Koder [Caniche,Poodle]

Gost · 436987

nata

  • Gost
Odgovori #600 : 12 Februar 2009, 20:16:40
Izbrisano na zahtevo uporabnika



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #601 : 12 Februar 2009, 20:33:38
LJUBLJANČANI prosim GAGAF rabi pomoč  8)

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


nata

  • Gost
Odgovori #602 : 12 Februar 2009, 21:02:16
Izbrisano na zahtevo uporabnika



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #603 : 12 Februar 2009, 21:03:34
Nata super si-povej kaj ti si tam Noris?

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


nata

  • Gost
Odgovori #604 : 12 Februar 2009, 21:09:45
Izbrisano na zahtevo uporabnika



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #605 : 12 Februar 2009, 21:11:51
Uf sem zbrkala-vas je že dosti tam -pa sem že čisto zmedena :P :P :P :P :P

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


gagasf

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #606 : 12 Februar 2009, 22:00:58
Hvala na dobrodoslici ;D
kao i na brzoj ukazanoj pomoci...:)
Sad josh da odaberem samponcic i regenerator za ovog mog malca, pa divota.
Ovde, na predhodnoj strani, koliko sam primetila i razumela, spominje se i sprej za rascesljavanje, ali nisam shvatila koji je u pitanju. Ako nije problem, da li bi moglo malo blize objasnjenje kao i vrsta John Paul sampona,jer ga ne nadjoh na linkicu Pet centra, sto mi Nata posla.
Hvala unapred



nata

  • Gost
Odgovori #607 : 12 Februar 2009, 22:33:27
Izbrisano na zahtevo uporabnika



gagasf

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #608 : 13 Februar 2009, 00:01:02

malo za pomoč
http://www.pasjisalon.com/ahtmlextern/jeanpeau.htm



Auuu, sta mi tek sada uradi..kako covek da bude pametan i da zna sta da odabere... ??? ;D



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #609 : 13 Februar 2009, 11:25:45
Jaz ti gagaf tukaj ne morem pomagat -ker še nimam psa in ga čakam -pa nima iskušenj-dajte punce predlagajte ji kaj naj naroči ;)

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


gagasf

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #610 : 13 Februar 2009, 16:10:43
Hajde, recite mi da ima i Pet silka kod vas...pa da definitivno ne znam sta da radim :-\
Recite mi molim vas vasa iskustva sa odrzavanjem dlake vasih pudli. Koja kozmetika vam se pokazala kao najbolja. Apriko pudle imaju meksu i svilenkastiju dlaku od crnih i belih. Lakse se mrsi, teze se dobija ona lepa punoca dlake koja je ovim drugima potpuno normalna pojava.
Ja sam mog malca do sada kupala All systems-ovim Super-Cleaning and Conditioning samponom  (to je jedina kvalitetnija kozmetika koja se moze pronaci na nasim prostorima). Ali on polako nestaje pa bih ja volela da probam i neke druge linije.
Osim toga, zanima me da li je dlaku potrebno tretirati izmedju kupanja josh nekim proizvodima (ulja) ili za pudle to nije potrebno.
Koji kondicioner sprejevi za rascesljavanje su vam se pokazali kao dobri?
On ima i problema sa ocima, ima one ruzne crvenkaste mrlje ispod ociju. Nema potrebe ni da pisem sta sam sve pokusavala da to skinem. Kakva su vasa iskustva s tim?
Videh da ovde ima dosta izlagaca, kao i ljubitelja ove prelepe rase, pa se nadam da ce imati ko sta i da mi kaze u vezi pitanja koje sam postavila :)



tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #611 : 16 Februar 2009, 00:07:44
 :-[ :-[ :-[

Manca 

Vladka



Manca

  • Gost
Odgovori #612 : 16 Februar 2009, 09:40:43
:-[ :-[ :-[

Manca 

Vladka

HVALA  :-[ ;D

Objavljena je statistika za Celje: http://www.e-wuff.com/Prijavnice/Razpored_pasem_WW09.pdf

Pudlji so v ringu 1, na vrsti pa so zadnji (kar ni nič neobičajnega  :-\)



