Orijen

ABBY LABRADOR · 358738

Hunda

  • *
    • Prispevkov: 152
    • Točke: 0
Odgovori #390 : 04 November 2009, 08:34:29
Jaz imam mojo dalmatinko na Orijenu skoraj odkar jo imam (najprej sem jo nekaj časa hranila z Almo Natur, pa je imela nonstop grozne gnojne zaspančke na očkah), na potrebo gre približno dvakrat na dan, drekci pa so majhni in trdi. Pa tudi dlako ima res lepo, mehko, gladko in svetlečo. Do sedajsem pri malokaterem dalmatinčku videla tako dlako. Ponavadi ji kupim piščančka, sedaj sem probala tudi 6 fresh fish in je bil tudi super. Upam, da bo kmalu dobavljiv Red Regional, da še to sprobamo  :)



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #391 : 04 November 2009, 19:16:38
Po enem tednu se dlaka zagotovo ni obarvala zaradi hrane, za take spremembe je potrebno počakati vsaj mesec dni. Hrana ne vsebuje nobenih barvil.

mogoče, sem malo čudno napisala... Mi smo imeli to hrano 2 meseca, pa sm potem ugotovila, da se je obarvala....  :)



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #392 : 05 November 2009, 13:08:59
Star, koliko je vaša psička stara in kdaj ste opazili obarvanje dlake (mesec)?



Sinica

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #393 : 06 November 2009, 17:00:46
Uf kakšna debata! Ja seveda sem šla postopoma na Orijen, normalno. Dober teden sem ji hrano postopoma vmešavala v prejšnje briketke. Zdaj imava Orijen Adult (ta navadno verzijo, ne 6 fresh fish) že dva meseca in je tako kot je. Bova še nadaljevali, da pojeva zaloge, potem pa ji bom kupila še ribjo verzijo. Upam, da bo takrat res vse perfektno, ker je ribja verzija bistveno dražja od "tanavadne", no pa saj to itak vsi veste. Jaz res upam, da se bo tudi na Adult verzijo navadila in da ji bo všeč, ker bi se mi zdelo škoda menjavati tako dobro hrano kot je Orijen.

Mr. Pino Ortega Royal Glade - my crazy guide dog!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #394 : 06 November 2009, 17:14:54
Res je "ribja verzija" drazja, ampak ker kolicinsko tako malo dajemo si na istem in imas vreco za dober mesec in pol.. Vsaj jaz no  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Sinica

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #395 : 06 November 2009, 18:55:09
Ma ja, saj imaš čisto prav. Res moram premislit, ker nisem več tako zelo prepričana, da je dobro, da dajem Atheni take male porcije. Pa ne zaradi snovi, teh ima dovolj, ampak ne vem no ... tako rada je; vsaj občutek sitosti ji lahko privoščim. Vsak se pač sam odloči. Vsekakor bova poskusili še ribjo verzijo, ko tole pojeva, potem bom pa naprej razmišljala. Čeprav upam, da ne bo potrebno menjat.

Mr. Pino Ortega Royal Glade - my crazy guide dog!


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #396 : 07 November 2009, 15:46:32
Moja je tudi po manjši porciji orijen adulta sita. Je prav opazna razlika v tem v primerjavi z drugimi briketi. Trenutno je zaradi poškodbe precej neaktivna pa se niti ni zredila in tudi količinsko ji nisem hrane veliko zmanjšala. Trenutno je sicer Acano, ker vsake toliko malo menjam hrano že zato, da ne je ves čas isto.  Nima pa nikakršnih težav s prebavo, trde kakce (včasih še preveč) kljub temu, da dobiva redno sadje (celo jabolko naenkrat) in razne žvake. Mogoče pa vašim tako visoko beljakovinska hrana ne ustreza?



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #397 : 07 November 2009, 19:15:01
Katera hrana bi pa lahko bila "alternativa" Orijenu, pa da bi imela malce manjši delež beljakovin? :-[



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #398 : 07 November 2009, 19:47:12
Acana :) od istega proizvajalca je, samo ima vecji delez ogljikovih hidratov.

