vsak žakelj menjat brikete, konzerve...če psu načeloma nekaj odgovarja. Ena psica še ni pravilo, ampak eni labradorki je lastnica v želji najti čim boljšo hrano (pa na začetku ni bilo težav z znamko ki jo je jedla, nekaj srednje kvalietetnega)...na koncu je pristala na veterinarski dieti-intestinal ali tako nekako. Je pa res šla iz enega žaklja na drugega, od RC, Eukanube, Bewi dog, Belcando, Orijen, Acana. Ne vem pa za druge dejavnike (dednost, imunski sistem...).

Evo zdaj sem začela mešat z Happy dog Toscana in bomo videli, če ne bo ustrezalo, grem nazaj na magnusson, opcija je še forza 10 riba.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #228 : 27 November 2013, 20:02:06
Jaz sem potem na koncu izbrala kar navadno Acano, bomo videli kako mu bo odgovarjala.  :)



nayaa17

  • Gost
Odgovori #229 : 27 November 2013, 21:04:51
ne sej jaz nisem menjavala...sem samo testerčke dajala...če ni pojedla...lepo v žakel in naš tastarejši kuža vse poje...hranila sem jo pa samo z RC, testerčke pa itak je poiskusila samo ene druge je samo glavo stran obrnila...tako da bom sefaj ostala na tej hrani upam da ji bo odgovarjala...če pa bodo kakšni problemi pa nazaj na RC...so pa fajn sestavine noter...in ravno prav veliki za mladička, pa tudi niso tako suhi kot ostali kao bio briketi :D



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #230 : 27 November 2013, 21:30:17
kar priznajte da so vsi nasi ljubljencki razvajeni ;) hehe no super, lepo da sta nasli hrano ki jo psicka je :) porocaj kako bo :) Mi smo pa na Canisu, veliko lepsi kakec, prdci pocasi izginjajo .,... pa se tamali je zacela pocasi dlaka rast:) Bomo kar tukaj ostali, ze po enem tednu taki rezultati, cudez :P



nayaa17

  • Gost
Odgovori #231 : 28 November 2013, 16:10:28
saj je res use do svoje meje. sam kaj k imamo tok radi svoje živalce. aja no super da so tej briketi ok. ja danes sem šla v mr. pet sm vidla da imajo to hrano tudi tam in je super mi nebo treba po netu naročvat tako k sm sedaj testercek. sm kupla 2kg pa da vidmo. poročam rezultate



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #232 : 28 November 2013, 17:20:34
Nayaa17, piši prosim slovnično, z velikimi začetnicami in vsem kar paše zraven, ker je tvoje prispevke težko brati ;)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


nayaa17

  • Gost
Odgovori #233 : 28 November 2013, 18:07:29
opala. :-D ja se opravičujem. Sem pisala iz mobitela potem je pa tako :-D



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #234 : 28 November 2013, 19:30:33
Pri nas imamo Taste of the wild bizona,ki našemu psu zelo odgovarja.Tudi pri menjavi briketov ni bilo problemov(prej je jedel Arden Grange),tako da smo zelo hitro prišli na te brikete.



nayaa17

  • Gost
Odgovori #235 : 29 November 2013, 15:30:38
danes je začela ful prdet  :P :-[



pjotrca

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #236 : 30 November 2013, 22:37:39
Kaj pa izkušnje z Nutra Gold ? Moj bokserček jo ima rad, sicer pa čez brikete dobi vedno eno žlico pasje konzerve, da se ne naveliča okusa   ;)



nayaa17

  • Gost
Odgovori #237 : 01 December 2013, 15:34:09
ja sedaj čez vikend sem ji kar kuhala riž pa piščanca, pa malo pasje konzerve, tako da nevem kaj se bol splača kuhana ali briketi??



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #238 : 02 December 2013, 00:08:34
kuhano surovo pa goveja surova oziroma bikovka za zobke.... se najbolj :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #239 : 02 December 2013, 11:29:39
splača... pri večjem psu te ceneje pridejo briketi-če pes nima posebnih potreb.

Seveda je pa najbolje za psa, če ima doma pripravljeno uravnoteženo prehrano. Ampak, da spraviš skupaj obrok, ki ima vse potrebne vitamine, minerale, v primernih razmerjih, količinah, da je kalorično toliko, kolikor pes potrebuje, da so maščobe, beljakovine, OH, vlakine-v razmerjih za tvojega psa....Rabiš nekaj znanja, prebrat kako bukvo o pasji prehrani.

No, čim imaš psa, ki ima posebne potrebe (se hitro zredi, ima slabši imunski sistem) je težje pripravljat obroke oz. moraš mislit na več stvari in bolj komplicirat.

In če imaš večjega psa ali več psov-je treba še eno skrinjo kupit-ker za vsako sproti se res ne gre kupovati meso etc. Čeprav sem po malem začela tuhtat, da bi se nabavila kaj literature o pasji prehrani in nafehtala doma še eno skrinjo, našla vire divjačine, jagnjetine...

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!