Manca

  • Gost
Odgovori #613 : 16 Februar 2009, 09:59:29
Hajde, recite mi da ima i Pet silka kod vas...pa da definitivno ne znam sta da radim :-\
Recite mi molim vas vasa iskustva sa odrzavanjem dlake vasih pudli. Koja kozmetika vam se pokazala kao najbolja. Apriko pudle imaju meksu i svilenkastiju dlaku od crnih i belih. Lakse se mrsi, teze se dobija ona lepa punoca dlake koja je ovim drugima potpuno normalna pojava.
Ja sam mog malca do sada kupala All systems-ovim Super-Cleaning and Conditioning samponom  (to je jedina kvalitetnija kozmetika koja se moze pronaci na nasim prostorima). Ali on polako nestaje pa bih ja volela da probam i neke druge linije.
Osim toga, zanima me da li je dlaku potrebno tretirati izmedju kupanja josh nekim proizvodima (ulja) ili za pudle to nije potrebno.
Koji kondicioner sprejevi za rascesljavanje su vam se pokazali kao dobri?
On ima i problema sa ocima, ima one ruzne crvenkaste mrlje ispod ociju. Nema potrebe ni da pisem sta sam sve pokusavala da to skinem. Kakva su vasa iskustva s tim?
Videh da ovde ima dosta izlagaca, kao i ljubitelja ove prelepe rase, pa se nadam da ce imati ko sta i da mi kaze u vezi pitanja koje sam postavila :)

Pet silk se včasih dobi na razstavah pri nas. V trgovinah ga še nisem zasledila. Jaz za svojo uporabljan šampone od #1All Systems, meni je najboljši. Dobri so tudi šamponi od Biogrooma, mogoče bi poskusila z njimi. Poznam apriko dlako, zelo ze hitro zavozlja. Zato priporočam uporabo "olja" od Chris Christensena Liquid Silk. To se da na dlako vsakič, ko se češe in po kopanju. Še posebej je dober za suhe konice. Moja je imela obupne konice, odkar ima pa to olje je veliko bolje.  Drugače pa je za razčesavanje tudi Mink Oil od Biogrooma v spreju. Tudi preverjeno na Nerini dlaki, se zelo dobro odnese. Za oči pa bodo bolje vedeli tisti, ki imajo tudi te probleme. Nera nikoli ni imela tega okoli. Pravijo pa da obstaja neka tekočina, ki naj bi odpravljala solzice.
Upam, da sem pomagala  :)

Lp,Manca



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #614 : 16 Februar 2009, 11:16:06
Manca hvala za statistiko-tak da če smo ob 10h tam pol je čisto dovolj zgodaj kaj ne???????????Kaj misliš katero ura ura je to-če ste zadnji?????????

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


Manca

  • Gost
Odgovori #615 : 16 Februar 2009, 11:43:52
Odvisno kako hitro sodi sodnik. Pred začetkom pudljev je 60 :o psov. Tako da bo ob 10 čisto dovolj zgodaj :) Verjetno pred 12. ne bodo na vrsti.



gagasf

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #616 : 16 Februar 2009, 11:52:28
Manca,
Hvala na odgovoru, pomogla si mi puno. Sve sto si navela za apriko dlaku je bash tako, svilena je, mrsi se i dosta teska za rasceshljavanje.
Mnogo uspeha na izlozbi vam zelim! :)



Manca

  • Gost
Odgovori #617 : 16 Februar 2009, 15:17:11
Včeraj sem se malo igrala z Movie makerjem in nastal je tale filemček  :)

Ch.INT, Ch.J.SLO, MULTI.Ch. RIVER QUENN OF GOTTARDO



 :-* :-* :-*

Lp,Manca



mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #618 : 16 Februar 2009, 16:14:13
Manca & Nera company super lepo si se potrudila in nam res lepo predstavila .

Okoli kozmetike in okoli oči in izcedka lahko sam povem, da vse tisto za čistiti pomaga zelo slabo oziroma sploh nič, obstaja pa prah Angel glove iz USA, kjer gre za zelo ozko usmerjen antibiotik, ki je sicer v EU prepovedan, ker so nastali problemi pri tretiranju na konjih z tem preparatom, za pse po mojem ni zelo nevaren, v glavnem ta antibiotik, ki ni prav hud in zelo ozko usmerjen naredi to, da zelo laično razloženo, da laže razumete prepreči bakterijam, da bi zaživele in obarvale dlako. Solzice sicer še tečejo, vendar manj in ne obarvajo dlake. Sam sem imel te probleme z Dolly, vendar sem se po tehtnem premisleku odločil, da probam najprej na druge načine, kar je pri mladem psu obvezno dnevno površinsko masiranje solznih kanalov in uravnotežena hrana, kar je pri meni dalo dokaj OK rezultate, saj sta se ji prej solzili obe očesi eno bolj eno manj, sedaj se pa eno sploh ne več, eno pa zelo občasno.

Lahko si pa pomagate tudi tako, kot sem svojega znanca veterinarja hecal, ko mu ni bilo jasno kako sem to uredil in sem mu rekel tako: Ja vozil sem jo z avtom in pri 160 odprl vsa stekla in strešno okno, pa da se počasi navadi.......    :o

Pa je kar skočil, da se to ne dela ....    no tudi sam nisem tega ravno tako delal, vsekakor pa kaj resnice je v tem, saj se organizem rahlo privadi, enako je pri ljudeh, ko prvič zapiha leden zrak vsi zakašljajo, kasneje pa ne več.