Ampak ze ce smo pri tej temi, me zanima Urska, ce mi mogoce znas razlozit, v cem je razlika med Orijenom in grain-free verzijami Acane?

battito animale


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #399 : 07 November 2009, 20:17:20
Nisem ravno Urska ampak ... Razlika je predvsem v kolicini svezega mesa (Orijen 70, Acana 55 %) in poseldicno v % beljakovin. Nizjem % glukozamina & hondroitina v Acani, nizjem % omega masc. kislin, Pri ribji verziji (ostalega nisem studirala) je pri Orijenu uporabljenih 6 razlicnih rib, pri Acani 3.

Grain free verzija Acane je zame osebno se vedno vrhunska hrana in jo tudi uporabljam v kombinaciji z Orijenom (za Spelo). Vem za kar nekaj psov, ki jim % beljakovin v orijenu ne ustreza (ne glede na dolzino prehoda, stevilo obrokov, ...), na grain free Acani so pa super. Hecno, ampak so tudi dihurji, ki jim je sam Orijen "premocan", v kombinaciji s kaktero od hran z njizjim % beljakovin je pa vse super.
 
Alternativa z nizjim delezem beljakovin je Acana (grain free), Canidae (grain free), "navadna" Acana, kaksen TOW, ...
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #400 : 07 November 2009, 21:00:35
Lilit, razlika med grain-free Acano in Orijenom je v mesnem deležu (Acana 55-60%, Orijen 70%) in v raznolikosti beljakovinskih virov, pestrost je v Orijenu večja. Pri nas grain-free Acane še ni, prihaja pa predvidoma v začetku prihodnjega leta. Zamenjuje se namreč receptura, pa bomo počakali na novo različico.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #401 : 07 November 2009, 21:02:10
Hvala obema ;)

battito animale


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #402 : 07 November 2009, 22:39:06
Hm, zdaj pa res nevem ali naj sprobam Orijen 6 fresh fish ali Acano...Mogoče bi sprobala tole grain free Acano, ko pride k nam :) Kje pa jo ti kupuješ maja01?



Sinica

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #403 : 08 November 2009, 11:37:09
Živjo, no potem mene zanima sledeče: Kako to, da je treba Acane grain free na porcijo dati toliko več kot Orijena, če sta si tako zelo podobni? Sem malo gledala te količinske tabele in so razmerja skoraj takšna kot pri "navadni" Acani. in še to ... malo sem gledala dobavljivost "navadne" Acane v Evropi, v večini sem našla le grain free verzije, teh, ki jih imamo pa mi, pa ne. To sem gledala po internetu, po internetnih trgovinah za živali v Franciji, Veliki Britaniji in v Belgiji. Zanima me zakaj? Ali je ta "navadna" Acana narejena za vzhodni trg in zato ni dobavljiva v zahodni Evropi, ali je to zgolj naključje? To niso zlonamerna vprašanja, res me zanima. ker na romunskih straneh, na primer, je pa ta paleta "navadne" Acane sila popularna.
Oh saj ne vem več kaj bi.

Mr. Pino Ortega Royal Glade - my crazy guide dog!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #404 : 08 November 2009, 12:03:48
Sinica,

meni ni čisto jasno katere tabelice ti gledaš, ampak za primerjavo max priporočena količina za 50 kg psa:

Orijen Adult: 500g
Prairie Harvest: 585g

Razlika je pa v beljakovinskem deležu (poglej posledično sestavo) in potem vidiš, da so ti deleži med Acanama primerljivejši. Povsem logično.

Glede ostalega napisanega pa  :D :D :D :D :D :D :D

Acana in Orijen sta proizvadena v Kanadi iz regionalnih sestavin, primarno za kanadski in severnoameriški trg. Pred dvema tednoma smo imeli na obisku našega kanadskega proizvajalca, g. Petra Muhlenfelda, pa so naši pogovori nanesli tudi na razširjenost hrane po Evropi...