No edino, kar pomaga dlaki je en bel puder od Bio groma oziroma kremica, ki jo namažeš okoli oči (mala doza cca fi 5 cm debelina 1,5 cm) (samo za bele pse) in to preprečuje, da bi ta izcedek pobarval dlako obenem pa pobeli že pobarvano dlako.

Je pa kar nekaj o tem na Šapicah napisanega, menda pomaga tudi par kapljic jabolčnega kisa v vodo ............

Ja tudi sam sem opisal kozmetiko, ki jo Dolly uporablja rabil bi pa nekaj za tedensko špricanje dlake, pa ne bi ravno Mink Oil, ker lahko zabarva Dollyno belo dlako, kaj torej res preizkušenega priporočate in pa kje se dobi.

Glede pripomb, da so pudlji zadnji na vrsti na razstavi v celju pa samo to :

NAJBOLJŠI SO ZMERAM ZADNJI  to velja pri smučanju in povsod !!!!!!

Sam pridem na ogled v nedeljo, ker tudi vzrediteljica naše Dolly, psarna Ikalicon g. Bojana & Mišo company prideta v nedeljo in če kdo še išče prekrasnega razstavnega srednjega pudlja, ki je že na tem forumu bil predstavlje, le da se je sedaj razvil v res super psa ( mislim, da se Dafna stopi  :D, če bi ga vzela v naročje) , bo tudi ta bratec od Dolly prišel zraven, sicer pa če še ne bo prodan, ga bo vzrediteljica sama zvozila po razstavah, da doseže nekaj rezultatov in ga nato kot odraslega prodala naprej seveda bo cena potem manj ugodna !  :-\

LP Vsem !



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #619 : 16 Februar 2009, 19:48:47
MANCA -super si to predstavla :o   ;) 8)

MAT-kaj me spet hecašššššššššš-mislim da se mi bo tak ali tak mešalo v nedeljo ko bo na kupu tolikooooooooooo lepih psov

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


Manca

  • Gost
Odgovori #620 : 16 Februar 2009, 20:05:58
Dafna in matxxl HVALA  :-[ :)


Ja tudi sam sem opisal kozmetiko, ki jo Dolly uporablja rabil bi pa nekaj za tedensko špricanje dlake, pa ne bi ravno Mink Oil, ker lahko zabarva Dollyno belo dlako, kaj torej res preizkušenega priporočate in pa kje se dobi.


Tole pa ne drži. Mink oil ne barva dlake, tudi bele ne. Mogoče ima Dolly alergijo nanj oz. ga njena dlaka ne prenaša dobro. Poznam nekaj ljudi, ki se zares profesionalno ukvarjajo z razstavami, imajo bele pse in vsi po vrsti uporabljajo točno ta izdelek, pa niso čisto nič pobarvani.  :-\
Je pač vse odvisno od psa do psa. Primer Nere: po šamponu od Biogrooma je dobila tak prhlaj, da nisem vedla kaj naj naredim...enostavno alergija, tako pač je. Zato ga ne uporabljam, kar pa ni nujo da ta šampon ni ok za druge pse. Pa vem, da so to zelo kvalitetni šamponi.

Za razčesavanje pa še enkrat napišem kaj jaz uporabljam za Nero. Liquid Silk od Chris Christensena. Njena dlaka je res problematična s tem izdelkom pa se je njeno stanje zelo poboljšalo. Ampak to odgovarja njej, ne trdim, da bo tudi drugim psom ok.

Upam, da sem s tole razlago kaj pomagala  ;)

Kdo vse pride v Celje??? Jaz sem že čisto neučakana, ker mam zdej toliko na faxu, da prav rabim malo sprostitve  :D

Lp,Manca



wind

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
  • Grand Caniche
Odgovori #621 : 16 Februar 2009, 22:27:41
Ja tudi sam sem opisal kozmetiko, ki jo Dolly uporablja rabil bi pa nekaj za tedensko špricanje dlake, pa ne bi ravno Mink Oil, ker lahko zabarva Dollyno belo dlako, kaj torej res preizkušenega priporočate in pa kje se dobi.

Probajte Chris Christensen: Ice On Ice



mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #622 : 16 Februar 2009, 22:43:55
Manca ali ste to mislila ?  :       http://www.pasjemesto.com/default.asp?pid=modul_it&mid=sl&wid=364&detailID=876&ime=Silk_Spirits_-_118_ml

Kje se to dobi samo v pasjem mestu ali še kje ???