Predno pa gledaš, kaj je v kateri od držav na voljo moraš vedeti, kdaj so sploh začeli uvažati oba izdelka (Francija šele lani) in navedene države so med slabo pokritimi. Sploh je zanimivo, da se trg hrane v določenih izmed navedenih razvija počasnje kot na vzhodu in da je zavest populacije določenih držav na vzhodu 15 let pred Z Evropo. Na Češkem recimo je Acana št. 1 na trgu specializirane hrane, samo je pa tudi hrana na trgu že skorajda 10 let. Ne moreš tudi soditi po spletnih trgovinah, ker niso merilo. Tudi v Nemčiji ne vem če boš našla Acano na spletu, v petshopih jo pa imajo. Romunija pa dela super, je pa meni to tudi pokazatelj razvitosti zavesti o prehrani psov. Glede na njihov finančni položaj pa je povsem logično, da se Acana več in bolje prodaja od Orijena.                                       


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #405 : 08 November 2009, 12:49:04
Razlika v kolicini pri hranjenju res ni velika. Jaz sicer ne hranim po tabeli - mislim, ne odtehtam vsakokrat, ampak dam "na uc", bi bila pa kolicinska doza za Spelo okrog 400 g Orijena (6 fresh fish) in 450 g Acane Pacifica.

Jaz kupujem na zooplus, preverim pa pred vsakim nakupom cene tako na .com kot na .de, ker se znajo precej razlikovati. Cena za Orijen je sicer priblizno enaka kot pri nas, ampak kupujem tam redno tudi ostale stvari, ki so bistveno cenejse, tako da se mi splaca.

Jaz sem z Orijenom super zadovoljna, Acana sem pravzaprav sprobala "ponesreci", ker je bilo eno obdobje, ko se Orijena ni dobilo nikjer (tudi na spletu je bil tisti hip nedosegljiv), meni je pa zmanjkalo hrane in se mi je potem Acana zdela najbolji "priblizek", oz. hrana, ki mu je verjetno najbolj podobna. In ker je bilo vse ok (Spela ima alergijo na sve i svasta), tako zdj kupujem oboje, Acana je namrec kljub vsemu precej cenejsa ... Je pa res, da kadar dajem Acano, Spela dobiva poleg briketov vec mesa. Tako da ce bi sestela vse skupaj, sem stroskovno verjetno na istem, ampak meso bi kupila tako ali tako in ga imam na zalogi.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Sinica

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #406 : 08 November 2009, 17:06:27
Živjo Urška,
No ne vem, mogoče sem glede teh tabelic res malo narobe preračunala, čeprav po vseh teh izračunih Acana niti ne pride tako cenejša kot Orijen, ker se je več da in se je več porabi. Ampak po drugi strani pa razlike v ceni spet niso take, da bi bilo to, vsja zame, bistvenega pomena.
Vprašanje glede vzhodnega in zahodnega trga je bilo pa bolj retorične narave, se razume. Popolnoma jasno mi je, da sta Acana in Orijen super hrani in da nista izdelani za različne trge, iskala sem samo nek odgovor na svoje vprašanje. Hvala za te zanimive podatke, vidiš, jaz sem vedno mislila, da je zahodna Evropa zelo osveščena o hrani, pa se, to je zelo zanimivo, pokazuje drugače. Včasih naletim na kakšen forum o prehrani in tam pišejo take smešne stvari ... da je Hill's A1, najbolj zdrav, da je RC oh in sploh .... Res zanimivo.
Bo moja žabica, ko pomlativa tale Orijen, kar lepo na Acano grain free zamenjala; upam, da ji bo ta bolj ustrezala. In upam, da pride čim prej k nam, da jo bodo začeli kupovati tudi tisti, ki imajo fobijo pred nakupovanjem iz tujine. :D

Mr. Pino Ortega Royal Glade - my crazy guide dog!


Sinica

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #407 : 14 November 2009, 17:16:44
Živjo,
Prodam 13,5 originalno zaprto vrečo Orijen. Ostala mi je, ker sem kupila dvojno pakiranje preko Zooplusa. Več kot en mesec je bila shranjena doma v kleti, v hladni, a nevlažni sobi. Nihče se je ni niti dotaknil, kaj šele, da bi jo odprl. Vrečo prodam za 55€. Čim prej se mi javite na zs! :)

Mr. Pino Ortega Royal Glade - my crazy guide dog!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #408 : 16 November 2009, 09:26:54
Nova RED MEAT formula je tukaj  :), na voljo bo v vseh velikostih pakiranj (400g, 2,5kg, 7kg, 13,5kg), do konca dneva sledijo podatki (cena), v trgovinah pa bo na voljo z naslednjimi dobavami (torej tekom tega in naslednjega tedna).