Manca

  • Gost
Odgovori #623 : 17 Februar 2009, 09:04:44
Ja to je to  :) (pa ne me vikat no  :-[)
To prodaja en gospod na razstavah, ki ima stojnico od #1All Systems. Upam, da pride v Celje, drugače bom kar prek te spletne trgovine naročila.

Matjaž, Katarina a prideta?

Lp,Manca



gagasf

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #624 : 17 Februar 2009, 20:58:25
Svima koji ucestvuju na izlozbi zelim puno uspeha i nadam se slicicama pri povratku ::)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #625 : 17 Februar 2009, 21:42:22
Kdo vse pride v Celje??? Jaz sem že čisto neučakana, ker mam zdej toliko na faxu, da prav rabim malo sprostitve  :D
Verjetno pridem. Me pa zanima ob kateri uri približno bodo kodri na vrsti?

lp


Manca

  • Gost
Odgovori #626 : 18 Februar 2009, 10:50:28
Me pa zanima ob kateri uri približno bodo kodri na vrsti?

Pred 12. verjetno ne, ker je pred njimi  60 psov.

Danes sem naročila tale šampon za Nero http://www.pasjemesto.com/default.asp?pid=modul_it&mid=sl&wid=364&detailID=1175&ime=Sampon_Black_on_Black_-_473_ml

Če res deluje tako kot piše, je idealen za njeno dlako. Sem pa "preštudirala" vse izdelke. Nekaj sem jih zasledila v prodaji na razstavah, nekateri pa so mi "novi". Tole je res super trgovina. Sploh za šampone in vse od Chris Christensena. Na razstavah so ponavadi prodajali le Liquid Silk, drugih izdelkov pa ne. Ta šampon za Nero sem videla samo na razstavi v Belgiji. Če bo kdo prej probal izdelek "Ice on Ice", me zanima če je ok. Sama ga nameravam naročiti, ko porabim liquid silk.
A je kdo že kdaj naročal preko te trgovine  ??? ?
Tudi drugi izdelki so mi zelo ušeč. Res taka "razstavna" trgovina, vse kar rabiš lahko dobiš  ;D

Lp,Manca



mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #627 : 18 Februar 2009, 11:53:41
Manca bodo na sejmu v Celju, verjetno bo kak popust, sam sem se malo pozanimal na tem forumu klikni pod oprema in imaš temo za to trgovino, potem jim pa tja napiši, kaj morajo imeti s sabo za te !!!

Mimogrede, naučila me boš uporabljati te gumice pa papirčke za ušesa, sicer ima naša največji problem z repom, ki ga rada grize  >:( in se igra z njim, čeprav ima preveč igračk (za celo ta veliko gajbo) če ne bo drugače ji ga bom našprical z enim sprejem, ki se dobi če si grizejo tačke, pa je tako "bad" okusa, da menda takoj prenehajo  :)

Sicer sem pa videl, da se danes res vse preveč dobi npr. črnilo za nos , če ni dovolj pigmentiran  ???  kaj se še ne bodo spomnili, zadnjič sem videl polnilo za kremplje, ko postrižeš , da namažeš  ???  .

Skratka, res bi morale v bodoče razstave potekati tako, da bi obvezno zjutraj na razstavi opral psa z šamponom morda tretiral z balzamom in to bi bilo vse, ostalo bi bilo pa vse razen krtač, škarij in fenov prepovedano, tako pa so danes eni kužki prave preizkuševalnice kemičnih produktov !    >:(     



Manca

  • Gost
Odgovori #628 : 18 Februar 2009, 12:57:56
Ja sem opazila po tem, ko sem že naročila...mogoče bom na razstavi vzela kaj drugega, mogoče tale Ice on Ice.

Mimogrede, naučila me boš uporabljati te gumice pa papirčke za ušesa

Bom naučila  :)

Ja danes se dobi 1000 in ena stvar kako prikrit vse nepravilnosti. Zato imam rada avstrijske (pa še katere) razstave kjer je vse to prepovedano. Pes je res tak kot je, edino pravilno za moje pojme.

Lp, Manca



wind

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
  • Grand Caniche
Odgovori #629 : 18 Februar 2009, 13:39:07
Oj,

Manca - ne, nas ne bo, ker imam jaz ene obveznosti ta teden in nimam časa, da bi psa uredila za razstavo :(....
Ice on ice je ok, pa še zaščito pred soncem vsebuje......po liquid silku se pa dlaka hitro zapacka....

zadnjič sem videl polnilo za kremplje, ko postrižeš , da namažeš  ??? 
??? zakaj bi pa se polnilo kremplje?