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #409 : 16 November 2009, 09:43:40
Urška  :o

Bomo sprobali..upam, da bo odgovarjala Zari :)



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #410 : 16 November 2009, 13:05:40
Mene že dalj časa mika tale Orijen, pa se sploh ne morem odločit.  :-[
Dejstvo je, da iščem nekaj, kar bi moj razvajenec z veseljem jedel in da bi pridobil kakšno kilo ali dve.. (no, pa tud če bi se tri bi blo fajn.  :P).

Kak predlog? Bi z Orijenom šlo?



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #411 : 16 November 2009, 14:49:36
Jaz sem mojega po treh mesecih truda na Orijenu uspela poredit za kilo/dve  :P Ampak sem mu res dajala skoraj dvakratno porcijo (namesto okoli 300-350 je dobival blizu 500  ::)). Je pa tale 6 fresh fish se vedno hrana, ki jo z velikim veseljem poje (ok, saj druge tudi je, ampak pri tej se tocno vidi, kako se zapodi h posodi in v hipu vse poje)  ;) :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #412 : 16 November 2009, 21:29:31
A imate slučajno kake informacije glede dolgotrajne uporabe Orijena pri dalmatincih, ki so znani po tem, da imajo težave z določenimi beljakovinami in se priporoča low-purine food?



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #413 : 16 November 2009, 23:22:38
Meli, pregledala sem meni dostopne informacije, pa nisem našla ničesar, ti pa sporočim, če karkoli izvem. Kar sem našla argumetov so bili bolj laični, predvsem v smislu, da je tako primeren kot ostale hrane, že zato, ker ga pes poje manj. Za točnejši preračun pa bi bilo pomoje potrebno preračunati celotno listo sestavin, predvidevam pa, da utegne biti Regional Red najprimernejša različica.


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #414 : 17 November 2009, 10:10:01
Še eno vprašanje: kaj je bolj primerno za mojega suhega kužata (ND) - Acana LB ali Orijen? Pes je že itak bolj elegantne linije, zadnje čase pa je imel tudi probleme s prebavo in je še shujšal za par kil.

Pa še eno: za cca. 57 kg psa - količinsko koliko se daje Acane in koliko Orijena.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #415 : 17 November 2009, 11:21:29
Maruša_Star, težko rečem, ker je vse odvisno od tega katera hrana psu bolj ustreza. Osebno bi priporočila Orijen, bi me pa zanimalo tudi kaj je vzrok pšrebavnih težav. Glede količine pa vprašanje - koliko je pes star?


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #416 : 17 November 2009, 11:34:17
Obljubljene cene za Orijen Regional Red:

ORIJEN Red 400 g          4,29 €
ORIJEN Red 2,5 kg        21,99 €
ORIJEN Red 7 kg           47,99 €
ORIJEN Red 13,5 kg      79,99 €

V trgovinah bo do konca naslednjega tedna.



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #417 : 17 November 2009, 11:47:00
Star je 11 mesecev. Kaj je pa s prebavo narobe, pa težko rečem, ker nimam pojma. Vse je bilo ok, sedaj pa že več kot en teden težko hodi na potrebo oz. gre na sprehodu po 6x na blato, od tega pa je enkrat mehak iztrebek (in tudi manj ga je kot drugače), potem pa gre še 5x po samo par kapljic ali pa čisto malo blata (nekje takšen iztrebek kot je čivavin).  :(



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #418 : 17 November 2009, 12:03:52
Kaj mu pa daješ trenutno? Ne vem, če je obdobje s prebavnimi težavami najboljše za prehod na novo hrano. Če si ves čas dajala eno vrsto hrane in nisi spremenila ničesar (si morda kupila novo vrečo, pa je samo s slednjo nekaj narobe?), potem je najbolje, da najprej uredita prebavo, potem pa delata prehod na novo hrano. Če prenaša jogurt, potem za začetek poskusi s probiotičnim jogurtom (npr. navadnim LCA...). Če ga normalno prenaša lahko daš kar enega celega naenkrat.


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #419 : 17 November 2009, 12:15:23
Trenutno je brikete Cibau, poleg tega pa še piščančka, riž, skuto, jajce, tudi jogurte včasih, tuno, konzerve.. Tako malo mešano, ker se samih briket niti dotaknit noče, razen če je RES lačen.  :-[ Pa še to - puppy LB ali adult?